Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 6

Strana 42 z 84 Previous  1 ... 22 ... 41, 42, 43 ... 63 ... 84  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 42 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  xkrchnav So 26 september 2015 - 16:08

Ahojte,
napísal som do viacerých tém a začal zellom a potom som písal možno trochu zas agresívnejšie články, mrzí ma to, jednoducho neviem asi diskutovať. Snáď mi to odpustíte, rád by som to prediskutoval v miernejšej nálade. Ale možno to tu ani nemá zmysel, ak teda som asi jediný komu to vadí... tak časom. Dnes som vstal okolo 7. Spať sme šli hodne neskoro a ja som mal už fakt dosť. Ale ani zaspať sa mi nechcelo. A potom ráno spať sa mi už nechcelo. Malo to svoj následok - dal som si pred obedom šlofíka. Asi to tak zo mňa trochu opadlo - Will Hall - už skoro nemôžem viac spraviť. Aspoň nie teraz, takže to na chvíľu púšťam a oddychujem. Nech to neskončí horšie. Zvlášť by som sa chcel vyjadriť k zellu. Hlavne som rád, že tu teda všetci ste aj po téme, ktorou som vyvolal skôr depresívne nálady než zlepšenie... Asi to tak malo byť, kto vie. Proste nie vždy sa tam bavíme "len o peknom počasí". Dúfam, že budeme schopní všetci po týždni štvrtok zas nadviazať a možno nazdieľať jak to v nás bublalo či pracovalo... Majte sa, mám vás rád, som na telefóne O2, veď viete. Keby náhodou. Držte sa.
Jožin
xkrchnav
xkrchnav
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1600
Reputácia Reputácia : 142
Dátum registrácie : 19.08.2012
Vek : 39
Bydlisko Bydlisko : Adamov, ČR

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

http://krizovatkaduse.osvobodse.cz
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 42 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  Tuto So 26 september 2015 - 18:37

Ahoj Jožin,
z mojej strany je s Tebou všetko v pohode, najmä si kvalitne odpočiň a celkovo sa nebráň relaxu, keď sa Ti to prirodzene žiada.

..........

Ahojte!
Ako sa mám? Ani neviem sám. Hmm... Som v zásade rád, že som rád. Trochu som však zo seba sklamaný. Chcel som aj zavolať známemu/kamarátovi, ale mi to neberie a ja som z toho akosi rozladený. Vlastne celý deň len polihujem, jem lieky, fajčím na balkóne a prípadne nejaká tá príprava jedla a jedenie. O dvanástej som zistil, že som neužil o deviatej antibiotikum, bol som totiž rozospatý a užil som len lieky na F25, ani si to dobre nepamätám. A to bolo divenia..., že mi nie je lepšie.  very sad3

Ešte mám dokončiť posledný materiál na dnes v "akožepovinnostiach", ale moc sa mi do toho nechce. Nejaký som celý prikapatý. Keď už to spomínam, susedom umrela mačka "Murka". Chodila aj k nám pre niečo pod zub, mala rada najmä kuracie kostičky. Pred nedávnom sa okotila, ale všetky tri mačence sa narodili mŕtve a ona sa z toho ťažko spamätávala. Na dva pozemky tak zostali dve mačky, teda kocúr "Murko" a jeho sestra "Mladá". Kocúr je fajn, má rád ľudskú spoločnosť a chutia mu najmä čerstvé mačacie granule, ale dá si aj všeličo iné. "Mladá" je vyberavejšia, ťažko sa k nej dostať, síce má rada hladenie, ale je v tomto plachá.

Ani neviem načo vám to vlastne píšem, tak snáď pre zaujímavosť... 

Majte sa pekne. Tuto  cat cat
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4791
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 42 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  Matej So 26 september 2015 - 18:47

Ahojte. winking

Ďakujem, Tuto, za povzbudenie, keď som sa mal vtedy trocha horšie. giving a hug

Dnes sa mám dobre. Sú trochu problémy s flush a úzkosťou, pričom je to zhoršené na ulici aj v konfrontácii s terajším chladným vzduchom. V štvrtok mi z toho bolo úzko a smutno, aj som závidel zdravým. To však nie je správna cesta. Podrobne som si uvedomil, že sa nebadane v myšlienkach približujem k dávnej mentalite, kedy som stále tematizoval flush a sociálnu fóbiu. Išiel som po ulici a pristihol som sa, ako sledujem svoje kroky, ako sa pozorujem, ako sa dotýkam úzkostlivo tváre, keď okolo mňa ide okoloidúci. A tiež mi napadali myšlienky, že ako zle vyzerám, aký som špatný, čumel som do všetkých zrkadlových odrazov v oknách zaparkovaných áut, aby som sa sledoval. To som zapal poplach, že reku takto Matej nemôžeš pokračovať. To je presne počiatok štádia, kedy zrazu začnú ísť dole aj nálady a začnú opäť tie stavy, kedy mi je takpovediac psychicky zle. Aj vtedy pri mojom poslednom príspevku v tejto téme mi tak vlastne bolo. V piatok som nadčasoval, bolo extrémne veľa podnetov na moju psychiku, tak sa vyskytli emočné problémy (vážna nálada, podráždenosť, únava, vnútorný hnev, vnútorné vnucované myšlienky, že čo urobiť a čo presne povedať, keby nastalo to a ono). Keď som išiel z práce o pol ôsmej, tak som si vo výťahu uvedomil, že Matej, reku veď Ty ideš zajtra ráno do školy! A nejak vo mne prebehli myšlienky, že v prvom rade sa nesmiem utápať vo svojej zníženej nálade a nereagovať na úzkosť a citové problémy depresívne a ľútostivo. "Matej, musíš v prvom rade ty chcieť sa neutápať, a potom to možno zvládneš," tak som si nejak hovoril vo výťahu smerom domov. Dosť mi pomohlo sa aj zo všetkého vykecať mame, utriediť si myšlienky a kategorizovať emócie.

Dnes prebehla prvá bloková výučba, dobre to dopadlo. Som spokojný. Na vyučovaní som mal úzkosť, flush a celkovo mi búšilo srdce, najmä ak som mal hovoriť nejaký názor. Ale napokon som aj tak bol celý čas ticho, hanbil som sa. Smile Hodnotím ten deň však pozitívne. Smile

Momentálne na mňa pôsobí nával podnetov, čo som čítal, že na schizofrenikov pôsobí veľmi stresujúco. A veru, môžem to vyslovene potvrdiť, lebo to, že aj tamten niečo chce, aj toto treba vybaviť, aj toto opraviť, aj tamto nahrať, aj hento odoslať, a tamto zase oštítkovať, a potom ešte Hegel, Henri Bergson, Nietzsche, tam čosi z Herakleita, tam preletí zase okolo Kant na štítkoch od kníh, tu zas idem nahrávať do systému Aristotela, a ešte musím napísať mail hentomu učiteľovi, tamto vybaviť na študijnom, hento zapísať, hento v práci vytlačiť, tam nalepiť dodací list... joj. Uf. A to veľké množstvo podnetov z medziľudských, sociálnych interakcií! Tie bývajú najťažšie na spracovanie pre moju psychiku, jemné náznaky, nuansy, keď niekto niečo naznačuje, robí si žarty a ja to nechápem, alebo keď sa niekto hnevá a na mňa sa to prenáša a ťaží ma to. A potom moje vlastné nedostatky, to sú špeciálne podnety, tiež ťažké - keď ja niekomu niečo zle poviem, alebo sa vyjadrím neuspokojivo, alebo som nechtiac ranil... Viete, priatelia, zlatý spánok, že sa dá z toho všetkého vyspať!  Sleep Úplne chápem, keď sa Vám niektorým radikálne horšia stavy, keď nespíte, lebo nespatie v kombinácii so zvýšenou záťažou podnetmi z okolitého prostredia, to je jednoducho cesta k psychickému zrúteniu. Exclamation

Takže, ak to mám podať sumárne, terajší stav hodnotím známkou 1-. cyclops Smile

Ďakujem Vám, priatelia, za vypočutie. Smile Želám Vám pokojný večer, držte sa! community together
matej
Moon

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 42 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5063
Reputácia Reputácia : 941
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 42 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  opadané lístie So 26 september 2015 - 18:48

X, ja sa Tebe ospravedlnujem. posledne dni som akysi nahnevany a asi som to preniesol na diskusiu s Tebou. za argumentmi si vpodstate stojim, ale nie za formou, akou som ich prezentoval. vsetko dobre prajem. winking
avatar
opadané lístie
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 436
Reputácia Reputácia : 94
Dátum registrácie : 10.02.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 42 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  Tuto So 26 september 2015 - 20:09

Ahoj Matej,
celkovo mi to pripadá, že Ty to máš všetko okolo seba ako taký tréning, alebo podobne. V sumáre si dal slušné známkovanie, tak si hovorím, že možno to tak aj berieš. Zdá sa, že po práci máš toho tiež dosť, teda, práve mám na mysli školu. Iste si aj nezabudni primerane oddýchnuť, aby toho nebolo na Teba príliš. V zásade je aj dobre, že si taký vyťažený, lebo ,si myslím, že nemáš ani kedy zaoberať sa chorobnosťou. Drž sa! Tuto

.............. 

Ahojte všetci,
U mňa detto ako naposledy. Pozrel som si pred chvíľou správy na TA3. V zásade sa mi tam ráta, že sa nezaoberajú príliš drobnosťami, ale prebehnú tie najdôležitejšie novinky a tak som informovaný. 

Zavolal som kamarátovi, a celkom to bol dobrý rozhovor a za krátku chvíľu sme si povedali všetko podstatné.

Príznaky F25 sú momentálne držím pomerne na uzde. Zdá sa mi, že aj "hlasy na balkóne" sa trochu dostávajú do správnejších koľají oproti iným dňom. Únava je primeraná chrípke, vzťahovačnosť sa nemala ani ako prejaviť, keďže okrem vysypania smetí som ani nebol vonku. Teda Ok.

S priateľským pozdravom Tuto
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4791
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 42 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  xkrchnav Ne 27 september 2015 - 8:28

Ahojte, neviem či to niekto sledujete, ale na startovač som pridal (Jirkem preloženú) už tretiu časť Willovho príbehu. Budú ešte ďalšie dve. Tak to má záujem:

https://www.startovac.cz/projekty/will-hall-brno/novinky/1429/

je to zaujímavé čítanie... veľmi sa mi páči záver - že práve mať okolo seba ľudí pomáhajúci a podporujúci v zotavení mu pomohli najviac. Musím povedať, že mne to pomáha tiež hrozne moc... keď vidím, že tu píšem niekedy emočne, tak už mi volá Michal alebo Tuto, niekedy aj Erika že ako sa mám... úžasná podpora! Díky, že ste!

Jožin
xkrchnav
xkrchnav
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1600
Reputácia Reputácia : 142
Dátum registrácie : 19.08.2012
Vek : 39
Bydlisko Bydlisko : Adamov, ČR

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

http://krizovatkaduse.osvobodse.cz
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 42 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  xkrchnav Ne 27 september 2015 - 9:40

Dobrá správa pre všetkých, čo chceli ísť na Willa, ale z nejakého dôvodu tam nemôžu, budeme vysielať online! Môžete pokladať dotazy naživo! Snáď sa teda na nich dostane...

https://plus.google.com/u/0/events/csv5dut512071d1h0k39jm9d694
xkrchnav
xkrchnav
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1600
Reputácia Reputácia : 142
Dátum registrácie : 19.08.2012
Vek : 39
Bydlisko Bydlisko : Adamov, ČR

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

http://krizovatkaduse.osvobodse.cz
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 42 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  Meretseger Ne 27 september 2015 - 10:38

Ahojte,
u mna zle, zacinajuca depresia, ktora sa, predpokladam, este rozvinie. Mala by som si ist zabehat, jasneee... Akurat ze vladzem len spat, jest, prip. pisat rukopis a je mi zle ako fyzicky (nauzea), tak psychicky (zo seba). Uvazujem nad tym, ze by som mohla v pondelok skocit k vseobecnemu, nech mi vypise ziadanku na plucne, ono kaslat uz 3 mesiace asi nebude prave okej. A momentalne premyslam nad viacerymi alternativami, co ist robit:
a) spat
b) pisat
c) latincina
d) hrat TR.
Najviac ma laka moznost A, ale zvazujem i ostatne okrem C, chudak mrtvy jazyk u mna umiera este viac Twisted Evil
Meretseger
Meretseger
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 967
Reputácia Reputácia : 224
Dátum registrácie : 18.09.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33, F60.31
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, Brintellix, Lamotrigin, Trittico

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 42 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  xkrchnav Ne 27 september 2015 - 10:56

Ahoj, asi si to už písala... ale čo ťa priviedlo k latinčine? Angličtinu predpokladám ovládaš, podľa schopnosti prečítať návod na TR Smile.
xkrchnav
xkrchnav
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1600
Reputácia Reputácia : 142
Dátum registrácie : 19.08.2012
Vek : 39
Bydlisko Bydlisko : Adamov, ČR

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

http://krizovatkaduse.osvobodse.cz
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 42 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  Meretseger Ne 27 september 2015 - 11:27

Ahoj, k latincine som sa dostala na vysokej, studovala som historiu. Jednoduche:) Anglictinu ovladam, hoci na maturite som bola tak nervozna (okrem toho moja retorika je strasna), ze som schytala 3. Pritom maturitny sloh na 100%. A ako volitelny predmet som si dala francuzstinu, ktoru som mala iba 4 roky na gympli a z nej za 2, no hanba mi Very Happy
Meretseger
Meretseger
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 967
Reputácia Reputácia : 224
Dátum registrácie : 18.09.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33, F60.31
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, Brintellix, Lamotrigin, Trittico

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 42 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  helena25 Ne 27 september 2015 - 15:49

Ahojte, ja dnes vcelku v pohode az na vcerajskok. Mam za sebou neprijemnu hadku s manzelom, samozrejme kvôli hlúpostiam.Hadali sme sa cez dve hodiny a uplne ma to odrovnalo. Okrem iného som sa zobudila s poriadnym monoklom- ktory, nie je vinou môjho manzela ako sa ma dnes vsetci pytali.Nasa dcerka sa konecne prvy krat vycikala do nocnika a samozrejme, ze som on zakopla, posmykla sa a vytrela som sa rovno o roh kuchynskej linky rovno pod oko.Nastastie som s tym nemusela na pohotovost ale vyzera to desivo. Takze asi tak.S manzelom sa dnes velmi nebavime, iba ked musíme, ratam ze tato nalada nam vydrzi este do vecera. Inak sa citim dost vycerpane, len by som spala, vinu hadzem na lieky, predsa sa mi zda dost 35mg olanzapinu za den plus Trittico, cakam uz hodnu dobu ze sa t ustali a stale akosi nic.Tak asi tak so mnou
helena25
helena25
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 220
Reputácia Reputácia : 34
Dátum registrácie : 30.03.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.2
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Leponex, Olanzapin, Trittico

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 42 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  filipka Ne 27 september 2015 - 16:47

No tak 35mg je veru dosť...ja som mala najviac 17,5mg a poriadne som o sebe nevedela, bola som ako zombie. Zvládať s týmto dieťa a ešte hádky s manželom...klobúk dole. Ja by som pri takej hádke asi aj zaspala, nehovoriac o tom, že by som sa nezmohla ani na jednu súvislú myšlienku Wink
filipka
filipka
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1048
Reputácia Reputácia : 120
Dátum registrácie : 20.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Seroquel XR(quetiapín),Reagila (kariprazín, Alventa(venlafaxín), občas haloperidol

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

Strana 42 z 84 Previous  1 ... 22 ... 41, 42, 43 ... 63 ... 84  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore