Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 6

Strana 34 z 84 Previous  1 ... 18 ... 33, 34, 35 ... 59 ... 84  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 34 Empty ako sa dnes mam

Odoslať  helena25 Pi 18 september 2015 - 20:19

vdaka za pochopenie.ja sa mam vcelku ok, len posledne 3 dni bojujem s uzkostami a dost mi zneprijemnuju zivot. Bola som s detmi pred 3 dnami na prechadzke a tam to zacalo, mala som pocit ze uz ani neprejdem domov.Okrem toho si manzel zacina mysliet ze lieky ktore mam ma len uspavaju a tlmia, ze uz nie som taka ako kedysi, ked som zvladala robit 50 veci naraz a teraz som rada ze sa vyknisem rano z postele.Aj ja si to uvedomujem ze som otapena z liekov, ale na druhej strane bez nich si to neviem predstavit ako by som fungovala
helena25
helena25
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 220
Reputácia Reputácia : 34
Dátum registrácie : 30.03.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.2
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Leponex, Olanzapin, Trittico

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 34 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  xkrchnav So 19 september 2015 - 9:36

Je to ťažké... ale ja ti teda poviem moju cestu. Takto oťapený som bol po prvej hospitalizácii. Jediné čo som chcel, bolo nebyť oťapený, zas fungovať ako pred tým. A tak na každej kontrole som sa pýtal, že už znížime? Už? O koľko? O nič iné som sa nezaujímal. Nejde o to úplne či lieky potrebujeme alebo nie. Lebo to fakt nie je len o tom. Je toho oveľa viac a lieky sú vlastne taká barlička. Iná strava, pohyb, organizácia dňa... doporučoval by som ti príručku, tak Will Hall pekne popisuje čo ako môže fungovať a čo môže pomáhať. Nájdeš príručku spolu s pozvánkou na jeho návštevu v Brne a potom v Prahe. Veľmi by som bol rád keby ste prišli. Hodím tu link znovu, snáď už ma nemáte dosť:

https://www.startovac.cz/projekty/will-hall-brno/

Takže jo hneď nevysadzovať, ale cesta "neviem si predstviť fungovať bez nich" tiež nie je až tak strašne zahataná ako sa nám môže zdať. A treba tiež povedať, že nie je pre každého. Hádam sa upočujeme na ďalšom zellu. Majte sa pekne.
xkrchnav
xkrchnav
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1600
Reputácia Reputácia : 142
Dátum registrácie : 19.08.2012
Vek : 39
Bydlisko Bydlisko : Adamov, ČR

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

http://krizovatkaduse.osvobodse.cz
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 34 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  Tuto So 19 september 2015 - 19:04

Ahoj Matej,
myslím, že podľa tej známky, čo si dal danému dňu je Ti v zásade dobre, čo Ti aj vrele prajem. Už sa teším na to, keď dáš nejakú 1*. snáď to bude čo najskôr. Viem, že tie neurotické problémy, tiež nie sú med lízať a vedia znepríjemniť dni. Nerob si veľkú hlavu s vyjadrovacích schopností, ono treba trochu aj prirodzený tréning, ako napríklad na Zelle. V tomto Ti to môže byť celkovo ako výzva a nik Ťa za nič odsudzovať nebude.

.............

Ahoj helenka25,
kto sa nerozumie, môže usúdiť, že veď je to len úzkosť. Ja osobne dobre viem, aká je úzkosť hnusoba, sám som si to zažil v bývalej práci a stále som si hovoril, že to bude lepšie, až ma to zhodilo do kolien úplne. Tak Ti držím palce, aby sa to čo najskôr normalizovalo.

............

Ahoj xkrchnav,
ten Will ma pomerne láka, ale neviem, či by zrovna na mňa boli jeho názory vhodné. Každopádne môžem prehlásiť, že jeho prednáška môže byť zaujímavá. Mám na mysli však hlavne to, aby sa táto Tvoja akcia podarila čo najlepšie.

...........

Ahojte všetci, čo píšu aj prípadne len čítajú. 
Dnes bol fajn deň, možno aj pre to, že som sa konečne aj do sýtosti vyspal a vstával som až niečo pred deviatou ráno. Potom som robil "akožepovinnosti" a vybehol som aj do supermarketu po pár drobností. Stretol som aj kamaráta so psom, neskôr bol obed, oddych a následne záhrada. Bol som rád, že nás/mňa bol pozrieť kocúrik. Mal som pre neho len granulky, ale zdá sa, že mu chutili. Práve teraz sa chystám na večeru a pozriem TV.

Zdravotne dosť dobre, ale inak môžem prehlásiť, že detto od minula. Iste, nájde sa aj niečo otázne...

S priateľským pozdravom Tuto
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4792
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 34 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  Meretseger So 19 september 2015 - 23:26

Fajn tema, na odlahcenie, I like it Smile Moj den bol v principe strasne nudny, len spanok, jedlo a rukopis, ale v podstate si neviem lepsiu kombinaciu ani predstavit Very Happy Pokial ide o rukopis... Prac. nazov je Hraniciarka a niee, voobec to nie je o mne, cloveku s hranicnou poruchou... Kazdopadne, napisala som hodny kus a sice bol ku koncu totalne depresivny - hl. hrdinka si dobreze nepodrezala zily -, ale mame, ktora by mi to dakedy snaaad mohla vydat sa to pacilo, tak to ma hodne potesilo Smile
Meretseger
Meretseger
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 967
Reputácia Reputácia : 224
Dátum registrácie : 18.09.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33, F60.31
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, Brintellix, Lamotrigin, Trittico

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 34 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  Tuto Ne 20 september 2015 - 3:15

Ahoj Meretseger,
z Tvojich riadkov usudzujem, že niečo zaujímavé píšeš, to je minimálne inšpiratívne hobby. Máš iste pravdu, že aj deň, ktorý sa zdá taká rutina, môže byť pekný, príjemný a navyše aj podnetný. Len tak ďalej. 


Ahojte,
spím aj nespím. Viac v téme "spánku"
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4792
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 34 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  Matej Ne 20 september 2015 - 9:18

Vitaj, Meretseger, na fóre! jumping cheers

---

Ahojte. winking

Dnes sa mám zhruba dobre. Je všeličo, čo ma ťaží, ale s tým sa už asi musím popasovať sám. Víkend zatiaľ prebieha dobre, venoval som sa PC hre, wikipédovaniu (tento raz som hlavne písal 3 články, technické veci som neriešil), odpočinku, pozrel som si aj obľúbený seriál. Stravu som zhruba dodržal čo do kJ, ale nie čo do kvality a zdravia. Kávu som mal včera len jednu (nescafé), iné nič. Spať som išiel už o 19:45, pričom niekedy okolo 21:30 som zaspal. Sleep Dnes som vstával o 7:40. Po ranných rituáloch som si dal opäť tradičnú kávu. Lieky beriem naďalej v štandardnej, nezníženej dávke, teda podľa predpisu. cyclops Chcem vedieť, či sa mi polepšia isté veci, ak budem brať tabletky normálne. Dávam si na ne pozor už 7 dní. Smile

Dnes plánujem len tak, čo mi napadne. Zrejme nejaká wikipédia, azda aj hranie, seriál, upratovanie. Uvidím, čo mi deň prinesie, organizovať si to tento raz až tak nechcem. winking

Psychopatológia je teraz pod kontrolou. Neurózy sa zlepšili, zádery sú zlepšené, poklepkávanie v pohode, flush prijateľná. Fyzično - zase mi trochu šarapatí cheilitída na kútikoch úst, vysadil som totiž B-komplex, lebo mi už došiel a že reku ďalší kupovať už nemusím. No a ono sa zdá teraz, že musím. Shocked Trávenie prijateľné, užívam laktulózu každé ráno 15 až 20 mililitrov nalačno. Cool Pomáha to. it is perfect Ale chcel by som skúsiť radšej kefír, lebo ten mal na mňa podobný efekt, a zdá sa, že je pre telo prirodzenejší, než laktulóza. Yes

Takže vcelku dobre. Smile Ďakujem za vypočutie a želám Vám, priatelia, pokojnú a peknú nedeľu. Odpočiňte si. Smile
S úctou
matej
Sun 2

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 34 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5063
Reputácia Reputácia : 941
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 34 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  Mischelll Ne 20 september 2015 - 16:29

Ahojte Wink

Meretseger - vitaj welcome or bye

Tak no síce čítam poctivo každý deň ....ale napísať som nejako nemala čo atď.....je to až trápne, ale neviem sa spamätať z anginy....okrem teda schizofrénie na ktorú mi doktorka ešte stále nechce povoliť znížiť respektíve vysadiť lieky...hmm no je to spôsobené aj tým, že moja doktorka je na dlhodobej PN a zastupuje ju doktorka, ktorá je dosť priama...teda ani som nezačala o znižovaní a hneď ma uzemnila....no takže tak...inak ta angina to je pliaga....ležím už týždeň a aj po antibiotikách to nie je, že som už zdravá....proste stále ostali príznaky....len sú trochu ľahšie...ja neviem čo sa s tým deje ...teda, že ešte aj angínu aj keď ležíte týždeň nevyležíte a nie a nie prejsť....To the wall  inak okrem teda toho ležania nič nerobím....lebo ani nevládzem...a aj pokus o pomoc doma sa rovnal zhoršenie....po druhe mohla by som si robiť veci do roboty...ale nemám na to chuť - čo je dosť chabá výhovorka...ale premohla som sa aspoň napísať tuna...inak ja som nemala chrípku ani angínu par rokov...teda aj 5...no proste predtým keď som bola chorá tak som len vyležala ani k doktorke som nešla a hneď bolo vidno výsledok....všetko prešlo...ja nechápem teraz.....inak pre Mateja....chytila ma posledne dni zase vyhadzovacia nálada - ta čo príde len raz za čas laughing no a pomaly sa zbavujem nejakých veci....vedšinou už starých čo trebalo už dávno vyhodiť....ako ležať ma už vôbec nebaví ani film si pozrieť pri tom....proste je to bieda zo mnou.... lol!

Prajem krásnu nedeľu a hlavne nechyťte angínu Very Happy

_________________
"Čím viac dáte, tým viac sa vám vráti."


Mischelll
Mischelll
Mischelll
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 637
Reputácia Reputácia : 221
Dátum registrácie : 21.10.2013
Bydlisko Bydlisko : východne slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 20.5
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol STADA, Olanzapin Actavis

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 34 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  Tuto Ne 20 september 2015 - 17:15

Ahoj Matej,
okrem iného asi toľko,že je super, že píšeš tú wikipédiu. Možno by mohli dávať aj nejaký malý honorár pre pisateľov. Inak, vidím, že sa podľa napísaného cítiš asi v celku dobre, trochu mi tam chýba Tvoje obvyklé známkovanie dňa.

.................

Ahoj Mischelll,
tak Ty to máš akési trápenie s tou angínou. Niekedy pomáha aj nízkalorická diéta, či priam doslova hladovanie+vitamíny, ovocie. Mne sa tak podarilo utlmiť chrípku dávnejšie. Teraz, ale aj na mňa čosi podozrivé lezie, asi som prechladol, alebo čosi také.

.................

Ahojte všetci,
dnes vcelku bol primeraná, oddychová a kľudná nedeľa. Plánoval som pôvodne ju celú komplet prespať a tak nabrať sily do nového prac. týždňa. V podstate všetko OK, alebo snáď aj lepšie. Zdravotne primerane diagnostikovanej chronicite, teda detto ako minule.

PA Very Happy Tuto
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4792
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 34 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  Meretseger Ne 20 september 2015 - 17:49

Vsetkym dakujem za privitanie kiss

Prave som sa zobudila... Kazdy den potrebujem spat, ale beztak som na ID, nemam co na praci. Zo skoly ma vyrazili pred tromi rokmi a dodnes ma to mrzi, ale aspon latincinu som vzala samostudiom. Ehh... no uz dlho som ju nevidela. Keby som teraz nechcela pokracovat v rukopise, asi by som sa pustila do nej. Ako to tak teraz pisem, je mi smutno, staaale, ale aspon v rukopise sa mozem vypisat z pocitov a spravit si terapiu, kedze to nemozem stale hustit do psychologicky. Milujem pisanie, dokonca som kedysi, ked mi bolo totalne mizerne, pisala bud parodie, alebo depresivne uvahy, a nejako to fungovalo.
Inac fajn, prave som uzila Oxazepam, takze by som nemala mat vecerny splin, coz je suppa jumping
Meretseger
Meretseger
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 967
Reputácia Reputácia : 224
Dátum registrácie : 18.09.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33, F60.31
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, Brintellix, Lamotrigin, Trittico

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 34 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  filipka Ne 20 september 2015 - 19:27

Píšeš svoj príbeh?
filipka
filipka
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1048
Reputácia Reputácia : 120
Dátum registrácie : 20.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Seroquel XR(quetiapín),Reagila (kariprazín, Alventa(venlafaxín), občas haloperidol

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 34 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  Meretseger Ne 20 september 2015 - 19:33

Da sa to tak povedat. Su tam veci, ktore som zazila, ale skor mi ide o priblizenie spravania cloveka s hranicnou poruchou. Takze cela kniha bude totalne svihnuta.
Meretseger
Meretseger
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 967
Reputácia Reputácia : 224
Dátum registrácie : 18.09.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33, F60.31
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, Brintellix, Lamotrigin, Trittico

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 34 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  Michal Ne 20 september 2015 - 22:10

Meretseger,pomaly zistujem,ze mame toho spolocneho viac ako som vedel a myslel....
Spominala si Abilify->aktualne uz neberiem,ale Trittico beriem(1/3 na obed+4/3 tabletky na noc)Oxazepam->4 tbl.denne+ spominany kvetiapin 600 mg denne+Alventa(225 mg denne)+Stilnox(ale ten neberiem,lebo mi vobec nepomaha)+neviem z akeho dovodu mi vyrazil Prothazin- nepovedal nic,zistil som az v lekarni...

Mozem vediet,ake dalsie psychofarmaka mas predpisane Ty??Tipujem nejaky stabilizator nalady...??
Michal
Michal
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 265
Reputácia Reputácia : 25
Dátum registrácie : 12.04.2013
Vek : 37
Bydlisko Bydlisko : Poprad resp.Levice

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

Strana 34 z 84 Previous  1 ... 18 ... 33, 34, 35 ... 59 ... 84  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore