Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 6

Strana 31 z 84 Previous  1 ... 17 ... 30, 31, 32 ... 57 ... 84  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 31 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  Tuto Ne 13 september 2015 - 18:40

Ahoj Michal,
je len dobre, že si vieš takto so strýkom sadnúť a vyjasniť si problematické otázky. Zdá sa mi, že si vyzretý človek a zároveň verím, že postupne sa Tvoje problémy budú racionálne zmenšovať pomocou Tvojej snahy. Tuším, že to nebude dlho trvať po odpojení sa od Netu, budeme zasa čítať Tvoje príspevky, lebo si nájdeš cestičky na znovuzískanie životnej úrovne ako si mal doteraz.

..............

Ahoj Matej,
tak trošku verím, že aj ja raz budem písať Tvojmu príspevku podobné vety. Je úžasné, že zvládaš pracovať TPP a ešte aj študovať VŠ po víkendoch. Tak sa mi to určite veľmi páči. Viem, že máš zostatkové problémy, ktoré treba doladiť, ale ako hovoria Angličania "this is your thing", teda to je snáď aj to Tvoje vlastné (nechorobné)...

.............

Ahojte všetci,
dúfam, že sa máte dobre, čo aj želám.
Pred chvíľou som sa vrátil zo záhrady, pôvodne som myslel, že sa tam zdržím dlhšie, ale nebolo ani treba. Venoval som sa zberu plodín, čítaniu a debateniu s našimi a ujom a tetou. V zásade bolo fajn. Trošku chýbali mačence, lebo majú už nový domov až na Záhorí. Stará mačka je akási chorľavá, mladá je vystrašená a kocúrik Murko ani neprišiel. Zajtra idem na 2 hodiny do práce a následne ma čakajú dve injekcie a MUDr. 

Zdravotne celkom dobre: "Hlasy" na balkóne sa mi ukľudnili, ale zbytkovo čosi málo je, trochu sa mi rozklepala ľavá ruka, asi mi už vyprchal depotný Akineton, únava OK, vzťahovačnosť trošku. Celkovo sa cítim primerane dobre. Dúfam, že zajtra u doktorky to bude všetko v poriadku.

S priateľským pozdravom Tuto
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4792
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 31 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  xkrchnav Ne 13 september 2015 - 18:57

Ako sa mám? Nervózne... zistil som, že odpisovanie na facebooku a možno aj tu ma trochu stresuje... hlavne ak ide trochu o konflikt. Ak sa chcem (hoc za svoj) názor postaviť... vyklepem sa a je to... dneska sa cítim rozladený, kontroloval som si lieky - nevynechal som... aj som možno trochu nervózny z tej kampane čo začne zajtra... všetkých vás ale čítam a prajem len to naj. Tak sa majte.
J.
xkrchnav
xkrchnav
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1600
Reputácia Reputácia : 142
Dátum registrácie : 19.08.2012
Vek : 39
Bydlisko Bydlisko : Adamov, ČR

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

http://krizovatkaduse.osvobodse.cz
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 31 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  Tuto Ne 13 september 2015 - 19:36

Nazdar Jožin,
veď si kludne daj takú pauzu od edebatenia. Pustil si sa do ťažkého diskutovania a máš právo byť aj nervózny. Dúfam, že podľa mojej rady sa nezachová aj na Zelle, lebo tam by si nám veľmi chýbal. T.
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4792
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 31 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  Matej Ne 13 september 2015 - 20:51

Ahojte. winking

X, aj ja sa mám tendenciu roztriasť, keď mám ísť s niekým do sporu. Fakticky sa dostanem do stavu akejsi mentálnej paralýzy, zneschopnenia, keď viem, že mám pravdu, a druhý mi oponuje, a ja mu mám v skratke vec vysvetľovať, čo on dopredu odmieta. Fyzicky sa roztrasiem, som frustrovaný, mám na perách mnoho slov naraz. Od istého času sa sporom úplne vyhýbam, a to aj za cenu, že môj názor zostane neobhájený, potlačený, ponížený. Napr. dnes mi poslal jeden človek reakciu na môj blogový článok. Reagoval na niečo, čo je už 5 rokov staré, písal som to v roku 2010. Už som odvtedy niekde názorovo úplne inde. A útočne si ma v maili doberal, že čo všetko som napísal zle a čo si mám vraj doštudovať a podobne. Mail som po prečítaní so zvýšenou dýchavičnosťou vymazal, nešiel som si svoje obhajovať ani vysvetľovať. Prichádzajú mi takéto reakcie nepravidelne hocikedy. Tiež voľakedy na četoch som býval často v sporoch a v konečnom dôsledku som spôsoboval trápenie sám sebe. Teraz sa stávam čoraz submisívnejší, pričom vnútorne si často svoj názor myslím aj naďalej, len dovolím druhému si myslieť opak. Neviem, či je to správne a dobré. Psychicky mi to však prospelo. Postupne sa chcem učiť, aby po mne ľudia mohli aj šliapať. To už sú extrémy, ku ktorým Ťa samozrejme, X, nevyzývam. To je len také doplnenie, že ako to robím ja a kam postupne až zachádzam, len aby som sa vyhol sporu. Oponent si vtedy myslí, že vyhral a že ma ponížil, no vnútorne sa cítim stabilný a ok, bez ubratia čo i len štipky na dôstojnosti. Very Happy

Tuto, držím päste pri zajtrajšej kontrole u doktorky. it is perfect Ako aj v práci. Yes

---

Dnes som sa mal zhruba dobre. Deň som strávil opäť čiastočne pasívne. Medzi úspechy sa zaradilo len zametanie bytu, vystrihanie vlasov, príprava oblečenia na zajtrajší pohreb. Okrem toho som pozeral telku, surfoval, písal sem príspevky. Stravu som sledoval, ale zas som to prehnal s pečivom... v priebehu dňa som si dal 2 a pol rožka a 1 veľkú žemľu. To mi príde veľa. Laughing Deň hodnotím asi na 2+. rendeer

Príznaky momentálne ustúpené, pod kontrolou.
Prajem Vám, priatelia, veľa pokoja, zdravia a pohody. Úspešné vykročenie do nového týždňa. cheers
Váš kamoš
Matej
Sun 1

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 31 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5063
Reputácia Reputácia : 941
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 31 Empty ako sa dnes mam

Odoslať  helena25 Ne 13 september 2015 - 22:06

Ahojte, najskôr sa chcem este ospravedlnit za trapas ktory som si asi vyrobila pri Zello dialógoch, ked som sa nevedela pripojit,ale to je tym, ze som technicky antitalent. Nenadarmo som vystudovala hudbu, to je o muzikantoch zname ze okrem hudby nie su velmi suci na nic ine:) Ja sa mam posledne 2 dni trochu mizerne, je mi len do placu a mam pocit, ze nezvladam svoje ochorenie.Trapim sa, lebo vidim ako moje stavy a príznaky ochorenia, zasahuju moju rodinu, hlavne manzela.Takisto mam pocit ze som nanic matka, ze nezvladam starostlivost o deti akby som mala. Nemam elan, energiu naplno sa im venovat, hrat sa s nimi, len by som sedela v kute a nic nerobila. Minule som mala kontrolu, len nedavno a moja lekarka to zhodnotila len vetou: nebojte, bude lepsie.Tak stale cakam. Drzim sa kvôli detom este ako tak nad hladinou,ale mam pocit ze ma nieco taha stale dole.Drze mi place,aby som to prekonala .Okrem iného, mam za sebou frustrujucu navstevu mojej matky.Zije v Anglicku, chvalabohu.Naposledy som ju videla pred 2 rokmi. Ak mozem povedat pravdu, ona vlastne zapricinila moje ochorenie. V detstve ma fyzicky aj psychicky tyrala, zatvarala ma v pivnici, mlatila ma,ponizovala. Ked som mala 14 rokov odisla do anglicka a v 17 tich u mna vypukli halucinacie, v ktorých bola zvacsa ona hlavna hrdinka. Teraz prisla na -sk ze upravit nas vztah ale iba ma to rozhodilo, myslim ze to je dôvodom mojej terajsej nalady.Ja ani neviem ako sa k nej mam stavat. K mojim detom som ju ani nepustala.Ale co bolo bolo, snazim sa na to pozerat takto,aj ked je to tazke
helena25
helena25
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 220
Reputácia Reputácia : 34
Dátum registrácie : 30.03.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.2
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Leponex, Olanzapin, Trittico

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 31 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  Tuto Ne 13 september 2015 - 22:24

Ahoj helena25, čítam, že si to vôbec nemal v detstve ľahké a ešte neskôr tá choroba... Iste, fórum Ti je k dispozícii a využívaj aj Zello. Vlastne to súvisí aj s psychohygienou. Doporučujem Ti tému "Vcelku ma to teší..." ktorá je tu zaradená ako tretia od vrchu. Možno budeš mať aspoň čosi drobné čo napísať, a zlepšovať svoje videnie smerom k optimizmu. Tuto
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4792
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 31 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  Michal Po 14 september 2015 - 6:41

Caute,
Jozi,pozorujem aj tu aj na fb,ze mas toho "v rieseni"privela...Ano,mne sa to hovori,ked zijem ine...Lenze komu pomozes,ked nebudes dobre ty sam?Odpoved poznas+budes mat co robit sam so sebou.Mal by si(Mozes?)zlavit naroky na seba(teda minimalne na nejaky cas),urcit si prioritu(max. 2-3 mensie priority) a ostatne vypustit,aspon na potrebny cas.Pokial viem,si stale este pacient,co ako dobre kompenzovany.V urcitych momentoch treba mysliet aj sam na seba.
Fandim a drzim Ti/nam silno palce!
Idem riesit financne zalezitosti...
Vela zdaru aj dnes!ahojte geek community together
Michal
Michal
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 265
Reputácia Reputácia : 25
Dátum registrácie : 12.04.2013
Vek : 37
Bydlisko Bydlisko : Poprad resp.Levice

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 31 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  xkrchnav Po 14 september 2015 - 7:36

Díky Mišo, Matej, všetci. Dám si pauzu, len ešte odštartujem kampaň A pár dní ju budem len pozorovať. Už sa mi o tom aj sníva, že miestnosť bola malá, že Willa nebolo vidieť či počuť. Potreboval by som pomoc. Na facebooku to sem tam oživiť dať nejakú novinku...

Helen - mne moja prvá psychiatricka tiež "len" hovorila bude lepšie. Ale srackami som si musel aj tak prejsť sám. Maloco je tu asi k pomoci. Ale neverím, že si zlá matka. Viem, že teraz tvoje pocity asi nezmením. Máš toho dosť. Ak môžeš do toho kúta niekoho (manzela) pustiť, aby vedel, že to nie je kvôli nemu, A ty aby si nebola až tak úplne sama. Držím palce.

Jožin
xkrchnav
xkrchnav
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1600
Reputácia Reputácia : 142
Dátum registrácie : 19.08.2012
Vek : 39
Bydlisko Bydlisko : Adamov, ČR

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

http://krizovatkaduse.osvobodse.cz
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 31 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  xkrchnav Po 14 september 2015 - 7:40

Ešte k tomu "trapasu" myslím, že väčšina zellakov mala na začiatku technické problémy. Výpadky sa nevyhli ani mne Smile takže niet sa za čo ospravedlňovať.
xkrchnav
xkrchnav
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1600
Reputácia Reputácia : 142
Dátum registrácie : 19.08.2012
Vek : 39
Bydlisko Bydlisko : Adamov, ČR

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

http://krizovatkaduse.osvobodse.cz
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 31 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  xkrchnav Po 14 september 2015 - 10:17

Ahojte priatelia, ak chcete pomôcť s projektom, kampaň už beží:

https://www.startovac.cz/projekty/will-hall-brno/

dá sa prispieť už od 50 Kč. Dá sa platiť aj zo Slovenska, takže snáď bez problémov. Díky za všetko, príspevky, preposlanie, komentáre, účať. Díky!!
xkrchnav
xkrchnav
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1600
Reputácia Reputácia : 142
Dátum registrácie : 19.08.2012
Vek : 39
Bydlisko Bydlisko : Adamov, ČR

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

http://krizovatkaduse.osvobodse.cz
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 31 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  Tuto Po 14 september 2015 - 13:35

Ahoj xkrchnav,
prikláňam sa k názoru, že by si si mal aj odpočinúť. Máš veľa akcií, do ktorých ideš. Na druhej strane Ti fandím, že to všetko zvládaš. Určite však mysli aj na regeneráciu a nepreťažuj sa. Myslievam na to, že na Tebe je čo obdivovať, ale mysli aj na svoje zdravie.

..............

Ahojte,
verím, že ste na tom dobre a choroba vás obchádza.

Vstávanie bolo vcelku dobré pre dnes. V práci som strávil len dve hodiny a potom som sa už vypýtal k MUDr. Tam som dostal dve injekcie (Haloperidol a Akineton) a mám aj predpísané lieky. V lekárni mi povedali, že momentálne Gerodorm 30tbl. nemajú a nie je možnosť ho objednať. V druhej lekárni Gerodorm mali, čo ma potešilo. Bol som teda aj v meste po tie blbé cigarety a do poisťovne, kôli práci a prípadnému úrazu v nej. Zamestnankyňa o domňa pýtala aj rozhodnutie o ID, čo som s nevôľou doniesol. Ešte mám ísť raz do lekárne okolo štvrtej, lebo objednávali Akineton 200mg. Teraz plánujem taký relax a zároveň robenie "akožepovinností". Celkovo hodnotím doterajšiu časť dňa ako dobrú t.j. vnútorne sa cítim trošku rozladený, ale verím, že sa to napraví.

Zdravotne detto, ako obvykle a ako som písal, trochu som rozladený, asi tak od tej doktorky.

Zatiaľ vám želám pekný deň a zajtra je voľný utorok...

Tuto

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 31 Medical-nurse-nursing-injections-needles-vaccinations-atan1767l
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4792
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 31 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  xkrchnav Po 14 september 2015 - 17:02

Díky tuto za starosť. Dnes štartovala kampaň. Ráno som si povedal, že až do večera nezapnem internet na nepracovné veci a podarilo sa. Som trochu kľudnejší, idem teraz domov a budem sa venovať dcérke.

Ináč ešte ku kampani, dá sa prispievať priamo v EUR a nie je to zahraničný prevod, podrobnosti tu:
https://www.startovac.cz/casto-kladene-dotazy/

Díky a majte sa!
J.
xkrchnav
xkrchnav
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1600
Reputácia Reputácia : 142
Dátum registrácie : 19.08.2012
Vek : 39
Bydlisko Bydlisko : Adamov, ČR

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

http://krizovatkaduse.osvobodse.cz
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

Strana 31 z 84 Previous  1 ... 17 ... 30, 31, 32 ... 57 ... 84  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore