Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 6

Strana 57 z 84 Previous  1 ... 30 ... 56, 57, 58 ... 70 ... 84  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 57 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  Tuto St 21 október 2015 - 18:18

Ahoj xkrchnav,
čakanie u doktora je kapitola sama o sebe. Už to beriem celkovo ako normálne. Obvykle si zoberiem nejakú knihu a čítam, pripadne sa hrám s mobilom na sluchatkach.

..............

Ahoj filipka,
dúfam, že sa máš dobre, hoci si nič v tom zmysle nenapísala do príspevku. Verím, že si OK.

..............

Ahojte,
u mňa zásadné zmeny nie sú. Na druhej strane som teraz v noci dobre spal a aj zobúdzanie ma príjemne prekvapilo. Celkovo to bol pomerne dobrý deň. Aj v práci sa mi darilo minimálne primerane. Samozrejme časť práce bola o listoch na zemi, ukázalo sa znesiteľné počasie, tak sa aj natieralo. Doma som si na dve hodiny zdriemol a tak som bol čerstvý. Dávno som nebol na záhrade, mačky ma už ani nespoznajú. Porobil som "akožepovinnosti". 

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 57 Painter
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4792
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 57 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  xkrchnav St 21 október 2015 - 18:54

Ja si hovorím, či by to šlo zlepšiť. Na endokrinológii to vôbec nevyzeralo na nejaké akútne prípady. Keď už tam je ten elektronický systém číselka a čakanie ako v banke. Či by to šlo ešte posunúť ďalej, že proste nejaký odhad času. Dnes som tam čakal hodinu a štvrť. A pravidelne tam na kontrole čakám cez trištvrť hodiny, takže to asi nebudú stále akútnosti a výnimočnosti. Asi to bude proste o ľuďoch. Tam má kámoša, tam majú akciu že berú vojakov či zdravku a podobne... pre mňa ako pracujúceho stráviť 2 hodiny doktorom z toho 10 minút efektívne sedím a riešim niečo s MUDr. je dosť o ničom.

No nič, tak toto ma trošku, už ani nie veľmi, naštvalo, už som skôr len povzdychol, že si musím nadrobiť tie 2 hodiny. Čo bolo horšie bol samotný výsledok - nakoniec asi štítna žľaza pomaly prehráva pasovanie sa s Lithiom a vykazuje zníženú funkciu. Takže mam Euthyrox 50 mikrogramov. Dosť som sa vypytoval, či po vysadení lithia bude šanca, že sa to zas spraví a budem fungovať bez toho... no skončilo to dodatkom na správe "pacient poučen, váhá, opakovane vysvetleno...". Nie som z toho nadšený, mám z toho všeliaké pocity, proste už ten počet liekov na deň 6 ks je dosť. Viem, že voči viacerým z vás je to málo. Ale príde mi to proste už také nebezpečné - viem, je asi malá šanca, že stroskotám na ostrove. Ale keby niečo podobné, tak čo? Umriem a ešte pred tým než umriem sa zbláznim? Pekná to vyhliadka a závislosť na systéme.

Tak díky za prečítanie tentokrát mojich sťažovaní si... rozhodnutie k vysádzaniu lithia mám stále, aj keď trošku oslabená motivácia - hlavná bola to aby žľaza bola ok, už teraz nie je a budem brať hormón... takže... teraz fakt neviem... možno ešte útecha že sa zbavím potenciálnych ďalších vedľajších ktoré sa ešte nestihli prejaviť...

Majte sa,
J.

PS: nikto ešte nedostal chuť nadhodiť termín víkendového zella na tento týždeň? Smile
xkrchnav
xkrchnav
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1600
Reputácia Reputácia : 142
Dátum registrácie : 19.08.2012
Vek : 39
Bydlisko Bydlisko : Adamov, ČR

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

http://krizovatkaduse.osvobodse.cz
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 57 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  filipka St 21 október 2015 - 19:03

V ČR sa vyšetrenia nepreplácajú?
filipka
filipka
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1048
Reputácia Reputácia : 120
Dátum registrácie : 20.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Seroquel XR(quetiapín),Reagila (kariprazín, Alventa(venlafaxín), občas haloperidol

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 57 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  xkrchnav St 21 október 2015 - 19:08

Nie pri pružnej pracovnej dobe...
xkrchnav
xkrchnav
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1600
Reputácia Reputácia : 142
Dátum registrácie : 19.08.2012
Vek : 39
Bydlisko Bydlisko : Adamov, ČR

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

http://krizovatkaduse.osvobodse.cz
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 57 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  xkrchnav St 21 október 2015 - 19:16

Alebo už som z toho magor... keď si to googlim... asi sa budem musieť popýtať priamo u nás ako to berú - pretože pozerám, že je to tak trochu na benevolencii zamestnávateľa. Totižto ten šéf v minulej firme mi to takto líčil... že sa to nepočíta do pracovnej doby... lenže on bol taký... no... Proste rád bol chytrý a stresoval. Takže uvidíme jak pochodím u nás na personálnom. Díky za popud Very Happy.
xkrchnav
xkrchnav
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1600
Reputácia Reputácia : 142
Dátum registrácie : 19.08.2012
Vek : 39
Bydlisko Bydlisko : Adamov, ČR

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

http://krizovatkaduse.osvobodse.cz
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 57 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  filipka St 21 október 2015 - 19:21

jasné, popýtaj sa Very Happy
filipka
filipka
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1048
Reputácia Reputácia : 120
Dátum registrácie : 20.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Seroquel XR(quetiapín),Reagila (kariprazín, Alventa(venlafaxín), občas haloperidol

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 57 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  Matej St 21 október 2015 - 20:12

Ahojte winking

Dnes sa mám zhruba dobre. V práci ok. Flush sa polepšila, menej si ju všímam, celkovo mám dojem, že mi opätovné dávky dvadsiatich miligramov Escitilu zaberajú. Vnímam to najmä na tom, že ma neopantáva flush, netematizujem ju v negatívnom svetle, som takmer bez emočných poklesov a zostávam citovo relatívne stabilný aj pri záťaži. Aj sociálna vyhýbavosť sa mi zlepšila - v práci sa nebojím telefonovať a v sobotu možno pôjdem predsa len na bowling. Wink Dneska som trochu cezčasoval, ale najviac som sa zdržal na pošte, posielal som 2 balíky, pričom na balíkovom dvoch ľudí predo mnou vybavovali dohromady asi 30 minút. Takže som sa dosť načakal, stojac v rade. Príde mi to podobné, ako u Teba, X, s tým čakaním u doktora. Má to spoločné aspoň to, že sme sa obaja načakali, Very Happy Ty ešte viac. Yes Akurát si dávam energeťák, lebo musím trochu ponocovať. Mám robiť nejaké úlohy do školy a písať prácu na sobotu, takže v noci budem trochu "študovať". Možno sa aj ozvem do témy o spánku... it is perfect Inak, ten piatočný predmet už mám aj uznaný dekankou a aj zapísaný v systéme, takže je to stopro isté. drunken

Takže toľko, ako sa dnes mám. Dnešnému dňu dávam známku asi 1-.

Tuto, teším sa, že si mal opäť dobrý deň v práci. Si super! jumping Obdivujem, že stále máš vôľu robiť aj akožepovinnosti, Tvoj návyk je asi železný. Klobúk dole. it is perfect Applause Len tak ďalej, všetko dobré prajem. Smile

X, aj mne veru vadí to čakanie. Som bol velice smutný, keď na Slovensku zrušili poslanci tú možnosť plateného prednostného vyšetrenia, objednania. Ja som to hojne využíval a veľmi mi to dobre padlo, keď som nemusel čakať v čakárni dlhšie ako 20 minút. Človek tak môže menej vynechať z práce a postíha viacej vybavovačiek. Radšej mohli ustanoviť pevné pravidlá, že kedy sa kto objedná za peniaze, a kedy je priestor len pre neplatiacich. Myslím, že také niečo aj išlo fungovať, ale teraz sa aj tak nemôžem za peniaze na presnú hodinu objednať. U psychiatričky by mi to padlo velice vhod, aj u očnej, aj u chirurga, ku ktorému som stále nešiel, porazí ma. Thumbstone Som rád, že už Ťa to, X, až tak neštve, pričom Ti určite želám polepšenie štítnej žľazy, aby si potreboval endokrinológa a iných lekárov čo najmenej. giving a hug Smile

Filipka, všetko dobré aj Tebe, drž sa! it is perfect

S úctou
matej
affraid

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 57 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5063
Reputácia Reputácia : 941
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 57 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  Meretseger St 21 október 2015 - 21:08

Ahojte X, Matej,
to mate tak, ked uraduje terajsia "bezva" vlada, hlavne, ze su spokojni dochodcovia, ktorych islo porazit od jedu, ze si niekto dovoloval predbiehat ich, a navyse za peniaze? Shocked No sodoma-gomora. At uz Fico tahne...
No, ale toto nie je forum o politickych debatach, z ktorych sa da chytit paradna depka Rolling Eyes
Takze ako sa dnes mam? Vlastne velmi dobre, po mesiaci bola konecne terapia, ktora dopadla suppa, navyse mi sestricka dala dalsie terminy po dvoch, nie po troch tyzdnoch. Dostala som od pani magistry domacu ulohu, akurat som uz takmer zabudla aku, hrozne mi hapruje pamat.
Doma som pracovala na blogu, a to tak zapalisto, ze som si ani neuvedomila, ze brat siel do obchodu, ergo sa uvolnil jeho NB na GP. Embarassed
Meretseger
Meretseger
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 967
Reputácia Reputácia : 224
Dátum registrácie : 18.09.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33, F60.31
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, Brintellix, Lamotrigin, Trittico

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 57 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  xkrchnav Št 22 október 2015 - 8:22

Tak jo, máme to dobre ošéfované... akurát treba "propustku" takže minulé dve hodiny oželiem a pri ďalšej návšteve si ju už vypýtam Smile.

Krásne ráno všetkým!
Jožin

PS: večer už tradične zello od 20:00 it is perfect
xkrchnav
xkrchnav
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1600
Reputácia Reputácia : 142
Dátum registrácie : 19.08.2012
Vek : 39
Bydlisko Bydlisko : Adamov, ČR

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

http://krizovatkaduse.osvobodse.cz
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 57 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  opadané lístie Št 22 október 2015 - 10:22

ach, niekedy mi byva tak nedobre...a znicohonic. very sad2
avatar
opadané lístie
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 436
Reputácia Reputácia : 94
Dátum registrácie : 10.02.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 57 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  Tuto Št 22 október 2015 - 16:35

Ahoj lístie,
tak to všetko porozprávaj doktorovi ako Ti býva, možno stačí len malá úprava liekov a budeš fit.

...........

Ahoj Matej,
som rád, že už si na tom lepšie a ďakujem aj za reakciu na mňa. Myslím, že tie "akožepovinnosti" sú celkom fajn. Neviem však, že keby som mal šichty ako máš Ty... Dosť ťažím z väčšieho voľného času, ktoré mi VPP, či skôr projekt, poskytuje. Určite na Teba myslím, aby to bolo stále aspoň OK.

............

Ahoj Meretseger,
tak sa mi zdá, že včera si bola aktívny človek, želám Ti, nech to vydrží čo najďalej.

............

Ahoj xkrchnav,
tak na Zelle...

...........

Ahojte všetci,
dnes som mal akýsi pomiešaný deň. Stretol som sa v ňom s dobrým zaspávaním, skorým vstaním, zaspatím, horším vstaním, nadšením do práce, pozeraním na hodinky, kedy bude fajrond, s dobre odpracovaným časom, aj postávaním, čerstvosťou, aj spaním doma... jednoducho taký guláš. Šéf ma svojím spôsobom dnes pochválil, tak som happy. Zdravotne celkom v pohode, hoci som mal v sebe dvojnásobnú dávku Haloperidolu ako obvykle, dosť ma z toho sušilo, vlastne aj teraz to cítim takto. A tak nejak, v zásade som s dneškom zatiaľ spokojný.  Smile 
cheers


Naposledy upravil Tuto dňa Št 22 október 2015 - 20:18, celkom upravené 2 krát.
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4792
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 57 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  Meretseger Št 22 október 2015 - 20:08

Ahojte,
ospravedlnujem sa, ze sa dnes na zelle nezucastnujem, ale nestiham. Tak si to uzite.
Inak sa mam dobre, nalada este profituje z terapie. Skocila som do Skalice po dokumentaciu, no dali mi len strucnu spravu, novej diabetologicke to bude musiet stacit. Teraz sa idem navecerat, pomaly ani to nestiham, makala som na blogu. Jo, a v SI som skocila (ako inak!) do obchodu s oblecenim a rupila si rolak a nejake serepeticky.
jumping
Meretseger
Meretseger
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 967
Reputácia Reputácia : 224
Dátum registrácie : 18.09.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33, F60.31
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, Brintellix, Lamotrigin, Trittico

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

Strana 57 z 84 Previous  1 ... 30 ... 56, 57, 58 ... 70 ... 84  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore