Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 6

Strana 29 z 84 Previous  1 ... 16 ... 28, 29, 30 ... 56 ... 84  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 29 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  Matej St 9 september 2015 - 19:49

Ahojte winking

Tuto, si úžasný, že sa Ti to tak darí s tou prácou. Dokonca aj to vstávanie a spánok si všelijako skúseno reguluješ prídavnými liekmi a dobre Ti to funguje. Je vidno, že je pre Teba toto zamestnanie priorita a že Ti na tom záleží. Si super. Držím Ti naďalej všetky prsty, nech to všetko zdarne prebieha. Klobúk dole. it is perfect giving a hug cheers

---

Dnes sa mám dobre. V práci ok. Sociálno-úzkostné ťažkosti boli dnes na ulici mierne zhoršené oproti včerajšku. Zdá sa, že flush mi navierala tvár aj v samotnej robote, keď som sa sem-tam zhováral s nejakou kolegyňou/kolegom. Bolo to síce nepríjemné, ale zatiaľ to neovplyvnilo až tak samotnú náladu. Či je to len otázka času, kým to nabúra psychickú pohodu a afektivitu, to nebudem teraz špekulovať. very sad3 Dnes som sa trochu nečakane rozladil smerom k derealizácii. To ma prekvapilo, lebo ju mávam už zriedka, a aj to len pri zaspávaní, kedy mi klesá významne nálada. Teraz som len tak sedel a pozeral si maily a v tom sa mi sploštil priestor, všetko bolo akoby namaľované, silno ozvláštnené, cítil som sa pripitý. Trvalo to však len chvíľu, takže v tom nevidím problém. Celkovo som vlastne nikdy nevidel v derealizácii problém... Twisted Evil

Naďalej pociťujem prázdnotu - pocity, že je všetko márne a že nič nemá svoju hodnotu. V práci som bol dnes mĺkvejší a menej mi napadalo, čo mám hovoriť, než včera. Čiže nastalo akési zhoršenie vo veci komunikatívnosti. Nechcelo sa mi rozprávať. I disagree

Dňu dávam známku 2+. Smile
Všetko dobré!
S úctou
matej
welcome or bye

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 29 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5063
Reputácia Reputácia : 941
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 29 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  Tuto Št 10 september 2015 - 17:08

Ahoj Matej,
ďakujem Ti za pekné a milé slová. Na druhej strane si myslím, že si mazák v liečbe a tiež vieš ako na to s liekmi aj chorobou. Viem, že si tiež vieš úspešne uregulovať svoje psychopatologické neduhy, a čom svedčí Tvoje zamestnanie, kde ani asi netušia o Tvojich nemalých problémoch teraz aj v minulosti.

..........

Ahojte všetci, čo píšete prípadne len čítate.
Dnešné 4 hodiny v práci pomerne dobre ubehli, hlavne sme dorábali živý plot, ktorý už prerástol do takých obludnejších rozmerov. Hlavne, že nebola nuda a stále sa čosi dialo. Keď sme skončili s plotom, už to so mnou vyzeralo tak otázne, ale zobral som si hrable a s nimi behal okolo prerezaného krovia a bolo Ok. Dúfam len, že to zvládnem, riaditeľka mi povedala, že keď bude spokojný školník tak si ma podržia a ten zase povedal, že v zime bude pre nás práce dosť. V práci som vlastne zamestnanacom UPSVaRu. Je to však zamestnanie ako sa patrí. Zároveň musím chodiť s lístkami každý mesiac...

Doma najmä oddychujem a relaxujem, aby som mal dosť síl na ďalší deň. Vstávanie mi stále robí problémy, lebo v nedávnej minulosti stačilo kľudne o deviatej. Teraz mi drnčia hneď dva budíky o siedmej a ešte sa aj so všetkým musím ponáhľať. Keď prídem zo zamestnania robím "akožepovinnosti", mierne vypomáham s drobnosťami, prípadne idem na záhradu...

Zdravotne beriem naviac Amisulprid 100mg a Haloperidol 0,75mg. Lieky na spanie mám mierne zredukované obvykle na 1tbl Gerodormu užité vo večerných liekoch s Haloperidolom. Spanie je tak o čosi lepšie. "Hlasy" mám primerané, dokonca aj žiadne, únava je najmä po práci, čo je normálne, vstávanie je sťažené a čiastočne ma preberie až cesta do práce. Vzťahovačnosť je dosť dobre. Tabakizmus - v práci nefajčím, doma je to už horšie. Ešte by sa možno čosi našlo... V zásade však OK.

A čo vy? Ako sa máte?

Príďte nás navštíviť na Zello, prehodiť zopár slov.

S priateľským pozdravom Tuto
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4792
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 29 Empty únava z liekov

Odoslať  helena25 Št 10 september 2015 - 18:05

Ahojte. Ja sa mam dnes vcelku fajn, len som dost ospala a preto sa nemozem dostatocne naplno venovat mojim detom. Chcem sa opytat, kto uziva alebo uzival olanzapin a trittico, ci mal aj na vas take ucinky ako na mna?Pretoze beriem dost vysoke davky, vzhladom na moj stav.Olanzapin dokopy za den 35mg a trittico 2 cele tablety a nenormalne by som len spala a nic ine.Vdaka,potesim sa aj radam ako zahnat tu prudku unavu
helena25
helena25
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 220
Reputácia Reputácia : 34
Dátum registrácie : 30.03.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.2
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Leponex, Olanzapin, Trittico

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 29 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  xkrchnav Št 10 september 2015 - 18:39

Ahoj,
ja som bral olanzapin 20 mg ráno 20 mg večer... Bol som nepoužiteľný. Už neviem pri akom znížení som začal zas fungovať. Myslím, že 5+10 sa už celkom dalo. Trittico brala moja žena, a z toho unavená teda nebola. Pred tým mala Mirtazapin a po tom bola teda ospatá... Keď by si chcela detailnejšie prebrať, pozývam ťa na dnes večer zello: http://krizovatkaduse.je-dnesek.cz/zello-dialogy Od 20:00.
xkrchnav
xkrchnav
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1600
Reputácia Reputácia : 142
Dátum registrácie : 19.08.2012
Vek : 39
Bydlisko Bydlisko : Adamov, ČR

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

http://krizovatkaduse.osvobodse.cz
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 29 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  Tuto Št 10 september 2015 - 18:47

Ahoj Helena25,
trittico som istý čas užíval, a keď som bol ospalý tak to nebolo priamo z Trittica. Na druhej strane toto antidepresívum má aj sedatívne účinky, ktoré sú údajne najvýraznejšie v prvých dňoch užívania. Obvykle je naordinované najmä na večernú dávku.

Olanzapín ako antipsychotykum vyvoláva tiež ospalosť, navyše v kombinácii s tritticom sa v tomto pravdepodobne doplňujú. Upozornenie je aj na užívanie alkoholu, ktorý ospalosť výrazne zvyšuje.

_________________
facebook: "Byť normálnym je čoraz viac nenormálne."
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4792
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 29 Empty zello

Odoslať  helena25 Št 10 september 2015 - 19:08

Dakujem pekne za pozvanie, pokusim sa dat deti dokopy a prist na dialogy. Pol hodinu som lustila ako to stiahnut:)vdaka
helena25
helena25
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 220
Reputácia Reputácia : 34
Dátum registrácie : 30.03.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.2
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Leponex, Olanzapin, Trittico

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 29 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  xkrchnav Št 10 september 2015 - 19:16

Keby si mala tip ako to napísať stručnejšie, nech sa to nelúšti hodinu, rád uvítam Smile. Sú tam aj videonávody, doporučujem hlavne pozrieť hlavne ten s hlasitosťou... často niektorí sú strašne potichu a iný moc nahlas a dá sa to pekne upraviť pre každého zvlášť.
xkrchnav
xkrchnav
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1600
Reputácia Reputácia : 142
Dátum registrácie : 19.08.2012
Vek : 39
Bydlisko Bydlisko : Adamov, ČR

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

http://krizovatkaduse.osvobodse.cz
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 29 Empty zello

Odoslať  helena25 Št 10 september 2015 - 20:21

ja vaspocujem zretelne len vy mna asi nie, nevieme sa spojit
helena25
helena25
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 220
Reputácia Reputácia : 34
Dátum registrácie : 30.03.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.2
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Leponex, Olanzapin, Trittico

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 29 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  ester Št 10 september 2015 - 20:26

Počuli sme ťa keď si hovorila.Skús sa prepnúť na mobil ak sa ti dá ide ti lepšie
ester
ester
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 374
Reputácia Reputácia : 54
Dátum registrácie : 28.04.2014

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 29 Empty zello

Odoslať  helena25 Št 10 september 2015 - 20:28

mobil nemam pri sebe mam novy pocitac, stale vas zretelne pocujem len neviem co stlacit aby sme sa mohli rozpravat aby ste ma poculi
helena25
helena25
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 220
Reputácia Reputácia : 34
Dátum registrácie : 30.03.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.2
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Leponex, Olanzapin, Trittico

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 29 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  Michal Št 10 september 2015 - 21:15

Ahojte ludia,
Zajtra idem po tristvrte roku znova na urad prace- zaregistrovat sa do evidencie nezamestnanych a zaroven vybavovat davky v hmotnej nudzi,kedze po pondelnajsom preposudeni invalidity,kde som ,samozrejme,nedostal navyse nic,som viac ako 50€ pod hranicou zivotneho minima(198€)...
Takze znova hladam pracu a v lepsom pripade pojdem na verejnoprospesne prace(za 61,60€/mesacne) v horsom radsej ani nerozmyslam...
Pisem sem aj preto,ze pravdepodobne naozaj zrusim aj tento- mobilny internet a potom sem uz...
Dakujem aj Matejovi,ze si spomenul,aj ostatnym,ktori su so mnou...
Dufam do skoreho citania a pisania!
S pozdravom Shadow community together giving a hug
Michal
Michal
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 265
Reputácia Reputácia : 25
Dátum registrácie : 12.04.2013
Vek : 37
Bydlisko Bydlisko : Poprad resp.Levice

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 29 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  Tuto Pi 11 september 2015 - 17:55

Ahojte všetci,
máme dnes piatok t.j. koniec pracovného týždňa a ide víkend. Celkom ma to teš,í aj keď práca je OK, teda fungujem v nej vcelku dobre. Navyše v pondelok to mám skrátené lebo idem MUDr. na injekciu a kontrolu. Myslím, že bude prekvapená z toho, že aspoň trocha pracujem. Som tomu rád. Tento piatok som bol tak trochu už dolámaný. Dorobili sme práce okolo živého plota a aj dokončili kríky v areáli, ďalej sa vláčili skrine a rozoberali stoly. Myslím, že na 8 hodín by som si tu fakt netrúfol.

Zdravotne dobre, príznaky choroby sú len v malom. Bol by som však rád dobrému spánku, čoho mám po praktickej stránke nedostatok. Dnes som trocha pocítil vzťahovačnosť a vstávanie a preberanie sa ráno je stále otázne. "Hlasy" mám v menšom rozsahu, ako v predpracovnom období. Únava je prítomná, ale v zásade to zvládam. Celkovo teda OK.

A ako sa máte vy? Verím, že je to u vás fajn, alebo ešte lepšie. Prípadne ak nie, tak vám želám aby to tak bolo.

S priateľským pozdravom Tuto
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4792
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

Strana 29 z 84 Previous  1 ... 16 ... 28, 29, 30 ... 56 ... 84  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore