Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 6

Strana 16 z 84 Previous  1 ... 9 ... 15, 16, 17 ... 50 ... 84  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 16 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  romea Pi 17 júl 2015 - 19:28

,ahojte dlho som tu nebola boli sme prec na welnesse a tento tyzden ma chyta stale depka z poruchy viete mi poradit viem ze sa na to nemam hnevat len sa to akosi neda stale neviem ako sa s tym zmierit a ci ste sa nahodou nestretli s tym.ze ak su velke davky AD ci to nema opacny ucinok a vecer beriem 15 mg olanzapinu som z toho zmetena to ma len tak napadlo alebo fantazirujem na welnesse 3 dni som nemala nic zabudla som a bplo fajn ale teda aj som sa autoimunne ukludnovala teraz som zacala brat vsetko a depky jaksla , v tom zmysle ze viem stat a porobit len tie hnecy na cely svet navsetkych ludi a tie myslienky vnutcujuce sa :-( uz som si aj poplakala a zas len hnev
romea
romea
Nový člen
Nový člen

Počet príspevkov : 22
Reputácia Reputácia : 6
Dátum registrácie : 29.06.2015
Vek : 41
Bydlisko Bydlisko : Trnava

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 16 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  Matej Pi 17 júl 2015 - 20:06

Ahoj Romea Smile

Nehnevaj sa na svet, ani na seba. Najlepšie je to vziať v zmysle "take it easy". Druhí ľudia nemajú nič s obsahom Tvojej mysle a nálady, takže na nich je sa zbytočné hnevať - to si skôr ublížiš sama sebe, lebo si zaťažuješ prežívanie. Odpustenie každého druhu je mimoriadne oslobodzujúce pre Teba samotnú, preto sa dá povedať, že oslobodenie sa od druhých ľudí a od sveta cestou odpustenia je vec tak trošku aj sebecká, čo je v tomto prípade naozaj dobre, lebo si tým pomôžeš predovšetkým sebe samej. Smile Ani sa nehnevaj na seba. Tie myšlienky sú akosi nezávislé, halucinované, vtieravé, mimo Teba, hoci ich generuje Tvoj mozog. Sú len šum, bordel, ktorý zahlcuje Tvoju pozornosť. Niekedy je aj dobré ich nechať tak, teda v zmysle, že sa s nimi zmieriš, ukážeš uvedomelý pokoj, keď si tárajú a vyžadujú pozornosť smerom ku kompulziám. Oni potom možno stíchnu, lebo platí, že sú agresívnejšie, čím viac energie (pozornosti) im dodáš. Ja mám problém s úzkosťou v tvári a s červenaním, a tiež čím viac to beriem s rezervou a športovo, akosi z nadhľadu a so srandou, tak tým je to slabšie a nedokáže ma to premôcť v podobe nejakej agresívnej anxiety a záchvatu. Samotné AD, ktoré berieš, môžu spôsobovať živšie myšlienky, čulosť myslenia, takže Ti intrapsychické halucinácie azda aj môžu povzbudzovať. To je pravda. Je to otázka dobrého vyladenia AD s olanzapínom, aby boli aj halucinácie potlačené, a zároveň priaznivo ovplyvňovaná nálada. Dúfam, že si si na wellnese trochu odpočinula a bolo dobre. Smile Držím Ti, romea, palce a želám všetko dobré! Smile Hlavne pokoj v srdci, nadhľad, kontrolu nad svojím postojom k halucinovaným myšlienkam. Športové uzobranie a robenie si kopec srandy zo seba samého/samej. To pomáha dosť často. Smile

Drž sa! Smile
Posielam objatie. giving a hug
flower

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 16 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5063
Reputácia Reputácia : 941
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 16 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  Tuto Pi 17 júl 2015 - 20:39

Ahoj romea,
ohľadne nežiaducich účinkov AD, je skôr otázka na filipku. Z mojej skúsenosti ma AD "nehodili" do horšieho stavu sami o sebe. Obvykle aj ich záber na depku je až po čase, teda nie hneď. Niekedy je otázne dávať za vinu niečomu z psychopatológie, keď sa môže jednať aj obyčajné pocity, ktoré majú aj dôvod a sú zásadne bežné. Netuším ako to je u Teba, ale v zásade dúfam, že Ti to prejde čo najskôr, lebo viem, že to vôbec nemusí byť príjemné.

.........................

Ahojte všetci,
"Ako sa máš?" Mám sa nič moc, ani sa mi o tom nechce zvlášť písať. V zásade som s týmto dňom viac nespokojný ako spokojný. Tak som sa nejak pretĺkol dneškom až do večera. Nejako to teplo na mňa nezapôsobilo dobre.

Majte sa pekne. Tuto
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4792
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 16 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  romea Pi 17 júl 2015 - 21:14

Ahoj Matej dakujem krasne za povzbudenie aj.p.dr hovori ze sa musim naucit sama,sebe odpustat len ako si to aj poviem a neulavi sa ziadny balvan na,srdci nieje to len ta moja hlava sa stale hneva ze sa s tym nezmierim, povahu mam dost neprimeranu vysoke ocalavania velke pady potom teoriu ovladam nehnevat sa dokazat si odpustit, nutkavosti si nevsimat, cim viac sa zym zaoberam.je to horsie velka nevyhody tejto hnusoby,mojej je ako raz napisala,jedna kocka ze kazdy den zacinam od znova co na tu poruchu platilo vcera neplati zajtra stale kazdy,den zacinam.od nuly a hladam cestu ako ju zvladat a potom pridu dni kedy s,tym.nevladzem.bojovat ()dr.hovori nebojovat s,tym co samozrejme viem ale jak aj hovorila,a co si uvedomujem nebojovat a nehnevat sa len potom ma aj moja uzkostno-depresivna povaha prebija stastna to.kombinacia;-) ako hovorim na,druhej strane si uvedomujem ze ma to ma posunut dopreu a noe dozadu ale proste tie hnevlivosti ma prebiju vnutro moja,dusa je uzkostliva,a iracionalna a hlava uzkostno-depresivna s obsesiami a tak stale mam vnutorne rozkoly vnutorne voem zeby,som ani pri ziadnej nukaej blbosti nic neurobilaale nutkave agresivne obsesie hovoria nieco ine a najhorsie ze potom sa aj vedome hnevam a pru tom minuly,tyzden to bolo fajn vcera som bola taka vnutorne nasrana,s prepacenim na svoju hlavu zesom skoro samu seba presvedcila zeby,som ublizila az mi bolo z toho zle :-( najhorsie ze sa hnevam na,ludi ktoryvh mam rada a,nemozu zato proste ten hnev na to obratim na seba alebo na ostatych
jaaaj snadcto zas,prejde

Este l snom pri antipsychotikach aj vam sa,teda snivaju blbosti lebo mn niekedy strasne hlacne ja mam len zle sny,jak sa napr.sestre,snivava,nieco dobre napr.o zmrzline to nemam ale zas mne sa,iracionalne bludy vzdy snivali ze vybuchne atomka a one sprososti akurat pro AP sa mi zda viac


Dakujem za to ze ste si precitali vylev mojej mysle ;-) trosku chorej ;-) inak sama som si minule hovorila ze sa zacnem na tom vsetkom smiat niekedy sa aj zasmejem len mi to vydrzi par dn a znova ma to prebije alebo sa pri tej myslienke divno usmejem co je tiez taky moj boj ostanem.kludna poviem si v duchu jasne ze nie horsie e ked sa ma opytaju ostatny najblizsi vedia a dcerka klamem este je malinka to ma najviac mrzi pretoze viem ze ona za to nemoze ze to po porode taktto dopadlo a potom sa na nu hnevam :'(
romea
romea
Nový člen
Nový člen

Počet príspevkov : 22
Reputácia Reputácia : 6
Dátum registrácie : 29.06.2015
Vek : 41
Bydlisko Bydlisko : Trnava

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 16 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  opadané lístie So 18 júl 2015 - 6:24

ahojte.

tak aj ja napisem, ako sa mam. posledne dni boli vcelku fajn, ibaze som bol dost unaveny, za co mohli novonasadene AD.
tymto dnom alebo poslednemu tyzdnu by som priradil znamku 2-, kedze som nemal moc aktivity.

pozitivom je, ze som zacal viac citat. a velmi ma tesi, ze dokazem dlhsie citat vkuse ako pred nedavnom. vlastne som to mal uz dlho (roky) tak, ze som nevydrzal citat viac ako polhodinu. teraz vydrzim o nieco dlhsie, v co som uz ani nedufal. ale citam iba beletriu. akosi sa mi nechce "vzdelavat" pomocou citania lieratury faktu, ale chcel by som dobuducna aspon nieco z historie precitat. to je taky maly ciel.

nalady su celkom dobre, obcas maly vykyv. niekedy mavam zrejme to, co velmi trefne Matejovi urcila jeho doktorka, a sice "afektivne vyprazdnenie". to su neprijemne chvile. vacsinou si vtedy lahnem alebo nieco citam na pc.

mam pocit, ze mam malo socialnych kontaktov, ale to je aj moja vina, lebo viacere pozvania na rozne akcie odmietam. to vacsinou z dovodu uzkosti a vztahovacnosti. na poslednej kontrole mi bolo povedane, ze mam zmiesanu fobicku socialnu uzkost a psychoticku senzitivnu vztahovacnost. takze z obojeho nieco. aj ja to tak uz dlho citim, ze je to neuroticke prepletene s tym psychotickym.

snazim sa chudnut. ide to pomaly, ale snad po dlhsom case budu vysledky viditelne nielen na vahe, ale aj v reali. to je tiez taky moj maly ciel.

dakujem za "vypocutie" a prajem Vam pekny zvysok vikendu. it is perfect
avatar
opadané lístie
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 436
Reputácia Reputácia : 94
Dátum registrácie : 10.02.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 16 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  Matej So 18 júl 2015 - 10:32

Ahoj Romea Smile

Mrzí ma Tvoj stav. Zdá sa na prvý pohľad, že máš myseľ vo veľkom neporiadku - a to nielen vo veci intrapsychických halucinácií a ich nutkaní, ale aj vo veci Tvojej povahy a postojov k problémom. sad and unhappy Myslím, že Ti to spôsobuje Tvoje ochorenie, ktoré zodpovedá úzkostno-agitovano-depresívnej premene Tvojej osobnosti. Tuším sa to volá patologická alternácia, kedy sa Tvoja osobnosť psychopatologicky zmenila a nastala jej špecifická porucha. Pôvod to však nemá len v neurotickom základe, ktorý je mimoriadne silný a dominantný, ale aj v psychóze, nakoľko Ti mozog generuje intrapsychickú háveď. very unhappy Toľko moje mudrovanie. Very Happy Svoju myseľ si musíš teraz postupne a uvedomelo debordelizovať. Smile To znamená bojovať proti hnevu voči svetu, dcérke, sebe a druhým ľuďom najmä umelým vštepovaním humoru a ľahkosti do svojej povahy. Nevzdávať sa, keď Ťa humor po 3 dňoch opustí - to nevadí, zase sa k nemu treba vrátiť. Postupne si naňho zvykneš. Ja som kedysi sa bral veľmi vážne a aj svoju poruchu som bral ako niečo mimoriadne ťažké a strašné a dráždivé, ale začal som implementovať tzv. športové uzobranie a pomohlo to. K tomu Ti môžu pomáhať tie antidepresíva, ale časť práce je aj na Tvojom vlastnom úsilí. Smile

Každopádne Tvoja osobnosť je veľmi úzkostná, takže Ťa chápem, že to nejde len tak zo dňa na deň. Máš určite moje pochopenie a podporu, romi. giving a hug Nechcem vyznieť, že Ti niečo vsugerúvam, a pritom Ty vieš, že vec nie je taká jednoduchá, ako to vyzerá v mojich slovách. Uvedomujem si to. Ale oplatí sa začínať, baraj aj nanovo každý deň, pričom osobne som používal ja na úzkosť humor. Tým sa jej pozície značne oslabujú, lebo humor je práveže úplný opak úzkostnej povahy človeka. Humor zo seba samého a zo svojej mysle a situácie. Smile Tiež môžeš vyskúšať stimuláciu parasympatického nervového ústrojenstva - tým, že budeš dýchať zhlboka smerom do brucha nosom a dlho-predlho vydychovať ústami, čo najdlhšie. Pri výdychu sa aktivuje parasympatikum, ktoré pôsobí veľmi relaxačne a pôsobí protiúzkostne, preto je dôležité natiahnuť vydychovanie nadlho, trebárs aj na 10 sekúnd. Smile To mne poradila psychologička už dávnejšie. Very Happy

Držím Ti, Romi, veľmi palce. Svoju myseľ upokojuj a upratuj. Odporúčam Ti kúpiť knihu od Richarda Carlsona "Netrápte sa pre maličkosti" a tiež od toho istého autora "Môžete byť šťastní, nech sa deje čokoľvek". Sú to dobré knihy, ktoré zaberajú aj pri úzkostnom nazeraní na realitu. Smile

Všetko dobré, nech sa Ti darí, kamoška! Smile cheers

---

Ahoj Tuto. Smile
Dúfam, že tento deň sa Ti podarí lepší a že budeš s ním spokojný, priateľu. K tomu Ti želám len to najlepšie. Nech sa darí. Smile giving a hug PS: Parádny skvelý avatar! Veľmi optimistický!  it is perfect cheers

---

Ahoj Lístie. it is perfect

Kamoš, ten Tvoj príspevok, to som Ti musel dať reputačný bod. Vyznel veľmi optimisticky, dávaš si v ňom inšpirujúce ciele a organizuješ svoj pokrok. Smile Som bol dojatý. Gratulujem k lepším náladam, verím, že AD budú zaberať čoraz mohúcnejšie a intenzívnejšie. Smile Zároveň si nerob starosti s tými vyprázdneniami - odídu, ako prídu. Preto aj ja Ti chválim ten Tvoj denník, kde si ich pravidelný odchod môžeš dosvedčovať. Smile Prajem Ti, Lístie, veľa síl a zdravia. So záujmom sledujem Tvoj vývoj a teším sa na Tvoje ďalšie príspevky. Drž sa! jumping

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 16 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5063
Reputácia Reputácia : 941
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 16 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  opadané lístie So 18 júl 2015 - 11:18

Tuto, vie Tvoja doktorka o Tvojich problemoch so spankom? pytam sa, lebo si myslim, ze problemy so spankom mozu zhorsovat psychicke problemy. ale to asi vies. urcite by sa s tym dalo nieco robit.

Matej, vdaka za mile slova. si mi vlastne tak trochu inspiraciou prave v tom organizovani si veci a cinnosti. a tiez som rad, ako sa mas v poslednom case dobre. rovnako Ti (a nielen Tebe) prajem vsetko dobre. it is perfect
avatar
opadané lístie
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 436
Reputácia Reputácia : 94
Dátum registrácie : 10.02.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 16 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  Tuto So 18 júl 2015 - 19:39

Ahoj Matej,
ďakujem za želanie. V podstate som mal dnes celkom dobrý pospávajúci deň. Dohromady som spal/driemal asi 4 hodiny. V podstate som v pohode.

..............

Ahoj lístie,
áno, psychiatrička vie, že takéto niečo mám, preto mi aj Gerodorm predpisuje už dlhodobejšie. Takéto spanie nie je nič moc, ale v zásade sa obvykle dospím, alebo podobne. Zatiaľ, našťastie, sa po takto strávenej noci dospím aspoň trochu.

.............

Ahojte všetci,
dnes som sa prevažne venoval sobotnému dospávaniu. Spal som cez deň asi 4 hodiny, čo považujem za dostatočné. Pravdepodobne to súvisí aj s týmito teplami, ktoré mi nerobia dobre. Teraz pozerám správy a píšem sem.

S pozdravom pre všetkých Tuto
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4792
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 16 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  romea Ne 19 júl 2015 - 11:23

Ahoj Matej dakujem krasne za tvoje povzbudenie tusim ani psychologa,nepotrebujem presne si ma vistihol potesilo a zaroven som.boka smutna lebo som si uvedomila opat e aj ta moja povaha,je taka neprimerana a potom to tak vyzera lebsia konstelacia hviezd sa nenohla stretnut preto aj dr.hovori ze proste sa ma chytilo zlo a nechce sa ma pustit som dobra zivna poda a tiez ze moja osobnost sa takto premenila a nejde to zmazat snad mi pomoze ta psychoteapia v Zaluzi mi to velmi pomohlo zial po pol roku som bola opat v tom dusa uzjostliv a rozum a hlava,zle a hnevlive problem u mna,je ze sa hnevam aj na vlastne myslienky prijmem to vsetko a po istom case sa,zacnem hnevat jak trdlo vsetko si to uvedomujem.len ta prax mi chyba vlastne silnu depku mam z tej poruchy inak depresivna ale tak prirodzene som byvala vzdy viem ze sa nemam hnevat na vlastne myslienky nechcem len ta povaha najviac mi je luto tych hnevlivych myslienok ja viem zeby,som chvalabohu neublizila ved dcerke capnem po zadku fakt raz za cas som skor benevolentnejsia mam dve roviny bud som kludna a mam vsetko na haku alebo som nervak, viem ze emocie nemam potlacat aj tak to robim v znameni som Vaha a to sa aj prejavuje stale hladam sted to optimum dr.hovori zeby,som vntorne chcela mat len dobre myslienky byt dobra a hlava je hnevliva som rada ze som to sem napisala zase ;-)som sa uvedomila a budem pracovat na sebe poruchu mam asi preto aby,som bola lepsia a nie ho;-)rsia len ta prax
romea
romea
Nový člen
Nový člen

Počet príspevkov : 22
Reputácia Reputácia : 6
Dátum registrácie : 29.06.2015
Vek : 41
Bydlisko Bydlisko : Trnava

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 16 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  Matej Po 20 júl 2015 - 11:09

Ahoj Romea Smile

Áno, prax je tá ťažšia časť, oproti teórii. Len musíme mať na pamäti, že teória opisuje prax pomerne skúseno a trefne, ináč by nemala zmysel. Preto sa jej oplatí držať a pretavenie teórie do praxe by malo byť už len otázkou snahy a rozhodnosti. Ale viem, Romi, že Ty sa snažíš. Máš za sebou už veľa konkrétnych úsilí, ako preniesť teóriu do praxe, verím tomu. Si bojovníčka, takže už len treba zaželať, aby si vytrvala a výsledky sa dostavia. K tomu Ti želám mnoho šťastia a polepšeného zdravia. Všetko dobré! Smile

Ahoj Tuto Smile

Žiaľ, počasár na Joj hlásil, že teraz je tu vlna horúcich nocí, a že najbližšia schopná noc (okolo 17°C) bude až o týždeň. very sad3 Budeme sa s tým musieť pobiť, a teda že my sme veru bitkári riadni! Laughing Túto noc mi vrndžal ventilátor až do nejakej druhej v noci. Nedalo sa inak. Spal som odkrytý. Snáď to nejak prežijeme, želám Ti, Tuto, aby si to tiež nejak zvládol a bolo Ti napokon dôstojne a fajn. giving a hug Sleep

Ahoj Lístie Smile

Vďaka, že si si vybral na inšpiráciu kúsok z toho lepšieho na mne. Mám totiž veľa zlých vlastností, ktoré sú postrehnuteľné aj tuná na fóre, takže som rád, že Ťa neznechucujú. Prajem Ti, Lístie, veľa pekných chvíl a vytrvalého zdravia! Drž sa, kamoš. dancing

---

Trochu sa v týchto dňoch nemám dobre. Teda napr. včera som mal depresívny výkyv. Aj teraz ho čiastočne mám. Opantáva ma pesimizmus, ťažkopádne myslenie, akási atmosféra smútku v hlave. Mám isté problémy, ktoré ma gniavia a som z nich trochu deptaný. Neviem, ako ich účinne riešiť. Ťažko o tom dačo konkrétnejšieho písať. Moje dni sú vyplnené hľadaním si koníčkov, ktorým by som sa venoval. Striedam ich často, denne vystriedam aj 3-4 činnosti, napr. hodinku wiki, 2 hodinky PC hra, 2 hodinky upratovanie, hodinku nemčina, a tak podobne. Zatiaľ som v hľadaní si činnosti úspešný, takže nuda zaujíma pozície len veľmi ťažko, nedarí sa jej otráviť mi myseľ. Ale samozrejme len väčšinu času, pretože sú chvíle cez deň, kedy otrávený z nudy samozrejme som. Ale to mi nepríde ako psychický problém. Neutral

Takže celkovo sa mám zhoršene. Udelil by som posledným 2 dňom známku 3+, prípadne keď mám čo robiť, tak 2-. Idea Neurózy zlepšené, flush otázna, fyzično zlepšené, chudnutie - nevážil som sa, ale brucho kleslo na 96 centimetrov, takže určitý pokrok evidujem. cherry

Prajem Vám v týchto horúčavách veľa trpezlivosti, lásky, pokoja, vyrovnanosti a spokojnosti. Držte sa, priatelia! Smile
S pozdravom, Matej
welcome or bye

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 16 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5063
Reputácia Reputácia : 941
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 16 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  Tuto Po 20 júl 2015 - 20:43

Ahojte,
pre dnes len tak v skratke. Mal som premenlivý deň ohľadne psychopatológie. Akosi sa do mňa zaťala menšia úzkosť. Na druhej strane som bol na záhrade, a čo bolo treba som zvládol. Potešil ma kocúr Sumbul, niekedy stačí jeho prítomnosť. V stredu idem na injekciu a MUDr.
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4792
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 16 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  Robo Po 20 júl 2015 - 21:35

Ahojte kamaráti, Mám sa celkom dobre, hlasy nepočujem, lieky nezmenené... Tento piatok idem autobusom na dovolenku do Chorvátska. Ideme do lokality PAKOŚTANE, to je pri meste Biograd na Moru alebo od mesta Zadar vzdialené asi 30 km.Na dovolenku do Chorvátska sa veľmi teším, lebo v tejto spomínanej destinácii sú aj pieskové pláže, ktoré vyskúšam po prvý krát... Potom opálený, oddýchnutý budem cestovať do "našich" kúpeľov na liečenie klasicky na 3 týždne... Milujem procedúru chodenie s paličkami, tzv Nordic Walking, Mám svoje vlastné paličky, ktoré si zoberiem so sebou a budem s nimi chodiť po okolí v kúpeľoch nie len na procedúre nordic walking, ale aj vo svojom voľnom čase, lebo takáto chôdza je in, je zdravá a ma aj baví... Na dovolenku ku moru do Chorvátska sme vždy išli iba traja-ja a rodičia, no tento krát ideme ôsmi a to ja, rodičia, synovci, teta s vnučkou a jedna mamina známa...Dnes v "mojom" meste otvorili nový MERKURY MARKET-ten najbližší bol doteraz v Poprade. Market som si pozrel aj s kamarátom Maťom, je tam aj výťah, tak sme sa povozili na ňom na prvé poschodie, popozerali sme, čo tam všetko majú, potom sme išli do OC MADARAS, to je OC oproti novému Merkury Marketu, dali sme si pivečko... Prácu nemám, ale mám dlhodobú brigádu. Roznášam reklamné noviny KAUFLAND. Každé ráno v utorok mi dovezú reklamné noviny a ja ich roznášam po našom meste. Nám ich do 300 kusov, čo nie je málo, ani veľa... Roznáša sa mi celkom dobre, pomáha mi a roznášaním novín Kaufland aj mamka, ktorá už je na dôchodku-klasickom nie ID ale robí ešte 2 hodiny denne. Mamka bola ekonómka na základnej škole. Otec už pár rokov pracuje v Prahe, ale chodí trochu aj domov... Chodím aj ku psychologičke, raz mesačne ako aj ku psychiatričke... Najbližšie idem ku psychologičke 4.augusta. Dala mi taký dátum, že už budem doma z Chorvátska a ešte nebudem v kúpeľoch, aby som jej povedal všetky zážitky z letnej dovolenky... Moja priateľka Miška sa má tiež celkom dobre... Je možné, že sa s Miškou stretnem až na jeseň, lebo ma určite pozve na Michalský jarmok... Mamka vyhrala v jednej súťaži dvoj dňový pobyt v kúpeľoch Rajecké Teplice, takže aj tam s mamkou pôjdem niekedy na jeseň. Máme čas do 20.decembra... No a ja už mám lístky na program ALEXANDROVCI,ktorí budú mať koncert 1.októbra v Poprade. pôjdem tam s mamkou, lístky sú dosť drahé, ZŤP lístok je lacnejší... Ešte v stredu pôjdem na spoveď do kostola, lebo v Chorvátsku chceme prijať aj hostiu... Takže asi tak.. Majte sa krásne, píšte básne a budte v čo najmenšom strese a relaxujte. S pozdravom Robo.
Robo
Robo
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 236
Reputácia Reputácia : 52
Dátum registrácie : 20.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

Strana 16 z 84 Previous  1 ... 9 ... 15, 16, 17 ... 50 ... 84  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore