Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 6

Strana 14 z 84 Previous  1 ... 8 ... 13, 14, 15 ... 49 ... 84  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 14 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  Matej Št 9 júl 2015 - 12:33

Trošku sa mi nálada zdvihla. Totiž zdá sa, že podľa výsledkov zasadania prijímacej komisie na internete na webovej stránke elektronickej prihlášky som prijatý na Mgr. Je to tam evidované "prijatý" a potom gratulka, a viaže sa to k registračnému číslu mojej prihlášky, na ktorej som sa hlásil na externé. Tak z toho zvoľna dedukujem, že mi asi externé idú otvoriť. Smile Ale záväzné samozrejme bude až to, čo mi dôjde o pár dní klasickou poštou, tak až vtedy si budem istý, či dedukujem správne. cyclops Takže zdá sa, že ma prijali a môžem si dokončiť Mgr. popri práci. To bude geniálna šanca, po ktorej som túžil už od r. 2013. jumping

cheers
cool

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 14 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5063
Reputácia Reputácia : 941
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 14 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  opadané lístie Št 9 júl 2015 - 12:56

dancing
avatar
opadané lístie
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 436
Reputácia Reputácia : 94
Dátum registrácie : 10.02.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 14 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  romea Št 9 júl 2015 - 14:14

Srdecna gratulka Matej to bude super budes mat paradnu pozitivnu motivaciu Laughing
romea
romea
Nový člen
Nový člen

Počet príspevkov : 22
Reputácia Reputácia : 6
Dátum registrácie : 29.06.2015
Vek : 41
Bydlisko Bydlisko : Trnava

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 14 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  Matej Št 9 júl 2015 - 15:59

Ďakujem, Romi, za gratulku, a Tebe, Lístie, za fandenie. Very Happy

Už sa cítim o dosť lepšie, než ráno. Zmyl som si vlasy, skočil som do potravín, kúpil okrem iného aj kolu zero. Je to éčkový sajrajt na čistenie záchodov, ale ten kofeín mi momentálne spôsobuje chuť k aktivite a k lepšej nálade. Very Happy Tiež sa stále teším z prijatia do školy, hoci ešte neviem nič naisto. Lekárov som odkladal, teď zajtra ráno musím vstať na injekciu, k očnej a ku všeobecnej kvôli lekárskej prehliadke do práce (dúfam, že to bude len minútka, kedy mi dá na počkanie razítko na papier, zaplatím a pôjdem preč...). Nálada mi stúpa a cítim sa povzbudený. A to aj vďaka Vám, mojím priateľom, ktorí si ma tu vždy trpezlivo vypočujete. giving a hug

Želám každému pekný zvyšok dňa. Dnes je fajn počasie v mojom meste, tak som rád. jumping Ahoooj. Smile
welcome or bye

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 14 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5063
Reputácia Reputácia : 941
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 14 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  Tuto Št 9 júl 2015 - 21:45

Ahoj Matej,
gratulujem k prijatiu na štúdium. Iste Ti budeme držať palce pri skúškach, a aj prípravách na ne.  it is perfect

.........................

Ahojte všetci,
u mňa v zásade taká bežná rutina. Vstávanie bolo otázne, obed výborný, "akožepovinnosti" poplnené primerane, záhrada aj napriek dažďu suchá, kocúr hladný, Zello príjemné. Teraz pozerám seriál a píšem vám tu. Zdravotne dobre, oproti klasike trocha viac únavy.

Pre Mateja:
Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 14 3D-Slide-Man-Education-l
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4792
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 14 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  regina Pi 10 júl 2015 - 8:09

Ahojte, priatelia,

Matej, blahoželám a obdivujem študovať pri našich potiažach nie je jednoduché.

So mnou zmietaju nálady. Včera som bola tak nabitá energiou, že ani pomyslieť na spánok, najradšej by som bola aktívna vkuse niekolko dní, ale uz viem ako by to dopadlo, tak som dnes o jednej v noci povinne zaľahla do postele, no svoj spánkový čas som už prešvihla. Nie a nie zaspať. Siahla som po Hypnogene. Spala som 3 hodiny a odvtedy znova čvirikám, no som jak mechom praštená , s p o m a l e n áááá, zabrzdená. Toto mi jeden Hypnogen predtým nerobil. Možno je to tým, že už užívam nižšie dávky antipsychotík a tak ma to viac hádže zvrchu nadol.Sama neviem, či sa ešte pokusiť pospať si alebo ležérne začať deň - skôr to druhé. Uvarím si kávu a idem na to Smile

regina
regina
regina
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 664
Reputácia Reputácia : 295
Dátum registrácie : 05.09.2011

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: schizoafektivna porucha
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 14 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  Matej Pi 10 júl 2015 - 14:31

Ahojte. it is perfect

Ďakujem, Tuto a regina, za gratuláciu. giving a hug Dúfam, že sa tá správa potvrdí aj čoskoro v obsahu došlej klasickej pošty. To the wall Prajem Tutovi čulosť a zlikvidovanú únavu. Regine prajem upokojenie rozbúrených nálad a celkový kľud na duši. Smile

---

Mám sa dnes dobre. Doobedie som strávil u lekárov, ale žiaľ vybavil som úspešne len niektorých. Bol som u psychiatričky, pichli Xeplion do ramena. Bolelo len trošku - celkovo injekcie znášam dobre. Mám v príbuzenstve ľudí, ktorí pri tom dokážu odpadnúť...  Shocked U očnej som vystál zástup - oči sa hoja dobre, kvapkám si nové kvapky. U obvodnej mi posudok do práce nedala, nakoľko má dovolenku. very sad3 Už som sa dohodol so šéfkou, že jej to odovzdám dodatočne, vraj to nebude taký problém, ako sa mi to pôvodne zdalo. Moja šéfka je dobrá duša. it is perfect Na chirurgii som ešte nebol. Embarassed

Nálady mám teraz dobré. Spánok - včera som zaspal zhruba v limite tých 3 hodín ležania na posteli, čo považujem vo svojom prípade za štandard. Prvú hodinu som si na posteli čítal, druhú hodinu som počúval rádio v tme a driemal, tretiu hodinu som už bol aj v tichu a driemanie sa menilo postupne na mrákoty spánku. Počasie tu u nás spánku prialo. it is perfect Sny boli relatívne neutrálne.

Schizopríznaky sú pod kontrolou, občas sa mi zle sústredí na to, čo kto hovorí, stáva sa mi monologizovanie, zlá formulácia viet, problémy s gramatickou správnosťou verbálneho prejavu. Niekedy si mrmlem popod nos, takže mi rodičia nerozumejú a už mi to pripomenuli. Cítim sa miestami zahĺbený, uzavretý. Akýsi ustrašený. Aj v tej ambulancii som bol taký celý prestrašený, rýchlo-rýchlo som to chcel vybaviť, hovoril som krátke úsečné vety, pôsobil som vystresovane. Na ulici inak fajn, zvládam ulicu aj bez Neurolu, a to už dlhodobo. Asi aj vďaka slnečnému počasiu. Občas sa cítim akosi divne, nezvyčajne. Mám pocit, že sa na mňa pozerajú a že pôsobím nejak divne. Zvýšená miera sebapozorovania v prítomnosti iných ľudí. Čo sa týka verejnosti mojich myšlienok, je to slabšie. Neustále však cítim tlak k zodpovednosti za osudy veľa ľudí. Koketujem s myšlienkou, že keď sa nebudem za toho a onoho modliť, tak kvôli mne skončí v pekle. Je to akási zbytočná náboženská neuróza, ktorá môže mať súvis s mojimi verejnými myšlienkami, takže to môže mať jemné psychotické pozadie. Cítim sa často súdený nešpecifikovanou verejnosťou, sledovaný. Nie sú to žiadni agenti, žiadne tajné služby, žiadni mimozemšťania, takže do bludov to neprechádza. Sú to skôr len pocity, dojmy. V myšlienkach sa to snažím nerozoberať - usilujem sa prísne oddeľovať "psychotického Boha" od "kresťanského Boha". Ten psychotický Boh, to je akási nepriateľská verejnosť, ktorá mi súdi myšlienky a kroky. Niekedy mi však tieto dva pojmy splývajú, a vtedy sa rúham a moja viera vtedy nadobúda svoju zvrátenú tvár, škodlivú tvár. Halucinácie žiadne, vlastne ani nikdy neboli. Ilúzie momentálne neevidujem. Synestézie teraz žiadne. Derealizácia - naposledy predvčerom, trvala asi 5 minút, bola pomerne silná, na pocit naďalej príjemná.

Afektívne príznaky v norme; depresívne myšlienky o menejcennosti sú na ústupe a momentálne ich mám pod kontrolou (snažím sa starať o svoj vzhľad, aby som vyzeral aspoň trochu cenný... a ďalej už mám samoopaľovacie prostriedky, tak len dúfam, že nebudem mať všade fľaky). Kognitívne príznaky zhoršené. Neurózy - trhanie pier zhoršené, zádery zlepšené, poklepkávanie nezmenené). Flush prijateľná, momentálne mi nepúta priveľkú pozornosť. Bojím sa však interakcie v budúcej práci, kde to vyzerá na "červenanie-generujúce" prostredie. very sad3

Takže celkovo sa mám vlastne dobre. Dávam dnešnému dňu známku 1-. it is perfect
Ďakujem za vypočutie. Prajem krásny piatok. affraid
Sun 1

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 14 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5063
Reputácia Reputácia : 941
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 14 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  Mischelll Pi 10 júl 2015 - 16:38

Ahojte Wink

Matej - gratulácia k odhodlaniu k štúdiu externe....a aj k práci  it is perfect
Tuto - dúfam, že ti vyjdu tvoje plány čo si spomínal (zello)
regina - ja to mám tiež občas s tými náladami podobne a tiež aj z aktivitou ale potom si ľahnem a vyspím sa z toho...

tak hneď na začiatok sa priznám, že píšem tu preto, lebo sa mi zase nechce isť robiť.....mam toho dosť...stále len dorábať, nadrábať....a nikdy nie voľna sobota alebo nedeľa....ale hold asi tak sa zmenila práca od kedy som nepracovala....nás obyčajných ľudí len využívajú....no nič o tom som nechcela...ako zatial to zvládam....aj keď mam sťažene podmienky dvojnásobne....ale už do toho ani chorobu nerátam....proste ta cesta ma tiež riadne vyčerpala....a to som ešte zaspala v aute...no ale podstata je ta, že dnes je piatok ....a ja mam byť rada, vôbec, za to že mam nejakú prácu....a môžem aj víkend pracovať....a nemusím isť pomôcť rodičom z našou záhradou ....to je asi odo mňa všetko ....nemám ani čo napísať....príznaky nejaké bludy atď...už dávno nemám.....beriem antidepresíva a občas som nazlostená....na všetkých a všetko....neviem....ale zase v krízových situáciach som kľudná oproti ostatným ...tak neviem.....ale už vo štvrtok idem konečne k doktorke...som objednaná....tak snáď tam bude a poviem jej všetko čo sa zmenilo...atď.....ako ja som bola si myslím optimistka a a aj teraz som .....len mam také výkyvy.....ako to bude asi tými antidepresívami totiž aj keď  zoberiem aj keď nie (proste zabudnem).....tak sa stane že som nazlostená....že ma nejaká blbosť vyvedie z miery....ale už aj to sa pokúšam ovládať...ako nevybehnúť len dýchať....

Prajem všetkým krásny víkend .....užite si ho community together

_________________
"Čím viac dáte, tým viac sa vám vráti."


Mischelll
Mischelll
Mischelll
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 637
Reputácia Reputácia : 221
Dátum registrácie : 21.10.2013
Bydlisko Bydlisko : východne slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 20.5
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol STADA, Olanzapin Actavis

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 14 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  Tuto Pi 10 júl 2015 - 20:50

Ahoj Matej,
zdá sa mi, že celkovo je to u Teba dobré. Teší ma to.

.............

Ahoj Mischelll,
som rád, že si si v príspevku na mňa spomenula. Dohovie však ako tie moje plány... Akosi mi v skratke nevychádzajú, chcem napísať, že občas je to otázne.

Mrzí ma, že s prácou máš také problémy, a že Ti to nabúrava ešte aj víkend. Je priam neuveriteľné, čo si zamestnávatelia dovolia a to ešte aj mimo nadčasov. Osobne neviem, či by som také zvládol. Budem i naďalej držať palce.

..............

Ahojte všetci,
dnes som mal celkovo fajn deň. Primerane som sa zobudil, až som bol prekvapený, porobil, čo bolo na pláne, po obede na chalupe, kde som dobre fungoval... a na večer som tu. Dosť zo mňa padla únava, špekulujem, či to ranné vstávanie toto nespôsobilo. 

Čaute. Tuto
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4792
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 14 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  ester So 11 júl 2015 - 10:34

Ahojte
Matej gratulujem, to je skvelá správa, tak ešte nech aj poštou príde ten list, aby to bolo 100% isté. Tak už len rok a budeš sa môcť tešiť z titulu Mgr. Nech ti to prinesie radosť a taký pokoj, že si to dokázal. it is perfect
Mischell mňa to s tou tvojou robotou tak mrzí... nie je to myslím si, že všade tak. Teraz ale, keď už máš pracovné návyky, môžeš sa popozerať aj po inej práci. Ale si veľmi silná žena, že to zvládaš, ja som slaboch, ja by som odišla, preto si ty a takýto ľudia pre mňa vzorom, ako sa máme v zamestnaní správať a vážiť si ho Very Happy
Regina aj na mňa Hypnogen takto účinkuje, neviem zaspať, len na pár hodín ale ďalší deň som úplne obambavená, nemám to rada. Ja som si ho už úplne vylúčila z liekov, resp. doktorka. Rozmýšľala som nad tými, čo má na spanie Tuto. Skúsim sa poradiť na kontrole, keď pôjdem. Aj ja by som chcela byť taká aktívna ako si ty, myslím to ihrisko a aj tú miestnosť. Ja sa aj bojím, či by som také niečo zvládla, asi skôr nie... pohrávala si sa s tou myšlienkou, niečo takého zrealizovať dlho? či to prišlo spontánne ako nápad a hneď si sa do toho vrhla?

Ja sa mám celkom dobre. Už odrátavam dni v práci, takže sa teším, že si oddýchnem s rodinkou a že budeme spolu. Čaká nás aj rodinná oslava taká väčšia, tak postretám rodinu, ktorá žije ďaleko od nás. Celkom príjemné leto mám, kopu plánov, čo by som chcela a pomaly ich aj realizujem, tak mám ešte dosť času do konca prázdnin, tak snáď aspoň väčšiu časť postíham.
Všetkých Vás pozdravujem a krásny deň sunny

ester
ester
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 374
Reputácia Reputácia : 54
Dátum registrácie : 28.04.2014

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 14 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  Matej So 11 júl 2015 - 14:42

Ďakujem, Mischelll a Ester. Smile

---

Mne ide dnes deň skapato. Cítim sa akosi bez energie, bez chuti niečo robiť, zároveň ma však ničnerobenie ešte viac vyčerpáva. Takže ani makať, ani odpočívať. Nič sa mi nechce, celkovo som nejaký unavený. very sad3 Ráno som bol v supermarkete na nákup, no odvtedy sa len poflakujem. Ani wiki sa mi nechce, ani na prechádzku ísť. Skrátka, dnes som lenivá a skapatá kaša. Embarassed

Ešte je len 14:40, tak dúfam pevne, že sa to do večera ešte zmení a poobeďajšok bude nakoniec fajn. To želám aj všetkým Vám, priatelia. Držte sa! Smile

Matej
welcome or bye

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 14 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5063
Reputácia Reputácia : 941
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 14 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  Tuto So 11 júl 2015 - 20:35

Ahoj ester,
želám, aby sa všetky Tvoje letné plány poplnili a to čo možno najlepšie.

...............

Ahoj Matej,
tak teda ako dopadol ten dnešný "skapatý" deň? Dúfam, že to neskôr bolo aspoň o kúsok lepšie. 

...............

Ahojte všetci,
dnes mi to prišlo ako Ok deň. Vstávanie nebolo nič extra, vlastne som z neho znechutený tak, že sa mi o tom ani nechce písať. Po obede som robil tie drobnosti, čo nazývam "akožepovinnosťami". Do tretej som to mal hotové a išiel som na záhradu. Tam som sa venoval polievaniu a živému plotu. Aspoň niečo. Pre dnešok si nepripadám zvlášť unavený, skôr mi to príde ako taká pohodlnosť, alebo čo. 

Zdravotne sa v zásade nič nemení. Na balkóne na seba vsťahujem (trochu) ruch ulice. Fajčím viac ako by som si želal. Najradšej by som len tak podriemoval. Aspoň na základe posledného viem, že málo vôle vo mne ešte zostalo...

Majte sa čo najlepšie. Tuto

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 14 Depositphotos_4824905-Watering-flowers
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4792
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

Strana 14 z 84 Previous  1 ... 8 ... 13, 14, 15 ... 49 ... 84  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore