Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 6

Strana 21 z 84 Previous  1 ... 12 ... 20, 21, 22 ... 52 ... 84  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 21 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  opadané lístie So 8 august 2015 - 15:10

Matej, dakujem za podporu aj zdielanie vlastnej skusenosti. it is perfect

ester, beriem prave ponovom antidepresiva. uz to bude za par dni mesiac. ja si nalady a stav sledujem podla elektronickeho dennika, kde si zaznamenavam aj cislom od jedna do desat stav v dany den. tiez mi to potom vyhodi aj v grafe na dany mesiac.

uz som ale pravdepodobne prisiel na to, v com je pricina tohto kolisania. nie som si tym zatial isty, ale je to mozne. a sice som cital, ze kava (kofein) moze zvysovat hladiny olanzapinu az o 50%. a ja som pil denne aj styri kavy. takze je mozne, ze som si nimi sposoboval vykyvy stavu. dnes som uz bez kavy a zatial som nejaky vykyv nemal. uvidim. odsledujem to par dni. kazdopadne je sranda, ake rozne interakcie maju lieky nielen s liekmi, ale aj potravinami.
avatar
opadané lístie
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 436
Reputácia Reputácia : 94
Dátum registrácie : 10.02.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 21 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  Tuto So 8 august 2015 - 20:37

Ahojte,
dnes mali mačky svoj medzinárodný deň a tak som ladvinkou nakŕmil tetine 3 mačky, teda medzi nimi je zahrnutý aj kocúrik. 

Inak pre dnešok taká kľudná sobota. Fajn som sa vyspal. Doobeda som porobil "akožepovinnosti" a neskôr som bol na záhrade. Všetko je tam šialene preschnuté, už aj studňová voda má namále. Už sa polieva len úplne to nevyhnutné. Vzadu za sadom tiekol potok, ale teraz je tam len trochu blata. Hmm...

Zdravotne som na tom dosť dobre, nič závažné na sebe momentálne nepozorujem, snáď len trochu únava, čo však môže súvisieť s teplom.

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 21 Tumblr_mr7wxwGyJI1qh66wqo1_500

Majte sa minimálne Ok. Tuto
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4792
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 21 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  Tuto Ne 9 august 2015 - 5:02

Pred chvíľočkou som sa zobudil, ale vôbec sa mi nechce už spať. Vlastne mi bola uložená povinnosť, že mám v pri východe slnka pozatvárať všetky okná. Z noci máme všetko prevetrané a mierne chladné. Úpek nastane o 5:19, kedy je východ slnka. Vzhľadom na to sa pravdepodobne dospím v inej hodine.

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 21 Images?q=tbn:ANd9GcQc-QJMhOc-TvlmbpAXnbW3WljBcgafRUVDjilO65q8A0FomiKR
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4792
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 21 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  xkrchnav Ne 9 august 2015 - 10:18

Ahojte, včera som mal úžasný deň. Jednak voľno, už som ho potreboval ale potom sme si dali s ženičkou prechádzku do obchodu na zmrzku a naspäť, potom sme si dali relaxačný večer pri hudbe tibetských mís, a potom večeričku vonku na balkóne pozorujúc padajúce hviezdy. Nádhera. A jeden poznatok - jak sme šli prechádzkou z obchodu, tak Maruške bolo moc horko, tak začala chodiť bosá. Ja som sa teda pridal. A musím povedať, že z "obyčajnej" prechádzky toto spraví úžasný zážitok. Každý krok bol zaujímavý, jak šliapnuť vnímať na čom som. Všimol som si ako ináč došľapujem - v topánkach väčšinou na päty, tu skôr na špičky alebo celé nohy. Určite doporučujem, ak si hovoríte, že "nemáte čo robiť" alebo "nič sa nechce". Tak krátka prechádzka aj po asfalte ale možno ešte lepšie po tráve je fakt super! Prišli sme domov, špinavé nohy Very Happy ale pocit ako po masáži fakt. Dnes ideme na záhradu, budeme mať návštevu, a zajtra zas hor sa do práce! Majte sa nech sa darí!

J.
xkrchnav
xkrchnav
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1600
Reputácia Reputácia : 142
Dátum registrácie : 19.08.2012
Vek : 39
Bydlisko Bydlisko : Adamov, ČR

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

http://krizovatkaduse.osvobodse.cz
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 21 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  Matej Ne 9 august 2015 - 10:37

Tuto, X: Super čítanie tie Vaše príspevky. Som skutočne rád, že veci aktuálne zvládate a všetko vyzerá nádejne a ok. winking Fasa. it is perfect Nech sa Vám darí aj naďalej. cheers Aj Vám, Lístie a Ester! community together

---

Ahojte. welcome or bye

Víkend mi plynie veľmi dobre. Venoval som sa zatiaľ napr. drobnému učeniu, surfovaniu po nete, PC hre, strave, zvládaniu horúčavy, spánku, upratovaniu facebooku a tiež obľúbenému seriálu. Ako kľúčová skúsenosť tohto víkendu mi rezonuje upratanie v duchovnom živote, teda sv. omša, spoveď po 4 mesiacoch. affraid Teraz mám akúsi ľahkú dušu, tak sa vytešujem. cheers Dnes plánujem ešte písať jeden článok, ďalej upratovať, keďže toto som včera vynechal. Tiež seriál, sprcha, strava, liečenie cheititídy, možno čítanie knižných katalógov. Yes Pretty good Predpokladám pokoj a relax. pirat

Mám sa dobre. Nálady sú ok. Neurózy trochu zhoršené. Fyzično - zlepšuje sa to, glositída zmizla, cheititída ustupuje, nepraská, ale ešte je vidieť. Ambulance Schizopríznaky pod kontrolou. Chudnutie - ťažko povedať, asi stagnácia. Thumbstone

Prajem Vám krásnu nedeľu, priatelia. Sun 1 Na väčšine územia je najvyšší stupeň výstrahy pre horúčavy, tak Vám želám úspešné zvládnutie neprajných teplôt. Držte sa, spolubojovníci! Cloud 1
M.

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 21 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5063
Reputácia Reputácia : 941
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 21 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  Tuto Ne 9 august 2015 - 20:43

Ahoj xkrchnav,
celkom je to odvaha chodiť po súčasných chodníkov tak naľahko. Na druhej strane to muselo byť veľmi zaujímavé.

....................

Ahoj Matej,
určite Ti želám, aby sa Ti zdravotné problémy prirodzene zlepšili. Držím palce v pracovnom týždni, ale myslím, že Ty si dobrý pracant aj bez toho.

...................

Ahojte,
u mňa nič svetoborné, samé drobnosti. Cez deň som vybehol do supermarketu, aby som sa aspoň trochu prešiel. Celkovo som mal taký driemajúci deň. Jednoducho som väčšinu dňa preleňošil pri vetráku. Dohovie čo bude v noci... Prípadne pôjdem pozerať perzeoidy.

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 21 Perzeidi_radijant

Majte sa pekne. T
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4792
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 21 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  Robo Ne 9 august 2015 - 21:20

Ahojte kamaráti. Mám sa celkom dobre, zajtra sa pôjdem ešte ostrihať a v utorok idem do kúpeľov. Mamka ma odvezie do kúpeľov, aj sa okúpe... Idem na klasický 3-týždňový liečebný pobyt cez ZP VšZP. Miška sa má celkom dobre, pravdepodobne Mišku navštívim niekedy na jeseň... Kamarát Martin sa má tiež dobre. Dnes som si v supermarkete BILLA kúpil nový časopis, KULINÁRIUM, v ktorom sú dobré letné a zdravé recepty na tieto letné až tropické dni. Ešte si pripravím lieky, aby som ich mal vždy pri sebe... Bol som aj pri psychologičke, nabudúce sa s ňou "porozprávam" 3. septembra... V kúpeľoch si vždy dám aj rozhovor s kúpeľnou psychologičkou... Pomáha mi to v liečbe... Takže asi tak.. Majte sa krásne, píšte básne... S pozdravom Robo. study study study study study study flower flower flower flower flower flower king king king king king king Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Robo
Robo
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 236
Reputácia Reputácia : 52
Dátum registrácie : 20.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 21 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  Tuto Po 10 august 2015 - 20:23

Ahoj Robo,
nevedel by si poradiť, ako vybaviť kúpele? Alebo aspoň či ísť k obvodnému, alebo psychiatrovi?

.................

Ahojte,
tento pondelok, až na horúčavy, bol celkom fajn. Vstal som v primeranom čase, porobil "akožepovinnosti" a po obede poď ho na záhradu. Tam som mal na programe polievanie a relax s knihou. Teta tam mala vnučky a tmolili sa aj mačence. Pomaly sa k nám prikmotruje najmä kocúr, ktorý si rád pochutí na ladvinke a dá si aj granule. Večer som došiel domov na TVsprávy, ktoré pred chvíľou skončili. Teraz asi budem chvíľu na Nete a neskôr pôjdem driemať s mokrým uterákom, vetrákom a otvoreným oknom dokorán.
Krásny zbytok dňa preje Tuto
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4792
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 21 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  Robo Po 10 august 2015 - 20:49

Ahoj Tuto. Najprv musíš popýtať psychiatra, či môžeš ísť do kúpeľov. Ten, kto je v priebehu roka v nemocnici, nemôže ísť do kúpeľov. Ostatné usúdi psychiater. Niekomu vypisuje návrh na KL psychiater, niekomu všeobecný lekár pre dospelých, mne napr. návrh na KL vypísal všeobecný doktor pre dospelých. Potom treba ísť do zdravotnej poisťovne, aby ti pobyt v kúpeľoch schválila. Ak ti ho schváli, tak ti príde domov pošta asi tak o mesiac. Potom posielaš návrh do kúpeľov a dohodneš sa s nimi, kedy chceš na KL nastúpiť. Potom ti z kúpeľov príde pošta pozvanie na kúpeľnú liečbu vo vybranom termíne v daných kúpeľoch. S pozdravom Robo.
Robo
Robo
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 236
Reputácia Reputácia : 52
Dátum registrácie : 20.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 21 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  Tuto Po 10 august 2015 - 20:55

Vďaka Robo.

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 21 240754_clanok_foto_647
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4792
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 21 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  Mischelll Ut 11 august 2015 - 15:52

Ahojte Wink

Tak som sa rozhodla, že napíšem ....aj keď veľmi nie je o čom....dni/týždne plynu ako voda....len keby som tak bola pri tej vode....chcela som isť na kupko...len nebolo s kým a kde....tak snáď tento víkend bude...inak až do dnes dni bežali rýchlo...na nič nebolo poriadne čas.....ani včera som nemala čas si výnimočne pospať po obede...a to aj hlava ma trochu bolela....dnes zase raz máme homeoffice...čo je super ...a nemusím ani cestovať....inak zase sa chystám v piatok zo sestrou do mesta....a v sobotu na výlet krátky s kamoškou a jej priateľom....a v nedeľu sa uvidí teda ja by som najradšej už konečne šla na to kúpalisko....ale ma prísť aj návšteva.....aj neviem či sa pôjde...tak no....inak dnes mam dobrý deň totižto mala som potešujúci telefonát ešte ráno....teraz som stihla aj navariť s pomocou mamy....a napapať sa.. Laughing ...celkovo všetko je tak ako ma byť...a dúfam, že bude ešte lepšie....akurát ta horúčava....ale aspoň, že to v práci dobre vymysleli a keď je teplo máme homeoffice....čo je v podstate super...takže aj tie horúčavy ma netrápia až tak....v noci môžem dobre spať...pretože ja som skôr zamrznutí typ človeka a proste to teplo teraz mi aj vyhovuje aj nie...ale spať zatial môžem....a to beriem už len abilify....a magnézium sem - tam....

Prajem krásny deň community together

_________________
"Čím viac dáte, tým viac sa vám vráti."


Mischelll
Mischelll
Mischelll
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 637
Reputácia Reputácia : 221
Dátum registrácie : 21.10.2013
Bydlisko Bydlisko : východne slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 20.5
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol STADA, Olanzapin Actavis

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 21 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  opadané lístie Ut 11 august 2015 - 16:17

ahojte,

mne momentalne nie je najlepsie. asi to suvisi s tym, ze som naraz prestal pit pred styrmi dnami kavu. dovtedy som pil 4 kavy denne. mam zrejme syndrom z vysadenia. zahrna to bolest hlavy (hlavne prve dva dni), apatiu, unavu, napatie, nepokoj atd. snad uz tym nebudem prechadzat dlho.

ked mam svetlejsiu chvilku citam si, som so psom vonku alebo s kamaratom, ci sam na prechadzke. pomaham jednoduchymi cinnostami doma, pocuvam hudbu, som pri pc a podobne.

zazil niekto z Vas syndrom z vysadenia kofeinu? hlavne, ak ste ho pili viac a naraz ste prestali...

musim sa priznat, ze som (snad len) momentalne frustrovany, lebo uzivam aj AD a necitim sa stale dobre. mozno to je len momentalne situacia a zlepsi sa to. casto ale klesam na duchu. very sad2

zdravim Vas a prajem pohodovy zvysok utorka.
avatar
opadané lístie
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 436
Reputácia Reputácia : 94
Dátum registrácie : 10.02.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

Strana 21 z 84 Previous  1 ... 12 ... 20, 21, 22 ... 52 ... 84  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore