Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 6

Strana 20 z 84 Previous  1 ... 11 ... 19, 20, 21 ... 52 ... 84  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 20 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  Tuto Ut 4 august 2015 - 21:15

Ahoj Matej,
tak Ti prajem, aby si všetko v práci dlhodobo zvládal. Máš môj obdiv, že už na začiatku si si určil aj ďalšie ciele.

.............

Ahoj Mischelll,
pripomínaš to teplo, ktoré sa zasa zvyšuje. Príliš sa na to neteším. Máme tu pri meste dve priehrady, ale tej vody sa tak trochu aj bojím, lebo som si vedomý toho, čo tam do toho púšťajú.

.............

Ahojte všetci,
dnes bol výborný deň, hoci pálava a hoci únava. Spravil som si výlet do Žiliny a zároveň som sa stretol s príjemným blízkym človekom. Pochodili sme to kade tade a najviac sa mi páčil Budatín s priľahlým parkom a vyhliadkou. Vlastne sa mi rátalo všetko. Ku koncu som bol nejaký zmorený, čo svedčí o slabej kondičke a nezvyku na pohyb. Snažil som sa dopĺňať tekutiny, ale keď som prišiel naspäť domov, vypil som behom 30 minút 1,5l minerálky. Až na tú únavu môžem písať len v superlatívoch.  it is perfect

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 20 83ce5dc9f0_39089592_o2

S priateľským pozdravom pre všetkých Tuto
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4792
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 20 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  Tuto St 5 august 2015 - 16:11

Ahojte,
sú síce len 4 po obede, ale už môže napísať o dni celkovo. V prvom rade som sa dobre vyspal a následne som riešil také nevyhnutnosti v meste. To teplo mi nerobilo dobre. Trochu ma mrzí, že kamarát sa mi ani neozval a sám išiel na kúpalisko do susedného mesta. Teraz plánujem fúkať gumy na otcovom aute a asi vybehnem s ním na kofolu. Odhadujem, že zasa zaspím až neskôr. Dnes som si dospal zameškané zo včerajška. Inak v zásade všetko v poriadku. Som veľmi rád, že som povybavoval všetko bez problémov. 

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 20 No_Stress_No_Problem

Majte sa minimálne fajn. Tuto
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4792
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 20 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  Matej St 5 august 2015 - 19:15

Tuto: it is perfect it is perfect it is perfect  jumping

---

Ahojte, drahí priatelia a forumáci. winking

Dnes sa mám zhruba dobre. Problém je len akási nepríjemná únava, ktorá ma zmáha - nakoľko dnes som dosť v práci chodil a stál. Prišli na mňa útlm a spavosť. rabbit V práci bolo dobre. Smile V utorok som sa mal trošku horšie, nakoľko som mal menej činností v práci, takže mi to prišlo únavné. Ja sa totižto veľmi silno unavujem z ničnerobenia. Radšej mám rád fofry a keď to frčí a je stále čo robiť. Dnešný deň bolo mojej priamej roboty tiež málo, tak som šiel robiť nepriamu robotu, teda to, čo mi primárne robiť nepatrí. Šéfka tento krok hodnotila kladne a bola rada, nevadilo jej to. Možno v kútiku duše aj dúfa, že pomôžem aj s inou robotou tým kolegom, ktorí toho aktuálne majú viac, pokiaľ je moja vlastná robota hotová alebo je jej málo. Takéto obohatenie pracovnej náplne mi vlialo v dnešný deň veľký optimizmus a radosť z tej práce. Zrazu som mal čo robiť, čas dobre ubiehal (lepšie než v utorok veru), a učil som sa všeličo užitočné v rámci pracoviska. No fasa. A ešte dnes som mal aj kolegov a kolegyne, ktoré boli veľmi fajn. Takže super deň. Very Happy Zajtra to urobím podobne - proste keď moja robota bude hotová a šéfka odo mňa nebude nič chcieť, tak pôjdem vypomáhať s inými robotami. Smile

Teď večer sa mi už nič nechce robiť. Uvidím, ako zvládnem tú únavu. Nálady mám teď teda dobré. Schizopríznaky pod kontrolou, dnes vzťahovačnosť menšia, flush taktiež. Neurózy zlepšené. Fyzično zlepšené - robím tri dni a každý jedeň deň som tesne pred odchodom do práce bol na veľkej potrebe. Proste ten stres, alebo akési jemné napätie zo zodpovednosti, ma vždy dokáže prehnať. Hodnotím to kladne. Chudnutie - nič moc, stagnácia. winking

Prajem Vám pekný čas, kamaráti. Nech sa Vám darí. Applause Pretty good
Srdečne pozdravujem.  Yes
M.

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 20 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5063
Reputácia Reputácia : 941
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 20 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  Tuto Št 6 august 2015 - 3:45

Momentálne sa mám tak, že by som rád spal, ale akosi sa mi vôbec nechce. Je 3:40 nadránom. very sad3

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 20 128908129643469209
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4792
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 20 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  Tuto Št 6 august 2015 - 10:28

Ahojte,
po telefóne som sa dozvedel:

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 20 2samqfc

very sad2 cat very sad4
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4792
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 20 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  Tuto Št 6 august 2015 - 18:34

Ahojte kamaráti a kamarátky,
dnes som vstal v primeranom čase, hoci som spal tak pomenej. Došla mi smutná správa, ktorú som spomenul v predchádzajúcom príspevku. Kocúrik Sumbul je už tam. Ani som nechcel ísť na záhradu, radšej som prehovoril kamaráta ísť k priehrade na pláž. Pôvodne som plávať ani neplánoval, ale teplo ma k tomu prinútilo. Hoci voda bola mierne do hnedozelena s viditeľnosťou asi 20cm, predsa mi len dobre padlo to plávanie. Navyše na pláži je funkčná sprcha, takže Ok. Pred chvíľou som ukončil pre dnešok "akožepovinnosti" a bol som tomu rád. Priebeh zvyšku dňa bude asi večera - TVnoviny- Zello - knihy - Net - spánok.

S priateľským pozdravom Tuto.
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4792
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 20 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  Tuto Pi 7 august 2015 - 20:40

Ahojte,
osobne mám dojem, že akosi to teplo odlakáva pisatelov na fóre. Je to škoda.

Pre dnešok je to teplo, horúco, až žeravo. Podľa toho som si zariadil moje fungovanie. Až na nevyhnutné a jarmok som bol najmä doma pri ventilátore. Čo bolo treba som porobil, bol som na mininákupe a minul som tam asi 60c (minerálka). Následne som vegetoval doma, robil si poriadok všeobecne, čítal, pozeral do NB, net, TV správy. Taký o ničom pohodovo-relaxačný deň. Majte sa pekne. T.

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 20 57XGTEiW_medium_vlna-horucav
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4792
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 20 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  ester Pi 7 august 2015 - 23:19

Ahoj
Matej gratulujem k úspešnému vstupu do pracovného kolobehu po čase it is perfect it is perfect it is perfect  Super, že to zvládaš. A neviem, či sme ti to tu niekto napísal, ale musel si byť veľmi dobrý pracovník, keď ťa zobrali do roboty späť. it is perfect

Tuto, je mi ľúto tvojej mačky. Ja to tak s tými mojimi veľmi prežívam a vždy mi je ľúto, keď mi nejaká zmizne. Momentálne máme tri malé Very Happy Ryšavú, tigrovanú a čierno-bielu.

A ako sa mám? Toto teplo ma ničí very unhappy Som unavená, slabá a moje plány končia tam kde začali  Shocked
Ale tak dobré je to pre deti, ktoré majú prázdniny. To som zase rada. Môžu sa vonku vyblázniť, v bazéne sú, hrajú futbal a tak... Very Happy
Psychicky sa cítim dobre. Mala som síce aj nejaký výkyv, ale v podstate by som to hodnotila na 2 a to je u mňa úspech Very Happy
Asi ste všetci niekde pri vode, naozaj sa menej prispieva  ... tak si leto užívajte sunny sunny sunny
ester
ester
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 374
Reputácia Reputácia : 54
Dátum registrácie : 28.04.2014

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 20 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  opadané lístie So 8 august 2015 - 7:22

ahojte,

Tuto, to s kocurikom mi je luto. prajem Ti, aby si sa s tym coskoro zmieril.

ako sa mam/mavam? mam sa rozne. naozaj, stav sa mi strieda behom niekolkych hodin, a to dost vyrazne. chvilu som dobre naladeny, plny aktivity a za par hodin som slaby, spomaleny, prazdny. vycerpava ma to. schizo priznaky nejake vyrazne nie su, momentalne su pritomne hlavne tie premeny v nalade a psychickej pohode. casto citim nepokoj, napatie, nepohodu.

dni travim chvilu aktivne, chvilu pasivne. ked mi je lepsie, tak si citam alebo idem na prechadzku, alebo pomaham v domacnosti. ked mi je horsie, tak som viac pri pc alebo lezim.

ani nemam velmi o com pisat. dufam, ze sa mi stav stabilizujem na tom kladnom pole. verim tomu. Smile

majte sa pekne. it is perfect
avatar
opadané lístie
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 436
Reputácia Reputácia : 94
Dátum registrácie : 10.02.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 20 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  Matej So 8 august 2015 - 9:27

Ahoj Tuto. Preveľmi aj mňa mrzí to s Tvojím kocúrikom. Úprimnú sústrasť. sad and unhappy Posielam chlapské objatie. giving a hug

Ahoj Ester. Teším sa, že si mohla hodnotiť deň na dvojku. Je to super. Smile Aj mňa to teplo už ničí a chcel by som normálne počasie. Very Happy Sme v tom spolu. Smile Čo sa týka vzatia do roboty späť, áno, je to tá istá firma. Len iná funkcia. Preto to od stredy delím na priamu robotu (administrátor) a nepriamu robotu (predavač). Už som celkovo vo firme vystriedal za posledné 2-3 roky 4 funkcie. laughing Ďakujem Ti za gratulku a želám Ti pekné dni, drahá Ester. giving a hug Smile

Ahoj Lístie. Naše dni bývajú obvykle rozkolísané a dá sa zovšeobecniť, že všetci, aj zdraví, ľudia majú rôzne výkyvy a menia sa im nálady počas dňa. Takže samotné pohyby nálady sú bežné. Patologická býva len hĺbka tých nálad, ako vieme. Len nedá sa úplne očakávať, že by sa vec dala stabilizovať len vyslovene na kladnom póle. Proste s určitými návalmi nudy, prázdnoty, nepohody a zlej nálady musíme rátať všetci v rámci akejsi človečiny - v zmysle že je to ľudské. Každopádne rozumiem, že u Teba je problém aj s tou hĺbkou tých zhoršených nálad. V tomto Ti naďalej držím palce a verím, že escitalopram Ti to postupne bude likvidovať. Ak mám pridať aj svoju skúsenosť, tak vskutku aj mne najprv kolísali nálady na escitaloprame, až napokon hĺbka zhoršených nálad dosiahla priemer zdravej populácie, takže som sa s nimi začal vyrovnávať ako s bežným výkyvom kvázi-zdravého človeka. Yes To prajem aj Tebe, všetko dobré, kamoš Lístie! Applause Pretty good

---

Ahojte všetci. Workman

Dnes sa mám zhruba dobre. Smile Trochu som menej prispieval aj ja, lebo bývam po robote dosť unavený, čo považujem za znak prvotnej nezvyknutosti. V práci je naďalej dobre; včera som dokonca 70% pracovného času robil svoju "priamu robotu" z titulu funkcie a len 30% nepriamu z titulu predavača. Takže mi ten čas ubiehal zatiaľ najrýchlejšie z celého týždňa. Yes Len mám trochu problém dodržiavať v práci pitný režim, takže ma bolela hlava. Ambulance

Nálady mám teď dobré. Neurózy sú zlepšené. Schizopríznaky tiež zlepšené. Spánok dobrý, pokojný, zaspávanie primerané. Fyzično veľmi zhoršené - mám cheititídu a glositídu - v lekárni mi poradili probiotiká, vitamíny B Forte, ďalej dermálny krém, ktorý dokáže riešiť mykózy a kandidózy. Dávam si to všetko a je citeľné zlepšenie, čomu som veľmi rád. Pretty good Za tento týždeň sa mi veľmi cheititída rozrástla a ľudia sa mi v práci na to pozerali, možno sa aj báli nakazenia. Teraz to už druhý deň ustupuje, tak sa teším. Smile

Dnes plánujem dopísať istý článok. Tiež zametať byt, trochu upratovať. A trochu sa povzdelávať (manuály, katalógy, cudzie jazyky, môj študijný odbor). Tiež by mal byť môj obľúbený seriál dnes. Ventilátor už frčí, takže horúčavy zvládam ledva-ledva. Je to na kolaps. laughing

Ďakujem za vypočutie. Želám Vám veľa síl, zdravia, pohody. Pekný víkend, kamarátky a kamaráti. Smile
S pozdravom
Matej
community together

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 20 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5063
Reputácia Reputácia : 941
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 20 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  xkrchnav So 8 august 2015 - 14:29

Ahojte,
ja som tiež v novej práci. 3 dni. Veľmi veľký nezvyk. Veľký skok = byť 5 rokov vo firme a potom zas byť kdesi nováčikom... no mám čo robiť. Ale hádam to všetko v dobré dopadne. Včera som videl večer padať krásne meteor, tak som si povedal - to bude dobré znamenie!

Ešte by som vás chcel upozorniť na video o Willovi, ak niekto zvažuje návštevu v tom novembri 20.11. v Brne:
https://www.schizoforum.net/t359-topic#11119

majte sa, držte sa!
xkrchnav
xkrchnav
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1600
Reputácia Reputácia : 142
Dátum registrácie : 19.08.2012
Vek : 39
Bydlisko Bydlisko : Adamov, ČR

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

http://krizovatkaduse.osvobodse.cz
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 20 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  ester So 8 august 2015 - 14:53

X tak už aj ty zarezávaš?! Very Happy  Tak nech sa ti v novej práci darí. Zvykneš si,neboj. Teraz si oddýchnutý,zrelaxovaný. To je fajn. it is perfect
Lístie... Dlho som s týmito výkyvmi bojovala aj ja. A stále bojujem,teraz je to lepšie. Ten papierik o spánku a náladách mi pomáha si to usledovať. Porozmýšľaj,či by ti to nepomohlo.  Veľmi ti prajem,aby si to mal stabilizované. Nikto ťa nepochopí lepšie ako my tu,čo prežívame to isté. Ale prejde to,možno zmena liekov? Mne pomohol Lamotrigin.
Matej tak som dobre registrovala, že si v tej istej firme. SKVELÉ   cool  cool  cool

Dnes som bola doobeda na jednej veľmi milej akcii, taký nezvyk na mňa,celý čas som mala šiltovku a slnečné okuliare,tak ma nebolo veľmi poznať, tak som tomu rada Laughing  Neviem či toto zdraví ľudia niekedy pochopia.
Teraz pobede periem,idem piecť slivkový koláč,idem malovať také krabičky na servítkovú techniku... Veľa plánov, uvidíme koľko stihnem.
Pekný víkend priatelia.
ester
ester
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 374
Reputácia Reputácia : 54
Dátum registrácie : 28.04.2014

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

Strana 20 z 84 Previous  1 ... 11 ... 19, 20, 21 ... 52 ... 84  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore