Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 6

Strana 12 z 84 Previous  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 48 ... 84  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 12 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  xkrchnav St 1 júl 2015 - 18:49

Tak mi napadlo, asi to patrí do inej sekcie A to literatúra. Ale tu sa mi to teraz hodí. Mám doma požičanú knižku "Cesty k zotavení" veľmi sa mi páči. Dnes je k dispozícii ku kúpe. Žiaľ celkom drahá 490 Kč. Ale sú tam rôzne návody čo robiť, doporucovane priamo ľuďmi s nejakou F diagnózou,  ktorým to pomohlo zotavit sa. V tom vidím výhodu oproti "obyčajnej" motivacnej literatúre, kde ľudia nemajú páru čo môžeme prežívať... napadlo mi ju kúpiť spoločne A postupne si ju preposielat A ak by sa fakt páčila tak objednať jednotlivo. Čo vy na to?
xkrchnav
xkrchnav
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1600
Reputácia Reputácia : 142
Dátum registrácie : 19.08.2012
Vek : 39
Bydlisko Bydlisko : Adamov, ČR

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

http://krizovatkaduse.osvobodse.cz
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 12 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  Tuto St 1 júl 2015 - 18:56

Ahojte,
pre dnešok som mal až príliš výdatné spanie, teda som si pospal 10 hodín. Trochu sa za to hambím, lebo som sa sám sebe zaviazal, že budem vstávať do 9:00, čo sa mi nateraz nevyšlo. V spaní mám dlhodobo chaos.

Akosi mi bolo tak trochu zo všetkého smutnejšie ako obvykle, ale v zásade sa to neťahalo do depresie. Vybehol som do supermarketu po nejaké drobnosti. To bolo prakticky všetko, čo som bol vonku, snáď mimo balkónovú turistiku. Deň som strávil pri "akožepovinnostiach", knihe, NB a taľatkách. Plánujem si pozrieť TV noviny, čítať, možno aj nejakú TV... jednoducho podľa nálady a možností.

Zdravotne dosť dobre, trošičku som pocítil hlasy, ale len v malom. Únava je skôr miernejšia. Spánkové turbulencie som už spomínal. Lieky beriem ako treba, takže snáď... Very Happy 

Majte sa pekne. Tuto

_________________
facebook: "Byť normálnym je čoraz viac nenormálne."
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4792
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 12 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  Matej St 1 júl 2015 - 19:09

Pre X:

Ja by som mal záujem si ju priamo pre seba kúpiť 1 ks. Dá sa to objednať podľa googlu na Centre pro rozvoj péče o duševní zdraví, je tak? Či Ty, X, si to objednáš odniekaľ inde? Smile

Tých 20 eur za to stojí. Počúvam o tom samé chvály a môže mi to prísť osožné nielen do osobného života, ale aj na stránku schizo a na fórum. it is perfect jumping

---

Pre Tuta:

Tuto, mrzí ma, že Ti bolo smutnejšie. Celkovo si myslím, že si vedieš veľmi dobre. Príznaky sú všelijaké a gniavia Tvoju situáciu, ale Ty ju obratom zvládaš pomerne dobre a Tvoje pocity a chvíle žitia si vieš zariadiť aj tak, aby boli príjemné a pokojné. A teda, aby si aj mal zo života všeličo pekné, čo život dokáže ponúkať. Starostlivo sa staráš o svoj sebarozvoj a osobný rast, nezanedbávaš nič a nič neponechávaš voľne na náhodu. Svoje možnosti uchopuješ jasne a v ochorením vyznačených medziach svojich možností. Pre mnohých, ako aj pre mňa si veľkým príkladom toho, ako človek vie premeniť aj málo možností na dobrý život, stojaci za to. Si proste hodnotný priateľ a človek. Preto Ti aj naďalej držím prsty, aby si sa držal a aby Tvoje žitie bolo kvalitné. Niektorí by rezignovali, padli, plakali. Ale Ty patríš medzi tých, ktorí rozumom ovládajú svoju situáciu a priam psychologicky sa jej prispôsobujú, aby ju napokon ovládli a prekonali. Tvoj nadhľad a vnútornú silu Ti niekedy trošku závidím a na druhej strane sa z nej teším a vždy rozmýšľam, ako sa z nej nejak poučiť - čo to odkukať od Teba. Smile Všetko dobré, Tuto! it is perfect it is perfect it is perfect Very Happy

cheers

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 12 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5063
Reputácia Reputácia : 941
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 12 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  xkrchnav St 1 júl 2015 - 19:48

Matej, super. Áno ta stránka je správna, z ktorej to objednať. Presne tak som to aj myslel. Osoh osobný ale aj pre zello schizo či iné skupinky Smile
xkrchnav
xkrchnav
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1600
Reputácia Reputácia : 142
Dátum registrácie : 19.08.2012
Vek : 39
Bydlisko Bydlisko : Adamov, ČR

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

http://krizovatkaduse.osvobodse.cz
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 12 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  Tuto St 1 júl 2015 - 21:32

Ahoj Matej,
tak od takéhoto komplimentu chytám tak trochu aj to Tvoje červenanie  Shocked, ale aj tak Ti zaňho ďakujem. Iste to človeka "trkne", že sa to zdá všetko akosi čierne, ale pritom to je ok. Tvoj príspevok ma dosť potešil a to aj preto, že si ho písal Ty, čoho si vážim. 

Drž sa Matej a buď fit.  it is perfect
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4792
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 12 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  xkrchnav Št 2 júl 2015 - 10:00

VEĽKÁ PROSBA č.2

Obraciam sa na vás s ešte jednou prosbou. Snáď bude o niečo úspešnejšia než tá minulá Smile. Chceli by sme, aby do Brna prišiel Will Hall, autor príručky bezpečnejšieho vysadzovania. Na budúci týždeň som naplánoval skype konferenciu, kde budeme diskutovať podobu návštevy. Chcel by sa niekto pridať? S nápadmi na odmeny, čo zahrnúť, témy... ak môžete, hlasujte v tejto ankete:

http://doodle.com/2dxbnqem6iv3icdi

ĎAKUJEM!
xkrchnav
xkrchnav
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1600
Reputácia Reputácia : 142
Dátum registrácie : 19.08.2012
Vek : 39
Bydlisko Bydlisko : Adamov, ČR

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

http://krizovatkaduse.osvobodse.cz
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 12 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  xkrchnav Št 2 júl 2015 - 15:42

Pre tých čo ešte o Willovi nevedia, doporučujem jeho video s titulkami:

https://www.youtube.com/embed/ESfzeiaiuQw
xkrchnav
xkrchnav
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1600
Reputácia Reputácia : 142
Dátum registrácie : 19.08.2012
Vek : 39
Bydlisko Bydlisko : Adamov, ČR

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

http://krizovatkaduse.osvobodse.cz
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 12 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  historik Pi 3 júl 2015 - 7:39

Ahojte, drahí priatelia! Very Happy

Tuto, ty sa učíš geodrafiu? Aj ja sa o ňu zaujímam, tak isto ako o históriu. Rád by som sa o tej geografii s Tebou porozprával. Niekedy ma to tak pochytí, že pozerám cestopisné dokumenty, študujem mapy v atlasoch, a pozerám aj satelitné snímky – Google maps. Študujem, kde sú aké moria, zálivy, pohoria, rieky, jazerá, štáty, mestá a pod. Aj včera som čítal učebnicu geografie. Teraz ma zaujalo, ako fungujú cyklóny a anticyklóny, Coriolisova sila. Ja by som sa o všelijakom takom učive rád porozprával, možno cez zello, možno cez Skype. Len neviem, čo budem robiť s mojou intoleranciou stresu a so stresom z medziľudského kontaktu. scratch Asi to budem konzultovať s MUDr. Možno on bude múdrejší.
historik
historik
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 360
Reputácia Reputácia : 78
Dátum registrácie : 18.04.2013

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 12 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  Tuto Pi 3 júl 2015 - 19:36

Ahoj historik,
áno, geografiu mám dennom pláne. V zásade to vychádza asi 20 minút na deň. Ide mi najmä o to, aby som mal všeobecný prehľad, čo sa kde nachádza a prípadne, aby som si viac "užil" cestovateľské dokumenty, správy a podobne. Vlastne tak trochu po druhé si geografiou aj cibrím pamäť, ktorá je jemne poškodená elektrošokmi a nespaním po nociach. A samozrejme ma to celkovo baví. Very Happy 

Keď by si mal chuť sa skontaktovať, tak prípadne Zello, Skype... možnosti sú rôzne.

.....................

Ahojte všetci,
dnes je tak do pohody. Vstal som v pre mňa v primeranom čase, venoval som sa "akožepovinnostiam" a doobeda som pozval a realizoval stretnutie mňa a kamaráta na káve u mňa. Po obede som si chvíľočku oddýchol s knihou a s našimi som išiel niečo pomáhať na záhradu. Tu mala teta na prázdninách dve vnučky, tak som sa aj s nimi zabavil. Maľovali, hrali so mnou stolnú hru a samozrejme robili aj nezbedu. 

Zdravotne, celkom dobre. Trochu sa obávam spánkových turbulencí a stále cítim určitú únavu, pohodlnosť a pasivitu.

S priateľským pozdravom Tuto
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4792
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 12 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  Tuto So 4 júl 2015 - 19:16

Ahojte.
AKO SA VŠETCI MÁTE?

U mňa celkom pohoda. Hoci dnes som bol najmä doma, vybehol som aj von na prechádzkové kolečko. Stretol som aj kamaráta so psom, tak som s ním podebatil. Doma som sa venoval naplánovanému, celkom som to zvládol. Teraz pri TV správach vám tu klepkám...

Zdravotne Ok, ale tradičné zostáva.

Majte sa pekne. Tuto
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4792
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 12 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  Matej Ne 5 júl 2015 - 8:10

Tuto napísal:
AKO SA VŠETCI MÁTE?

Ahojky. it is perfect

Mám sa dobre. Zhruba od štvrtka poobedia som na istý čas zanedbal prechádzky, nakoľko som intenzívne wikipédoval. Spravil som asi 20 úprav za 3 dni o veľkosti asi 50 kB. Veľmi ma wikičinnosť napĺňala - je to môj obnovený starý dobrý koníček. Smile Takže nuda bola tieto dni nebadateľná a na všeobecnom ústupe. Smile

Teplo a počasie znášam v súčasnosti pomerne dobre zatiaľ. Včera som už musel siahnuť po ventilátore. Ale až večer. Inak fajn. Sun 1

Schizopríznaky mám v norme, afektivita sa zdá stabilná teraz. Nálady mám dobré. Neurózy zlepšené. Fyzično zlepšené, chudnutie zhoršené - pribral som centimeter, nakoľko som si v tieto dni nedával takmer vôbec pozor. Ambulance Spánok býva teď pokojný - vstávam zväčša medzi 7:00 a 8:00 bez budíka. Thumbstone Spať idem po 23:00. Únava je mierna; premáham ju zväčša teď kapučínami (tri šálky denne). Energáče už nepijem. Zase. Very Happy

Celkovo hodnotím tieto voľné dni veľmi kladne. Myslel som, že budem mať v júli veľký problém s nudou a prázdnotou, no najprv sa mi vyrysovali tie prechádzky ako významný bojovník proti nude a teraz zase podobne účinkuje návrat k wikipédovaniu. Yes Teším sa. Applause

Prajem Vám krásnu nedeľu, držte sa, priatelia! Smile
Huge smiley

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 12 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5063
Reputácia Reputácia : 941
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 12 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  Tuto Ne 5 júl 2015 - 20:34

Ahojte,
dnes mám za sebou celkom pekný deň. Bola prítomná síce únava, ale prekonal som to a aj na záhrade to bolo celkovo dobré. Tých pár úloh, čo som tam mal, som znesiteľne poplnil. Stihol som aj podebatiť s tetou a pohladiť kocúra. Teraz pozerám IT crowd a píšem sem.

Zdravotne celkovo dosť dobre. Únava bola podmienená aj teplom a hnala ma do tieňa a veľa som popíjal minerálku. Určite aj vy všetci myslite na nadmerné teplo a nezabúdajte na pitný režim.

S priateľským pozdravom Tuto.

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 12 12_sweat
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4792
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

Strana 12 z 84 Previous  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 48 ... 84  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore