Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 6

Strana 19 z 84 Previous  1 ... 11 ... 18, 19, 20 ... 51 ... 84  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 19 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  Tuto Pi 31 júl 2015 - 18:20

Ahoj Matej,
zatiaľ sa plánujem k otázkam vyjadriť. Ešte som však tento časopis ani nevidel, ale aj tak ma teší, že sa tak "otvárame svetu". 

...............

Dnes bol deň podobný včerajšku a to tým, že sa striedali dobré situácie s tými horšími. Som z toho aj tak mierne zmätený, že to tak je, lebo mi to celé v rámci dneška aj včerajška, prišlo akési zvláštne.

Zdravotne som na tom fajn, síce tá dokonalosť v psychopatológii u mňa nie je, ale na druhej strane je to v podstate Ok. ...a to ma dosť teší.
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4792
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 19 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  Mischelll So 1 august 2015 - 16:15

Ahojte Wink

Hmmm tak dnes sa mám veľmi dobre....totižto dnes mám voľno len upratujem...a robím také veci okolo domu.....ako pohoda...aj sa teším...ale aj stále, že mala by som niečo robiť...atď....proste sme akurát do obeda dovarili paradajkový pretlak...a teraz no len chcem ako tak doupratovať....už mam povysávané, vypraté...atď.....proste krásna sobota dnes je...a to ešte aj teplo je primerane....aj keď zajtra ma byť teplejšie a na to sa teším.... Sun 1 ...inak keď som veľmi unavená tak spim aj do šiestej...čo ako je fakt dobre....a to magnézium vitamín beriem len každý druhy deň....ale stačí mi....a aj moje problémy zo skorším vstáva- nim postupne vymizli .....vlastne aj som kľudnejšia....a nerobím si starosti ako predtým z blbosti....teraz si na ne ani nespomeniem....alebo len v krátkosti.....teším sa na zajtra...lebo určite si už konečne chcem zabehať....a možno aj čítať knihu....už som aj zabudla kde som skončila Very Happy ....no proste tak odchujem...

Prajem pekný víkend všetkým community together

_________________
"Čím viac dáte, tým viac sa vám vráti."


Mischelll
Mischelll
Mischelll
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 637
Reputácia Reputácia : 221
Dátum registrácie : 21.10.2013
Bydlisko Bydlisko : východne slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 20.5
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol STADA, Olanzapin Actavis

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 19 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  Tuto So 1 august 2015 - 20:15

Ahoj Mischelll,
je len na Tvoj prospech, že si si spravila takýto príjemný deň. Podobne ako Ty som si užil dnešné počasie. Kľudne by takto mohlo byť denne, síce by som k tomu pridal aj nejaký ten dážď.

..........................

Ahojte všetci,
dnes som mal super deň. Nielen preto, že som v dobrom čase vstal, ale bolo fajn, že som aj na záhrade už od doobedia fungoval a dosť sa podarilo do večera spraviť. Chvíľkový oddych som strávil s tetinými mačiatkami, ktoré boli jednoducho rozkošné. V celku hodnotím túto sobotu ako veľmi potešujúcu.

it is perfect cat
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4792
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 19 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  Tuto Ne 2 august 2015 - 18:53

Ahojte,
pre dnešok to bol vcelku fajn deň. Vlastne sa u mňa neudialo nič, čo by som mal zle hodnotiť. Podarilo sa mi vstať v primeranej hodine a bol sam aj na väčšom nákupe a na skok na záhrade. Zdravotne som na tom Ok. Tak pomenej síce únava bola, ale v zásade v poriadku. Mierne "hlasy" na balkóne troška boli, ale príliš našťastie nebolo. Pseudoblud, blud nie je u mňa prítomný. Je mi fajn.

A u vás ako? Prevláda to dobré, alebo sú aj problémy? Držím palce a napíšte. Tuto
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4792
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 19 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  Matej Ne 2 august 2015 - 19:48

Ahoj Tuto. Som veľmi rád, že si mal fajn deň a si zdravotne na tom dobre. Prajem Ti horlivo, aby sa darilo aj naďalej. giving a hug Smile

Ahoj Mischelll. Geniálne, že už máš aj cez víkend voľno a nemusíš nadrábať. Dúfam, že sa situácia v práci stabilizúva a úvodné niekoľkotýždňové turbulencie budeš už mať za sebou. Držím palce! giving a hug Smile

-

Ahojte. welcome or bye

Dnes sa mám trochu nepokojne, ale lepšie než včera. Deň mi začal až o deviatej... po ranných rituáloch som si písal do denníka, kde som si písal o svojej súčasnej kríze. Navrhol som si 5 predbežných opatrení, ktoré chcem dodržiavať v rámci snahy o vykľučkovanie z tejto krízy. Netreba ich opisovať, ale skrátka pomohol mi tento krok k tomu, aby som sa s optimizmom a dobrým pocitom i nádejou díval dopredu. Mávam totiž teraz po večeroch depresívne rozlady a som významne neurotizovaný, niekedy to prechádza do bludných tém a monologizovania.

Celkovo deň dopadol vcelku dobre. Na obed som mal kompletnú hygienu plus strihanie vlasov. Poobede som dopozeral BigBena a Vraždy v Midsomeri. Bola zaujímavá časť, pričom pozoruhodné bolo, že tam bola iba 1 vražda, čo je vskutku neobvyklé, obvykle v jednej epizóde pod 3 vraždy nechodia. What a Face Teď večer si ešte pozerám manuály do práce. Dosť som sa ich učil, ale neviem ich úplne všetky, predpokladám, že zajtra sa ich budem učiť priamo spolu s praxou. silent

Veru, zajtra mám po 9 mesiacoch (ak nerátam brigádu) svoj prvý pracovný deň v novej práci. Držte palce, aby som sa tam nejak etabloval. Smile Chcem do nej vykročiť s optimizmom a úsmevom, hoci nálady teraz mávam všelijaké. Zajtra robím od 8:30 do 17:30. Polhodinka príprava a porady, 8 hodín riadnych, polhodinka náhrada za obednú pauzu. Smile 9 hodín každý pracovný deň. I love you

Želám Vám, priatelia, peknú dobrú noc. Tutovi želám bohatý a svieži odpočinok v noci. A všetkým dohromady želám vydarený a pekný pondelok. it is perfect

Srdečne pozdravujem. winking
M.

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 19 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5063
Reputácia Reputácia : 941
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 19 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  Tuto Ne 2 august 2015 - 22:30

Ahoj Matej,
ďakujem za želanie ohľadom spánku, dúfam, že aj tak bude. Držím Ti palce na ten prvý deň v práci, aby to všetko prebehlo možno aj lepšie ako si myslíš. Veru, práca... otázka pre mňa veľká. Neviem či mám byť poverčivý, ale keď o týchto veciach čuším, je to omnoho lepšie ako opačne. 

.........................................

Inak, je 22. hodina pozerám na seriál, čo som si stiahol a zároveň píšem tu na fóre. Robím to tak prakticky pravidelne, ale asi by som to mal zatrhnúť. lebo sa mi zdá, že príspevky trochu pokrivkávajú v kvalite. Ale aspoň sa pri písaní zasmejem. Niekedy mi tak aj malý príspevok trvá napísať trochu dlhšie...

Celkovo je tu teraz taká pohoda. Otec pozerá akúsi kriminálku, mama si číta a ja nejako fungujem na notebooku. Keď nastane vyššia hodina budem už hore sám s mojími pokusmi zaspať. Miestami si niečo aj čítam, neskôr si dávam Gerodorm podľa uváženia. Zajtra mám zopár povinností, ale chcel by som ísť  aj na záhradu. Dobré by tak bolo vstávať 8:00-8:30 a o 9:00 už primerane fungovať. Možno sa vám to zdá ako dovolenkové vstávanie, ale pokiaľ zaspím okolo 3-4 nad ránom vlastne spím 5 hodín, čo niekedy nie je dostatočné.

No už som som sa dosť rozpísal. Veľa šťastia. Tuto
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4792
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 19 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  opadané lístie Po 3 august 2015 - 10:27

Matej, prajem Ti uspesny, prijemny a pokojny prvy den v praci. dancing

mozes nam potom napisat, ako bolo. urcite sme viaceri zvedavi.Very Happy
avatar
opadané lístie
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 436
Reputácia Reputácia : 94
Dátum registrácie : 10.02.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 19 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  Matej Po 3 august 2015 - 19:29

Ďakujem zo srdca, Tuto a Lístie, za želanie úspešného prvého dňa v novej práci. Smile I love you

V práci bolo úplne super. Už som sa naučil takmer 60-70% činností, ktoré budem bežne robievať. Mnohé som už robil dnes aj naostro, za asistencie trpezlivej šéfky. Čas ubiehal veľmi rýchlo a dobre to zbehlo. Celkovo sa mi náplň práce páči. Aj prostredie, aj kolegyne (dnes ženy, ale mám v niektoré dni aj kolegov). Úzkosť som nemal nejakú extra, iba trošku flush, ale dalo sa to do istej miery dobre ignorovať. Problémy s vyjadrovaním síce boli, ale neboli také zásadné, aby si to niekto významnejšie všimol a tematizoval. Vzťahovačnosť - trochu som sa bál ohovárania zabehnutých kolegýň, ale počas dňa sa ukázalo, že ma vnímajú skôr kladne. Zajtra vstávam asi o 7:20 a o 8:24 mi ide bus, ktorý ma o 8:30 dovezie pred pracovisko. 8:35 som na prevádzke. Sú porady, prípravy, zbiehanie zamestnancov. O 12:00 zhruba obed, objednávame si z rôznych donáškových služieb. O 17:30 idem domov, pravdepodobne peši, takže o 17:50 som doma. Workman

V piatok robím výnimočne len tento raz od 12:30 do 21:00, čo mi momentálne veľmi vyhovuje, lebo akurát v ten deň mám ísť doobeda na injekciu psychiatričke, takže nemusím sa od šéfky pýtať. Pretty good Applause

No super proste. Smile
Mám sa dnes teda dobre. Nálady lepšie. Neurózy - jemné trhanie pier, zádery, poklepkávanie, nutnosť chodiť. Fyzično horšie - nafukovanie. Schizopríznaky ustúpené, pod kontrolou. Smile

Prajem Vám, priatelia, pekný zvyšok dňa a príjemný utorok. Držte sa! it is perfect Smile
M.

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 19 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5063
Reputácia Reputácia : 941
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 19 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  opadané lístie Po 3 august 2015 - 19:32

super, Matej, tesim sa s Tebou. it is perfect
avatar
opadané lístie
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 436
Reputácia Reputácia : 94
Dátum registrácie : 10.02.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 19 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  Tuto Po 3 august 2015 - 20:38

Ahoj Matej,
tak nech sa Ti nielen pracovne darí.  Very Happy

........................

Ahojte,
dnešok bol taký spavý deň. Trochu spŕchlo, tak som príjemný vzduch využil na pospávanie. Na otočku som bol aj na záhrade, podarilo sa mi vidieť aj mačence. Tak trochu už robia nezbedu a čertoviny devil, ale v zásade len malé, takže na väčšie "akcie" sa ešte nevydávajú. Čo bol kocúr Sumbul chorý, tak sa mi zdá, že sa to trošku pohlo správnejším smerom.  cat Inak, ako som spomínal, dnes som najmä driemal a pospával, trochu ma aj pobolievala hlava, vyriešil to Ibalgin. Zdravotne dnes mierna vzťahovačnosť, ale "hlasy" sa neobjavili, tak fajn. Afektívne Ok. Odkedy som si pridal Amisulprid, tak celkovo je to všetko primerané.  jumping

Majte sa čo najlepšie. Tuto
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4792
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 19 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  Matej Ut 4 august 2015 - 7:56

Ďakujem, Lístie a Tuto. Very Happy

Tuto, veru, ten amisulprid Ti tuším padol naozaj dobre. Teším sa z toho s Tebou. it is perfect

-

Dnes som vstal o 6:10. Chcel by som vstávavať pravidelne cez pracovné dni práve okolo šiestej, aby moje dni neboli len o práci, ale aby boli akože viacúčelové. Tak napríklad ráno by som mohol robiť polhodinku ešte iné "záujmy", napr. wiki. Alebo časom do školy sa pripravovať. typing Dnes som to už nestihol, lebo okrem zdĺhavých ranných rituálov som mal aj kompletnú hygienu. V kúpeľni som ja obvykle celú večnosť, takže teraz je 7:45 a už stíham ledva iba sem Vám napísať. Smile V iné dni to bude optimistickejšie, verím tomu. Smile

Snáď budeme mať všetci forumáci pekný deň dnes. community together Zdá sa, že už budú aj horúce teploty. Sun 1
Držme sa, kamaráti! Ghost

S pozdravom
Matej
Huge smiley

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 19 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5063
Reputácia Reputácia : 941
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 19 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  Mischelll Ut 4 august 2015 - 14:43

Ahojte Wink

Matej - som veľmi rada, že tvoj prvý deň v práci bol taký v pohode....a že sa ti tak darí to zvládať ...a ešte že aj plánuješ skoré vstávanie a využívanie volného času....ako paráda...it is perfect

Tuto - hmm no spací deň ....je fajn niekedy mať....aj ja som v nedeľu vyspávala zase raz aj okolo obeda....a ako fajn to je.. Very Happy

Ako sa mám?....tak ja by som povedala, že veľmi dobre....aj plány na víkend mam nejaké....tak snaď to nebude zase len o tom istom....ale že sa aj niekde pôjde...asi na kupko, lebo ma byt veľmi teplo....a tak no tešim sa...proste pohoda...som rada...na dnes mi výnimočne už padla...a neviem čo si počať teraz ....až večer budem pozerať seriál....ale teraz no asi nejaký film si pozriem....Laughing

Prajem krásny deň community together

_________________
"Čím viac dáte, tým viac sa vám vráti."


Mischelll
Mischelll
Mischelll
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 637
Reputácia Reputácia : 221
Dátum registrácie : 21.10.2013
Bydlisko Bydlisko : východne slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 20.5
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol STADA, Olanzapin Actavis

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

Strana 19 z 84 Previous  1 ... 11 ... 18, 19, 20 ... 51 ... 84  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore