Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 6

Strana 11 z 84 Previous  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 47 ... 84  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 11 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  romea Po 29 jún 2015 - 20:59

Filipka dakujem pekne ten rok pnky je jedine co mi dr. povedala zajtra idem.na kontrolu k psychiatricke tak sa popytam

Neviete som PN a mam.vychadzky ale chcem sa opytat ci by mi nepovolila celodenne vychaduky chceme ist na vikend prec ci sa mam vobec pytat alebo je to blbost
Merciii Laughing
romea
romea
Nový člen
Nový člen

Počet príspevkov : 22
Reputácia Reputácia : 6
Dátum registrácie : 29.06.2015
Vek : 41
Bydlisko Bydlisko : Trnava

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 11 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  xkrchnav Po 29 jún 2015 - 21:03

Ja som tie celodenné vychádzky riešil. Ale žiaľ max je tuším 8 hod vychádzok alebo 6. A celodenné sa dajú - ak z rodinných dôvodov a potom nahlásiť miesto pobytu... Ale úplne na dovolenku som nedostal a tak som sa len modlil aby kontrola neprišla...
xkrchnav
xkrchnav
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1600
Reputácia Reputácia : 142
Dátum registrácie : 19.08.2012
Vek : 39
Bydlisko Bydlisko : Adamov, ČR

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

http://krizovatkaduse.osvobodse.cz
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 11 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  romea Po 29 jún 2015 - 21:21

Dakujem pekne no zajtra sa skusim popytat tak uvidim uz som raz mala celodenne vychadzky ked som.bola na rizikovm tehotenstve ale to sa asi neda porovnavat s psychickymi problemami. Tak radsej sa opytam zajtra dam vediwt ;-)
romea
romea
Nový člen
Nový člen

Počet príspevkov : 22
Reputácia Reputácia : 6
Dátum registrácie : 29.06.2015
Vek : 41
Bydlisko Bydlisko : Trnava

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 11 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  xkrchnav Po 29 jún 2015 - 21:33

Povedal by som, že z praktického hľadiska sa to porovnať dá. Pobyt vonku v prírode robí dobre psychike, akurát na to ich tabuľky asi nemyslia. Ale možno je to v ČR ináč. Snáď na Slovensku dostaneš celodenné Smile
xkrchnav
xkrchnav
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1600
Reputácia Reputácia : 142
Dátum registrácie : 19.08.2012
Vek : 39
Bydlisko Bydlisko : Adamov, ČR

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

http://krizovatkaduse.osvobodse.cz
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 11 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  Tuto Po 29 jún 2015 - 21:58

Ahoj romea,
na PN na rok som bol hneď 2X. Celodenné vychádzky som dostal 1X a prvá PN bola bez nich. Dokonca MUDr. spomenul, že to nedávajú ani pred smrťou. Jednoducho som sa presťahoval a u každého MUDr. obvodného to bolo iné. Tak trochu nechápem tento systém. Netuším podľa čoho to určujú. Mám v tom zmätok
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4792
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 11 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  ester Po 29 jún 2015 - 22:22

Ahoj
Romea vítam ťa a tiež ako všetci ostatní sa teším na tvoje príspevky.
K ID,ja som pri každej PN mala neobmedzené vychádzky.Bolo to napísané na všetkých papieroch,čiže som nikdy nemala kontrolu.A to som tých PN mala za posledné roky viac ako dosť. Sme tu na dôchodku viacerí,kľudne sa popýtaj čo potrebuješ,resp.vo štvrtok na zellu je to najlepšie,budeme tam viacerí,viacej názor a aj rád,ak by si potrebovala. Ešte...nemusíš byť rok PN,ja som bola naposledy cca 3mesiace,potom som si žiadala a v čase,keď ma uznali invalidnou som už pracovala. Poviem za seba,niekedy to v práci nezvládam. Vtedy mi.je ľúto všetkých okolo.
Inak často píšej aj ja z mobilu (aj teraz),čiže tiež s chybami,lebo sa mi nechce zapínať notbuk. affraid
A ako sa mám? Veľmi dobre,moja spokojnosť a vyrovnanosť stále pretrváva,až je to neuveriteľné Very Happy it is perfect
Veľmi sa teším,že už začínajú prázdniny,síce doma bude viac roboty,varenia,upratovania a tak,ale to nevadí Very Happy
A dúfam,že častejšie budem aj ja prispievať,teraz nejak nič nestíham,veľmi.som rozlietaná. Ale zatiaľ je to super,nevadí mi to.
Srdečne vás všetkých pozdravujem
ester
ester
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 374
Reputácia Reputácia : 54
Dátum registrácie : 28.04.2014

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 11 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  ester Po 29 jún 2015 - 22:26

Teraz som čítala ďaľšie príspevky,tak nechápem... affraid vystriedala som 2 psychiatrov a tie neobmedzené vychádzky som mala pri oboch. Oni ale napísali obvodnej lístok,ona to vlastne len na ich základe prepísala affraid
ester
ester
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 374
Reputácia Reputácia : 54
Dátum registrácie : 28.04.2014

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 11 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  romea Ut 30 jún 2015 - 14:31

Ahojte dne prvy krat som po dlhej dobe spala len chvilu, v case depiek spim o sto sest tak som.buntosila uz o 5-tej a popolievala zahradku, odbiezla dcerku do skolky a isla,na kontrolu psychiatricke, dlho som tam.bola lebo meskala ale co uz trpezlivost uze prinasa dr.ma pochvalila ze depresia istupuje a ze peekne somsi v sebe usporiadala problemy ktore mam a psychotrrapia mi len pomoze. Dennik si mam vyskusat napisat ale nevracat sa k napisanemu s mojo obsesiou, pripadne ho potom prestat pisat aby som sa,nezacyklila, inak mi naznacila ze mozno budem hypomanicka nevoem co to je toakpze noeco ako mania? a ze mam post residualne negativne symptomi to ako zvyskove po psychoze ci? to bolo na papieri napisane a bola som este ajv kniznici nech trochu zacnem citat velmi som tada citavala som velmi rada, len som si nevedela vybrat zaner nejako po tycho chorobnych skusenostoach ma lacne krimi a,ine neoslovili ako to mate s literaturou vy?
pekny slnecny dnik, nieze budete v posteli von na,slniecko chytat vitamin d a serotonin Smile
romea
romea
Nový člen
Nový člen

Počet príspevkov : 22
Reputácia Reputácia : 6
Dátum registrácie : 29.06.2015
Vek : 41
Bydlisko Bydlisko : Trnava

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 11 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  xkrchnav Ut 30 jún 2015 - 14:35

Doporučujem knižku Chatrč. Prečítal som ju v liečebni Smile
xkrchnav
xkrchnav
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1600
Reputácia Reputácia : 142
Dátum registrácie : 19.08.2012
Vek : 39
Bydlisko Bydlisko : Adamov, ČR

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

http://krizovatkaduse.osvobodse.cz
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 11 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  Tuto Ut 30 jún 2015 - 16:51

romea napísal: ze mozno budem hypomanicka nevoem co to je toakpze noeco ako mania? 

Ano, máš pravdu. Hypománia je akási malá mánia. Myslí sa tým nadnesenosť nálady, chuť k činnosti, zvýšená familiárnosť, ľahké vytváranie soc. vzťahov... Je to podobné ako u mánie, len intenzita je menšia.
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4792
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 11 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  Tuto Ut 30 jún 2015 - 18:06

Ahojte,
mám sa dnes akosi ospalo a unavene, ale nie je to až tak výrazné. Máme na návšteve bratrancove deti, teda dve malé slečny. Nejako sa netrhám aby som ich zabavil, skôr si robím svoje. Ale inak sú fajn. Známky na vysvedčení majú excelentné. 

V skratke je to asi všetko. Dali by sa rozpisovať detaily, ale pre dnešok je tu koniec-koncov toho dosť...

Majte sa pekne. Tuto  Very Happy
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4792
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 11 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  Matej St 1 júl 2015 - 18:29

Ahoj priatelia. it is perfect

Tieto dni sa mi vyznačujú úspešnou likvidáciou nudy v mojom prežívaní, takže sa mi voľný čas stáva zdrojom novej kvality zážitkov a príjemných pocitov. Konkrétne som v pondelok začal s prechádzkami. V pondelok som dal 4 km, v utorok 7 km a dnes 5 km. Dohromady za 3 dni 16 kilometrov, z čoho mňa nezvyknutého trochu opantáva drobná svalovica. Smile Prechádzky mi dávajú množstvo podnetov, cítim sa na ulici pomerne dobre aj bez Neurolu. Dýcham každý deň čerstvý smog. Very Happy Hoci sa iba bezcieľne potulujem určitým svižnejším tempom a úspešne vytváram okoloidúcim dojem, že "niekam idem", aj tak mám výsledne pocit, že ten čas bol strávený produktívne a naplňujúco. Dni končím už obvykle pred 20:00, aby som do 23:00 zaspal. Vstávam všelijako, nepravidelné časy, raz skôr, raz neskôr. Okrem toho sa cez deň venujem drobným domácim prácam (tzv. vylepšeniam Very Happy ). A tiež čítam všeličo drobné, skáčem z knihy na knihu, niekde prečítam 3 strany, z ďalšej 5 strán, a tak podobne. Čo sa týka prechádzok, chcem dosiahnuť štandard 8 km denne - samozrejme iba v júli, lebo v auguste už nebude na prechádzky čas, budem musieť ako pohyb zvoliť zase rotoped. Embarassed

V utorok som bol u zubárky. Mal som 1 kaz, ten hneďka aj spravila. Čakal som platiť vyššiu sumu, takže mi výsledný doplatok až tak nevadil. Okrem toho som bol na rontgene - vylúpne mi maličkú kostičku, čo zostala ako pozostatok dávneho vytrhnutia zuba. Celkovo prehliadka dopadla dobre - trochu kameňa a inak stav chrupu zhruba dobrý. Za celú moju históriu mi bolo celkovo vytrhnutých 2 zuby - tento počet už nechcem dopustiť zvýšiť. Dnes som si kúpil ústnu vodu, tak si budem aj s ňou ošetrovať zubáľe. Budúca prehliadka o rok bude už bez kazu - taký jest môj cieľ. Very Happy

Nálady mám teď dobré. Zdá sa, že prežívam pokojný júl, pokojné leto. Meditation Beriem to ako takú mesačnú dovolenku. Very Happy Zrak sa mi lepší každým dňom - kvalita ostrosti je očividne progredujúca. Schizopríznaky teď v norme, afektívne zlepšené, neurózy zlepšené, fyzično zhoršené. Chudnutie - snažím sa, no ide to pomaly. Čo už. Smile

Prajem Vám krásny zvyšok 1. júla a nech sa Vám zajtra i stále čoraz viac darí. Všetko dobré, priatelia! it is perfect giving a hug
Huge smiley

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 11 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5063
Reputácia Reputácia : 941
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

Strana 11 z 84 Previous  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 47 ... 84  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore