Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 6

Strana 10 z 84 Previous  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 47 ... 84  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 10 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  Matej So 27 jún 2015 - 13:20

Tuto napísal:Dnes môj život prebiehal nezaujímavo. Vstal som neskôr - akožepovinnosti - obed - krátky odpočinok - záhrada - doma - TVnoviny - sprcha - Net, PC. Medzitým, alebo prerušovane som pofajčieval a kávičkoval. 

Ahoj Tuto. Mne sa Tvoj deň práveže zdal plnohodnotný. Smile Bol v ňom sebarozvoj, povinnosti, relax, sociálne kontakty, pobyt v prírode, záhrade, s kocúrmi, všeobecný rozhľad v TV-novinách, fyzická starostlivosť o seba (sprcha), sociálne virtuálne kontakty a relax cez internet. Zdá sa, že to bol deň kultivovaný, pohodový a celkovo pekný. Smile Mne sa páči, a to myslím naozaj. it is perfect Very Happy

---

Ahojte. affraid

Pokračujem v nude aj dnes. Včera som skĺzol večer k četu, pričom som z neho trošku zostal deprimovaný. Ale nielen z neho, skôr z pocitu neproduktívneho trávenia času. Mal som malú "depku", takže som do noci počúval smutné empétrojky. Dnes som vstal neskoro, až o 9:00. Ma to mrzí, ale čo už. Zajtra to bude lepšie. winking Ešte neviem, čo dnes budem robiť. Rozmýšľam, že si vymyslím tiež nejaké "akožepovinnosti" podľa Tutovho vzoru. Obdivujem, že Tuto, hoci je unavený, nebýva zvyčajne lenivý, takže sa vie premôcť. Ja som si zadal, že sa budem učiť svoj odbor a angličtinu, no posledné tri dni som vôbec do toho nepozrel. Prečo? Nechcelo sa mi. Už aby som mal pevne stanovené povinnosti nejak zvonka. Som typický človek, ktorý potrebuje na činnosť bič za zadkom a odmenu pred nosom. Je to asi smutné konštatovanie, no cesta vedie cez jeho akceptovanie a následné rýchle prispôsobenie sa. Smile Zatiaľ asi budem zahánať teda nudu zábavou (telkáč, PC, internet, čítanie, hudba). A dnes máme návštevu, takže ešte pozametám, poupratujem, prach vyutieram a keďže je zamračené tuná, tak oči nebudú protestovať, aby som možno hádam skočil na svoju prvú prechádzku po dlhom čase. Smile Ale to je len také fantazírovanie, uvidím, čo budem robiť v reáli. Veľké nádeje si nerobím. Smile

Mám sa teda dnes dobre. Ochorenie pod kontrolou, flush ok - ale už som dosť bledý a flush vyčnieva, no ale nemôžem sa ísť opaľovať kvôli očiam. No, I cannot accept Fyzično ok, chudnutie - pokračujem pomaličky ďalej, zostávam optimista.

So srdečným pozdravom
Matej
cheers

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 10 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5063
Reputácia Reputácia : 941
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 10 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  Tuto So 27 jún 2015 - 20:53

Ahoj Matej,
ďakujem za podnetné zhodnotenie môjho včerajšku. Priznám sa, že ma to dosť potešilo. Možno niekedy by som mal byť viac pozitívny a vďačný aj za takéto dni.

S tou nudou určite niečo urob. Ono, je Ťa na nudenie škoda, teda hlavne dlhodobé. Vlastne využi ten voľný čas pred zamestnaním na niečo konštruktívne, poprípade vyskúšaj niečo nové.

...............

Ahojte všetci,
dnešok sa v zásade nelíšil od včerajšku. Obsahovo bol veľmi podobný. Len snáď toľko, že na záhrade toho bolo poviac čo na robote. V zásade som porobil, čo bolo treba. Stihol som sa pohrať s kocúrom Sumbulom, ktorý, ako sa mi zdalo, bol tomu celkovo rád. Z dôvodu sucha som plnil sudy vodou zo studne, aby bola voda teplá tak akurát. Mali sme návštevu v podobe tetiných vnúčat, ktoré vyvádzali. Hlavne ich mala na starosti mama, ktorá z nich už bola unavená.

Zdravotne celkovo môžem napísať, že dobre. Únava dnes v takom akomsi normále, znesiteľne sa mi aj ráno vstával. Máličko som mal aj hlasy na balkóne. Úzkosť v podstate žiadna. Dnes to bolo oukej.

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 10 Graphics-ok-134103

Majte sa minimálne fajn
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4792
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 10 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  Matej Ne 28 jún 2015 - 10:14

Ahojte. clown

Dnes sa mám zhruba dobre. Včera som ukončil deň prakticky už po 19:00. Do 20:00 som asi tak zaspal, čo ma príjemne prekvapuje. Spal som do 8:00, čo je tiež určité zlepšenie. Sleep Dnes mám za sebou ranné rituály a už sa rozhliadam, čo idem robiť. Včera som sa napokon nevenoval extra zábave, ale drhol som záchodovú misu, umýval wéckovú miestnosť, pračku, pripravoval smeti, zametal celý byt a utieral prach. Táto činnosť ma veľmi potešila, lebo sa mi to zdalo produktívne. Zároveň mi to prinieslo určitú úroveň únavy, takže sa mi dobre po tej siedmej večer zaspávalo. Dnes by som chcel tiež niečo robiť - na rade je trúba a poličky v kúpeľni. Robíme dnes vyprážané rezne, tak asi ich budem už tradične vybúchavať. Hľadám si teda na to, ako zahnať nudu, všemožné spôsoby. Niekedy mi trochu prekážajú názory rodičov, lebo sú "neminimalistické" - napr. otec má v kúpeľni strašne veľa drogérie a ja by som to najradšej vyhádzal do koša. No ale on mi to zakazuje. Rolling Eyes Tak to musím znášať a musím si doslova hľadať čo upratať tak, aby som nenarazil na odpor. Žijeme v domácnosti traja a je niekedy ťažké sa dohodnúť, kto čo považuje za poriadok. laughing Ja mám rád minimalizmus napr. aj preto, lebo keď je málo vecí všade, tak sa dobre udržuje čistota a poriadok. A keď je tam halda drogérie, tak sa to nedá upratovať. Nehovoriac, čo má otec za haldy na balkóne. Všetko by som vyhodil do kontajnera!  laughing  laughing No lenže starší ľudia viete ako to je... "to sa ešte môže zísť," vravia. Very Happy

Takže nudu zažehnávam najmä robotami v domácnosti. Na učenie a čítanie mám vyčlenené primálo času, nakoľko ma to až tak momentálne nenapĺňa. very sad3 Inak fajn. Schizoveci a afektívne veci pod kontrolou. Flush ok. Chudnutie - zhoršené, zase som sa prejedal. Embarassed

Srdečne pozdravujem! it is perfect cheers
welcome or bye

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 10 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5063
Reputácia Reputácia : 941
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 10 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  Tuto Ne 28 jún 2015 - 18:15

Ahojte všetci
pre dnešok to bol taký lenivejší deň. Vlastne som rád, že som vstal "už" doobedia. V zásade sa nič zvláštne nedialo, venoval som sa akožepovinnostiam, a akosi som sa tmolil po byte. Je nedeľa, tak som to pojal tak oddychovo. V tomto duchu prebehol celý deň. Jednoducho siedmy deň v týždni. 

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 10 5038291995_garfield_enjoy_sunday_xlarge
Aj vám prajem pekný zbytok víkendu... Tuto
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4792
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 10 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  Matej Po 29 jún 2015 - 10:44

Ahojte. it is perfect

Tuto, veru, aj ja som mal včera veľmi lenivú nedeľu. Dokopy som trochu písal na wikipédiu, motal sa po byte, dialógoval s rodičmi a prežieral sa. Ku večeru som pozeral obľúbený seriál a po 19:00 hod. som už zalomil deň, takže som išiel de-facto spať veľmi skoro.

Celkovo to bol deň dosť o ničom a veľmi mi potom liezla tá nuda na mozog. Prejavovalo sa to vnímaním celého života ako niečoho šedého, nudného, prázdneho. Mal som pocity smútku, prázdnoty, životnej nudy, nenaplnenosti, ba dokonca prišli na rad depresívne výlevy, myšlienky na smrť a tras na posteli. Slzenie. Skrátka mal som na tú nudu depresívnu reakciu. Veľmi ma dnes potešilo, že som po zobudení vzal túto večernú depresiu z nadhľadu, takže si z toho nič extra nerobím. Pomenoval som to pravým menom: nuda mi lezie na mozog, nič viac, nič viac v tom nie je. Takže sa opäť dnes teším životu a mám sa dnes zhruba dobre. Smile winking

Trochu som nakapatý, lebo som do tretej mal vyvalené okno a zobudil som sa na zimu a chlad. Snáď to prejde, lebo zajtra mám zubárku, tak jej tam nechcem sopliť. laughing

Myslím si osobne, že aj dnes mi bude nuda liezť na mozog. Najmä večer. Pomáha mi ukončenie dňa už po 19. hodine. Ale nemá to vôbec kladný vplyv na skoršie vstávanie - dnes som vstal o 8:30, čiže nič moc. No, I cannot accept Dnes plánujem písanie na wiki, možno nejaké domáce práce zase. Ak mi prejde nachladnutie, tak možno aj prechádzka. Ťažko povedať.

Predvčerom mi písala manažérka a vravela, že začiatkom júla pôjdeme vybaviť pracovnú zmluvu a nejaké k tomu potrebné papiere. Takže moja práca získava reálne kontúry. Zdá sa, že budem admin vo veľkej prevádzke, pričom mojou úlohou bude komunikácia s účtovníčkou, spracovanie podkladov pre ňu, odnášanie tržby do banky, rozmieňanie peňazí pre prevádzku, úschova dokumentov, nahrávanie tovaru po celý deň, tlačenie štítkov na tovar, komunikácia s eshopom, IT-oddelením v problematických situáciách, zdvíhanie telefonátov a telefonická podpora zákazníkom, elektronické vratky tovaru, podklady pre manažérku na objednávanie tovaru, správa faktúr, podklady pre akcie, dátumy spotreby a zoznamy akcií v rámci firemnej politiky, objednávanie materiálov do kancelárie a na predajňu, a ešte všeličo podobné úradnícke, čo sa spája s organizovaním veľkej predajne, tak aby predavači mohli dobre predávať a organizovať tovar. Do práce sa teším, len teda sa trochu bojím. Pracovná zmena bude asi od 8:30 do 17:30 každý pracovný deň, čo je podstatná časť dňa. affraid Snáď to zvládnem. very unhappy

Ďakujem za vypočutie. Snáď budeme mať dnešný deň pekný a podarený a málo unudený. Prajem Vám všetkým k tomu mnoho úspechov a pokojných chvíľ. Fandím Vám. dancing
ustarostený Matej
welcome or bye

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 10 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5063
Reputácia Reputácia : 941
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 10 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  romea Po 29 jún 2015 - 11:57

Ahojte som tu nova tak neviem kde zacat tak.pisem.sem. liecena som na F23.8 dva krat hospitalizovana dalej na obsedantno kompulzivnu poruchu a uzkostno depresivnu poruchu uziv olanzapin fevarin a anafranil, momenzalne som predpokladam po depresivnej epizode a som vcelku stabilizovana cizala som chvolku vase forum a velmi sa mi paci ako si tu pomahate a dusevne sa podporujete tak smad nacerpam nievo aj ja a na druhej strane by spm aj ja rada pomohla druhym lebo zit s poruchou nieje lahke ;-)

Romana
romea
romea
Nový člen
Nový člen

Počet príspevkov : 22
Reputácia Reputácia : 6
Dátum registrácie : 29.06.2015
Vek : 41
Bydlisko Bydlisko : Trnava

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 10 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  romea Po 29 jún 2015 - 12:09

Jeminenko teraz to po sebe citam ospravedlnujem sa za pismenka chodim na net cez mpbil;-)
romea
romea
Nový člen
Nový člen

Počet príspevkov : 22
Reputácia Reputácia : 6
Dátum registrácie : 29.06.2015
Vek : 41
Bydlisko Bydlisko : Trnava

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 10 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  xkrchnav Po 29 jún 2015 - 12:35

Ahoj Romea, tiež niekedy píšem cez mobil, takže je v pohode nejaká tá chybka. Hlavne, že si rozumieme. Neviem, či si vypátrala aj tému Zello dialógy, ale ak nie, doporučil by som ti ju. Je to ešte ďalšia "úroveň" ak to tak môžem napísať, ako si pomáhame. Tam sa rozprávame. Takže ak máš rada hovorené slovo, si vítaná Smile.

Jožin
xkrchnav
xkrchnav
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1600
Reputácia Reputácia : 142
Dátum registrácie : 19.08.2012
Vek : 39
Bydlisko Bydlisko : Adamov, ČR

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

http://krizovatkaduse.osvobodse.cz
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 10 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  Matej Po 29 jún 2015 - 13:46

Romea, srdečne Ťa vítam! Teším sa na spoluprácu a Tvoje príspevky. Fórum je Ti plne k dispozícii, prispievaj v hojnosti podľa svojej nálady, potreby a diskusie-chtivosti. Nech sa Ti darí! it is perfect it is perfect

Tvoj spolučlen tejto komunity
Matej
flower

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 10 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5063
Reputácia Reputácia : 941
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 10 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  romea Po 29 jún 2015 - 16:40

Ahojte dakujem za privitanie napisem nieco o sebe, porucha,sa u mna prejavila po porode kedy som mala izkosti ci by,som neublizila dcerke a ine, nasledne som z toho mala depresie a neprimerane hnevy na tie predstavy a myslienky az som sa dostala do psycjotickeho stavu teraz uz priznavam mala som psychozu lebo liecim sa od 2012 a stale som odmietala slovo psychoza aj teraz mam pronlem.niekedy o tom pisat cjytaju ma uzkosti a niekedy aj hnevy,ale ako by povedala moja psychiazricla tym mam iba vyhybave sptvanie a treba sa s tym.zmierit. najprv sombola hospitalizovana v Trnave kde my zistili ze obsesie su aj neurotickeho povodu mala,aom aj seriu elektrosokov suhlasila,som.myslela,som ze porucha zmizne,a az podruhej hopitalizacii a elektrosok som si uvedomila ze porucha neumizne a bude tu so mnou cely zivot chcem sa,s nou naucit zit v stabilizovanom stave. Pre predstavu mam z psychotickeho hladiska inzrapsychicke haluconacie, nutkave myslienky prikazove obsesivne ublizit hnusne agresivne a z mala som aj telove halucinacie.

Velmi sa mi pacili dnes Matove prispevky co somcitala didkusiu vediet pdpustat nruroticke veci co si vleciem od detstva a pisat si dennik vo Velkom zaluzi som si pisala a asi zacnrm.znova. inak som na Pnke kvoli invalidnemu dochodku viete mi poradit s tym dr.chce aby somsi ho vybavila ze mam na to narok najprv som nechcela ze sak ja chcem.robit a po depresii minulajsej som si uvedomila anosom fakt chora a ue sa chcem liecit;-)
romea
romea
Nový člen
Nový člen

Počet príspevkov : 22
Reputácia Reputácia : 6
Dátum registrácie : 29.06.2015
Vek : 41
Bydlisko Bydlisko : Trnava

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 10 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  Tuto Po 29 jún 2015 - 17:21

Ahoj romea,
vítam Ťa na fóre. Verím, že Ťa nielen inšpiruje, ale bude Ťa aj baviť prispievať.

Ohľadom invalidného dôchodku (ID) je cesta AJ cez PN, keď po roku PN obvodný lekár navrhne invaliditu. Čo sa týka práce a ID, prakticky je to ako u iného zamestnania zdravých. Zamestnávateľ nemusí platiť odvody, ale na druhej strane je ťažšie prepustiť takéhoto zamestnanca. Okrem bežnej práce je možné zamestnať sa v chránenej dielni, kde platí práve neplatenie odvodov.  

..............

Ahojte,
pre dnešok je to zasa lenivý deň. Čo vlastne napísať? To čo bolo treba som síce poplnil, ale drvivý čas som strávil "zašitý" doma. Zdravotne sa cítim celkom fajn, trošičku som mal úzkosť. Spal som primerane, s dávkou 1 Gerodormu.


Naposledy upravil Tuto dňa Po 29 jún 2015 - 20:13, celkom upravené 1 krát.
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4792
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 10 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  filipka Po 29 jún 2015 - 19:56

Pre priznanie ID nie je podmienka dlhodobá PN priznať ho môže i bez PN. Čo sa týka zamestnania, neplatí sa iba poistenie v nezamestnanosti a sú znížené odvody do ZP, všetko ostatné sa platí.
filipka
filipka
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1048
Reputácia Reputácia : 120
Dátum registrácie : 20.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Seroquel XR(quetiapín),Reagila (kariprazín, Alventa(venlafaxín), občas haloperidol

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

Strana 10 z 84 Previous  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 47 ... 84  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore