Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš?

Strana 77 z 84 Previous  1 ... 40 ... 76, 77, 78 ... 80 ... 84  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? - Stránka 77 Empty Re: Ako sa dnes máš?

Odoslať  Laura Pi 5 marec 2010 - 8:09

Filipka,to Ti lietajú voľne po miestnosti?Aj sedia na pleci?Brat choval andulky,keď sme bývali u rodičov.Ja som mala akvárium,ale prasklo mi a potom som už nové nemala.Teraz by som rada mala asi rybičky,nakoľko som aj v znamení rýb.Nemám ani balkón,že by som chovala trebars mačičku,tie má tež rád moj druh.Ináč on má už také problémy s kĺbami,že psika by ho zaťažovalo aj venčiť.Ja som ešte nikdy psíka nevenčila,kamoška má takého bastardíka a stále na našom sídlisku po nej idú veľké psy.Takže keď ma požiadala či jej fenku nemožem vyvenčiť,tak moc som sa k tomu nemala.Zato máme plný byt kvetov,je to pekné,no už mi aj zavadzajú pri vetraní bytu.
Laura
Laura
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 385
Reputácia Reputácia : 20
Dátum registrácie : 20.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? - Stránka 77 Empty Re: Ako sa dnes máš?

Odoslať  popoluska Pi 5 marec 2010 - 10:43

Slnecnica,ako dopadla tvoja navsteva kaviarne so psikom?Dari sa ti prekonavat jeho socialnu fobiu?
popoluska
popoluska
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 455
Reputácia Reputácia : 11
Dátum registrácie : 10.11.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? - Stránka 77 Empty Re: Ako sa dnes máš?

Odoslať  slnecnica Pi 5 marec 2010 - 21:16

no... pri navrate domov sa vycurala rovno na hlavnej ulici angel
inak... dala som ju kazdemu na ruky, pri kazdom cloveku sa triasla tak 5 minut a potom si lahla. dnes u mna bola kamoska a Lila zaliezla najprv za gauc a potom pod stol, ale po case vyliezla (spod stola, spod gauca som ju musela vylakat) a zacala si kamosku onuchavat. ona je nastastie zvedava, len sa boji toho ked sa niekto (pes, clovek) na nu nadsene vrhne a zacne ju hladkat/onuchavat, potom sa citi ohrozena. pisala som s chovatelkou, povedala ze aj ona to mala so svojimi nahacikmi, oni su nedovercivi voci cudzim (s tym som aj ratala), ale ze ked bude chodit medzi ludi casom sa to zmeni, zvykne si. doma uz zacina byt riadny cert devil
slnecnica
slnecnica
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 409
Reputácia Reputácia : 13
Dátum registrácie : 21.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? - Stránka 77 Empty Re: Ako sa dnes máš?

Odoslať  Laura So 6 marec 2010 - 6:41

Slnečnica,ako laik obdivujem ľudí,čo dokážu psíkov dobre vychovať.To,že pri psychóze pomáhajú je isté.Kamoška,čo je tiež chorá a nedávno jej zomrel partner, má tú fenku,čo som spomínala a veľmi jej pomáha.Len je tá fenka rozmaznaná,lebo breše aj v kaviarni,keď ide kámoška na toaletu a nechá mi ju, ide sa zblázniť.V poslednej dobe,je to s ňou už lepšie,no aj tak na to,že má už vyše štyri roky, sa chová ako nepodarené šteňa.Myslíte,že je to výchovou,alebo prirodzenou inteligenciou psa?
Laura
Laura
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 385
Reputácia Reputácia : 20
Dátum registrácie : 20.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? - Stránka 77 Empty Re: Ako sa dnes máš?

Odoslať  anonym So 6 marec 2010 - 16:32

Ahojte. Som doma na vychadzke. Zajtra sa vraciam spat do nemocnice. Uzivam 20mg Zyprexy, 140mg Zeldox, 275mg Amitriptylin. Akosi mi tieto lieky nezaberaju, pretoze mi stale nie je dobre. Preto mam naordinovane elektrosoky. Uz mam za sebou 5, ale ziadne vyraznejsie zlepsenie. Momentalne mi je smutno a neviem, co si mam pocat. Zdravim vas a dufam, ze sa mate lepsie ako ja. Ahojte.
avatar
anonym
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 886
Reputácia Reputácia : 26
Dátum registrácie : 20.09.2009

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? - Stránka 77 Empty Re: Ako sa dnes máš?

Odoslať  Robo So 6 marec 2010 - 17:03

Ahojte kamaráti, ahoj Lapaj. Ja som si vždy myslel, že elektrošoky sú najúčinnejšia liečba, ktorá ihneď zaberá naším psychiatrickým ochoreniam. Ja som nikdy elektošoky nedostal z iných zdravotných dôvôdoch-analfylaktický šok-pri narkóze. Vtedy nám primár povedal, že liečba šokmi je ihneď účinná a ten istý účinok liekmi je možné dosiahnuť za rok a viac. Vtedy moja mama veľmi ľutovala, že som nedostal šoky, pretože som prerušil štúdium na 1 školský rok. A poznám jednu známu, ktorá po 3 týždňoch hospitalizácie a liečením elektrošokmi hneď nastúpila do školy a neprerušovala štúdium, viac nemaródovala. Určite nemala F25. Majte sa krásne, Robo. sunny flower study albino pig Basketball farao queen
Robo
Robo
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 236
Reputácia Reputácia : 52
Dátum registrácie : 20.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? - Stránka 77 Empty Re: Ako sa dnes máš?

Odoslať  slnecnica So 6 marec 2010 - 19:51

Laura, vacsinou je to vychovou hlavne ked pes je ocividne rozmaznany. pes potrebuje poznat presne svoje miesto, svoj hierarchicky post- ako zviera zijuce vo svorke musi mat presnu poziciu. majitel je samozrejme "vodca svorky", nie pes. pes sa musi prisposobit majitelovi, nie majitel psovi. ale velmi casto je to ten druhy pripad, hlavne u tych ludi co maju yorkshirov atd. aky zlaty, nunununutututmutu a pes je potom neuroticky, ustekany, uhryzeny a protivny a vlastne- nestastny. teraz som si trochu pohundrala lebo nemam velmi rada yorkshirov, hlavne nie tych uvrestanych. ale tie vascinou maju aj uvrestanych majitelov- aky pan taky pes. preto aj ja mam fobickeho psa,ved nie som normalna tak normalneho psa nemozem mat lol! nie, len srandujem, pes bol fobicky uz predtym ako ku mne prisiel. ale je pravda ze psy napodobnuju spravanie a reakcie svojich panov.
ale su aj taki psi co su od narodenia neovladatelni, agresivni a tak... prave preto mi priserne idu na nervy mnozitelia pezpapierovych psov, hlavne velkych plemien, lebo v serioznom chovatelstve agresivni jedinci nie su uchovneni cize sa to neprenasa na potomkov ale mnozitelia chovaju na vsetkom, aj na psovi baskervillskom Evil or Very Mad a potom nejaky debil z SDKU chce zakazat chov "bojovych" plemien shooting shooting3 shooting2
slnecnica
slnecnica
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 409
Reputácia Reputácia : 13
Dátum registrácie : 21.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? - Stránka 77 Empty Re: Ako sa dnes máš?

Odoslať  Laura Ne 7 marec 2010 - 20:58

Slnečnica,vidím,že si na psov odborníčka. Very Happy
Laura
Laura
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 385
Reputácia Reputácia : 20
Dátum registrácie : 20.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? - Stránka 77 Empty Re: Ako sa dnes máš?

Odoslať  slnecnica Ne 7 marec 2010 - 21:27

ju ja mam rada psov, uz od malicka som studovala knihy o psoch ale len teraz ked citam rozne fora o vychove psov a tak, vidim ako zalostne malo o nich viem, a ze vlastne vobec neviem ako sa mam k psovi spravat, ako davat prikazy a vychovavat tak aby ma chapal... takze pri svojom druhom psovi sa vlastne ucim a ten prvy, nebohy, hadam mi jeho dusicka odpusti moju nevedomost Sad aj tak som jej hrozne ublizila Sad no ale uz je v psiom nebicku, uz je jej dobre...
dnes som bola vencit malu aj s mojou vlcicou ktora sa momentalne hara takze sme nemali nudzu o napadnikov laughing fajne bolo, slniecko...akurat ten vietor fukal od vody.
slnecnica
slnecnica
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 409
Reputácia Reputácia : 13
Dátum registrácie : 21.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? - Stránka 77 Empty Re: Ako sa dnes máš?

Odoslať  Robo St 10 marec 2010 - 11:08

Ahojte kamaráti. Dnes som bol pri mojej psychiatričke na kontrole. Povedal som jej, že zas sa mi zdá, že ma vonku ľudia, prezývajú, ohovárajú a smejú sa zo mňa. Aj keď som prišiel od psychiatričky domov, išiel som do obývačky a tam som začul. že niekto na mňa povedal nepravdivú informáciu o mne a mňa tá informácia veľmi uráža! Zmenila mi lieky. Beriem ich nasledovne: Anafranil ako vždy 75 mg ráno a večer, Kventiax 100 mg večer ako vždy, ale Leponex mi už zmenila nasledovne. Bral som 25 mg pol ráno, celú na obed, celú večer a teraz budem brať Leponex nasledovne: ráno ho nebudem brať, na obed jedna tableta a večer 2 tablety po 25 mg. Povedal som jej , že som doobeda veľmi ospalý,a tak mi zmenila lieky, aby mi tá ospalosť ustúpila. V pondelok a utorok som v škole bol, ale dnes už v stredu nie, budem doma až do pondelka.Do školy pôjdem až v pondelok 15.3.2010, nasledujúce dni si ešte oddýchnem, lebo 16.3.2010 má čakajú písomné maturity zo slovenského jazyka a literatúry a 17.3.2010 písomné maturity z anglického jazyka. A ešte mi doktorka povedala, že keď mám o týždeň maturity, tak mám brať lieky tak, ako som už spomenul. Keď potom pôjdem ku psych. po dvoch týťdňoch na kontrolu, lebo tak mi kázala prísť, tak mi povedala, že mi Kventiax pravdepodobne vysadí a že Leponex mi zvýši na viac mg. Asi na 100 mg, maximum je vraj 800 mg. To už budem po písomných maturitách a pevne dúfam, že už mi bude znova psychicky lepšie. Takže asi tak... Majte sa krásne, Robo. To the wall exploding shooting To the wall flower heart rendeer albino
Robo
Robo
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 236
Reputácia Reputácia : 52
Dátum registrácie : 20.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? - Stránka 77 Empty Re: Ako sa dnes máš?

Odoslať  Laura Pi 12 marec 2010 - 19:30

Milý Robo, úprimne Ti držím palce na maturitnú písomku a samozrejme aj na maturity.Máš to ťažké s liekmi,ale nikto z nás to nemá jednoduché.Leponex zabral dvom mojim známym z nemocnice dobre, a to už vyskúšali dosť iných liekov.Som pevne presvedčená,že maturity zvládneš a na vysokú máš v podstate do 40ky čas,to nie je sranda,teraz aj starší ľudia študujú.No a je pravda,že aj maturita je dobrá vec,keby aj vysoká nebola.Tiež ju nemám a vo veku 43rokov,už mať ani nebudem. Very Happy Very Happy Very Happy
Laura
Laura
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 385
Reputácia Reputácia : 20
Dátum registrácie : 20.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? - Stránka 77 Empty Re: Ako sa dnes máš?

Odoslať  slnecnica Pi 12 marec 2010 - 20:56

no preco, nas sused urcite nema viac ako ty a maturoval tusim pred rokom Very Happy
slnecnica
slnecnica
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 409
Reputácia Reputácia : 13
Dátum registrácie : 21.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

Strana 77 z 84 Previous  1 ... 40 ... 76, 77, 78 ... 80 ... 84  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore