Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 5

Strana 45 z 84 Previous  1 ... 24 ... 44, 45, 46 ... 64 ... 84  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 45 Empty Re: Ako sa dnes máš? 5

Odoslať  xkrchnav St 10 december 2014 - 14:27

Ahojte,
tak môj prsteň sa našiel!! Mám radosť. Netuším ako sa dostal do misky so zemiakami ale hlavné že je späť. Už som smutnel. Je tu akási tichá atmosféra. Neviem či sme všetci "zaneprázdnený blížiacimi sa sviatkami" alebo je tak zle že sa ani písať nechce? Moje putovanie za znalosťami pokračuje, čiastočne sa realizuje tvorením stránok HVN. Veľmi by som v podpore HVN ale potreboval pomoc. Obraciam sa na vás. V prvom rade ide o to čo už poniektorí robíte - hovoriť o tom. S doktorkami, s kamarátmi, rodičmi súrodencami... kto je aktívny, kto robil niekedy nejaký EU projekt, kto má možnosť založiť občianske združenie, a podobne... práce je to hodne. Možno to znie blbo... ale byť na ID a nemať čo na práci tak v tomto sa dá stráviť kľudne fulltime smena a stále by zostávalo veľa roboty. Verím, že nejakými EU dotáciami a štátnym financovaní by z toho niečo aj "kaplo" ale ja v tom žiaľ nemám žiadne skúsenosti...

Díky.
Majte sa! A napíšte hoc len vetu dve it is perfect .
J.
xkrchnav
xkrchnav
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1600
Reputácia Reputácia : 142
Dátum registrácie : 19.08.2012
Vek : 39
Bydlisko Bydlisko : Adamov, ČR

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

http://krizovatkaduse.osvobodse.cz
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 45 Empty Re: Ako sa dnes máš? 5

Odoslať  Mischelll St 10 december 2014 - 15:16

Ahojte Wink

tak dnes mám taký oddychový deň a rozhodla som sa aj napísať na fórum....včera som bola v meste chodila po trhu aj keď neboli všetky stánky otvorene....bola som tam cez deň ale aspoň som popozerala čo bolo .....inak v celku vydarený deň to bol .....dnes som čítala knihu, prebrala postu, varila polievku a teraz mäso...a ešte predtým som sa učila trochu anglinu a hrala sa z kocúrom.....je veľmi zlatý a už takmer vychovaný....teda stále nepočúva, ale aspoň naznak tam je, že chcel spraviť dobre....a nie zle angel ...po pravde dnes som mala ísť na preventívnu prehliadku, ale nechcelo sa mi po včerajšku tak pôjdem až zajtra a vybavím dve doktorky aj vianočne trhy teraz v inom menšom meste v celku sa teším...hlavne na trhy aj keď zase cez deň tam budem ale už nie sama aj mama ide...takže tak ....

Prajem pekný zvyšok dna... community together

_________________
"Čím viac dáte, tým viac sa vám vráti."


Mischelll
Mischelll
Mischelll
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 639
Reputácia Reputácia : 221
Dátum registrácie : 21.10.2013
Bydlisko Bydlisko : východne slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 20.5
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol STADA, Olanzapin Actavis

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 45 Empty Re: Ako sa dnes máš? 5

Odoslať  xkrchnav St 10 december 2014 - 19:54

Ako som sľúbil, čo najskôr dávam vedieť termín 15. zella:
http://krizovatkaduse.je-dnesek.cz/udalosti/aktualne/28-p-tnaste-zello-dialogy

je to štvrtok 18.12.2014 19:00. Majte sa!
J.
xkrchnav
xkrchnav
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1600
Reputácia Reputácia : 142
Dátum registrácie : 19.08.2012
Vek : 39
Bydlisko Bydlisko : Adamov, ČR

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

http://krizovatkaduse.osvobodse.cz
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 45 Empty Re: Ako sa dnes máš? 5

Odoslať  Matej Št 11 december 2014 - 17:39

Ahoj Smile

Dlhšie som nepísal. Totiž bol som zaneprázdnený školskými vecami, semester vrcholí. Už mám 3 predmety uzavreté, teda 2 sú isto-iste, jeden je taký, že všetky zápočty mám, ale neviem ešte hodnotenie. Nabudúci týždeň mám 2 ústne skúšky a jednu písomku. Takže mojim dňom teraz dominuje úsilie úspešne zavŕšiť semester, pričom to vyzerá veľmi nádejne. Možno, keby všetko išlo hladko, tak by som takto za týždeň mohol hlásiť absolvovanie komplet celého prvého semestra. Smile Uvidím, budem sa snažiť, aby to bola realita. Yes

Krátke dni a nástup zimy zvládam teraz lepšie než pred týždňom. Tu v meste boli aj slnečné dni teraz, čo ma povzbudzovalo. Depresívne záležitosti sú teraz oslabené a vyskytujú sa len sporadicky, dá sa povedať že v norme. Nálady sú teda prijateľné. Neurózy sú zlepšené, flush stabilizovaná, potreba oxazepamu znížená (asi 2 celé tabletky za týždeň to vychádza, dokonca už chodievam aj na seminár bez polky oxazepamu alebo nanajvýš s polkou, a pritom takmer nemám trému Smile ). Fyzicky zlepšene. Chudnutie - je tu istý progres, som na diéte 6 tisíc kJ s vyváženým pomerom živín. Zatiaľ sa to stabilizovalo okolo 79,5 kg, ale už som aj mal maškrtné pády, takže sa to vie niekedy prehupnúť nad 80 kg. V zásade mi však diéta funguje - dopĺňam ju aj drobným intervalovým tréningom, ale naozaj len krátkym, asi 5 až 10 minút. Na plných 20 minút a na plné tempo nemám ešte kondičku. Ambulance

Už mám všetkým kúpené darčeky, okrem maminy, ktorej už však presne viem, čo chcem dať, len niekedy nabudúci týždeň to musím vybehnúť kúpiť. A potom šup zabaliť a hurá vianočiť. santa

Teraz som týždeň nejak extra neupratoval. Teda udržiaval som poriadok, to áno, ale pokiaľ ide o záľubu upratovať, tak nejak som jej priestor nedal... dostane sa jej priestor pravdepodobne hlavne po týchto predtermínoch.

Zajtra ešte musím na brigádu... čaká ma asik dvanástka pri nejakom stroji, aspoň tak som sa nahlásil. very sad3 No čo už... Embarassed

Želám Vám krásny zvyšok dňa a čarovný piatok. Nechže sa Vám darí, kamaráti a kamarátky. community together
s pozdravom
Matej
winter

PS: A píšte, píšte, píšte... nenechávajte si zverovanie len na zello, a potom ostatní forumáci, čo na zelle neboli, nemajú čo čítať a je tu ticho. sad and unhappy Držte sa! giving a hug

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 45 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5067
Reputácia Reputácia : 941
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 45 Empty Re: Ako sa dnes máš? 5

Odoslať  regina Št 11 december 2014 - 18:53

Ahojte,

vcera som bola u psychologicky. Hovorila som jej o rozbiehajucich sa HVN v Čechách a príp. na Slovensku. Neodporucala mi zapájat sa aktívne, vraj by ma to mohlo "stiahnuť dolu". Radila mi aby som žila svojim pokludným tempom, ktoré mi prospieva. Ze koniec-koncov ja ani hlasy nemám, len pocas epizod nejaké bludy. Mozno má pravdu, mozno mi na realizáciu stací pomáhat manzelovi s jeho zivnostou. Vravela mi ze ona nevie o nijakých zdruzeniach alebo aktivitách tu na okolí, az na nejaké stacionare. A tie Michalovce (integra) su u mna dost od ruky.
Pavel Nepustil ma uz oslovil ohladom toho videa, blizsie podrobnosti dohodneme. Do toho by som šla.

Dnes som upratovala. Doumývala som okná a oprala a znova zavesila záclony. Som rada, že som to dokončila, lebo zajtra zas cestujem do Bratislavy. Máme tam taku malú stretávku z VŠ-spolužiakmi na vianočných trhoch. Tesím sa, lebo ide so mnou i syn a stretneme sa aj s dcérou, ktorá tam robí. Oni dvaja zostanu spolu a ja pojdem na tu stretavku.

Mam sa fajn a prajem to aj vám, priatelia Smile

regina
regina
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 667
Reputácia Reputácia : 295
Dátum registrácie : 05.09.2011

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: schizoafektivna porucha
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 45 Empty Re: Ako sa dnes máš? 5

Odoslať  xkrchnav Št 11 december 2014 - 21:11

Ahojte,
chápem, že vedenie alebo iné zapojenie sa do podpory takýchto projektov je úsilie navyše. Žiaľ bez nás aktívnych to nepôjde. Kým sa "niekto zhora / štát" nerozhodne pre podporu - čo ako sa zdá sa nechystá - je možné zlepšenie len od nás. Vidím to tak, že to pôjde pomaly, pomaličky. Ale ako sa aj hovorí, pomaly ďalej zájdeš. Bolo by kontraproduktívne vrhnúť sa do niečoho "pohlave" s tým, že by sme si na seba nabalili toľko toho, že by sme sa cítili nepríjemne, premáhali sa a nakoniec by nám to viac uškodilo než pomohlo. Som rád, že na slovensku je toto fórum. Myslím, že ani v ČR tak podrobne rozkategorizované fórum nie je. Je však akýsi zvyk, že ak sa ľudia niekam pridali, zvykli si, tak už nechodia inam, neskúmajú ďalšie veci. V ČR je celkom dosť facebookových skupín, všetky postupne uverejňujem na križovatke duše pre tých čo to zaujíma, po kľudne 200 a viac členov. Hodil som tam niekoľko krát reklamu na toto fórum, že tu sú tie témy trvácnejšie a preto je omnoho väčšia šanca predávania nejakých užitočných postupov, skúseností, znalostí. No a z 200 či aj 700 členskej skupiny počet nových registrácií tu na fóre - nula... tak to proste je. Niekde sa cítim dobre, tak prečo skúmať ďalšie.

Za seba osobne už tiež môžem povedať. Na zellu sa stretávame medzi 6-12 členmi, dokopy nás tam bolo možno 15 a cítim sa tam veľmi dobre. Neviem si predstaviť, že by niečo také fungovalo vo väčšom počte. Tú atmosféru nerobí prostredie, program aký máme, znalosti osobnosti. Je to každý jeden účastník, prispievateľ, poslucháč. Je to úžasné a ja osobne možno ani nepotrebujem nič viac. Nemám potrebu aby sme mali 100 členov a tak. Určite by som podporil snahu poutvárať pár ďalších zello skupiniek ak by bol záujem. Ak nie tak nie. Ako druhú veci vidím spájanie nápadov v podobe verejného zella, čo sa vlastne ešte nestalo. Pretože každý niekam smerujeme a ak si to chceme porovnať s inými alebo pozrieť sa kam sa ešte dá zájsť, je dobré vidieť širšie obzory. Verejné sa zatiaľ nepodarilo, ale to nevadí, pribudli členovia "zvonku" a tí majú znalosť toho čo sa deje zas v iných častiach trochu.

Mrzí ma, že toto fórum je teraz také hluchšie trochu. Mám pocit, že by to malo kapacitu zjednotiť všetky facebookové skupiny, pretože prehľadnosť tohoto je neuveriteľná voči facebooku (teda možno zas len môj pohľad). Ale ani toto jaksi sa nedeje... možno je to dobré. K aktivite na fóru - už som tu nejaký ten rok, mám pocit, že podobné tichšie obdobie sme už mali a prežili sme ho, tak verím že to tak bude znovu.

Som ale rád, že zello síce v počte kleslo - z 10 na 6 naposledy, ale aj tak to bola veľmi prínosná hodinka a pol pre mňa. A Matej - kedy už konečne odhodíš plášť tajomného skalíka a predstavíš nám aj svoj hlas? Smile Také novoročné predsavzatie ak na to dávaš, hm? Neverím, že ísť červenajúc medzi cudzích na seminár je menej náročné ako z bezpečia domova prísť medzi známe nicky len s neznámymi hlasmi...

Tak trošku filozofickejší príspevok. Moja aktivita v HVN teda zatiaľ bude web, a po sviatkoch budem kontaktovať integru a psychiatričku v Košiciach.

Majte sa pekne užívajte zimného kľudného času albino
J.
xkrchnav
xkrchnav
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1600
Reputácia Reputácia : 142
Dátum registrácie : 19.08.2012
Vek : 39
Bydlisko Bydlisko : Adamov, ČR

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

http://krizovatkaduse.osvobodse.cz
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 45 Empty Re: Ako sa dnes máš? 5

Odoslať  Matej Št 11 december 2014 - 22:02

Dal som Ti, X, bod, lebo Tvoje myšlienky sú mi sympatické a súhlasím s nimi.

Asi som aj ja taký, že si dobre hoviem tu na fóre a nemám akúsi potrebu sa ísť angažovať na zello. Veci okolo zella vrúcne podporujem, ale zdá sa, že len pasívne, psychologicky. Heh, tajomný skalík... mal som pocit, že o mne z mojich siahodlhých príspevkov už každý pozná všetko a že ma pomaly poznáte viac než seba samých. laughing Totiž, vždycky keď odosielam nejaký príspevok, tak mávam strašné strachy, že niekto povie, že sa chválim, alebo že som egocentrický, alebo tak. Z mojich častých príspevkov, v ktorých podávam reflexiu nad sebou samým, to môže naozaj vyplývať. A to by ma mrzelo. Môj hlas je "nešťastne" zaujímavý iba tým, že ráčkujem a že občas poviem tvrdo nejaké slovo, trnavsky. laughing Asi na tom zellu máte zmesku zaujímavých prízvukov teda. Smile

Je pravda, prekonáme hluchšie obdobie. Myslím, že naše fórum niekedy spí pár dní, a potom zrazu napíše aj 5 ľudí naraz príspevok. Len som sa trošku bál, že teraz keď na zelle sa tí najaktívnejší z fóra stretnú a rozoberú svoje pocity, tak že reku už nebudú mať potrebu sa zveriť tu na fóre. Ale to je asi normálny efekt, ktorý patrí k veci. Netreba si z toho robiť hlavu.

To, že z facebookových skupín nik neprišiel na fórum zaregistrovať sa, to je škoda. Ja som aj investoval nejaké peniaze do reklamy pred mesiacom. Zobrazilo sa schizo.sk asi tisícke užívateľom ako reklama, kliklo asi 20 ľudí, no nijaké plody. Ako možné postupy zlepšenia efektivity vidím v tom, že nebudem propagovať v reklame schizo.sk (lebo je to stránka, ktorá momentálne nemá až na niektoré výnimky dostatočne bohatý a kvalitný obsah), ale budem propagovať v Google reklame priamo toto fórum. A ešte lepšou vidinou efektivity sú tie facebookové skupiny a križovatka duše, lebo tam ani nemusím platiť a aj tak sa povedomie o fóre dostane k potenciálnym interesantom. Smile

Teraz pôjdu Vianoce a je možné, že budem mať voľný január vhodný len pre brigádu, angličtinu. A teda budem mať čas zapracovať trochu na schizo.sk a na optimalizácii schizofóra vo vyhľadávačoch. Laicky, chi Smile Proste nejak prispejem rukou k dielu aspoň trošku. Počas semestra nemám vôbec nadostač času... preto Ťa obdivujem fakt, X, že zvládaš takú hojnú aktivitu popri rodinnom živote a náročnej mentálnej práci. Ja mám školu, raz do týždňa brigádu a som hotový. very sad3

Jedného dňa, ak sa smiem ešte vrátiť k zellu, sa pridám k Vám aspoň počúvať. Azda jedno celé zello si vypočujem a oťukám sa, že ako to chodí. A pak možno naberiem odvahu. Môj problém však je, že zatiaľ čo tu na fóre som výrečný, v reáli nemám čo povedať. Som mĺkvy, nenapadajú mi proste žiadne repliky. Veľa ľuďom sa zdám, že nemám na nič názor. Lebo proste neviem nič povedať. A taktiež strašne nemám rád konfrontáciu. Radšej priznám, že nemám argument, a v duchu si budem myslieť svoje, než aby som oponenta v názore presviedčal. A keď sú dvaja, ktorí sa trú o názor, tak ja som strašne neutrálny, nikdy nechcem zaujať stanovisko typu buď-alebo, aby som neuškodil niektorej zo zúčastnených strán. Niekto to nazve alibizmom hrubého zrna... ja to nazývam najmä tým, že mi proste konfrontácia ubližuje a vovádza ma do značnej neurotickej depresie. Tým nechcem povedať, že sa na zelle hádate Very Happy to len som chcel vykresliť svoje mizerné schopnosti naživo o niečom komunikovať ústami/hlasom. Smile

Srdečne pozdravujem. heart
matej
albino

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 45 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5067
Reputácia Reputácia : 941
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 45 Empty Re: Ako sa dnes máš? 5

Odoslať  Tuto Pi 12 december 2014 - 17:40

Ahoj Matej,
nerob si starosti so Zellom. Keď budeš mať dosť chuti sa zapojiť, si vítaný. Sme tam rôzny, podobne ako tu, niekto radšej viac počúva a iný sa s chuťou aj zapája. Je to podobne rôzne ako aj tu na fóre. Viem, že aj ty by si tam bol hodnotný a to nielen ako poslucháč, ale aj ako aktívny člen.

Na Tvojích príspevkoch sa mi páči, že sú vždy príjemne ladené, a to aj vtedy, keď píšeš o svojich starostiach neurologického charakteru. Podstatné je, že Ťa najmä tá psychotická časť obchádza a tak je aj s môjho pohľadu úžasné, že aj pracuješ a aj sa zúčastňuješ školských aktivít. Nielen v tomto Ti držím palce a obdivujem Ťa, že máš výsledky jednako finančné a tiež aj vzdelávacie.

.......................

Ahojte,
u mňa je pár vecí zmenených. Zapojil som sa do projektu, ktorý by mi mal neskôr vyniesť pár eur. Jedná sa o produkty určené v prvom rade pre podnikateľov a živnostníkov, ale zároveň je v portfóliu zahrnutých pár tovarov aj pre všedné využitie v podobe osobného rozvoja. Inak dni trávim najmä doma, čítaním kadečoho resp stále mám plán v učení sa Aj, Nj, odbor. lit. a geografie. Každý týždeň v piatok chodím na večerný futsal a vždy ma poteší ak dám aj nejaký gól. Som tak trochu taká guľa pobehujúca medzi bránkami. Z toho asi tušíte, že si svoju zvýšenú hmotnosť poctivo udržujem a nedávam sa zmiasť nejakými reklamami na chudnutie. Ostatné je ako som dávnejšie písal, t.j. hlasy na balkóne sú stále prítomné, pasivita sa ma stále dotýka, do určitej znesiteľnej miery mám soc. fob., ostatné čiastočne v norme.

Zatiaľ sa držte čo najlepšie a užite si predvianočný čas. Tuto
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4792
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 45 Empty Re: Ako sa dnes máš? 5

Odoslať  Michal Ne 14 december 2014 - 15:22

Caute,dlhsie som nepisal,tak sa to pokusim trochu napravit... Wink
Mam sa...tak vselijako,ale ked to tak realne zhodnotim,tak prevazne dobre...
Stryko je cely den v praci,a tak ma aspon nikto "nebuzeruje" a mam pokoj...Medzi ludmi sa momentalne necitim velmi dobre-dnes som chcel ist zhanat darceky a dopadlo to tak,ze som s velkou uzkostou vbehol a nasledne vybehol z niekolkych obchodov No ...Proste po dlhsom case sa u mna prejavila tato akasi nepohoda a socialna fobia,ci ako to nazvat...Tak som len nakupil najnutnejsie potraviny a "mazal" som spat domov do ticha a samoty...A tak mi bezi den ciastocne v uzkosti z nadchadzajuceho posledneho pracovneho tyzdna pred Vianocami ciastocne v radostnom ocakavani sviatkov,lebo sa zideme doma v PP opat cela rodina... cheers
Takze tak u mna...Ako u Vas???
Shadow Wink
Michal
Michal
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 265
Reputácia Reputácia : 25
Dátum registrácie : 12.04.2013
Vek : 37
Bydlisko Bydlisko : Poprad resp.Levice

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 45 Empty Re: Ako sa dnes máš? 5

Odoslať  Matej Ne 14 december 2014 - 19:56

Ahoj Tuto Smile Ďakujem Ti za povzbudivé a milé slová. Zároveň sa teším, že sa Ti lepší situácia a že sa to hýbe a veci smerujú k novým dobrým dojmom a zaujímavým príležitostiam, rozvoju a zážitkom. Nech sa Ti darí. it is perfect

Ahoj Shadow Wink Škoda tej úzkosti, mrzí ma to. Prajem zo srdca, aby sa to zlepšilo a nech Ťa čo najskôr opustí, lebo ináč tam do tých Levíc nabehnem a nakopem tú úzkosť do zadku! Very Happy To len taký pokus o fór, odľahčenie. Nech sa Ti darí, Shadow. giving a hug

---

Ahoj všetci Computer

Mám sa zhruba dobre. Keby som mal hodnotiť detaily, tak niektoré aspekty sú zdrojom nešťastia. Ale zhruba sa majú veci dobre. Momentálne mám večernú pauzu od školy - učím sa v týchto dňoch ako drak na budúcotýždňové 2 skúšky a písomku. Zaujímavé je, že napriek tomu, že občas bojujem s problémami sa sústrediť, dá sa to prekonať. Výsledkom je, že už mám naučené takmer všetko podstatné na písomku a 1 skúšku. Ešte si budem dané učivo opakovať a musím veľa času investovať ešte na 2. skúšku. Tento týždeň ide byť rozhodujúci, tak som trochu na ihlách. Ale zdá sa, že to v porovnaní s mojim "kedysi-učievaním" a s mojím "kedysi-štúdiom" je vskutku o inom, proste neporovnateľne lepšie. Aj som menej nervózny zo skúšiek a celkovo sa mi nehorší nejak extra duševný stav pod vplyvom súčasných tlakov. Myslím, že na tom má podiel určite moja 22-mesačná skúsenosť so stálym zamestnaním, ktorá mi napomohla sa inak dívať na to, čo je stres a ako sa dá zvládať či riešiť.

Keby som v r. 2012 pokračoval v Mgr. štúdiu v programe, z ktorého som vtedy v lete zbakalárčil, tak by som teraz bol v poslednom, šiestom ročníku. A už by som vlastne končil. Ale to by som nemal tú pracovnú skúsenosť... hm, myslím, že bolo správne, že som vtedy nepokračoval v štúdiu. Som totiž už iný človek a myslím, že v mnohých aspektoch vývoja svojho ochorenia som na tom polepšene. To sa nechcem chváliť, iba tak bilancujem nahlas, lebo som trochu príjemne prekvapený, ako relatívne hladko tento semester prebehol, pokiaľ to dám do porovnania s mojimi dávnymi pokusmi o štúdium... Shocked

Psychicky teda dobre, fyzicky horšie. Chudnutie nič moc. Neurózy zhoršene, flush stabilizovaná.
So srdečným pozdravom
Váš kamoš Matej
Huge smiley

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 45 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5067
Reputácia Reputácia : 941
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 45 Empty Re: Ako sa dnes máš? 5

Odoslať  xkrchnav St 17 december 2014 - 7:47

Ahojte,
Matej - môžem otázku tak trochu priamejšiu? Často u teba čítam vety - neurózy ok, či zhoršené. Úplne tomu významu slova nerozumiem a tak si neviem čo pod tým predstaviť. Nedávno som ale čítal na jednem facebookovej skupine tému - sebapoškodzovanie, kto mal také chúťky, čo si robili a podobne. Potom som si spomenul na tvoje "zádery na prstoch" čo tiež zvykneš spomínať. To patrí medzi oné neurózy? Napadlo mi túto tému otvoriť aj na zellu. Totiž ak človek s tým nepríde do "styku" tak by mi ani nenapadlo, že podobné veci môžu nejak súvisieť s diagnózou. Ono asi priamo ani nie ale podružne to patrí medzi duševné "potíže" jak to pekne nazval Jirka. Najprv som mal pocit, že to je niečo čo sa ti deje samo na prstoch ale ono to asi bude ináč... nemusíš odpovedať ak to to nie je po srsti, ale ďakujem ak odpovieš.

Včera som bol na stretnutí meganarativu - nakoniec to bolo hodne komorné stretnutie, ale aspoň sme mali čas poklebetiť - a navrhli sme aspoň tému ďalšieho stretnutia - svojpomocné skupinky! A budem tam mať aj ja príspevok s naším Zellom. Bol by som rád, keby sa ku mne niekto pridal z vás - je dokonca možnosť preplatenia cesty do Brna. Chce si niekto urobiť výlet?

Pekný deň prajem, ešte to nie je hádam poslendý príspevok pred Vianocami, tak ešte nevinšujem Smile.
J.
xkrchnav
xkrchnav
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1600
Reputácia Reputácia : 142
Dátum registrácie : 19.08.2012
Vek : 39
Bydlisko Bydlisko : Adamov, ČR

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

http://krizovatkaduse.osvobodse.cz
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 45 Empty Re: Ako sa dnes máš? 5

Odoslať  xkrchnav St 17 december 2014 - 10:58

Ešte som dnes riešil, prečo ľudia nechodia na fórum, ale uprednostňuú facebook. Aj keď facebook má svoje nevýhody, že tie témy zapadnú do histórie... Bolo mi odpovedané, že jt proste pohodlnešnie. Otovríš chat a píšeš si. Kdežto tu musíš nájsť tému, napísať, nie je to tak dynamické, blikajúce... že je to dobou...

Škoda. Tak snáď časom sa zopár odvážlivcov vydá aj sem...

xkrchnav
xkrchnav
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1600
Reputácia Reputácia : 142
Dátum registrácie : 19.08.2012
Vek : 39
Bydlisko Bydlisko : Adamov, ČR

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

http://krizovatkaduse.osvobodse.cz
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

Strana 45 z 84 Previous  1 ... 24 ... 44, 45, 46 ... 64 ... 84  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore