Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 11

Strana 56 z 86 Previous  1 ... 29 ... 55, 56, 57 ... 71 ... 86  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 11 - Stránka 56 Empty Re: Ako sa dnes máš? 11

Odoslať  kimi2028 St 27 marec 2019 - 12:20

Ahoj meret, tak neviem no je mi ľúto, že sa vzdávaš svojho koníčka, ktorý patrí k tebe. Chápem, že ekonomika nepustí, ale mám strach, že čo budeš robiť? Nájdeš si niečo nové ako napr. plávanie, ktoré nestojí veľa, ale je to fajn. To plávanie je len ako príklad. Mala by si si nájsť určite náhradu na miesto toho.

Ahoj Iacobus, tak u mňa chemické znalosti sú mínus. Vlastne ani na škole som ju nemal rád a patrila s biológiou k najhorším predmetom. Ako vidím tak tebe sa vedie dobre, a baví ťa to celkom.

Ahoj anjelik, s tými AD je to také, že samé o sebe horšie zaberajú. Teda aspoň mne, k tomu aby som sa mal fajn tak musím aj niečo robiť. Jednoducho pomôcť ti nemusí len psychiatria, ale aj psychologické nastavenie. Nemohla by si teraz si zobrať dovolenku a oddýchnuť si niekde v prírode, keď ti je tak zle? Podľa mňa potrebuješ určite oddych, čo aj ty spomínaš, aby si nabrala dostatok nových síl. So vzťahmi je to ťažké, predsa len si chorá a chorým ľuďom sa nadväzujú vzťahy ťažšie, lebo je zložitejšie s nimi vyžiť. Počet rande od mojej choroby je ... (Správne odpoveď: 0). No bieda, čo sa vzťahov týka, ale to celkovo veľmi som sa uzavrel. To že mám schizofréniu viete iba vy, rodičia a jeden najlepší kamarát.
--------------------------------------------------------------------------------------
Dnes sa mám celkom dobre. Teším sa chladnejšiemu, ale slnečnému počasiu. Chodievam na prechádzky. Mám za sebou už aj fitness centrum. Robil som aj jedno koncentračné cvičenie so sedmovými kartami, ktoré dopadlo uspokojivo (lepšie ako včera). Samozrejme šach. Musím ešte dať test z dejín, anglický jazyk a bude to na dnes všetko. Tých aktivít je už dosť, ale stále nejaká sa zmení. Vďaka chladnejšiemu počasiu nejdem dnes na bicykel.
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2260
Reputácia Reputácia : 761
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 11 - Stránka 56 Empty Re: Ako sa dnes máš? 11

Odoslať  regina St 27 marec 2019 - 14:52

Ahojte,
ani neviem ako sa mam. Vcera, predvcerom fajn, bola som v Bratislave pri dcére a vnúčikovi. Dcéra bola trochu chorá, tak som jej bola trochu pomôcť, nech si vie aj oddychnuť. Včera večer som sa vrátila domov. Dnes som mala v pláne upratať dom, poumývať podlahy, no akurát som oprala dve várky a utrela nejaký prach. Akosi sa mi do ničoho nechce a tak to umývanie podláh odkladám na zajtra, hoci viem, že zajtra, pozajtra toho budem mať potom veľa, bude treba aj navariť, napiecť a ešte mám poumývať hračky, čo sme pre malého vybrali po našich deťoch z krabíc. V piatok k nám prídu mladí na vikend, aj syn príde zo školy a hlavne kvôli plaziacemu sa malemu vnucikovi musim upratať. Pociťujem nechuť do akejkoľvek činnosti - ale fatálnu. Najradšej by som len ležala, počúvala pesničky. Hudba ma zvykne nabudiť, no dnes ani to nepomohlo... je to bieda, no snaď ma to do zajtra prejde...teda bude musieť.
Čitam vaše príspevky a vidím, že viaceri sa nemáte najlepšie. Ja síce nemám pocit zbytočnosti, práve naopak, pociťujem akýsi tlak, že musím to alebo ono kvôli mojim blízkym. Ani to nie je príjemné. Ocenila by som pár dní ničnerobenia, pár dní oddychu.
Som rada, že som sa tu mohla zdôveriť.
regina
regina
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 667
Reputácia Reputácia : 295
Dátum registrácie : 05.09.2011

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: schizoafektivna porucha
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 11 - Stránka 56 Empty Re: Ako sa dnes máš? 11

Odoslať  anjelik St 27 marec 2019 - 15:14

Ahojte!
Sorry za ten negatívny post.
Klapka 2: ...už za pol hoďku ideme domov skôr s kolegyňou. Dneska som meškala, ale tak už kašlem na to. Pôjdeme na dedinu,k rezerva rodinke, tak pôjdem na dvor ku psíkom. Je tam aj potok, príroda, lesy, ale všade ma vždy chytá depka, ak som sama. Ďakujem ti Kimi veľmi pekne za radu. V piatok si musím zobrať pol dňa voľna, lebo v sobotu ráno máme ísť s kamoškami na výlet, tak sa musím dať dokopy, budeme kvázi oslavovať narodky v rámci návštevy kaštieľa, reštiky. Musím tam byť, bola by to prílišná drzosť neísť.
Reginka, ja ťa obdivujem, pre to, čo zvládneš urobiť pre rodinku. Ja to asi ani nikdy nedokážem. Možno, keby som mala partnera, ktorý ma podporuje troška. Nič veľa, len občas božtek alebo tak.
Jedno je isté, že je veľmi obdivuhodné, ako dokážeš napriek únave a chorobe zvládať svoje povinnosti.
anjelik
anjelik
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 383
Reputácia Reputácia : 132
Dátum registrácie : 14.03.2018
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F42.2, F60.6
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Fevarin 50mg 1-1-0, Prothazin

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 11 - Stránka 56 Empty Re: Ako sa dnes máš? 11

Odoslať  dzuli08 St 27 marec 2019 - 17:11

Anjelik ahoj,
vôbec sa neospravedlňuj za svoj post, jednoducho každý máva takú chvíľu, že už je toho veľa a potrebuje to dať zo seba von. Máš môj veľký obdiv, že robíš to, čo robíš a ešte ako zodpovedne k tomu pristupuješ. Aj keď ťa veľa vecí dokáže zraniť, podľa mňa si super osôbka. Ja si napríklad tiež pomerne dosť veľa vecí pripúšťam k srdcu, aj také ktoré sa nedajú nijak ovplyvniť mojim prístupom alebo správaním. Myslím si, že by sme mali mať viac vecí, podnetov a situácií v paži.....najdôležitejšie je predsa zdravie(hlavne duševné). Tiež podobne ako Kimi, by som ti dopriala určite nejaký týždeň aspoň pohodovej dovolenky. Proste máš na to nárok , vypnúť, načerpať silu a chuť.

Pozdravujem všetkých,
a aspoň stručne ako sa mám....no tak neviem to presne definovať, ono je to asi také neutrálne, čož je aj dobré. Mávam dni horšie ale aj lepšie. Asi to je aj fajn, lebo keby bolo celý čas iba super truper, tak človek si na to veľmi ľahko zvykne a potom je v šoku keď sa niečo poserinká. Robím stále to isté (myslím prácu). Po zdravotnej stránke ma tento týždeň začalo akosi škriabať v hrdle a už sa mi aj zaťahuje hlas tak uvidím či to prejde do konca víkendu. Keď nie pôjdem k lekárke. Inak navštevujem aj psychologičku, je to fajn žena v celku, ale som trocha skeptická zatiaľ či sa jej podarí nejako u mňa vyčarovať aspoň aký taký pocit sebavedomia. To sme si dali ako taký menší cieľ. Bola som nedávno aj u psycho doktora ....tak lieky mam nezmenené. A ešte taká zmena menšia v mojom živote, ale pomerne významná, mám jedného kamaráta s ktorým sa stretávame....väčšinou ale len tak cez víkend. Tak uvidí sa ale nebudem z toho robiť nejaký boom, čo má prísť príde....a vzťahy sú veeeeľmi komplikovaná záležitosť.

Držte sa spolubojivníci, prajem pohodu do ďalších dní Smile Vaša Dzuli
dzuli08
dzuli08
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 563
Reputácia Reputácia : 447
Dátum registrácie : 25.04.2016
Vek : 37

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 11 - Stránka 56 Empty Re: Ako sa dnes máš? 11

Odoslať  kimi2028 Št 28 marec 2019 - 19:20

Ahoj @Dzuli08, držím palce na poli lásky ako aj zdravia. Niekedy mať horšie aj lepšie dni nie je skutočne na škodu. Len aby to neprerástlo do toho, že sú len zle dní. Momentálne smerujem k tomu, že dní mám už stabilné, čomu prospieva denný režim. Som však zvedavý ako dlho mi ten denný režim vydrží. Zatiaľ ide to. Dnes som bol na stacionári, bolo tam tradične fajn. Porozprával som sa s kamarátmi, trochu pocvičil pamäť a mohol ísť okolo druhej domov. Doma som potom len polihoval, keďže únava bola zjavná a nešiel som ani cvičiť, čo som si dal za menší cieľ.
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2260
Reputácia Reputácia : 761
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 11 - Stránka 56 Empty Re: Ako sa dnes máš? 11

Odoslať  regina Št 28 marec 2019 - 21:08

Ahojte,

dnešok o mnoho lepší ako včerajšok. Ráno hneď ako som vstala som sa po raňajkách pustila do upratovania. Pred obedom som mala upratané. Potom som dve hodiny na verande umývala tie stavebnice pre malého vnúčika. Keď som to vysušené uložila späť do krabíc, išla som bicyklom k mame na kávu. Tam som hodinku posedela a po návrate domov, prišiel aj manžel. Umyla som riad, trochu oddýchla a upiekla palacinky. Teraz už len čakám na synov návrat z Bratislavy. príde so sesternicou autom každú chvíľu. Takže s dnešným dňom som viac než spokojná. Nevôľa do činností pominula. Dnes som sa cítila fakt dobre.
regina
regina
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 667
Reputácia Reputácia : 295
Dátum registrácie : 05.09.2011

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: schizoafektivna porucha
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 11 - Stránka 56 Empty Re: Ako sa dnes máš? 11

Odoslať  anjelik Št 28 marec 2019 - 21:15

Ahojte!
Ahoj Dzuli! Ďakujem Ďakujem za pekné slová. A tiež ti prajem vela šťastia ku známosti, a veela lásky!!

Dneska je už lepšie. Oveľa. Myslela som si, že už sa nedokážem zregenerovať tak ako predtým. Podarilo sa ale, dosť značne. 
Až na toľko, Bože,...že som si pozvala matku po práci ku sebe. Wow. Síce aj som chcela niečo... Ech neviem či v živote k nej budem cítiť inak. Je to smutné. My ezoterikuš kamoška vraví, že je s ňou zlý tvor už od malinka. Že ono je také kruté, že ma ničí zo závisti. No ništ.
No aby ste videli že som šibnutá:
Tento týždeň druhý krát sa mi sníval sen, že som mala cisársky rez. Najprv len ten rez, potom predvčerom sa mi sníval sen, že som čakala bábätko, dievčatko. S bipo kamošom Very Happy  No nebolo nikoho doma, keď som začala rodiť. Len naši psíkovia na dedine, a rezerva brat, mäsiar na dvore vo výrobni. No a on taký starostlivý, urobil mi cisársky s mäsiarskym nožom, a porodila som dievčatko. Vo výrobni. Lebo maštal už je oldschool Very Happy A potom sme tam to dievčatko mojkali v náručí. 
 Pointa...: Matka mi dneska rozpráva, že poslednú dobu ju bolí rana po cisárskom, a že zistila, že si tam teraz v spánku ubližuje do krvy. Na tej jazve. Kde ma vybrali...
No a teda nebuď ezoterikuš scared
Tak toľko. Dobrú nocku prajem.


Naposledy upravil anjelik dňa Št 28 marec 2019 - 21:56, celkom upravené 1 krát.
anjelik
anjelik
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 383
Reputácia Reputácia : 132
Dátum registrácie : 14.03.2018
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F42.2, F60.6
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Fevarin 50mg 1-1-0, Prothazin

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 11 - Stránka 56 Empty Re: Ako sa dnes máš? 11

Odoslať  Matej Št 28 marec 2019 - 21:26

Ahoj, kamarátky a kamaráti.

Trochu je to so mnou teraz zaťažko. Uplynulé dva dni som mal výrazné zlé, bol som vlastne sústavne depresívny, veľa som slzil, v myšlienkach bola cítiť sebaľútosť, pričom sa vystriedalo kopec rozmanitých negatívnych emócií, vrátane úzkosti. Malo to dopad aj na pracovný výkon, ktorý bol výrazne slabý, nedostatočný, zašíval som sa, veľmi ma všetko unavovalo a obťažovalo. Do značnej miery som so svojou skleslosťou spolupracoval, resp. svoje negatívne myšlienky som neignoroval, čím som porušil rady knižiek môjho obľúbeného autora Carlsona. V daných okamihoch mi to však prišlo bezo zmyslu ich ignorovať, nakoľko sa mi ich opis mojej životnej situácie zdal príliš pravdivý. Presne na to však Carlson upozorňuje, že ľudia si myslia, že majú myšlienky kvôli tomu, v akej sú situácii (akože myšlienky odrážajú situáciu), zatiaľ čo pravda je taká, že ich situácia je daná ich myšlienkami (objektívna situácia takpovediac neexistuje, je to len zmes myšlienkových interpretácií, ktorá sa môže ľubovoľne meniť a účelovo modifikovať). Tieto Carlsonove idey sa mi v tieto dni, žiaľ, len veľmi ťažko uplatňovali, čo ma mrzelo. Fakt mi to prišlo ako potláčanie niečoho reálneho a že to nemá cenu.

Len veľmi pomaly sa vraciam späť na rovnakú vlnovú dĺžku s Carlsonom. Ešte stále sa cítim dosť nepríjemne a skleslo. Trošku však cítim väčšiu ochotu nespolupracovať so svojím negatívnym náhľadom na veci. Viac sa proti nemu búrim, a zatiaľ čo včera večer som vytrvalo plakal a zúfal si, terajší večer cítim, že má význam sa nepoddať. Ale ako vravím, ide to len pomaličky, ešte tento 2-3-dňový depresívny výkyv nemám úplne za sebou...

V práci sa cítim najhoršie najviac od takej druhej hodiny poobede. Vtedy už doznievajú akútne povinnosti, dorábajú sa posledné krabice. Zrazu je čas robiť sekundárne úlohy a dlhodobé "projekty", a vtedy sa má tendenciu najokatejšie prejaviť moja demotivácia a nechuť. Tieto úlohy ma totiž už priveľmi nebavia, a ani príliš nehoria, takže aj toto nepridáva na motivácii. Vtedy sa zvyčajne rozvíja v mojej hlave aj celá spleť negatívnych myšlienok, často je to čas zrovna po zjedení obeda, takže sa pridáva aj oťaženie z trávenia, niekedy až plynatosť a bolesť. Jedno s druhým potom dokresľuje moju náladu v dané posledné hodiny smeny. Už to mám takto relatívne dlhšiu dobu, hoci nie zakaždým každý deň. V tento týždeň zhruba od utorka to však takto bolo stále.

Do ďalšieho dňa si odnášam určitú nádej. Nádej, že sa mi bude účinne dariť nespolupracovať s tým balastom v hlave. Nepočúvať ho, nemyslieť si ho, nestotožňovať sa s "jeho" názormi a interpretáciami. Vypúšťať to nejak. Ešte v pondelok som sa cítil veľmi Carlsonom povzbudený a "silný", ale ďalšie dni pekne vystavili celú tú filozofiu ostrej skúške. Zatiaľ nevíťazím presvedčivo, ale už to nie je také zlé - priznávam, že včera mi bolo o dosť horšie. Embarassed

Ďakujem za prečítanie, bojovníčky a bojovníci. Držím Vám veľmi silno palce. giving a hug
Prajem Vám dobrú noc a príjemný nový deň. Objatie 2

Rain 1

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 11 - Stránka 56 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5067
Reputácia Reputácia : 941
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 11 - Stránka 56 Empty Re: Ako sa dnes máš? 11

Odoslať  Matej Pi 29 marec 2019 - 19:42

Ahojte, kamaráti! winking

Dnešok som mal približne taký ako ostatné dni v tomto týždni. Čiže tiež zrána relatívne lepšie, aktívnejšie, neskôr okolo druhej nastával postupný útlm. Posledné 2 hodiny smeny som nič nerobil, iba zabíjal čas vykecávaním, prípadne som surfoval na internete... Nálada bola kupodivu opačne - teda doobeda horšia, až depresívna, a poobede smerom po nejakej druhej/tretej sa čoraz viac zlepšovala. Je to paradox. Shocked

Po práci ešte solárko a nákup potravín na víkend. Na večeru som si dal ryby v rajčinovej omáčke s rožkami. Dostal som kúpiť v akcii obrovský pohár červenej repy v sladkokyslom náleve, tak sa teším. Skúšam teraz výraznejšie redukovať mlieko a jogurty, lebo som sa mliečnych výrobkov rozjedol v ostatnom čase, a mám pocit, že mi to zdravotne nerobí dobre. Aj na brucho, aj na pleť a pery, aj na psychiku. Mnohé asociácie s mliekom si však iba tipujem, takže je možné, že vidím príčinu tam, kde nie je. Bezradný

Teraz doma relaxujem, čítal som si web, zapisoval kilojouly, plánoval jedálniček. Počúvam online rádio, hrajú bežnú populárnu hudbu. Pôjdem sa asi trochu zahrať, myslím, že mám na to trošku už chuť. Cez týždeň som si k tomu nesadol, hoci som chcel, no vždy ma to napokon nechcelo baviť. A tak som skôr uprednostnil čítanie. Teším sa na víkend... hoci ma pravdepodobne nič extra v ňom nečaká. Asi sa nebude príliš líšiť od všetkých ostatných mojich víkendov.

Mohol by som aspoň ísť von trochu... len mi vadí, že na uliciach môjho mesta je dosť smogu, zle sa mi to dýcha, a na pešej zóne bude zase tento víkend narvané, lebo je tam jedno kultúrne podujatie. A parky tu nemám nikde poblíž, prírodu duplom...

Avšak!

Avšak neďaleko za mestom je prírodná rezervácia, dostať sa tam je asi hodinu a pol peši. Z toho hodina je kráčanie po rušných uliciach mesta so spomínaným smogom. Teoreticky keby mi nevadilo to zlé dýchanie, tak by z toho bola zaujímavá prechádzka typu "tam a späť", spolu asi 7 kilometrov. Ani by som sa tam nemusel zdržovať, iba by som prišiel, čumol, a otočil sa späť. Pred asi 6-7 rokmi, keď som sa snažil navýšiť svoj pohyb, som už s takýmito rýchlymi prechádzkami typu "tam a hneď na opätku naspäť" nadobudol pekné skúsenosti. Zvláštne, vtedy som ten smog až tak nevnímal... asi preto, lebo bývalo teplo, v chladnom vzduchu je ten smog výraznejší, mám pocit.

Tak uvidím, čo bude, a či si takúto jednu "otočku" dám. Smile Pretty good

Známka k dnešnému večeru: asi 2- (kvôli veľmi nepríjemným stavom demotivácie, andhedónie a úzkosti v práci). Uf  

Držme sa, kamaráti. Želám Vám všetko dobré! community together

afro
Ďakujem

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 11 - Stránka 56 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5067
Reputácia Reputácia : 941
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 11 - Stránka 56 Empty Re: Ako sa dnes máš? 11

Odoslať  rasto Pi 29 marec 2019 - 20:19

ja sa mam tak akosi normalne obicajne nic zvlastneho sa v mojom zivote nedeje a tak by to aj mohlo zostat vyhovuje mi to nemam proste rad ked mam nieco riesit ale poslednov dobov ma viac bavia cinosti pri ktorich sa treba aj fizicky namahat trebars sa rad prejdem do obchodu alebo na postu alebo narubem drevo co v minulosti sa mi moc nechcelo.
rasto
rasto
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 511
Reputácia Reputácia : 60
Dátum registrácie : 18.10.2015
Bydlisko Bydlisko : stredne slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: f20
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 11 - Stránka 56 Empty Re: Ako sa dnes máš? 11

Odoslať  Matej So 30 marec 2019 - 11:06

Rasťo (@rasto), ja Ťa strašne obdivujem, že aký si kľuďas. Nič Ťa nerozhádže, pôsobíš na mňa strašne vyrovnane, pokojne. Sám si niekedy písal, že si do značnej miery flegmoš. Chcem Ti len povedať, že mi je to veľmi sympatické - aj ja by som rád bol kľuďasom, ktorého nič nerozhádže. Very Happy To navýšenie fyzickej aktivity je veľmi super, chválim. Prajem Ti do ďalších dní veľa zdravia, drž sa, Rasťo! Super!

---

Ahojte, dobré ráno. Smile

No ráno, vlastne už bude obed a podľa nového času duplom. Doobedie trávim drobnosťami - čítaním webu, zapisovaním financií a bločkov, mal som raňajky a už aj desiatu... dal som práve prať prvú várku, bol jeden telefonát... Telefón 1 Keď sa doperie, spravím si miešané vajíčka a zmiešam ich so zeleninovým listovým šalátom, uhorkou, cherry rajčinkami a červenou repou, možno aj keleráb dám. Taký mix na obed. Nemôžem pred dopraním, lebo indukčnú dosku mám napojenú na rovnakú zástrčku ako práčku a mám strach, či mi to nevyhodí poistky. Šepkanie Napriek tomu, že som tu v bytíku už takmer 2 roky, nemám tieto 2 spotrebiče na jednej zásuvke za súbežného chodu otestované. Zírám

Nálada je zhruba dobrá, resp. v norme, zase extra kladné pocity nezažívam, ale to nevadí teraz. Doménou ďalších hodín počas prania bude asi relax. Po opraní asi skočím voliť a odtiaľ na prechádzku po meste, možno tie ulice nebudú také zasmradené výfukmi. Vyzerá, že je celkom pekne vonku, tak by rozptyľové podmienky mohli byť prajné. Sun 1 Z domácich povinností na mňa kričí zase raz sprcha, umývadlo, prach, zametanie, koberec. Ale to mi asi neutečie, takže možno si ma to počká, kým to nebude akútnejšie. Embarassed Prípadne si z toho vyberiem iba jednu vec a tú spravím ... na spôsob "jedna uprataná/vyčistená vec denne". Smile Akožepovinnosti typu angličtina mám vytipované a určené, ale sú otáznikom. Zatiaľ čo kamoši Tuto a Kimi ich majú už zautomatizované a lokomotívu ich zvyku je už teraz ťažko zastaviť, ja svoj vlak ešte len sťažka rozbieham. Čierne na bielom Stále mám príliš veľa dní, kedy sa im proste nevenujem... Zahanbene priznávam, že angline som tento týždeň nevenoval ani minútu... Zronený

Známka teď 1-. heart

Prajem Vám krásny sobotný deň, nech sa Vám darí a máte sa čo najlepšie, kamarátky a kamaráti. alien

S úctou
Váš fanúšik
matej
Huge smiley

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 11 - Stránka 56 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5067
Reputácia Reputácia : 941
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 11 - Stránka 56 Empty Re: Ako sa dnes máš? 11

Odoslať  kimi2028 Ne 31 marec 2019 - 12:04

Ahojte.

Tieto dní som sa mal veľmi stabilne a som tomu rád. Momentálne žijem len prítomnosťou a nezaujíma ma minulosť ani budúcnosť. Toto jednoduché myslenie sa mi osvedčilo, pretože nerozmýšľam o svojich problémoch, snažím sa ich vytesniť zo svojej hlavy a mám sa úžasne. Hoci to je aj tým, že negatívnych podnetov je skutočne málo a zvládam ich dobre. Dnes som urobil už väčšiu časť aktivít. Chodievam na prechádzky, napriek tomu že moje kolená nie sú momentálne bohviečo, ale snažím sa chodiť. Venoval som sa aj vzdelaniu. Začal som najprv s anglickým jazykom (venoval som sa rôznym gramatickým cvičeniam). Neskôr prišli testy z dejín. Po obede príde menší výlet, povenujem sa ešte trochu šachu a pôjdem možno ešte zabicyklovať si po meste.

@Matej verím tomu, že aj ty si vybuduješ dobrý návyk ku AJ a rozšíriš našu skupinku, ktorá sa venuje cudzím jazykom.
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2260
Reputácia Reputácia : 761
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

Strana 56 z 86 Previous  1 ... 29 ... 55, 56, 57 ... 71 ... 86  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore