Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 11

Strana 29 z 86 Previous  1 ... 16 ... 28, 29, 30 ... 57 ... 86  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 11 - Stránka 29 Empty Re: Ako sa dnes máš? 11

Odoslať  Meretseger Po 21 január 2019 - 9:43

Ahojte.

V princípe sa mám fajn, lieky sa opäť snažím brať - ranná dávka je v pohode, ale pravidelne zabúdam na večerné Trittico a spánok mávam všelijaký. Samozrejme, že som oľutovala, že som odstrihla všetky sociálne siete a iné weby - blogy najmä - tak som založila novú stránku. Aj som podpore na WordPresse (opäť .com, kašlem na .org) rovno napísala, že hm, viete, bez blogov akosi neprežijem, doslova, mohli by ste mi opäť otvoriť účet, prosím? A bez problémov, takže som zaslintala, akí sú zlatí Smile

Okrem toho hlboko uvažujem, čo teda s cosplayom a najlepšie mi z toho vychádza obmedziť ho a nafotiť len občas čo-to. Premýšľam momentálne nad Kitanou z Mortal Kombat, síce už mám odtiaľ úspešnú Mileenu, ale mám tú hru rada, kostýmy ma fascinujú, tož uvidím. Len nie som schopná vyrobiť Kitanine zbrane, vejáre, lebo som lama. Meh.

Horšie je, že sa stravujem strašne, schudla som cca 2 kilá a stále mám zapálené kútiky úst, chýbajú mi vitamíny. Hlavne, že to viem a houby s tým robím. Padajú mi vlasy, myslím, že sa mi zhoršil zrak, etc., a na návštevy lekárov i tak kašlem. Začínam byť z toho mierne zúfalá. V skutočnosti ma nad vodou drží vedomie, že zabaliť to tu môžem kedykoľvek, vďakabohu za túto... povedzme, že "istotu" scared2
Meretseger
Meretseger
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 967
Reputácia Reputácia : 224
Dátum registrácie : 18.09.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33, F60.31
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, Brintellix, Lamotrigin, Trittico

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 11 - Stránka 29 Empty Re: Ako sa dnes máš? 11

Odoslať  rene007 Po 21 január 2019 - 10:35

ahojte uz je to 2 tyzdne co som sa osamostatnil a pracujem v novej robote . Poviem vam nic lepsieho nie je odist od mamy a nevlastneho fotra ktorych nemusim. Tento tyzden ma cakaju nocne tak sa obavam trochu ale som bojovnik a dufam ze to dam a dokazem si dalsi ciel. V blizkej buducnosti rozmyslam ist pracovat do rakuska. Ciele si neustale musim zvysovat a poviem ta reci co hovoria ostatni nepocuvajte a aj ked sa bojite v zlyhanie tak si verte. Viem ze vsetkeho co som sa obaval mi zatial dopadlo okej. Dnes idem za psychiatrom a potom cestujem do BA. prajem pekny pracovny tyzden it is perfect A ti co nepracujete aj ja som bol tak jeden rok len som doma pomahal s pracami okolo domu verte ze raz sa dostanete do takeho stavu budete stabilizovany a tesit sa z roboty nic nie je nemozne kym to zatial niekto dokaze Wink it is perfect
rene007
rene007
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 79
Reputácia Reputácia : 20
Dátum registrácie : 31.10.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 11 - Stránka 29 Empty Re: Ako sa dnes máš? 11

Odoslať  Hulk DF 365 1 Po 21 január 2019 - 11:57

Ahoj @Meretseger

Som rád, že sa ti podarilo zachrániť aspoň tvoje celoživotné dielo na blogu, ja som takto pred nedávnom vymazal všetky kontakty so sociálnych sietí, však načo mi boli?, keď mi ani narodky nikdo nelaikoval!
Vymazal som svoje ročné dielo v poznámkach, totiž už dlhšiu dobu bolo tak povediac príťažou, najmä šachové poznámky, ale všetko prepísané a skopirované z oblasti šachu a školy a eknihy mam v záložkach v prehliadači, takže o nič som nedošiel.

Ahoj @Matus

Nuž pozri sa na to takto!
Máš 21. rokov a to, že nemáš priateľku je úplne normálne, každý v tvojom veku rieši tieto veci, a to ako sebou opovrhuješ, teda, že si do seba zahľadení, je len nevedomá fáza myslenia, treba sa na svet a seba pozerat s veľkým pozitívnym optimizmom, máš pred sebov kus roboty a verím, že svoje ciele a sny budeš postupne naplnovať, ži v prítomnosti, ...ť na to!, čo bolo! Čo bolo to bolo!
Hulk DF 365 1
Hulk DF 365 1
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 183
Reputácia Reputácia : 28
Dátum registrácie : 18.07.2018
Vek : 45

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0 +
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Kventiax SR,Cisordinol,Depakine chrono,Stilnox

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 11 - Stránka 29 Empty Re: Ako sa dnes máš? 11

Odoslať  Tuto Ut 22 január 2019 - 1:05

Ahoj Meretseger!
Mne to tak akosi pripomína mentálnu anorexiu. Daj si pozor Meret, s tým vôbec nie sú žarty. Na fotkách si kočka, lebo máš, to čo k ženskej patrí. Zbytočne riskuješ svoje telo...

................

Ahojte, práve idem spať, tak želám nielen tým bdelým bezproblémovú noc scratch .

_________________
facebook: "Byť normálnym je čoraz viac nenormálne."
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4792
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 11 - Stránka 29 Empty Re: Ako sa dnes máš? 11

Odoslať  Hulk DF 365 1 Ut 22 január 2019 - 7:29

Ahoj,

Další pokus k doktorke padol, kventiax stále neberiem, príznaky asi tazsie zaspávanie
Skúsim tam neska zavolať, či sa vôbec môžem objednať, práve s obkednavanim su problemy, raz sa dalo, ra nie, tak uvidím.
Hulk DF 365 1
Hulk DF 365 1
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 183
Reputácia Reputácia : 28
Dátum registrácie : 18.07.2018
Vek : 45

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0 +
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Kventiax SR,Cisordinol,Depakine chrono,Stilnox

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 11 - Stránka 29 Empty Re: Ako sa dnes máš? 11

Odoslať  matus Ut 22 január 2019 - 18:51

Zdravim, moje bytie by som ohodnil dnes na 4. Ano prvy krat som napisal inu znamku mojej nalady ako 3. Dovod? Sam neviem. Proste to tak vnimam. Mozno je to myslienkami ktore som pisal v inej teme tu na fore.

Ta znama o ktorej som pisal naposledy je stale na psychiatrii. Je paranoidna a ma bludy napr. ze o nej hovoria v radiu. Nechce nikoho vidiet lebo si myslia ze ju chcu otravit. Rodinu posiela prec pravdepodobne preto ze ich obvinuje ze ju tam dali... myslim ze presne vsetci vieme ake je vsetko cierne v takejto situacii na zaciatku liecby.

Tesim sa na zajtrajsie zello a snad budem moct prist.

matus
matus
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 101
Reputácia Reputácia : 31
Dátum registrácie : 24.03.2018
Vek : 27

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Euthyrox 75mg, Reagila 4,5mg, Lamegom 25mg

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 11 - Stránka 29 Empty Re: Ako sa dnes máš? 11

Odoslať  Tuto Ut 22 január 2019 - 19:53

Ahojte píšuci aj čítajúci!
V tento utorok sa mám tak poslabšie, akosi negatívne (realisticky?) vnímam sám seba, moje sebahodnotenie sa znižuje, hoci si myslím, že to ani inokedy nebolo vysoké. Bol som predvčerom nútený vysadiť Ginko, ktoré mi síce pomáha s kvalitou myslenia, ale zároveň riedi krv. Práve to sa asi podpísalo na ťažšie zastavenie krvi z nosa. Ostatné je vlastne po starom. Práve dnes som sa ani nedostal niekde von a s miernou závisťou som pozeral na pracovníkov vracajúcich sa z práce. Momentálne ani neviem, či by som takú osem, či dvanásť, hodinovú smenu zvládol, hlavne teda dlhodobo.

Hodnotenie dňa by som dal na 3-. Štve ma to najmä preto, že lieky beriem ako mám MUDr. nakázané. Je možné, že mierny experiment s Amisulpridom bude otáznejší, ako som si myslel. Na druhej strane dúfam, že sa to všetko pohne správnym smerom.

Zatiaľ prajem príjemný večer a dobré spanie. Tuto

_________________
facebook: "Byť normálnym je čoraz viac nenormálne."
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4792
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 11 - Stránka 29 Empty Re: Ako sa dnes máš? 11

Odoslať  Hulk DF 365 1 St 23 január 2019 - 9:23

Dnes sa mi konečne podarilo, doguľat na kontrolu pre lieky.

Bolo mi navrhnuté, či by som nezvážil liečbu v memocnici a stacionár.

Inak mám sa fajn, a teším sa na pokojné noci

Hulk DF 365 1
Hulk DF 365 1
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 183
Reputácia Reputácia : 28
Dátum registrácie : 18.07.2018
Vek : 45

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0 +
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Kventiax SR,Cisordinol,Depakine chrono,Stilnox

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 11 - Stránka 29 Empty Re: Ako sa dnes máš? 11

Odoslať  Oriax St 23 január 2019 - 23:38

Hey hey people, Oriax here.

Napisal som Matejovi, ze tretikrat sa uz tu nezaregistrujem.
Porusil som teda svoje slovo. Snad to bolo naposledy, nemam to rad.
Faceless je minulost, Oriax je tu. Mal som viac dovodov, preco som sa vratil.
Budem sa snazit pisat hodnotne prispevky a zapadnut do komunity nas
zlomenych ludi a vyplakavacov nad svojim osudom. Cheers guys! Mam
vas vsetkych rad a sak uvidite.....

Sme cely zivot obete. Bavi to este niekoho? Je cas vstat a bojovat za svoje prava.
Nie sme ziadny odpad, sme hodnotny ludia. Bojujme a podporujme sa navzajom.
Pred nami je to najcennejsie, nas zivot. Bratia a sestry, toto je nas boj!
Oriax
Oriax
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 57
Reputácia Reputácia : 25
Dátum registrácie : 23.01.2019

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 11 - Stránka 29 Empty Re: Ako sa dnes máš? 11

Odoslať  Matej Št 24 január 2019 - 14:21

@Oriax, vitaj (späť) na fóre! Super!

---

Ahojte, kamaráti. Smile

Týždeň mi plynie približne dobre. V noci som mal nočnú, lebo sme mali inventúru, resp. bol som v práci od 8:30 rána v stredu do 4:30 rána štvrtok. Ono to vyzerá takmer ako dvadsaťštvorka, ale v skutočnosti náročná práca bola iba v tú normálnu osmičku, nakoľko priamo večer a v noci sme už len dohliadali na inventúrnikov. Robila nám to totiž externá firma a my sme im len v drobnostiach dopomáhali priebežne riešiť nezrovnalosti. Takže v ten večer a noc som sa nejak extra nenarobil, zväčša sme vysedávali a rozprávali sa, alebo si čítali... Výsledok bol dobrý, mali sme manko o trošku lepšie, než minulý rok, takže sme spokojní. Nálady počas dňa a noci boli vlastne ok. Naďalej po psychopatologickej stránke neevidujem závažné príznaky. Shocked Afektivita je už druhým týždňom stabilnejšia, snažím sa neriešiť sa, odpútavať od seba svoju pozornosť, nevzťahovať si k sebe svety, činy a mysle druhých ľudí, a to nielen ich negatívne rysy, ale ani pozitívne vrátane ich vyjadrení šťastia a spokojnosti. Lebo aj to ma vedelo naplniť závisťou, a teda ma to deprimovalo. Teraz už aj kolegyňa, ktorej som závidel vrúcny partnerský vzťah, ma ponecháva pokojným, bol za ňou aj jej partner a boli spolu, a so mnou to vlastne nijak nepohlo. Akoby sa zo mňa vytratila všetka žiarlivosť, ktorej som bol plný najmä od jesene.

Som z toho všetkého veľmi rád, aj som o tejto práci s myšlienkami hovoril doktorke na utorňajšej kontrole. Tá bola v podstate s mojím stavom asi aj spokojná, povzbudzovala ma... čo sa týka liekov, Wellbutrin usúdila, že nemusíme ísť na 2 tabletky denne, ale Orfiril Long zvýšila na 500mg-0-1000mg, nakoľko som bol podľa krvi výraznejšie pod terapeutickou hladinou. Všetky ostatné parametre krvi, pečeňové testy, bioskríning, krvinky, cholesterol, cukor a takéto, všetko bolo v optimálnych medziach. Len zlý cholesterol bol veľmi nízky, čomu sa čudovala opäť a znova, vnímala to ako dobrý jav. Čo sa týka Invegy, zas sa vraciam ku generiku, lebo zas tam vyskočil po Novom roku nejaký veľký doplatok, okolo 25 eur, asi sa nevedia dohodnúť tí, čo to majú na starosti, každý mesiac je to inak. Bezradný Spitomin mi znížila na 5mg-0-5mg... polím si desinku. Pretty good

Keď mi mamina bola po pečiatku k všeobecnej (vymeniť psychiatrickú pečiatku na priepustke), tak sestrička u nej povedala, že sa mám objednať na preventívku na marec. Bude krv, moč, stolica, komplet prehliadka. Už prešli 2 roky totiž. Bojím sa, čo mi povedia na moju krátkozrakosť, lebo nemám oči v poriadku, ale zatiaľ to zvládam bez korekcie, hanbím sa ísť k očnej, ktorá mi robila laserovú operáciu a povedať jej, že mi jej efekt dlho nevydržal. Som totiž taký, že sa bojím, že sa bude za to hanbiť, alebo cítiť nesvoja, lebo to nie je bežná vec, skôr akési zlyhanie veci. A nechcem ju priviesť do pocitu, že by sa cítila trápne. Preto sa ani nikdy nikde na nič nesťažujem, aj keď som v práve... trebárs niekde v obchodoch, v bývalých školách a tak. Embarassed Túto tému trochu načrela aj psychiatrička, že mi kvapôčku asertivity práveže doporučuje. Že to nie je namyslenosť, ale že kvapôčka je potrebná...

Známka dnes psychiatricky asi 1 približne. Máta ma do určitej miery zhoršené červenanie, zlý stav pleti, a potom rôzne drobnosti každodenného života. Uf

Ďakujem Vám za vypočutie, kamarátky a kamaráti. Moc Vám držím všetky prsty, nech sa Vám darí, držme sa. giving a hug

Huge smiley

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 11 - Stránka 29 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5067
Reputácia Reputácia : 941
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 11 - Stránka 29 Empty Re: Ako sa dnes máš? 11

Odoslať  Meretseger Št 24 január 2019 - 18:56

Čauko!

Mám sa zrejme fajn. Napokon, čo sa týka cosplaya, tak mi úvahy o konci pridlho nevydržali (juch) a už sa chystá Kitana, možno niekam hodím sneak-peek selfie Very Happy Šak narcis, že? Vejáre som si musela nakoniec objednať, pretože som vážne nepraktická lama, chce to len vymyslieť, ako k nim pripevniť čepele, keďže to má byť zbraň, nie doplnok.

Na novom blogu svieti zatiaľ prvý článok a toť vsjo, akosi neviem, o čom písať. Možno som sa po vyše 11 rokoch vypísala, kto vie very sad3 Ale nepotešilo by to. Čo som posielala rukopis do vydavateľstva, tak ma ani neuznali hodnu odpovede, hlupci. Whatever.

Po somatickej a psychickej stránke sa dá. Mám problémy so zubami, začiatkom februára mi budú trhať jednu osmičku (neeeeeeeeeee), ale nie som schopná zavolať na dentálnu hygienu, proste nie. Asi poverím mamu Smile Ešte ani na diabetológii som sa nepreobjednala - mala som ísť 9.1., hm, hm, a tak celkovo. Ale glyčky sú poväčšine suppa jumping
A tá duševná poloha je teraz celkom vyrovnaná, až ma to udivuje, že lieky napokon zabrali rýchlo, alebo... alebo je to fakt len placebo efekt Very Happy

Tož tak, držím palce, nech sa vám darí giving a hug
Meretseger
Meretseger
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 967
Reputácia Reputácia : 224
Dátum registrácie : 18.09.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33, F60.31
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, Brintellix, Lamotrigin, Trittico

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 11 - Stránka 29 Empty Re: Ako sa dnes máš? 11

Odoslať  anjelik Št 24 január 2019 - 21:51

Ahojte,
Som rada, že sa vám darí ostať nad vodou, že sa cítite viacej v poriadku.
Ori, už nám ale neuteč! : )
Ja mám sice aj tento týždeň ťažký. Nevedela som si oddýchnuť ani cez víkend, nešlo mi zbaviť sa rezidívam stresu, aj keď som mala kľudný víkend.
Dnešok sa dá u mňa charakterizovať jedným veľkým ,,fuj,,!
Ráno som sa budila asi šesť krát po sebe. Už ma to na konci aj bavilo, znova sa prebúdzať na to, že ešte stále mám hodinu, 40, 30, ..15 minut na to, keď už je fakt deadline na vstávanie, aby som stíhala uvidieť prvé ponuky nákladov v práci. Som stihla. Ako? Neviem. 
Potom teda hnus, hnus, hnus, celý deň. Nikde tovarov, majitelka teraz zasa nechce robiť prepravy na ktoré sme boli zvyknutí veľa rokov. Teraz ani tie neboli, až poobede ma začal ,,vydierať,, kolega z partnerskej firmy, že ak zoberiem 2 Nemecká tak mi dá jedno Francúzsko čo sme zvykli, aj s robotou spať na Slovensko. Všetko išlo hore, mýta, nafta, krvný tlak...no samozrejme sprostredkovateľské firny znížili peniaze dopravcom... Sexuálne... Ani to nevychádzalo tak zle s tými troma robotami, no majiteľka pre zmenu sedela celý deň na okrasu u mňa, lebo došiel z cesty naspať aj jej manžel, a opäť sa rozhodla z pýchy to celé sabotovať. Hahh... : ) Tak som tam teda sedela a popri zrútení sa snívala o tom, že kedy sa už sakra môžem na víkend vyplakať Rolling Eyes 
 Tento mesiac som zmenila roboty vodičom na samé Nemecká od partnera, lebo pre firmu je to výnosnejšie. No platia ich takym spôsobom, že vlastne ak z týchto prepráv má firma viacej výnosu, tak naopak, šoférom vychádza horší plat. Zas stres že im je zle. 
Tak toto. Som úplne neschopná svojho života, ešte ani prácu nedokážem zmeniť. Bo som sa aj poriadne vlani doničila, ťahalo ma to zničiť si budúcnosť, neustále zápasím s myšlienkou že už nič nechcem, iba si oddýchnuť, a robím si zle veľmi zlými ťahmi proti sebe. Už vlastne ani reálne sa mi nezdá, aby som mala partnera, rodinu, naschvál som to učinila tak, aby sa už nič nedalo
Crying or Very sad
anjelik
anjelik
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 383
Reputácia Reputácia : 132
Dátum registrácie : 14.03.2018
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F42.2, F60.6
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Fevarin 50mg 1-1-0, Prothazin

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

Strana 29 z 86 Previous  1 ... 16 ... 28, 29, 30 ... 57 ... 86  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore