Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 9

Strana 48 z 85 Previous  1 ... 25 ... 47, 48, 49 ... 66 ... 85  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 48 Empty Re: Ako sa dnes máš? 9

Odoslať  Meretseger Ut 3 október 2017 - 19:34

Ahojte...
Ano, Matej, precitane, nie je to az take hrozne Smile 2+ vysledok je hadam uspokojitelny, drzim palce, aby sa tam tie pluska a nizsie cisla zjavovali co najcastejsie.

Mno, u mna teraz zle. Vcera som zvracala, co u diabetika nikdy nie je dobre, smad a taketo tieto veci... Dnes uz okej, ale zato psychicky mizerne, najradsej by som si to hodila ci sa aspon dorezala, ale nemozem. Su ludia, ktorym to hroozne vadi a keby som ho nemilovala, tak ho s tym poslem do pr..., ale takto... Nuz co. A tak mi ostava len si to odtrpiet. Ale nie je to prijemne. Vlastne je to dost hrozne. Och. Dnes mi dosli dvaja kurieri, jeden doniesol zvodnu spodnu bielizen zo Saxany, druhy prstienok a ruz, budem sa hrat, ze som zena so vsetkym vsudy Smile Inak mi totiz viac vyhovuje army styl, maskace, vlasy do chvosta a ide sa, ale priatelovi to dost prekaza, tak co uz narobim Smile Asi som az prilis prisposobivy az submisivny tvor, moja chyba. Mea culpaaaa...
Meretseger
Meretseger
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 967
Reputácia Reputácia : 224
Dátum registrácie : 18.09.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33, F60.31
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, Brintellix, Lamotrigin, Trittico

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 48 Empty Re: Ako sa dnes máš? 9

Odoslať  CHINAMAN Ut 3 október 2017 - 19:35

Ahojte vsetci bojovnici,
mam sa dobre. Rano som vstal hodil sprchu a isiel k zubaeke, pretoze mi vcera vypadol ocny zub, ktory som mal v minulosti len akosi nalepeny do dasna. Napokon som predpokladal zle ze mi mudr opat len nalepi zub. Spravila mi rtg a musel ist von chirurgicky sekanim do kosti a nakoniec doktorka musela aj sit po zakroku. O 10 dni idem na vyber stehov. Mal som stastie v tom, ze zubarka robila na chirurgii a vedela co robi zaco jej dakujem. Inak chodievam na huby a stale sa venujem cyklistike mojmu konicku, kupujem predavam jazdim a tak dookola. Stale cakam kedy mi zavola psychiatricka, naposledy som bol u nej v juli a tak mi povedala, ze sa ozve, ked pride nova latka formou injekcie. Majte sa co najlepsie a uzivajte si zivot. sunny
CHINAMAN
CHINAMAN
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 567
Reputácia Reputácia : 94
Dátum registrácie : 23.01.2016
Vek : 34
Bydlisko Bydlisko : ŽILINA

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, kventiax, escitalopram, akineton, nebilet

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 48 Empty Re: Ako sa dnes máš? 9

Odoslať  Matej Ut 3 október 2017 - 19:49

Ahoj Meret. Ďakujem Ti za prečítanie a aj reakciu. Veľmi Ti držím palce s tým diabetom, ako aj s duševným stavom. Možno si tak neprídeš, ale si silný človek, preskákala si už všeličo a ako ide čas, zreješ viac a viac. Minimálne za seba môžem povedať, že Ťa máme radi a že Ti fandíme, hoci na tamtie radovánky si dávaj aj pozor trošku, no verím, že veci máš pod kontrolou. Drž sa, Meret, posielam faraóna: farao

Smile Vitaj

Ahoj Chinaman. Dobre sa číta, že sa máš dobre a aj zub dopadol nakoniec v Tvoj prospech. Čo pošlem Tebe, asi bicykel: Cvik 3 Drž sa, kamoš, nech sa Ti aj naďalej darí. Super!

Ďakujem

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 48 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5067
Reputácia Reputácia : 941
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 48 Empty Re: Ako sa dnes máš? 9

Odoslať  Mischelll Ut 3 október 2017 - 20:12

Ahojte Wink

tak ja sa už nechcem stazovať, ale po tom čo napísal Chinaman o svojom zube.....mam teda rešpekt....a to ako nechcem zažiť....no pravda je taká ten zub ma stále bolí....a to tam mam len 1/4 z toho zubu....zvyšok je uz davno von....no nič, snad dačo vymyslim.....aj tak to nie je jediny moj problem....mam celkom viac problemov....kamoška Zuzana...tak zase sa raz pozvala na navštevu.....ale je to hop, alebo trop.....teda možno príde možno nie....tak som to tak nechala....ale moj priateľ ma riadne štve.....vždy všetko musí byť podľa neho....a ked je niečo podla mna aj to nedopatrením....tak mi to vyčíta....ze aj tak lepšie je to tak spraviť ako to on navrhol.....a dnes mi bude zase raz volať....ale chystam sa mu povedať svoje.....a čo??? čo zle sa može stať??? ze ma nechá???? .....jaaaj asi by mi odlahlo.....ale nepisem to len tak pre nič za nič....ma to svoj dôvod....a jedným z tých dôvodov je že ho vlastne úplne riadia rodičia....ako no asi každého ....snažim sa ho ospravedlniť....no, po pravde....lezie mi to na nervy....ano aj mna riadia ešte rodičia....ale viem im povedať a dosť....a urobim si po svojom.....v tom som vzdy bola JA a len JA......no čo sa priateľa týka tak, nemam pocit, že aspon raz sa vzoprel....alebo že by aspon chcel.....a to je dosť smutne.....ta vidite mna trápia take prkotiny.....inak Matej ja som tiez prečitala tvoje články a do konca.....fakt boli dlhšie....ale dalo sa....a k tym obmedzeniam v strave....no ja si to ani predstaviť neviem.....ze by som mala hladovať....ako, ano trebalo by cvičiť....a zdravo sa stravovať....ale tak no jesť sa musí.....a ja rada jem....a aj nezdravo.....zatial musím poklopať, nemám žiadne vyčitky.....tak no....

Prajem pekný zvyšok večera community together

_________________
"Čím viac dáte, tým viac sa vám vráti."


Mischelll
Mischelll
Mischelll
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 639
Reputácia Reputácia : 221
Dátum registrácie : 21.10.2013
Bydlisko Bydlisko : východne slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 20.5
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol STADA, Olanzapin Actavis

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 48 Empty pre Zduli

Odoslať  Tomitos St 4 október 2017 - 13:39

ahoj Dzuli,

sme na Teba vsetci naozaj hrdi, ze si nasla novy job.
A este k tomu v oblubenom meste. Very Happy

Si ty naša šikulka, ako prorokoval Matej. Very Happy

Len to prosím neprežeň s tými papiermi/administratívou,
je to narocne na koncentraciu aj pre cloveka bez diagnozy,
ved vieš ako to myslim.

Ozvi sa, dnes uz je streda, ze ako sa dari.
Budeme sa tešiť,

Tomitos
Tomitos
Tomitos
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 72
Reputácia Reputácia : 25
Dátum registrácie : 10.03.2017
Bydlisko Bydlisko : stredné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 48 Empty Re: Ako sa dnes máš? 9

Odoslať  kimi2028 St 4 október 2017 - 17:34

Ahojte ľudkovia a zdravím hlavne slečny zamilované (Mer a Dzuli), rozkvitáte pekne a ste neskutočne rozkošné. Very Happy Dnešok je skutočne paráda, keby som to mal ohodnotiť tak 1-. Nálada je na neskutočnej úrovni a aj celkom pekne strávený deň. Dnes som urobil veľa domácich prác, bol som na basketbalovom ihrisku si zahádzať, trošku som uvažoval, či by som si nezačal písať denník hlavne kvôli šachu, čo by mohla byť dobrá vec. Aj keď časť svojho denníka tvorím aj tu a to tým, že tu píšem. Držím vám všetkým palce a čítam vás, hoci prispievam sporadicky.

Matej píšeš dobre ide ti to, to nie sú žiadne táraniny, ale dôležité vecí.
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2260
Reputácia Reputácia : 761
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 48 Empty Re: Ako sa dnes máš? 9

Odoslať  Matej Št 5 október 2017 - 18:38

Ahojte, priatelia. Wink

Dnes asi aj lepšie, depresívne rozlady sú menej okaté, hoci zrána to bolo horšie. Ráno som bol podráždený, unavený, vážny, v princípe smutný. Mal som myšlienky na smrť. Postupne sa to zlepšovalo. Obed ma tiež nezaťažil až tak, aby som dostal útlm, rozdeľoval som si to na fázy. Je vyslovene dobré, keď tú dózu z donášky jem aj polhodinu, pričom zjem trebárs štvrťku naloženého, potom mám 7-10 minút pauzy, kedy kvázi-pracujem, a potom zase sadnem k troške jedla. Dnes som tak hlavný chod nejedol, ale aspoň polievku áno. Zajtra skúsim aj hlavný chod takto, aspoň na 2 fázy. Poobede bolo zväčša dobre. Trochu som sa spotil pri balení jedného stojana, ale dopadlo to ok, a som rád, že to mám za sebou, lebo špeciálne túto úlohu som vnímal ako "horúci zemiak". Zajtrajší pracovný deň vidím perspektívne. Z pracoviska som odchádzal pekne o piatej, čo znamená, že už 4. deň v rade som odišiel načas. Ani som nešiel do supermarketu, ale do 2 menších obchodov (jedna pekárnička a jedny Potraviny). Výhoda je jasná, rýchlo nakúpené, rýchlo som vybavený na pokladni. Nevýhoda: trošku drahšie, napr. za 1 hrušku (cez 210 g) som dal 40 centov. Embarassed Voči miestnemu supermarketu, kam som chodil doteraz, už začínam mať výhrady, jednak je to príliš veľké, láka ma tam kupovať hlúposti a navyše sa dlho čaká na pokladni, priemerne 10-12 minút. Zatiaľ pôjdem novou cestou, a síce navštevovaním menších potravín a pekárničky. Smile

Teraz odpočívam, dopíšem príspevok a idem rozmýšľať, ako strávim večer. Treba umyť riady, musím upratať balkón, zišlo by sa skočiť do pivnice pre jednu vec. Ale skrátka asi to bude o flákaní, čítaní, možno hra, ak ma nepremôže spánok. Nie som si istý, ale mám pocit, že som si dnes dal len 100 mg kofeínu. Nejak som tuším zabudol si dať ďalší, pričom sa mi kupodivu ani viac nežiadalo. Smile

Stav hodnotím na 2+. winking

Všetko dobré, priatelia! Super!
Poklona
Ďakujem


Naposledy upravil Matej dňa Št 5 október 2017 - 18:44, celkom upravené 1 krát. (Reason for editing : oprava: "100 g" na "100 mg" :-))

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 48 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5067
Reputácia Reputácia : 941
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 48 Empty Re: Ako sa dnes máš? 9

Odoslať  Dušan Št 5 október 2017 - 20:51

no @Matej tvoje prispevky mi napomahaju ako sa vysporiadat s kazdym problemom a beriem si ich za vzor,

chcem sa vas opytat aky vidite zmysel v tom ,ze poniektori ste tu co som cital, uvazovali o snizovani davok,ako to vidite ci mate s tym skusenost?

podla mna ,predsa ked lieky sedia,preco by som ich mal menit ci znizovat davky?
o co presne ide?

dik za odpovede
Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 48 Empty Re: Ako sa dnes máš? 9

Odoslať  kimi2028 Pi 6 október 2017 - 10:12

fajny, pokiaľ ti lieky sedia tak s nimi radšej nemanipiluj. osobne ja mám už len minimum liekov, chodievam už len na injekcie raz do mesiaca. Cítim sa oveľa lepšie ako s liekmi, s ktorými mal som totiž veľa nežiaducich účinkov, aj preto som rád za ich vysadenie. Mne výrazné zníženie liekov skutočne veľmi prospelo, ale každý je individuálny typ. Hoci mohol by som brať nejaké to antidepresívum, aby som bol menej pasívny. Nemienim s doktorom manipulovať už liekmi a danú kapitolu považujem za uzavretú. Som skutočne vďačný, že som v takom stave akom som a môžem takto fungovať ako fungujem.
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2260
Reputácia Reputácia : 761
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 48 Empty Re: Ako sa dnes máš? 9

Odoslať  Pre Antifajny Pi 6 október 2017 - 15:32

Hm, no mne lieky určite pomohli z najhoršieho, ale postupom času som cítila viac ten útlm, pasivitu, nedostatok motivácie a pocit, že to nie som ja. Preto som ich aj postupne znižovala, a terajšiu dávku už ani necítim, tak som spokojná. Všetko som to ale robila postupne a môj organizmus si zvykol. Myslím si, že to závisí aj od diagnózy, keďže ja som mala prechodnú psychotickú poruchu, tak sa to asi časom v mojej hlavičke upravilo. Ale všetko je to individuálne, a ak ti lieky vyhovujú a si s nimi spokojný, tak ich možno ani netreba vysadzovať. Je to aj o rozhovore s psychiatrom. Lebo niektoré diagnózy tie lieky naozaj asi aj potrebujú.
Anonymous
Pre Antifajny
Anonymný


Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 48 Empty Re: Ako sa dnes máš? 9

Odoslať  Mischelll So 7 október 2017 - 8:26

Ahojte Wink


antifajny - ja mam zniženu dávku liekov....ale to len preto, že mi to doktorka tak znižila na uplne minimum....a mne to vyhovuje....musím poklopať už skoro 5 rokov nič....inak nie je dobre len tak sam znižovať lieky ...ale na to prideš....

Matej - budem sa opakovať, ale hlavne si cez víkend oddychni ....nie že, skončíš ako ta Číňanka - zomrela z prepracovania, za mesiac mala len 1 volný deň....a okolo 159 hodín nadčasov.....dávali to v spravách aj rádiu.....a mala len 31 rokov....

Ako sa mám?.....no dá sa.....v utorok ma čaka pohovor....sice mam prácu, ale zhrniem to tak že som spokojna z nou....len šefka zase raz končí....tak už sa obzeram po novej......zatial som sa na ten pohovor nepripravovala....no v nedelu tomu venujem celu....dnes plánujem upratovať cely dom....plus prať....plus piecť....plus oddychovať ....plus sa dať dokopy aspon manikúra.....ta tak.....jo a čo mám nové s priateľom - tak moc nič....ale možem napísať, že po zlých začiatkoch to konečne vyzera ako tak dobre.....

Prajem krásny volný víkend community together  užite si ho!

_________________
"Čím viac dáte, tým viac sa vám vráti."


Mischelll
Mischelll
Mischelll
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 639
Reputácia Reputácia : 221
Dátum registrácie : 21.10.2013
Bydlisko Bydlisko : východne slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 20.5
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol STADA, Olanzapin Actavis

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 48 Empty Re: Ako sa dnes máš? 9

Odoslať  Matej So 7 október 2017 - 15:31

Ahoj.

Mischelll, vďaka za prianie odpočinku, držím Ti silno prsty na pohovore, nech to dopadne dobre. giving a hug Antifajny, ďakujem za povzbudenie. heart

***

Ako sa mám? Dnes dosť pasívne. Ako píšem v téme "Káva a kofeín", tak vysadil som kofeín, čiže tieto časy mám poznačené absťákmi. Bolesť hlavy a slzenie sú z nich momentálne najhoršie, tie kontrolujem Ibalginom, na druhom mieste figuruje silná spavosť, tú riešim žiaľ spánkom (a čiastočne ovocím). Včera v práci som bol poobede pasívny, zašíval som sa. A išiel som domov pekne o piatej, na čo som sa už tešil. Dneska veľa spím, prakticky s prestávkami vyspávam od 18:30 včera do 14:00 dneska. Občas sú prestávky na WC, alebo na zobnutie nejakého rožka.

Som pozvaný k rodičom na obedné jedlo a ešte sa mi nechcelo vytrepať. Mám však pocit, že sa mi to trošku lepší a absťáky sú slabšie. Uvidíme. Smile

Nálady sú teraz aj dobré, ale sú zamaskované nánosmi únavy a spavosti, takže ani nie je poznať, či sa mám dobre, alebo nie. Smile Stav tipujem na 2+. hen

Držím Vám palce a ďakujem za vypočutie. Vitaj
Matej
Super!

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 48 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5067
Reputácia Reputácia : 941
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

Strana 48 z 85 Previous  1 ... 25 ... 47, 48, 49 ... 66 ... 85  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore