Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 2

Strana 72 z 84 Previous  1 ... 37 ... 71, 72, 73 ... 78 ... 84  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 2 - Stránka 72 Empty Re: Ako sa dnes máš? 2

Odoslať  anonym Št 2 december 2010 - 12:34

Ahoj, Tuto.
v com spociva rozdiel? no pred hospitalizaciou som skoro len lezal, veskera cinnost bola problematicka. teraz, nanestastie, sa zatial nepodarilo dosiahnut potesenie z cinnosti, ktore ma predtym bavili- citanie, filmy atd. ale mam energiu a som schopny vykonavat povinnosti-ist so psikom von, ist nakupit, ist na postu, vyniest smeti, utriet a umyt riady...stale vsak snivam, ze ma moje konicky zas budu bavit. verim, ze to nie je nerealne. tak asi tak.

Ahoj, slnecnica. pri uzivani abilify nepozorujem ziadny vedlajsi ucinok, mozno okrem sucha v ustach.
avatar
anonym
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 886
Reputácia Reputácia : 26
Dátum registrácie : 20.09.2009

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 2 - Stránka 72 Empty Re: Ako sa dnes máš? 2

Odoslať  Tuto Št 2 december 2010 - 15:53

Jeej Lapaj,
som rád, že došlo k tak pozitívnej zmene. Teší ma, že si sa takto zmobilizoval. Držím palce, aby to pokračovalo nateraz určeným smerom.

Slnečnica, psíky sú zlaté. Iste si s nimi užiješ kopec zábavy. Abilifi brala moja ex. V zásade bola v pohode bez akýchkoľvek vedľajších účinkov. Takisto prajem všetko dobré. Aj tomasovi a ostaným čo prispievajú.
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4792
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 2 - Stránka 72 Empty Re: Ako sa dnes máš? 2

Odoslať  Matej Ne 5 december 2010 - 9:44

Ahoj heart

Noo, ohľadom toho Abilify, aj ja ho užívam. 15 mg vždy večer. Myslím si osobne, že je to pre môj mozog najlepšie antipsychotikum, hoci niektoré jeho prednosti sú pre nás chorých občas nedostatkom. Hneď vysvetlím, ako to myslím. Abilify mi podporuje tvorivosť, schopnosť voľne a kreatívne asociovať, hľadať súvislosti, chápať veci, jednoducho oslobodzuje a istým spôsobom ozdravuje kognitívne funkcie. Takže sa mi trebárs lepšie učí, dobre píšu seminárky a podobne (a takisto nevyvoláva zvýšenú chuť do jedla, chi). Avšak! Keďže mám rozvinutú vďaka nemu asociatívnosť, a keďže mám nejak narušenú myseľ, tak to vytvára priestor pre vzťahovačnosť, niekedy až paranoju a mylne spojené asociácie. Takže možno aj preto sa mi stalo pod tlakom stresu v škole na jeseň 2009, že sa mi jednoducho Abilify stal úplne nedostatočným a nezabránil relapsu. scared2

Takže to je moja taká skúsenosť, keď sa jeho prednosť (rozvoj fantázie, kognície a asociatívnosti) stáva nedostatkom (vzťahovačnosť, mylné úsudky). Question

Teraz ho však beriem spolu s injekciou Risperdal Consta 37,5 mg raz za dva týždne, a ten je dostatočne silný (aspoň zatiaľ), aby mi potlačoval nedostatky Abilify. drunken A tak si vskutku myslím, že mám teraz najbáječnejšie nastavené lieky, aké som kedy počas päťročnej liečby mal (mimochodom, akurát teraz v novembri 2010 som "oslávil" 5 rokov od započatia psychiatrickej liečby Exclamation ). Abilify, ktoré mi krásne podporuje tvorivosť a myslenie, kognitívne funkcie, a Risperdal Consta, ktorý ma dostatočne brzdí v myslení, aby som si nenamýšľal a nebol vzťahovačný. A antidepresívum Escitil, na ten nedám dopustiť. cherry

Nežiaduce účinky som s Abilify nezažil žiadne, aj keď teraz keď sa nad tým zamyslím po Vašich príspevkoch, zrejme to sucho v ústach mi robí Abilify. Ja používam totiž na sucho v ústach sprej, ktorý má vyvolať vôňu z úst, keďže mi často vyschnú ústa a potom mi z nich takpovediac páchne. A pritom nemám žiadny kaz, prednedávnom som bol na preventívke u zubárky. Heh, nikdy by mi nenapadlo, že to môže spôsobovať Abilify. Very Happy To ste ma prekvapili, ale pripúšťam to, chi. Very Happy

community together

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 2 - Stránka 72 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5063
Reputácia Reputácia : 941
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 2 - Stránka 72 Empty Re: Ako sa dnes máš? 2

Odoslať  anonym Ne 5 december 2010 - 10:01

ahoj, matej.
to je super, ze ma abilify na teba take pozitivne ucinky.
ja ked som ho zacal uzivat, tak to bolo super. spal som ovela menej, mal som dobru naladu a celkovo som sa citil celkom dobre. to bolo ked som uzival 15mg. tento ucinok vsak po par dnoch vyprchal a ja som bol zase na povodnom mieste. preto sa abilify navysilo, stav sa zas trochu zlepsil, ale momentalne mam zas pocit, ze sa pozitivny efekt straca. ked cloveka nic nebavi, nechce sa mu rano vstavat, lebo vie, ze nebude mat co robit, nepomohlo by na takyto stav nejake antidepresivum, napr. alventa? co myslite?
it is perfect
avatar
anonym
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 886
Reputácia Reputácia : 26
Dátum registrácie : 20.09.2009

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 2 - Stránka 72 Empty Re: Ako sa dnes máš? 2

Odoslať  Matej Ne 5 december 2010 - 10:07

Gratulujem Ti, Lapaj, že sa Ti polepšilo, a že tá nemocnica mala dobrý zmysel. Som veľmi rád, teším sa z Teba. giving a hug dancing

Slnečnica, nádherní havinovia! it is perfect

-----

Chcem sa pochváliť s niečím ďalším, čo je pre drvivú väčšinu z Vás samozrejmosťou. Začal som sa učiť sám! lol!

Noo, ono je tak, že ja som sa celý život normálne učil sám, ale keď v 17tich prepukla choroba, tak som začal mať čoraz horšie výsledky v škole, utiahol som sa do autizmu, začal som vymeškávať hodiny, potuloval som sa po meste bezcieľne a jednoducho som stratil úplne vôľu a schopnosť sa samostatne učiť. Dá sa povedať, že na maturitu som sa už vôbec neučil a spravil som ju len s Božím požehnaním, alebo pre tých neveriacich - proste mi dobre padli otázky akurát na tie, ku ktorým som sa vedel ako-tak vyjadriť. Keď nastúpila vysoká škola, mamina sa začala v roku 2006 učiť so mnou, lebo mala eminentný záujem na tom, aby som spravil skúšky. Jej pomoc spočívala hlavne v podpore a v jej prítomnosti ako mojej žiačky, ktorá ma počúva, keď reprodukujem učivo. Fakticky to prebieha alebo prebiehalo tak, že ona sa hrala na PC a ja behám po obývačke hore-dolu a vysvetľujem jej učivo. Čiže ona ma neskúša (okrem slovíčok z cudzieho jazyka), iba ma ochotne počúva, a pritom sa stíha hrať, aby ju to nenudilo, keďže môj odbor nie je pre ňu moc zaujímavý. saint

A teraz je rok 2010, a ja sa hrdo hlásim k tomu, že sa začínam učiť sám. Juchú. jumping

To znamená, že sa zavriem do izby, krásne si fixkou zvýrazňujem, čo pokladám za dôležité, hneď si to osvojujem a keďže som vizuálno-akustický typ, tak si to aj polohlasne reprodukujem. A naozaj si dosť z toho pamätám. Vždy po každej prebratej kapitole vybehnem do obývačky a pochválim sa s novým úspechom. Viem, že pre Vás je to mnohých samozrejmosť učiť sa sami, ale ja som si 4 roky nevedel predstaviť učiť sa sám, dokonca ani čítať knihy sám, aj tie som čítal pred mamou, ktorá, hrajúc sa PC, počúvala. A teraz som oveľa samostatnejší a slobodnejší. A navyše chytám aj v sebe určitú hrdosť, určitý záujem, aby som sa učil sám. Niečo akoby som vyzrel, že už aj ja sám chcem zmenu a chcem pokročiť. A vskutku, stúpa mi sebavedomie, keď sa učím sám. Twisted Evil

Je to vec tohto posledného týždňa. Som pevne rozhodnutý, aby mi to vydržalo a aby mi to išlo. winter

-----

Ďakujem za vypočutie, želám Vám veľa úspechov na púti životom. santa

Čaf.

community together

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 2 - Stránka 72 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5063
Reputácia Reputácia : 941
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 2 - Stránka 72 Empty Re: Ako sa dnes máš? 2

Odoslať  Matej Ne 5 december 2010 - 10:29

Lapaj napísal:ked cloveka nic nebavi, nechce sa mu rano vstavat, lebo vie, ze nebude mat co robit, nepomohlo by na takyto stav nejake antidepresivum, napr. alventa? co myslite? it is perfect

Ahoj Lapaj Smile

Ja si fakt myslím, že naozaj by Ti to antidepresívum mohlo pomôcť. Neviem, zrejme sa nedá zovšeobecňovať, ktoré AD by bolo vhodné pre Teba len na základe toho, že je vhodné pre mňa. Ja by som uvažoval ale tak či onak nad Escitilom alebo Effectinom. santa

ESCITIL

Escitil 10 mg ráno aspoň (a potom sa to zvýšilo na ešte aj dávku 10 mg na obed), mi v priebehu asi mesiaca a pol zmenil melancholickú osobnosť na sangvinickú a som zase nezdolateľný optimista, aký som bol pred chorobou. To u mňa nebývalo už naozaj dlhé, predlhé roky. Je to jediné AD, ktoré malo na mňa taký úžasný efekt a má ho doteraz. Prebudilo vo mne aktivitu, činorodosť, a aj napokon subjektívny pocit, že ma dačo vie aj zaujať, baviť a naplniť. it is perfect Very Happy

EFFECTIN vs. ALVENTA

Niečo podobné v roku 2009 (alebo 2008? už neviem), spôsoboval Effectin. Ale pozor: Ten je dosť drahý, dosť sa naňho dopláca finančne, preto naša rodina pristúpila asi po 2 mesiacoch k jeho lacnému generiku Alvente, ktorú si Ty spomínal, a hoci išlo o tú istú účinnú látku, Alventa mi absolútne zlyhala. Prišli v lete v príjemných podmienkach depresie, nezáujem, smútok, plač, návaly úzkosti a proste samé problémy. Preto z osobnej skúsenosti, čo ja sám za seba môžem povedať, Alventu neodporúčam, ale skôr jej originál, ktorý sa volá Effectin. Iní môžu mať veľa dobrých skúseností s generickou Alventou, preto zdôrazňujem, že hovorím za seba. scared

-----

Je evidentné, že pociťuješ, Lapaj, prázdnotu. Myslím, že Ti ťažko môžem radiť, aby si si našiel niečo, k čomu sa budeš donucovať počas dňa, aby si vyplnil činnosťou deň, keď Tvojím hlavným motorom aktivity je skutočnosť, či Ťa to baví alebo nie. Chápem Ťa. Ako som Ti už raz vravel vlastne, tak keď som došiel vo februári 2010 z nemocnice, nič ma nebavilo, a hoci som mal fúru voľného času a mal som toľko možností, čo robiť, nič som nerobil, lebo ma nič nebavilo a tak som sa utápal skôr v úzkosti z prázdnoty. Rozumiem, aké to je. Vtedy nepomôže rada: Nájdi si zmysel svojich dní. Preto Ti odporúčam naozaj uvažovať s lekárom o tom AD, pričom ja doporučujem celkom laicky Escitil alebo Effectin. it is perfect

Nech sa Ti darí. Smile

community together

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 2 - Stránka 72 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5063
Reputácia Reputácia : 941
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 2 - Stránka 72 Empty Re: Ako sa dnes máš? 2

Odoslať  anonym Ne 5 december 2010 - 10:43

cau, matej. dik za reakciu. je to dost frustrujuce. mal som totiz od abilify velke ocakavania, ktore sa ciastocne naplnili, ale miesto toho aby sa umocnili, tak sa stracaju. takze som si kupil gitaru vo velkolepom ocakavani, ze si najdem aj ucitela a budem mat pekny konicek. prve dva dni som aj trochu trenoval, ale vcera a dnes som sa gitary ani nedotkol a nemam ani najmensiu chut. je mi z toho smutno. aj do hospitalizacie som vkladal velku nadej, ze sa konecne nastavia lieky, bude mi fajn a bude pokoj. no to je len moja predstava.
mozno by mi to antidepresivum naozaj pomohlo neviem, ale bojim sa kombinovat tri lieky, lebo tie interakcie mozu byt vselijake. raz ked som mal taketo stavy, tak doktorka spomenula prave alventu. asi sa na nu skusim opytat.
kazdopadne dik, matej.
avatar
anonym
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 886
Reputácia Reputácia : 26
Dátum registrácie : 20.09.2009

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 2 - Stránka 72 Empty Re: Ako sa dnes máš? 2

Odoslať  filipka Ne 5 december 2010 - 13:36

Efectin sa uz u nas neda zohnat, len jeho viacere generika(Alventa, Argofan, Velaxin, Faxiprol, Venlafaxin Mylan atd...)
Na mna Abilify posobi silne tlmivo, ziadne zvysenie aktivity som po nom nemala. Skor mi ju utlmuje, paradoxne ovela viac ako Seroquel, co sa zda aj doktorke neuveritelne. No a Escitil (generikum Cipralexu) som sice neskusala, ale kedysi som skusala nieco podobne (Seropram) a ten mi nezaberal absolutne nijako, mala som na davke 50mg(!) za den skaredy relaps.
Z toho vidno, ze reakcia na psychofarmaka sa da predvidat u konkretneho pacienta naozaj len minimalne...
filipka
filipka
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1048
Reputácia Reputácia : 120
Dátum registrácie : 20.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Seroquel XR(quetiapín),Reagila (kariprazín, Alventa(venlafaxín), občas haloperidol

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 2 - Stránka 72 Empty Re: Ako sa dnes máš? 2

Odoslať  slnecnica Po 6 december 2010 - 2:52

venlafaxin som brala a zacalo mi pri nom "sibat"- mala som velmi dobru naladu, podarilo sa mi vyrobit zopar trapasov.. takze som ho radsej prestala brat.

snezíííííííí dancing (mohol by ten sneh aj vydrzat ale hlasili oteplenie, ble)

idem spat, robila som si poriadky s vecami do skoly, co som mala urobit uz v septembri, a aj tak mam priserny bordel na stole, ani nie ze bordel ale priam svinstvo To the wall
a kopec robotyyyyy tento tyzden mam tri pisomky, na tu zajtrajsiu si este musim niekolko clankov zopakovat a precitat jednu kapitolu z knihy, nestiiiham. co uz. az tak ma to netrapi angel (ale chcela som prospechove stipko, nuz...)

co vam doniesol mikulas? Wink
slnecnica
slnecnica
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 409
Reputácia Reputácia : 13
Dátum registrácie : 21.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 2 - Stránka 72 Empty Re: Ako sa dnes máš? 2

Odoslať  Matej Po 6 december 2010 - 8:49

slnecnica napísal:venlafaxin som brala a zacalo mi pri nom "sibat"- mala som velmi dobru naladu, podarilo sa mi vyrobit zopar trapasov.. takze som ho radsej prestala brat.

Na mňa, ako som spomínal Lapajovi, pôsobil blahodárne. Tiež vyvolával veľmi dobrú náladu, ktorú som zažil prvý raz od začiatku liečby. Ale dokázal som to ukontrolovať aspoň v tom zmysle, že som nerobil trapasy; bol fakt skvelý pre môj mozog. Ibaže cena nás pohnala ku generiku Alvente a tá už mi nevedela zabrániť depresívnemu ataku. Hm. Shocked Mimochodom, keď mám veľmi dobrú náladu, takú tú euforickú, kedy sa blížim až k hypománii (a to nebodaj niekedy mávam reálne aj tú hypomániu! och Rolling Eyes ), tak tiež robím excesy. Nie sú síce trapasy, ale som mnohovravný, ukecaný a nejak sa mi skresľuje náhľad na svoju reálnu situáciu, takže neviem dobre vyhodnocovať v tom návale optimizmu, či moje ciele, ktoré si vtedy zadávam (lebo mám tendenciu vtedy veľa plánovať), sú reálne. Question Myslím, že práve v tom období užívania Efectinu som sa rozhodol pre druhú školu a dokázal som svojím optimizmom a energiou presvedčiť rodičov, že to zvládnem. A nezvládol som. very sad3

A takýchto excesov, kedy to prepísknem s optimizmom a skresleným úsudkom o veciach a hlavne o sebe samom, sa mi dejú v návaloch eufórie pomerne často. Boli časy, keď som ani nepoznal NORMÁLNU náladu, proste buď som sa preceňoval, alebo podceňoval. Reálny úsudok o sebe samom, alebo aspoň taký, ktorý by sa za pomoci názorov mojich blízkych blížil k objektivite, taký som nemával celé roky. scared2 A mám ho aspoň teraz? Tož otázka.... Question

slnecnica napísal:robila som si poriadky s vecami do skoly, co som mala urobit uz v septembri, a aj tak mam priserny bordel na stole, ani nie ze bordel ale priam svinstvo To the wall
a kopec robotyyyyy tento tyzden mam tri pisomky, na tu zajtrajsiu si este musim niekolko clankov zopakovat a precitat jednu kapitolu z knihy, nestiiiham. co uz. az tak ma to netrapi angel (ale chcela som prospechove stipko, nuz...)

Slnečnička, predstav si, akurát aj mňa to včera schytilo a urobil som si konečne poriadok s vecami do školy. Mal som bordel nielen po zemi, po stole, po poličkách, ale aj v obývačke som okupoval stôl, dokonca žehliaca doska bola zasypaná materiálmi z bakalárky. laughing A už som to všetko behom dvoch hodín poukladal a všetko má zase svoje miesto. Hurá. alien

Mám tiež veruže veľa toho do školy. very unhappy Jednu skúšku už budem mať teraz do polovice decembra, a zápočty? Joj, tam ma stále jeduje ten elaborát z 300 stranovej knihy, ešte to nemám stále dokončené, a už mám len sotva 10 dní na to. affraid Ach, je to des. Ale verím pevne, že sa to dá zvládnuť. Všímam si u seba, že by som za "normálnych" okolností tento nával stresu, obrovského stresu, psychicky neprežil, jednoducho by som upadol do ráznej depresie a koniec so školou by bol. Lenže teraz sa držím a pracujem. Hoci pomaly, ale predsa. Aj preto si myslím, že mám najideálnejšie teraz nastavené lieky. jumping

Niekedy ma však schytí taká neuveriteľná úzkosť zo školského stresu, že normálne si musím dať prothazin a dva rivotrily a ísť si ľahnúť do postele sa doslova fyzicky vytriasť. To do takej polhodiny pomôže. Až sa mi ruky rozklepú, kolená podlamujú a ja začnem byť veľmi podráždený. Ešte šťastie, že mám ten Rivotril a Prothazin. very sad3

slnecnica napísal:co vam doniesol mikulas? Wink


Mne doniesol to, čo nesmiem, keďže mám chudnúť. Ujo Mikuláš, ktorého sme si tu takto hore v logu zobrazili, mi priniesol dve kinder vajíčka a jedno balenie kinder čokoládok. A tiež moje naj naj naj obľubenejšie arašidy! cheers Juchúúú. santa

------

community together

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 2 - Stránka 72 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5063
Reputácia Reputácia : 941
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 2 - Stránka 72 Empty Re: Ako sa dnes máš? 2

Odoslať  slnecnica Po 6 december 2010 - 11:10

Matej Skalík napísal:Niekedy ma však schytí taká neuveriteľná úzkosť zo školského stresu, že normálne si musím dať prothazin a dva rivotrily a ísť si ľahnúť do postele sa doslova fyzicky vytriasť. To do takej polhodiny pomôže. Až sa mi ruky rozklepú, kolená podlamujú a ja začnem byť veľmi podráždený. Ešte šťastie, že mám ten Rivotril a Prothazin. very sad3
v ktorom rocniku si teraz? ked som bola v tretom a mala som pisat bakalarku, mala som neskutocne uzkosti. prevazne zo skoly, ale to boli stavy ked som si bola ista ze to nezvladnem, ze na to intelektualne nemam, ze som vobec nemala ist studovat to co som sla ale daco ine (ale co? na to som neprisla, vsetko sa mi zdalo prilis zlozite), uz vobec som si nevedela predstavit ako spravim statnice, a kopa inych veci ma trapila, dalo by sa povedat ze to bola taka existencialna kriza, trvalo to dobrych par mesiacov, priblizne od novembra az prakticky po jun.. a bola som strasne fyzicky slaba, stale chora, co bolo sposobene uzkostou. potom to uz bolo take, ze som sice vecer zaspala (brala som xanax) ale v skorych rannych hodinach som sa prebudila na uzkost, ked sa hladina xanaxu znizila.
preco to pisem? je celkom normalne ze mas take stavy. mne kamoska povedala, ze to bude velmi zle, ale ze sa to da zvladnut. no. zvladnut sa to da, ale.. nakoniec to nebolo ani velmi zle, dokonca to vobec nebolo zle.. ja som to "vyriesila" tak, ze som neodovzdala bakalarku v tretom rocniku, sla som do 4. bakalarskeho a statnicovala som o rok neskor.. a bez anxiolytik! a este som si to rozdelila tak, ze jeden predmet som sla v juni a druhy v auguste, natahovala som to ako sa dalo ale prezila som, a bez nasledkov. urcite to zvladnes aj ty, ked sa dokazes "vytriast" a ist dalej, je to dobre. silno drzim palceky it is perfect
slnecnica
slnecnica
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 409
Reputácia Reputácia : 13
Dátum registrácie : 21.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 2 - Stránka 72 Empty Re: Ako sa dnes máš? 2

Odoslať  anonym Po 6 december 2010 - 11:14

aj ja chcem studovat! very unhappy
avatar
anonym
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 886
Reputácia Reputácia : 26
Dátum registrácie : 20.09.2009

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

Strana 72 z 84 Previous  1 ... 37 ... 71, 72, 73 ... 78 ... 84  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore