Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 2

Strana 78 z 84 Previous  1 ... 40 ... 77, 78, 79 ... 84  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 2 - Stránka 78 Empty Re: Ako sa dnes máš? 2

Odoslať  Tuto So 1 január 2011 - 2:17

Zdravím všetkých.
Pred pár hodinami sa v našom časovom pásme začal rok 2011.

V tomto čase zvykneme niečo želať ľuďom, ktorí sú s nami spriaznení, niečo do nasledujúceho roka.

Ja nám želám, aby sme takto o rok mohli prehlásiť, že tých 365 dní bolo vcelku fajn a prežili sme ich v zdraví, s primeranou dávkou šťastia a zasa sme sa posunuli niekde dopredu.

Ako sa dnes máš? 2 - Stránka 78 HappyNewYear2011


..................

Matej, neviem v akej miere je to zhodné s Tebou teraz, ale ja som mal akúsi obdobu "vnútorných hlasov", keď som si kedysi skúšal znížiť psychofarmakum Solian. Po užití pôvodnej dávky, tieto "halucinácie" zmizli.

U teba môže ísť aj o obsedantné (nutkavé) myšlienky. Je možné ich vymiznutie s nasadením účinnej látky v potrebnom množstve. Poraď sa s doktorom, čo a ako, možno stačí mierne zvýšiť niektorý z Tvojich liekov.
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4792
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 2 - Stránka 78 Empty Re: Ako sa dnes máš? 2

Odoslať  Matej Ne 2 január 2011 - 17:18

Tuto napísal:U teba môže ísť aj o obsedantné (nutkavé) myšlienky. Je možné ich vymiznutie s nasadením účinnej látky v potrebnom množstve.

Toho sa veľmi bojím. scared Že mi lekárka vymení Abilify za nejaké účinnejšie AP, napr. veľmi silno mi núka Zyprexu. A ja Zyprexu nechcem a nechcem a nechcem. Lenže keďže nie som zrovna asertívny typ človeka, tak jej podľahnem a nechám si ju predpísať. Dopadne to následne tak, že ju nebudem užívať, lebo sa budem báť nárastu hmotnosti, takže budem visieť už len na depotnom Risperdal Consta, čo bude ešte horšie než teraz, keď je Consta podporený aspoň tým Abilify. No Ona naozaj mi už viac ráz, keď som jej hovoril o symptómoch, ktoré svedčili o nedostatočnosti iných AP, núkala Zyprexu. Ale tú ja fakt nechcem. Crying or Very sad

Myslím, Tuto, že si trafil klinec po hlavičke a naozaj ide o vtieravé nutkavé myšlienky. Nevystupujú ako samostatné prúdy, len navodzujú do môjho vedomia obsahy, ktoré sú mi nepríjemné, a tak ich musím vytláčať. Takže nejde skutočne o halucinácie. No i tak je to dosť nepríjemné a musím sa hádať sám so sebou. No to nie je to to najhoršie; najhorším javom, ktorý ma teraz trápi, je mozgová hmla.

Matej Skalík napísal:A často sa mi stáva, že sa mi zatemní hlava. (...) Normálne mám v hlave jasno, akoby tam v mozgu nad očami bola obloha, ktorá je jasná a svieti na nej slnko, ktoré všetko osvetľuje. A mnohokrát ako sa začnem učiť, sa doslova táto obloha zatmie, dá sa povedať o akejsi temnote, zamračení oblakmi. A v tej chvíli ničomu nerozumiem, nič mi nie je jasné, a nedokážem sa ani sústrediť, ani učiť.

Áno, ľudkovia, už viem presne, o čo ide. Ide o brain fog, mozgovú hmlu. Som si detailne googloval a hľadal najmä v zahraničných weboch, čo to brain fog je (lebo som o tom doteraz len veľmi málo vedel), a som si istý bez preháňania, že tým trpím. A viete, čo je zaujímavé? Že som si to presne pomenoval sám od seba hmla, a pritom som netušil, že to aj medicína volá hmlou.

Nuž, neprerastá to našťastie do nejakej derealizácie alebo depersonalizácie. Iba ma trápi fakt to, že sa mi nedá učiť. Totálne zatemnené vedomie, a najvážnejší príznak je, že si nič z toho, čo som sa akože pokúsil učiť, nepamätám. Nesústredený, rozbitý, oči akoby som akurát vstal - proste ospaté, a ten pocit hmly, to je určitá špecifická zmyslová skúsenosť, ktorú mám zvlášť. Akoby bolo moje vedomie otupené, akoby som bol kognitívne defektný, akoby mi posadla temnota myseľ a ja nič nechápem a nič si nemôžem zapamätať. Joj, a práve v skúškovom! very sad2

very unhappy

..........................................

Držím Vám každopádne palce. Ďakujem, Tuto, za blahoprianie, Tebe podobne tiež. Nech sa Vám darí. Ahoj.

community together

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 2 - Stránka 78 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5063
Reputácia Reputácia : 941
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 2 - Stránka 78 Empty Re: Ako sa dnes máš? 2

Odoslať  filipka Ne 2 január 2011 - 19:40

Matej, este mas moznost davku Abilify zvysit. Napriklad jeden pacient bral kombinaciu Zyprexa plus Abilify, ale Zyprexa mu nevyhovovala, tak ju vysadil a zvysil Abilify na dvojnasobok a dari sa mu velmi dobre aj na monoterapii. Doktorke povedz, ze aj ked ti naordinuje Zyprexu, tak ju, ako sa uz poznas, nebudes pravidelne uzivat, nech zvazi nieco ine.
filipka
filipka
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1048
Reputácia Reputácia : 120
Dátum registrácie : 20.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Seroquel XR(quetiapín),Reagila (kariprazín, Alventa(venlafaxín), občas haloperidol

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 2 - Stránka 78 Empty Re: Ako sa dnes máš? 2

Odoslať  Matej Ne 2 január 2011 - 19:47

No, ešte som si veru tie lieky - až na tie upokojujúce - nikdy sám neupravoval. Ale viem, že si to myslela, Filipka, hlavne tak, aby som to predložil doktorke. Áno, hneď desiateho, ako idem na včeličku, tak sa opýtam surovo, či by mi nemohla Abilify zvýšiť... beriem ho teraz 15mg večer. I love you

Ale už dnes si dám dvojnásobok! Lebo fakt potrebujem sa sústrediť na vec, zajtra je tretieho, začína mi skúškové a ešte som sa nič poriadne nenaučil. pale

Ďakujem Ti, Filipka. Nenapadlo mi, že by sa to dalo proste zvýšiť. Asi som už príliš zvyknutý na to, že moji lekári automaticky, keď som im hovoril nejaké symptómy, tak mi hneď menili lieky. Tak ma ani nenapadla už možnosť upravovať dávkovanie. Dík! jumping

Pa. heart

community together

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 2 - Stránka 78 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5063
Reputácia Reputácia : 941
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 2 - Stránka 78 Empty Re: Ako sa dnes máš? 2

Odoslať  Igor Po 3 január 2011 - 9:00

Ahoj Matej.
Ja som bral Zyprexu, a od nej som brutálne pribral, tak mi ju vymenili za Abilify, váha sa mi síce nežnížila, ale ani nezvýšila, inak 15mg Abilify je strop, možno potrebuješ silnejšie AP, mne povedali na predposlednom liečení, že Abilify to neutiahne, tak mi naordinovali Invegu, vôbec sa necítim ospalý, nepociťujem vedľajšie účinky a váha osciluje na tej istej hodnote.
Igor
Igor
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 147
Reputácia Reputácia : 6
Dátum registrácie : 28.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 2 - Stránka 78 Empty Re: Ako sa dnes máš? 2

Odoslať  anonym Po 3 január 2011 - 9:53

15 mg abilify nie je strop. ja sam beriem 30mg.
avatar
anonym
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 886
Reputácia Reputácia : 26
Dátum registrácie : 20.09.2009

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 2 - Stránka 78 Empty Re: Ako sa dnes máš? 2

Odoslať  Robo Po 3 január 2011 - 9:58

Ja som zo Zyprexy veľmi veľa priberal a spal. Abilify 10 mg beriem už dlhodobo 1 tbl ráno. Spomínali ste aj Leponex, ten už tiež užívam dlhodobo a povedal by som, že mi pomáha. flower
Robo
Robo
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 236
Reputácia Reputácia : 52
Dátum registrácie : 20.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 2 - Stránka 78 Empty Re: Ako sa dnes máš? 2

Odoslať  Igor Po 3 január 2011 - 10:24

Lapaj, vychádzal som z informácii ktoré som mal, ale dobre, že si ma poopravil. Ale 30mg Abilify už musí byť strop, Invega je však aj tak silnejšia, ak nezabere, tak potom už len ECT.
Igor
Igor
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 147
Reputácia Reputácia : 6
Dátum registrácie : 28.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 2 - Stránka 78 Empty Re: Ako sa dnes máš? 2

Odoslať  anonym Po 3 január 2011 - 10:27

ano, 30mg by mal byt strop.
avatar
anonym
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 886
Reputácia Reputácia : 26
Dátum registrácie : 20.09.2009

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 2 - Stránka 78 Empty Re: Ako sa dnes máš? 2

Odoslať  anonym Po 3 január 2011 - 10:28

igor, spominal si, ze si bral leponex tusim v davken 300mg. ako sa ti z neho podarilo prejst na ine antipsychotikum? prechadzal si z tej davky 300mg alebo z nizsej? a na ake antipsychotikum si presiel? dik.
avatar
anonym
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 886
Reputácia Reputácia : 26
Dátum registrácie : 20.09.2009

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 2 - Stránka 78 Empty Re: Ako sa dnes máš? 2

Odoslať  Igor Po 3 január 2011 - 11:32

Lapaj, áno, najskôr som bral leponex cca 3 roky, kedže sa mi choroba ustálila, resp. vymizli príznaky postupne mi začali dávky znižovať, potom som osem rokov nebral žiadne AP len anxiolytiká, lieky proti úzkosti, žial po ôsmych rokoch sa mi choroba náhle prepukla, bola nutná opakovaná hospitalizácia a nasadili mi Zyprexu, od nej som pribral, tak pri ďalšej hospitalizácii mi naordinovali Abilifyˇ15mg, a pri ďalšej hospitalizácii zase prešli na Invegu kombinovanú zo Seroquelom, inak Seroquel mi zmenili na generikum Ketilept. Žial ochorenie sa mi už chronifikovalo a neviem sa z toho vystrábiť, teda prejsť do úplnej remisie. Teraz beriem Invegu, Ketilept, Rivotril a na spanie Stilnox.
Lapaj, ešte by som sa ťa chcel spýtať, či AP nemajú vplyv na osprostenie, zníženie IQ?
P.S. nie som ospalý, práveže trpím skôr nespavosťou.
Igor
Igor
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 147
Reputácia Reputácia : 6
Dátum registrácie : 28.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 2 - Stránka 78 Empty Re: Ako sa dnes máš? 2

Odoslať  anonym Po 3 január 2011 - 11:37

jo, dik za odpoved. ja uzivam k tomu abilify prave leponex 150mg. uzivam ho vecer a na druhy den som doobeda strasne utlmeny. casom by som ho chcel urcite znizovat. vadi mi prave ta unava.
to je velmi zaujimave, ze si to osem rokov tahal bez AP.
ja myslim, ze na iq by to nemalo mat vplyv. neviem, co je na tom pravdy, ale ani samotna schizofrenia by nemala mat vplyv na IQ. neviem, na to ti lepsie odpovie filipka.Smile
avatar
anonym
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 886
Reputácia Reputácia : 26
Dátum registrácie : 20.09.2009

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

Strana 78 z 84 Previous  1 ... 40 ... 77, 78, 79 ... 84  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore