Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 2

Strana 60 z 84 Previous  1 ... 31 ... 59, 60, 61 ... 72 ... 84  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 2 - Stránka 60 Empty Re: Ako sa dnes máš? 2

Odoslať  slnecnica Št 7 október 2010 - 0:02

ale ale. nejez sa. ked si za niecim stojis tak preco sa hned nastvat? takto to vyzera ze: pristup k pravde mas iba ty a jedine ty, pretoze ostatni su bud malo "nadupani" alebo celkom nekompetentni, a ak nahodou niekomu nevyjde nieco z toho co mu radis, tak to neznamena aj tak nic, pretoze, svojimi radami nic nezarucujes.. ako, toto fakt nevyzera dobre. ja ti verim, ze mas pocit ze veci ktore robis, ti pomahaju. inak by si ich nerobil. ale to je asi tak vsetko. poznam prilis vela ludi ktori rozpravaju a rozpravaju... a ked niekto povie nieco co sa im nepaci, zacnu kopat okolo seba presne takym sposobom ako ty- "su to veci o ktorych nemas ani tusenia" a podobne. len by som rada pripomenula, pouzijuc tvoju terminologiu, ze ty nemas ani tusenia o veciach o ktorych ja mam/nemam tusenie..a preco? pretoze mi nevidis do hlavy.
slnecnica
slnecnica
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 409
Reputácia Reputácia : 13
Dátum registrácie : 21.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 2 - Stránka 60 Empty Re: Ako sa dnes máš? 2

Odoslať  Tuto Št 7 október 2010 - 0:07

To je jasné, že nevidím Tvojimi očami. Brain fog je vecou osobného vnútra. Ale nemáš pocit, že Ty si bol jeden s tých, čo ťa doktori odflákli? Niečo také mám na mysli v súvislosti s diagnostikovaním Tvojej choroby. Úprimne sa mi zdá divné, že ty tvrdíš, že si toxikovaný, ale oficiálne máš schizofréniu. Mne to stále nejde dohromady. A ešte Ti nezaberajú lieky... ja neviem. U každého je trochu záber. Napr. Lapaj, keby bol stále vľmi zle, tak nenapíše ani na fórum a takisto aj Matej a to isté platí aj o mne. Ty funguješ aj bez liekov, keby to bolo reálne schizofrénia by ťa zastihla.

_________________
facebook: "Byť normálnym je čoraz viac nenormálne."
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4792
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 2 - Stránka 60 Empty Re: Ako sa dnes máš? 2

Odoslať  slnecnica Št 7 október 2010 - 0:14

..ked zacnes zhadzovat partnera v diskusii (alebo oponenta nazvi si to ako chces) vzdy to ma nejaky dovod.
ake skutocne vedecke studie sa zaoberaju tym co tu tvrdis? nie samanske praktiky, ale vedecke studie.

pozri ivan mne je srdecne jedno ake ------ do seba pchas, ale toto forum citaju mozno aj ludia sugestibilni, nebolo by dobre keby niekto vysadil lieky a dal sa na alternativu a v dosledku toho sa roztrieskal na kusy.

tuto ved prave ze jeho schizofrenia zastihla.

ja netvrdim ze z toho co ivan pise, vobec nic nie je pravda. napr. vitaminy maju urcite pozitivny vplyv na organizmus. len problem je ten, ze ten kusok pravdy je opradeny blabolmi. a to je nie ze zle, to je nebezpecne.


Naposledy upravil Matej Skalík dňa Št 7 október 2010 - 20:49, celkom upravené 1 krát. (Reason for editing : vulgarizmus)
slnecnica
slnecnica
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 409
Reputácia Reputácia : 13
Dátum registrácie : 21.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 2 - Stránka 60 Empty Re: Ako sa dnes máš? 2

Odoslať  Tuto Št 7 október 2010 - 0:22

Čo ja viem, slnečnica, po tom čo tu prezentoval som si kúpil 2X škatule B-čak a jem to. Nemám však pocit pohybu k lepšiemu. O vyradení liekov som nikdy neuvažoval, ale na druhej starne Matej také niečo písal. Ja to dosť nebezpečné. Vitamíny, enzýmy, minerály... nie sú pre fungovanie v chorobe zásadné vo veľkých množstvách (vynechajúc Li). Vedeckosť je zahrnutá najmä v klasickej medecíne. Ivan asi nevie kam s konopí, úprimne ja by som u neho stavil na larválnu depresiu spojenú s derealizáciou. Nespomínal, že by sa dlhodobo liečil antidepresívami a ani nespomínal psychoanalytika.
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4792
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 2 - Stránka 60 Empty Re: Ako sa dnes máš? 2

Odoslať  slnecnica Št 7 október 2010 - 0:35

tuto mozno myslis psychoterapeuta, lebo psychoanalyzu na slovensku pokial viem nikto nerobi.
nemyslela som len ludi ktori tu prispievaju. vyhodit prachy na nejake vitaminy a nic svetoborne z nich, to nie je az taky problem, mozno sem chodi niekto len citat a fakt tie lieky vynecha.. nie je malo ludi ktori psychiatrii neveria, ja sa ani necudujem lebo najst dobreho psychosa vobec nie je jednoduche a potom, aj tak je to o strielani naslepo viacmenej, ze co zaberie. pravdupovediac nemyslim ze pisanim na tomto fore moze niekto nejako vela zmenit, len.. mi je z tych samanizmov NA BLITI. a fakt je to nebezpecne. pritom sa tie veci daju dost dobre psychologicky vysvetlit... a uprimne, ak si niekto mysli ze ma parazity a tazke kovy v tele a tie mu sposobuju schizofreniu (ako subor symptomov).. nie je to len o depresii.
slnecnica
slnecnica
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 409
Reputácia Reputácia : 13
Dátum registrácie : 21.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 2 - Stránka 60 Empty Re: Ako sa dnes máš? 2

Odoslať  Ivan Št 7 október 2010 - 0:37

Jednu psychoanalitičku som ukľudňoval, keď nervovo skolabovala, druhá pri mojom vyspovedaní sa nepovedala ani slovo. O mňa nemajú psychoanalytici záujem. Nevedia mi poskytnúť nič, čo by som nevedel. Naposledy som pred pár rokmi navštívil jedného psychoanalitika, jedného z najznámejších na Slovensku za účelom, či vidí nejakú psychologickú chybu v mojom prístupe k životu, ktorá by mohla spôsobovať, alebo zhoršovať môj zdravotný stav. Ten chlapík nič nenašiel, dokonca sa mi nakoniec sám priznal, že je síce vyštudovaný psychológ a kandidát vied, ale sám užíval lieky na depresiu, pretože to s psychológiou nemalo nič spoločné.
Ja nemám psychologický problém. Ja mám psychiatrický problém, a snažím sa zistiť, čo ho spôsobuje, keďže žiadne lieky ho nenaťukli. A to som vyskúšal všetko čo ma napadlo. Keďže psychiatrom sa nedarilo dať mi nič, čo by zabralo, začal som sám študovať psychiatrické možnosti a psychiater mi predpísal všetko, čo som len chcel. Keď som vyčerpal všetky potencionálne rezervy, prešiel som na prírodné psychoaktivátory. Hneď prvý, ktorý som vyskúšal naťukol neprekonateľnú škrupinu mojej choroby. Volal sa 5 htp, bohužiaľ fungoval len veľmi krátko. A tak som skúsil vyššie dávky SJW. Zasa to naťuklo moje derealizované vnímanie, naťukávalo ho možno dva mesiace, a potom ma to začalo tak uspávať, že sa to nedalo brať. Ďaľšie čo naťuklo moju derealizáciu bola Alfa lipoová kyselina a DMSA. Zbavili ma brutálneho zveráku v hlave, naťukli derealizáciu, ale nevyčistili až do konca. Zbavili ma úzkosti. Už som aj zabudol, čo to je úzkosť. Potom som sa dostal antiparazitikám. Postavili ma na nohy, bol som zasa schopný robiť. Teraz ma zasa postavili na nohy a uľavili môjmu mozgu. Tak isto béčko mi intenzívne mesiac pomáhalo mať sa lepšie.
Stále si myslíte že sú to nezmyselné bludy? Bodaj by takéto bludy spôsobovali u mňa psychofarmaká.
Ivan
Ivan
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 211
Reputácia Reputácia : 1
Dátum registrácie : 13.09.2010

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

http://psychiatria.nazory.eu/
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 2 - Stránka 60 Empty Re: Ako sa dnes máš? 2

Odoslať  Tuto Št 7 október 2010 - 0:46

Neviem, ale ja mam pocit, že krátkodobá psychoterapia je nedostatočná. Podľa mňa nemá šancu vyriešiť zásadné problémy, skôr môže slúžiť ako pomocný diagnostický nástroj. Psychoanalýza ide až na kosť... a to je práve žiaduce. To by musel byť sakra psychológ, aby za 25 sedení niekoho dostal z vážnych problémov, to akurát tak rozvody, frustrácie, možno fóbie...

Inak k tým mýtusom k braniu psychofarmák máš pravdu. Nie je žiaduce, aby niekto zameriaval pozornosť výlučne na suplementy výživy. Potom môže jednotlivec získať dojem, že taká F25 je vážna ako dajme tomu nádcha a chvíľu poberie lieky a je fit. Psychiatrické diagnózy sú na dlhé lakte a hranie sa s nimi ako s prechladnutím môže vyvolať závažné reakcie, aj zhoršenie stavu.
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4792
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 2 - Stránka 60 Empty Re: Ako sa dnes máš? 2

Odoslať  slnecnica Št 7 október 2010 - 0:52

ktory z psychoanalytikov je jeden z najznamejsich na slovensku? prosim si meno. dakujem.
este raz a jasne: NA SLOVENSKU PSYCHOANALYZU NIKTO NEROBI. ak, tak psychoterapiu, ale to je sakra rozdiel Smile okrem toho psychoanalyza, je proces na 5 rokov a viackrat do tyzdna, neviem ci aj nie kazdy pracovny den ci ako to, v amerike k nim chodia.

psychologicky problem a psychiatricky problem ako dva nezavisle problemy? zaujimave ale dost zvlastne, pretoze s psychikou je prepojene vsetko co sa deje v organizme, ano dokonca aj od nadchy az po dajme tomu pichanie na konci laveho malicka.

nie ivan nespochybnujem tvoj dojem z toho ze ti pomaha to co robis. ale preco ti tie veci pomahaju kratkodobo? mesiac? za mesiac sa telo ani nestihne poriadne nakopnut. hej, poznam cloveka ktory by sa ma snazil presvedcit o inom, ale ked som ja odchadzala z nemocnice, on tam este ostal. ivan ja neutocim. len tie veci ktore tu popisujes, zda sa, funguju len u teba. je to tym ze si vynimocny alebo subjektivnym dojmom zlepsenia stavu? ....a preco by psycholog nemohol brat antidepresiva? to vseobecny lekar si nemoze dat aspirin?
slnecnica
slnecnica
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 409
Reputácia Reputácia : 13
Dátum registrácie : 21.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 2 - Stránka 60 Empty Re: Ako sa dnes máš? 2

Odoslať  Tuto Št 7 október 2010 - 1:01

Slnečnica, neskúmal som či to niekto robí na Slovensku. Viem, že poisťovňa hradí len, tzv. krátkodobú terapiu, ale podľa mňa by sa tieto záležitosti dali riešiť s psychológom - veď sa to učia na fakulte. Možno inak v Čechách. Psychoterpia vyžaduje aj dlhodobé sedenia, takže je to fatálna blbosť, čo píše Ivan. To koľko sedení si mal 10? 20? Na prvom sedení sa dá akurát tak predstaviť. Čo píšeš ohľadne psychologického problému psychiatrického problému, to plne súhlasím so Slnečnicou. Trebars buď aj naštvaný, ale napísal si totálnu sprostosť.
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4792
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 2 - Stránka 60 Empty Re: Ako sa dnes máš? 2

Odoslať  slnecnica Št 7 október 2010 - 1:15

tuto to bola otazka na ivana pretoze pisal ze siel za psychoanalytikom, jednym z najznamejsich na slovensku tak ma velmi zaujima za ktorym kedze u nas psychoanalyzu nik nerobi.
poistovne hradia aj dlhodobu terapiu, ale nie kazdy psycholog ma zmluvu s poistovnou, to si treba zistit. ja mam za sebou ovela viac ako 25 sedeni a platila som len za prve, co je standardny postup, keby sa pacient rozhodol nabuduce neprist.
slnecnica
slnecnica
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 409
Reputácia Reputácia : 13
Dátum registrácie : 21.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 2 - Stránka 60 Empty Re: Ako sa dnes máš? 2

Odoslať  Tuto Št 7 október 2010 - 1:21

Slnečnica, a čo vlastne nespíš? Vlk Ti tam už v avatare zavíja...

Inak osobne mám dojem, že u Ivana je prítomný aj minimálne kúsok hypochondrie... už som sa mal možnosť s niečím takým stretnúť... u nich je tiež všetka medecína bezmocná a skúšajú na sebe ako na králikovi. Dokonca u nich platí ako u Ivana, že im liečba, o ktorej si myslia že pomôže, a onedlho prestane účinkovať. Majú aj príznaky jednotlivých chorôb čo si naštudovali. A dokola. A medecína je bezmocná. Pomáha opakovane vymieňať "cukríky" a všetci sú spokojní. Len im musíš nahovoriť, že tie "cukríky" sú fenomenálnou najnovšiou liečbou... Najťažšie sú liečiteľný práve taký, čo sa príliš vzdelávajú a sú de facto v diagnózach zbehlý. Takých neoklameš. Musíš im "nahovoriť" reálnu diagnózu a dať fungujúce lieky. Problém je na svete. Tieto lieky buď nezaberú, alebo neskôr prestanú "účinkovať". Pacient je tak odkázaný na večné hľadanie diagnózy resp. liekov.

Na hypochondriu väčšinou trpia práve pacienti s vylúčenou larválnou depresiou, s bolesťami neznámeho pôvodu. Niekedy nemá šancu pomôcť psychiater, podľa stupňa choroby ani psychológ, veľká šanca je u psychoanalytika.

Za hypochondriou, z psychoanalytického hľadiska, stojí potreba jednotlivca byť niečím výnimočný. Koreňom môže byť napríklad kojenie, keď matka pridájala dieťa len vtedy ak plakalo. Práve tu sa zafixovala splnenie túžby po pozornosti a potreba výnimočnosti sa tým pádom spojila s aktivitou v podobe vzlykania. Následne po rokoch vznikla situácia, ktorá vyvolala túto potrebu v takej miere, že zapríčinila chorobu. Riešením, zo spomínaného hľadiska, je poznanie tejto situácie a rozpoznanie príčin z minulosti.


Naposledy upravil Tuto dňa Št 7 október 2010 - 1:55, celkom upravené 2 krát.
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4792
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 2 - Stránka 60 Empty Re: Ako sa dnes máš? 2

Odoslať  slnecnica Št 7 október 2010 - 1:33

vlci su nocne tvory Smile pravda je ze som uz davno mala spat lebo zajtra vstavam do skoly a uz sa vidim rano, ale pisala som si este s kamaratom a kamaratkou, aj som citala, a teraz pisem sem. ale uz sa veru poberiem pomaly...

hypochondria, co ja viem... mozno, nemam skusenosti s takymi ludmi, ale viem hypochondria patri do paranoidnej symptomatiky, aspon myslim Embarassed ale diagnostikovat cez net tazko. zas, skusat na sebe, no nech, clovek je sam za seba zodpovedny (ale aj za svoju rodinu a blizkych a to uz si moze odporovat s dobrovolnymi pokusmi na sebe), len potom netreba vyskakovat a snazit sa davat dolu toho kto nesuhlasi, lebo toto je v podstate jasny znak ze niekto tu ma problem.

vies co idem uz spat... vela trepem uz Rolling Eyes

inak, priblizne takto pred rokom som bola v nemocnici... a taky nostalgicky pocit mam z toho strasne.

ad "cukriky" ... placebo efekt, tiez je len kratkodoby Rolling Eyes
slnecnica
slnecnica
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 409
Reputácia Reputácia : 13
Dátum registrácie : 21.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

Strana 60 z 84 Previous  1 ... 31 ... 59, 60, 61 ... 72 ... 84  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore