Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 2

Strana 51 z 84 Previous  1 ... 27 ... 50, 51, 52 ... 67 ... 84  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 2 - Stránka 51 Empty Re: Ako sa dnes máš? 2

Odoslať  Ivan So 25 september 2010 - 21:22

Mal som pár prípravkov vrátane melatonínu a jednoznačne môžem skonštatovať, že jediné čo zabrali boli ich nežiadúce účinky.


Ahoj Tuto.

Skôr, než som prestal užívať psychofarmaká, tak som všetky druhy vyskúšal, lebo som stále hľadal niečo, čo mi pomôže.
Urobil si aj ty to isté so všetkými alternatívami na spanie, ktoré sú hodné povšimnutia?

Uznaj, nejaké burinné zlátaniny v ampulke mi asi ťažko zaberú, keď takmer nefunguje zmes hypnotík a sedatív spojená s 30 hodinovým bdením.

Farmaceutická veda sa pri vývoji liekov inštiruje účinkom burinných zlátanín. Zistí ktorá látka v nich je účiná a potom ju synteticky vyrába. Ešte ani zďaleka nestihli preskúmať všetky účinné byliny. Takže nádej tam je.

Mám doma Mulungu, je mi na nič, pošlem ti ho? http://www.rain-tree.com/mulungu-powder.htm
Aj profesor Patočka si ho preklepol: http://www.toxicology.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=156
http://www.tigis.cz/PSYCHIAT/psych_2_3_09/08_patocka.pdf

Máš/máte nejaké typy na bezbolestné vytvorenie režimu dňa?
Budem vám vďačný za akékoľvek podnety.


Ja chodím spať vtedy, keď som už totálne unavený. Inak by som nezaspal. Väčšinou som totálne unavený do jednej hodiny ráno, a našťastie mi práca začína až o pol desiatej. Takže ja nie som ten správny typ, ktorý by ti v tomto vedel účinne poradiť. Jediné čo ma napadá je fyzická námaha pred spaním, ale to môže byť pre niekoho bolestné. Niektorí ľudia majú ale z takého večerného behu hormón šťastia endorfín, takže okrem toho že sa ním nadopujú, aj príjemne zaspia od únavy. Čo ty na to? Oprášil by si svojho športového ducha jumping2
Ivan
Ivan
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 211
Reputácia Reputácia : 1
Dátum registrácie : 13.09.2010

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

http://psychiatria.nazory.eu/
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 2 - Stránka 51 Empty Re: Ako sa dnes máš? 2

Odoslať  Ivan So 25 september 2010 - 21:36

Matej Skalík napísal:
Ivan napísal:Ty si napísal, že duch chorý nie je, ale duša hej. Ako tvoj duch vtedy vnímal túto udalosť? Nezdalo sa mu čudné, že duša má takú chorobnú víziu?

Nepoznám ešte detaily teologickej antropológie natoľko, aby som vedel posudzovať vzťahy medzi duchom a dušou. Ale jedno viem, a síce že blud si človek neuvedomí. To jednoducho ako chorobnú víziu nevnímaš, pre Teba je to vtedy úplne reálne a normálne, skôr máš tendenciu tvrdiť, že to ostatní sú divní a Ty máš určite pravdu. Delúzia neposkytuje priestor pre vhľad, náhľad. Človek si neuvedomuje nereálnosť a nelogickosť svojho myslenia a správania. V tom spočíva sila bludu.

Chápem. Takže vnem je taký reálny, že ľudský duch o ňom nepochybuje.
Ivan
Ivan
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 211
Reputácia Reputácia : 1
Dátum registrácie : 13.09.2010

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

http://psychiatria.nazory.eu/
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 2 - Stránka 51 Empty Re: Ako sa dnes máš? 2

Odoslať  Tuto So 25 september 2010 - 21:56

Ahoj Ivan,
ja skutočne alternatívnym liečbam, čo sa týka spánku príliš neverím. Už som toho dosť vyskúšal a bez účinku. Ďakujem za ponuku lieku, ale zostávam pri svojom názore. Docela som rád, že mi zaberajú klasické medikamenty aspoň trochu. Od pondelka však skúsim to B-čko. Je B-komplex vhodný? Je primerané dávať si 1-0-1? Alebo lepší je pangamín? Mám dojem, po tom čo som čítal, že B-čko vyreguluje nervovú sústavu, skúsil by som to s ním aj na tento problém.

Ivan napísal:Ja chodím spať vtedy, keď som už totálne unavený. Inak by som nezaspal. Väčšinou som totálne unavený do jednej hodiny ráno, a našťastie mi práca začína až o pol desiatej. Takže ja nie som ten správny typ, ktorý by ti v tomto vedel účinne poradiť. Jediné čo ma napadá je fyzická námaha pred spaním, ale to môže byť pre niekoho bolestné. Niektorí ľudia majú ale z takého večerného behu hormón šťastia endorfín, takže okrem toho že sa ním nadopujú, aj príjemne zaspia od únavy. Čo ty na to? Oprášil by si svojho športového ducha

Zaujímavé u mňa je, že fyzické aktivity majú na mňa naopak povzbudivý efekt. Ak sa chcem vyspať, musím naopak rátať s min. hodinovým ležaním. V tomto mi do určitej miery pomáha autogénny tréning. Ak by som si večer zašportoval stalo by sa akurát to, že by som bol celý nabudený a spanie ta-tam. U mňa je veľmi, ale veľmi výnimočné, že idem spať prirodzene unavený a to aj po dvoch nociach nespania. Jednoducho, v noci sa mi nechce spať. Dalo by sa povedať, že do spánku skôr upadám, akoby som postupne zaspával. Aj po dlhodobom nespaní sa musím do zaspávania nútiť.

Dosť ma tento problém trápi. Na druhej strane ak už upadnem do spánku, spím plnohodnotne, a ráno je zas katastrofa vstať. U mňa vstanie typu hop-hop skutočne výnimočné. Skôr tu sedí prirovnanie "vyťahovanie ježa zo zimného spánku". A tak.

Inak so športom máš pravdu. Mal by som sa v tomto spamätať a zase sa pustiť aktívne do toho. Priznám sa, že sa mi do toho až tak nechce. Občas chodím do fitka a pomáham na záhrade, ale to nestačí. Kedysi som si na športe fakt dal záležať a spánkové problémy jednoducho boli omnoho menšie.

Problémom by mohli byť aj kávy naobed a spomínaný tabakizmus, ktorého sa neviem zriecť a možno ani nechcem.

Zlé spanie by sa mohol zdať banálny problém, ale nie je to tak. Zdravý, primeraný spánok je to čo vás udržuje vo forme a je veľmi prospešné ak máte tieto záležitosti v poriadku. Ak nie, automaticky sa zníži vaša kvalita života. Musíte okamžite operovať s večšou vôľou v prekonávaní otupelosti a únavy. Ak nemáte tento problém, potešte sa, že aspoň niečo je OK.


Ivan napísal:Chápem. Takže vnem je taký reálny, že ľudský duch o ňom nepochybuje.

Blud je subjektívne totálne chápaný ako realita. Niekedy je aj príjemný a potom doktorom dáva veľa práce ťa "presvedčiť", že to nie je pravda. Postihnutý bludom, si často aj prispôsobuje realitu tak, aby blud podporovala a smerovala k jeho "pravdivosti". V akútnych stavoch je dotyčný plne stotožnený s bludom a je pre neho reálny asi tak ako že 1+1=2.
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4792
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 2 - Stránka 51 Empty Re: Ako sa dnes máš? 2

Odoslať  Ivan So 25 september 2010 - 22:15

Tak ako pokazený sluch môže skreslovať zvuk, tak ako pokazené oko môže skreslovať zrak, tak pokazený mozog môže skreslovať dobrý sluchový aj zrakový vnem. Na základe čoho ale potom človek nadobudne pocit, že keď neprestane fajčiť, tak zahubí svet? Je tam kus jeho viny z podvedomia, že fajčiť nie je správne, ktorý sa premieša so skresleným vnemom vonkajšej reality a tak vznikne scenár v hlave? V podvedomí má človek ukrytých kopec pocitov a zážitkov z minulosti, ktoré sa vyroja do vedomia vtedy, keď človek stráca neskreslené vnímanie vonkajšej reality?
Keď som mal halucinácie a videl som namiesto pieskových zrniek pohybujúce sa chrobáčiky z nožičkami, tak mi moje JA povedalo, že to mám určite halucinácie, pretože nie je logické, aby toľko chrobáčikov liezlo po stene v nemocnici a nikto si to nevšímal. Chcel som to pred sebou z tohoto dôvodu povýšiť na pseudohalucináciu, ale nepodarilo sa mi to. Tie nožičky boli tak živé, že som to začal považovať za realitu.
Pieskové zrnká, ktoré sa skresleným vnemom hýbali dostali zrejme impulz z podvedomia, že čo sa hýbe má nožky, a chrobáčik bol na svete. Však keď má človek strach, a ide čiernym lesom za tmy, tak tiež vidí všeličo, čo prichádza z jeho podvedomia a nie cez oči. Tuto, ty keď si sa túlal lesom počas mánickej príhody, čo si vnímal za tmy v lese? Víly alebo big fooda?
Ivan
Ivan
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 211
Reputácia Reputácia : 1
Dátum registrácie : 13.09.2010

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

http://psychiatria.nazory.eu/
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 2 - Stránka 51 Empty Re: Ako sa dnes máš? 2

Odoslať  Tuto So 25 september 2010 - 22:34

Ivan napísal: ty keď si sa túlal lesom počas mánickej príhody, čo si vnímal za tmy v lese?

Vnímal som tmu ako tmu. Zdalo sa mi, že niekto, niečo je okolo mňa a ja musím napredovať za svojím poslaním.
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4792
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 2 - Stránka 51 Empty Re: Ako sa dnes máš? 2

Odoslať  Ivan So 25 september 2010 - 23:15

Ahoj Ivan,
ja skutočne alternatívnym liečbam, čo sa týka spánku príliš neverím. Už som toho dosť vyskúšal a bez účinku. Ďakujem za ponuku lieku, ale zostávam pri svojom názore. Docela som rád, že mi zaberajú klasické medikamenty aspoň trochu. Od pondelka však skúsim to B-čko. Je B-komplex vhodný? Je primerané dávať si 1-0-1? Alebo lepší je pangamín? Mám dojem, po tom čo som čítal, že B-čko vyreguluje nervovú sústavu, skúsil by som to s ním aj na tento problém.

Ahoj Tuto.

Voľakedy dávno som sa necítil dobre a našiel som doma Nitrazepan, čo mala mama, tak som si z neho šupol, že aspoň zaspím, keď mi neni dobre. A čo sa nestalo, respektíve stalo... Taká energia ti do mňa vošla, že som nespal dva dni a dve noci. A bol som čulý ako rybička v čistučkej vodičke. Kúrňa, a to bolo hypnotikum. Fungovalo opačne. Čo keby si si skúsil dať pred spaním silnú kávu s guaranou? Možno aj u teba to bude fungovať opačne!!!

B-komplex. Terapeutické dávky začínajú od 250 jednotiek z každého béčka denne. Firma Jamieson síce predáva po lekáriach svoje produkty, ale neviem či dováža na Slovensko aj B100 komlex. Tie naše produkty sú len na pošteklenie nervov, ale nie na preliečenie. Jedine že by si si dával 5 tabltiek naraz. Najsilnejší z tuzemských je B komplex forte, ale ten má asi len 5 druhov béčiek, čo je dosť málo na môj vkus. Ale zas lepšie ako nič. Z toho by si ale musel zjesť aspoň 20 denne, aby to malo efekt. http://www.zentiva.cz/Files/CZ/Product/0040149/B_komplex_forte.pdf
Tu sú inštrukcie ohľadom Jamiesonu http://dpdr.forum-zdarma.sk/viewtopic.php?f=15&t=5&p=12#p12

Čítal so životopisnú knihu od Marka Vonneguta, Expres do raja. Tiež mal podobnú mánickú príhodu ako ty, že týždeň nepotreboval spať a jesť. Najprv sa liečil psychofarmakami, ale nebol spokojný, tak skúsil orthomolekulárnu psychiatriu a vyliečil sa. Potom sa rozhodol vyštudovať medicínu. Knihu mám doma, môže kolovať ak chcete. Nejaké info: http://psychiatria.nazory.eu/pripady-vyliecenia-alebo

Ivan
Ivan
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 211
Reputácia Reputácia : 1
Dátum registrácie : 13.09.2010

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

http://psychiatria.nazory.eu/
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 2 - Stránka 51 Empty Re: Ako sa dnes máš? 2

Odoslať  Ivan So 25 september 2010 - 23:45

Tuto napísal:
Ivan napísal: ty keď si sa túlal lesom počas mánickej príhody, čo si vnímal za tmy v lese?

Vnímal som tmu ako tmu. Zdalo sa mi, že niekto, niečo je okolo mňa a ja musím napredovať za svojím poslaním.

Takže si strach v lese za tmy nemal? Ani teraz by si ho nemal? Ja som išiel lesom za tmy sám dvakrát, ale nebolo mi všetko jedno. Dosť som musel ovládať svoje pocity a mazal som z toho lesa svižnou chôdzou. Po lese lietali svätojánske mušky a stále niekde niečo šramotilo.
Raz som spal v stane na starom cintoríne. No spal, nespal,lebo som nevedel. Stále niekto chodil pri stane, a ja som sa bál vykuknúť, že čo to je affraid
Ivan
Ivan
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 211
Reputácia Reputácia : 1
Dátum registrácie : 13.09.2010

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

http://psychiatria.nazory.eu/
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 2 - Stránka 51 Empty Re: Ako sa dnes máš? 2

Odoslať  Tuto Ne 26 september 2010 - 1:23

Ivan napísal:Takže si strach v lese za tmy nemal? Ani teraz by si ho nemal?

Ešte doplním mal som nielen mániu, ale bola spojená aj so silným megalomanským bludom. Jednoducho plus "k dobru".

Ohľadne strachu asi toľko, že v danej chvíli by som sa pustil aj do celej svorky medveďov, keby na mňa zaútočili. Inak zvieratá to moje prehnané sebavedomie cítili. Aj som narazil na jedného psa-boxera, keď bol asi na dva metre, priam bolestne zakňučal a dal sa do strašného behu odomňa a za chvíľu ho nebolo.

O strachu v tom stave nie je ani reči. Bol som taký veľký nebojsa. Išiel som priamo za "poslaním", ako som Ti písal, nebolo hladu, smädu, bolesti... pochop na strach nebolo fakt kedy, to bola len taľafatka. Bolo to hodne šialené. Veď len nohy som mal zhumpľované, krvavé. Bolestné bolo na mňa len pozrieť. Na akútnom vo V. Záluží ma dávali dokopy nielen duševne ale hlavne fyzicky. Možno ešte pár dní a moje kosti by obhrýzali líšky, fyzicky som bol už úplne na hrane - podľa lekárov.

Stalo sa to v 2001. Odvtedy som nikdy silneší zážitok nemal. Zvláštne na tom je, že aj napriek zlému stavu, nespatiu, predpokladanej únave mozgu si pamätám omnoho viac detailov ako z iných udalostí v mojom živote.

Našťastie po rokoch je to len varovná spomienka. Prežil som to. Odvtedy som mal nečasto len ľahšie stavy a od 2006 ani také. Zostali len mierne, riešiteľné problémy, ktoré rozhodne nie sú na pobyt v nemocnici, alebo s lekármi. Lieky som už 4 roky nemenil (ani dávkovanie) s výnimkou tých na spanie a generík (lacnejších variánt orig. liekov). V zásade sa cítim OK. Malé problémy sú aj budú, niečím sa zabávať treba.

PS: Teraz by som sa sám v lese potme bál. Ticho, tma, občas šuchot, bitie srdca, dych ... no des.
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4792
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 2 - Stránka 51 Empty Re: Ako sa dnes máš? 2

Odoslať  Matej Ne 26 september 2010 - 19:29

Dneska som sa mal dobre. Bol som činný, pracoval som na veciach, na ktorých mám pracovať, tiež som sa hral, umýval hlavu, čítal si knihy, učil sa. Proste fajn bolo. cherry B-vitamíny a Céčko mi už došlo, kúpime až zajtra voľakde v Kauflande alebo kde lekárni. Ale niacín pekne užívam a fakt mi akoby pomáha všestranne, aby som sa cítil fajn, aby som nemal depresiu a ešte k tomu vôbec nežeriem. Nepreháňam to s jedlom napriek tomu, že užívam 3 mg Rispenu a 37,5 mg Risperdal Consty. Je to sila. Som prekvapený, a to veľmi príjemne. Neviem, či to správne spájam s niacínom, ale jedno viem, odkedy ho beriem, som depresiu nemal, pokiaľ nerátam prehnanú reakciu na doktorku z pondelka. Inokedy som mával depresiu aspoň raz do týždňa. Ale možno už aj zaberá 20 mg Escitilu antidepresíva, takže ma to viac optimalizuje a psychicky vyrovnáva. Každopádne sa niacínu zataľ vzdať nemienim, chi. alien Ani liekov. I love you

flower cool

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 2 - Stránka 51 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5063
Reputácia Reputácia : 941
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 2 - Stránka 51 Empty Re: Ako sa dnes máš? 2

Odoslať  Ivan Ne 26 september 2010 - 20:54

Dnes to bolo zasa o bolesti celého tela. Včera mi bolo lepšie, napriek tomu, že som bol tesne bo bacilóze. Dal som si len jeden tramal na tlmenie bolesti. Trochu to pomohlo.
Ivan
Ivan
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 211
Reputácia Reputácia : 1
Dátum registrácie : 13.09.2010

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

http://psychiatria.nazory.eu/
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 2 - Stránka 51 Empty Re: Ako sa dnes máš? 2

Odoslať  Robo Ne 26 september 2010 - 21:10

Ahojte kamaráti. Dnes som prežil veľmi pekný deň. Moja babka Anna mala dnes životné jubileum-80-tku. Na oslave som bol s rodičmi, mali sme dobrú spoločnosť, prišla aj sesternica Klaudia z JOJ-ky, zatancovali sme si, mali sme dobré jedlá a nápoje, boli tam aj moji synovci a sesternicine dcéry-ale nie Klaudiine, ale Števkine, ktoré sa šantili s mojimi synovcami. Babka pochádza z obce Žakarovce v okrese Gelnica. Je to babka, ktorú mám veľmi rád a je to naozaj taká dobrá babka ako z rozprávky. Zišli sme sa tam užšia i širšia rodina po dlhej dobe, porozprávali sme sa a bolo nám fajn. Aspoň na jeden deň-boli sme v reštuaurácii na námestí od 13.00 hod do 20.00 hod ako uzavretá spoločnosť, som zabudol, čo je to nuda, smútok, stres, depresia, namýšľanie... Teraz počúvam rádio a hrajú tam super pesničku, ktorá mi robí dobrú náladu. Takže asi tak... Majte sa krásne, Robo. albino flower elephant jocolor sunny Basketball jumping jumping2 bounce I love you
Robo
Robo
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 236
Reputácia Reputácia : 52
Dátum registrácie : 20.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 2 - Stránka 51 Empty Re: Ako sa dnes máš? 2

Odoslať  Tuto Po 27 september 2010 - 23:50

Je takmer 24:00 a ja bilancujem deň. Skonštatujem: "Ná, šak sa to dalo".

Brú, spolutrpitelia, želám Vám pekný spánok a sladké sny.

Ako sa dnes máš? 2 - Stránka 51 Sleep
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4792
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

Strana 51 z 84 Previous  1 ... 27 ... 50, 51, 52 ... 67 ... 84  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore