Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 2

Strana 52 z 84 Previous  1 ... 27 ... 51, 52, 53 ... 68 ... 84  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 2 - Stránka 52 Empty Re: Ako sa dnes máš? 2

Odoslať  Laura Ut 28 september 2010 - 11:46

Prežívam ťažké rozpoloženie už dva týždne,len teraz mi to dochádza.Stretla som bývalého,čo sme už 12 rokov rozídení a odvtedy mám zmatok v hlave.Boli sme spolu 5 rokov a čakali sme aj decko no a tu začína problém ku ktorému sa chcem dostať.Keď som mala 26 rokov,otehotnela som prvýkrát.Nebolo to so spomínaným dotyčným,ale chcela som si to nechať a vydať sa za otca dieťaťa.Žiaľ, potratila som.Z toho som dostala mániu a kam inam som sa dostala,jedine na psychiatriu.Na gynekológiu prišla pre mňa psychiatrička,že sa tam vraj chovám odveci a odviezli ma v sanitke na psychiatriu,kde som bola vtedy jediný krát proti svojej voli.Došiel tam sudca so sekretárkou,vypočuli ma a skonštatovali,že tam patrím.Ja si na to moc nespomínam.,lebo mi dali šoky a veĺa vecí som zabudla. Zoznámila som sa tam s kamoškou,s ktorou sa kamarátim doteraz.Ona mala doma u druha maličkú dcérku.Jedného dňa nás s touto kamoškou odviezli zase na gynekológiu,kde nám bez opýtania obidvom nasadili vnútromaternicové antikoncepčné teliesko Dana.Nikto sa nás nepýtal,či to chceme.Jednoducho,že budeme musieť brať lieky a nemáme mať deti.U mojej staršej kamošky to bolo do istej miery opodstatnené,lebo mala už dve deti.No ja som dieťa nemala a vďaka nim ani nemám a mať nebudem.Po návrate z nemocnice som si s vtedajším partnerom nerozumela,lebo po Mega dávkach Haloperidolu,čo mi dávali aj depotne aj v tabletkách som len ležala.Dostala som prvý krát ID,čo som tiež nerozhodovala ja.A keď už bolo všetko nanič objavil sa on-moj najmilovanejší bývalý.Boli sme spolu 5 rokov,za tých pať rokov som otehotnela aj s tou Danou,no dieťa som samozrejme potratila.Ináč,ženám, čo nerodili sa Dana ani nemá dávať.Moj bývalý je otcom dvoch detí.Tvrdí,že ja som mu dieťa nedala,len som ho obrala o roky života,no ja viem,že na druhej strane som mu neni lahostajná.To však teraz riešiť nechcem.Ja len,že cigánky sa sťažujú na Eúrópsky parlament,keď ich kastrujú po 10 tich deťoch a mňa niekto donúti na antikoncepciu a ešte mi ju tam aj zle zavedú? Bolo to pred 17timi rokmi.Vtedy ešte nebol Úrad pre dohľaqd nad zdravotnou starostlivosťou,takže tam sa obrátiť nemožem.To viem.Mám sa súdiť,alebo to nechať tak?Na súd peniaze nemám a asi by bláznovi neuverili.Mám to niekde ešte napísať? Čo mi radíte?Z náboženskéhoo hĺadiska je hriech aj keď Ťa niekto donúti k anti koncepcii a potom následný potrat vyvolaný ňou?Viem,že hriech je už aj smilstvo,nie však taký ako interupcia a anikoncepcia neviem na akej úrovni je hriech,ale z hľadiska ľudsých práv by nikto nikoho nemal nútiť k antikoncepcii,tobož nie bezdetnú ženu,s dvoma maturitami.Pre mńa bude asi najmúdrejšie sa na to vykašľať i keď sa to ťažko dá.
Laura
Laura
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 385
Reputácia Reputácia : 20
Dátum registrácie : 20.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 2 - Stránka 52 Empty Re: Ako sa dnes máš? 2

Odoslať  Tuto Ut 28 september 2010 - 14:52

Ahoj Laura,
veľmi neveselý príbeh si napísala. Je mi z toho dosť smutno. Divím sa, že sa niečo také môže udiať v našej spoločnosti. Každý tu máme svoje bôle a ty máš určite jeden z veľkých.

Ťažko znášať rany osudu, keď sú namierené na nás. Nespravodlivosť od cudzích bolí ako nôž v chrbte. Máš ťažkú dilemu. Rozhodnúť sa pre súd (kvázy pomstu, kompenzáciu), alebo nechať tak (zmierovať sa, zabúdať). Riziko negatív pre teba zo súdu je dosť veľké. Čakať treba veľa, veľa pretriasačok okolo skutku, svedkov, tvojho zdravotného stavu. Musíš zvážiť, či si schopná vydržať príkoria spojené s procesom a rátať aj so skutočnosťou, že nedopadne v Tvoj prospech. Na druhej strane si myslím, že takýto prípad by rozbúril hladinu ak by bol medializovaný. Dalo by sa predstaviť, že by sa to ťahalo vyššie a vyššie. Je na Tebe či sa na takýto dlhý boj cítiš. ... Druhá strana je nechať to tak. Tiež ťažké riešenie. Zmierenie sa je náročná cesta a obzvlášť v konkrétne tomto. Žena a možnosť mať deti k sebe patria od prírody. Zmieriť sa s tým, že to tak nebolo a navyše vinou iných je náročné. Obidve varianty chcú silnú a statočnú ženu.


Nemôžem Ti síca povedať ako sa máš rozhodnúť, ale každopádne Ti fandím, nech sa rozhodneš akokoľvek.
Držím palce. Tuto

Posielam Ti aspoň obrázok na potešenie:
Ako sa dnes máš? 2 - Stránka 52 Nostalgia_by_nighty
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4792
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 2 - Stránka 52 Empty Re: Ako sa dnes máš? 2

Odoslať  Ivan Ut 28 september 2010 - 14:55

Laura, máš to ťažké, ale to asi každý z nás, len iným spôsobom. Podľa mňa by si mala energiu investovať do toho, čo vnímaš ako užitočné. Súdiť sa za neférovosti, ktoré boli voči tebe použité považujem za veľmi zdĺhavý, namáhavý boj s neistým koncom v prospech teba, a tak by si mala zvážiť, či to naozaj stojí za to. Musela by si mať za sebou schopných ľudí, ochotných dokázať porušenie zákona a ešte k tomu by mali byť platený štátom, keďže predpokladám, že ty na ich zaplatenie nemáš.
Podľa mňa je dôležité nájsť si zmysel života, a keď ho človek nevie nájť, mal by v jeho hľadaní pokračovať aj keby to malo trvať do konca života.
Ivan
Ivan
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 211
Reputácia Reputácia : 1
Dátum registrácie : 13.09.2010

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

http://psychiatria.nazory.eu/
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 2 - Stránka 52 Empty Re: Ako sa dnes máš? 2

Odoslať  anonym Ut 28 september 2010 - 15:08

tiez mam na postup lekarov tazke srdce. keby mi nenasadili leponex, mohol som teraz fungovat bez liekov a vyspevovat o B-ckach. zavidim ti, Ivan.
avatar
anonym
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 886
Reputácia Reputácia : 26
Dátum registrácie : 20.09.2009

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 2 - Stránka 52 Empty Re: Ako sa dnes máš? 2

Odoslať  Ivan Ut 28 september 2010 - 15:31

Lapaj napísal:tiez mam na postup lekarov tazke srdce. keby mi nenasadili leponex, mohol som teraz fungovat bez liekov a vyspevovat o B-ckach. zavidim ti, Ivan.

Nemáš mi čo závidieť Lapaj. Nemám nič dobré, čo by si nemohol mať aj ty. Béčka som predostrel len ako alternatívu, aby tu nevznikol dojem, že jedinou možnou cestou u každého sú len antipsychotiká.

Keď už píšeš o tom leponexe, tiež som ho bral. Dva týždne. Prečo tak krátko? Pečeňový test dopadol biedne.
Ivan
Ivan
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 211
Reputácia Reputácia : 1
Dátum registrácie : 13.09.2010

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

http://psychiatria.nazory.eu/
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 2 - Stránka 52 Empty Re: Ako sa dnes máš? 2

Odoslať  anonym Ut 28 september 2010 - 15:36

ok, prepac. len mam taku miernu zlost. pretoze ak raz niekoho nastavia na vyssie davky leponexu, uz nie je cesta spat. tem paciet ma problem udrzat sa, ako napriklad ja na dvoch antipsychotikach v maximalnej davke. vacsina pacientov sa musi znovu vratit k leponexu, podobne aj ja. preto, vravim, ze keby ma nenastavili na leponex, mozno by som to nejako inak zvladol.
pecenove testy? nemyslis nahodou odobratie krvi? to sa totiz aplikuje zozaciatku kazdy tyzden.
avatar
anonym
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 886
Reputácia Reputácia : 26
Dátum registrácie : 20.09.2009

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 2 - Stránka 52 Empty Re: Ako sa dnes máš? 2

Odoslať  Ivan Ut 28 september 2010 - 17:02

Áno, myslel som odobratie krvi. Leponex je toxický na pečeň, preto ho môže brať len ten, koho pečeň ho zvláda.

Mrzí ma, že je taký problém so závislosťou na Leponex. Jediný kto z toho má asi radosť je ten, kto z toho má finančný prospech.

Ivan
Ivan
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 211
Reputácia Reputácia : 1
Dátum registrácie : 13.09.2010

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

http://psychiatria.nazory.eu/
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 2 - Stránka 52 Empty Re: Ako sa dnes máš? 2

Odoslať  filipka Ut 28 september 2010 - 17:10

Krv sa neberie kvoli peceni, ale kvoli sledovaniu mnozstva a spektra bielych krviniek. Okrem toho Leponex nie je zdaleka najdrahsie AP a niektori pacienti by bez neho neprezili.
Laura, to s tou Danou je hrozne. Ale tvoj hriech to nie je, toho sa nemusis bat, lebo hriech je vedome a dobrovolne porusenie Bozej vole a to si ty neurobila-ani dobrovolne, ani vedome. A smrt tvojho druheho dietata ma na svedomi gynekolog, ktory teliesko zavadzal a psychiater, ktory o tom rozhodol. Ty si v tom nevinne.
filipka
filipka
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1048
Reputácia Reputácia : 120
Dátum registrácie : 20.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Seroquel XR(quetiapín),Reagila (kariprazín, Alventa(venlafaxín), občas haloperidol

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 2 - Stránka 52 Empty Re: Ako sa dnes máš? 2

Odoslať  filipka Ut 28 september 2010 - 18:03

Lapajko, poznam aj pacientov, ktori v minulosti brali Leponex a uz ho neberu... Jeden to dokonca tahal dlhsie bez AP, ale potom mal relaps a teraz berie Seroquel. V kazdom pripade sa da Leponex nahradit a neplati, ze sa z neho uz neda prestavit na iny liek. Ina je otazka, ci iny liek zaberie, ale mnohym zaberie.
filipka
filipka
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1048
Reputácia Reputácia : 120
Dátum registrácie : 20.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Seroquel XR(quetiapín),Reagila (kariprazín, Alventa(venlafaxín), občas haloperidol

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 2 - Stránka 52 Empty Re: Ako sa dnes máš? 2

Odoslať  anonym Ut 28 september 2010 - 18:18

ahoj, fran, dakujem za tvoje povzdudzujuce slova. ja len viem, ze ked mi vysadili leponex rozvyrili sa mi v hlave vtierave myslienky, ktore som predtym nemal a museli mi nasadit zyprexu. stale to bolo ale zle, ved som skoro kazdy druhy den pil, vyslkovene som mal chaos v hlave, vtierave myslienky, obavy...proste zle. velmi som si vydychol ked mi leponex znova nasadili, ved behom dvoch mesiacov som sa alkoholu dotkol trikrat. momentalne mi je ale zase horsie, lebo mojim cielom bolo uzivat cisto iba leponex, bez zeldoxu. vysplhal som to na davku 200mg, ale unava to dalej nepusti, navyse mam stale vtierave myslienky. tak som si povedal, ze budem brat leponex len ako pomocne ap, beriem leponex 25-25-100 a zeldox 160mg. to ale az odo dnes. som zvedavy za kolko dni vtierave myslienky prejdu, ak vobec, ale myslim, ze prejdu. to len momentalne som akysi labilny. viem, ze sa podarilo pacientom prejst z lepoinexu na iny liek, ale s problemami. jeden pacient bral 125mg leponexu a stabilizovali ho az na 1200 seroquelu. aj to je ale uspech. u mna nestacili dve antipsychotika v maximalnych davkach + amitriptylin. a vobec fran, myslis, ze mi mohol leponex takto poskodit? ze mi stav v podstate zhorsil? ze zhorsenie stavu vyvolalo jeho vysadenie? aj ked som take prejavy predtym nemal?
avatar
anonym
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 886
Reputácia Reputácia : 26
Dátum registrácie : 20.09.2009

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 2 - Stránka 52 Empty Re: Ako sa dnes máš? 2

Odoslať  filipka Ut 28 september 2010 - 18:29

Na to sa da velmi tazko jednoznacne odpovedat, ale aj v literature sa popisuje, ze relapsy pri vynechani Leponexu byvaju tazsie ako pri inych AP. Ale povedat, ze jednoznacne je to nasledok Leponexu, nemoze nikto..
Inac poznam jednu, co berie 1500mg Seroquelu a depotny cisordinol k tomu, tomu vravim poriadna davka.
filipka
filipka
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1048
Reputácia Reputácia : 120
Dátum registrácie : 20.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Seroquel XR(quetiapín),Reagila (kariprazín, Alventa(venlafaxín), občas haloperidol

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 2 - Stránka 52 Empty Re: Ako sa dnes máš? 2

Odoslať  anonym Ut 28 september 2010 - 18:32

Kazdopadne dik it is perfect ja myslim, ze sa na to vsetko zas budem pozerat inak, ked budem v pohode.
Cisordinol? co to je? Very Happy
avatar
anonym
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 886
Reputácia Reputácia : 26
Dátum registrácie : 20.09.2009

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

Strana 52 z 84 Previous  1 ... 27 ... 51, 52, 53 ... 68 ... 84  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore