Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 2

Strana 67 z 84 Previous  1 ... 35 ... 66, 67, 68 ... 75 ... 84  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 2 - Stránka 67 Empty Re: Ako sa dnes máš? 2

Odoslať  slnecnica Št 14 október 2010 - 0:04

tuto, bola som ironicka. chori ludia maju chore vztahy.
ale ja radsej budem cely zivot sama ako keby som mala mat "vztahy" v ktorych ide len o (budem vulgarna ale presnejsie sa to nazvat neda, matej vycenzuruj to ak chces) bohapustu -------. pre hranicne strukturovanu osobnost (ako je moja) je to typicke, taketo vztahy, ale uz som z toho vyrastla.


Naposledy upravil Matej Skalík dňa St 27 október 2010 - 20:22, celkom upravené 1 krát. (Reason for editing : vulgarizmus)
slnecnica
slnecnica
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 409
Reputácia Reputácia : 13
Dátum registrácie : 21.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 2 - Stránka 67 Empty Re: Ako sa dnes máš? 2

Odoslať  Anonymný Št 14 október 2010 - 2:45

jaj, loptosi, nepoznate okolnosti a o nich by som fakt nerad na sklo. dnes (resp. uz vcera) som sa teda zastavil doma u dievciny, myslel som si, ze tak na hodinku azda, no boli z toho hodiny tri. ohladne toho, co slnecnica popisovala jemne drsnejsim vyrazom, mam podobny nazor. inak dojmy teda fajn, ale nacrtnutu rovinu typu vztah viac ako kamaratsky nerozoberam. Pravdou je aj to o chorych vztahoch, napriklad neverim, ze by som nastrahy vztahu dokazal zvladat. ked sme ale vsak uz troska v okoli tej tematiky muz-zena, odporucam vam pozriet si toto, je to poucne a hlavne usmevne: https://www.youtube.com/watch?v=6jAP0dZ36IM Very Happy
Anonymous
Anonymný
Anonymný


Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 2 - Stránka 67 Empty Re: Ako sa dnes máš? 2

Odoslať  Tuto Št 14 október 2010 - 12:21

slnecnica napísal: "vztahy" v ktorych ide len o

Slnečnica, ale to si povedala ty. Podľa mňa je hodne choré myslieť si pri každom závane okoloidúceho iného pohlavia na dlhotrvajúci a pevný vzťah. Netvrdím, že sa to všetko nemôže tak zvrtnúť, ale treba na tieto veci nazerať realistickejšie. Najprv nech si každý odtestuje partnera a potom uvažuje o vzťahoch. Kamarátsky vsťah žena - muž je jednoducho kamarátsky. Aby tam mohlo vzniknúť viac, musí to iskriť. Spomínaš tu ...ačku, ale to je tvoj názor. Sex nemusí byť len o animálnosti. Môže to byť krásne roztvorenie vzťahu s perspektívou do budúcnosti. Tvoje skúsenosti sú tvoje. Ja mám aj skúsenosť, že "chladný" vzťah bez dávky sexu je odsúdený na zánik.

Napísala si ... len o... . To sú silné slová a svedčia o tvojej negatívnej skúsenosti. Ja mám iné. "Len o" to je veľmi málo kedy. To je skôr u zvierat ako u človeka. Sex môže vytvárať pekné puto medzi dvoma jedincami a spôsobovať potešenie. Ja nemôžem za to, že ty vnímaš tieto pojmy tak vulgárne. "Len o" je to len medzi primitívami, ktorý sa správajú výhradne na základe svojich pudov. V spoločnosti je však v súvislosti so sexom veľa predsudkov a je mi ľúto, že aj ty im prepadáš.

Sex, milovanie je najvyššia forma prejavu intimity. Ja nemôžem za to, že súčasná komerčná spoločnosť si urobila z tohoto artiklu jednoducho formu biznisu. Intimita sa nepredáva, a ak je formou kupčenia už to intimita nie je. Je to tovar. Niektorý jednotlivci k tomu aj tak pristupujú. Je im jedno s kým, hlavne aby bol tovar. Sex je pritom nástrojom na udržiavanie a vytváranie blízkosti dvoch ľudí. Vari je na tom niečo zlé? Máš pocit, že sex a milovanie je niečo ohyzdné? Ak áno mám dojem, že problém je v tebe a nie v sexe. Spolu so spomínaným je v kurze aj maznanie a nežné dotyky. Je to prejav lásky ku konkrétnemu človeku, vytváranie najvyššieho puta. Extrém Tebou uvádzaný - ...ačka, je len akousi chabou náhradou za potrebu byť si blízky a v tomto prípade sú na pranieri hlavne primitívne pudy, ale o tom sex nie je.

Ako sa dnes máš? 2 - Stránka 67 Angel-God-Lovers
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4792
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 2 - Stránka 67 Empty Re: Ako sa dnes máš? 2

Odoslať  Anonymný Št 14 október 2010 - 14:49

noze pozrite si:

http://www.aktuality.sk/clanok/174286/cr-muza-roka-sokoval-nizky-dochodok/

málo mu je? treba ešte zobrať! azet to navyše ešte pekne zdramatizoval, napríklad aj zlým prepočtom, keďže dostávať má 2940 českých korún, čiže tak 120e, čo je na Slovensku bežný polovičný dôchodok pre niekoho, kto nepracoval. Ktorý invalid na Slovensku má vozík na mieru za 100 000 českých korún? Ktorý invalid na Slovensku si môže dovoliť platiť súkromného právnika, kondičných trénerov atď?!
I keď, pravda, keby bol cigáň...Ale nech si len sníva o svojich 10 000 korunách, hezounek, dúfam, že mu nepridajú ani halier!
Anonymous
Anonymný
Anonymný


Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 2 - Stránka 67 Empty Re: Ako sa dnes máš? 2

Odoslať  anonym Št 14 október 2010 - 15:53

hehe, tomas, kde je tvoj autizmus? What a Face
avatar
anonym
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 886
Reputácia Reputácia : 26
Dátum registrácie : 20.09.2009

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 2 - Stránka 67 Empty Re: Ako sa dnes máš? 2

Odoslať  anonym Št 14 október 2010 - 15:55

Mateeeeej, co je s tebou? Ozvi sa!!! Razz
avatar
anonym
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 886
Reputácia Reputácia : 26
Dátum registrácie : 20.09.2009

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 2 - Stránka 67 Empty Re: Ako sa dnes máš? 2

Odoslať  Igor Št 14 október 2010 - 17:50

Lapaj, mám určité obavy, že Matej je v nemocnici, ale možno sa mýlim a nachádza sa v takom stave, že nemá chuť prispievať ako to raz prezentoval.
Igor
Igor
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 147
Reputácia Reputácia : 6
Dátum registrácie : 28.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 2 - Stránka 67 Empty Re: Ako sa dnes máš? 2

Odoslať  Tuto Št 14 október 2010 - 18:10

tomas napísal: hezounek, dúfam, že mu nepridajú ani halier!

hmm. Nech je rád, že je rád. Ešte nech sa sťažuje, že jeho miera funkčného poškodenia je taká extrémna. Nech sa porovná s inými, tí si nevyskakujú, že sa im zle zatínajú brušné svaly. O prachy mu ide? Vždy som si myslel, že hlavné je uzdravovať sa.

PS: Matej sa pripojil pred 4-mi dňami. Má rozbehnutý semester tak toho má nad hlavu...
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4792
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 2 - Stránka 67 Empty Re: Ako sa dnes máš? 2

Odoslať  Laura Št 14 október 2010 - 23:01

Oslovujem teraz Mateja,dokázal si týmto fórom dosť a myslím,že to aj zaujalo lekárov,ktorí sa ti radšej do debaty nezapájajú,alebo sa zapájajú anonymne.Len Ťa prosím už ho viac nemedializuj na nete,lebo mám naozaj pocit,že moje paranoje, že nás niekto identifikuje,prestávajú byť paranojami.Tento rok je celý praštený,stúpol počet sebevrážd i ľudí ktorí vyhľadali psychiatra.Uvedomte si poniektorí,že určite žiadnu revolúciu tu nespravíme a že naša spúoločnosť určite nepochopí,že naše choroby sú výnimočnosť.Maťo, neviem koľko negatívnych reakcií musíš odstraňovať,ale začínam toto fórum považovať za mierne škodlivé určitým ľuďom.Bojím sa tu už niečo písať.A keď si myslíte,že mi šibe,tak si to myslite.
Laura
Laura
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 385
Reputácia Reputácia : 20
Dátum registrácie : 20.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 2 - Stránka 67 Empty Re: Ako sa dnes máš? 2

Odoslať  slnecnica Št 14 október 2010 - 23:10

Rolling Eyes je uplne skvele ze na zaklade jedneho slovneho spojenia ktore som pouzila, uz vies ze (a ake) mam predsudky, s cim mam problem a ako vnimam sexualitu. nepovies mi nieco este, co by som sa o sebe mala dozvediet? silent
"Podľa mňa je hodne choré myslieť si pri každom závane okoloidúceho iného pohlavia na dlhotrvajúci a pevný vzťah." ..a ja som povedala ze to tak ma byt alebo ze takto je to zdrave??

..rozmyslala som co mam na to odpisat, bolo by toho aj dost ale pravdupovediac, nechce sa mi. internetova komunikacia ma iste uskalia, okrem ineho aj to, ze absentuju neverbalne prejavy resp. ludia sa nevidia (ak nemaju webkameru). uz na ten prvy prispevok tykajuci sa onej slecny si zareagoval sposobom ktory naznacuje ze si ho nepochopil tak ako som to myslela, nuz.. to je zas problem jazyka. a toto tu, je taka nadinterpretacia, ze az. vobec, ale vobec som to nemyslela tak, ako si to asi pochopil, sudiac podla odpovede.
slnecnica
slnecnica
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 409
Reputácia Reputácia : 13
Dátum registrácie : 21.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 2 - Stránka 67 Empty Re: Ako sa dnes máš? 2

Odoslať  Tuto Pi 15 október 2010 - 0:08

Slnečnica. Môj príspevok do diskusie nebol ani zďaleka o Tebe, ale de facto reakciu na časť vytrhnutú z kontextu a to "...len o.." a "... ...ačka...". Chcem sa ospravedlniť za predčasne vytvorené názory na tvoju časť osobnosti týkajúcu sa sexuality. Písal som rýchlo a jednoducho mi vypadli slová: ako ak, keby, možno, s určitou pravdepodobnosťou, neviem presne, ale, je možné, domnievam sa, dalo by sa dedukovať ... a podobne. Bez týchto výrazov sa môj príspevok javí ako tendenčný a v perspektíve zameraný proti Tebe. To čo malo pôsobiť ako zamyslenie nad ...čkou, sexom, milovaní, sa tak javí ako útok na Tvoju osobu. Keďže sa poznáme len cez Net a to veľmi obmedzene, každý aj ako tak rozumný čitateľ si domyslí správnu interpretáciu môjho príspevku.

Aby som to zhrnul: PREPÁČ (a to najmä moju zbrklosť a nedôslednosť , s ktorou som príspevok napísal)

Nepísal som tam názor na Teba, ale moju štruktúru vyjadrenia sa k sexu ako takému. Mal som chuť niečo v tomto zmysle napísať a do guráže ma dostalo Tvoje vulgárne vyjadrenie (...ačka). Anonymné fóra sú od toho aby ľudia slobodne prejavovali svoj názor. Veľká sloboda môže byť aj na škodu ako aj v tomto prípade. Nesústredil som sa na všeobecnú rovinu typu: ja si myslím..., ale som posúval svoje dojmy do roviny prezentovania faktov. Takto vznikol guláš, ktorý sa Ťa síce nemal dotýkať, ale výslednicou je silný záber na Tvoju osobu. Mrzí ma to, že to takto vypálilo, ale priznám sa, že na diskusiách sa stávajú aj horšie "omyly" a navyše zámerne. Diskutujúci sa následne púšťajú do tvrdých konfrontácii, v ktorých si každý obhajuje to čo napísal, aj napriek pochybnej pravdivosti textu. Myslím, že nemusím spomínať konkrétne fóra, kde sa to "mele" jedna radosť. Jedni za vládu, ďalší za Maďarov, iný proti fašistom a komunisto, ďalší vyvražďuje rómov, piaty nadáva na opozíciu, šiesty "kope" do odborárov, ateista a katolík sa zvíjajú v textovej vojne, ďalší tam vtipkuje na účet robotníkov atď. atď.

Snažil som sa vyjadriť tak aby teraz nedošlo k nedorozumeniu. Budem rád ak ma pochopíš a odfúkneš môj omyl ako pierko z dlane.

Všetkého naj a pokojnú plavbu vo vodách života Ti praje spolutrpiteľ Tuto.


kytička slnečníc na uzmierenie len pre Slnečnicu:

Ako sa dnes máš? 2 - Stránka 67 ShowImage.php?id=smiling_sun_BF605_enlarge
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4792
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 2 - Stránka 67 Empty Re: Ako sa dnes máš? 2

Odoslať  filipka Ne 17 október 2010 - 15:32

Laura napísal:Oslovujem teraz Mateja,dokázal si týmto fórom dosť a myslím,že to aj zaujalo lekárov,ktorí sa ti radšej do debaty nezapájajú,alebo sa zapájajú anonymne.Len Ťa prosím už ho viac nemedializuj na nete,lebo mám naozaj pocit,že moje paranoje, že nás niekto identifikuje,prestávajú byť paranojami.Tento rok je celý praštený,stúpol počet sebevrážd i ľudí ktorí vyhľadali psychiatra.Uvedomte si poniektorí,že určite žiadnu revolúciu tu nespravíme a že naša spúoločnosť určite nepochopí,že naše choroby sú výnimočnosť.Maťo, neviem koľko negatívnych reakcií musíš odstraňovať,ale začínam toto fórum považovať za mierne škodlivé určitým ľuďom.Bojím sa tu už niečo písať.A keď si myslíte,že mi šibe,tak si to myslite.
Laura, to su vazne paranoje. Veeelmi pochybujem, ze nejaki lekari sem chodia a daju si dokonca namahu precitat vsetky prispevky zaradom. Na to nie je ani casu, ani chuti to urobit. Psychiater ma dost blaznov v praci na to, aby si este vo volnom case cital forum schizofrenikov a dokonca sa snazil jeho clenov identifikovat..co by z toho mal? Zabity cas, ktory moze venovat svojej rodine alebo konickom. No a keby aj nejakou strasnou nahodou niekoho identifikoval, tak co? No nic. Toto nie je o revolucii, chodia sem ludia si pokecat a riesit, co ich trapi. Clovek, ktoreho sa to netyka, to tu rozhodne citat nebude, podobne ako ja necitam fora o rybolove alebo tehotenstve.
filipka
filipka
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1048
Reputácia Reputácia : 120
Dátum registrácie : 20.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Seroquel XR(quetiapín),Reagila (kariprazín, Alventa(venlafaxín), občas haloperidol

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

Strana 67 z 84 Previous  1 ... 35 ... 66, 67, 68 ... 75 ... 84  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore