Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 2

Strana 19 z 84 Previous  1 ... 11 ... 18, 19, 20 ... 51 ... 84  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 2 - Stránka 19 Empty Re: Ako sa dnes máš? 2

Odoslať  Laura Ut 22 jún 2010 - 15:20

Ahoj Popoluška,asi mám stále nejakú hypomániu aj napriek tomu,že mi Spitomin zabral.Pivo práveže teraz už dlhšie nepijem.Myslím,že zmena liekov mi momentálne nepomože.Ináč s Tebou vcelku súhlasím.Viem,že moj príspevok kde Denise spomínam mafiu je odveci.Ja si však nie som istá,ako to bolo,ani sa to nikdy nedozviem a písať tu o tom mi pripadá až mierne nebezpečné a také,že to može niekomu aj poškodiť,kto verí lekárom.No ja priznávam,že lekárov potrebujem.Myslím,že nikto tu nespozná nikoho príbeh detailne.Nie je to online možné.Čo sa týka Ahojky 1,sama v druhom príspevku priznáva,že urobila veľkú nezodpovednosť a si to vyčíta.Tak ja som jej len dala v podstate za pravdu.
Laura
Laura
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 385
Reputácia Reputácia : 20
Dátum registrácie : 20.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 2 - Stránka 19 Empty Re: Ako sa dnes máš? 2

Odoslať  Laura Ut 22 jún 2010 - 15:35

Aj tak Popoluška,prosím Ťa,čo konkrétne sa Ti zdá čudné na mojich príspevkoch?Ty plne doveruješ lekárom?Neviem či každý z nás je tu tak úprimný ako ja.Nie som teraz úplne v pohode, priznávam.No na hospitalizáciu to zatiaľ určite nie je.A názory mám stále dosť infantilné.Je to možno tým,že som nikdy nemala deti, a aj vďaka tomu,že ma rodičia od mladosti brali ako chorú,som nikdy asi nedozrela.
Laura
Laura
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 385
Reputácia Reputácia : 20
Dátum registrácie : 20.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 2 - Stránka 19 Empty Re: Ako sa dnes máš? 2

Odoslať  popoluska Ut 22 jún 2010 - 16:01

Neposielam ta do nemocnice,len som ti v dobrom chcela napisat,aby si si zvazila,co chces napisat,a potom pisala.V tom,ze nepijes ti drzim palce,aby si to vydrzala. A reakciu na Denisu si si sama priznala,ze nebola adekvatna.Ale u teba tie reakcie mozno budu suvisiet s chorobou,a tym,co si napisala.
popoluska
popoluska
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 455
Reputácia Reputácia : 11
Dátum registrácie : 10.11.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 2 - Stránka 19 Empty Re: Ako sa dnes máš? 2

Odoslať  Laura Ut 22 jún 2010 - 16:13

Diki,že mi držíš palce,aj som Tvoj príspevok v dobrom zobrala.Teraz mám výčitky,čo som napísala aj o ID,lebo teraz po voľbách sa stretám v rodine s rozporuplnými názormi na invalidov, a niekoho kto robí za nízky plat, musí veľmi štvať ,že načo majú niektorí ľudia ID,keď si ho nevážia.Stretla som sa na psychiatrii s viacerými ľuďmi,mladými,ale bolo to ešte dávnejšie,ktorí tiež nesúhlasili s tým,že im lekári navrhli ID a rodina sa toho chytila.Nás duševne chorých však brali tak,že sa nevieme objektívne ohodnotiť, a teraz keď nás naše spoločenské zaradenie odpísalo,myslím mojich spolupacientov, starších a rovestníkov,by nám tie dochodky najradšej zobrali.No kto už po štyridsiatke a mnohých rokoch na ID,po 20 ročnej liečbe liekmi s mnohými nežiadúcimi účinkami, sa dokáže plnohodnone realizovať v práci Exclamation Question To ma teraz dosť rozrušuje.
Laura
Laura
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 385
Reputácia Reputácia : 20
Dátum registrácie : 20.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 2 - Stránka 19 Empty Re: Ako sa dnes máš? 2

Odoslať  Anonymný St 23 jún 2010 - 14:38

tak, este nejake basne, specialne pre popolusku Wink

LÚČENIE

odchádzam
navždy
bez teba

celkom nenápadne
v dáky riadne upršaný deň
naplním svoj batoh rárohami
na stole nechám ti list
plný lží, aký si bol úžasný

zhasnem
a vykročím do noci
voda mi cupitá po lícach
poslednýkrát sa vysmrkám
pod zhasínajúcou lampou
a všetko zvalím na nádchu



OSEMNÁSTEHO

ležím
prikrytá len paplónom
hlava na poduške
mlčím o podstatných veciach
a ospalo dirigujem
posteľ
ktorá ma unáša na cudzie vystúpenia

chcela by som byť rozorvanou lyrickou hrdinkou
schovávať sa za vlastné básne
a baliť nimi chlapov

na ceste do krčmy
ma už nenájdeš v inventári
nesiahneš po mne
nie som súčasťou základnej výbavy
sny so mnou už dávno vypredali
stáli štyri päťdesiat
kúpili ich iní
náhodní okoloidúci

teraz im šliapem do cesty
s tým, že milovať ma
nie je iba o túžbe
zaplatiť za city depozit
ani o predávkovaní vodou
ktoré si odskákali vreckovky

občas mám tendenciu vzchopiť sa
na jeden deň pookriať
a dumať o čiernych vlasoch
s fialovým nádychom
a krvi s modrou príchuťou

o tichu ktoré sme
vymysleli pridobre
na dnešok

a včera ho minuli
príliš dokonalo

čakať rýchlosťou 3,6 kilometra za hodinu
zobudiť sa
roztiahnuť oči
tápať v tme
a prosíkať o bozky nie je môj štýl

ráno si ospalosmutno zašepkal
citujem ťa

pomaly začínam používať my v minulom čase
a prichádzam na možnosť že sa tak pozerá na svet
lepšími očami
nebo je modrejšie
a tráva viac zelená
ty a ja
my
bola zlá premena

-bláznivé sny-
nie som Gregor Samsa

bojím sa pripustiť identitu
svojho ja
liečim sa
smoklím
v kolónke s označením
ja a ty, nie my
nachádzam súcit
vlastných
stoporených
vlasov



UTAJENÝ VOLAJÚCI

máš 22 a hlavu plnú snov
čo na tom
že sa z nich nič nenaplní.

netrpíš ženofóbiou, len
vyzuješ si topánky a ideš ďalej
životom
a bosý.

boli časy, keď si flákal španielčinu.
boli. čo na tom.
dnes sa to vraj nosí.

básne začínaš slovom povedala
nasleduje kopa že
a namýšľaš si
že si básnik.

nazval som ťa gaštanko.
pre gaštanové vlasy.
raz keď si ich prefarbíš na červenú,
budem nahratý, i keď zbožnujem krv.
najradšej však modrú.

zatiaľ máme kopu času a všetko ide ku dnu.

ty
tvoje sny
a fantázie
také ľudské
v kontraste s denným
stereotypom a chimérami
ktoré stále unikajú a ty
nevedno prečo
sa stále za nimi plahočíš.

aký je tvoj dôvod vstať ráno z postele?
naplnenie živočíšnych pudov a potrieb?
kladenie nezmyselných otázok?

trtkanie ťa už beztak nebaví
aj keď by si si dala od kolegu povedať.
Samozrejme, môjho.

raz budem teoretickým fyzikom
a možno ti vysvetlím
že svet nezanikne v 2012
ale o 15 miliárd rokov
a polemizovať o tom, čo by bolo lepšie
bytie či nebytie
bude snáď bezpredmetné.

aj potom
prídeš domov a budeš búchať,
lebo si si zabudla kĺúče.

ľudia túžia po zážitkoch
aby mali istotu, že žijú,
tak im ich dajme.

čo na tom, že už nie som bohom
a lucifer ma má v pekle ako ventilátor.
Aj to je už len obohraný vtip.

poď, poďme si zatancovať valčík.
Handelov svadobný pochod.
Alebo ktorýkoľvek iný.
Zlatko.

Možno prídeš na to, že ma prešla sláva.
V bare čítam béčkový román
pijem kávu
a rýmujem tak, ako vraví tráva.
Gramatickým rýmom.

Roztopil sa snehuliak.
čochvíľa je tu marec
apríl a potom máj.

lásky čas.

Pustím si narodeninový masaker
a budem dúfať, že spľachovač na záchode opäť neodíde
a mať písmo psychopata, ktorý píše
niečo podobné denníkovým zápiskom.

Nemožno milovať niekoho,
kto pije 2 litrovú kolu za 30 centov.

Keď ťa prejde chuť na pokračovanie ilúzie zmyslov
menom život
pošli mi textovku s tvojím menom.
Ja si potom tie správy už pozriem.

Nie, vôbec nie som sarkastický a nepíšem len vtedy,
keď pijem.

There is a winter in my heart, so freezing cold and utter dark.
Z nových reprákov 5.1 hučí Sirenia a ja mám pocit, že všetko je tak dobre.

Fajn.

Už nemáš krámy a pozeráme Čistú dušu a ja mám na háku, že by som nemal používať
odkazy na literatúru a umenie, lebo to môže vyznieť ako autorské predvádzanie sa,
nemusí, ale môže.

čo na tom,
že počúvaš metal
a vieš čítať z ruky.

Čoskoro ťa jebne.

povieš, dosť ma to vezme
a tak budem hulákať drísty do takej,
čo nečíta z ruky.

Zazvonil telefón.
Omyl.

Vážne. Omyl.

a u mňa stále hrá Xandria a jej
We are crazy, but who cares, to our heaven there are stairs...

Dobre. Dobre.



Naposledy upravil tomas dňa St 23 jún 2010 - 18:23, celkom upravené 1 krát.
Anonymous
Anonymný
Anonymný


Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 2 - Stránka 19 Empty Re: Ako sa dnes máš? 2

Odoslať  popoluska St 23 jún 2010 - 15:14

Tomas dakujem it is perfect
popoluska
popoluska
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 455
Reputácia Reputácia : 11
Dátum registrácie : 10.11.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 2 - Stránka 19 Empty Re: Ako sa dnes máš? 2

Odoslať  Laura St 23 jún 2010 - 16:25

Krásne básne Tomas.I keď smutné.
Laura
Laura
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 385
Reputácia Reputácia : 20
Dátum registrácie : 20.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 2 - Stránka 19 Empty Re: Ako sa dnes máš? 2

Odoslať  ahojka1 St 23 jún 2010 - 17:59

Dnes som bola u doktora povedať mu o tých suicidálnych myšlienkach. Tak mi naordinoval apaurin. Tak teraz budem chodiť každý den na injekcie, uvidím či to pomôže. Zadok budem mať zase jak rešeto.
ahojka1
ahojka1
Nový člen
Nový člen

Počet príspevkov : 25
Reputácia Reputácia : 0
Dátum registrácie : 03.06.2010

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 2 - Stránka 19 Empty Re: Ako sa dnes máš? 2

Odoslať  Anonymný Št 24 jún 2010 - 18:37

caute, pozerali ste futbal? Nasi mali aj stastia dost...inak uz mi je lepsie, aj tlak mam dnes dobry, a uz kaslem len trosku, teploty nemam. Akurat co prisla mama z mesta, vravela mi, ze pocula, ze moja psychiatricka pojde asi coskoro do dochodku a bude u nas na poliklinike robit nejaky chlap psychiatra. Som zvedavy, co to prinesie... Smile
Anonymous
Anonymný
Anonymný


Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 2 - Stránka 19 Empty Re: Ako sa dnes máš? 2

Odoslať  Laura Št 24 jún 2010 - 18:48

Tomas futbal som pozerala,je to super,aj keď šťastie tam zohralo veĺa.Som rada,že je Ti lepšie.Držím palce na nového psychiatra.niečo podobné čaká aj mňa,lebo si idem prehlásiť trvalé bydlisko.Doteraz ho mám u našich.
Laura
Laura
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 385
Reputácia Reputácia : 20
Dátum registrácie : 20.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 2 - Stránka 19 Empty Re: Ako sa dnes máš? 2

Odoslať  Anka Pi 25 jún 2010 - 0:21

Ahojte, po dlhsom case som opat prisla na toto forum a dakujem Vam - filipke, Igorovi, Tomasovi a ahojke1 za Vase odpovede. Pytala som sa Vas na nazor, ci si myslite, ze ci moze nevera mojho manzela suvisiet s nejakym opatovnym atakom choroby F25. Ja si myslim, ze je to naozaj tak, ako ste to viaceri napisali, ze teda nesuvisi to s chorobou, ale je to skor otazka pre psychologa.
Opisem Vam ale este tieto veci: moj muz tvrdi, ze pri svojej druhej zene citi vnutorny pokoj. Je fakt, ze predtym bol neskutocne nervozny, stale potreboval niekam chodit, ked uz bol doma a neustale vyhladaval nove a nove impulzy. Vraj pri svojej novej zene nepotrebuje ani fajcit, ani pit. Je to iba osial zo zamilovanosti??? Zvlastne je i to, ze volakedy, ked bol do mna zamilovany, mi to iste hovoril - ze citi pri mne pokoj.
Nie je nepokoj, nervozita prejavom tejto choroby?? Vy, co mate tuto chorobu, citite pokoj alebo nervozitu? Je ale pravda aj to, ze moj muz neberie ziadne lieky momentalne. Tvrdi, ze tie lieky ho utlmovali, ze sa necitil sam sebou, ked ich jedol.
No a este jedna vec by ma velmi zaujimala - veri niekto z Vas v Boha? Je mozne, aby clovek s diagnozou F25 veril v Boha? Moj muz tvrdi, ze on nechce verit v nic nadpozemske, pretoze vraj prvykrat vyvolala chorobu viera v Boha a on od vyliecenia vraj riadi pravidlom, ze len to, co sa da rozumom, logikou odovodnit, je normalne. Vraj toto pravidlo mu pomaha v tom, aby sa opat nedostal k bludom.
Dakujem Vam vopred za Vase odpovede.
Anka
Anka
Nový člen
Nový člen

Počet príspevkov : 3
Reputácia Reputácia : 0
Dátum registrácie : 02.06.2010

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 2 - Stránka 19 Empty Re: Ako sa dnes máš? 2

Odoslať  Matej Pi 25 jún 2010 - 10:32

Anka napísal:No a este jedna vec by ma velmi zaujimala - veri niekto z Vas v Boha? Je mozne, aby clovek s diagnozou F25 veril v Boha? Moj muz tvrdi, ze on nechce verit v nic nadpozemske, pretoze vraj prvykrat vyvolala chorobu viera v Boha a on od vyliecenia vraj riadi pravidlom, ze len to, co sa da rozumom, logikou odovodnit, je normalne. Vraj toto pravidlo mu pomaha v tom, aby sa opat nedostal k bludom.

Ja sa hlásim. Moja diagnóza je F25 zmiešaný typ a verím v Boha... dokonca som sa dal na vysokoškolské štúdium kresťanských múdrostí, aj som na cirkevné gymnázium chodil a miništroval 5 rokov. I love you Je to také o ničom to vlastne hovoriť, lebo v poslednom čase opäť nezvládam svoje expanzívne nálady, takže som podráždeny a vulgárny, čo mi robí na chatoch povesť arogantného namyslenca, ktorý robí Pánu Ježišovi a Jeho Cirkvi len hanbu. Embarassed To ma mrzí, len neviem sa fakt ovládnuť, radšej som si dal večer 2 mg Rispenu, hoci ho nemám predpísaný, a to z dôvodu, že keď som bral viac Rispenu, tak som takú podráždenú depresiu nemával. Už teraz v pondelok to budeme riešiť s doktorkou a následne v utorok idem k psychologičke, ku ktorej chodím na terapiu, kde to predložím ako dôležitý problém, ku ktorému potrebujem jej profesionálny názor. Nerád si totiž vypočúvam od ľudí závery, že som hrubý, zlý a skazený, keď v skutočnosti taký nechcem byť a nie je to moja vôľa, aby som taký bol. Ale je to komplikované veru. sad and unhappy very sad2

Rozumiem, Anka, Tvojmu mužovi, keď sa chce držať pri zemi, lebo to dobre poznám, moje počiatočné bludy boli tak trochu aj religiózne, keď som mal zážitky s diablom, ako ma posadol, alebo som si namýšľal, že som asi Satanov veľkňaz. Tiež som komunikoval cez intrapsychické halucinácie s anjelmi, ale to som si nie istý, pretože som si nereálnosť týchto stavov dosť dobre uvedomoval. Odvtedy totiž, čo beriem lieky (2005), mávam pomerne kvalitný náhľad na svoju chorobu, takže aj v ťažkých časoch ma nemuseli dať na uzatvorené psychiatrické oddelenie. cherry

A mal som aj bludy ohľadom Boha. Ale jedno som si uvedomil, Anka. Že veriť v nadpozemské veci je aj pri schizofrénii možné, ba dokonca vhodné, lebo to vie veľmi pomáhať (aspoň ja by som bol bez viery už pod kytičkami)... a je to možné odtiaľ-potiaľ - moja rada znie, vybrať si nejakú cirkev, ktorá má presné regule a doktríny ohľadom vierouky a je natoľko autoritatívna vo vierouke, že neumožňuje veriť v odchýlky. Ja som katolík, takže mne teda vyhovuje Katolícka cirkev. Študujem kresťanské múdrosti, tak sa teda vzdelávam v tom, čo je podľa Cirkvi regulérne veriť. Akonáhle si začnem namýšľať odchýlky (napr. že anjeli mi nadávajú, alebo že som vyvolený spasiť svet, alebo že som satanov veľkňaz, alebo že Boh je vlastne krutý a podobne), tak zasadne v mojom srdci akýsi koncil, na ktorom prehodnotím svoje odchýlky a zaradím spiatočku. Samozrejme, aby to mohlo fungovať, musím brať lieky, lebo bez nich by som nemal náhľad, takže by som si odchýlky vlastne ani nemohol uvedomiť, hoci by som ich mohol porovnávať s oficiálnym učením, koľko by som chcel. Rozumieš. farao

Platí pravidlo, že keď človek si buduje svoju vieru, jak sa mu zachce, alebo ako sa hovorí, "ako to cíti on", tak v prípade F25 môže ľahko skĺznuť do náboženských bludov. Ja som spočiatku svoju stratégiu neuplatňoval a úplne na začiatku choroby som nemal náhľad, lebo som nebral lieky.

Toľko teda môj postoj. Vďaka za priestor za vyjadrenie. Držím Tebe i Tvojmu mužovi palce vo Vašej zložitej situácii. Wink Teším sa aj na príspevky ostatných, najmä v tých Tvojich konkrétnejších problémoch, v ktorých sa ja moc nevyznám, lebo som ešte doteraz nemal žiaden vzťah. No

Ahoj. heart
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5063
Reputácia Reputácia : 941
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

Strana 19 z 84 Previous  1 ... 11 ... 18, 19, 20 ... 51 ... 84  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore