Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 2

Strana 18 z 84 Previous  1 ... 10 ... 17, 18, 19 ... 51 ... 84  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 2 - Stránka 18 Empty Re: Ako sa dnes máš? 2

Odoslať  filipka Ne 20 jún 2010 - 10:46

OK, tak prepac.
filipka
filipka
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1048
Reputácia Reputácia : 120
Dátum registrácie : 20.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Seroquel XR(quetiapín),Reagila (kariprazín, Alventa(venlafaxín), občas haloperidol

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 2 - Stránka 18 Empty Re: Ako sa dnes máš? 2

Odoslať  Matej Ne 20 jún 2010 - 12:18

filipka napísal:OK, tak prepac.

To nič, Filipka. winking

Inak, už sa mám lepšie. cyclops Čo sa týka Tvojej otázky, Denisa, ohľadom toho, čo by som chcel, tak asi by som chcel, aby som vedel zvládať svoje negatívne emócie. Nabudúce to aj ku koncu júna predložím psychologičke na psychoterapii ako problém, ktorý by sme mohli riešiť. Snažím sa byť totiž dobrým človekom v rámci možností ľudskej bytosti a je to ťažké, keď vtedy, keď mám dobrú alebo normálnu náladu, som milý a prívetivý, a keď mám negatívne zlé stavy, tak som hrubý, vulgárny a nepríjemný. A viete, ako to je v živote, keď ľudia ukazujú dvojakosť svojej povahy... považujú automaticky tú zlú povahu za tú pravú, takže povedia: "Ty sa tu teraz hráš na zbožného svätuškára, ale v skutočnosti vieme, aký si, si zlý a urážaš ľudí." Nevedia si totiž predstaviť, že v skutočnosti práveže tá dobrá povaha je tá pravá, to som skutočný ja Matej, a nie tá zlá, tá zlá je len choroba a chyby v charaktere, ktoré sú úspešne potlačené, avšak choroba ich vie neblaho aktivizovať. Neutral

Zdá sa, že mne bolo zle len akurát v utorok a v stredu, čiže vtedy, keď som písal ten smutný diskusný príspevok. Mamina si všimla, že vždycky po včeličke Risperdal Consty na druhý deň je mi psychicky zle. Aj minule to tak bolo, aj teraz v utorok to tak bolo. Asi to súvisí s tou injekciou nejak, musím sa spýtať doktorky, aký má na to názor. Shocked

Ale ako som naznačil, od stredy večera sa mi zase polepšilo. sunny Dokonca mám pocit, že som sa prehupol do nadpriemerného nadšenia, že som normálne začal uvažovať, že ten druhý odbor nezanechám, ale zatnem zuby a vyštudujem ho. farao Je to bláznovstvo, lebo dva odbory v polohe súbežných štátnicových ročníkov ma dostali naposledy do súčasného prerušenia a do nemocnice. Ale rozmýšľal som tak, že jeden odbor mám prerušený do septembra, to by som nastúpil do tretieho bakalárskeho štátnicového ročníka a druhý odbor mám prerušený do septembra 2012... keby sa mi podarilo nastúpiť už v roku 2011, tak by som bol na jednom odbore vtedy štvrták a na druhom tretiak, takže by som nerobil naraz dvojaké štátnice, naraz pedagogickú prax, naraz bakalárky, a teda by som mal väčšiu šancu nezosypať sa a zvládnuť to. Čo poviete? jumping

Chcem sa v tejto súvislosti spýtať: Neviete náhodou, či sa dá predčasne "ukončiť prerušenie štúdia" ? Lebo ja to mám do roku 2012, a to je neskoro, to by som bol piatak na jednom odbore a tretiak na druhom, takže zase naraz súbežne štátnice a záverečné práce. To by som zaiste opäť nezvládol. affraid Existuje niečo ako predčasný zápis na štúdium, aby som išiel na ten druhý odbor skôr, už v roku 2011? Odôvodnil by som to dekanovi tým, že som prerušil zo zdravotných dôvodov (čo mám aj v lajstroch, že je to pravda), a už sa mi akože polepšilo. What a Face Čo myslíte? scratch

Chudnutie ide aj nejde. Začal som doma behať na mieste (susedia pod nami asi majú radosť geek ). Píšu, že keď upravím stravu (menej kalórií) a tri razy do týždňa 45 minút si udržiavať ideálnu tepovú zoštíhľovaciu frekvenciu, tak kilá pôjdu dole. Ja tak skúšam každý deň. A okrem toho chodím aj na ten spinning. Sprej Hoodia pomáha, aj keď nie dostatočne, ale je zaiste pravdou, že jem menej, než som jedol kedysi. Len ten rozdiel nie je až taký veľký, ako som čakal a ako propagovali. No aj za takúto pomoc som vďačny, kúpil som si už druhé balenie. cherry

Mám 97 kg, čiže moc som nepokročil. Ale stále dúfam. Verím, že to pôjde dole. winner

Lieky mi upravila doktorka tak, že Rispen je vysadený, jediné AP mám depotne Risperdal Consta 37,5 mg. Antidepresívum Escitil 20 mg, Orfiril 500 ráno a 1000 večer. A Rivotril sa mi zvýšil, beriem ho už nielen, keď idem do potenciálnej hrozby, ale aj na večer na spanie, pretože mám problémy so zaspávaním, zaspávam aj dve-tri hodiny. S rivotrilom je to lepšie. albino

Držím Vám pršteky, vďaka za vypočutie. Držte sa.

Ahoj. heart

community together
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5063
Reputácia Reputácia : 941
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 2 - Stránka 18 Empty Re: Ako sa dnes máš? 2

Odoslať  Anonymný Ne 20 jún 2010 - 16:55

Filipka, neviem preco ma chcela hned do nemocnice pichnut, ja som sa tam vobec netahal Smile ale s tlakom mam dlhodobe problemy, aj vysoky pulz, no bol som na internom, tam mi merala tlak, mal som len 135/85, no ja rano beriem serdolect, ktory ma tlak skor znizovat, aspon tak mi tvrdili v nemocnici, ked som bol, tak neviem, poobede a vecer mi byva tak horsie...
Anonymous
Anonymný
Anonymný


Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 2 - Stránka 18 Empty Re: Ako sa dnes máš? 2

Odoslať  denisa Po 21 jún 2010 - 9:21

ahoj tomas,
prajem ti skore uzdravenie.
Mam pocit, ako keby si mal silne prechladnutie. Ak ano, tak skus coldrex, styri krat denne, mne to velmi pomaha.
Vela zdaru.
Anonymous
denisa
Anonymný


Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 2 - Stránka 18 Empty Re: Ako sa dnes máš? 2

Odoslať  Robo Po 21 jún 2010 - 9:46

Ahojte kamaráti. Včera som sa s mamou vrátil z dovolenky z Talianska. Videli sme Benátky, Florenciu a Rím plus Vatikán. Prvé 2 dni mi bolo blbo, bol som nervózny, napätý a namýšľal som si somariny. Potom to akosi prešlo a už som sa cítil ok, včera poobede som už bol vo svojej "koži". Majte sa krásne, Robo. affraid it is perfect jumping2 jumping cheers albino farao sunny Basketball flower
Robo
Robo
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 236
Reputácia Reputácia : 52
Dátum registrácie : 20.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 2 - Stránka 18 Empty Re: Ako sa dnes máš? 2

Odoslať  Laura Po 21 jún 2010 - 13:09

Som rada Matej a Robo,že je vám lepšie.Matej,ja mám niekedy podobné,možno nie až tak prudké nálady,ale tiež som už vykrikovala mame,že som sa nemala narodiť a podobmé veci.Maľujú mi byt,tak som u našich a pred hodinou som sa s mamou chytila o politiku a vykrikovala som z izby,že invalidov treba postrieľať.Ozaj Matej a Ty si už na ID?Lebo moji rodičia neboli takí trpezliví,že by mi umožnili doštudovať a to im doteraz vyčítam.Mala som dva krát prerušený ročník na VŠ.No po navrátení do školy, mi otec len tak z ničoho nič povedal,aby som sa na VŠ vybodla a potom v 26tich sa mi už vybavil ID proti mojej voli.Už som tu o tom písala.Potom mi ho zobrali,lebo som chcela a všetkých som presvedčila,že dokážem robiť,ale len na 4 roky.Potom sa mi atak vrátil a od roku 2003 mám ID znova.No už o neho nehodlám prísť.Aj kvoli vysokému tlaku,ako má Tomas a aj kvoli obezite a v neposlednej rade aj zhoršenej sústredenosti, by som už možno 8 hodín denne nevládala robiť.No keby som si zvykla,možno by som sa rozbehla.No stratu ID by som už neriskovala.Som zúrivá z toho,že niektorí politici nás invalidov,i takých,čo chceli nasilu robiť, dávajú do jedného vreca s darmožráčmi a kriminálnikmi.Mňa museli z roboty doslova skoro vyniesť, keď mi bolo zle.Stále som sa tam ťahala.No čo už.Nevyšlo to Crying or Very sad
Ahojka,som šokovaná z toho čo píšeš.Denisa Ti dobre napísala.Tvoj príspevok vrhá zlé svetlo na všetkých duševne chorých.Ak by som mohla,tak Ťa udám,že máš vodičák.Poznám veľa ľudí,čo prišlo pre psychiatrickú diagnózu o vodičák,aj sa mi zdali istý čas diskriminovaní,no po prečítaní Tvojho príspevku,by si mali dávať bacha na to,komu vodíčák nechajú.Ja viem,že mňa sa tušim ani nikto nepýtal či mám vodičák.Ja ho mám,ale odkedy mi ho pred 20timi rokmi ukradli,tak som si nový ani nevybavila.Samozrejme stratu som nahlásila,ale má toľko zodpovednosti,že za volant by som nesadla.Neviem,či je vobec zákon,že sa nesmie jazdiť pod vplyvom omamných látok.Triado z bývalého fóra o F20 zistil,že v zákone je,že sa nesmie jazdiť pri diagnóze F20.Diagnóza F25 však tušim v zákone nie je.Sama mám toľko zodpovednosti,že by som za volant nesadla.A to čo bolo,že : ani zase moc si sa zabiť nechcela Question Neviem potom,či si sa svojim príspevkom robila zaujímavá,no keď to tu číta niekto zdravý,asi ho hneď napadne ako sa dá sprísniť kontrola ľudí,čo šoférujú.Treba asi zabiť nejaké decko a potom vybavovať u psychiatrov,že som v tej chvíli nevedela čo robím,tak ako známy Tv hlásateľ.Na polutovanie sú ľudia,ktorí nemajú auto a nemá ich kto odviesť,ako mnohí starí nevládni dochodcovia a nie nezodpovední akože chorí ľudia ktorí sa preháňajú na aute a okrem svojho života,riskujú aj životy ostatných účastníkov premávky.
Tomas,rýchly pulz býva z antipsychotík,ale ak z veľa kávy,či cigariet.Aj ja beriem lieky na tlak,ktoré do istej miery aj spomaľujú pulz.Rivotril napríklad znižuje tlak aj spomaľuje pulz.
Laura
Laura
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 385
Reputácia Reputácia : 20
Dátum registrácie : 20.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 2 - Stránka 18 Empty Re: Ako sa dnes máš? 2

Odoslať  Anonymný Po 21 jún 2010 - 13:43

dakujem, denisa. prave som pozeral papiere, co som bol na pohotovosti, doktorka mi napisala I10 - to je ten tlak, a J02 , co je akutny zapal hltana. Citim sa uz lepsie, nemam teploty prakticky uz, maximalne jemne cez 37, stvrty den beriem Zinnat, antibiotika...zajtra mi koncia tabletky, tak sa asi pojdem predsa len ukazat svojej obvodnej doktorke, lebo ma po veceroch a v noci strasne dusi. Uz som vyuzival tabletky na cmulanie a taky prasok zarobitelny vo vode na vykasliavanie, no nepomohlo. To hrdlo ani neboli, len ma napina na kaslanie stale...Uvidime, zajtra poriesime...
Anonymous
Anonymný
Anonymný


Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 2 - Stránka 18 Empty Re: Ako sa dnes máš? 2

Odoslať  popoluska Po 21 jún 2010 - 16:04

Ahojte,uz mi je trocha lepsie,aspon uz nepomyslam na samovrazdu.Tomas,prajem ti skore uzdravenie winking
popoluska
popoluska
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 455
Reputácia Reputácia : 11
Dátum registrácie : 10.11.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 2 - Stránka 18 Empty Re: Ako sa dnes máš? 2

Odoslať  Anonymný Ut 22 jún 2010 - 9:29

dakujem, popoluska. pred chvilkou som prisiel od doktorky, zajtra idem zase, ale to tam uz aspon nebudem musiet cakat, objednala ma na desiatu. Zrejme mi predpise aj nieco na ten tlak, hovorila, ze by som mohol dostat nejaky mini pristroj, ktory by zaznamenaval moj tlak pocas 24 hodin, ze potom sa uvidi...ale napokon si to asi rozmyslela, zajtra mi zrejme predpise lieky aj bez toho...
Anonymous
Anonymný
Anonymný


Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 2 - Stránka 18 Empty Re: Ako sa dnes máš? 2

Odoslať  ahojka1 Ut 22 jún 2010 - 10:54

Ahoj Laura, ako som už písala viem ,že moje konanie bolo maximálne nezodpovedné. Ale práve ty ako chorá by si mala pochopiť aké to je, ked sa chce človek zabiť. Aké to je akútne, úzkostné... Vôbec vtedy sa zdravo nerozmýšľa. Možno že si to ešte v takej miere nezažila, neviem. A s tým chválením... Toto fórum je tu nato aby sme sa vyrozprávali, podelili a nie chválili... Či sa mýlim? A som tu na zlom mieste? No neviem, budem o tom rozmýšľať, či tu nechodím zbytočne, len aby ma tu furt niekto zničil, zdeptal....
ahojka1
ahojka1
Nový člen
Nový člen

Počet príspevkov : 25
Reputácia Reputácia : 0
Dátum registrácie : 03.06.2010

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 2 - Stránka 18 Empty Re: Ako sa dnes máš? 2

Odoslať  Laura Ut 22 jún 2010 - 11:37

Priznám bola som na Teba moc tvrdá.No ohrozovať životy iných sa mi zdá fakt odveci,aj keď Ty si do toho protismeru mala len nutkanie ísť.Nešla si tam.Možno ma ovplyvňuje trocha aj závisť,že celá rodina má autá,aj vačšina zdravých kámošiek,len ja s druhom nie.Ale za volant by som pri liekoch aj tak nesadla a druh má na to iný dovod,prečo nejazdí.Sledujem toto fórum,ale čo si spomínam,okrem mňa, ťa tu tušim nikto nezdeptal.Prepáč,ak som to prehliadla.Som možno ovplyvnená aj haváriami známych osobností,ktoré sú až moc medializované.Ale aj tak si stojím za svojim,čo som včera napísala.Neviem,či nájdeš takého človeka,čo ťa bude utešovať,že si chcela ísť do protismeru.
Laura
Laura
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 385
Reputácia Reputácia : 20
Dátum registrácie : 20.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 2 - Stránka 18 Empty Re: Ako sa dnes máš? 2

Odoslať  popoluska Ut 22 jún 2010 - 15:11

Ahoj Laura.Posledne tvoje prispevky mi pripadaju na tvoj vek prilis unahlene,a potom sa zakazdym omluvas.Skus si najskor premysliet,co napises,a potom pisat.Nechcem ta urazit ,ani prilis kritizovat,je to len moj postreh ,aj voci Denise. No, I cannot accept
popoluska
popoluska
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 455
Reputácia Reputácia : 11
Dátum registrácie : 10.11.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

Strana 18 z 84 Previous  1 ... 10 ... 17, 18, 19 ... 51 ... 84  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore