Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 2

Strana 10 z 84 Previous  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 47 ... 84  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 2 - Stránka 10 Empty Re: Ako sa dnes máš? 2

Odoslať  Laura Ne 16 máj 2010 - 17:47

Milý Robo,aj ja sa pripájam k prianiu,aby si urobil maturity čo najlepšie.To čo bude nevie nik.Ani ja som si pred pár rokmi nemyslela,že sa raz osamostatním od rodičov, a že budem schopná žiť s chlapom v spoločnej domácnosti bez pomoci rodičov.Moje brigády v poslednom čase moc nevychádzajú.A taktiež som v poslednom čase narobila dosť manických kúskov.S partnerom sme sa totálne pohádali,zainteresovali sme do toho celú moju aj jeho rodinu a nakoniec som zistila,že lepšie mi je s ním.Našťastie som ho nepodviela,no nejaké intigy a klebety som narobila.Bolo by to jednoduché vyhovárať sa na mániu a na chorobu.Myslím,že všetci tu máme občianske preukazy,takže sme za svoje konanie zodpovední.Myslím,že mi ubližujú aj cudzí ľudia a teraz nemyslím rodičov.Napríklad známe zo psychiatrie závidia,že mám byt,partnera a občas aj brigádu,Viem,že si myslia,že si nezaslúžim plný invalidný.Ľudia teraz nezávidia super úspešným ľuďom,ale tým,čo sú na blízku.Je kríza,plné mesto žobrákov a aj tí zdravší od nás, to majú dnes ťažké.No peniaze tiež neznamenajú šťastie.Bohatí ľudia podvádzajú svoje partnerky a partnerov a najhoršie na to sú ich deti.Veľa cenných vecí,ako je rodina a láska vo všetkých podobách sa dnes bagatelizujú.
Laura
Laura
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 385
Reputácia Reputácia : 20
Dátum registrácie : 20.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 2 - Stránka 10 Empty Re: Ako sa dnes máš? 2

Odoslať  Matej Po 17 máj 2010 - 11:20

Ahoj clown

Hlásim, že som bol dnes u doktorky a dopadlo to dobre. cyclops Znížila mi Rispen na púhy 1 mg s tým, že nabudúce o dva týždne mi ho úplne vysadí. jumping Takže podľa všetkého by sa mi malo viac rozjasniť myslenie a tvorivosť, a taktiež trošku ľahšie by sa mi malo chudnúť. Dúfam. Čo sa týka antipsychotika, zostanem o 2 týždne už len na injekcii Risperdal Consta. flower

Doktorka sa mi pochválila, že aj ona chodí na spinning a má ho vraj veľmi rada. Tak dúfam, že bude mojím vzorom, aby som na spinning začal chodiť nielen preto, že musím, ale preto že sa mi to vlastne páči. cherry Bolo by to fajn, však?

Držím pršteky, pa. community together
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5063
Reputácia Reputácia : 941
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 2 - Stránka 10 Empty Re: Ako sa dnes máš? 2

Odoslať  Matej Po 17 máj 2010 - 13:03

Laura napísal:... A taktiež som v poslednom čase narobila dosť manických kúskov ... Bolo by to jednoduché vyhovárať sa na mániu a na chorobu.Myslím,že všetci tu máme občianske preukazy,takže sme za svoje konanie zodpovední.Myslím,že mi ubližujú aj cudzí ľudia a teraz nemyslím rodičov ...

Ja som za to, že za niektoré veci nemôžeme. No, I cannot accept Nie je vyhovárať sa ako vyhovárať sa. Vyhováranie sa vnímam ako úplné odmietanie zodpovednosti s poznámkou, že to bez posúdenia z objektívnejšieho hľadiska zvaľujem na svoju chorobu. Ale tuná je to, myslím, iné, iná situácia - totiž ak to posúdime z trochu objektívnejšieho hľadiska, tak mať manické príznaky predsa znamená nepoznať mieru. Ja som sa napríklad prihlásil na druhý vysokoškolský odbor v hypomanickej fáze, takže som cítil, že zvládnem v pohode dve vysoké školy súbežne. Hoci to teraz veľmi preveľmi ľutujem (keďže, ako viete, skončil som z toho v nemocnici), nemôžem povedať, že je to úplne moja vlastná chyba a hlúposť, že som takto konal. Nie som za to v úplnej miere zodpovedný, iba čiastočne, a síce mierou, ktorá sa dá vytýčiť iba veľmi ťažko. Tým sa predostiera celá tá únavná otázka miery zodpovednosti duševne chorého za svoje činy. Idea

Myslím, že aj toto je kapitola, ktorá robí našu životnú cestu náročnou. Za čo môžem a za čo už nie? Kedy som to prepískol s tými klebetami a narozprával som, čo mi pusa mlela? Môžem za to, že som uveril, že zvládnem dve školy naraz? Pálčivé otázky. Mám pocit, že čím je človek starší, tým sa mu mánie zvládajú lepšie, napr. to že si partnera nepodviedla, Laura, svedčí o sile Tvojho charakteru, ktorý zvíťazil nad manickými príznakmi. Verím preto, že víťaziť sa dá a tým pádom je istá dávka zodpovednosti aj na našej strane. Ale rozhodne to nie je jednoduché, preto sa hodlám veru pozerať na manické výstrelky s rešpektom a rozhodne nijak neodsudzovať. Najmä ak Ti, Laura, ubližujú aj ďalšie osoby, tak už len v snahe sa brániť a ohradiť, na čo má človek neodkladné právo, je táto situácia vôbec nie taká jasná, kde by stála číra plnosť zodpovednosti alebo číre povolenie vyhovoriť sa na chorobu ako jediné proti sebe stojace alternatívy. sunny

Ani neviem, o čom je vlastne môj príspevok. Odpustite. Ja len teraz využívam, že mám tvorivejšiu a optimistickejšiu chvíľku, tak prispievam do fóra. Lebo niekedy je to hrozné a prispievať sa mi vôbec nechce. Chápete.
cat
Pa. farao
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5063
Reputácia Reputácia : 941
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 2 - Stránka 10 Empty Re: Ako sa dnes máš? 2

Odoslať  Laura Po 17 máj 2010 - 13:52

Ďakujem Ti Matej za pochopenie.Tiež sa mi zdá že vekom manické prvky lepšie zvládam.No niektorí susedia mojich rodičov ma aj tak neospravedlnia za správanie trebars pred 12timi rokmi.Iné je byť aktívny produktívne a naháňať robotu alebo štúdium a iné je piť alkohol,túlať sa po krčmách a robiť reči.To mi neuznajú ani najbližší príbuzní a mrzí ma aj to,čo som robila pred 12timi rokmi.Ťažko sa s tým vyrovnávam a nemám chuť to tu bližšie rozoberať.Teraz beriem Seroquel 6OOmg a 0,5mg Rivotrilu a zdá sa, že sa pomaly zkľudňujem.Úprimne sa s tebou teším,že sa máš lepšie a máš zníženú dávku lieku,Matej Very Happy
Laura
Laura
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 385
Reputácia Reputácia : 20
Dátum registrácie : 20.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 2 - Stránka 10 Empty Re: Ako sa dnes máš? 2

Odoslať  Igor Po 17 máj 2010 - 18:26

Tématikou zodpovednosti za činy duševne chorých sa zaoberá forenzná psychiatria a psychológia. Mnoho psychotických pacientov je po celý život bezúhonných, aj keď sa niekedy pohybujú na hranici zákona. Zločinnosť duševne chorých páchateľov trestných činnov zveličujú a nafukujú najmä médiá, ak spácha nejaký trestný čin duševne chorý človek, v médiách vždy na to poukážu rečami typu, duševne chorý človek spáchal to a to alebo, že páchateľ sa v minulosti liečil na psychiatrii. Preto je spoločnosť voči duševne chorým ľuďom ostražitá, myslia si, že sú ohrozením pre svoje okolie pretože si neuvedomujú čo robia. Napríklad, že na samovraždu použijú plyn, stal sa taký prípad, keď jeden pacient pustil plyn, potom mu niekto zazvonil, nastal výbuch a vyvalilo stenu bytu, pričom tá zabila dievčatko, ktoré sa hralo pri bytovke a tomu čo si pustil plyn sa nič nestalo. Alebo ako jeden pacient v Čechách ubil na smrť spolupacienta v psychiatrickej liečebni. Alebo na Slovensku v psychiatrickej nemocnici vo Veľkom Záluží, jeden pacient vykopol mreže na okne, ušiel do dediny a ubil na smrť starenku. To sú veľmi hrozné a smutné činy. Na zatvorených odeleniach, kde sú akútny a agresívny pacienti by mala byť aj SBS-ka, lebo niektorí ošetrovatelia sú často aj fyzicky menej zdatný ako niektorí agresívny pacienti. Ja si spomínam na jedneho ošetrovateľa, ktorý mal 170cm a bol chudý, bez svalov, ale vtedy sa našťastie nič nezomlelo. Aj ostatní duševne chorí pacienti majú strach z tých agresivnych pacientov, ktorí sú v akútnej fáze a vôbec si neuvedomujú čo robia a tak môžu niekomu ublížiť.
Igor
Igor
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 147
Reputácia Reputácia : 6
Dátum registrácie : 28.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 2 - Stránka 10 Empty Re: Ako sa dnes máš? 2

Odoslať  Laura Ut 18 máj 2010 - 8:29

Igor,dobre si to tu opísal,čo je kriminalita duševne chorých,no ja som nikdy nespáchala tresný čin,ani som nebola na hranici zákona.To skor ľudia, ktorých som poznala a nikdy sa toľko neliečili,ako ja.Ja som sa len túlala po okolí a huba mi mlela blbé reči.To nie je tresný čin.Myslím,že u mňa to bola skor sebeobrana,ako písal Matej.Myslím,že v minulosti aj mne veľa ľudí ublížilo.Presne som tu neopísala čo konkrétnejšie myslím,no radšej si to nechám pre seba.
Laura
Laura
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 385
Reputácia Reputácia : 20
Dátum registrácie : 20.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 2 - Stránka 10 Empty Re: Ako sa dnes máš? 2

Odoslať  Igor Ut 18 máj 2010 - 13:54

No veď preto som písal, že kriminalita duševne chorých sa v médiách zveličuje a nafukuje, čo v spoločnosti zanecháva negatívny obraz voči duševne chorým, ktorí sú viac bezúhonný ako tí, čo sa nikdy neliečili na psychiatrii. Ale ten mladík, ktorí vykopol mreže na okne vo Veľkom Záluží musel mať obrovskú fyzickú silu, lebo mreže boli zaliate do betónu...keby sa mu ich nepodarilo vykopnúť ,tak mohol ublížiť nejakému spolupacientovi. Po tomto čine si vraj údajne na nič nepamätal. Podľa mňa je dobré, že sa na psychiatrii oddelenia členia na uzavreté a kľudné, lebo by som už na uzavreté nechcel ísť, hoci keď som tam bol ja, tak sa nestrhla žiadna bitka, ale niekedy to bolo na mále, preto si myslím že zatvorené oddelenie by malo mať vyčlenenú jednu alebo dve izby pre agresívnych pacientov, kde by boli neustále monitorovaní. Keď si však zoberieme všetky zatvorené psychiatrické oddelenia, tak to nieje až také zlé vzhľadom k tomu, že sú na nich aj pacienti v akútnych fázach agresívny a neuvedomujú si čo robia. Za posledné dva roky sa na Slovensku stali len dva závažné prípady a to vo Veľkom Záluží a v Plešivci, keď jedna pacientka zavraždila druhú. A dosť medializovaný prípad v Pezinku, kde jedného pacienta musia držať na reťazi, aby ochránili personál aj pacientov, ktorých neustále napádal. Ale v porovnaní z celkovým počtom duševne chorých pacientov na Slovensku sú to len zlomky percenta.
Igor
Igor
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 147
Reputácia Reputácia : 6
Dátum registrácie : 28.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 2 - Stránka 10 Empty Re: Ako sa dnes máš? 2

Odoslať  Igor Ut 18 máj 2010 - 14:29

Laura, ja som nemyslel teba, žeby si sa pohybovala na hranici zákona, ale iných... napríklad na zatvorené oddelenie vozila polícia ľudí, ktorí vystrájali v krčme alebo na ulici, neviem čo konkrétne robili, ale jeden chlapík rozbijal interier baru, poháre a robil cirkus, normálne by mu asi prišili výtržníctvo, ale vedeli, že je duševne chorý, tak ho doviezli na psychiatriu,
Igor
Igor
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 147
Reputácia Reputácia : 6
Dátum registrácie : 28.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 2 - Stránka 10 Empty Re: Ako sa dnes máš? 2

Odoslať  Laura Ut 18 máj 2010 - 19:06

Nie Igor,ja som si to nevztiahla na seba,len moj príspevok možno vyznel dosť nekonkrétne,že čo som vlastne robila.Nerozbíjala som zariadenie baru Smile ,ani som sa v bare nebila,ani nekradla,len moj bývalý ma bral jedno obdobie do takej partie.On nebol iniciátorom výtržností,len mal takých kamošov.Ale sme sa rozišli,no a pred dvoma týždňami som ho stretla.Obnovilo sa mi to pekné čo sme spolu prežili a mám teraz z toho v hlave chaus.No musím končiť,lebo prišiel teraz z krčmy moj súčasný druh a on žiarli aj na net. Very Happy
Laura
Laura
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 385
Reputácia Reputácia : 20
Dátum registrácie : 20.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 2 - Stránka 10 Empty Re: Ako sa dnes máš? 2

Odoslať  Laura Pi 21 máj 2010 - 15:51

Bola som dnes u psychiatričky,povedala,že nie som vo forme a že keď neprestanem piť,čo som sa priznala,tak možem skončiť v ústave.Vymenila mi Rivotril za Xanax a dala mi na spanie Hypnogen.Seroquel mi nechala 6OOmg,ale povedala,že podľa nej by možno stačilo aj 450mg.Tiež som jej hovorila,že druh dosť pije,ale nepovedala mi,aby som sa s ní rozišla,lebo po 11 rokoch to nie je ľahké.Tiež si nemyslela,že by som mala bývať sama.Lepšie by bolo bývať s niekym kto nepije.Pre mňa však bývať s našimi je neprijateľné z mojej strany aj z ich.Robo,dúfam,že si dobre dopadol na matiritách.
Laura
Laura
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 385
Reputácia Reputácia : 20
Dátum registrácie : 20.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 2 - Stránka 10 Empty Re: Ako sa dnes máš? 2

Odoslať  filipka Pi 21 máj 2010 - 16:27

Ja som tiez bola na kontrole u mojej psychiatricky. Bola velmi spokojna, ako sa drzim, ale znizit lieky mi odmietla. Vraj mozem byt rada, ze konecne mam dobre obdobie a nepokusat s liekmi. Laura, ten Xanax je nejako v mode, uz u viacerych som sa stretla s vymenou Rivotrilu za Xanax. Dnes som bola aj na prvom vysetreni na kardiologii kvoli pretrvavajucemu buseniu srdca. Dostala som lieky, akoby som ich mala malo, a dalej sa uvidi.
filipka
filipka
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1048
Reputácia Reputácia : 120
Dátum registrácie : 20.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Seroquel XR(quetiapín),Reagila (kariprazín, Alventa(venlafaxín), občas haloperidol

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 2 - Stránka 10 Empty Re: Ako sa dnes máš? 2

Odoslať  Robo Pi 21 máj 2010 - 16:47

Ahoj Laura a kamaráti. Ja mám ešte ústne maturity pred sebou, po tomto víkende v pondelok sa mi začína akademický týždeň a voľný budem mať aj pondelok 31. mája 2010 na opakovanie si učiva a 1. júna 2010 už ma budú škúšať na ústnych maturitách. Myslel som si, že ja a moji spolužiaci budeme maturovať posledný, ale v správach rozprávali, že posledné maturity budú mať školy 4. júna 2010, čo ja ju už budem mať za sebou. Sme malá trieda, dokopy šiesti a to znamená, že nás maturitne "vyspovedajú" na ústnych maturách za jeden deň, pričom ak sa nemýlim, tak na bežných školách študenti maturujú aj celý týždeň. Včera som bol na vystúpení Lord of the dance na zimnom štadióne. Mám z toho estetický zážitok. Ja som bol pri mojej psychiatričke predvčerom t.j. v stredu. Po poslednej zmene liekov je mi trocha lepšie, myslím si, že keď už nebudem chodiť do školy, že sa môj zdravotný stav-ps. stabilizuje.Ale už teraz som si istý, že samota mi dobre nespraví, riešiť to budem neskôr, ešte neviem ako. Užívam Anafranil 75 mg, Leponex 25 mg, Abilify 10 ráno 1 tbl. Prajem všetkým pekný predvíkendový večer... Majte sa krásne, Robo. affraid farao king study flower albino jumping2 jumping elephant jocolor
Robo
Robo
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 236
Reputácia Reputácia : 52
Dátum registrácie : 20.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

Strana 10 z 84 Previous  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 47 ... 84  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore