Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 7

Strana 70 z 86 Previous  1 ... 36 ... 69, 70, 71 ... 78 ... 86  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 70 Empty Re: Ako sa dnes máš? 7

Odoslať  Tuto Ne 3 apríl 2016 - 21:30

Ahoj Matej,
vlastne by som sa ťa chcel spýtať: Kde vidíš hranice normality?. Už tak dávnejšie som čítal knihu o normalite ako takej, a že práve tá "normalita" sa postupne dostáva do menšiny. Vlastne tam písali aj o tom, že byť niečím špecifickým sa viac podobá na normálnosť, ako byť podľa "tabuliek".

...............

Ahojte APBTCANDY a lístie,
turistika je perfektná, síce u mňa skôr prechádzky. Dávno som nebol na niečom, čo by túru pripomínalo, ale potreboval by som také niečo.

...............

Ahojte všetci!
Pre dnešok to v mojom malom svete bol taký podpriemer. Väčšiu časť času som polihoval, nič sa mi nechcelo, možno ma ospravedlňuje nedeľa, alebo tak. Dosť to bol taký poslabší deň, nie som z toho nadšený. Kľudne by som toto mohol písať do témy "ako ma to štve". Keď to však zoberiem z trochu iného pohľadu, tak môžem byť rád, že si môžem takýto deň vôbec dovoliť. Tak som si aspoň "užil" akp. a urobil som naviac, v domácnosti, pomoc s obedom, drobné práce, Net, TV, potešujúci telefonát... vlastne sa dalo.

V rámci Matejovej stupnice 2.

Majte sa všetci čo najlepšie. Veľa zdaru praje Tuto.
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4792
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 70 Empty Re: Ako sa dnes máš? 7

Odoslať  helena25 Ne 3 apríl 2016 - 23:53

Ahojte priatelia...

Meretseger, čítala som Tvoje posledné 2 príspevky. Mrzí ma, že prežívaš čo prežívaš a že ťa Tvoje trápenie zlomilo k tomu, aby si si znova ublížila. Ale je citeľné, ako s tým bojuješ a snažíš sa to ,,preraziť,, a to môžeš považovať za najväčší úspech v tomto tvojom boji. Verím v Tvoju odvahu. Si silná bytosť a s terapeutom či bez neho, verím, že to zvládneš! Držím Ti palce a myslím na Teba! Smile

Tuto, pousmiala som sa, ked si sa o ,,svojom svete,, vyjadril ako o malom. Totiž, všetky tie príspevky , ktoré som od Teba doteraz prečítala ma čoraz viac presviedčajú, že je veľmi veľký a mnoho a mnohí sa do neho zmestia:) Pomoc v domácnosti, pri varení a iné drobné práce, sú podľa mojej mienky na nedeľu až príliš, pokojne si mohol aj ubraťSmile Dúfam, že Tvoj spánok je lepší a že už ťa tak ,,nemáta,, ponocovanie. Prajem Ti veľa síl a veľa možnstí ich čerpania. Myslím na Teba, drž sa!

Ja som znova pár dní neprispievala, ospravedlňujem sa. Trošku ma zradilo telo, od štvrtka do soboty som bola v nemocnici na infúziách. Cítim sa veľmi unavená a vyčerpaná a trošku sa objavili bolesti, čo ma až tak netrápi. Viac ma bolí, že trošku ,,klesám na duchu,,. Cítim sa ako väzeň vo vlastnom tele aj mysli. Trošku som sa ,,pohnevala,, so životom , prečo ma musí zrádzať nielen myseľ,ale i telo. Schizo, Crohn,rakovina, teraz ešte tie neutíchajúce problémy s bývaním ( totiž nás domáci neustále robí problémy a vložili sme do tohto domu kopu tisíc eur a kvôli nepravým dokumentom a zatajovanej exekúcii ktorú má na tento dom nám hrozí rýchle sťahovanie). Prostriedky by sa našli, ale jednoducho na to nemám silu. To všetko sa mi zdá ako taká dobre vymiesená kašička na zrútenie. Tak psychické ako aj fyzické. Hľadám v tom všetko nejaký zmysel, hľadám dôvody. Hmm,hoci, raz som sa môjho najlepšieho priateľa, ktorý už žiaľ nie je medzi nami spýtala na zmysel utrpenia, trápenia. On sám prekonával 4 chronické ochorenia, nevládal ani stáť na nohách, každý pohyb mu spôsoboval veľké bolesti.Mal 35 rokov. A ked som sa ho to spýtala, tak sa pokojne usmial a povedal: ,,Láska...láska je ten dôvod." To je niečo, čo si neustále opakujem a verte či nie, dodáva mi to pokoj. Verím, že nech to so mnou dopadne akokoľvek, že to bude dobre tak ako to bude:) Teším sa i na HRC, kde sa verím, všetci stretneme a budeme si posúvať odvahu osobne, od človeka k človeku:) Teším sa na Vás. Držte sa. Myslím na každého jedného z Vás. S prianím toho najlepšieho, Vaša F-kamoška, Helča Smile

helena25
helena25
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 220
Reputácia Reputácia : 34
Dátum registrácie : 30.03.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.2
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Leponex, Olanzapin, Trittico

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 70 Empty Re: Ako sa dnes máš? 7

Odoslať  Jaro.BludnySlovak Po 4 apríl 2016 - 8:36

Mam sa zle,vcera som trpel hlasmi nezmyslami ako som sa vispal tak mi to preslo a este mi to stazuje bivala baba naco ma kdesi stale vola ked sa snou neda normalne dohodnut a stretnut ona nicomu nechape je zdrava a nechape nic a nevie pochopit nechcem hu uz vidiet tam nechsi je so zdravim.JA VAS TUNA NAFORE ASPOM VIEM VOVSETKO POCHOPIT lebo tiez mam trapenie.a ona mi to stazuje.Najradsej by som tu uz nikde na zemi nebol ale nechcem to vzdat.Vy sa drzte tolko si navas spomeniem v modlibach ahojte priatelia novy
Jaro.BludnySlovak
Jaro.BludnySlovak
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 152
Reputácia Reputácia : 22
Dátum registrácie : 26.03.2016
Vek : 36
Bydlisko Bydlisko : Západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 70 Empty Re: Ako sa dnes máš? 7

Odoslať  Anita1006 Po 4 apríl 2016 - 10:57

Ahojte!

Tak ja som stratila robotu po 2 dnoch, co ma tak trocha trapi a este sa mi to nestalo.
Upratovala som cez jednu upratovaciu firmu a ozaj som do toho dala maximum. Robilo mi to dobre na psychiku, ked som sa fyzicky unavila a bola som medzi ludmi.
Platovo to bolo zdieranie. Ani minimalna mzda. No ja som sa k tomu vyjadrila a asi to sa nepacilo pani sefovej.
Teraz si hladam novu robotu, lebo som maximalne vo financnej nudzi. Sice mam dochodok, ale 3/5 dochodku prejde na seky.
Asi zacnem behat, lebo za posledne 3 mesiace som pribrala 7 kil a mam uz brusko, ktore mi osobne vadi. Beh bude dobry aj na tu fyzicku unavu, takze aspon takto si chcem kompenzovat tu unavu, co som mala v praci.
Teraz sa mam fajn, len sa bojim, ze zas padnem do depresii. Ale bojujem s tym a uz v zaciatu dusim depresiu a uzkost.

Krasny a uspesny tyzden Vam prajem.
Anita1006
Anita1006
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 33
Reputácia Reputácia : 4
Dátum registrácie : 20.02.2016
Vek : 41

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 70 Empty Re: Ako sa dnes máš? 7

Odoslať  Tuto Po 4 apríl 2016 - 16:32

Ahoj helena25
ďakujem za pekné slová v Tvojom sympatickom príspevku. Mrzí ma, že si mala takéto problémy. Prajem Ti, aby sa to už nestávalo a bola si v budúcnosti už len v pohode a to nielen pre seba, ale aj pre svoju rodinku.

..............

Ahoj Jaro,
možno niekedy sa oplatí dať šancu...

.............

Ahoj Jožin,
hlavne sa teraz lieč, aby si si bol čo najskôr fit.

.............

Ahoj Anita,
mrzí ma, že tá práca nevyšla, želám Ti aby si mala nabudúce šťastnejšiu ruku.

............

Ahojte,
u mňa nič zvláštne, alebo prekvapivé. Zaspal som nadránom na 2,5 tbl., čo bola chyba. Nemohol som sa potom vyhrabať z postele. Keby som mal doterajší čas zhodnotiť v jednom slove, tak asi "blato". Ešte som sa ani nedostal niekde von, a pritom je tak krásne... Pravdepodobne pôjdem na malú prechádzku, alebo tak. Nejako som nie moc nadšený.

Prajem vám čo najlepší deň a celkovo pohodičku Tuto
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4792
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 70 Empty Re: Ako sa dnes máš? 7

Odoslať  Meretseger Po 4 apríl 2016 - 21:38

Ahoj Helen,
ďakujem! Síce moje sebavnímanie je momentálne biedne, ale raz si hádam poviem to isté, ktovie Smile

Ahojte,
dnešok bol obyčajný, bez odskokov do nemocnice Smile Akurát som musela s výsledkami za všeobecným a psychiatričkou, tak tí už sú zo mňa asi happy, že sa to stále opakuje, ale čo s tým mám robiť very unhappy No, ale aspoň som mala námet na článok na blog, ktorý začínal slovami: "Celé mesto je v tom, že mám epilepsiu, ale mne iba poriadne je*e" Very Happy Šak to.
Meretseger
Meretseger
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 967
Reputácia Reputácia : 224
Dátum registrácie : 18.09.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33, F60.31
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, Brintellix, Lamotrigin, Trittico

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 70 Empty Re: Ako sa dnes máš? 7

Odoslať  CHINAMAN Po 4 apríl 2016 - 22:04

AHojte bojovníci
dnes som bol na tak očakávanej kontrole u psychitričky, prebral som všetko čo som chcel prebrať z niečoho som menej spokojný z iného viac...na negatívne príznaky niesú lieky účinné (tvrdí moja mudr.), 12h v práci je veľa-radšej brigádujte, máte najnižšiu terapeutickú dávku 300mg menej je na iné choroby, psychoterapia Vám pomôže ale pani magistra má plno! Bol som vybavený za cca 15min. dal si na autobusovom predraženého turka a išiel dom. Pospal som resp. ležal v posteli a v tom sa mi ozval kamarát že príde sa poradiť o bicykloch, 2x som natrel búdu lazurolom (ešte zajtra a pozajtra lakom). Potom som išiel do mesta kúpiť hadicu na čerpadlo celkovo som stále niečo robil cez deň a ani si neuvedomoval ako rýchlo mi uteká čas. Zajtra mám voľno idem k zubárke a tak. Držím palce všetkým, toľko zatiaľ.
CHINAMAN
CHINAMAN
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 567
Reputácia Reputácia : 94
Dátum registrácie : 23.01.2016
Vek : 34
Bydlisko Bydlisko : ŽILINA

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, kventiax, escitalopram, akineton, nebilet

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 70 Empty Re: Ako sa dnes máš? 7

Odoslať  Jaro.BludnySlovak Ut 5 apríl 2016 - 9:57

Ahojte Je to dnes dobre citim sa fajn za par dni ma caka inekcia....



Tuto-Mozno Ano,ale ja nato nebudem mat prilezitost,keby hej tak ano,alebo sa to zakotvy


Drzkajte sa majte sa fajn,

s Pozdravom:


Jaroslav
Jaro.BludnySlovak
Jaro.BludnySlovak
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 152
Reputácia Reputácia : 22
Dátum registrácie : 26.03.2016
Vek : 36
Bydlisko Bydlisko : Západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 70 Empty Re: Ako sa dnes máš? 7

Odoslať  Jaro.BludnySlovak Ut 5 apríl 2016 - 13:32

Stale trpim chorobou co mi poradite?To ze trpite ties dakujem uz ste mi poradily naozaj dakujem vam.


BludnySlovak,Bludar,Jaro.
Jaro.BludnySlovak
Jaro.BludnySlovak
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 152
Reputácia Reputácia : 22
Dátum registrácie : 26.03.2016
Vek : 36
Bydlisko Bydlisko : Západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 70 Empty Re: Ako sa dnes máš? 7

Odoslať  helena25 Ut 5 apríl 2016 - 16:32

Ahojte priatelia..
Ja už o trošku lepšie ako pri mojom poslednom príspevku. Od včera som robila na mojom osobnom blogu a ked som po 5 hodinách nepochopila ako funguje stránka webnode.tak som blog založila na blogspote Googlu plus. Ak by ste chceli niečo prečítať, mám tam zatiaľ 3 príspevky a mienim každy den pridavať dalšie. Na sme.sk blogu budem písať asi už nie tak často. Niektorích z váas témy o ktorých tak rada píšem asi zaujímať nebudú,ale budem vdačná za úplne každý názor:) Tu je odkaz:

www.myslienkyduse.blogspot.com/

volala som dnes aj s Jožinom,lebo som dostala odkaz, že mu mám zavolať. Nezdal sa mi ešte uplne OK a velmi som mu nerozumela a čo som rozumela veľmi nedávalo zmysel:( Verím tak ako aj vy, že sa rýchlo vráti domov v zdraví a v pohode. Držte sa!
helena25
helena25
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 220
Reputácia Reputácia : 34
Dátum registrácie : 30.03.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.2
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Leponex, Olanzapin, Trittico

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 70 Empty Re: Ako sa dnes máš? 7

Odoslať  Tuto Ut 5 apríl 2016 - 21:28

Ahojte všetci,
dnes to bol u mňa poslabší deň. Ráno, po liekoch, mi nebolo dobre od žalúdka, vlastne som musel lieky znova nachystať a užiť. Ešte boli aj iné potiaže, jednoducho deň sa nezačal dobre. Bol som však veľmi rád záhrade lebo bolo krásne počasie. Rátalo sa mi, že som tam porobil drobnosti a podebatoval zo susedkou - tetou. Cítil som sa celkovo veľmi dobre. Teraz sa mi to mierne otočilo, pociťujem určitú nepohodu v zmysle úzkosti, nedocenosti, anhedónie, nechuťou do činnosti, celkovo akoby nábeh na depku. Riešim to pozeraním do TV-Zoo (JOJ), polihovaním... Rozmýšľam nad zvýšením AD, lebo tie "úžasné večery" sa dejú častejšie ako by som čakal. Obvykle to pomaly prechádza a postupne to vyprcháva. V noci už bývam pomerne fit. ...

Inak, myslievam na píšucich ľudí tu na fóre, že každý má ten svoj osud a borí sa ako sa dá. Snáď, keby som to mal zhrnúť, tak asi by som nás nazval "bojovníci za zdravie".

Držím vám/nám tuho palce, aby sa vám len polepšovalo...
S priateľským pozdravom pre všetkých Tuto





Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4792
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 70 Empty Re: Ako sa dnes máš? 7

Odoslať  ester Ut 5 apríl 2016 - 22:46

Ahojte,
tak zase po dlhšej dobe prispievam aj ja.

Matej, len tak v skratke, veľmi veľmi zaujímavý príspevok v téme obyčajný život... dnes nestíham, ale tiež chcem niečo napísať, ku mne, úplne obyčajnej a nezaujímavej  Very Happy

Anita, mrzí ma tá práca... ani neviem, čo napísať...ale snáď len veriť, že niečo nájdeš. Nadriadení bývajú najradšej, keď sú zamestnanci ticho. A pritom fakt niektorí ľudia chodia do roboty za úplne drobné, z čoho sa poriadne ani vyžiť nedá...

APB- no máš to dosť v práci toľko hodín. Ale zdá sa mi, že to zvládaš jak tak v pohode, veľmi ti držím palce, je to super čítať, že máš taký pestrý život, ideš kade tade  Very Happy  Inak s tými negatívnymi príznakmi je to bieda, aj ja ich mám a stále s nimi nie som vysporiadaná  I disagree

" Stale trpim chorobou co mi poradite?To ze trpite ties dakujem uz ste mi poradily naozaj dakujem vam." Jaro...nie, ja netrpím, ja bojujem a úspešne tento boj vyhrávam  Very Happy  Tak tiež bojuj, netrp, si silnejší ako si myslíš  it is perfect  Veľmi radi ťa privítame aj na zelle, možno potom ti to nepríde tak, že trpíme... ale že každého jedného z nás je život úplne fajn...aj ten tvoj. Tak ak by sa ti chcelo, vo štvrtok sa "stretneme"  it is perfect

Tuto, si to krásne napísal, že "bojovníci na zdravie" tak mi to dobre padlo  dancing  Aj ja som bola na záhrade a hladkala mačky a napadlo ma, že si tu žiadnu dávno nedal, či som nezaregistrovala?!

Helen no nestíham dnes ten blog, ale prečítam si, aj ten tvoj predchádzajúci som celý prešla, aj keď ja sa nepripájam do diskusie, bo niekedy ani neviem čo napísať...

A ako sa mám? Stále som taká nejaká chorá, bolí ma hrdlo, som dosť unavená... už len nejak nech tá choroba prejde a bude to fajn. Psychicky sa cítim veľmi dobre, bola som aj na kontrole a ponechala mi lieky tak, ako som ich mala. Vlastne nič si v hlave nejako neriešim, snažím sa žiť každý deň tak... ani neviem, ako príde. Very Happy  Plány si dávam také krátkodobé, aby som sa mala na čo tešiť a zároveň aby som "nepresilila" svoju psychiku nejako veľkou nedočkavosťou Very Happy  Má táto veta vôbec význam?! affraid
Proste sa mám fajn...
ester
ester
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 374
Reputácia Reputácia : 54
Dátum registrácie : 28.04.2014

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

Strana 70 z 86 Previous  1 ... 36 ... 69, 70, 71 ... 78 ... 86  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore