Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 7

Strana 78 z 86 Previous  1 ... 40 ... 77, 78, 79 ... 82 ... 86  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 78 Empty Re: Ako sa dnes máš? 7

Odoslať  CHINAMAN St 20 apríl 2016 - 12:54

Ahojte všetci,
dnes mám frei a tak som si pospal dlhšie. Budík som zamáčkol o 7:40 a spal do 11tej, nebyť vodárov ktorí zvonili na výmenu hodín tak spím aj dlhšie. Zdal sa mi dosť nechutný sen. Niečo som zjedol spravil si stredne silnú kávu a teraz netujem. Vonku je pomerne chladno, chcel som ísť aj kosiť krováčom záhradu ale počkám na teplejšie dni, tráva rastie po tých daždoch affraid . Tiež vítam LUCIU a držim palce všetkým, čítam vás a myslievam na nás. Držte sa!
CHINAMAN
CHINAMAN
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 567
Reputácia Reputácia : 94
Dátum registrácie : 23.01.2016
Vek : 34
Bydlisko Bydlisko : ŽILINA

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, kventiax, escitalopram, akineton, nebilet

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 78 Empty Re: Ako sa dnes máš? 7

Odoslať  Mischelll St 20 apríl 2016 - 13:11

Ahojte Wink

tak ma napadlo, že napíšem...tak rada by som sa podelila s Vami o to co planujem....ale zatial nemozem/ nemam na to odvahu....a nechcem to zarieknuť - to je hlavné....ako nebojte sa nič hrozne to nie je....a urcite potom napišem....len je to o prekonaní seba samého....a bude to teda pre mna dost odvazne....inak choroba nic nove...lieky beriem....a v maji mam kontrolu....aj krv mi budu brat ....dufam ze vsetko dobre dopadne....co sa prace tyka nemam a aj hladam ale aj naposledy som bola cez urad prace na pohovor a neunuvali sa ani dat vediet vysledok .....proste nic....a to ma uz vobec netrapi mozno len tak trošička....skor ma trapi to ze v nedelu tu u nas mame cirkevny sviatok...a pride domov aj sestra....neviem nebojim sa jej tak...sak je mladsia ale uz to vydim ze bude mat reci .....neprijemne reci...no nic...tak chcela som napisat kratky prispevok a pozrime sa lol!

Prajem krásny den flower

_________________
"Čím viac dáte, tým viac sa vám vráti."


Mischelll
Mischelll
Mischelll
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 637
Reputácia Reputácia : 221
Dátum registrácie : 21.10.2013
Bydlisko Bydlisko : východne slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 20.5
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol STADA, Olanzapin Actavis

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 78 Empty Re: Ako sa dnes máš? 7

Odoslať  Meretseger St 20 apríl 2016 - 17:34

Ciao,
až tak šibnuto dobrá nálada ma už, žiaľ, prešla, ale nemám sa zle. Moje dni stále plynú v podstate rovnako, ale psychol. ma dokopala vytvoriť si plán dňa (a že dodržiavaj ho Very Happy ), ktorý som si vytvorila, zas nie že nie, ale tým to haslo. Akurát zajtra plánujem stretko s jedným týpkom, ktoré by malo byť čisto na sex - ááááno, som promiskuitná a pokojne aj call-girl a štetka a tak, je mi to úplne jasné - ale stále zvažujem a možno to napokon zruším, hoci by to aspoň narušilo stereotyp mojich dní. No, ale s týmto sa nehodlám zveriť ani psychologičke, takže vďaka, že ste ma vypočuli a vôbec. Tak zatiaľ.
Meretseger
Meretseger
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 967
Reputácia Reputácia : 224
Dátum registrácie : 18.09.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33, F60.31
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, Brintellix, Lamotrigin, Trittico

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 78 Empty Re: Ako sa dnes máš? 7

Odoslať  Jaro.BludnySlovak St 20 apríl 2016 - 20:01

.


Naposledy upravil Jaro.BludnySlovak dňa Št 21 apríl 2016 - 6:56, celkom upravené 1 krát.
Jaro.BludnySlovak
Jaro.BludnySlovak
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 152
Reputácia Reputácia : 22
Dátum registrácie : 26.03.2016
Vek : 36
Bydlisko Bydlisko : Západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 78 Empty Re: Ako sa dnes máš? 7

Odoslať  regina St 20 apríl 2016 - 21:47

Tak vcera som sa mala dost zle.
Bola som si v meste po lieky na stitnu žlazu. Spojila som to s nakupom toho najnutnejsieho a ked som sa vrátila po 2,5 hod. bola som taká unavená, že sa mi vobec nechcelo varit, avsak musela som, lebo nemá kto iný Very Happy a syn chodí zo skoly hladný. Už počas varenia, ked som mala 1/2 hod. som si lahla a podriemala- čo mi pomohlo. Ked prisiel syn uz som len s ním odpocívala pri nejakých videách až kým som nemusela isť na večer popolievat na dvor krhlou kvety, kríky (u nás talkmer neprsí... ked aj hlasia dazd na celom SK, u nás padnu 4 kvapky). Zeleninu som nepolievala, lebo fúkal silný vietor a mna hrozne bolela hlava. Bolesť hlavy sa stupnovala aj potom vnuti ked som zas oddychovala. Cítila som sa nedobre a tak mi napadlo ci nemám vysoký tlak. Odmerala som - 138/98. Ten spodný som už i predtým mala občas okolo 100 a aj som bola na vyšetrení, no lekárka mi kázala len si ten tlak sledovat a iba ked je nad 100, tak si dat tabletku, ktorú mi predpísala.
Ja som sa na to vykašlala, až vcera mi to napadlo, merat si tlak. Dosť ma to vystrašilo- lebo však "tichý zabiják" a tá hlava ma bolela, že som myslela že mi ju roztrhne. Išla som už spať a tak som si žiadnu tabletku nedala, lebo však v klude, v tme, mi hádam bude lepsie a zaspím, ale nešlo to tak lahko a rýchlo akoby som chcela.
Ráno som užý nala tlak v norme a ani hlava ma dnes nebolela. Rozhodla som sa vsak ten tlak si sledovat, merat 2x denne ako sa má a zapisovat a príp. ak bude ten spodný nad 100, dať si tu tabletku. No a samozrejme dalej pracovat na potlacení príciny, pretože si myslím že to mám z tej mojej nadváhy (vďaka roky užívanej Zyprexe +30kg). Mohlo by to byt aj z nervov, ale to som dávno žiadne nemala. Tak dnes som zahájila ofenzívu: pijem čaj na nervy a stres a cvicila som jogu. Od januára sa mi podarilo zhodiť 4 kg čo som cvičila tie rozne videá. Váhu si držím, aj ked už cvičím menej, no rada by som sa k tomu vrátila.

Tak sa aj Vy majte aspon tak dobre ako ja už dnes a obtiaže nech vas obchádzaju!
regina
regina
regina
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 664
Reputácia Reputácia : 295
Dátum registrácie : 05.09.2011

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: schizoafektivna porucha
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 78 Empty Re: Ako sa dnes máš? 7

Odoslať  Robo St 20 apríl 2016 - 21:53

Ahojte kamaráti. Mal som trochu pred veľkou nocou tráviace problémy. Týždeň som zvracal, potom mi už bolo lepšie... Takmer som prestal sladiť najmä kávu a čaj, občas jej aj takú inú ryžu... Neďaleko mojej ulice je obchod so zdravými potravinami, občas som si tam kúpil špaldové piškóty, musli, fit tyčinku raz aj také hnedé kokosky so zázvorom. Majú tam aj napr. cestoviny-špaldové, ale aj darčekové predmety. Je to ale dosť drahé, tak som si začal kupovať špaldové rožky, špaldový chlieb a tak... Začal som jesť jogurty HOLLANDIA a sú celkom chutné a aj mi dobre trávia. Minule som si na poslednej kontrole u mojej psychiatričky privstal, aby som bol prvý, bolo to 14.apríla lebo mi sestrička zobrala krv. Krv je v poriadku-zatiaľ mi doktorka nevolala. Raz, keď som nemal krvný obraz v poriadku, tak mi poradila brať vitamíny Bion 3. Na nález mi psychiatrička napísala, že mi odporúča kúpeľnú liečbu. Po odporúčaní od mojej psychiatričky som išiel ku obvodnej doktorke-na druhý deň v piatok. Prišiel som ohľadom vypísania návrhu na KL. Doktorka tam ale nebola a sestrička mi povedala, že teraz má pani doktorka kopec zdravotných kariet na stole-čo musí vybavovať a vypisovať, tak mi povedala, že ten návrh tak skoro asi vypísaný nebude... Ja som ale sestričke povedal, že to má času a ona hej? A ja na to heeeeej. Bola z toho prekvapená, myslela si, že ja chcem už asi návrh mať vypísaný o týždeň, že chcem ísť na jar do kúpeľov a ja chcem ísť do kúpeľov v auguste, tak ako som zvyknutý každý rok. Dúfam, že tam bude dobré Kultúrne Leto... Ešte pred tým koncom júla ma čaká dovolenka v Chorvátsku-konkrétne Biograd na Moru v jednom pezióne. Síce na dovolenku do Chorvátska pôjdeme ako vždy luxusným autobusom, bude taká mala zmena, že nepôjdeme z SN-nášho mesta, ale zo susedného PP, čo nie je až tak ďaleko a do PP pôjdeme vlakom, prejdeme hneď na druhú stranu a budeme na autobuske... Z Popradu pôjdeme smer Ružomberok, Banská Bystrica, Zvolen, Dudince, Šahy, Magyárországh a potom hraničný maďarsko-chorvátsky hraničný priechod Letenye (H) Goričan ( HR), ďalej diaľnicou Zagreb až Biograd na moru. Teším sa, že ak nezaspím, tak ako minulý rok keď sme išli do Pakoštane, že uvidím Budapešť, je to pekná európska metropola... Začal som piť aj ALOE VERA. Chcem sa Vás opýtať, milí moji kamaráti, že či ste už skúšali piť ALOE VERA a tak... A aj to špaldové pečivo-chlieb, rožky, či si tiež takéto špaldové pečivo občas kúpite? Minule sme mali v SZZP Klub deti a mládeže Výročnú členskú schôdzu. Program schôdze sa naplnil , prečítalo sa, čo sa stalo, čo sa malo stať, čo sa zrušilo, prípadne čo sa zmenilo... Boli predstavené aj výlety pre nás Klub Deti napr. do obec Hniezdne-Nestwil Park, Medžugorie,-Bosna, alebo Taliansko... Ja ale na tieto výlety nepôjdem... Minule som spomínal, to tiež zo SZZP sa pôjde 13. mája do Prahy na pár dní-to pôjdu tiež autobusom. Ja nepôjdem, lebo mi to akosi nevyhovuje... Minule som pozval svoju priateľku Mišku do SN. Pozvanie Miška prijala a boli sme na XX.ročníku na plese Ľudí s dobrým srdcom-na tomto jubilejnom plese spieval aj zbor z kostola, žiaci jednej školy mali vystúpenie, hrala nám aj dobrá hudba, aj sme si zatalncovali... Mali sme prípitok biele víno, potom sme mali večeru a to 2 mäsá bravčové a kuracie, ryžu, hranolky, zeleninovú oblohu. Na pitie bola voda, káva a džús, kto chcel, mohol si dať aj napr pivo. Ples sa konal v SN v koncertnej sály Reduty 9. apríla. Bola aj tombola-každý z Klubu Detí dostal nejakú tú tombolu- ja som napr. dostal USB-kľúč, dal som ho synovcovi, kľúčenku-dal som babke, detské puzzle. dal som sesternicinej dcérke, sprej Nivea-dal som mame. pero-to som nechal pre seba, ešte tam boli 2 obrázky a také červené rožky, ktoré hrkajú, ale sú na Vianoce. Stále roznášam reklamné Noviny KAUFLAND a ešte aj iné napr. Dr. Max, 101 Drogerie atď. Občas navštívim kamaráta vozičkára- ak je dobré počasie, tak zájdeme aj na pivko. Na tú dovolenku do Chorvátska pôjdem nielen s rodičmi,ale aj so synovcami. Potom, keď pôjdeme z Chorvátska domov, tak len ja s rodičmi, lebo sestra so švagrom prídu do Biogradu autom a budú tam niečo vyše týždňa, tým pádom sa synovcom dovolenka pri "Slovenskom mori" predĺži... Len potom budú bývať v druhom penzióne, ktorý je hneď vedľa toho, čo budeme bývať ja, rodičia a synovci. Raz mesačne chodím aj ku psychologičke na pravidelnú konzultáciu. Vieme sa dobre porozprávať... No a ešte pred letnou dovolenkou bude v našom meste v júli- Spišský trh, na ktorý sa tiež veľmi teším-to je najväčší sviatok nášho mesta. Ešte chcem dodať k plesu ľudí s dobrým srdom, že tam istý čas s nami bol aj diecézny biskp, pán primátor s manželkou, prednostka mestského úradu a ďalší známi ľudia. Potom sme mali na tom plese aj koláč z piškótového cesta s makom a druhá vrstva bola s kakaovým pudingom a marhuľou. Potom okolo 22.00 hod dávali aj guľáš a dobre som urobil, že som ho nejedol,lebo mame a Miške bolo z toho guľášu zle... Ples začal o 16:00 hod a trval do pol noci... Minule som išiel s mamou, sestrou a synovcami do Slovenského raja na prechádzku aj s palicami nordix wolking, ktoré mala okrem mňa aj mama. Sestra a synovci kráčali po lese pešo bez paličiek. Prechádzali sme sa po Čingove od parkoviska až po pod Tomášovský výhľad, kde sme svojimi očami videli, ako sa Biely potok vlieva do rieky Hornád. Bola to super zdravotná prechádzka, aspoň som rozhýbal svoje "lenivé" kosti- hi-hi. Na jar a na začiatku leta budem chodiť s mamou na kúpalisko Vrbov, kde by som sa chcel rozplávať, aby som potom v Chorvátsku a v kúpeľoch vládal plávať... Je tam termálna voda, a aj preto je Vrbov moja srdcovka... Dnes som počul, že na Podlesku budú vystupovať Kandráčovci, tak možno tam s mamou pôjdem.Takže asi tak, milí moji kamaráti... Majte sa krásne, reagujte na môj článok a píšte básne. Pozdravujem Vás a prajem Vám menej jarných a potom letných depresií. Žijeme len raz, práve tu a práve teraz. S pozdravom Robo-člen fóra. Na budúce už budem písať častejšie, nebojte sa, nebude to "sľubotechna" S.R.O. study study study study study study flower flower flower flower flower flower jumping2 jumping2 jumping2 jumping2 jumping2 jumping2 Basketball Basketball Basketball Basketball Basketball Basketball Basketball
Robo
Robo
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 236
Reputácia Reputácia : 52
Dátum registrácie : 20.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 78 Empty Re: Ako sa dnes máš? 7

Odoslať  Matej Št 21 apríl 2016 - 19:43

Ahojte, priatelia. welcome or bye

Čítam priebežne všetkých aj ja veru. Zamrzelo ma, že bolo Regine o dosť horšie - verím, že to teď bude už v poriadku a pod kontrolou. Smile Teším sa tiež, Robo, že si nám napísal aj Ty po dlhšom čase - opäť som si preštudoval so záujmom Tvoje udalosti, myšlienky a plány. Celkovo sa mi zdá, že sa Ti darí dobre a prosperujúco, takže paráda. Smile Prajem Ti veľa šťastia a zdravia i do ďalších dní. Smile Mischelll, nech už máš ciele a odhodlanie spraviť čokoľvek, verím, že je to niečo super a že Ti to vyjde. Budem Ti k tomu držať všetky prsty. Smile Meret, veru, plán dňa je parádna vec. Dá sa robiť dvojako, buď napíšeš presný čas, kedy to a ono urobíš. Alebo si len vypíšeš zhruba ciele, ktoré chceš "dnes" vykonať, naplniť. Ja preferujem druhý spôsob. Určite to má potenciál taký plán dňa Ťa kladne v živote posúvať, preto sa pridávam na stranu Tvojej Janky a podporujem to vrelo. Maj sa pekne, držím palce. Smile Candy, teším sa, že sa máš zhruba fajn. Čo je to za mačku v Tvojom avatare?  Very Happy Kam zmizol hafan?  Wink Helenka, držím Ti silno palce k zajtrajšej kontrole či konzultácii s Tvojím onko-doktorom. Drž sa! Smile Tuto, gratulujem k tomu nootropiku na kognitívny efekt. Ja takto užívam Acutil, avšak odkedy som si prečítal, že Tebe sa po takýchto tabletkách "zdepresieva" nálada, tak som si náhle nebol istý, že či náhodou aj mne nie. Len som si túto súvislosť nikdy neuvedomil, ale mám takého tušáka, že možno to mám narovnako ako Ty. Preto som si už od včera vrátane Acutil nedal. Budem čakať na Tvoje referencie, ako sa Ti náladovo darí pri tom Tvojom súčasnom doplnku výživy. Smile Maj sa pekne, kamoš. Smile Jaro, prajem aj Tebe veľa radosti zo slnečných teplých dní, ktoré máš tak rád. Nech sa darí. Smile

Lucka, Lístie:

Po Vašich príspevkoch som sa odhodlal a skúšam existovať bez kofeínu. Ďakujem Vám za všetky informácie vedúce k tomuto môjmu rozhodnutiu. Celkovo som na nule s kofeínom od pondelka večera, teda utorok, streda, štvrtok, dnes oficiálne slávim tretí "čistý" deň. Smile Nemôžem, resp. nie som schopný kompromisu, a síce piť len trochu kofeínu, trebárs 1-2 šálky, ale 1-2 nápoje. To sa mi nedá, lebo keď ten nápoj po 3-4 hodinách vyprchá, tak som strašne zničený a unavený, a nutne ma to ťahá k ďalšej dávke. Až nakoniec zistím, že aby som vôbec robil základné činnosti, tak potrebujem k funkčnosti 500 mg kofeínu. Preto pre mňa vedie len cesta cez úplné vysadenie a netolerovanie. Červenanie neviem či je lepšie - zdá sa mi, že trochu hej, ale stále je rúžovka prítomná. Ťažko to zhodnotiť, lebo som trochu stmavol zo solárka, a ono mi celkový stav kože na tvári zlepšuje. Smile Celkovo však išlo okolo mňa množstvo okoloidúcich už, a nemal som vôbec pri žiadnom žiaden stupeň úzkosti. Smile Ale to neviem, či je vďaka vysadeniu. Možno áno... Question

Isteže so mnou lomcujú prudké abstinenčné príznaky. Chodieval som spať tieto tri dni už okolo 18:30 a spal som do rána do 7:30. Spavosť, silné bolesti hlavy (treštenie v hlave najmä pri zohnutí alebo sadaní si), bolesti svalov, najmä zadočných, stehenných, ďalej depresia a zlá nálada. Depresia ma uchvátila obzvlášť v utorok večer, kedy som bol plačlivý a rozmýšľal som nad samovraždou. Zlá nálada zase robila škandály dnes v práci doobeda, kedy som bol nervózny a nekomunikatívny, na čo šéfka nemala extra trpezlivosť. Včera som mal už len 2 Ibalginy (200+200) a dnes som mal už len jeden (200mg). Zajtra predpokladám už tiež len jeden. Postupne sa to zlepšuje. Dnes poobede som už bol pomerne výkonný, hlava netrešťala, a mal som aj dobrú náladu. Zívanie ma opustilo asi o 13:00. Zatiaľ čo ešte v utorok sa mi zívalo celý deň. Celkovo, myslím, znášam absťáky vyhovujúco a myslím, že postupne ma už aj opúšťajú. Zajtra bude kľúčový deň, kedy by veci mohli byť už o kus lepšie. Celkovo sa vyhýbam na nule aj čaju, čokoláde, káve, kapučínu, energeťákom, tabletkám. Prestal som aj piť nekalorické sirupy, ktoré obsahujú miliónpäť umelých sladidiel. Pijem len vodu, minerálku, alebo vody zarobené šumivým magnéziom, multivitamínom alebo céčkom. Smile Kolegyňa mi poradila aj zeleninu, tak som si kúpil troje smoothie - banánovo-pomarančové, zeleninový mix a karotkové. Smile Je to zvláštne cítiť povzbudenie a energiu z niečoho takého, ako je banán alebo karotková šťava. Takéto zdravé riešenia, to je pre moje telo šok.  Very Happy

Zajtra je môj štvrtý deň "bez". jumping2

Mám sa inak pomerne dobre. V práci ok. So školou je to biedne, vlastne zlé. Škoda reči o tom niečo písať. No, I cannot accept
Hodnotím deň na 1-. Smile

Želám Vám dobrú noc, pekné Zello a šťastný piatok, priatelia. it is perfect Ďakujem za prečítanie môjho zdĺhavého príspevku. Embarassed Smile
S úctou
Matej
Sun 2

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 78 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5063
Reputácia Reputácia : 941
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 78 Empty Re: Ako sa dnes máš? 7

Odoslať  CHINAMAN Št 21 apríl 2016 - 21:09

Ahojte bojovníci,
mám sa celkom dobre, trocha ma trápi bolesť-seknutie v krku a zlé otáčanie hlavy do pravej strany. Inak som sa fajn vyspal, vstal o 10tej, pokosil záhradu a trocha pozametal dvor. Uvažujem nad zámkovou dlažbou na miesto pri krbe kde máme zrubový stôl cca 20m2 a ponatierať zábradlie, plot...Roboty na chalupe je dosť vždy, škoda že mám chuť až takto neskoro sa do toho púšťať. Samozrejme všetko nejde hneď, treba aj financie ale hlavne chuť do roboty-činnosti. Uvidím či ma táto úvaha neopustí, dúfam že vytrvá a pomaličky sa porobí niečo. Lieky beriem každý večer, niekedy si šupnem benzák na noc alebo cez deň-podľa potreby. Matej avatar je moja bývalá mačka skôr mačiatko ktoré mi dala sestrenka, naučil som na ňu aj psa postupne a naviazala sa na nás, vždy keď som venčil psa išla pekne za nami )) no jedného dňa ce zimu sa zatúlala a už som ju nevidel, škoda Crying or Very sad
Pozdravujem všetkých a želám hodne zdravia a vytrvalosti.

PS. Matej je super, že si obmedzil kofeín a tie sladké žbrndy. Robíš dobre, mal som kamoša ktorému čistili kvôli nadmernému pitiu energy drinkou cievy...Máme teraz doma veľa sladkých vôd-kofola, toptopic, rajec a za dva dni som vypil asi 3litre toptopicu, pretože sa píše že neobsahuje umelé sladidlá atď. Inak som si kúpil koncentrát z 8 citrónov a kvapkám si do čistej vody-často lejem než kvapkám))
CHINAMAN
CHINAMAN
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 567
Reputácia Reputácia : 94
Dátum registrácie : 23.01.2016
Vek : 34
Bydlisko Bydlisko : ŽILINA

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, kventiax, escitalopram, akineton, nebilet

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 78 Empty Re: Ako sa dnes máš? 7

Odoslať  Tuto Pi 22 apríl 2016 - 0:29

Ahojte pisatelia,
rád by som na vás všetkých reagoval, ale dnes sa na to jednoducho necítim.

...........

Dnes som "vstal" o pol šiestej, dal si lieky a zase na chvíľu ľahol. O šiestej som však utekal zvracať, neviem prečo. Vlastne to rozoberať, podstatné na tom je, že som netušil, čo z ranných liekov zostalo. Pocítil som, že Akineton v krvi asi nemám a taktiež aj antidepresívum. Ostatné lieky boli tak čiastočne v zábere. Zisťoval som to postupne... Tento začiatok dňa mi skutočne neprospel, prejavilo sa to až prekvapivo rýchlo. Tak som si užil tras rúk, soc. fob., úzkosť. Prakticky kus dňa som strávil v posteli. Ani by som neveril, že som tak závislý od rannej dávky. Až keď som si dal zvýšenú dávku obedných liekov to začínalo byť približne OK. Večerné lieky som si dal už v normálnej dávke, ale ešte aj počas Zella som si nepripadal úplne fit.

Teraz som celkom v pohode, rád by som zaspal okolo jednej až druhej.

Myslím na vás a prajem dobrú noc. Tuto
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4792
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 78 Empty Re: Ako sa dnes máš? 7

Odoslať  opadané lístie Pi 22 apríl 2016 - 7:56

Matej, si velky bojovnik, hoci si to o sebe niekedy nemyslis. drzim Ti palce, nech zvladnes abstaky a nech ma teda tato abstinencia nejaky efekt na Tvoju psychiku. dancing

APBT, chcem sa Ta opytat, comu pripisujes zlepsenie Tvojich negativnych priznakov, kedze si pisal, ze po hospitalizacii si ich mal dost vyrazne. vidim, ze neberies ani antidepresiva... comu za to vdacis podla Teba? lebo teraz sa mi zdas celkom vpohode a si aj aktivny.
avatar
opadané lístie
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 436
Reputácia Reputácia : 94
Dátum registrácie : 10.02.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 78 Empty Re: Ako sa dnes máš? 7

Odoslať  Schizomars Pi 22 apríl 2016 - 12:30

Ahojte vsetci

Co mam nove.... Tak nasi rodicia sa rozviedli v stredu na moje meniny.  very unhappy

Otec uz suhlasil pred rozvodom s navrhom. Riesilo sa vyzivne pre moju Katku, malu sestricku. Nakoniec otec bude platit 180 eur mesacne. Mama chcela vo vyske 200 eur a otec vo vyske 150 eur. Spravili akysi kompromis. Nechceli natahovat sud.
Otec sa na nas vykaslal v najmenej vhodnej chvili, ked som ja ochorel... Este nas caka dalsi sud ohladom majetkoveho vysporiadania, lebo majetok sa bude delit na polovicu. Vraj mam narok aj na vyzivne aj ja, len otec, ked zisti tak ma ,,zabije,,. Prepacte, ze takto som to podal s takym vyrazom, ale nadseny nebude.... Otec tvrdi, ze som zdravy, ze sa mi nechce pracovat, ze som lenivy.
Obcas mam samovrazedne myslienky, ale ma prejdu vtedy, ked ma niekto s kamaratov zavola vonku.

Bol som v nedelu v Sportovej hale tu v SL, kde byvam. Bola tam omsa, lebo sa organizovala udalost pod temou Mesto nadeje. Vystupovali tam Heartbeat a Espe. A mal prihovor jeden clovek, co si tiez zazil rozvod rodicov. Pripadal som si tam ako nie velmi vhodny, lebo chodievam do krciem...

V stredu ked sa konal rozvod som mal meniny. Tak som zavolal takeho mojho trosku crazy kamarata, je s nim sranda, lebo je ukecany. Inych kamaratov som nevolal, lebo kazdy bol bud v praci predtym- nechcelo sa im ist alebo nemali cas, lebo som spominal, ze peniaze nebudem mat velmi. Nakoniec som pozhanal 15 eur. Sice zase som minul na mojho kamarata minul peniaze, ale neriesil som to velmi, lebo som mal meniny. Ja som prisiel tiezvy domov viac-menej, mama nezistila, ze som pil, lebo vela znesiem. Tento moj kamarat prisiel na bomby rozbity, nepamatal si koniec, neviem kde pil este, lebo nemal peniaze uz. Ja som ho chcel odprevadit domov, ale on nechcel. Som ho prehovaral na trikrat. Mal hendikap, lebo bol v tento den predtym darovat krv. Stratil penazenku a mobil niekde. Na dalsi den sme isli spolocne hladat. Nenasli sme. Najlepsie bolo ked som sa smial, ked informatorke na urade, kde sa vybavuju preukazy obcianske tak kecal, ze Kalinak vas sef je pripeceny, ze je zly, ze je na chlapov. Nakoniec ta informatorka poznala jeho mamu tak telefonovala jeho mame....Ja som myslel, ze zomriem od smiechu. Very Happy A v kuse robi somariny. To by ste ho museli zazit aky je. Fest sranda s nim je. On pracuje v Rakusku v restauracii v kuchyni. Ma problem, lebo nema obciansky a musi si vybavit. Ma nastupit o dva tyzdne do Rakuska na polroka. Vsetky doklady stratil. Jemu sa to stava stale, ze straca doklady a peniaze....Este sme dali popravku u mna doma. Samozrejme som palenku doplnil vodou, aby mama nezistila...
Ma serie, ze nemam peniaze a dnesok sa chyli ku veceru. Mama ma mi da sice dva tri eura, ale je to fest malo.... Oslavovat uz si nebudem moct dovolit...Musim si setrit peniaze na narodeniny. Mam ich o mesiac... Chcel by som ich slusne oslavit...

Takze zhruba takto

PS: Snazim sa zit plnohodnotne. Nechcem trcat doma... Smile

_________________
Schizomars
Schizomars
Schizomars
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 84
Reputácia Reputácia : 22
Dátum registrácie : 30.09.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify maintena 400, Questax 200, Xanax 0,5

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 78 Empty Re: Ako sa dnes máš? 7

Odoslať  Tuto Pi 22 apríl 2016 - 19:40

Ahoj Schizomars,
dodatočne blahoželám k meninám, ale je mi ľúto, že to sprevádzali také nemilé udalosti... Je fajn, že máš kamarátov na debaty, ale pozor na alkohol.

................

Ahoj Matej,
ďakujem za riadky v Tvojom príspevku. "Ginko Pro Brain" teraz užívam tretí deň, hoci neviem, či sa to tak dá napísať, keďže som mal včera tie žalúdočné ťažkosti. Zmeny mierne pociťujem už teraz, ale mám dojem, že je to ešte priskoro. V najbližšiu stredu to budem mať "omrknuté" a zároveň mám ísť na kontrolu.

...............

Ahojte,
dnes a včera to nebolo skutočne nič moc. Viac sa ma týkala z drobností znesiťeľná paranoja a vzťahovačnosť. Neviem, čo s tým. Aj tak som rád tomu slovku "znesiteľná", lebo celkom v pohode som vybehol na záhradu busom. Trochu som sa dnes potrápil myslením na moju "úžasnú kondičku", čo je jedna z vecí, ktorú pravdepodobne budem musieť v blízkej dobe riešiť. Inak na záhrade bolo fajn, všetko je v kvete, malé mačence zväčšili objem hádam o sto percent, sú pekné. Keby nie tých psych. hovadín, je to pekný deň.

Majte sa všetci čo najlepšie! Tuto
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4792
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

Strana 78 z 86 Previous  1 ... 40 ... 77, 78, 79 ... 82 ... 86  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore