Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 7

Strana 61 z 86 Previous  1 ... 32 ... 60, 61, 62 ... 73 ... 86  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 61 Empty Re: Ako sa dnes máš? 7

Odoslať  xkrchnav Ne 20 marec 2016 - 11:47

Ďakujem priatelia, že na mňa myslíte, už teraz môžem povedať, že je mi o dosť lepšie. Počítač ale veľmi nezapínam, len som chcel vám dať správu že mi pomáhate a že som vďačný....
xkrchnav
xkrchnav
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1600
Reputácia Reputácia : 142
Dátum registrácie : 19.08.2012
Vek : 39
Bydlisko Bydlisko : Adamov, ČR

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

http://krizovatkaduse.osvobodse.cz
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 61 Empty Re: Ako sa dnes máš? 7

Odoslať  helena25 Ne 20 marec 2016 - 13:22

Ahojte priatelia...Tak ja som sa po 3 dňoch poriadne vyspala:) Noha tak nebolí,ako som predpokladala.Totiž kto včera nepočul na zello tak v meste na stanici po príchode z Brna do mňa ,,ťukol,,volajúci taxikár,šla som cez prechod a nič nešlo a zrazu vybehol.Tak priprzdil riadne,ale schytalo mi to koleno,tak na urazovke po rontgene som dostala 2 injekcie ani neviem na čo a riadne mi to obviazali.Mam dochramané ,,jablčko,, a hojiť sa to bude dokopy 5 týždnov, ale lepšie sa budem citit skor, len to kompletne zhojenie. Tak, bola som v tom Brne a vážne, ľutujte ,kto nebol:) Jožin s manželkou mali nádhernú prednášku, ktorá všetkým nám tam prítomným vliala nové svetlo do našich vlastných starostí a trápení. Ešte aj touto cestou Jožin dakujem! Ok. Totiž, už od Willa, celé mesiace uvažujem a vážne rozmýšľam. Cítim dlhú dobu, že je potreba niečo urobiť.Niečo zmeniť. ,,Pomohlo,,mi aj to, že na stacík nam často chodia noví mladí ľudia, takmer ešte deti,ktorím psychiatria vzala všetku nádej.Mnohími vecami, cez povinné užívanie liekov do konca života a hlavne experimentovaním s dávkovaním až po občas nedôstojné zaobchádzanie na oddeleniach.Začala som s mojim buducim profesorom a par už hotovími filmármi pracovať na dokumente,ktorý by mal byť premietaný v novembri 2016. Bude poukazovať na situaciu v slovenskej psychiatrii. Nie len to ,,zlé,,ako Vás možno napadá,ale aj to dobré čo dáva,alebo čo môže dať,ale poistovne ,systém..to proste nedovolia.Dalej budeme v roznych mestach SK robiť prednášky s nami pacientami,ktorí budu mať odvahu postaviť sa a hovoriť o tom a aj odbrorníci.Máme už 2 lekárov psychiatrov, ktorí nesuhlasia s týmto systémom.Chceme ukázať ľudom, že obraz ,ktorí majú na duševné ochorenia je mylny.Spravila som dalsi krok a verejne som predostrela schizofreniu na verejnom statuse môjho Facebooku.A ohlasy to veru má a velmi ma potešilo, že to potešilo moju ex-lekarku, ktorá sa rozhodla takisto pomoct.Chcem Vás povzbudiť k tomu, že nie je dôvod na to,aby sme sa skrývali a prijali masku ktoru nam pred rokmi nasadili,ale že môžeme urobiť viac.Bude to ista forma revolúcie v psychiatrii vedena nie len pacientami ale aj lekarmi, hoci len pár. Nechceme ale ist proti systému,ale spojiť sa s ním. Ukázať čo cítime a čím sme. Budem rada, ked sa pridáte,hoci len myšlienkami:) Držte sa,mám vas rada
helena25
helena25
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 220
Reputácia Reputácia : 34
Dátum registrácie : 30.03.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.2
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Leponex, Olanzapin, Trittico

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 61 Empty Re: Ako sa dnes máš? 7

Odoslať  opadané lístie Ne 20 marec 2016 - 13:24

dakujem, Matej za reakciu. it is perfect

tie drobne ciele, ktore si stanovujem su v sulade s mojimi hodnotami, len naozaj vobec netolerujem zataz, a preto ich neviem dodrzat a plnit.

budem sa vsak nadalej snazit.


Naposledy upravil opadané lístie dňa Ne 20 marec 2016 - 13:26, celkom upravené 1 krát. (Reason for editing : doplnenie textu)
avatar
opadané lístie
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 436
Reputácia Reputácia : 94
Dátum registrácie : 10.02.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 61 Empty Re: Ako sa dnes máš? 7

Odoslať  Anita1006 Ne 20 marec 2016 - 14:50

Ahojte!

Ja sa vacsinou utapam v depresiach. Sice som ziskala robotu, ale nvm ci som schopna aj na taku banalnost, ze upratovanie. Nvm si predstavit nic, co by mi robilo radost. Len som, robim iste veci, ktore sa musia robit. Nic navyse. Stratila som aj doveru a mam strasne nizke sebahodnotenie. Skusam byt v kontakte s ludmi, ale uz to ide coraz tazsie. Som sa uzavrela, nvm sa uvolnit. Bojim sa ludi. Mam aj problemy spat pri zhasnutom svetle. Stale citim pritomnost niecoho. Taketo problemy som nikdy nemala. Mozno mi robi zle, ze uz neberem tolko liekov, ako predtym. Som ako ustrachane zombie.
Anita1006
Anita1006
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 33
Reputácia Reputácia : 4
Dátum registrácie : 20.02.2016
Vek : 41

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 61 Empty Re: Ako sa dnes máš? 7

Odoslať  Snehulienka Ne 20 marec 2016 - 14:57

Ahoj Anita.

Ja sa cítim podobne ako Ty - nerobím vôbec nič,iba to čo musím. Momentálne som v nemocnici a vôbec si neviem predstaviť čo bude potom - vôbec z ničoho nemám radosť, nič ma nebaví, do všetkého čo robím sa musím strašne nútiť. Tiež sa cítim ako zombie sad and unhappy Držím palce aby Ti bolo lepšie!
avatar
Snehulienka
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 64
Reputácia Reputácia : 2
Dátum registrácie : 13.02.2016
Bydlisko Bydlisko : severné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.9
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify maintena 300 mg

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 61 Empty Re: Ako sa dnes máš? 7

Odoslať  diana.kucerova Ne 20 marec 2016 - 15:41

Ahojte, jsem tu novo a timto se dovoluji predstavit:.
47 let, nadsenec pro tvorive veci, siju, delam bizuterku, ucim se jezdit na koni a hrat na kytaru. Pokud jde o psychiatrickou zkusenost, pred 4 lety jsem prosla prvni schizo-atakou, pred 2 lety druhou. Nyni se citim stabilizovana. Od rijna lonskeho roku funguji jako peer-konzultant, clovek s vlastni zkusenosti pro organizaci VIDA centrum v Brne. Navstevujeme oddeleni psychiatrickych oddeleni v nemocnicich.

Co me trapi, je bulimie (prejidani, nasledne zvraceni, ve vlnach ji prochazim od 16ti let) ... Sad Uz jsem se na svoje chovani divala z ruznych stran, nekdy se podari mit sebekontrolu, vetsinou v poslednim roce ne. Je to situace, kterou denne resim. Jen se rano vzbudim, reknu si, ze ten den bude vypadat jinak... A skutek-utek´.

Prochazim, rekneme, psychoterapeutickym, sebezkusenostnim treninkem, kde se ucim podivat se na svoji situaci z jinych uhlu pohledu, hledat skryte motivace, ale zatim jsem zjevne k te skodlive skryte motivaci, co me pudi k nesmyslnemu chovani, nedosla.

Tak zatim takto. Preji vsem fajn nadchazejici pracovni tyden.
diana.kucerova
diana.kucerova
Nový člen
Nový člen

Počet príspevkov : 29
Reputácia Reputácia : 7
Dátum registrácie : 19.03.2016
Vek : 55
Bydlisko Bydlisko : Ivančice, ČR

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Quetiapine Teva 300mg retard vecer

http://www.klub-dianak.estranky.cz
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 61 Empty Re: Ako sa dnes máš? 7

Odoslať  xkrchnav Ne 20 marec 2016 - 16:50

Hlásim priebežne, stále žijem. Prečítal som vás ale už nemám energiu odpísať. Držte sa!
Jozin
xkrchnav
xkrchnav
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1600
Reputácia Reputácia : 142
Dátum registrácie : 19.08.2012
Vek : 39
Bydlisko Bydlisko : Adamov, ČR

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

http://krizovatkaduse.osvobodse.cz
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 61 Empty Re: Ako sa dnes máš? 7

Odoslať  regina Ne 20 marec 2016 - 17:10

Jožin,

zasielam pozitívnu energiu. Viem len, že sa ti pohoršilo, ale verím že ty to zvládneš!


U mňa dnes pohodová nedeľa s návštevou cintorína a jarným upratovaním na hroboch a potom prechádzka v prírode so synom a manželom.- priniesli sme tri kytice bahniatok, ktorými som vyzdobila verandu a niečo z nich aj darujeme priatelom. Na večer čakáme sestru s jej dospelými deťmi. zahráme nejaké spoločenské hry a posedíme. Zdravotne - OK.
regina
regina
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 664
Reputácia Reputácia : 295
Dátum registrácie : 05.09.2011

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: schizoafektivna porucha
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 61 Empty Re: Ako sa dnes máš? 7

Odoslať  CHINAMAN Ne 20 marec 2016 - 18:21

Zdravim vsetkych
dnes som mal pracovny den, je sviatok a sluzba sa niesla v tomto duchu ale aj v duchu zodpovednosti a novych instrukcii, akosi to pribuda a povinnosti su aj vyzvami. Chcem sa este prejst so psom po lese tak na cca 45min. Zajtra mam volno tak si oddychnem a nieco naplanujem. Drzte sa!
CHINAMAN
CHINAMAN
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 567
Reputácia Reputácia : 94
Dátum registrácie : 23.01.2016
Vek : 34
Bydlisko Bydlisko : ŽILINA

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, kventiax, escitalopram, akineton, nebilet

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 61 Empty Re: Ako sa dnes máš? 7

Odoslať  Anita1006 Ne 20 marec 2016 - 20:30

Ahoj Snehulienka!

V ktorej nemocnici si? Ja som odmietla nemocnicu za posledny polrok druhy krat. Ked sa mi nepodari dat sa dokopy a pretvarovat sa, tak bude to zle. Volala som aj kamoske. Chudera tiez je na tom zle a ma tam dcerku. Aj ona sa uplne uzavrela a vsetko vidi v ciernom.
Anita1006
Anita1006
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 33
Reputácia Reputácia : 4
Dátum registrácie : 20.02.2016
Vek : 41

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 61 Empty Re: Ako sa dnes máš? 7

Odoslať  helena25 Ne 20 marec 2016 - 23:02

ešte som zabudla myslím hodiť nový článok blogu. ak som už dávala,ospravedlnujem sa:)

http://hudacekova.blog.sme.sk/c/409467/preco-sa-nebat-schizofrenie-pretoze-je-to-len-nalepka.html
helena25
helena25
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 220
Reputácia Reputácia : 34
Dátum registrácie : 30.03.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.2
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Leponex, Olanzapin, Trittico

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 61 Empty Re: Ako sa dnes máš? 7

Odoslať  xkrchnav Po 21 marec 2016 - 4:29

Vďaka priatelia. Srdca vám ďakujem za podporu. Vidím ti ešte na 2 noci a bude dobre. Ešte raz vďaka. Stále žijem a som doma!

S láskou Jožin
xkrchnav
xkrchnav
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1600
Reputácia Reputácia : 142
Dátum registrácie : 19.08.2012
Vek : 39
Bydlisko Bydlisko : Adamov, ČR

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

http://krizovatkaduse.osvobodse.cz
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

Strana 61 z 86 Previous  1 ... 32 ... 60, 61, 62 ... 73 ... 86  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore