Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 7

Strana 21 z 86 Previous  1 ... 12 ... 20, 21, 22 ... 53 ... 86  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 21 Empty Re: Ako sa dnes máš? 7

Odoslať  helena25 So 26 december 2015 - 22:18

Ahojte priatelia..
Ako čítam, prežívate zaujímavé veci.Moj dnesny den je taky nejaky vselijaky.Stravila som ho s rodinou, tak bezne.Len od poobedia ma chytili akesi myslienky a pocity zbytocnosti a prazdnoty.Ked deti zaspali tak ma chvilami matali hlasy typu :vezmi alkohol a zapi liekmi, ved si nula. Dlho ma to prenasledovalo,ale potom som si uvedomila ze jediny tvrdy alkohol co v dome mame je tatransky caj a uz samotny bez leikov by ma z neho asi ,,seklo,,tak som zasla do podkrovia s gitarou a nejako sa mi podarilo najhorsie odohnat.Teraz mi je stale tak tazsie,ale pokusim sa zaspat a vyspat sa z toho.citam Vase prispevky a mrzi ma ze napr, Matej sa citis tak ako sa citis...verim, ze bude lepsie:) Tak sa mi tu drzte:)
helena25
helena25
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 220
Reputácia Reputácia : 34
Dátum registrácie : 30.03.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.2
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Leponex, Olanzapin, Trittico

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 21 Empty Re: Ako sa dnes máš? 7

Odoslať  Matej Ne 27 december 2015 - 10:20

Ahoj Tuto. Vďaka za krásne povzbudenie. Dal som aj reputačný bod, lebo ma to milo dojalo. Ďakujem. Smile giving a hug

Ahoj Helen. Smile Dúfam pevne, že sa Ti podarilo dobre vyspať a hlasy nejak zmizli. To musí byť des a hrôza, aby dajaké hlasy Ti rozkazovali, že máš voľačo urobiť. Čo si to dovoľujú?! Nakopať ich treba do ich imaginárneho zadku. Smile Držím Ti prsty, Helen, sme všetci s Tebou. giving a hug

--

Dnes sa mám zhruba dobre. Asi na 2+. Smile Identifikoval som v zmysle knižky "Najprv zjedzte žabu", že prečo odsúvam školu. Tým zádrhom je večný polovedomý pocit, že to má stále ešte čas a že mi je príjemné sa tomu dnes nevenovať. V zmysle knižky teraz musím intenzívne zamerať všetku psychickú energiu na prekonanie tohto zádrhu - vsugerúvam si, že vlastne je mi príjemné sa venovať škole a že to musí byť urobené už akože zajtra, takže čas práveže nie je. Uvidím, ako mi sila sugescie pomôže. Obvykle mám so sugesciami dobré skúsenosti, vedia mi pomôcť.  albino

Nálady mám teraz také menej vyprahlé, pocit prázdnoty je slabší. Mojím životným cieľom je hľadať a nájsť životný pokoj a rovnováhu. Mal som včera debatu s otcom a on tvrdí, že životný pokoj dosiahol a že k nemu postupne vyzrel vekom. Tak ďalší dôvod sa tešiť na starobu, hoci ja to plánujem to nájdenie pokoja trochu urýchliť. Skúšam to prostredníctvom vsugerovanej flegmy do charakteru, finančnou akousi nezávislosťou a zarábania-samostatnosťou a samozrejme materiálnym i duševným minimalizmom. Smile

Zajtra zase do práce... večer stretnutie s bývalým spolužiakom. very sad2 Snáď bude dobre. A dnes? Dnes asi čítanie školských vecí a robenie seminárok. Skúsim to urýchliť, lebo už ma zase chytajú perfekcionistické maniére. Napr. mám urobiť rešerš z jednej filozofickej knihy a ja ju fakt celú od začiatku do konca čítam! No a to je chyba, ako správny nepoctivý študent by som ju mal prebehnúť zrýchlika behom 2-3 hodín, a tak tú rešerš spráskať. Nie? A nie čítať týždeň celú knihu, každú stranu... Nesmiem byť taký dokonalý, lebo zase nič nezvládnem. affraid

Držím Vám, priatelia, palce. Mám Vás rád. Prajem krásnu druhú polku víííkendu. Hojne stability v zdraví. Smile
M.
sunny

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 21 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5063
Reputácia Reputácia : 941
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 21 Empty Re: Ako sa dnes máš? 7

Odoslať  Mischelll Ne 27 december 2015 - 12:42

Ahojte Wink

Matej - súhlasím s tým že tu rešerš by si mal prebehnúť z rýchlika.....presne tak...it is perfect

Mám sa tak vianočne....v pohode....nudim sa...ale od vcera som si zadala aj nejake ulohy ....ako ulohy mam zadane uz davno...ale proste take tie odychové ulohy....vlastne by som to mala robit rada...a aj trošku robim rada....takže som včera čítala knihu a tiež behala...a tiez bola na prechádzke zo psom...dnes chcem 2x toľko čítať a aj behať ....aj mam chut to robit...nie ako vcera ked sa mi trošku nechcelo....aj keď si spomeniem, že by som sa mala niečo učiť tak k tomu mam az odpor....a vobec sa mi nechce...ale uz budem musieť začať  very unhappy  ta tak no....

Peknú nedeľu prajem community together

_________________
"Čím viac dáte, tým viac sa vám vráti."


Mischelll
Mischelll
Mischelll
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 637
Reputácia Reputácia : 221
Dátum registrácie : 21.10.2013
Bydlisko Bydlisko : východne slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 20.5
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol STADA, Olanzapin Actavis

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 21 Empty Re: Ako sa dnes máš? 7

Odoslať  Tuto Ne 27 december 2015 - 20:30

Ahoj helena25,
je úplne super, že už vieš ako na tie hlasy a teda aj vlastne na chorobu. Ešte aj to sekanie dreva je fajn. Hovorím si, že si asi už veľká hudobníčka, keď vieš aj na gitare... Každopádne želám, aby sa nielen zdravotné záležitosti upravili.

.................

Ahoj Matej,
veru aj ja zajtra "trasiem" do práce. Aj sa teším, lebo dosť hliviem doma. Dúfam, že si si aj oddýchol a želám Ti, aby bol nástup do práce bezproblémový.

.................

Ahoj Mischelll,
to je dobre, že na seba dbáš aj po stránke fyzickej, aj duševnej. Veru, oddýchni si a vychutnaj si relax ako taký. Držím palce nielen v sebarozvoji.

.................

Ahojte,
dnes bol taký únavnejší deň keďže som v noci nespal. Inak až na únavu to všetko bolo fajn, pekná nedeľa. Do práce som nachystaný a trochu sa tam aj teším, lebo je to taká zmena oproti oddychovaniu vzhľadom na tieto 4 posledné voľné dni. Zdravotne v podstate OK. Very Happy

S priateľským pozdravom Tuto

Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 21 Mondaylacc
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4792
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 21 Empty Re: Ako sa dnes máš? 7

Odoslať  Tuto Po 28 december 2015 - 13:59

Ahojte všetci,
bol som teda dnes ešte v práci. Ráno sa mi akosi zvláštne vstávalo, lebo som spal viac ako som zvyknutý. Bolo to síce fajn, ale akýsi som bol "učudovaný" z toho. Do práce som dorazil v akurátnu hodinu a hneď bolo aj čo robiť. Ako som čerstvý po dobrom spánku prišiel, tak som aj "hotový" odchádzal, tak teda dúfam, že sa do zajtra zregenerujem a budem zase dobre fungovať aj v práci.

Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 21 225659-Royalty-Free-RF-Clipart-Illustration-Of-A-Pair-Of-Office-Furniture-Movers-Moving-A-Desk 

Želám vám pekný a bezproblémový deň. Smile
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4792
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 21 Empty Re: Ako sa dnes máš? 7

Odoslať  helena25 Po 28 december 2015 - 14:33

Ahojte priatelia...ja sa stale nemam dobre.Stale blbe myslienky, na vecer hlasy, som hrozne nepokojna, trasu sa mi ruky...cele zle.Len trpnem ci a ako vydrzim do Nového roku a co potom neviem.Dufam, ze to ustupi, inak sa bojim, ze skoncim v spitali.Mam totiz obavy, ze tento moj stav moze mat negativny dopad na moju rodinu, hlavne deti, tak ak to neprejde tak pre dobro vsetkych asi prijmem nevyhnutne zlo..Dufam, ze Vam sa dari lepsie, dzte sa, zatim pa
helena25
helena25
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 220
Reputácia Reputácia : 34
Dátum registrácie : 30.03.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.2
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Leponex, Olanzapin, Trittico

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 21 Empty Re: Ako sa dnes máš? 7

Odoslať  Tuto Po 28 december 2015 - 16:55

Ahoj helena25,
je mi ľúto, že to máš teraz také zdravotne otázne. Neskúsila si si mierne pridať kľúčový liek t.j. antipsychotium ktoré užívaš? Alebo, čo tá gitara? Keď Ti to raz pomohlo, možno aj teraz... Každopádne Ti budem silno držať palce, aby si sa zdravotne zlepšila a nemusela do žiadnej nemocnice. Aj ja mávam hlasy a vyskytujú sa najmä na balkóne. Nie je to vôbec na smiech, alebo podobne. Väčšinou komentujú moje fajčenie a pobyt tam. Občas to korenia vulgarizmami. Ignorujem to, ale je to nepríjemné.

Želám Ti, čo najskoršie stabilizovanie zdravotného stavu a príjemné chvíle s rodinou. Tuto
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4792
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 21 Empty Re: Ako sa dnes máš? 7

Odoslať  regina Po 28 december 2015 - 17:47

Ahojte priatelia!

Helen, rozmýšlala si, čo sa zmenilo, že sa ti tak pohoršilo? Spíš dobre? Lebo napr. u mňa platí, že ak mám málo spánku hlavne toho nočného, nabieha únava, vyčerpanosť, choré myšlienky, nálady a bludy.
Mne pomohlo v tých krízových predvianočných dňoch najhoršie prekonať dočasným užívaním liekov, ktoré som mala odskúšané a odporučené psychiatrickou na prekonanie kríz už v minulosti. Možno by to vyriesil na noc nejaký benzodiazepamín, ktorý cloveka uvedie a udrží v spánku. A keď to nestačí a tvoj stav a nutkavé myšlienky ťa aj tak vyčerpávajú a odsávajú ti energiu, možno by to šlo tiež upraviť napr. nejakým liekom s tlmiacom účinkom. Mne stačilo utlmiť sa na 2 dni, aby som sa z toho vymotala a dobila sa energiou. Byť tebou konzultovala by som to s psychiatričkou. Je pravda, že po tie dva dni, ked som brala liek aj cez deň, som bola ako mechom praštená a asi keby som sa mala starať o dve malé deti ako je to u teba, asi by to nešlo. Nemáš niekoho, kto by sa o ne pár dní postaral, aby si si mohla dovoliť odstaviť svoju myseľ na tých pár dní?
myslím, že sa nestačí spoliehať na to, že to samé odíde... je to podla mňa risk. Čím skôr sa to ubrzdí, tým lepšie.


A ako sa mám ja? Je to lepšie. Vianocovali sme už v pohode, v samotnej príprave my všetci pomáhali a zvládli sme aj dve oslavy 18stky mojho syna (jednu rodinnnú a druhú s kamarátmi). Ešte som trochu nedospatá, ale je to postatne lepšie. Dni prežívam už radostnejšie. A dnes v noci som už zaspala bez lieku a spala až do rána. Povinnosti doma zvládam, nálady už so mnou neotriasajú. Som síce aj teraz ospalá, ale radsej pasívne oddychujem akoby som sa šla vyspať a potom by som možno nevedela spať večer.

Všetko dobré, priatelia, myslím aj na vás, ktorých som nespomenula.
regina
regina
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 664
Reputácia Reputácia : 295
Dátum registrácie : 05.09.2011

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: schizoafektivna porucha
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 21 Empty Re: Ako sa dnes máš? 7

Odoslať  helena25 Po 28 december 2015 - 18:28

Vdaka Tuto, Regina...
No, co sa tyka tych hlasov..tie mi taký problém nerobia.Sú dosť zaťažujúce,ale viem s nimi fungovať, to ma netrápi. Skôr tá neunosná nervozita, nepokoj a tie hnusne nutkave myslienky ublizit si alebo vyviest nejaku kravinu...a fyzické príznaky ako tras, potenie...lekarke som dnes volala.Uzivam uz beztak ,,konske davky,,. 1 trittico rano, 2/3 na obed a 1 vecer a 3 -50mg leponexy!! A moja uzasna lekarka, ze si mam na noc pridat dalsi...hlavne, ze pecenove testy mi vysli ako alkoholikovi, co pije 20 rokov.Zásadne som s tym nesuhlasila.Myslim, ze lieky mam velmi zle nastavene a myslim, ze im davam prvenstvo vo vine za moje terajsie príznaky. O nemocnici hlboko uvazujem...ale len z dovodu, ze chvcem aby rodina bola v klude a nechcem nikoho ohrozit svojimi stavmi. Vcera som napr.v akomsi stave zurivosti rozkopala 4 skrinky, takze pre dobro vsetkych ak to neprejde, si balím švestky a idem.Deti by boli v jasliach,aj ked je to takmer 500 eur na mesiac za obe deti,ale ako vravim, nevyhnutne zlo...manzel s tym problem nema, tak sme si povedali, ze to skusime potiahnut do nového roku...a uvidíme.Spanok je fajn, s tym nejaky extra problem nemam.A ani napr.gitara mi uz nepomaha a neupkojuje ma..takze tak
helena25
helena25
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 220
Reputácia Reputácia : 34
Dátum registrácie : 30.03.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.2
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Leponex, Olanzapin, Trittico

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 21 Empty Re: Ako sa dnes máš? 7

Odoslať  filipka Po 28 december 2015 - 18:56

helena, mrzí ma, že sa nemáš dobre. Možno tá nemocnica poslúži na dobré nastavenie liečby, ked sa nedarí ambulantne. Síce neviem, aký máš Leponex na mysli, lebo 50mg neexistuje, len 100mg a 25mg, ale 150mg nie je vysoká dávka, takže je tam priestor aj na zvýšenie, aj na kombináciu s niečím iným. A aj antidepresíva existujú účinnejšie ako Trittico... Tak držím palčiská, nech sa podarí trafiť nejakú lepšiu kombináciu, než to, čo máš teraz.
filipka
filipka
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1048
Reputácia Reputácia : 120
Dátum registrácie : 20.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Seroquel XR(quetiapín),Reagila (kariprazín, Alventa(venlafaxín), občas haloperidol

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 21 Empty Re: Ako sa dnes máš? 7

Odoslať  Tuto Ut 29 december 2015 - 16:57

Ahojte,
dnes sa mám síce dosť dobre, ale trápi ma, že v práci som podal taký dvojaký výkon. Na jednej strane som pridal prvé dve hodiny a šéf bol až prekvapený, ale druhé dve hodiny som už bol unavený z prvej dvojhodinky... Jednoducho mi aj nepriamo nadal. Sad Tak veľmi dúfam, že sa to neprenesie do zajtrajška, lebo fakt úprimne by som rád šéfovi bol nápomocný, ale keď to nejde, tak to jednoducho nejde. Tak ma to trápilo, vlastne aj trápi. Inak deň bol okrem tohoto celkom dobrý. Na hodinku som si doma podriemal, čo sa mi pomerne rátalo. Naši na mňa boli dnes fajn, čomu som pomerne rád.  Smile Volal som s kamarátom, zajtra má narodeniny tak možno oslávime...

Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 21 49143
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4792
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 21 Empty Re: Ako sa dnes máš? 7

Odoslať  xkrchnav Ut 29 december 2015 - 19:42

Vrátili sme sa z Košíc... bolo to len 3 dni. Ale aj pomerne náročné to bolo... pozerám, že tu sú aj veľké zmeny... akosi nestíham viacej napísať, trošku som čítal a vnímal, že akosi nie je vám úplne dobre... aj helen. Dúfam, že sa zas stretneme vo štvrtok na zellu. Nášemu webu jaksi neprialo šťastie. Pustili sa do neho hackeri... a žiaľ odniesla to aj križovatka duše a teda obnovil som poslednú zásobu z apríla tohoto roku... takže o pár zdrojov som asi prišiel. Keby ste si niekto pamätali čo tam posledne bolo bol by som rád. Díky...

prajem pokojný štart do nového roku čoskoro a zdárny koniec súčasného... majte sa.
Jožin
xkrchnav
xkrchnav
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1600
Reputácia Reputácia : 142
Dátum registrácie : 19.08.2012
Vek : 39
Bydlisko Bydlisko : Adamov, ČR

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

http://krizovatkaduse.osvobodse.cz
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

Strana 21 z 86 Previous  1 ... 12 ... 20, 21, 22 ... 53 ... 86  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore