Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 6

Strana 79 z 84 Previous  1 ... 41 ... 78, 79, 80 ... 84  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 79 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  Tuto Ut 24 november 2015 - 15:14

Ahoj Matej,
teší ma Tvoje hodnotenie dňa a som rád, že si si na mňa spomenul v príspevku. Dobre, že si si takto dohodol tie nadčasy, asi toho všetkého máš veľa. Držím Ti palce, aby si tých nadčasov nemusel robiť denne. 

..............

Ahoj ester,
o Leponexe som počul veľa, ale sám som ho neužíval. Niektorý ho skutočne "nemusia", kamarát si ho chváli. Celkovo Ti však v tomto poradiť jednoducho neviem. Vraj sa zle vysádza a je poslednou možnosťou. Volil by som skôr depotné injekcie. Mala si ich? Mám takto Haloperidol a je to fajn, až na tú únavu... Je to skôr otázka na filipku.

.............

Ahojte,
dnes som mal taký únavnejší deň. Aj som poslabšie spal aj toho bolo viac v práci. Pondelňajšia únava zostáva, hlavne sa potrebujem dobre vyspať. Ostatné detto.
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4792
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 79 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  xkrchnav Ut 24 november 2015 - 15:18

V tomto smere sa prikláňam k ester... proste ak to nevyskúšaš, nezistíš ako to sedí tebe. Niekto brutálne spí po quetiapine, ja nie. Niekomu zas olanzapin robí dobre ja som bol plaziaca sa mŕtvola... keď sa hovorí, že doktori skúšajú - je to bez nadsázky asi pokus omyl... s tým, že teda azda vedia čo s čím nekombinovať... ale niekedy aj to trochu spochybňujem... držím palce aby si našla cestu s ktorou budeš v súlade a bude ti prospievať! Ešte zavolám cestou z práce ak budeš mať chvíľku...
xkrchnav
xkrchnav
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1600
Reputácia Reputácia : 142
Dátum registrácie : 19.08.2012
Vek : 39
Bydlisko Bydlisko : Adamov, ČR

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

http://krizovatkaduse.osvobodse.cz
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 79 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  xkrchnav Ut 24 november 2015 - 17:19

Helenka, pre teba film s Willem. Takto si v mojich snoch predstavujem (re)start názorov na pacientov psychiatrie na Slovensku:
http://wildtruth.net/dvdsub/cz/o-vysazovani-psychiatrickych-leku/

Ale určite doporučujem aj ostatné filmy od Macklera (všetky otitulkované česky myslím Jirkem):
http://wildtruth.net/dvdsub/cz/

Jožin
xkrchnav
xkrchnav
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1600
Reputácia Reputácia : 142
Dátum registrácie : 19.08.2012
Vek : 39
Bydlisko Bydlisko : Adamov, ČR

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

http://krizovatkaduse.osvobodse.cz
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 79 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  regina Ut 24 november 2015 - 20:06

Helenka,

ja som Leponex kedysi brala, no uz si nepamätám ako som naň reagovala. Čo viem, je to, že to bolo v prvej polovici choroby (pred 10-15 rokmi) a hoci s liekmi, ťažko sa mi vtedy existovalo. Takmer stále som bola v depresii, utlmená. Niekedy som si vravievala: "Čo, to už lepšie nebude? Takto mám žiť?" Tiež som mala vtedy malé deti, chodila do práce, brala si PN-ky a hospitalizáciám sa nedalo zabrániť. Stále som sa musela do všetkého neskutočne nútiť, premáhať, každá aktivita ma stála veľa síl. Až so Zyprexou u mňa prišlo lepšie obdobie, i ked zas nadváha +20kg. Mne osobne najlepsie sedí kombinácia Abilify + Alventa (uz od r. 2009), ale fakt je to u kazdého iné a skutočne - žial - je to len systém pokus - omyl. Kým sa necítiš v pohode, ja by som to riešila medikamentózne, aspoň kým sa stav dobre stabilizuje a až potom príp. pomaly znižovala. Myslím, že pokial sa daju vedl. ucinky ustáť, lieky sú nie na škodu. V stabilizovanom stave moze príst druhá fáza a tou je - riešiť to, čo sa mi vlastne stalo... preco sa to celé spustilo... co robit, aby sa hospitalizácie neopakovali. Aspon ja mám takuto skusenosť. Znižovať som začala až ked som zacala chodit na psychoterapiu a menila som svoje postoje k životu, k niektorým ľuďom... Ale každý má svoju cestu, Jirek vysadil a existuje bez liekov, aj Will Hall,..., no to neznamená, že každý može postupovať rovnako.

Držím prsty! regina
regina
regina
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 664
Reputácia Reputácia : 295
Dátum registrácie : 05.09.2011

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: schizoafektivna porucha
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 79 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  xkrchnav Ut 24 november 2015 - 20:17

Ono po "zaleceni" ako to U nás nazývajú sa ťažko dostáva k jadru veci. Ale je určite pravda, že to dostavanie k jadru neni len tak a chce to veľa práce a podpory. Lenže ta sa ťažko hľadá. Ja som tiež "zaleceny" takže tiež ešte neviem kam sa dostanem znižovaním Lithia. Ale Will povedal dôležitú vec. To, že on funguje bez liekov, neznamená, že by nemal sem tam extrémne stavy, stále počuje hlasy atď. Len už to vie v sebe udržať. Ale vravel, že sa tiež nikdy nebude mať 100% istotu, že sa už nikdy nedostane do problémov.
xkrchnav
xkrchnav
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1600
Reputácia Reputácia : 142
Dátum registrácie : 19.08.2012
Vek : 39
Bydlisko Bydlisko : Adamov, ČR

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

http://krizovatkaduse.osvobodse.cz
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 79 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  Michal Ut 24 november 2015 - 20:20

Ahojte!

Helenka,ja mam s leponexom pomerne bohate skusenosti.Tiez som zacinal nejak na 25 az 50 mg raz alebo 2xdenne a maximum bolo 150 alebo 175 mg denne.Uz si presne nepamatam.Ale to nie je podstatne...Podstatne je,ze pre mna predstavuje leponex taky zicher.Ak zaberie tak perfektne stabilizuje.S odstupom casu som mojej psychiatricke v PP vdacny za to,ze ho tak presadzovala.Vnimam ho u seba ako najlepsie AP ake som uzival.Teraz beriem kvetiapín a az tak ako leponexu,mu nedoverujem.
Nevyhodou lep. bolo,ze dost utlmoval.Ale zase spal som s nim vynikajuco...
Kiez by sa Ti tiez tak dobre uchytil!
Drzim palce!
Michal
Michal
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 265
Reputácia Reputácia : 25
Dátum registrácie : 12.04.2013
Vek : 37
Bydlisko Bydlisko : Poprad resp.Levice

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 79 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  helena25 Ut 24 november 2015 - 20:26

Dakujem Vam vsetkym za podporu, ani neviete co to pre mna znamena a ako velmi si to cenim...
helena25
helena25
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 220
Reputácia Reputácia : 34
Dátum registrácie : 30.03.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.2
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Leponex, Olanzapin, Trittico

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 79 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  filipka Ut 24 november 2015 - 20:46

Ja som užívala Leponex len veľmi krátko a v tej najnižšej dávke 25mg ako prídavok ku kvetiapínu.. Necítila som rozdiel a vysadili sme ho s doktorkou z dôvodu toho, že keď sa užíva ako hlavné AP, tak sa potom objavujú problémy pri vysadzovaní. Na druhej strane napríklad mne olanzapín nepomáhal a "zázračne" mi pomohol kvetiapín, ktorý je spolu s leponexom a olanzapínom v jednej skupine. Je to veľmi individuálne. Skús dať tomu šancu.
filipka
filipka
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1048
Reputácia Reputácia : 120
Dátum registrácie : 20.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Seroquel XR(quetiapín),Reagila (kariprazín, Alventa(venlafaxín), občas haloperidol

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 79 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  helena25 St 25 november 2015 - 13:52

ahojte, tak ja som vcera vecer uzila 25mg Leponexu. Po 1.davke naozaj nedokazem urcit ci citim nejake zlepsenie, som dost ,,otapena,,od kedy som vstala. Ked som ho uzila tak asi uz po 15 minutach sa mi neskutoce zacala tocit hlava, neprezeniem ked poviem, ze to bolo ako po stiahnutej flasi tvrdeho alkoholu a potom si uz nic nepamatm iba ze som sa rano zobudila.Muz mi povedal, ze som mu vecer povedala ze sa mi toci hlava a potom nachvilu odskocil do druhej izby a ked sa vratil, spala som za stolom.Takze asi to je riadna sila.A teraz naozaj neviem ci ide o neziaduci ucinok lieku,alebo o normalnu reakciu organizmu na tento liek.Ale nic vaznejsie sa nedialo ani nedeje.Takze,asi tak.Dufam, ze sa Vam dnes dari.Drzte sa
helena25
helena25
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 220
Reputácia Reputácia : 34
Dátum registrácie : 30.03.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.2
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Leponex, Olanzapin, Trittico

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 79 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  xkrchnav St 25 november 2015 - 14:04

Ahojte,
Tak ja som si dnes trochu písal s ligou za duševné zdravie. Vraj by mali určite záujem sa podieľať na Willovi. Najlepšie by bolo dohodnúť si osobne stretnutie. Kto má do BA blízko? Navrhoval som aj online ale na to sa veľmi netvarili (I keď do tváre som im z chatu nevidel). Helen - či to nie je tým, že si nejakú dobu nebrala nič. Ja totiž keď som nebral nič A prišla kríza, rodina má nahovorilA vziať si zyprexu. Pamätám si podobný okamžitý nástup A zobudil som sa až ráno. A pokiaľ si pamätám bola to len 5mg rozpustná v ústach...
xkrchnav
xkrchnav
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1600
Reputácia Reputácia : 142
Dátum registrácie : 19.08.2012
Vek : 39
Bydlisko Bydlisko : Adamov, ČR

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

http://krizovatkaduse.osvobodse.cz
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 79 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  helena25 St 25 november 2015 - 14:08

to moze byt.Pytal si sa kto ma blizko do BA, no vlastne aj ja.Mam to 1hod,15 minut cca do BA a chodim tam prakticky kazdy mesiac.Treba nieco?
helena25
helena25
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 220
Reputácia Reputácia : 34
Dátum registrácie : 30.03.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.2
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Leponex, Olanzapin, Trittico

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 79 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  xkrchnav St 25 november 2015 - 14:19

No treba začať pripravovať pôdu pre Willa 2016 ak chceme aby to tam vyšlo v tom Trenčíne. Je tam liga za duševní zdraví... tak proste pokecať, čo sa im za tých 20 rokov podarilo čo pôsobia jak je na tom Slovensko obecne v tejto oblasti a tak... aké organizácie ďalšie poznajú...

osobne je to vždycky lepšie než telefonicky alebo mailom...
xkrchnav
xkrchnav
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1600
Reputácia Reputácia : 142
Dátum registrácie : 19.08.2012
Vek : 39
Bydlisko Bydlisko : Adamov, ČR

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

http://krizovatkaduse.osvobodse.cz
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

Strana 79 z 84 Previous  1 ... 41 ... 78, 79, 80 ... 84  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore