Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 6

Strana 76 z 84 Previous  1 ... 39 ... 75, 76, 77 ... 80 ... 84  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 76 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  Mischelll St 18 november 2015 - 9:06

Ahojte Wink

Tuto - tak ta jesená depresia chyta aj mna....a to som bola vonku .....proste stale mam pocit ze robim malo...ze sa nesnazim...ze sa mi to vrati .....ze proste zvladla by som viac....ale vcera vecer ked som si trochu odychla...a necitala...tak bolo teda lepsie a aj sa mi pozdaval svojim zmyslom...proste asi som ten odych potrebovala....

Helenka25 - prajem ti aby si to študium zvladla....ja mam teraz dojem ze by som sa na to nedala....ked viem co to obnasa....a naco mi to bude...asi tak....celkovo ked si spomeniem na nejake chvíle zo studia alebo tak....neverim ze taka som bola...alebo že to som urobila/dokazala......proste neviem....ale viac veci sa mi zda asi z vekom, ze by som už nerobila....alebo no asi ten vek to bude affraid

A tak pisem hlavne kvoli tomu to: viete pred par mesiacmi az rokom...som pisala ze som sa pohnevala s dobrou kamoskou vlastne z jedinou ktora mi ako tak ostala....(nie kvoli chore, len sme sa pochytili ani nie ze pochytili vlastne prestali sa kontaktovat)....a tiez som pisala ze ja to nebudem kto sa prvy ozve...a presiel rok...a ona sa ozvala...hmm trvalo jej to Very Happy ...no ale som z toho tak rada....vcera mi napisala....a dnes som to precitala...a som vazne milo potesena ....teda aj tym ze uz posledne tyzdne na ňu vobec nemyslim....teda ani som si nespomenula....zamestnavaju ma ine kamosky....nove....ale proste ona sa ozvala...a som rada....to tak potesi....dobry dotast je ze preco som sa neozvala ja prva....ale po tom co presiel rok....tak som to uz povazovala za uzavrete....predsa len je vydata...ma svojho manzela.....a tak no...takze hned na rano ake prekvapenie...Smile ....no a dnes ako zvycajne teda cakam postarku.....a potom hura citat si....takze tak no....

Prajem pekný pracovný deň community together

_________________
"Čím viac dáte, tým viac sa vám vráti."


Mischelll
Mischelll
Mischelll
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 637
Reputácia Reputácia : 221
Dátum registrácie : 21.10.2013
Bydlisko Bydlisko : východne slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 20.5
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol STADA, Olanzapin Actavis

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 76 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  helena25 St 18 november 2015 - 9:56

Caute ludkovia
Mischell, tesim sa, ze sa ti podarilo obnovit vztah s kamarátkou. Ja to mam jednoduchsie v tom, ze ziadne nemam:) Mam na soc.sieti vyse 370 priatelov,ale to su skor ludia z hudobnej brandze pocas studia, kde som koho stretla.Kamaratsva som prestala udrzovat a utuzovat od kedy u mna prepuklo ochorenie. Ale vyhovuje mi to, vôbec ma to nejako netrapi, uz som zvyknuta.Tak sa tesim, ze takto utuzujes vztahy.Ono kazdy hnev raz prejde a clovek vzdy vychladne.

No ja dnes stress day. Ako som vcera spominala, dnes mame na dome murarske a technicke a ine prace a kedze manzel musi byt v praci, samozrejme si na to najal profikov,konkretne 2 ludi z firmy ,,Pat & Mat s.r.o". Inak týchto fesakov nazvat neviem, lebo robia tu uz necele 2 hodiny a na to, ze pracuju len vyslovene na vonkajsku domu, mi uz v obyvacke stihla opadat z vrchu omietka ,poskodili rymsu na streche,nejakym zázrakom sa im podarilo vybit poistky a nejakym dalsim zázrakom navrtali diery do steny na miesto kde nemali, tak ze to skusia znova.Nie, ze to opravia,ale skusia znova. Tak som si vzala gitaru a zahrala si skor ako by som bola nutena vziat si diazepam. Mala som ist studovat stavebne inzinierstvo a nie konzervatórium,aspon by som si to urobila sama:)A tak len trpnem ci na na nepadne strecha very sad2 No ale inak pohodicka, slniecko nam zasvietilo, zajtra ma nasa mala Alzbetka meniny, tak peciem dalsiu tortu, chystam sa na dalsie poviedky plus film a verim, ze den dopadne dobre.Tak sa drzte
helena25
helena25
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 220
Reputácia Reputácia : 34
Dátum registrácie : 30.03.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.2
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Leponex, Olanzapin, Trittico

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 76 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  Tuto St 18 november 2015 - 11:52

Ahoj Mischelll,
tak s tou kamarátkou, to muselo byť skvelé. Vlastne ste sa pravdepodobne istý čas umárali a zbytočne. Som rád, že sa to takto vyriešilo. Tá jesenná depka je pomerne nepríjemná záležitosť, ešte do toho nejaké to prechladnutie, chrípka a podobne. Jeseň je raz už taká, smutná. 

......................

Ahoj helena25,
joj, akých majstrov ste si to objednali? Radšej ako gitaru na nich dozeraj, aby nebodaj nespôsobili nejaké ďalšie škody. Keby toho bolo moc, pekne ich pošli domov, zoženiete si iných.

.....................

Ahojte,
tak ja som už doma z práce. Dnes som bol na zbere papiera, brúsení a vytrhávaní buriny. Dalo sa, len som sa v tom blate trochu zakydal. Spánok som mal poslabší, ale som rád, že aspoň nejaký bol. Zbehol som aj do obchodu, kúpiť niečo na zajtra. Vlastne sa doteraz nič extra nedialo, zatiaľ deň taký priemer. 

S priateľským pozdravom Tuto
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4792
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 76 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  helena25 St 18 november 2015 - 21:12

ahojte, tak ja som dnesok zvladla. Pani majstri robili vcelku dlho,ale poskodili potom uz len minumum veci, tak som bola rada ked uz odisli:) Ale tak aspon urobili co mali,i ked mohlo byt menej skod.Schytili ma poobede trosku moje ,,stavy,, ,ale bolo to zvladnutelne a rychlo to preslo. Precitala som jednu knihu, pozrela jeden film, spravila povinnu recenziu no a potom som len tak vegetila, varila, upratovala a celkom rychlo mi usiel den.Dufam, ze aj vy ste sa mali ok.
helena25
helena25
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 220
Reputácia Reputácia : 34
Dátum registrácie : 30.03.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.2
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Leponex, Olanzapin, Trittico

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 76 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  xkrchnav St 18 november 2015 - 21:22

Prečítala knihu? Len tak? Za deň? Hmmm pre mňa zatiaľ nemožné... už o tej zdravej strave čítam mesiac. Dnes som bol po dlhšej dobe v práci. Tak sa pomaly rozkúkavam. Potrebujeme vymyslieť na firemný večierok vianočný nejakú komiksovú postavu. Budeme mať mať totiž masky.. a fakt netuším čo vymyslieť... zatiaľ mi napadá niečo z X-Mana alebo Flintstoneovi... ale to nie je úplne origo komiks asi... takže z toho mám trochu starosť, keď sa na to vykašleme... uvidíme. takže pracovne, zajra poobede by som sa mal stretnúť z Willem. uvidíme aké to bude.

J.
xkrchnav
xkrchnav
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1600
Reputácia Reputácia : 142
Dátum registrácie : 19.08.2012
Vek : 39
Bydlisko Bydlisko : Adamov, ČR

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

http://krizovatkaduse.osvobodse.cz
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 76 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  Mischelll Št 19 november 2015 - 8:33

Ahojte Wink

Helena25 - presne ako Xkrchnav aj ja sa cudujem ze tak rychlo za par hodin si precitala knihu....ako fakt klobuk dole....ja som akurat docitala jeden zakon aj to mi trvalo niekolko dni....

Xkrchnav - držím palce aby ti to dobre dopadlo to stretnutie s Willom ...

Tuto - je fajn ze mas take v celku priemerne dni....aspon nie su zle aj ked no nie su ani dobre....

A co dnes?...tak okrem toho, že netrpezlivo čakam zase poštarku....tak mam dilemu co dalej robit ....teda co citat....uz mam par veci precitaných ale stale este dost aj potrebujem precitat....inka kupila som si novu knihu od mojho oblubeneho spisovatela...fiha tak ja pisem ze mam oblubeneho spisovatela....ale je to tak....uz 3 knihu od neho mam...a som na nu aj zvedava....no dnes fakt neviem co budem robit ako jasne mala by som sa ucit...a dokonca aj varit mam....ale teraz nejako nemam co robit....a este som chcela zajtra sa v celku tesim....idem do mesta a mam sa stretnut s mojou novou kamoskou z byvalej prace....ako v celku neviem teda ako budem stihat tolko stretnuti a kaviciek s novymi aj starymi kamoskami....ale teda posnazim sa....niekedy mam pocit ze zanedbavam niektore ....ta tak...nie je dobre mat vela kamosiek ani malo...asi tak...nijak nedobre laughing  no vlastne ked sa tak zamyslim.....tolko ludi co im na mne zalezi som nemala okolo seba ani nepametam...ani na strednej proste mala som sice 3 kamosky...ale to vsetko..aj to nie v mojej triede...proste nemyslite si ze som nejako velmi spolocenská alebo tak....ale tato nova situacia ma udivuje...no nic to som sa len rozpisala... Very Happy

Prajem pekný pracovný deň flower

_________________
"Čím viac dáte, tým viac sa vám vráti."


Mischelll
Mischelll
Mischelll
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 637
Reputácia Reputácia : 221
Dátum registrácie : 21.10.2013
Bydlisko Bydlisko : východne slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 20.5
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol STADA, Olanzapin Actavis

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 76 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  Tuto Št 19 november 2015 - 12:46

Ahoj helena25,
vidím, že aj doma sa dá toho kus porobiť. Tí majstri, to musela byť "zábava", hádam tých škôd nebude viacej. Je super, že si dala tú knihu za pár hodín, ja si to delím na niekoľko dní keď čítam. To už musí byť inak zaujímavá kniha, keď si ju prešla už za pár hodín.

......................

Ahoj xrchnav,
potom nám určite nezabudni napísať o tom stretnutí s Willom. Myslím si, že je to celkom príma chlapík. Hoci to nie je pravdepodobne komiks, ale tí Flinstounovci sú dobrý nápad.

......................

Ahoj Mischelll,
je výborné, že si sa v práci spriatelila s kolegyňami. Aspoň, že je to taký bonus a aj zadosťučinenie, teda oproti tomu, že ten zamestnávateľ... A som sa Ťa chcel popýtať na toho obľúbeného spisovateľa, že ako sa volá, čo píše (žáner) a podobne.

....................

Ahojte,
u mňa nejako nič zvláštne, extra, špeciál. Ráno sa mi dosť zle vstávalo, veľa síl ma to stálo vyhrabať sa z postele. Totiž, som užil dva Gerodormy a dobre som zaspal, ale na druhej strane je to veľa na rýchle vstávanie. Tak. V práci v zásade OK. Doma tiež. Majte sa všetci aspoň dobre. Tuto
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4792
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 76 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  helena25 Št 19 november 2015 - 13:38

ahojte, vdaka.
Tuto, ja som gerodorm brala fest dlho aj som sa ta uz minule chcela opytat, ze ako sa ti s nim spi a hlavne vstava,lebo ja som bola po nom ako v kome.Doslova a do pismena. Stacil mi jeden gerodorm v noci, do pol hodiny som zaspala a nic ale ze nic ma nedokazalo zobudit.Ani detsky plac, nic. Ked boli deti este uplne male a brala som gerodorm tak muz vravel ze deti plakali celu noc a nedokazal ma zobudit.Ze mnou aj triasol ci som ok, len som otvorila oci a znova zaspala.Takze na mna mal nenormalny ucinok.A rano som sa zobudila taka unavena,akoby som nespala tyzden, no brutal.Odvtedy si na spanok nic nedavam.Este stilnox mi robil celkom dobre na spanok, nebol taky silny.Tak uplne toto tvoje vstavanie chapem.

Tak s tym citanim,do februara mam precitat do skusok povinne okolo 40 knih,bolo ich podstatne menej, ale pritvrdili:) tak si nemozem dovolit delit citanie jednej knihy na dni.Kedysi som dokazala precitat, len tak z vlastnej vole aj 2 knihy za den, teraz mam trosku problem s koncentráciou plus deti okolo, tak aj jedna mi da zabrat:)Ale tak, trochu ma to uvolni.Dnes inak celkovo pohodicka,dost varim a upratujem, pripravujem pre manzela a deti jedlo na piatok,plus pol dna soboty tak aby toho mal menej.Inak sa na ten zajtrajsok celkom tesim , uvidim co mi to da a co si odtial vezmem,tak uvidíme. Zatial sa drzte
helena25
helena25
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 220
Reputácia Reputácia : 34
Dátum registrácie : 30.03.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.2
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Leponex, Olanzapin, Trittico

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 76 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  Tuto Št 19 november 2015 - 15:15

Ahoj helena25,
Gerodorm užívam dlhodobejšie, o čosi mi urýchľuje zaspávanie. Obvykle si dávam pol tabletky, ale so zvyšujúcim sa počtom nočných hodín si po polkách pridávam. Zistil som, že s viac ako celou tabletkou v noci, mávam rána dosť ťažké. Zrovna dnes to tak bolo. Na druhej strane, ak by som prebdel noc, je tu riziko zhoršenia celkového stavu a zároveň zníženie účinnosti liekov. Jednoducho po prebdetej noci, alebo takmer prebdenej noci, skoro vždy siaham po väčšej dávke Gerodormu. Napriek depotným injekciám, mám dojem, že po dvoch-troch nociach bez spánku som už zrelý na nemocnicu. Paradoxné je, že obvykle po prebdenej noci som čulejší a ťahá sa to až do hypománie až mánie. Na spánok si teda, zjednodušene, musím dávať sakra pozor.

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 76 20-BPWU_nights
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4792
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 76 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  xkrchnav Št 19 november 2015 - 15:43

Tak Will je v Brne! 17:30 máme "rande". Dúfam, že stihnem v pohode zello.
xkrchnav
xkrchnav
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1600
Reputácia Reputácia : 142
Dátum registrácie : 19.08.2012
Vek : 39
Bydlisko Bydlisko : Adamov, ČR

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

http://krizovatkaduse.osvobodse.cz
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 76 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  Tuto Št 19 november 2015 - 18:21

Ahoj xkrchnav,
iste nám potom poreferuješ, aké to bolo a Tvoje dojmy z Willa.

............

Ahojte,
mám taký všedný deň, zasa zber papiera, zasa likvidácia buriny a zase zamazaný od blata (trochu). Po skončení práce som sa poflakoval doma. Naši rozhodli že pôjdu autom na nákup do okresného mesta. Išiel som s nimi. Pozval som otca na kávu. V trafike som kúpil cigarety s bonusom. Keď sme odtiaľ odišli začalo pršať. A tak som doma a do Zella o 20:00 plánujem čosi čítať. "Akožepovinnosti" mám už poplnené. Veci od hliny vyčistené.

So želaním všetkého dobrého, Tuto

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 76 Creek-stewart-face






...ale to to nie som ja, len trochu umazané boty a montérky v spodnej časti  Wink
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4792
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 76 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  xkrchnav Št 19 november 2015 - 19:33

Ahojte,
Len pripomínam zello za pol hodinku. Bude tam Will. Ale asi len pozdraví a pôjde spať. Má niekto niečo proti?
J.

PS: česky nevie
xkrchnav
xkrchnav
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1600
Reputácia Reputácia : 142
Dátum registrácie : 19.08.2012
Vek : 39
Bydlisko Bydlisko : Adamov, ČR

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

http://krizovatkaduse.osvobodse.cz
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

Strana 76 z 84 Previous  1 ... 39 ... 75, 76, 77 ... 80 ... 84  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore