Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 6

Strana 39 z 84 Previous  1 ... 21 ... 38, 39, 40 ... 61 ... 84  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 39 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  Meretseger St 23 september 2015 - 19:26

Az tak Shocked Si zlatyyy, dakujem! jumping2
Meretseger
Meretseger
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 967
Reputácia Reputácia : 224
Dátum registrácie : 18.09.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33, F60.31
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, Brintellix, Lamotrigin, Trittico

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 39 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  Matej St 23 september 2015 - 19:30

Ahojte.

Strašne ma to mrzí, že sa tu toľkí nemáte vôbec dobre. sad and unhappy Lístie nefunguje, Meretseger sa nenávidí, Michal má finančné problémy, Tuto je PN a Helenke je úzko a halucinuje. Je mi to ľúto - chcel by som aj ja Vás nejak povzbudiť, no neviem presne ako. Buďte si istí, že aj ja pozorne čítam všetky Vaše príspevky, všetko nejak spracúvam a reflektujem. Tak ako Michal vravel, že si od mnohých tu vie vziať nejakú myšlienku alebo vlastnosť, tak aj mne ste všetci veľkými učiteľmi života. A teraz, keď máte trápenia, tak Vaše výpovede sú ešte vzácnejšie, hodnotnejšie a veľa ma poúčajú o tom, ako byť skromnejší, ako si mám vážiť to, čo mám a akú úctu k Vám mám mať. Prajem Vám isteže všetkým hojnosť polepšenia zdravotného stavu akýmkoľvek kladným smerom. Držte sa, moji vzácni priatelia, a to platí aj o všetkých tých, ktorých som menovite nemenoval. Všetci sme na jednej lodi a všetkým držím palce. community together

---

Dnes sa mám zhruba dobre. Smile Momentálne bežím na tomto:

  • Escitil 15 mg (1-0-0) - dávam si desinu a polku desinky, obe ráno, takže už nemám starosť o obednú dávku, je to neoficiálne znížené dávkovanie, oficiálne bude až o týždeň  I love you
  • Orfiril Long 500 mg (1-0-1) - zlepšil som stabilitu jeho užívania tak, že si dávam večernú dávku už niekedy o 18:00 a nie o 20:00, ako dosiaľ. Vtedy bývam už unavený, lehním, a nechce sa mi nič. To bol asi hlavný dôvod, prečo som mal tendenciu dávku vynechávať. Teraz si ho dám ešte "v plnej sile" o 18:00 až 18:30 a zatiaľ som nevynechal. Dávam si už pozor viacero dní a je to fajn. cat
  • Xeplion (depot) - ešte asi týždeň a opýtam sa na výmenu za Invegu  jumping
  • jedna šálka kávy ráno po raňajkách a po liekoch - to je jediný kúsok kofeínu, ktorý do seba už takmer týždeň dávam, žiadne energeťáky, žiadne dodatočné kávy a kapučína scared Zdá sa však, že som už unavený večer, takže idem spávať už okolo 20:00 s časom zaspatia asi o 22:00. Sleep


V práci všetko ok.  winking Doma venujem čas skôr počúvaniu hudby, surfovaniu na nete, som viac-menej pasívny. Môj deň vyzerá tak, že ráno o 6:45 zazvoní budík prvý raz a 7:15 zazvoní posledný raz, kedy už naozaj aj vstanem. Ranné rituály a hygiena, raňajky, káva. Od 8:20 do 18:00 som v práci, alebo na ceste z nej/do nej. Medzi 18:00 a 18:20 večeriam. Potom počúvam hudbu, čítam si, surfujem, rozprávam sa s rodičmi, riešim školu (ale tej zatiaľ málo, skôr len organizačné veci). O 19:30 až 20:00 idem spať, ležím v posteli s tabletom, počúvam rádio a ešte si pozerám internet. Pri hudbe pozvoľna zaspím. music

Schizopríznaky sú teraz mierne ustúpené, objavuje sa len sociálna úzkosť a nestabilita tváre, flush. Sociálna úzkosť je typicky vyhrotená, premrštená, reaguje na rôznych ľudí, najmä grupy, alebo mladých ľudí. Vtedy sčerveniem, začnú slziť oči, je mi teplo v krku a na čele, navrú žily. Upokojujem sa rôznymi technikami, napr. dýchaním (resp. dlhým vydychovaním na stimuláciu parasympatika), ďalej racionalizáciou situácie (analýza, že nie som v ohrození a všetko je ok), sugesciami, zavretím očí, násilným usmievaním sa (úsmev nejak uvoľňuje tvár a úzkosť, presný mechanizmus spojitosti nepoznám, ale funguje to). V poslednej dobe mám prejavy sociálnej fóbie celkom bežne, ale netematizujem to v hlave, nestáva sa to predmetom mojich citov, takže afektivita zostáva približne stála a dobrá. Nálady teda dobré. Kognitívne príznaky naďalej prítomné. Fyzično zlepšené, chudnutie bieda, stagnácia. Neurózy zhoršené, najmä zádery. affraid

Celkovo hodnotím tieto dni zhruba na známku 1-.  santa  

Ďakujem za vypočutie, kamaráti a kamarátky. Smile Želám Vám pokojnú, prvú tohtoročnú jesennú noc a pokiaľ možno čo najpohodovejší zajtrajšok. giving a hug
Matej
Sun 1

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 39 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5063
Reputácia Reputácia : 941
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 39 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  ester St 23 september 2015 - 20:45

Tak sa pridávam ku tým,ktorým je nanič...keby nemusím,ani slovka neprerieknem... very unhappy
ester
ester
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 374
Reputácia Reputácia : 54
Dátum registrácie : 28.04.2014

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 39 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  Meretseger St 23 september 2015 - 20:52

Nedavam to, musim sa "reznut"... Neutral
Meretseger
Meretseger
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 967
Reputácia Reputácia : 224
Dátum registrácie : 18.09.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33, F60.31
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, Brintellix, Lamotrigin, Trittico

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 39 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  Tuto St 23 september 2015 - 20:57

Meretseger, nešpekuluj a bež si dajme tomu čítať.
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4792
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 39 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  ester St 23 september 2015 - 21:05

alebo sem píš Very Happy  radi si to prečítame Very Happy

Nechce sa mi hovoriť, ale niečo ti napíšem. Život stojí za to. A to si veľa krát poviem, ako som nanič, ako je zle a už nech je koniec... a potom príde krásny deň a som zaň vďačná. A takto to cítime myslím si že všetci. A ja žijem pre tie pekné dni!!! A viem, že ich bude ešte veľa!!! A tak je to u každého jedného z nás...
ester
ester
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 374
Reputácia Reputácia : 54
Dátum registrácie : 28.04.2014

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 39 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  Tuto St 23 september 2015 - 21:36

Čaute všetci,
ester, pekne si to napísala. Snáď by som doplnil, že záleží aj od čiary, ktorá oddeľuje to pekné od škaredého v každom z nás osobne. Ten kto má toho dobrého veľa, prestáva si vážiť drobnosti, ktoré sa mu dejú. Naopak, ten, kto má ťažký život, zaiskria mu oči šťastím aj nad banalitou. Otázka teda znie aj: Kto má skutočne viac?

Pitná voda, teplá voda, ústredné kúrenie, elektrina, splachovací záchod, PC, Net, TV, plné obchody, rádio, osvetlenie, medikamenty, iný pokrok atď. atď. Máme to všetko. Kedysi nemali. 
Sme však šťastnejší, ako minulé generácie? Neviem. T.

Question
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4792
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 39 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  Meretseger St 23 september 2015 - 21:59

Je mi faaajn... Napatie prec... Hmm...
A uz si mozem ist citat!
Meretseger
Meretseger
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 967
Reputácia Reputácia : 224
Dátum registrácie : 18.09.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33, F60.31
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, Brintellix, Lamotrigin, Trittico

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 39 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  Tuto Št 24 september 2015 - 10:06

Ahojte!
Jojoj. Dopujem sa vitamínmi, mám antibiotiká, veľa pijem tekutín, mám aj lieky proti chrípke, jednoducho sa poctivo liečim. Shocked
Rád by som nastúpil čoskoro do práce, ale do zajtrajška pochybujem, že sa dokážem dať dokopy. Tak sa bojím aby som nerobil problémy, hlavne teda s nejakými dôsledkami. 

Inak sa mám znesiteľne, polihujem v posteli. NB je tu vedľa mňa, takže o zábavu mám postarané. Plánujem robiť "akožepovinnosti" a možno sem niečo ešte napísať. Vlastne deň pre mňa ešte len začína, tak uvidím, čo prinesie. Zatiaľ je plus, že som sa dobre vyspal, bol som v lekárni po vit. C a aj u MUDr. obvodného kvôli papierom.  indifferent Počas dňa plánujem liečenie vitamínmi a antibiotikami. Hlavne, že sa už cítim lepšie.

A ako vy? Je vám aspoň fajn?  Question
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4792
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 39 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  Meretseger Št 24 september 2015 - 10:26

Ahoj Tuto,
hlavne to poriadne vylez, nechces predsa nejake sekundarne komplikacie, no nie?

* * *

U mna tiez znesitelne, musela som sice spat s obviazanou rukou, lebo (vieme), ale fakt som sa potom citila fajn. Teraz som sa bola prejst, dala si pichnut B12, o ktorej sa moj lekar vyjadril, ze sice pochybuje, ze cokolvek vyriesi, ale skusit to mozeme Very Happy Zacal mi to pichat po tom, ako som sa vecne stazovala, ze moje umyselne vyhladovane telicko nie a nie nabrat nejake tie kg spat. Pozrela som si cool speedrun Tomb Raidera 4, prejst tu hru za jeden a pol hodiny je obdivuhodne Smile
Meretseger
Meretseger
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 967
Reputácia Reputácia : 224
Dátum registrácie : 18.09.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33, F60.31
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, Brintellix, Lamotrigin, Trittico

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 39 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  Tuto Št 24 september 2015 - 15:19

Ahoj Mereteseger,
veď je to fajn, že sa o Teba tak starajú. Možno by si tak trochu mala trénovať nejakú tú sebelásku, aby si si zlepšila život. Zdáš sa mi šikovná kočka, ktorá má štýl. Už nám tu začínaš prirastať k srdcu a tak vedz, že myslíme na Teba. Wink

.............

Ahojte všetci,
pred polhodinou som sa zobudil a fakt mi je lepšie. V mikine s kapucou na hlave a hrubými teplákmi som išiel na cigu na balkón. Sakra, ako je tu pekne, a ja čuším zahrabaný v posteli. Mal by som chuť pomaly aj ísť do práce a tam čosi kutiť vonku. Okrem antibiotík beriem aj C-vitamín vo veľkom, vo forme tabletiek aj šumákov. Vlastne ani nemám čo nové na napísanie, tak len tak.

Majte sa pekne. Tuto

PS: Dnes o 20:00 na Zello dialógy
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4792
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 39 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  Michal Št 24 september 2015 - 15:38

Caute!
Meret,nechcem pretromfnut Tuta8),ale ho pretromfnut idem:shooting2::geek:mne si uz aj ze stihla prirast k srdcu:shock:,ale aby si sa nebala tak v ramci normy:)

Tuto,rad citam,ze uz pomaly z tej chripky vyzdravievas:perfect:Ta zdravotna na slniecku,nie je tak zly napad:affraid:angel

Vela zdaru vsetkym praje Michal

P.S.Vecer zellujme/zellujte!
Michal
Michal
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 265
Reputácia Reputácia : 25
Dátum registrácie : 12.04.2013
Vek : 37
Bydlisko Bydlisko : Poprad resp.Levice

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

Strana 39 z 84 Previous  1 ... 21 ... 38, 39, 40 ... 61 ... 84  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore