Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 6

Strana 70 z 84 Previous  1 ... 36 ... 69, 70, 71 ... 77 ... 84  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 70 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  Matej Ut 10 november 2015 - 19:17

Som strašne rád, Meretseger, že Ti Elicea zaberá a si s ňou spokojná. Escitalopram je super. Smile Prajem Ti, aby Ti elán a záujem o koníčky prerástol do dlhotrvajúcej a stabilnej chuti dobre a šťastne žiť, a aby sa Ti následne naďalej darilo. Drž sa! Smile

Tuto, to, že robíš teraz medzi siedmou a jedenástou znamená jednu obrovskú vec. A síce, že vstávaš o hodinu skôr, takže z tohto hľadiska je fakt spomenutiahodné a aj pochvalyhodné, že sa Ti vstávať tak skoro darí. Smile Držím Ti palce, budem na Teba myslieť pri chýbajúcom gerodorme. Prajem pokojnú a úspešnú návštevu doktorky. Maj sa pekne. Smile

Lístie, filipka: toto obdobie je veru háklivé na naše stavy. Chcel by som Vám nejak vyjadriť podporu a účasť, že aby sa Vám darilo prekonávať tie ťažké chvíle mínusových príznakov, ktoré sa u Vás toľko manifestujú a nedajú Vám, pliagy jedny, pokoj. Hlásim sa prvý do rady, ktorý Vám tie symptómy nakope do zadku. Sad Držte sa, priatelia, sme všetci s Vami a pamätajte, že máte aj u mňa, aj na fóre všeobecne, úprimné pochopenie a vždy ochotné oči, ktoré si radi od Vás prečítajú každé písmenko z Vášho sveta. giving a hug

Helenka, želám svokre skoré uzdravenie. To, že je veriaca a pritom takto jednala s Tebou, svedčí pre mňa o "potrebe" jej ukázať, aké to je z Tvojho uhla pohľadu. Chápem to ako Božiu výchovnú lekciu, ktorá má za cieľ "napraviť" jej falošný prístup k Tebe a k takým, akí sme my. Lebo nikto, a veriaci duplom, sa nesmie povyšovať nad trpiacim. Zostávam momentálne rád vo svojej naivite a jednoduchosti, takže si ponechávam nádej, že akonáhle zmysel tejto svojej životnej skúsenosti svokra pochopí, tak sa otvorí cesta k uzdraveniu alebo stabilizácii. Držím Ti s ňou palce. Smile

Pozdravujem srdečne aj všetkých ostatných. Pokoj a dobro s Vami, kamaráti.
Váš kamoš
Matej
community together

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 70 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5063
Reputácia Reputácia : 941
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 70 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  Matej Ut 10 november 2015 - 19:33

Ahojte. winking

Dnes sa mám dobre. Smile Ráno som bol u chirurga, o šiestej som už sedel v čakárni. Bol som vďaka tomu druhý na rade. Vysedel som dieru do sedadla asi do ôsmej, a potom ma chirurg objednal na operáciu v januári. Smile Potom pošta, potom hurá do práce. V práci ok. A teď večer lebedím a nič nerobím. Bola na rade ľahká večera, sprcha, Orfiril. Po dopísaní príspevku skočím umyť zuby a hurá spať. Prípadne si ešte budem dačo čítať v posteli. Na akožepovinnosti nemám moc silu. Ale mám robiť do školy 2 recenzie, z toho jedna musí byť "odborná", teda musí vyznieť profesionálne. A musím to stihnúť v horizonte týždňa, nanajvýš dvoch. Takže úloh mám dosť. Školiteľka na diplomovku mi ešte neodpovedá, že či si ma vezme pod krídla alebo nie. Čo už. Shocked

Nálady inak mám zhruba dobré. Spánok ok, ale včera som nemohol zaspať. Ľahol som si o 21:00, no zaspal som až okolo 23:20. Frčím momentálne od nedele na jednej káve a jednom malom energeťáku. V strave začínajú byť čoraz viac zastúpené sladkosti, pričom ostatné jedlá objemovo ustupujú (napr. teraz na večeru som mal jednu Siestu orieškovú, a to je všetko. Prakticky od obeda od 12:00 som zjedol len 1 horalku a 1 siestu.  laughing ). Okrem psychofarmák užívam ešte probiotiká. Zdá sa, že s nimi smiem byť spokojný. Smile Pocity verejnosti mysle a neurotické ťažkosti sú teraz na tom dobre, zlepšene. Celkovo dávam známku 1-. Pretty good

Takto sa mám teda. Yes Všetko dobré, priatelia. Applause it is perfect
S úctou
matej
Sun 2

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 70 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5063
Reputácia Reputácia : 941
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 70 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  helena25 Ut 10 november 2015 - 20:41

Ahojte ludia, no tak ja nic moc.Uz sa mi konecne polepsilo po psychickej stranke a ked uz som dakovala Bohu, ze je vsetko zle prec, zavolal mi svagor a jeho ostatni surodenci a dourazali ma a posliapali po mne ako nikdy nikto.Totiz, svokra je stale v nemocnici a ked ju navstivili sa svojim milovanim detom vyjadrila tak, ze je to mlja vina, ze lezi na psychiatrii.Vraj, odkedy sa dozvedela o mojom ochoreni tak sa chudatko len trapila ze koho si to jej syn vzal a co jej ubohe vnucatka ked maju psychicky choru matku a vymyslela si na mna ze pri kazdej navsteve ked sme u nich boli citila ze jej psychicky ublizujem tym ze som nerespektovala jej nazory na mna a ine nezmysly.Tak mi vsetci skupinovo zavolali , ze mama sa kvôli mne trapi a z toho sa psychicky zrutila.Zial, zistili jej aj alzheimerovu chorobu a vraj aj to je moja vina.Preplakala som celu noc, manzel ma utesoval a chcel dnes ist za nimi si to s nimi vyjasnit ale toto nechcem.Nakoniec mi povedali ze so psychopatkou sa bavit nebudu a mam si zobrat prasky.A takto.A chapete, odkedy som zistila , ze svokra je v nemocnici som sa za nu neustale modlila a priala jej len dobre a rychle zotavenie, dokonca som manzelovi oznamila, ze dam za nu odsluzit omsu za uzdravenie a ona toto povie, klamstva a nezmysly.Ale co ma trapi viac, je ze jej deti odmietaju jej hospitalizaciu, dokonca zakazali lekarovi aby jej podaval antipsychotika, vraj ich hlboko veriaca dobra matka nepotrebuje taketo lieky pre blaznov a trvaju aby ju hned prepustili.No strasne.Ale tak co uz.No a inak nic take.Uz sa neviem dockat Brna co a ako, skutocne mam velke ocakavania, tak verim a prosim za to, aby to dobre dopadlo a nieco pozitivne si odtial odniesla.Negativna je len ta 6 hodinova cesta tam Smile Dufam teda, ze vam sa dari.Tak zatim
helena25
helena25
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 220
Reputácia Reputácia : 34
Dátum registrácie : 30.03.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.2
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Leponex, Olanzapin, Trittico

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 70 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  xkrchnav Ut 10 november 2015 - 20:53

To ma mrzí. Buď sebou a čo nemôžeš zmeniť neries aspoň nie teraz. A nikto sa k tebe na cestu do Brna nepridá? Regi? Erika?
xkrchnav
xkrchnav
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1600
Reputácia Reputácia : 142
Dátum registrácie : 19.08.2012
Vek : 39
Bydlisko Bydlisko : Adamov, ČR

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

http://krizovatkaduse.osvobodse.cz
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 70 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  Tuto Ut 10 november 2015 - 21:24

Ahoj Matej,
teší ma, že si mal takýto dobrý deň. Zvedavo pokukujem po Tvojom hodnotení dňa a rozmýšľam, kedy dáš čistú jednotku. Verím, že to nebude trvať dlho. Zvládaš toho dosť, ešte šťastie, že máš taký výborný písomný prejav, a teda predpokladám, že seminárky budú pre Teba skôr oddychovou záležitosťou.

.............

Ahoj helen25,
juj, tak toto je veľký podraz. Býva to tak, že spolu s partnerom sa "vyžení" aj ostatná rodina. Zrovna na ňu si asi nemala dobrú "kartu". Budem na Teba myslieť, aby sa to v Tvojej širšej rodine poupravovalo a aby manžel vždy stál za Tebou. 

Keď som si prečítal Tvoj príspevok, trochu som zostal smutný, že ako si dokážu ľudia strpčovať vzájomne život. Teba si svokra vybrala ako obetného baránka. Pravdepodobne všetko čo urobíš je v jej očiach zlé. Netuším ako sa takáto vec rieši, možno by stálo za to navštíviť spoločne psychológa, ak sa na to po nemocnici svokra odhodlá. 

Fandím Ti. Tuto
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4792
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 70 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  helena25 Ut 10 november 2015 - 21:25

Ahoj, no ja dievcata vôbec ani nepoznam:( Ani nemyslim, ze som si s nimi vôbec pisala. Teda vôbec netusim, ze kto sa chysta.Oni su tiez od Trencina?Alebo okolia?
helena25
helena25
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 220
Reputácia Reputácia : 34
Dátum registrácie : 30.03.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.2
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Leponex, Olanzapin, Trittico

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 70 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  ester Ut 10 november 2015 - 21:41

Ahojte
Filipka, lístie držím palce na zlepšenie...ale tak je také obdobie, nič s tým asi nespravíme I disagree  Ešte je super aspoň to, že vieme,že to prejde...
Nerozmýšľali ste aj vy nad zellom? Veľmi radi by sme vás tam počuli...myslím, že hovorím za všetkých forumáckych zellákov lol!
Tuto aj ja chodievam na 4 hodiny a je to super, neviem si to vynachváliť Very Happy  ani sa poriadne nerozbehneš a už je fajront Very Happy
Matej  posledný čas si všímam, že deň hodnotíš celkom fajn.  it is perfect  To je super... veľmi ti prajem, aby to tak bolo aj naďalej a tým pádom ti aj škola pôjde ľahšie... mám z toho veľkú radosť, vždy sa pozitívne príspevky čítajú lepšie  Smile
Helenka ani neviem, čo ti mám napísať, pretože ohľadom švagrovcov (a ešte aj moja sestra  very sad5 ) som si prešla tiež niečím takým. Teraz je ticho, ale viem, že nie na dlho. Je mi ľúto tvojej svokry, ale tak ako Tuto (asi)  napísal, nechcem byť škodoradostná, lebo nikomu neprajem, aby prežíval podobné "bolesti" ako ja, ale jednoducho choroba si nevyberá... Asi sa musíme zmieriť s tým, že vždy?! budú ľudia, ktorí sa budú na nás dívať z vrchu. Ja sa to učím už dlho ale... nejak mi to nejde, aj keď si to občas hovorím. Dokážeš sa za ňu modliť? Napriek tomu všetkému? Tak to je už veľmi veľký úspech... ja sa modlím za to, aby som sa za nich dokázala modliť, lebo pre mňa to je niečo nepredstaviteľné... mám síce chvíľky, že áno, ale tých svetlých chvíľok je málo...  


Chcem sa popýtať, ktorí idete do Brna? Resp. ktorí by ste ešte chceli ísť? Ja som začala rozmýšľať, že by som išla. A kto vlastne prisľúbil účasť? Pridal by sa ešte niekto? Michal ty si na tom ako? Regi a ty? máme to asi jedným smerom...
Helenka prídeš na zello vo štvrtok?  Žeby sme sa porozprávali o tom, ako ideš - či idete.Neviem či ideš sama, či aj s rodinkou...

Ja sa mám celkom dobre, nehodnotím to ako super, ale dá sa. Som trochu viacej unavená, veľa si toho naložím na plecia a potom, keď nestíham, som z toho nešťastná... ale čo už, musím to "rozchodiť" Wink
Všetkých vás zdravím a dajte vedieť teda ako ste na tom s tým Brnom it is perfect

ester
ester
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 374
Reputácia Reputácia : 54
Dátum registrácie : 28.04.2014

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 70 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  ester Ut 10 november 2015 - 21:41

Very Happy


Naposledy upravil ester dňa Ut 10 november 2015 - 21:59, celkom upravené 1 krát.
ester
ester
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 374
Reputácia Reputácia : 54
Dátum registrácie : 28.04.2014

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 70 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  helena25 Ut 10 november 2015 - 21:56

Ahoj Ester, vdaka za podporu. No ja cestujem z Trencina,ale teraz som sa rozhodla ze idem autobusom.Totizto ja velmi preferujem len cestu vlakom ale manzel ma spucoval, ze vlakom 6 hodin a busom 2 a pol:) Teraz som pozerala spoje a naozaj som za necele tri hodiny z TN v Brne:) Len to ma konecnu na nejakej Zvonarka a vôbec netusim ako sa odtial dostanem na stanicu alebo kde treba:) Priznam sa ja som hudobnicka, s orchestrom som bola vsade mozne, Nemecko, Rakusko, Francuzsko, Spanielsko,ale v Cechach som v zivote nebola Very Happy Hrozne sa hanbim Very Happy Pre mna to bude zahranicie jak hrom Very Happy Takze ja teda idem busom
helena25
helena25
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 220
Reputácia Reputácia : 34
Dátum registrácie : 30.03.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.2
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Leponex, Olanzapin, Trittico

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 70 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  ester Ut 10 november 2015 - 22:02

o koľkej budeš cca v Brne?
ester
ester
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 374
Reputácia Reputácia : 54
Dátum registrácie : 28.04.2014

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 70 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  Michal Ut 10 november 2015 - 22:12

Ester,ja do Brna nejdem ako z financnych dovodov tak aj kvoli tomu ze som proste zavahal...Moze to tam byt prospesne,len to ze ja sa lieky postupne vysadzat(zatial) nechystam...Ozaj Vam prajem,ked uz sa na to date,zdarny vysledok!community together
Michal
Michal
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 265
Reputácia Reputácia : 25
Dátum registrácie : 12.04.2013
Vek : 37
Bydlisko Bydlisko : Poprad resp.Levice

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 70 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  helena25 Ut 10 november 2015 - 22:58

mne ide bus 8:50 z Trencina a pol 12 som v Brne
helena25
helena25
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 220
Reputácia Reputácia : 34
Dátum registrácie : 30.03.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.2
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Leponex, Olanzapin, Trittico

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

Strana 70 z 84 Previous  1 ... 36 ... 69, 70, 71 ... 77 ... 84  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore