Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš?

Strana 72 z 84 Previous  1 ... 37 ... 71, 72, 73 ... 78 ... 84  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? - Stránka 72 Empty Re: Ako sa dnes máš?

Odoslať  Robo Pi 19 február 2010 - 20:50

Ahojte kamaráti, ahoj Filipka. Aj ja som kedysi užíval Seroquell XR, najprv v dávke 150 mg, 300 a potom neskôr mi lekárka zdvihla miligramy Seroquell-u na 600 mg večer, lebo som počul "hlasy" a myslel som si, že ma ľudia prezývajú, ohovárajú a smejú sa zo mňa. Tie "hlasy" už tak veľmi často nepočujem a mám už aj iné myšlienky, ale obšas príde aj na mňa taká depresia, že si myslím to, čo som už uviedol a že tie "hlasy" už počújem síce málokedy-ale niekedy si fakt myslím, že tie "hlasy" nie sú bludy a nie vždy mi to moja mama uverí, ale dosť často má pravdu.Odkedy Seroquell XR neberiem, tak sa mi prestali triasť ruky a pravdepodobne to bol jeho vedľajší účinok. Vtedy som nedokázal preniesť ani šálku kávy z kuchyne do obývačky, mal som z toho problém. Pri mojej poslednej kontrole mi moja psychiatrička k Anafranil-u a Leponex-u pridala Kventiax, aby som nebol ospalý cez deň, lebo som mal s tým problém. Je to lepšie, už nie som tak ospalý, ako kedysi, ale keď je tlaková níž, tak aj zaspím. Maj sa krásne Filipka, majte sa krásne kamaráti, Robo. flower farao sunny flower elephant study it is perfect affraid
Robo
Robo
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 236
Reputácia Reputácia : 52
Dátum registrácie : 20.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? - Stránka 72 Empty Re: Ako sa dnes máš?

Odoslať  filipka So 20 február 2010 - 9:32

Ahojte, ja som kedysi uzivala az 1000mg Seroquelu pri zhorseni a dlhodobo som mala 800mg. Ale potom som ho akosi prestala znasat a neviem preco. Takze mam teraz trojkombinaciu Alventa, Abilify, Seroquel. Vo stvrok som cestovala ku kamaratke, ale mala som cely den silnu uzkost a depresivne myslienky, vobec som sa nevedela uvolnit a zabavit s jej malym synom. Celkovo som sa citila velmi zle a to len preto, ze som odisla z domu a vybrala sa na trapne kratku cestu vlakom. Cert aby to vzal...
filipka
filipka
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1048
Reputácia Reputácia : 120
Dátum registrácie : 20.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Seroquel XR(quetiapín),Reagila (kariprazín, Alventa(venlafaxín), občas haloperidol

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? - Stránka 72 Empty Re: Ako sa dnes máš?

Odoslať  anonym So 20 február 2010 - 10:00

Ahojte. Lapaj sa hlasi do sluzby. Smile Som doma od piatku do nedele na priepustke. V pondelok to bude 5 tyzdnov hospitalizacie. Oproti stavu pred hospitalizaciou sa urcite citin lepsie. Uz nemam vtierave myslienky, ale co je horsie, stale mam dost vyraznu socialnu uzkost. Neviem, ako dlho budem este hospitalizovany, ale ja by som tam najradsej ostal, az kym mi nebude dobre, takze mozno navzdy winking Momentalne uzivam 140mg Zeldox, 15mg Zyprexa, 250mg Amitriptylin. Vsetkych vas pozdravujem a zelam vela sily a motivacie, pripadne trpezlivosti. Ahojte. it is perfect
avatar
anonym
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 886
Reputácia Reputácia : 26
Dátum registrácie : 20.09.2009

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? - Stránka 72 Empty Re: Ako sa dnes máš?

Odoslať  popoluska So 20 február 2010 - 13:57

Ahojte kamarati.Aj mna pustili dnes na priepustku do nedele.Citim sa uz ovela lepsie,uz sa dokazem sustredit aj na citanie knihy a dokazem vsetko prezivat.Uzivam 5mg abilify,225mg alventy,160mg zeldoxu a 2mg rivotrilu.Prajem vam prijemne diskutovanie na fore a vela sily znasat radosti aj starosti beznych dni.Zatial neviem,kedy ma prepustia. community together Very Happy
popoluska
popoluska
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 455
Reputácia Reputácia : 11
Dátum registrácie : 10.11.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? - Stránka 72 Empty Re: Ako sa dnes máš?

Odoslať  Robo Ut 23 február 2010 - 19:16

Ahojte kamaráti. Včera, keď som cestoval s autobusom do Levoče, kde je moja škola, tak som si myslel, že ma "porazí". Autobus natrieskaný ako sardinky v oleji, ja, ako majiteľ preukazu ZŤP a ID som si nesadol na nijaké miesto, všetko bolo obsadené, nikto ma nepustil si sadnúť. Dvaja ľudia, ktorý prišli na zastávku až za mnou sa pchali a prepchali sa aj cez mňa a tým pádom si ešte našli v autobuse 2 voľné miesta na sedenie, na ktoré si samozrejme sadli a vôbec neboli "chorí". Vôbec sa mi to nepáčilo a ani to, že mládež, ktorej "nič" nie je" je drzá, čo sa týka uvoľňovania voľných miest na sedenie v dopravných prostriedkoch či už zdravotne postihnuým ľuďom, alebo starobným dôchodcom. Tento spoj zvyčajne nebýva natrieskaný, pravdepodobne bol natrieskaný zrejme preto, že sme mali jarné prázdniny a žiaci išli do školy na internáty.Proste hrôza...
Všetko som to potom povedal pani slovenčinárke a aj to, že som bol slušný , že som sa nepchal a vôbec som z toho nič nemal, lebo som celú cestu do školy stál. Proste som na to doplatil. A ona mi na to povedala: Robko, vždy, keď budeš až tak veľmi slušný, tak vždy na všetko doplatíš a má pravdu.Viem ťa Robko celkom vážne pochopiť. Ja som tiež cestovala autobusom z Levoče do Nitry a naopak, lebo som tam chodila na vysokú školu. Cesta trvá 6 a pol hodiny a celú tu dobu cestovania som takmer vždycky v autobuse stála, nikto ma nechcel pustiť si sadnúť, bolo to hrozné.Potom sa mi raz jedna pani v Poprade ozvala, že či si nechcem v autobuse sadnúť a docestovať do Levoče. Potom pani slovenčinárka tej pani povedala, že z toho Popradu do Levoče ešte postojí, že sa jej už neoplatí si na takú kratšiu cestu sadnúť, keď stála celú cestu z Nitry do Levoče v autobuse. Majte sa krásne, Robo. exploding To the wall fuj! confused devil What a Face pale To the wall flower flower
Robo
Robo
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 236
Reputácia Reputácia : 52
Dátum registrácie : 20.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? - Stránka 72 Empty Re: Ako sa dnes máš?

Odoslať  hviezdička St 24 február 2010 - 9:08

Ahojte všetci. Dlho som sa neozvala.Ale čítam fórum každý boží deň, nejako je tu mŕtvo, moc nereagujete, hlavne by som viac čakala od Mateja. Aj Laura už píše pomenej. Teším sa na Lapaja. Ja som si včera robila poriadky s papiermi a našla som prepúšťaciu správu z nemocnice z roku 2004. Našla som tam lieky, ktoré mi tam vtedy dávali, boli to Halopridol, Apaurin, Tisercin, Zyprexa, Nitrazepam F, Frontin, Akineton, plus šesť elektrošokov. Neviete, čo sú to za lieky? Pretože v ambulantnej liečbe som mala len Zyprexu, Depakine Chrono, a Frontin. Keď som bola naposledy na kontrole, povedala som pani doktorke, že či by som aspoň ten Depakine nemohla vysadiť, ale moc mi to neodporúčala. Teraz beriem namiesto Zyprexy ten Ketilept a schudla som už päť kíl. Som hrozne šťastná a dúfam, že to bude pokračovať, lebo mám ešte 25 kg nadváhu. Taktiež beriem Alventu, lebo moja diagnóza bola manický typ a teraz s tými depkami mám zmiešaný typ. Spomínali ste tu odchod na druhý svet. Väčšina z Vás sa o to pokúsila s liekmi. Ja Vám chcem teraz prezradiť, čo som vyviedla ja. Ja som sa hodila pod vlak. Uplným zázrakom som prežila, spadla som dozadu, strašne som si udrela hlavu o tie betónové prepážky tam a videla som nad sebou prejsť štyri vagóny. Sama som z pod toho vlaku, keď zastavil vyliezla a hľadala na koľajniciach telo. Myslela som, že som duch. Priletel ku mne rušňovodič a veľmi kričal, triasol so mnou, že kde je to dievča, čo som ju prešiel a ja , že to som ja...Potom prišli policajti, záchranka atd. Všetkým sa to zdalo neuveriteľné. Myslím na to každý boží deň... Neviem sa od toho odpútať a celý môj život sa točí okolo tej udalosti. Poraďte mi, čo mám robiť...
hviezdička
hviezdička
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 39
Reputácia Reputácia : 10
Dátum registrácie : 06.12.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? - Stránka 72 Empty Re: Ako sa dnes máš?

Odoslať  Matej St 24 február 2010 - 9:37

hviezdička napísal:... hlavne by som viac čakala od Mateja...

Matej má teraz problémy...
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5063
Reputácia Reputácia : 941
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? - Stránka 72 Empty Re: Ako sa dnes máš?

Odoslať  slnecnica Št 25 február 2010 - 11:51

ahojte, dlho som sa neozvala... pocas januara som sa nemala zle, akurat ze vobec ale vobec nic nerobim... je mi jedno co sa deje, aj keby okolo mna bomby padali nepohnem sa.. mala som sa ozvat terapeutovi uz po novom roku, doteraz som sa mu neozvala a to mam jeho knihu ktoru mu musim vratit. prveho februara mi umrel psik very sad5 dali sme ho utratit lebo bol chory, mal zachvaty... starecke degenerativne ochorenie mozgu, dostal epilepticke zachvaty, len ja som bola doma, drzala som ho na rukach.. mykalo nim, plavacie pohyby, vycerene zuby modry jazyk pocikal sa... este stale to mam pred ocami. na smrt som ho niesla ja lebo dostal dalsi zachvat, na rukach som ho niesla k veterinarke, ako mu dala uspavacku tak spokojne si pomlaskaval az zaspal a potom mu az dala latku na zastavenie srdca. nikomu to neprajem prezit ale kazdeho psickara to caka Crying or Very sad nastastie uz sa netrapi, je v psiom nebicku...
slnecnica
slnecnica
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 409
Reputácia Reputácia : 13
Dátum registrácie : 21.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? - Stránka 72 Empty Re: Ako sa dnes máš?

Odoslať  Robo Št 25 február 2010 - 18:48

Ahojte kamaráti. Dnes v škole sme mali písomku z ekonomiky, ktorú sme ráno písali iba dvaja a to ja a môj nevidiaci spolužiak. Síce sme v škole, konkrétne v našej triede šiesti, no aj napriek tomu sme tú už spomínanú písomku na pveh hodine písali iba my dvaja. Ostatní spolužiaci tú písomku písali až na piatej hodine, lebo vo štvrtky mávame v ekonomickej učebni ráno prvú hodinu ekonomiku a potom štvrtú a piatu máme účtovníctvo, čo nás učí triedna učiteľka. Ráno preto štyria spolužiaci nepísali písomku,lebo pozerali na hokej zo svojich notebook-ov a triedna im to dovolila. Veď viete, aké to je, ak naši hokejisti reprezentujú Slovensko na ZOH vo Vencouri. A ak neviete, tak ste na tom tak isto, ako som na tom i ja. Ćo sa týka pozerania, počúvania, alebo povzbudzovania našich hokejistov, tak nie som na to až tak tak emočne šťastný, lebo nemám spoločnosť. Mladí ľudia chodia do krčiem a pub-ov a ja som jednoducho doma. Popíjajú prvo a majú takzvané "krčmové reči", ktoré ja s vysokou pravdepodobnosťou mať nebudem. Šiestu hodinu sme dnes mali telesnú výchovu a počas nej sa ma jeden spolužiak opýtal, že čí si privstanem v noci z pratka na sobotu o 4.30 hod a či budem sledovať v televízii hokej. Ja som mu na to povedal, že ešte neviem, čo budem v sobotu robiť Určite ten hokej pozerať nebudem, lebo nie som ranostaj, iba vo výnimočných situáciach,napríklad, ak cestujeme autobusom na Ukrajinu do Užgorod-u. Alebo keď je prelom starého a Nového roka na Silvestra. Ináč som spachtoš. Raz sa mi stalo, že som ráno zaspal a "utiekol" mi autobus do školy, tak som počkal na ďalší a bolo po probléme. V júli alebo v auguste by som chcel ísť do kúpeľov Vyšné Ružbachy, pravdepodobne tam absolvujem kúpeľný pobyt, zrejme ale asi ako samoplatca, lebo som nikde nepočul, či to zdravotnéí poisťovne preplácajú. Tí, ktorí ste tam už boli, tak prosím napíšte, že aké to tam je. takže asi tak. pig sunny flower study albino jumping2 it is perfect very sad5
Robo
Robo
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 236
Reputácia Reputácia : 52
Dátum registrácie : 20.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? - Stránka 72 Empty Re: Ako sa dnes máš?

Odoslať  Laura Št 25 február 2010 - 19:38

Milí kamaráti,ospravedlňujem sa,že som sa dlhšie neozvala,nemala som čas,lebo mojmu druhovi začalo vadiť,že si s vami píšem a stále mi behal do izby.Jemu sa zdám normálna a že sa nemám toľko zaoberať svojou diagnózou.Ja sa však stále premáham,aby som posobila normálne a často to dá zabrať.Niekedy mi on pripadá viac duševne chorý,ako ja,hoci v živote nebol u psychiatra, lebo odmieta chodiť doktorom a tým pádom si asi nikdy nevybaví plný invalidný,načo má určite pri jeho chorobách nárok a aj svoje iné majetkové veci si odmieta riešiť a kľudne sa dáva živiť mne a mojmu starnúcemu otcovi.Samozrejme ten polovičný invalidný má,no ale čo je to na život v Blave. Exclamation Exclamation Exclamation
Vyriešila som to tak,že som bola teraz 4 dni v kúpeloch v Piešťanoch,čo mi moji rodičia zaplatili k narodeninám.Bola som tam s kamoškou,ktorá nikdy nič so psychiatriou nemala,no naháňala tam starých chlapov,ako keby ona bola manická a nie ja,myslím v minulosti.Ja som sa tam akurát prehrešila telefonátom jednému kamošovi,aby prišiel za mnou,no potom som to hneď zrušila.Najvačší prúser je,že sa pozná s mojim druhom a može mu to povedať.Neviem,či mi je to jedno,ja si myslím,že mňa by zdravý chlap a ešte o štyri roky mladší, určite nechcel nastálo.Možno nejaký bezdomovec a tento ním rozhodne nie je.Ináč bol to super bezstarostný pobyt a žiadne psychické problémy som tam našťastie nepociťovala.No unavuje ma riešiť svoj život.Lebo druh mi niekdy poriadne pije krv a zase hrozím sa toho zostať sama v byte.Robo tie Ružbachy netreba platiť kompletne,nejakú zľavu tam máme.Zisťovala som to v Blave u psychiatričky.Rada by som tam šla aj ja.Kúpele to je pre nás nie úplne zdravých super vec. Very Happy
Laura
Laura
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 385
Reputácia Reputácia : 20
Dátum registrácie : 20.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? - Stránka 72 Empty Re: Ako sa dnes máš?

Odoslať  popoluska Pi 26 február 2010 - 10:44

Ahojte,dnes ma pustili na poslednu priepustku,a na buduci tyzden uz pojdem domov,pravdepodobne v utorok,tak sa velmi tesim.Citim sa velmi dobre.Slnecnica,to s tym psikom ma velmi mrzi kiss ja som rada,ze ten moj je taky mlady,aj to,ze sa necitis dobre. very sad4 Robo,s tym statim v autobuse,je pre dnesnu dobu uplne normalne,ved mladi ludia nepustia sadnut starych a chorych a su velmi sebecki.ja na tvojom mieste by som ukazala preukaz ZTP a potom by ta urcite pustili. laura,nedaj sa dirigovat priatelom,ty mas pravo na svoje konicky a zaluby.Bola by som velmi rada,keby ste sa vsetci citili tak,ako ja teraz.mam pocit,ze opat vyslo pre mna slniecko. lol!
popoluska
popoluska
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 455
Reputácia Reputácia : 11
Dátum registrácie : 10.11.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? - Stránka 72 Empty Re: Ako sa dnes máš?

Odoslať  popoluska Pi 26 február 2010 - 11:19

Je tu niekto?
popoluska
popoluska
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 455
Reputácia Reputácia : 11
Dátum registrácie : 10.11.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

Strana 72 z 84 Previous  1 ... 37 ... 71, 72, 73 ... 78 ... 84  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore