Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš?

Strana 70 z 84 Previous  1 ... 36 ... 69, 70, 71 ... 77 ... 84  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? - Stránka 70 Empty Re: Ako sa dnes máš?

Odoslať  popoluska Po 1 február 2010 - 16:56

Tomas skus ist skor na kontrolu k psychiatricke,ako ti doporucuje mama,alebo jej zavolaj.
popoluska
popoluska
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 455
Reputácia Reputácia : 11
Dátum registrácie : 10.11.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? - Stránka 70 Empty Re: Ako sa dnes máš?

Odoslať  Anonymný Po 1 február 2010 - 19:10

nuz, do piatku uz vydrzim snad...u nas v meste robi psychiatricka len v stredu a piatok...no, uvidim, chcel by som, aby mi bol Rispen vysadeny, respektive nahradeny niecim, nakolko mi stale vyvracia oci...
Anonymous
Anonymný
Anonymný


Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? - Stránka 70 Empty Re: Ako sa dnes máš?

Odoslať  Laura Po 1 február 2010 - 21:12

Popoluška,Tomas,nepodávajte sa depresii.Skúste to premocť.Mám dlhoročné skúsenosti.Viem že ja som mala trochu iné prejavy,skor manický typ F25,alebo zmiešaný,ale užila som si aj depresívnu fázu,ináč by mi nedávali Solian a Triticco.Je možné,že máte zlé lieky.V tom prípade to každopádne treba riešiť so psychiatrom.
Lieky však nie sú všemohúce.Predsa sme tu ľudia s F25.Naše lieky dokážu stopercentne potlačiť bludy a haluze,ale s depkou sa do istej miery musíte vysporiadať aj sami.Lebo nežiadúce účinky liekov sa dajú zameniť aj s negatívnymi príznakmi schizofrénie.
Laura
Laura
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 385
Reputácia Reputácia : 20
Dátum registrácie : 20.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? - Stránka 70 Empty Re: Ako sa dnes máš?

Odoslať  Laura Po 1 február 2010 - 21:45

Tebe Robo,aj keď neskor,všetko najlepšie k narodeninám.Hlavne Veľa zdravia a pohody. Smile Very Happy Smile
Laura
Laura
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 385
Reputácia Reputácia : 20
Dátum registrácie : 20.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? - Stránka 70 Empty Re: Ako sa dnes máš?

Odoslať  Anonymný Ne 7 február 2010 - 9:36

Matej, ako bolo v nemocnici? si uz doma?
Anonymous
Anonymný
Anonymný


Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? - Stránka 70 Empty Re: Ako sa dnes máš?

Odoslať  Matej Ne 7 február 2010 - 9:36

Ahoj Wink

Od štvrtka som doma z nemocnice. Dali ma tam úspešne do poriadku, absolvoval som 5 elektrošokov, tiež mi dávali veľa haloperidolu a nastavili ma na injekčný Risperdal, tabletkový Rispen a Orfiril. Ale asi si zajtra v pondelok moju psychiatričku poprosím o niečo podobné Rivotrilu alebo tak, lebo mávam úzkosť a nepokoj. Nie je to také vážne, ale trochu ma to deptá a rozosmutňuje, a pritom úplne zbytočne, keďže to za čias Rivotrilu alebo Xanaxu vôbec nebývalo. Tak uvidím ako pochodím, lebo pýtať hneď ďalší liek, len čo sa pacient vráti z hospitalizácie, nie je zrovna obvyklé. Alebo je to normálne? Hm. Neviem. Shocked

Ospravedlňujem sa Filipke a všetkým, ktorí ste museli znášať moje výkyvy nálady. Prepáčte. very sad3

Len mám okrem občasnej úzkosti jeden problém. Cítim sa prázdny. Cítil som sa už pred nemocnicou prázdny, tiež počas nej a teraz to pretrváva. Od pondelka začínam chodiť na psychoterapiu, tak uvidím, ako to tam budeme riešiť - celkom sa na to teším. Každopádne dni sú akosi prázdne, bezobsažné, nikam nesmerujú, navzájom sa na seba až príliš podobajú, žiadne vzrušenie, nič. Je to suché, nudné... nič ma nebaví, neviem sa v žiadnom koníčku uspokojiť, v ničom sa neviem nájsť. Nemáte s tým nejaké skúsenosti, že by ste poradili? Vďaka vopred. cyclops

Všetko dobré prajem a ďakujem Lapajovi, že postrážil fórum. Dúfam, Lapaj, že si nemal veľa práce, prípadne žiadnu. Sme maličké fórum, tak snáď to bolo dobré. jumping

Naučil som sa okrem iného v nemocnici dvom takým myšlienkam, ktoré sa mi páčia a ich odkazu sa chcem držať.

"Ľudia si viac cibria svoju pamäť než svoju súdnosť." Napoleon
"Človek je pre človeka posvätný." Seneca

Dúfam, že sa mi to podarí. cool

Pa. community together

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? - Stránka 70 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5063
Reputácia Reputácia : 941
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? - Stránka 70 Empty Re: Ako sa dnes máš?

Odoslať  Laura Ne 7 február 2010 - 11:44

Vitaj Matej doma.Som rada,že Ti pomohli.Mrzí ma,ak som svojim predposlednými výrokmi umlčala Tomasa a Popolušku v tých depresívnych pocitoch.Bude to asi osem rokov,čo som mala takú depku,že som si bola istá,že skončím v ústave a uvažovala som nad samovraždou.Takže viem,čo to je.Mne,ako som už spomínala,pomohla zmena liekov,no neprešlo to rýchlo.
Pomohol mi aj pobyt s rodičmi pri mori,dlhodobá brigáda a aj láska s mojim terajším priateľom,ktorej priebeh tiež vobec nebol jednoduchý.
Matej,asi vačšina z nás pozná také pocity,že prázdno,dni sú jednotvárne.Je to do istej miery zapríčinené aj liekmi.No keď tie lieky potrebujeme,moc si nepomožeme.Teraz majú aj zdraví ľudia menej aktivity a viac sedia doma,keď je taká zima.Píš Blogy,diskutuj na nete,no tiež to nepreháňaj a keď Ti bude lepšie,skus ísť na prechádzku,alebo zašportovať si.Ja každý deň chodím von, aj v tejto zime,asoň do obchodu,prípadne sa niekde zohrejem na káve.Kaviareň však nemusí každému vyhovovať a nie je to ani nejaké užitočné trávenie času.Ja tam však chodím ponúkať kozmetiku a tým pádom ju mám potom pre seba a pre rodinu lacnejšiu.
Laura
Laura
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 385
Reputácia Reputácia : 20
Dátum registrácie : 20.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? - Stránka 70 Empty Re: Ako sa dnes máš?

Odoslať  filipka Ne 7 február 2010 - 16:46

Vitam Mateja. Dufam, ze ti zlepsene zdravie vydrzi dlho.
Lapaj a popoluska su v nemocnici. Mimochodom, spolu na tom istom oddeleni. Bola som popolusku pozriet, ale Lapaja som nestretla. Nechcela som, aby mal zbytocnu uzkost z noveho cloveka.
filipka
filipka
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1048
Reputácia Reputácia : 120
Dátum registrácie : 20.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Seroquel XR(quetiapín),Reagila (kariprazín, Alventa(venlafaxín), občas haloperidol

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? - Stránka 70 Empty Re: Ako sa dnes máš?

Odoslať  filipka Ne 7 február 2010 - 16:50

A co sa tyka tej prazdnoty..mam to aj ja. Neda sa to celkom upravit. Mne na to doktorka dala Abilify, zlepsilo sa to o takych 20%, cize nic moc. Dobre na mna ucinkovala Invega, ale tu som musela vysadit, bohuzial. Bola som po nej celkom aktivna, aj radost som dokazala citit. Najlepsie to bolo po prvej tabletke.
filipka
filipka
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1048
Reputácia Reputácia : 120
Dátum registrácie : 20.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Seroquel XR(quetiapín),Reagila (kariprazín, Alventa(venlafaxín), občas haloperidol

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? - Stránka 70 Empty Re: Ako sa dnes máš?

Odoslať  Robo Po 8 február 2010 - 11:45

Ahojte kamaráti. Dnes som nešiel do školy, lebo som bol na kontrole pri svojej ps. lekárke. Povedal som jej, že som minule videl zaľúbený párik , ktorý sa celú cestu Z Levoče do Spišskej Novej Vsi pri cestovaní v autobuse bozkávali a neboli to obyčajné bozky, ale také "fracuzáky" a ten mladý muž, čo bozkával tu ženu stále občas pozrel na mňa, sedel som totiž v autobuse hneď za nimi a nedalo sa na nich nepozerať. Pripomínal mi jedného človeka, ktorý mi v minulosti ublížil, ale nebol som si 100 percentne istý, že či to je on. Pripadalo mi to, ako keby ju bozkával náročky, aby som žiarlil a bol smutný, že nemám priateľku a že nijaká žena sa so mnou bozkať nechce. Bol som z toho "nafučatý" a ešte mi to pripadalo aj tak, že chcel, aby som z toho ešte aj ešte aj plakal.No to bolo niečo hrozné. Ešte mám aj taký problém, že sa bojím určitých ľudí, ktorých ale chválabohu nie je neúrekom. Dnes mi ešte moja ps. lekárka povedala, že mi musí napísať na recept, že mám F20, aj keď mám F25, lebo ináč by som tie predpísané lieky nedostal a mala by s tým problém aj zdravotná poisťovňa, ktorá to kontroluje. A nešiel som dnes do školy aj kvôli tomu, že som sa včera nepripravil na ekonomiku a jednoducho som si povedal, že si dnes urobím voľno. Pôvodne som chcel doma zostať celý týždeň, ale zajtra už idem do školy. Od 15.2. 2010 mám týždenné jarné prázdniny, ktoré majú východniari ako prvý. Takže asi tak. Majte sa krásne, Robo. sunny pig affraid it is perfect albino flower alien jumping2
Robo
Robo
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 236
Reputácia Reputácia : 52
Dátum registrácie : 20.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? - Stránka 70 Empty Re: Ako sa dnes máš?

Odoslať  Robo Po 8 február 2010 - 11:58

Ahojte kamaráti. Ahoj Matej. Som rád, že si sa v tej nemcnici vyliečil a že je ti teraz už lepšie. Podľa mňa niekedy treba tie reči pustiť jedným uchom dnu a druhým uchom von, že na psychiatriu patria iba "blázni". My tu na tomto fóre vieme, že to vôbec takto nie je, ale bohužiaľ je ešte veľa ľudí, ktorí si myslia, že to tak je. Nech sa idú "vypchať" a hotovo. A ešte si myslím, že o takých 10 až 15 rokov bude mať každý druhý človek nejakého psychiatra, ako je to už v Amerike. A možno aj každý jeden. Kto vie... Popoluška a Lapaj. Prajem Vám skoré uzdravenie a dúfam, že v nemocnici nebudete príliš dlho, iba ak to bude nevyhnutné. Matejovi a aj vám dvom a všetkým ľuďom na tomto fóre prajem hlavne veľa zdravia, neprepadajme panike a veľa dní bez depresíí, aj keď nie vždy a možno aj dosť často sa to nedá. Majte sa krásne, Robo. exploding angel cool flower study farao Basketball Shocked
Robo
Robo
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 236
Reputácia Reputácia : 52
Dátum registrácie : 20.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? - Stránka 70 Empty Re: Ako sa dnes máš?

Odoslať  filipka St 10 február 2010 - 16:53

Co spite vsetci? Ved piste winking
filipka
filipka
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1048
Reputácia Reputácia : 120
Dátum registrácie : 20.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Seroquel XR(quetiapín),Reagila (kariprazín, Alventa(venlafaxín), občas haloperidol

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

Strana 70 z 84 Previous  1 ... 36 ... 69, 70, 71 ... 77 ... 84  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore