Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš?

Strana 16 z 84 Previous  1 ... 9 ... 15, 16, 17 ... 50 ... 84  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? - Stránka 16 Empty Re: Ako sa dnes máš?

Odoslať  ahojka So 2 január 2010 - 10:34

Ahoj Lapaj ako ti môže toto doktorka povedať, aby si sa zmieril so svojim stavom. To je dajaká divná doktorka. Bol si už v nemocnici? Nebol si na elektroliečbe? ja som bola už dvakrát a veľmi mi to pomohlo.
ahojka
ahojka
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 106
Reputácia Reputácia : 3
Dátum registrácie : 03.11.2009
Vek : 42
Bydlisko Bydlisko : Michalovce

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? - Stránka 16 Empty Re: Ako sa dnes máš?

Odoslať  ahojka So 2 január 2010 - 10:36

Lapaj slnečnica má pravdu, treba skúsiť psychoterapiu. Na elektroliečbe si nebol? Ja som bola dvakrát a veľmi mi to pomohlo. Ako ti môže doktorka povedať, aby si sa zmieril so svojim stavom...?
ahojka
ahojka
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 106
Reputácia Reputácia : 3
Dátum registrácie : 03.11.2009
Vek : 42
Bydlisko Bydlisko : Michalovce

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? - Stránka 16 Empty Re: Ako sa dnes máš?

Odoslať  anonym So 2 január 2010 - 10:42

U mna je problemom socialna fobia. Najhorsie na to je, ze ju pocitujem aj v pritomnosti kamaratov a rodiny. Proste psycho. Moja doktorka je inak vynikajuca, vzdy sa mi snazi vyjst v ustrety. Bol som aj na elektrokoch. Tie pomohli, ale iba na chvilu. Slnecnica, tej psychoterapii neverim prave pre zvlastnu povahu mojej uzkosti.
avatar
anonym
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 886
Reputácia Reputácia : 26
Dátum registrácie : 20.09.2009

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? - Stránka 16 Empty Re: Ako sa dnes máš?

Odoslať  slnecnica So 2 január 2010 - 10:51

Lapaj treba to aspon skusit..treba sa prekonat, vsetko sa da. naozaj.vsetko.nieco ide velmi tazko ale da sa to.len potrebujes fakt dobreho dokora, najlepsie takeho ktory ma skusenosti s psychotickymi pacientmi.skus sa opytat tvojej doktorky, hadam ti nejako poradi, musi poznat psychologov. fakt s dobrym terapeutom sa vies dostat tam kam ta cisto farmakoterapia nikdy nedostane. totiz choroba ma priciny aj v psychike, nie len cisto v chemii. mozno ta tvoja soc.fobia sa da vyliecit jedine cez psychoterapiu ked ti na to lieky nezaberaju... moze to trvat aj roky ale s dobrym doktorom sa vydat na tu cestu oplati.. ja mam velmi sikovneho terapeuta a vela som sa od neho naucila,chodim na terapiu priblizne dva roky. nehovorim ze mi nie je zle ale ja nemam psychozu ale poruchu osobnosti, aspon podla toho ako ma diagnostikovali v nemocnici. liecit poruchy osobnosti je niekedy tazsie ako liecit psychozu. ale velmi vela som sa naucila, fakt. aj psychologicka mi povedala ze som sice ucebnicovy priklad hranicnej poruchy osobnosti,ale ona ze ma vidi blizsie k norme a ze to je pravdepodobne tym kolko prace uz so mnou urobil terapeut. niekomu psychoterapia nerobi dobre..ale poznam dost ludi ktori z nej profituju, a su to psychotici. aspon to skus... zo zaciatku to ale moze ist velmi tazko a uzkost sa moze zosilnit, na to sa priprav. ale netreba sa vzdavat, to je najdolezitejsie, nevzdavat sa.
slnecnica
slnecnica
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 409
Reputácia Reputácia : 13
Dátum registrácie : 21.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? - Stránka 16 Empty Re: Ako sa dnes máš?

Odoslať  anonym So 2 január 2010 - 11:04

Dakujem ti za vsetko, co si mi napisala. Cenim si to. Tu psychoterapiu skusim, nemam co stratit, ak bude ovsem psycholog chciet so mnou spolupracovat. (ale myslim, ze bude chciet). Vies, najhorsie na to je, ze ja asi nemam psychozu, ale doktori si myslia, ze mam. Cele je to cudne. Viem, ze som maly pan na to, aby som urcil svoju dg. ale ja sam seba predsa poznam najlepsie a vo svojom vnutri sa dost dobre orientujem. Napis mi este nieco rozumne. Very Happy
avatar
anonym
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 886
Reputácia Reputácia : 26
Dátum registrácie : 20.09.2009

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? - Stránka 16 Empty Re: Ako sa dnes máš?

Odoslať  slnecnica So 2 január 2010 - 11:22

hm a na zaklade coho si myslis ze nemas psychozu, a preco si myslis ze doktori tvrdia ze ju mas? kolko doktorov ta videlo? je pravda ze sa moze stat ze ti raz daju nalepku a uz sa jej nezbavis, stava sa vsetko... nuz ale chybne diagnostikovat psychozu, to hadam nie... co ja viem. clovek si je sam najlepsim lekarom, ale diagnoza fakt nie je podstatna. podstatne je to, cim ta liecia a ci je to uspesne. u mna sa napriklad lekar nevedel rozhodnut ci tie veci su zapricinene tym ze mam velku fantaziu alebo ci to je uz dusevna choroba. potom som robila zase raz rorschachov test a schizofrenia sa nepotvrdila. ale beriem aj tak antipsychotika. mozno keby mi diagnostikovali schizofreniu, brala by som asi vyssie davky.. alebo co. to je jedno co mas napisane na recepte. mne tam pise F28 co je "ine neorganicke psychoticke poruchy", musi mi to tam pisat aby mi mohol predpisovat antipsychotika,ale nemysli si ze som psychotik. nezalezi na diagnoze. dobry lekar pristupuje k pacientom individualne a nie na zaklade toho co je napisane v MKCH 10 alebo co. ale ja by som sa porozpravala s doktorkou, ze si myslim ze nemam psychozu, uz len zo zvedavosti co mi na to doktorka povie Smile
slnecnica
slnecnica
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 409
Reputácia Reputácia : 13
Dátum registrácie : 21.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? - Stránka 16 Empty Re: Ako sa dnes máš?

Odoslať  anonym So 2 január 2010 - 11:39

Nemam teraz silu vysvetlovat, preco si myslim, ze ju nemam, prepac. Momentalne by som najradsej isiel na oddelenie. Potrebujem totiz intenzivneji kontakt s doktorkou. Alebo predsa ti skusim napisat, preco si myslim, ze ju nemam. Nikdy som nemal halucinacie, bludy, dezorganizovanu rec ani nic podobne. Doktorou zrejme matie moja vztahovacnost (pocit, ze sa o mne ludia rozpravaju, ked idem okolo a tak podobne). Mam sice emocnu oplostenost aj mensi zaujem o dianie okolo seba, ale jednoducho mi to na tu schizofreniu nestaci. Moja pani doktorka ma rovnaky postoj ako ty-na diagnoze nezalezi, zalezi na zlepseni stavu. Zhruba tolko. A k tomu ci sa jej mam pytat na diagnozu...to urcite neurobim. Ludia neradi pocuju o tom, ze urobili chybu. Nie to este doktor, ktoreho poucuje pacient. Uz aj tak som dost svojhlavy, ked si sam menim davkovanie liekov Shocked
avatar
anonym
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 886
Reputácia Reputácia : 26
Dátum registrácie : 20.09.2009

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? - Stránka 16 Empty Re: Ako sa dnes máš?

Odoslať  slnecnica So 2 január 2010 - 11:48

hm hm no dobre tak sa nepytaj, mas pravdu mohla by to pochopit ako napadnutie jej diagnozy. a ty si sam menis davkovanie liekov? juj to by sa nemalo... moze ti to aj skodit... a znizujes ci zvysujes davky? ja by som sa teraz nezaoberala tym ci mam psychozu alebo nie, ale tym preco sa bojim a vyhladat psychologa a sup na terapiu. s nim sa mozes aj porozpravat o diagnoze, je to nezainteresovana osoba a v podstate ti aj moze urobit vysetrenie, teda nejake testy aby sa to potvrdilo alebo vyvratilo, rorschach je na to vyborny. kamosku tiez liecili na schizofreniu a psycholog jej urobil rorschach kde sa schizofrenia vylucila, teraz je z toho schizotypova porucha, tiez doktorom prisla prilis koherentna na schizofreniu.
slnecnica
slnecnica
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 409
Reputácia Reputácia : 13
Dátum registrácie : 21.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? - Stránka 16 Empty Re: Ako sa dnes máš?

Odoslať  anonym So 2 január 2010 - 11:56

Vacsinou, kedze nic nezabera, davky zvysujem. S tym psychologom sa musim veru porozpravat, pripadne aj o diagnoze. Som rad, ze mi venujes svoj cas. Potrebujem sa totiz s niekym zufalo "porozpravat". Chcel som sa spytat...tvoj strach z ludi uz pominul? Comu za to vdacis?
avatar
anonym
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 886
Reputácia Reputácia : 26
Dátum registrácie : 20.09.2009

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? - Stránka 16 Empty Re: Ako sa dnes máš?

Odoslať  slnecnica So 2 január 2010 - 12:22

hm a ani leponex ti nezabral? to je uz taky liek ze ked nic nepomaha tak leponex pomoze... hm. ze by si bol natolko farmakorezistentny? moze byt.. dost blbe Sad mne nastastie antipsychotika zabrali. no pred casom mi bolo dost zle tak som sla za lekarom, davali mi potom apaurin 10 injekcii som vybrala, to mi pomohlo, a tiez zmena antidepresiv, v nemocnici mi dali anafranil a seroxat, ale anafranil som brala len vo velmi nizkom davkovani, len 25mg tusim, co je nic. potom som ho zahodila pretoze tricyklicke antidepresiva su kardiotoxicke cize sa nimi da dost dobre otravit a nemusis ani vela toho pojest. tak som sa zabezpecila pred tym aby som sa nepokusila nimi otravit ked mi prepne. takze som brala len seroxat, ale to beriem len 20mg co je tiez malo. chcela som aby mi doktor dal naspat wellbutrin kedze predtym mi pomohol. tak teraz beriem 300 mg elontril (to iste co wellbutrin len iny nazov, tabletka s riadenym uvolnovanim)20mg seroxat a 300mg seroquel. brala som aj haloperidol ale ten mi doktor uz vysadil a zatial sa nezda ze by som sa k nemu potrebovala vratit. teraz (ale to sa moze zmenit)sa ludi nebojim, skor ich nepotrebujem vyhladavat, stale ked sa snazim zaradit sa normalne do spolocnosti zistujem ze mi ludia lezu dost na nervy, jedine vtedy az tak nie, ked som opita, vtedy nevnimam natolko realitu Very Happy ale pit uz nebudem. proste ma ludia nelakaju, nebavi ma to o com sa oni bavia... lezu mi na nervy, nehovorim ze ja nemam zle vlastnosti, naopak, ale stale zistujem aki su ludia egoisticki a falosni a ako sa im neda verit a neda sa na nich spolahnut, kazdy mysli len na seba a na svoje blaho co je sice prirodzene a aj ja to robim ale aspon nie som falosna aspon si to myslim a zatial mi to nikto nepovedal.mozno mam okolo seba len tych nespravnych ludi ale co ja viem...kamaratov nemam vela, skor malo, do spolocnosti velmi nechodim... na ulici ked idem, tak sa uz ludi nebojim, nevsimam si ich.ale za to vdacim liekom a tiez tomu ze uz nie som natolko v depresiach.
slnecnica
slnecnica
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 409
Reputácia Reputácia : 13
Dátum registrácie : 21.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? - Stránka 16 Empty Re: Ako sa dnes máš?

Odoslať  slnecnica So 2 január 2010 - 12:22

uf to som sa rozpisala Very Happy
slnecnica
slnecnica
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 409
Reputácia Reputácia : 13
Dátum registrácie : 21.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? - Stránka 16 Empty Re: Ako sa dnes máš?

Odoslať  anonym So 2 január 2010 - 12:34

Ja som tvojmu rozpisaniu sa rad Very Happy . Leponex mi skutocne trochu pomohol, ale nijak vyrazne. Aj to ma utvrdzuje v presvedceni, ze nemam psychozu. Bol som totiz vyrazne otapeny uz pri davke 25mg, ked som si ho dal cez den. Inak som ho bral vecer. Ked je uz rec o sebectve, tak ja jeho stelesnenim. Do velkej miery za to moze prave choroba, pretoze som stale zamerany na seba. To nie je dobre, ale neviem sa z toho vymanit. Mozno keby mi bolo aspon o trochu lepsie. Pred chvilou som sa nad svojim stavom rozplakal. Mama ma musela upokojit.
avatar
anonym
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 886
Reputácia Reputácia : 26
Dátum registrácie : 20.09.2009

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

Strana 16 z 84 Previous  1 ... 9 ... 15, 16, 17 ... 50 ... 84  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore