Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš?

Strana 9 z 84 Previous  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 46 ... 84  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? - Stránka 9 Empty Re: Ako sa dnes máš?

Odoslať  yvca Št 17 december 2009 - 18:11

Ja mam zase sest nasobne vysoky prolaktin a tiez mi robia odbery,ked o to poziadam psychatricku scared2 Odkedy uzivam Solian,tak nemam ani menstruaciu.
yvca
yvca
Nový člen
Nový člen

Počet príspevkov : 3
Reputácia Reputácia : 0
Dátum registrácie : 17.10.2009
Bydlisko Bydlisko : Zilina

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? - Stránka 9 Empty Re: Ako sa dnes máš?

Odoslať  slnecnica Št 17 december 2009 - 22:54

ja som nemala menstruaciu ked som brala Zeldox a to som brala len malu davku a ziadne testy mi nerobili ale ani som sa nepytala.
raz mam naladu hore raz dole, je to vycerpavajuce, uz v tom nechcem pokracovat very unhappy
slnecnica
slnecnica
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 409
Reputácia Reputácia : 13
Dátum registrácie : 21.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? - Stránka 9 Empty Re: Ako sa dnes máš?

Odoslať  popoluska Pi 18 december 2009 - 12:28

Ahojte vsetci.Tak som konecne doma z nemocnice a citim sa velmi dobre.Abilify mi zabrala,nemam ziadne vedlajsie priznaky a dufam,ze mi tento stav co najdlhsie vydrzi.Nebola som v nemocnici dlho,lebo teraz sa ludia rutia neuveritelne rychlo a kazdy den boli aspon dva prijmy. Stav je plny a uz na moje lozko cakala pani ,ktora mala zaludocnu neurozu. O dva tyzdne mam prist este na kontrolu prolaktinu v krvi,lebo ako som spominala mam ho tiez vysoky.Takze uvidim. Nastasie ja som si po prepusteni z prace poupratovala cely byt,pokupovala darceky,a tak ma caka uz len pecenie,na ktore sa celkom tesim jumping
popoluska
popoluska
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 455
Reputácia Reputácia : 11
Dátum registrácie : 10.11.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? - Stránka 9 Empty Re: Ako sa dnes máš?

Odoslať  Laura Pi 18 december 2009 - 14:45

Vítam Popolušku naspať z nemocnice a som rada,že sa máš fajn.Koláčiky ja žiaľ ani piecť neviem.Druh sa chystá piecť asi aj jeho mama a to moj otec má na to reči,že nech to nerobí,aby som nepribrala.Otec má totižto cukrovku,tak on sladké musí obmedzovať,takže ani moja mama nejako zvlášť nepečie.
Kočky, tie krvné skúšky na prolaktín,ale aj krvný obraz na iné výsledky, si treba vyžiadať.Psychiatri to robia málokedy,podľa mňa je to ich pohodlnosť.Doležité sú aj pečeňové testy,či nemáte nábeh na cukrovku,krvné doštičky,hladina magnézia,či tukov v krvi.Na to všetko možu vplývať lieky.Mne prolaktín kontroluje moja gynekologička.Krvný obraz na požiadnie by mal robiť praktický lekár,ktorý je informovaný,že beriete lieky.Mne robí krvný obraz internista,lebo chodím k nemu aj ohľadom vysokého tlaku.Vy ste tu povačšine ešte mladí,nemáte iné zdravotné problémy,okrem duševných.Viem,že Filipka má astmu.No vekom sa vám možu pridružiť aj iné zdravotné problémy,ktoré nepriamo súvisia s braním liekov,napr.:vysoký tlak z nadváhy,cukrovka aj kvoli prejedaniu,či zlé pečeňové testy,ktoré možu byť predzvesťou cirhózy pečene.Niektorí máte možno taký postoj,že keď zomriem,aspoň sa tu budem menej trápiť.Ja som mala v minulosti tiež taký postoj.Ale keď človeku napr.zistia rakovinu,alebo cukrovku,nie je mu všetko jedno. Mad Aj keď to zatiaľ niew je chvalabohu moj prípad.Hladina prolaktínu je doležitá.Nechcem tu ohľadne toho viac mudrovať,lebo nie som lekár,ale ak sa dá,dávajte si kontrolovať prolaktín,aj krvný obraz aspoň raz za pol roka.
Laura
Laura
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 385
Reputácia Reputácia : 20
Dátum registrácie : 20.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? - Stránka 9 Empty Re: Ako sa dnes máš?

Odoslať  slnecnica Pi 18 december 2009 - 15:52

aj ja vitam Popolusku spat Smile

ja by som mala ist na hematologiu lebo som chudokrvna ale sa mi nechce : very sad3
slnecnica
slnecnica
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 409
Reputácia Reputácia : 13
Dátum registrácie : 21.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? - Stránka 9 Empty Re: Ako sa dnes máš?

Odoslať  Matej Pi 18 december 2009 - 20:34

very sad5 very sad5 very sad5 very sad5 very sad5 very sad5 very sad5 very sad5 very sad5 very sad5 very sad5 very sad5 very sad5 very sad5 very sad5 very sad5 very sad5 very sad5 very sad5 very sad5 very sad5 very sad5 very sad5 very sad5 very sad5 very sad5 very sad5 very sad5 very sad5 very sad5 very sad5 very sad5 very sad5 very sad5 very sad5 very sad5 very sad5 very sad5 very sad5 very sad5 very sad5 very sad5 very sad5 very sad5 very sad5 very sad5 very sad5 very sad5 very sad5 very sad5 very sad5 very sad5 very sad5 very sad5 very sad5 very sad5 very sad5 very sad5 very sad5 very sad5 very sad5 very sad5 very sad5 very sad5 very sad5 very sad5 very sad5 very sad5 very sad5 very sad5 very sad5 very sad5 very sad5 very sad5 very sad5 very sad5 very sad5 very sad5 very sad5 very sad5 very sad5 very sad5 very sad5 very sad5 very sad5 very sad5 very sad5 very sad5 very sad5 very sad5 very sad5 very sad5 very sad5 very sad5 very sad5 very sad5
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5063
Reputácia Reputácia : 941
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? - Stránka 9 Empty Re: Ako sa dnes máš?

Odoslať  Laura Pi 18 december 2009 - 20:48

Matko,neplač,idú Vianoce santa santa santa Aj mne je dosť do plaču.Dnes som bola u psychiatričky,mám brať Seroquel 600mg na večer a Risperdal vynechať.Neviem,ako to zvládnem bez Rivotrilu.
Slnečnica,tej hematologičke radšej choď,ale do nového roku to určite počká.Aj mojho druha dostať lekárovi je priam nemožné Smile
Laura
Laura
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 385
Reputácia Reputácia : 20
Dátum registrácie : 20.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? - Stránka 9 Empty Re: Ako sa dnes máš?

Odoslať  Matej Pi 18 december 2009 - 21:37

Ľudia, ja sa mám neuveriteľne zle. Nie, nechcem tým povedať, že nejestvujú horšie utrpenia alebo že by ste Vy netrpeli viac, ale .... proste umieram. Moja osobnosť a psychika sa rozkladajú zaživa a strašne páchnu. Crying or Very sad very sad2

Prosím, pomôžte nejak. Ja Vám tu zdochnem od duševného neľudsky krutého trýznenia. To je nehorázny tlak, čo mi zviera dušu. Nemôžem ani prerušiť semester, nemôžem ho ani dokončiť. Nemôžem ani za doktorkou, ani byť bez nej. Nemôžem už ísť ani do nemocnice, ani byť bez nej. Strašné tlaky. Naozaj. very sad very sad5 sad and unhappy

Neviem, čo si mám počať. Prepáčte, že Vám tu kazím atmosféru, ale ja... ja si už neviem dať rady. Chccel by som aby Boh "vypol" existenciu mojej duše, aby som nešiel do pekla po samovražde. Akáže to vražda, veď ja nie som ani človek, aby moje zohavenie bolo vraždou, som len hovno a hnoj, do ktorého keď niekto šliapne, tak sa už ani nepoteší, skôr si ešte zanadáva. Taký som hnusný a podlý. Prosím, omilostite ma. Nejak ma zabite. Ale musíte to urobiť s dvomi podmienkami. Prvá: Urobíte tak preto, lebo som kresťan. Tým mi zabezpečíte mučenícku korunu a ja nepôjdem do pekla. Druhá: Dáte mi 5 minút na rozlúčku so svetom. Najmä na oľutovanie hriechov. Ok? Sme dohodnutí? Potvrďte to nejak. sad and unhappy very sad4 scared

Je mi strašne zle. Úplne som priam omámený depresívnymi myšlienkami a skľučujúcimi úzkosťami. Ja odpadávam od duševnej bolesti. Vy to musíte pochopiť. Na chat-e ma nevedia pochopiť, prosím, pochopte ma aspoň Vy, povedzte že ma chápete, prosím. scared Ja zdochnem. Nemôžem prerušiť, lebo niet ku komu prepadnúť, nemôžem pokračovať, lebo sa neviem na nič sústrediť, akurát tak na svoje problémy. Lenže už sú Vianoce a skúšky sa blížia, tlačia na mňa termíny. Nie je čas sa vyplakávať na fóre alebo sa vyzdravovať, treba hneď a zaraz konať! Ale toho ja nie som schopny. very sad2 Lebo som lúzer, slaboch. Totálny slaboch. A ešte aj blbec.

Pomoc. Túto noc som bol do štvrtej hore, čo som stále plakal. Vysmrkal som preveľa kapesníkov. Nos upchaty jak pri najväčšej nádche. Katastrofa. very sad4 sad and unhappy
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5063
Reputácia Reputácia : 941
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? - Stránka 9 Empty Re: Ako sa dnes máš?

Odoslať  Laura Pi 18 december 2009 - 21:57

Matej, nemožeš hodnotu Svojho teda ľudského života porovnávať s uspením na VŠ.Okolo tri štvrtiny populácie v SR nemá VŠ a to sú preto lúzri? A kvoli chorobe lúzer nie si,lebo za to nemožeš.Lúzer je človek čo je fetoš,alkoholik,či kriminálnik.Nie niekto,kto za svoju chorobu nemože.
Ja Ti poradím,čo by som urobila na Tvojom mieste, keď Ti je tak zle,ako píšeš.Vianoce,nevianoce,požiadala by som mamu,aby zavolala prvú pomoc 112 a im by som to na Tvojom mieste dala prečítať,alebo povedala,ako sa cítiš.Pravdepodobne by Ťa odviezli do nemocnice a tam Ťa už dajú dokopy.Aj keby to bola Mickiewiczka v Blave,nie sú tam všetci doktori takí,ako tá čo bola na príjme.Mňa už viezla do nemocnice aj sanitka.Je to pre Teba asi jediná možnosť.Myslím to najúprimnejšie a najlepšie cítiac s Tebou ako viem.
Ináč,mimochodom,v predošlom prípevku som omylom napísala,že som brala Risperdal namiesto Rivotrilu.Lekárka mi nedoporučila brať Rivotril,ale keď sa budem cítiť zle,tak ho možem užiť.Risperdal som brala pred osmimi rokmi.Ja verím,že sa Ti život obráti k lepšiemu. Wink
Laura
Laura
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 385
Reputácia Reputácia : 20
Dátum registrácie : 20.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? - Stránka 9 Empty Re: Ako sa dnes máš?

Odoslať  popoluska So 19 december 2009 - 13:19

Ahoj Matej.Ja som sa v piatok vratila z nemocnice,lebo som sa citila podobne ,ako ty.Ty si ma este presviedcal,aby som sa nebala elektroliecby.Bola som uz v takom stave,ze som si myslela,ze si nieco urobim.Tak som sa jeden vecer pobalila a povedala si,ze teda takto ja trpiet nebudem a isla som dobrovolne na prijem.Dostala som styri elektrosoky,zmenili mi lieky a teraz sa citim velmi dobre.Prosim ta,urob to aj ty, a uz sa konecne netrap.Chod do tej nemocnice.U teba to trva ,takyto zly stav, uz velmi dlho a vidis,ze sa to doma nelepsi. Ja viem idu Vianoce no a co? Tak ich stravis v nemocnici,kde ti okamzite pomozu a mama bude urcite za tebou chodit.Uz nemas na vyber.Prosim ta, chod tam.Ostatne sa potom bude riesit.Drzim ti vsetky palceky,aby si nabral silu a urobil tento rozhodujuci krok. giving a hug
popoluska
popoluska
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 455
Reputácia Reputácia : 11
Dátum registrácie : 10.11.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? - Stránka 9 Empty Re: Ako sa dnes máš?

Odoslať  Matej So 19 december 2009 - 14:07

Mamina nie je za to, aby som šiel do nemocnice a už tobôž nesúhlasí s elektrošokmi. Chce, aby som skúsil dokončiť semester, aby som to aspoň skúsil... išiel do tej školy a pozháňal si veci a informácie, ktoré sú nevyhnutné ku skúškam. very sad very sad very sad

Minulú nedeľu ma presvedčila kamoška z internetu, aby som šiel v pondelok ráno za svojou školiteľkou bakalárky, a ja som na moje počudovanie súhlasil. Dokonca som sa dal hygieniicky do poriadku a aj mamina šla so mnou ako morálna podpora. Do BA. A dopadlo to skvelo. Naozaj vynikajúco, takže to vyzeralo celý pondelok že idem do toho, že ten semester fakt idem dokončiť. Crying or Very sad

Lenže akonáhle prišli reálne povinnosti a ja som mal ísť v stredu po maródke do školy, tak sa vrátili strašne zlé sny, vrátili sa mučivé výčitky, nepokoj, tras, úzkosť, vrátilo sa depresívne myslenie a seaobviňovanie, sebazhadzovanie a podobne. Začalo mi byť psychicky strašne zle. Samozrejme som do školy nešiel.. vôbec... ani vo štvrtok, ani v piatok. A nepôjdem ani v pondelok. scared very sad

A teraz je sobota, a ja sa mám na umretie a idú vianoce a ja mám sa starať o nejakú školu. Viete, prerušil by som, ale keby boli nejakí druháci v mojom odbore, aby som k nim mohol prepadnúť. Keďže nie sú, ročník kvôli mne jednému neotvoria, takže asi prerušiť znamená koniec školy a bez titulu. very unhappy Crying or Very sad very sad

Potvrďte radšej tú dohodu ohľadom môjho zabitia. Len pozor, lebo ja budem tomu Vami najatému vrahovi hovoriť že tú dohodu ruším, že som to nemyslel vážne, tak nech si prosím dá na to pozor a nech ma po tých 5 minútach zabije aj tak. Ok? Dajte si na to pozor. very sad2
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5063
Reputácia Reputácia : 941
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? - Stránka 9 Empty Re: Ako sa dnes máš?

Odoslať  popoluska So 19 december 2009 - 14:23

Matej a ked nebudes mat titul,alebo prestupis na iny odbor,co sa stane? Svet sa predsa koli tomu nezruti.Ja som mala taketo problemy na vysokej skole v tretom rocniku,ktory som este ukoncila ,ale stvrty som uz nevladala a nechala skolu plavat.Tiez mi to nebolo jedno,ale zdravie je len jedno. Ak to psychicky nezvladas nic sa nestane ,ked nebudes mat VS.Ved VS nie je patent na rozum.Dobre si vsetko uvaz,ci sa chces nadalej takto nicit.Ja len tolko k tomu. albino albino Wink
popoluska
popoluska
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 455
Reputácia Reputácia : 11
Dátum registrácie : 10.11.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

Strana 9 z 84 Previous  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 46 ... 84  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore