Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 18

Strana 68 z 70 Previous  1 ... 35 ... 67, 68, 69, 70  Next

Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 68 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  Catherin4 Ne 25 august 2024 - 11:43

Ahojte moji mili. Tak si tu lezim cele dni doma v posteli a nerobim nic, resp. citam knihy alebo internet. Dnes ku mne dojde kamos na chvilu na pokec a poobede pojdem s druhym kamosom von, pravdepodobne do McDonnaldu. Tak aspon vypadnem trocha von, ked uz som tu furt len zavreta. Este v pondelok a utorok mam PN, od stredy pojdem do roboty, ale budem pracovat len 3 dni, potom mam 2 tyzdne a 1 den dovolenku. Idem sama do Gruzinska, tam budem chodievat na jednodnove vylety, na to sa moc tesim. Tie vylety budu jednak v hlavnom meste Tbilisi a potom do prirody. Pozriem duhove hory, jaskyne, aj dve stare kamenne mesta kde kedysi zili ludia. Budem tam tyzden, z pondelka na utorok sa vratim, jeden den si oddychnem, pretoze to bude nocny let a potom sa vydam autom na Slovensko, navstivit rodinu. Odcestujem v stredu a vratim sa v pondelok, cize nie dlho, ale uz nemam viac dovolenky. Prave mam rozcitanu knihu Ve stinech za zrcadlem, poznate ju? Pise to zena, ktora trpi schizoafektivnou poruchou. A musim povedat ze tie ataky u nej boli velmi zle, to sa neda porovnavat s mojou psychozou. Ja som tu knihu uz pred rokmi citala, teraz som ju zacala citat znova. Tu knihu O kolecko min som ani celu nedocitala, to bolo hrozne nudne. Autor tam ani poriadne nepise o svojom zivote, ale vela filozofuje o vsetkom moznom, plus spomina nejake osobnosti z historie ktore vacsinou ani nepoznám. Nasla som na nete online test na Aspergerov syndrom, robila som si ho. Vyslo mi 30 bodov, pricom 0-31 pravdepodobne nie je asperger, 32 - 50 pravdepodobne je asperger. Len ja nemam niektore veci, ktore aspergery casto mávajú, ako napr. vyzadovanie ritualov, neustale opakovanie cinnosti, vidiet detaily namiesto celku, nerozumenie emociam a ako sa druhi citia. Zato mam ale ine priznaky. Kazdy chory je individualny a ma odlisne prejavy choroby. Skoda, ze neexistuje fórum pre dospelých autistov, tak ako existuje toto forum. Ja nepoznam ziadneho autistu a pritom rada by som s niekym takym pokecala. U mna uz v detstve, v skolke mali podozrenie na autizmus a boli ma skumat nejaki odbornici. Nakoniec autizmus vylucili len preto, ze mam normalny intelekt, uz vtedy som vedela pocitat. Len neviem ci v tej dobe nepoznali aspergerov syndrom, ten je prave bez mentalnej retardacie. A tak som bola cele desatrocia bez diagnozy, vlastne doteraz tuto diagnozu nemam stanovenu. Ale napisala som nezavisle od seba do dvoch centier pre autistov, kde som im opisala svoj zivot a problemy, a obe mi odpisali, ze u mna je pravdepodobnost, ze aspergerov syndrom mam. Takze ja si myslim, ze ho mam. Nezije sa s touto diagnozou lahko, ale tak nejako prezivam. Nejak som si zvykla na svoj zivot. Najtazsie je udrzat si pracu, lebo ludia nemaju medzi sebou radi niekoho kto sa odlisuje, a tak ma uz vela krat vyhodili. Ale nestazujem si. Su ludia, co su na tom horsie.
Catherin4
Catherin4
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 526
Reputácia Reputácia : 75
Dátum registrácie : 12.09.2022
Bydlisko Bydlisko : Nemecko, pôvodne západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol, Venlaflaxin, Trazodon

Tuto and Juraj like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 68 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  motylek Ne 25 august 2024 - 13:25

@Catherin4 Knížku "Ve stínech za zrcadlem" jsem četla před lety. Pamatuju si, že mě štvalo, že tam dávali za příklad ženu, která měla ataky jednou za 5 let (tuším) a v mezidobí mohla normálně pracovat a fungovat. Nechápala jsem, jak ji můžou dávat za příklad. Vždyť každý jsme jiný a každému se jeho choroba projevuje jinak. Kdybych já normálně pracovala, tak mám ataky každé 3 měsíce, ne jednou za 5 let. Takže to k normálnímu fungování moc není. A jsem proto snad horší? Nejsem, vždyť nemůžu za to, jakou mám nemoc a jak se na mně konkrétně projevuje.
Fórum pro autisty existuje, respektive na diskuzním fóru Nyx ( www.nyx.cz ) je "auditorium" pro autisty. (Ny Nyxu je spousta "auditorií", tj. takových diskuzních klubů, ohledně různých témat.)
motylek
motylek
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 816
Reputácia Reputácia : 66
Dátum registrácie : 17.12.2022
Vek : 43
Bydlisko Bydlisko : Praha

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify 15 mg 1-0-0, Elicea 10 mg 1-0-0, Neurol 0,125 mg

Matej, Tuto, Juraj, Mous, Catherin4 and Lucas like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 68 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  Tuto Po 26 august 2024 - 4:35

Ahojte, po čase vás zdravím.

Je niečo po štvrtej ráno, ešte som nezaspal. Lieky na zaspanie už pravdepodobne stratili za tie hodiny účinnosť. Dúfam, že si v rozumnom čase ešte zdriemnem. Spánok je žiaľ u mňa kľúčový a po viac prebdených nocí riskujem nemocnicu a akútny stav. 

Momentálne sa však cítim dobre, mám tu kadečo k štúdiu a aktivite ako takej. To moje "akp." si plním. Problémom je vstávanie a chudnutie. Dobre vychádzajú zmes študijná, matematika, angličtina a geografia z máp aj sledovanie cestovateľov po svete. V spomínanej študíjnej časti je Príručka prrvej pomoci, tri knihy o našich pato problémoch, príroda. Na záver tu mám časopisy Enigma a čítanie 50 strán užitočnej literatúry.

Ostatné je po starom. Venujem sa časti domácich prác, rád idem na prechádzku s otcom a chodievam na menšie nákupy na obed aj večeru. Tradične sa venujem para..., ale myslím, že toto tu nepatrí a je to každého súkromie. Jednoducho ciest je gigantické množstvo a ešte pred výberu jednej treba hlavne do hĺbky poznať sám seba a svoje okolie.

Veľmi nám fandím a verím posun vpred k tomu dobrému. Držte sa!

_________________
facebook: "Byť normálnym je čoraz viac nenormálne."
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4792
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

Juraj, Mous, Catherin4, motylek and Lucas like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 68 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  Catherin4 Po 26 august 2024 - 7:20

Tuto to je mi luto ze mas problem so spankom. Ja som tiez mala, ale dobre mi na to pomaha Trazodon, beriem 100 mg.
Catherin4
Catherin4
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 526
Reputácia Reputácia : 75
Dátum registrácie : 12.09.2022
Bydlisko Bydlisko : Nemecko, pôvodne západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol, Venlaflaxin, Trazodon

Matej, Juraj, motylek and Lucas like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 68 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  Juraj Po 26 august 2024 - 16:17

Tak veci sa pohli o kúsok dopredu. Dnes som podal žiadosť o invalidný. Povedali mi že o tri mesiace sa mi ozvú a povedia ako to dopadlo.
Juraj
Juraj
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 636
Reputácia Reputácia : 172
Dátum registrácie : 17.12.2020
Vek : 43
Bydlisko Bydlisko : Turčianska záhradka

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Rispen 3 mg, Hedonin XR 500 mg

Matej, rasto, dzuli08, Mous, motylek and Lucas like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 68 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  Lucas Po 26 august 2024 - 16:39

@Juraj - budeme ti silno držať palce, aby ti ID patrične schválili po tom všetkom, čo si si vytrpel pre chorobu ✊
@Tuto - ty si taký odolný voči bežným hypnotikám alebo iným liekom s výrazne tlmivým účinkom?! Lebo často čítam v tvojich príspevkoch, že ponocuješ, čo pri našich chorobách je bod zlomu. Nenavrhli ti niekedy komplexné vyšetrenie v spánkovom laboratóriu s možným následným nastavením liečby? 🤔
Lucas
Lucas
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 313
Reputácia Reputácia : 61
Dátum registrácie : 12.08.2023
Vek : 36
Bydlisko Bydlisko : Na vychodze

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Matej, rasto, dzuli08, Juraj, Catherin4 and motylek like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 68 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  dzuli08 Ut 27 august 2024 - 18:24

ahojte všetci,
tak aj ja sa hlásim. Skončila mi dovolenka a už zarezávam v práci. Síce decká tam ešte nie sú, ale mali sme reparáty a ešte nejaké papierovačky. Ešte tesne pred nástupom do práce sme si s mamčou urobili výlet do Košíc. Boli sme tam aj na takej menšej túre v okolí (cca 10km). Máme tam síce známych, ale ubytovali sme sa v penzióne neďaleko ich paneláku, lebo bývať u nich bolo komplikované. Mám aj takú príhodu milú, možno až hororovú z toho penziónu. Mali sme totiž na izbe netopiera. Hneď sme to nezistili, lebo bol schovaný v maminej perine. Tak nám tam dali kúsok zľavu z ubytka.
Teraz ešte prejdem k nejakým novinkám, ktoré sú u mňa. Prvá je, že mi prihodili triednictvo a druhá, že zajtra si podávam prihlášku na rigorózne konanie, držte mi palce nech to vybavím čo najrýchlejšie. Ale nemal by byť problém, lebo všetky podklady k podaniu mám pripravené. Už som aj zaplatila 600eur.
Čo sa týka veci ako sa mám, tak sa celkom držím. Ale ešte nie sú také "riadne" stresy v práci, tak ale verím, že to nejak dám.
Tak sa mi držte bojovníci, prajem všetko dobré, nech máte čo najviac pohody.
Paa welcome or bye

_________________
Forget about the past, live for the present and think about the future. flower No one is in charge of your happiness, except you. it is perfect
dzuli08
dzuli08
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 561
Reputácia Reputácia : 447
Dátum registrácie : 25.04.2016
Vek : 37

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Matej, rasto, Juraj, Patty_Pillow, Mous, Catherin4, Jaro123444 and like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 68 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  Catherin4 St 28 august 2024 - 19:40

Ahojte moji mili. Tak ja som bola po PNke dnes prvy krat v robote. Ako tie myslienky/ten hlas nie je lepsi, je to ako bolo. Ale mozno je skoro, ja som citala, ze antipsychotika zacnu ucinkovat po par dnoch az tyzdnoch. Tak uvidime. V nedelu uz letim do Gruzinska, tak uvidime, co tam bude. A na konci septembra mam zase termin u psychiatra. Inak napuchlo mi líco, co teraz pred dovolenkou nie je buhvico, mam strach, aby sa to tam nezhorsilo. Aj ked mam poistenie, nechcem tam behat po lekaroch. Ani moc neviem anglicky. Ale idem zajtra k zubarovi, mam preventivku. Tak mu to poviem a poziadam ho, nech mi da nejake antibiotika. Pritom to nie su zuby ani dasno co mi opuchlo, neviem co to je. Keby nejdem na tu dovolenku tak je to jedno. Boli ma to ked jem, inak nie. Ale tak snad bude dobre a uzijem si to. Len tam hlasia horucavy, kazdy den 34 stupnov, to nie je bohvieco na vylety. Opalovaci krem a klobuk mam zbaleny 😊
Catherin4
Catherin4
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 526
Reputácia Reputácia : 75
Dátum registrácie : 12.09.2022
Bydlisko Bydlisko : Nemecko, pôvodne západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol, Venlaflaxin, Trazodon

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 68 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  Catherin4 So 31 august 2024 - 8:07

Ahojte moji mili. Tak chcem vam oznamit, ze ten hlas sa zlepsll a uz tolko neotravuje. Som fakt rada, Aripiprazol pomohol, rozhodne ho budem brat aj nadalej. Uz sa moc tesim na dovolenku, za den a pol letim, v nedelu vecer. Uz mam online checkin za sebou, dnes si este dobalim kufor, mam ho uz z vacsej casti zbaleny. Pridem tam o 0:40 nasho casu a to bude 2:40 miestneho casu. Hned prvy den mam prechadzku po starom meste Tbilisi, trva 3 hodiny. Druhy den mam vylet s 2 lanovkami, tiez po Tbilisi, potom vylety do hor, do jaskyn, do mesteciek, Leninovo muzeum a tak. Uz sa tam moc tesim. Majte sa dobre, nech sa vam dari.
Catherin4
Catherin4
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 526
Reputácia Reputácia : 75
Dátum registrácie : 12.09.2022
Bydlisko Bydlisko : Nemecko, pôvodne západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol, Venlaflaxin, Trazodon

Matej, Tuto, regina, Mous, motylek and Lucas like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 68 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  Catherin4 So 31 august 2024 - 10:10

A čo si myslíte že to u mňa je, psychóza alebo OCD. Ja sa vždy prihováram k morčatám keď prídem domov, nazývam ich peknými prezývkami, pýtam sa ich, či sú hladné, hovorím im, že hneď dostanú dobroty a pod. A ten hlas sa tak isto prihovára tým morčatám, ale väčšinou len vykrikuje ich prezývky, a to doslova vykrikuje, rôznym tónom. Ako som už písala, ten hlas nepočujem ušami, ten je len v mojej mysli ako myšlienka. Vďaka bohu že je preč, už to bolo veľmi únavné ako vykrikoval rôznymi a stále horšími tónmi a stále hlasnejšie.
Catherin4
Catherin4
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 526
Reputácia Reputácia : 75
Dátum registrácie : 12.09.2022
Bydlisko Bydlisko : Nemecko, pôvodne západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol, Venlaflaxin, Trazodon

Tuto likes this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 68 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  Catherin4 Ut 3 september 2024 - 21:17

Ahojte moji mili, tak uz som v Tbilisi (hlavne mesto Gruzinska) dva dni. Pisem teraz, lebo neskor uz asi nebudem mat cas pisat, tie vylety trvaju 10-13 hodin. Prvy den som priletela v noci, tu boli tri hodiny v noci, u vas jedna hodina. Do hotela ma odviezol taxik, dali mi kod ktorym som si otvorila dvere a kluce od izby boli v zamku. Izba je velka a p,, ekna, len v kupelni smrdi a namiesto balkona co som mala mat je vchod rovno na dvor, kde furt behaju nejaki ludia. Nie je tam ani stolicka nieto stol. Izbu neupratuju, toaletak si asi budem musiet kupit a uz setrim sacky do kosa. Prvy den som bola na 3-hodinovej pesej prehliadke mesta so sprievodkynou, to sa mi pacilo, aj ked toto nie je najkrajsie mesto ake som kedy videla. Druhy den, teda dnes som mala mat prehliadku autom, cesta dvoma lanovkami nad mesto. Este o 10:09 mi pisali, ze pridu (mali ma vyzdvihnut z hotela) a viac sa neozvali, neodpovedali na spravy a nikto neprisiel. Je mi to zahadou. Pisala som do GetYourGuide, odpisali ze to presetria a ozvu sa do 5 dni. Mala by som dostat peniaze spat. Toto sa mi stalo prvy krat a dufam, ze uz sa nestane. Tak som isla na Hop on hop off bus. Presli sme okolo najzaujimavejsich miest mesta, kde nam popis k tomu hovorili cez sluchatka. Trvalo to hodinu a nieco. Kupila som si maly obraz od miestneho umelca, stareho dedka, sa mi pacili tie farby. Tak uz mam suvenir z Gruzinska. Stal 50 GEL co je cca. 18 euro. Tak sa majte moji mili a dufam, ze sa vam dari a vsetko je ok. Jo, ten hlas v hlave furt mam, ale uz sa neozyva tak casto. Vecer sa zase ozval. Ale ked budem mat tak plny program ako teraz budem mat, tak predpokladam, ze bude zvacsa ticho.
Catherin4
Catherin4
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 526
Reputácia Reputácia : 75
Dátum registrácie : 12.09.2022
Bydlisko Bydlisko : Nemecko, pôvodne západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol, Venlaflaxin, Trazodon

Tuto, Juraj, motylek and Lucas like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 68 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  motylek Ut 3 september 2024 - 21:41

@Catherin4 Ano, toaleťáky a sáčky do koše, to jsou 2 věci, které beru s sebou pokaždé, když se jedu někam ubytovat. Very Happy A to kamkoliv. Téměř všude aspoň jedna z těchto dvou věcí chybí. Klasika. Wink
Přeji příjemný pobyt a mnoho hezkých zážitků při výletech (ať ten negativní s neuskutečněným výletem zůstane jediný).
motylek
motylek
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 816
Reputácia Reputácia : 66
Dátum registrácie : 17.12.2022
Vek : 43
Bydlisko Bydlisko : Praha

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify 15 mg 1-0-0, Elicea 10 mg 1-0-0, Neurol 0,125 mg

Tuto, Juraj and Lucas like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

Strana 68 z 70 Previous  1 ... 35 ... 67, 68, 69, 70  Next

Návrat hore


 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore