Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 18

Strana 61 z 71 Previous  1 ... 32 ... 60, 61, 62 ... 66 ... 71  Next

Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 61 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  motylek Ne 11 august 2024 - 13:08

Zdravím vás, přátelé,
svůj 800. příspěvek začnu negativními zprávami, abych mohla skončit pozitivně (protože Konec dobrý, všechno dobré. Smile ).
Nevím, jestli jsem tady už o tom psala. Syn má i přes navýšení citrátu draselného na 3-0-3 pořád nízké citráty v moči. Nefroložka mu to chce navýšit na 3-2-3, což bude problém přes školní rok, jak to má užívat ve škole (kapsle citrátu nejsou v platíčkách, ale volně ve velké plastové kulaté krabici). Koncem září (september) jdu se synem na nefrologii na kontrolu, tak řeknu nefroložce o silnější kapsle a budu žádat místo neustálého navyšování léků vysvětlení, proč tomu tak je... jestli by se nemělo jít po příčině, proč syn i přes neustálé navyšování citrátu vylučuje tak malé množství citrátu... jestli není nějaká chyba v jeho jídelníčku.
Našli jsme na internetu, že by měl málo solit a jíst hodně ovoce, zvlášť citrusů. Syn miluje mandarinky a přes zimu jich sní tuny... bohužel v létě není sezóna mandarinek, tak budeme muset něco vymyslet i na léto. Broskve a nektarinky odmítá, jablek je už přejedený, tak nevím.  Neviem Možná pomeranče? (Pokud v létě jsou, nedívala jsem se.)
Pořád se mě drží depky. Každý den cca 1-2 hodiny po probuzení mi není dobře a jsem zralá tak akorát na to, abych si šla znovu lehnout. Většinou ten stav netrvá dlouho a do 2 hodin odezní, ale někdy mi je zle celé dopoledne.
A teď přejdu na pozitivnější notu. Smile
Včera jsme měli v Praze sraz schizofreniků z Facebooku. Měla jsem dost obavy, hlavně z toho, že bude moc lidí a že se mi udělá špatně. Nakonec ale dorazilo "jen" 8 lidí (včetně jedné mojí kamarádky) a bylo to moc příjemné. Špatně mi vůbec nebylo a zvládla jsem i procházku z hlavního nádraží až do pizzerie za Karlův most. Většinu z těch lidí jsem už viděla naživo, jedu paní jsem viděla poprvé, ale znala jsem ji z chatu, a další dva lidi jsem moc neznala. Z těch dvou lidí jsem se seznámila s jednou slečnou, která mi nabídla, že bychom se mohly občas vídat, když bydlíme obě v Praze. Takže možná budu mít i novou kamarádku. Smile A ostatní, co byli mimopražští, se dohodli, že se budeme vídat 1-2x ročně v Praze, Brně nebo Ostravě.
Já mám shodou náhod v příštích 2 měsících cestu na severní Moravu (manžel odtamtud pochází a má zrovna sraz ze základní školy a z gymnázia  ve svém rodném městě), tak jsem hned sondovala, jestli by byl zájem o 2 srazy v Ostravě... a zájem docela byl, dohodla jsem to i s rodinou... takže možná ještě 2 srazy budou... protože pak se na severní Moravu jen tak nedostanu. Bojím se cestovat vlakem sama a manžel tam nechce jezdit, pokud nemá nějaký cíl. Možná se tam ale v budoucnu vydám i sama, když bude sraz v Ostravě a rodina se mnou nebude chtít jet na severní Moravu. Je to pro mě docela výzva. Zatím jsem jela sama jen z manželova rodného města do Ostravy (a pak zpět), což je jen nějakých 40 km (takže dohromady 80 km). Nejvíc se bojím, jestli správně vystoupím. Smile A taky jak se zorientuju na nádražích, jestli nastoupím do správného vlaku/autobusu, jak se zorientuju v Ostravě atd.
Zítra jdu se synem na krevní test na boreliózu. Držte nám palce, ať je negativní. Ve čtvrtek už vyrážíme na dovolenou, tak se to poněkud komplikuje.
Mějte se hezky, přátelé, a užívejte si zbytek léta. Sun 2 Vitaj
motylek
motylek
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 816
Reputácia Reputácia : 66
Dátum registrácie : 17.12.2022
Vek : 43
Bydlisko Bydlisko : Praha

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify 15 mg 1-0-0, Elicea 10 mg 1-0-0, Neurol 0,125 mg

Matej, dzuli08, Patty_Pillow, Mous and Lucas like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 61 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  kimi2028 Ne 11 august 2024 - 15:25

Ahojte kamaráti a kamarátky, mám sa celkom dobre. Len tento týždeň sme pochovali dedka, čo mi prišlo veľmi ľúto. Ani na pohreb som nešiel radšej, aby sa nestalo niečo zle. Zvládal som to celkom a napokon som išiel o deň neskôr na cintorín. Zapálil som sviečku a išiel som o 15-20 minút preč. Inak je všetko v poriadku. Až na negatívne príznaky necítim nič, ale bojujem s nimi. Tiež musím sa nastaviť na staré zvyky. Musím trénovať už kvalitnejšie šachy, lebo keď bola tu sestra so synovcami, tak nemohol som sa tomu venovať tak, ako by som chcel. Hoci svoje som odtrénoval povrchnejším spôsobom. Dúfam, že nestalo sa to pravidlom. Tiež musím sa vrátiť ku častejším prechádzkam a cvičeniu.
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2245
Reputácia Reputácia : 760
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 61 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  EnaXnaY Ne 11 august 2024 - 15:42

Nemám sa moc dobre, chýba mi motivácia do ďalšieho "boja" Wink Po všetkých tých pobytoch na psychiatriách, mám pocit, že neviem fungovať v tomto svete alebo nie som kompatibilný alebo čo Wink Tak som sa preklopil do depky Wink Alebo to robia tie lieky Wink Tak či tak, idem sa asi vyvaliť na posteľ a kašľať na svet Wink

_________________
nedefinovateľná entita Wink

viac na dzio.sk Wink

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 61 Dzio
EnaXnaY
EnaXnaY
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1259
Reputácia Reputácia : 167
Dátum registrácie : 11.05.2018
Vek : 47
Bydlisko Bydlisko : Trebišov

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.2 - schizoafektívna porucha, zmiešaný typ, F20.0 - paranoidná schizofrénia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Paliperidón, Depakine, Helex, Trittico, Diaprel, Betaloc, Prestarium

https://www.dzio.sk
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 61 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  Juraj Ut 13 august 2024 - 14:28

Moja psychiatrička je neuveriteľne hlúpa. Dnes sme sa bavili o invalidnom. Ja som jej povedal že na to potrebujem vysvedčenia zo školy, ktoré ani neviem či mám, ona na mňa pozerala ako na debila, že to prvýkrát v živote počuje, že by žiadateľ o ID potreboval vysvedčenia. Teraz som prišiel domov, hneď som vygúglil stránku Soc. poisťovne a tam je jasne napísané že žiadateľ o ID potrebuje doklad o ukončení vzdelania a ak sa narodil po 1963, tak potrebuje aj potvrdenie o ukončení povinnej školskej dochádzky.
Juraj
Juraj
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 636
Reputácia Reputácia : 172
Dátum registrácie : 17.12.2020
Vek : 43
Bydlisko Bydlisko : Turčianska záhradka

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Rispen 3 mg, Hedonin XR 500 mg

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 61 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  EnaXnaY Ut 13 august 2024 - 14:38

Juraj napísal:Moja psychiatrička je neuveriteľne hlúpa. Dnes sme sa bavili o invalidnom. Ja som jej povedal že na to potrebujem vysvedčenia zo školy, ktoré ani neviem či mám, ona na mňa pozerala ako na debila, že to prvýkrát v živote počuje, že by žiadateľ o ID potreboval vysvedčenia. Teraz som prišiel domov, hneď som vygúglil stránku Soc. poisťovne a tam je jasne napísané že žiadateľ o ID potrebuje doklad o ukončení vzdelania a ak sa narodil po 1963, tak potrebuje aj potvrdenie o ukončení povinnej školskej dochádzky.

Neviem, či som dával vysvedčenia, asi len kópiu diplomu Wink Potvrdenie o návšteve školy je tlačivo, ktoré vydáva škola (na požiadanie), kde je napísané, od kedy do kedy si študoval Wink Ale môžem sa mýliť, asi by som zavolal do sociálky, čo to vlastne treba Wink

_________________
nedefinovateľná entita Wink

viac na dzio.sk Wink

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 61 Dzio
EnaXnaY
EnaXnaY
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1259
Reputácia Reputácia : 167
Dátum registrácie : 11.05.2018
Vek : 47
Bydlisko Bydlisko : Trebišov

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.2 - schizoafektívna porucha, zmiešaný typ, F20.0 - paranoidná schizofrénia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Paliperidón, Depakine, Helex, Trittico, Diaprel, Betaloc, Prestarium

https://www.dzio.sk
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 61 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  Jaro123444 Ut 13 august 2024 - 14:57

Určite treba vysvedčenia, aj odo mňa pýtali. Myslím že som dával maturitné, ukončenie povinnej dochádzky a ešte nejaké. Aj keď som platil poistné pýtali, za obdobie ktoré chcem doplatiť.
Už mi každopádne vyplatili po novom sumu, celkom pekná suma prišla. Od septembra by mali už vyššiu sumu platiť. Neni to ani najvyššia ani najnižšia, malo by to byť viac ako 600 eur mesačne. A to nemám ani plný. Ale tak na prežitie viac ako 600 mesačne myslím stačí.
Jaro123444
Jaro123444
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 477
Reputácia Reputácia : 10
Dátum registrácie : 03.11.2022
Vek : 23

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: Paranoidná schizofrénia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Mirzaten (30mg), Quentiapine accord (150mg), Solian (200mg), Sertralín Actavis (25mg)

Juraj likes this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 61 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  EnaXnaY Ut 13 august 2024 - 15:00

Jaro123444 napísal:Určite treba vysvedčenia, aj odo mňa pýtali. Myslím že som dával maturitné, ukončenie povinnej dochádzky a ešte nejaké. Aj keď som platil poistné pýtali, za obdobie ktoré chcem doplatiť.
Už mi každopádne vyplatili po novom sumu, celkom pekná suma prišla. Od septembra by mali už vyššiu sumu platiť. Neni to ani najvyššia ani najnižšia, malo by to byť viac ako 600 eur mesačne. A to nemám ani plný. Ale tak na prežitie viac ako 600 mesačne myslím stačí.

Jojo, 600 je pekný, mne dokonca až 900 priznali v 2019tom, čo som bol milo prekvapený Wink Ono, mal som šťastie, že som mal dobrý plat pred ID, takže som veľa odvádzal do SP a preto mi vyšiel dobrý mzdový bod do vzorca, ktorým sa ID počíta Wink

_________________
nedefinovateľná entita Wink

viac na dzio.sk Wink

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 61 Dzio
EnaXnaY
EnaXnaY
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1259
Reputácia Reputácia : 167
Dátum registrácie : 11.05.2018
Vek : 47
Bydlisko Bydlisko : Trebišov

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.2 - schizoafektívna porucha, zmiešaný typ, F20.0 - paranoidná schizofrénia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Paliperidón, Depakine, Helex, Trittico, Diaprel, Betaloc, Prestarium

https://www.dzio.sk

Juraj and Jaro123444 like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 61 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  Jaro123444 Ut 13 august 2024 - 15:01

Ja som spokojný ale tak mohol som mať aj 1000 a viac kľudne, záleží koľko zaplatíš, len nemal som toľko peňazí už a nejaké som si nechal aj, nechcel som všetky dať preč. Ale tak aj za vyše 600 budem rád, na to že neni ani plný.
Jaro123444
Jaro123444
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 477
Reputácia Reputácia : 10
Dátum registrácie : 03.11.2022
Vek : 23

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: Paranoidná schizofrénia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Mirzaten (30mg), Quentiapine accord (150mg), Solian (200mg), Sertralín Actavis (25mg)

EnaXnaY likes this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 61 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  Juraj Ut 13 august 2024 - 15:03

Mne ešte treba vojenskú knižku, alebo potvrdenie o trvaní výkonu vojenskej služby. A tu je problém, lebo ja som nebol ani na vojne, ani na civilke, lebo na mňa z nejakého záhadného dôvodu (asi kvôli nejakej chybe v systéme) zabudli. Ja som nebol ani na odvode! Teraz neviem čo urobím keď budem chcieť napísať žiadosť o ID - vojenskú knižku nemám, potvrdenie o trvaní výkonu vojenskej služby nemám, doklad o tom že som bol na civilke nemám.
Juraj
Juraj
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 636
Reputácia Reputácia : 172
Dátum registrácie : 17.12.2020
Vek : 43
Bydlisko Bydlisko : Turčianska záhradka

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Rispen 3 mg, Hedonin XR 500 mg

Jaro123444 likes this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 61 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  EnaXnaY Ut 13 august 2024 - 15:04

Juraj napísal:Mne ešte treba vojenskú knižku, alebo potvrdenie o trvaní výkonu vojenskej služby. A tu je problém, lebo ja som nebol ani na vojne, ani na civilke, lebo na mňa z nejakého záhadného dôvodu (asi kvôli nejakej chybe v systéme) zabudli. Ja som nebol ani na odvode! Teraz neviem čo urobím keď budem chcieť napísať žiadosť o ID - vojenskú knižku nemám, potvrdenie o trvaní výkonu vojenskej služby nemám, doklad o tom že som bol na civilke nemám.

Hmm, hej, ja predkladal tzv modrú knižku, na odvode som bol ale ma neodviedli Wink

_________________
nedefinovateľná entita Wink

viac na dzio.sk Wink

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 61 Dzio
EnaXnaY
EnaXnaY
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1259
Reputácia Reputácia : 167
Dátum registrácie : 11.05.2018
Vek : 47
Bydlisko Bydlisko : Trebišov

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.2 - schizoafektívna porucha, zmiešaný typ, F20.0 - paranoidná schizofrénia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Paliperidón, Depakine, Helex, Trittico, Diaprel, Betaloc, Prestarium

https://www.dzio.sk

Juraj and Jaro123444 like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 61 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  Jaro123444 St 14 august 2024 - 13:42

Ahojte, tak ja mám novinku...
Otec si zmyslel zo dňa za deň, že ma zamestná, takže odvčera som zamestnanec v pálenici na polovičný úväzok. Takže začínam robiť...
Horšie je že sa ani nespýtal vôbec nič, len to spravil bez môjho vedomia. Mohol som najskôr skúsiť bez toho, že ako to budem zvládať a ako mi to pôjde, teda normálne bez toho aby som bol evidovaný ako zamestnanec, aj jeden známy tam mu robí a neni evidovaný ako zamestnanec, neplatí za neho odvody. Dostane len v čistom toľko koľko odrobí.
No môj otec si zmyslel že ja budem zamestnanec normálny a takto musí povinne za mňa platiť odvody inak ak nebude platiť sú tam veľmi vysoké pokuty. Uviazal teda slučku na krk mne aj sebe, bez môjho vedomia.
Vôbec sa mi to nepáči, lebo ja mu tam chodím robiť aj tak aj by som chodil ale mohol som len tak ako doteraz, že zaplatil by v čistom len mne a nemal by starosti so sociálnou poisťovňou.
Keď som bol na úrade a chodil som tam so stiahnutou riťou ani nevedel že tam chodím , nič sa nezaujímal a vtedy ma zamestnať zaujimavé že nechcel, ale keď som invalidný dôchodca a odvody platí za mňa štát ma veľmi chce zamestnávať.
On mi závidí dôchodok a zdravotné problémy , povedal mi že stačí sedieť celý deň na facebooku a budem mať viac peňazí ako on, to mi povedal doslova a vraj ja som si všetko to vymyslel, že vraj mi nič neni vôbec, čiže on ma berie ako toho kto si to vymyslel a čo bude pre neho robiť.
By ma utopil v lyžičke vody keby môže a pred každým nadáva na mňa, on ma nenávidí a musím pre neho robiť. Smutné pre mňa celkom z tohto hľadiska, neviem aký názor máte na to vy.
Aj mama povedala že peniaze keď aj dostávam, ale doma určite nebudem, čiže ja nesmiem byť na invalidnom v žiadnom prípade, im je jedno aké ma človek problémy.
Osobne na schizofréniu sa nesťažujem, lebo s tým sa žiť dá myslím ak človek neni pravidelne mimo reality, viem že ak som mal pár atakov, že to neznamená že musím byť doživotný invalid, ale tak mám iné, asi horšie problémy , ktoré ma osobne obmedzujú viac ako psychická choroba, ktoré ma ničia doslova.
Tak to je všetko priatelia, musel som zdôveriť, že od včera pracujem už... nasilu proti zdraviu.
Tak sa držte, otec bol inak na sociálke aj , kto vie čo tam porozprával, určite že nemám schizofréniu a že som si to vymyslel. Čo si tak pomyslia potom, on by bol najradšej keby mi dôchodok zoberú a nemám ho, lebo ako som napísal vyššie, závidi..
Jaro123444
Jaro123444
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 477
Reputácia Reputácia : 10
Dátum registrácie : 03.11.2022
Vek : 23

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: Paranoidná schizofrénia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Mirzaten (30mg), Quentiapine accord (150mg), Solian (200mg), Sertralín Actavis (25mg)

Tuto likes this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 61 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  regina St 14 august 2024 - 21:54

@Juraj,
vysvedčenie alebo potvrdenie o ukončeni povinnej šk. dochadzky vyda škola kam si chodil alebo ho môžeš vyžiadať z archívu na ktorý ti kontakt dá škola kde si študoval.
Inak pri ukončení povinnej školskej dochádzky by vraj malo byť vzadu na vysvedčení uvedené: ukončenie povinnej šk. dochádzky
regina
regina
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 664
Reputácia Reputácia : 295
Dátum registrácie : 05.09.2011

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: schizoafektivna porucha
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Matej, Tuto and motylek like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

Strana 61 z 71 Previous  1 ... 32 ... 60, 61, 62 ... 66 ... 71  Next

Návrat hore


 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore