Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 18

Strana 72 z 83 Previous  1 ... 37 ... 71, 72, 73 ... 77 ... 83  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 72 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  Patty_Pillow So 21 september 2024 - 12:26

Ahojte mám sa fajn, minulý štvrtok, piatok, pondelok a utorok som mala malého doma, lebo bol chorý, som myslela, že normálna choroba, ale začali sa mu lúpať prsty a urobila mokvavá vyrážka pod perou, tak som písala dr mail, že či mám prísť, alebo to prejde samé, hneď mi volali sestričky, že majú podozrenie na šarlach, tak budúci týždeň mám malého doma, so šarlachom na antibiotikách, snáď to zvládneme, aj učiť sa do školy, aj sa pohrať, potúliť pri zaspávaní, sranda je, že aj tato to má zrejme, v utorok ide na výter, ale už sa mu lúpu prsty, takže aj on má šarlach zrejme, ja som zatiaľ zdravá. Inak v stredu idem na pohovor ako pomocná sila do školskej kuchyne, umývať taniere a podobne, tak ma snáď vezmú
Patty_Pillow
Patty_Pillow
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 463
Reputácia Reputácia : 50
Dátum registrácie : 04.04.2022
Vek : 32

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: 20.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido 12mg,, Haloperidol 6mg, Kventiax 75mg, Lexaurin 1,5mg, Akineton 3mg, Fluanxol 20mg

Juraj likes this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 72 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  Catherin4 So 21 september 2024 - 12:31

Ja som sa pomylila, teraz som pozrela do kalendara, psychiatra mam v stredu, nie v piatok. Tak to uz pockam, to uz nie je daleko. Nema vyznam chodit tam teraz v pondelok.
Catherin4
Catherin4
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 574
Reputácia Reputácia : 79
Dátum registrácie : 12.09.2022
Bydlisko Bydlisko : Nemecko, pôvodne západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33.3, F25.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol, Venlafaxin, Trazodon

regina likes this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 72 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  Lucas So 21 september 2024 - 13:26

@Catherin4
Aspoňze tak.
Nie je možnosť mu napísať e-mail? Eventuálne aspoň nech je pripravený, prípadne vie poradiť, či si máš napríklad upraviť liečbu...
@Saladin
Napísal si to tvrdo, ale pravdivo... Veru, mne chronické úzkostné stavy (hoci liečené, no nie vždy vhodne) naposledy spôsobili s nevhodným liekom veľmi nepríjemnú sínusovú tachykardiu (pokojový pulz 140/min.) so silnou bolesťou na hrudi. 😖
A teraz navyše mám ochromujúce migrénozne ataky niekoľkokrát za mesiac, všetko na základe stresových situácií.
Treba si ozaj dávať pozor, máme len jeden život...
Lucas
Lucas
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 349
Reputácia Reputácia : 75
Dátum registrácie : 12.08.2023
Vek : 36
Bydlisko Bydlisko : Na vychodze

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

rasto and Juraj like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 72 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  Juraj So 21 september 2024 - 14:55

My teraz robíme okolo domu a v záhrade jesenné práce. Pred dvoma týždňami sme vyberali zemiaky, priebežne sme oberali jablká a robili z nich šťavu a popílili a pokálali sme asi dva metre dreva, ktoré otec kúpil. Dnes sme to drevo poukladali na svoje miesto. Naučil som sa jazdiť na traktore a viem s ním aj zaparkovať v garáži.
Juraj
Juraj
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 661
Reputácia Reputácia : 174
Dátum registrácie : 17.12.2020
Vek : 43
Bydlisko Bydlisko : Turčianska záhradka

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Rispen 3 mg, Hedonin XR 500 mg

Matej, regina, rasto, relouth, Mous, motylek and Lucas like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 72 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  kimi2028 So 21 september 2024 - 16:01

Ahojte kamaráti, kamarátky
mám sa celkom dobre, ale tento víkend nestojí zatiaľ za veľa. Mám trochu depresie a cítim sa unavený trochu. Snažím sa to prekonať rôznymi príjemnými aktivitami. To sa mi veľmi počíta. Trochu som zas pasívnejší, ale cez deň stíham toho dosť. Chodievam hrávať futbaly s kamarátmi cez týždeň, bol som na šachovom tréningu. Pozerám šachové videá a snažím sa pomáhať aj v domácnosti, ako aj šachovým kamarátom. Každý deň alebo druhý deň sa snažím pridávať kratšie šachové články. Teda zmývam každý deň podlahu v byte. Tiež venujem sa veľa aj športu v TV. Liga majstrov vo futbale sa mi počítala tento týždeň. Konečne bude to o dosť akčnejšie...
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2260
Reputácia Reputácia : 761
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

Matej, Mous, Catherin4, motylek and Lucas like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 72 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  Saladin So 21 september 2024 - 17:33

Lucas napísal:A teraz navyše mám ochromujúce migrénozne ataky niekoľkokrát za mesiac, všetko na základe stresových situácií
Vyskúšaj zníčiť príjem sachrov a suplementuj B-vitamíny. Odburávanie alkoholu, trávenie neprimeraného množstva sacharidov (hlavne jednoduché) a chronicky zvýšený kortizol (stres alebo genetická predispozícia) "likviduje" B vitamíny, čo spôsobuje ich deficit a to je častou príčinou migrény. Preto ľudí po chlastačke bolí hlava. Len pre zaujímavosť, mňa bolela celý deň hlava na druhý deň, čo som na počkanie zožral (inak sa to nedá pomenovať) celý balík sladkých keksíkov a medovníkov = veľa cukru, "vypálené" béčka = migréna. Tak som musel prestať so sladkým - čo je zase problém, pretože glukóza je anxiolitická (začarovaný kruh)..

_________________
Memento mori I love you
Saladin
Saladin
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 685
Reputácia Reputácia : 59
Dátum registrácie : 05.07.2022

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

motylek and Lucas like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 72 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  Lucas So 21 september 2024 - 18:33

@Saladin
No veruže, inak mám podozrenie medzi rečou na zvýšený kortizol (to by však musel potvrdiť endokrinológ) 🤔
A presne, keď suplementujem Béčka , tak by som zožral doslova aj tank, nehovoriac o večerných liekoch - Mirzaten + Amitriptylin, to je hotový craving sugar hell! Evidentne musím popracovať viac na sebaovládaní aj v tomto smere 🙄
Lucas
Lucas
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 349
Reputácia Reputácia : 75
Dátum registrácie : 12.08.2023
Vek : 36
Bydlisko Bydlisko : Na vychodze

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 72 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  Saladin Ne 22 september 2024 - 9:58

@Lukas,

endokrinológ to nemusí potvrdiť, pretože norma je dnes tak široká, že pravdepodobne prepadneš sitom (moja skúsenosť). Predstav si to ako test na výšku s hraničnými hodnotami 160 - 190 cm - do toho spadá väčšina mužov, že.. Proste to vyskúšaj a uvidíš, či to pomohlo alebo nie. Tiež som s tým posledné roky bojoval, až som zistil, že jednoducho nesmiem to, čo mi najviac chutí: pizza, špagety, čokolády, keksíky a všetky tie mňamky, z ktorých sa dobre priberá a z ktorých ma začala pobolievať hlava. Intenzitou to pripomínalo stavy, keď som s chalanmi žúroval a ráno som sa prebudil s pocitom, že mi niekto večer treskol barovou stoličkou po hlave ,)). Magnézium, béčka je v týchto prípadoch základ.. ale môže to byť aj liekmi - tie nie sú bez NÚ. Treba IMO skúšať..

_________________
Memento mori I love you
Saladin
Saladin
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 685
Reputácia Reputácia : 59
Dátum registrácie : 05.07.2022

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Catherin4, motylek and Lucas like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 72 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  Saladin Po 23 september 2024 - 18:08

Čo je indikátorom, že putujete za psydr.? Nespokojnosť a výhrady okolia? alebo čakáte, kým "búrka prejde"? A kedy to vnímate ako "too much", toto už nerozchodím.. Konkrétne úzkostné stavy. Stiahnutý žalúdok, tlak na hrudi a pocit, že mi rozdrtí srdce asi ok pocit, či? A ak sa rozhodnete pre dr., čakáte na termín, alebo volíte štýl "toto treba riešiť ASAP?..

_________________
Memento mori I love you
Saladin
Saladin
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 685
Reputácia Reputácia : 59
Dátum registrácie : 05.07.2022

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 72 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  Patty_Pillow Po 23 september 2024 - 18:16

@saladin ja pri úzkostných stavoch, keď nezaberá lexaurin, tak sa ozvem dr. že niečo je zle a ona zhodnotí či treba skoršiu kontrolu, inak chodím k nej raz mesačne, v deň kedy mi pichajú fluanxol a akineton
Patty_Pillow
Patty_Pillow
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 463
Reputácia Reputácia : 50
Dátum registrácie : 04.04.2022
Vek : 32

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: 20.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido 12mg,, Haloperidol 6mg, Kventiax 75mg, Lexaurin 1,5mg, Akineton 3mg, Fluanxol 20mg

Catherin4 and Lucas like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 72 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  Catherin4 Po 23 september 2024 - 18:28

Ja idem k lekarovi skorej len vtedy, ked je nieco vazne a uz to nemozem vydrzat. Napr. ked nemozem spat aspon 3 dni, alebo posledne, ked ma otravoval ten hlas a uz to bolo neunosne. Teraz ten hlas takmer vymizol. Ale zase mam tu maniu. No uz len dva dni, a pojdem k psychiatrovi. Som fakt zvedava co mi povie a co mi urobi s liecbou.
Catherin4
Catherin4
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 574
Reputácia Reputácia : 79
Dátum registrácie : 12.09.2022
Bydlisko Bydlisko : Nemecko, pôvodne západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33.3, F25.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol, Venlafaxin, Trazodon

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 72 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  Catherin4 Po 23 september 2024 - 18:32

Ja mam tu vyhodu, ze k nemu mozem dojst hociktory den doobeda, ale musim predtym zavolat, sestricka mi povie o ktorej mam prist. Taketo surne pripady berie vacsinou medzi 10 a 11 doobeda. Ja ked k nemu idem takto predcasne, tak to uz je na PNku. Inak moj dr. nema mail, alebo ho nemam. Nemozem mu pisat.
Catherin4
Catherin4
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 574
Reputácia Reputácia : 79
Dátum registrácie : 12.09.2022
Bydlisko Bydlisko : Nemecko, pôvodne západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33.3, F25.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol, Venlafaxin, Trazodon

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

Strana 72 z 83 Previous  1 ... 37 ... 71, 72, 73 ... 77 ... 83  Next

Návrat hore


 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore