Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 18

Strana 60 z 71 Previous  1 ... 31 ... 59, 60, 61 ... 65 ... 71  Next

Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 60 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  kimi2028 Pi 2 august 2024 - 10:07

Ahojte kamarátky a kamaráti.

Mám sa celkom dobre. V noci spím tiež normálne, čo sa prejavuje lepšou náladou, ako keď sa nevyspím dobre v noci. Každé nevyspatie cítim hneď, ale nedeje sa mi to už často, čo je skvelé. Snažím sa tiež o rôzne aktivity. Chodím na stacionár, hoci som bol tento týždeň len raz. Radšej som robil spoločnosť mojej mame, ktorá má zdravotné problémy a mala by ísť na istú operáciu. Boli sme včera aj dnes na odberoch krvi. Nedávam tomu veľké šance, že zatiaľ budú ju môcť operovať. Snáď časom, ak vydrží bude to lepšie. Celá situácia nedolieha, zatiaľ na mňa. Snažím sa byť mame oporou.

Okrem spomínaných návštev doktorov sa snažím žiť aktívnejšie. Niekedy sa darí to viacej inokedy menej, ale podarilo sa mi nabehnúť na nejaký voľnejší denný režim. S tým, že mám určené 2-3 aktivity na podporu tela a 2-3 aktivity na podporu duše. Väčšinou je to tak o cvičení, dlhších prechádzkach, či futbale s kamarátmi. To je program telo. Program duša je zase o šachu, čítaní kníh…
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2245
Reputácia Reputácia : 760
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

Mous and motylek like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 60 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  kimi2028 Pi 2 august 2024 - 16:54

Ahoj. Na Slovensku nič nie je. Ale kamaráti nahrávajú videá v češtine a toho materiálu je dosť veľa. Niečo nahral ten borec: https://www.youtube.com/watch?v=kPU_TVkVT-Q&list=PLNh_R4J8WvZe5tkq7AZ-uZ6zQoFIY8o4t

Tiež dobre sú aj otvorenia: https://www.youtube.com/watch?v=fW0r7aNAbT8&list=PLNh_R4J8WvZeAGrku5ZEg2QT5wLRpMMev

No a v slovenčine je toho málo: https://www.youtube.com/watch?v=5kCuJJ5NjaI&list=PLTle_bYirjRVjGZJXfwyCuO6dhEaOz6qW
a: https://www.youtube.com/watch?v=psrGIlYPI_Y&list=PLTle_bYirjRVud8xK2833rQv4MMqbJ8bk

Skúsil by som v češtine aj stream od kamarátov tam sú tiež skvelé videá od kamarátov:
https://www.stream.cz/nesmrtelna-sachove-partie
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2245
Reputácia Reputácia : 760
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

Matej likes this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 60 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  Matej So 3 august 2024 - 9:58

Ahojte.

Tento týždeň som si prešiel fázami rôznorodého uvažovania na všelijaké témy. Mal som dovolenku celý týždeň, prvý raz kontinuálne 5 dní po sebe od posledného lock-downu. Zápasil som trochu s protichodnými pocitmi, pričom v závere z nej vychádzam s nepríjemným dojmom. Prakticky každý deň som riešil minimálne hodinku-dve pracovné veci, a potom som sa na seba patrične hneval, že sa neviem od práce odpútať. Veci v práci, ktoré obvykle riešim ja, sa nevyvíjali dobre, a tak som miestami veci riešil - cítil som skrátka zodpovednosť za to, mnoho procesov je potom na to naviazaných a nedalo mi to proste ignorovať. V piatok som riešil pracovné veci vlastne celé doobedie. Čiže zatiaľ čo moji kolegovia dávajú do našej skupiny na messengeri fotky z dovoleniek niekde z pláže v Bulharsku, alebo druhý niekde od fontány v dajakom talianskom meste, tak ja akurát tak môžem dať fotku, ako sedím za počítačom vo svojom bytíku a odpovedám na pracovné maily. A tak som sa cítieval trošku nahnevaný sám na seba, že som taký, aký som. very sad3

V čase, keď som neriešil nič pracovné, som úmyselne tlačil na seba, aby som odpočíval. Bolo mi to neprirodzené, ale primäl som sa. Znamenalo to, že som neprogramoval (lebo čo iné by som programoval, ako samozrejme niečo do práce...). Nemal som moc toho čo robiť, a tak som striedal sledovanie náhodných videí na youtube, hranie sa jednej starej PC hry ešte z tínedžerských rokov a vyvaľovanie sa na gauči s knižkami. Ak išlo o vyvaľovanie, zásadne vždy som pri tom patrične zaspal na veľa hodín, takže som mnoho času vlastne predrichmal. A spal som potom aj v noci. Vo štvrtok som po dlhej dobe skúsil znovu trénovať na keyboarde. Odkedy som nastúpil na túto novú pozíciu, tak som netrénoval. Vcelku rýchlo som obnovil pôvodnú úroveň, ale zas moja pôvodná úroveň je ešte menej, než začiatočnícka, takže to nie je ťažké dohnať...

Kazil som si atmosféru tým, že som stále rozmýšľal, ako sa strašne rýchlo blíži nástup na pracovný kotoloč znovu. Pre vidinu, že už mi dovolenka aj tak ide skončiť, som si nedovolil uvoľniť sa ani v čase, keď by som už mohol. Okrem teda totálne pasívnych fáz, kedy som len lehnil a vyspával. Vtedy, myslím, som bol výrazne relaxujúci, no aj to prinášalo nevýhodu, že ma to otupievalo. V skutočnosti aj ostatné veci ma otupievali a zleniveli... a od práce som si aj tak nijak nedal pauzu, takže to celé možno ani nemalo zmysel. very sad2

A tak som si tú dovolenku vlastne ani nejako neužil a vychádzam z nej otupený, unavený, veľmi lenivý. Aj to málo fungujúcich zvykov, ktoré som si prácne budoval, sa mi - niektoré viac, niektoré menej - rozladilo. A tak som dospel k záveru, že ja skrátka odpočívať asi neviem. Pre mňa je odpočívanie normálne veda, ktorá sa musí ťažko učiť a musím normálne študovať iných ľudí, ako sa to robí, že odpočívajú a majú z toho dokonca príjemné pocity. Myslím si, že mne asi v povahe skrátka nevyhovuje mať takto rozhodený režim nejakou pasívnou fázou, tiahnucou sa viac dní. Potrebujem režim, ktorý je aspoň zo 70% nalinkovaný povinnosťami a zodpovednosťou a zvyšok 30% môže byť už relaxom. Tie čísla som si len tak teraz tipol, nevezmite mi ich za slovo. Smile Skrátka, potrebujem o trošku viac odpočinku, než obvykle pri svojom pracovno-školskom režime mávam, ale nie zas až tak veľa, ako má človek k dispozícii počas viacdňovej dovolenky. To je už moc... to mi už rozladí režim, návyky, rutiny, ktoré sú pre mňa dosť dôležité, lebo sa o ne opieram, keď sa snažím fungovať. A tak si asi vezmem v budúcnu možno deň-dva dovolenky, prípadne to spojím s víkendom... Väčšiu kontinuálnu šnúru voľných dní si nesmiem dovoliť, lebo sa len zbytočne budem trápiť. Alebo si najmem tútora, ktorý ma bude učiť umeniu odpočívať, a keď získam diplom z vysokej školy odpočinku, tak možno sa potom už odvážim na viac dní dovolenky. Very Happy laughing Nehovoriac, že by som akože mal ísť počas dovolenky akože mimo byt niekam von, dokonca nebodaj niekam mimo mesto! To nie je vysoká škola odpočinku, to už je pre mňa top high level... doktorát z odpočinku, na ktorý asi nemám kapacity... laughing

Takže tak. V pondelok už nastupujem do práce. Znovu cestovať... dúfam, že sa rozhýbem a vstanem. Predsa len som zvykol teraz vstávať až po ôsmej... a zrazu musím vyskočiť o piatej. Embarassed

Ďakujem Vám za vypočutie, priatelia. Ďakujem Želám Vám pekné dni, majte sa dobre. giving a hug

S úctou
matej
Huge smiley

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 60 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5063
Reputácia Reputácia : 941
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk

regina, rasto, dzuli08, Juraj, Mous, Jaro123444, motylek and dusan_fajnor.personal like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 60 Empty Ahoj

Odoslať  Mous So 3 august 2024 - 15:58

Pozdravujem vás schizofórumáci,
mám chuť čosi sem tiež napísať. Mám teraz trochu viac času. Dnes som oberal nechtík a dal ho sušiť... bude čaj. Tie jeho hlávky s lupeňmi voňali po živici, dosť silne! Predtým som robil masť na hemoroidy, z pyšteka obyčajného. flower
Zaujalo ma Matejovo zamyslenie nad titulom spáča. Samotné štúdium odpočinku môže byť plnohodnotné! Nemal by som ale zlé pocity zo seba, vždy je lepšie, keď nevieš odpočívať, ako by si len ležal a nič nerobil. Ja sa to tiež učím a nejde to. Stále proste čosi robiť! Musia byť aj takí... možno by som proste na takú vysokú školu nemal:scratch:
Poznáte to úslovie? "Načo pôjdem k doktorovi, mne sa nič nemôže stať." Dnes som premýšľal nad tým, či aj v iných odboroch okrem medicíny sa ľudia stretávajú s hnevom a večným sťažovaním. Asi učitelia. No a právnici, lenže tí kvôli tomu študovali. Fakt ma to niekedy nebaví... svet je taký. Dáky divný. Určite by to lekárom zjednodušilo prácu, keby proste ich pacienti neboli namierení proti nim a ak aj cítia krivdu, zahryzli by si radšej do jazyka. Na jednej strane chce každý doktora a na druhej sa na neho hnevá. Alebo nech sa ľudia liečia sami, keď sa im nepáči stále niečo...bom
Tento týždeň ma tiež ale čosi nahnevalo. Bavil som sa z jednou ženskou z firmy, pre ktorú pracujem a opäť som sa stretol s agresiou, autoritárstvom, aroganciou. Ľudská tuposť je asi presnejší termín... Asi naozaj platí, že čím väčšie ústa, tým plochšia hlava a len takej sa najlepšie darí. Je niekedy smiešne, aká môže byť firemná politika. Na jednej strane chcú, napríklad po lekárovi, správanie ako z románu, na druhej strane sú školení k falošnej asertivite a žraločníctvu. Ale možné je, že táto dotyčná ani nebola školená, proste len sa "cíti". Prepáčte, no musel som sa k týmto veciam vyjadriť.
Naozaj srdečne sa teším zo šachu, ktorý hrávame s kamarátom. Celkom sa mi darí. A darí sa mi aj písať, mám obdobie, kedy pribúda stále niečo nové. Tiež sa ale snažím aj oddychovať, aspoň trochu od displejov. No nedarí sa mi to. Príde nápad a proste sa mu povenujem. Potom si zas aj vravím, že treba trochu pokory do systému, lebo veľké nápady môžu mať chybné účinky a keď ich je veľa, nie som to celkom ja. No v každom prípade to tieto dni odsýpa. Čítaniu knižných diel sa však venujem posledné mesiace menej, nakoľko kvôli práci nemám na to toľko času ako predtým. Mám ale rozčítaného ešte Kerouacka, poviedky, snáď sa mi podarí tiež urobiť recenziu, chcel by som v tom proste pokračovať. Seriály a filmy nesledujem zas dlhodobo.
Ani tak nemám problém, či všetko funguje ako má... myslím psychických pochodov, myšlienkových sledov, porúch vnímania... dlhší čas si všímam, že je to v podstate okej. Zdá sa mi tiež, že určité naučené rituály sa mi darí trochu prekaziť, akoby si to okolnosti vyžadovali. So psíkom chodím ale stále von, denne sa prejdeme okolo štyroch kilometrov, čo je asi 1200 kilometrov ročne laughing Teším sa z toho, lebo si vravím, že by som prešiel pešo až niekam do Talianska... trénovanie výdrže mi je blízke. Na dni to vychádza okolo 12 dní a nocí neustálej chôdze za rok... že je to vlastne celkom výkon. Plávanie je však pozadu, teraz opäť nechodievam.
Čo dodať... tiež ďakujem za vypočutie, hoci možno ani nikto nepočúva. Niekedy sa to stáva... človek by najradšej niekomu zavolal, no slúchadlo je permanentne hluché. Teším sa z počasia. Dnes je tak akurát- ani príliš teplo, pofukuje, netreba ani polievať po včerajšom daždi laughing Sociálne siete používam, hoci mi to príde úplne zbytočné. Skúšam sa aj naďalej zaoberať témami, ktoré život prináša. Ale to je už nuda. Len to som chcel, že bol som na túre na Kľaku no a tiež ešte na pár výletov v auguste chcem ísť.
Držím palce, naozaj skúšam srdečne, no som ako vyflasnutý z tých posledných (ne)ľudských interakcií.
Majte sa pekne! A hlavu hore- aj isté odlúčenie pri schizoochorení môže byť pre niekoho inšpiráciou, i pomocou. No nechcem už blabotať hen
welcome or bye
Mous
Mous
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 918
Reputácia Reputácia : 193
Dátum registrácie : 23.05.2022

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Matej, regina, rasto, dzuli08, kimi2028, Juraj, Jaro123444 and like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 60 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  motylek Ne 4 august 2024 - 13:41

Milí přátelé,
tak se ozývám po delší době i já, Smile ač nemám zase tak moc novinek.
Sraz schizofreniků v Ostravě proběhl dobře. Viděla jsem tam naživo pár lidí, se kterými jsem si psala na chatu na Facebooku. Bylo nás tam jen pět, takže to bylo takové osobní. Příští sobotu nás čeká sraz v Praze, ten už osobní nebude, protože nás bude hodně - čekáme tak něco kolem 15 lidí (Toho už se docela bojím, protože větší množství lidí mi nedělá dobře.). Máme v plánu jít od Nárovního muzea ke Karlovu mostu, kde máme zamluvenou pizzerii.
V pondělí 12. srpna (august) jdu se synem na krevní test na boreliózu. Držte mu palce, ať je to negativní. Potom 15. srpna už odjíždíme na pár dní na dovolenou přes severní Moravu do Varšavy. Doufám tedy, že výsledky budou do té doby a že případná ATB by dostal syn ještě před dovolenou.
No a poslední novinka je, že se mi ve spolupráci s psychiatrickou sestrou podařilo snížit množství Neurolu na minidávku 0,125 mg denně.  Zkoušela jsem brát tuto minidávku obden, ale nepodařilo se. A včera po procházce s kamarádkou jsem si musela vzít svoji minidávku o pár hodin dřív než obvykle, protože mě chytly úzkosti. Je to zajímavé, jak malá dávka mi může fungovat.
To je tak ve zkratce vše. Smile
Mějte se hezky, přátelé. welcome or bye
motylek
motylek
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 816
Reputácia Reputácia : 66
Dátum registrácie : 17.12.2022
Vek : 43
Bydlisko Bydlisko : Praha

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify 15 mg 1-0-0, Elicea 10 mg 1-0-0, Neurol 0,125 mg

Matej, regina, rasto, kimi2028, Juraj, Mous, Jaro123444 and Lucas like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 60 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  Jaro123444 Po 5 august 2024 - 15:28

Ahojte priatelia, chcel by som napísať niečo mimo tému a spýtať sa ak môžem...
Mali ste niekto zlé pečeňové testy? ja mám všetky hodnoty horšie, nehovorím že až veľmi vysoké ale ani zas len nie moc mierne. Doktorka napísala do správy z gastra niečo odborne že poškodenie pečeňe, preto žiada kontrolu cestou obvodného lekára o 2 mesiace, samozrejme tak som šiel a teda a aj tam som ich nemal dobre. A že pri pretrvávani vyšetrenie pečeňe u odborníka ale to už sa nestalo, lebo obvodná to nechce riešiť, povedala že to z liekov môže byť.
Tak som volal psychiatričke minule a poprosil som ju o zníženie liekov, samozrejme nepočúvala. Lieky mi nechala tak, pozerala si aj ona tie výsledky lebo ona to vraj niekde vidí a povedala že to z liekov neni, že to budem mať infekciu nejakú že mali ma poslať na infekčné lebo mám vyššie aj to CRP či jak sa to volá, to čo signalizuje v tele zápal ak je zvýšené.
Nikto mi nepredpísal ani Lagosu na to ani nič, každý si povie iné niečo a tým to končí... Tak neviem čo mám robiť či to riešiť nejak alebo čo. Ale nepotrebujem mať v 23 rokoch zničenú pečeň a ešte aj z toho problémy mať.
Vôbec sa necítim vo svojej koži a zdravo, mal som aj vysoké protilátky ASCA či čo to je, to majú ľudia v krvi s Crohnovou chorobou, tak vôbec sa mi to nepáči, aj mám bolesti brucha dosť kde sú črevá a pri pečeni kde je žlčník aj ma preženie veľa krát, aj mi je nedobre ako keby od žalúdka. A neviem čo mám teraz robiť, lebo vraj ta choroba môže napádať a ovplynovať aj žalúdok a tam byť ohnisko.
Samozrejme nechcem si namýšľať choroby ale pripadám si ako taký pajác len čo ho nikto nepočúva a každý si povie inak a svoje. A to ma čaká toľko dovoleniek, ako úprimne mám strach obrovský ako to zvládnem lebo ja vôbec nie som v pohode, rodičia su hnusní a dopredu som im povedal že tam nejdem, že sa necítim na to a aj to kúpili... ako čo má človek na to povedať? aby sa niečo stalo tam a skončil som ešte v nemocnici niekde v zahraničí? už ma to ich správanie úprimne nebaví a len za každú cenu aby som šiel a musíš ísť, ale pred problémami si zakrývajú oči, ved tebe nič neni , nič ti nenašli, vymyslel si to to. Mám chuť od nich odísť úprimne...
Ale už sa nebudem stažovať, chcel som len vedieť či aj vy ste mali problém s pečeňou a či vám niečo dali na to a či sa vám to upravilo...
Jaro123444
Jaro123444
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 477
Reputácia Reputácia : 10
Dátum registrácie : 03.11.2022
Vek : 23

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: Paranoidná schizofrénia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Mirzaten (30mg), Quentiapine accord (150mg), Solian (200mg), Sertralín Actavis (25mg)

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 60 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  Juraj Po 5 august 2024 - 15:33

Keď som bral Valdoxan (2015 až 2019) tak som mával zhoršené pečeňové testy. Psychiatrička mi hovorila že to vyzeralo ako keby som pil. Ale nič ma nebolelo.
Juraj
Juraj
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 636
Reputácia Reputácia : 172
Dátum registrácie : 17.12.2020
Vek : 43
Bydlisko Bydlisko : Turčianska záhradka

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Rispen 3 mg, Hedonin XR 500 mg

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 60 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  Jaro123444 Po 5 august 2024 - 15:36

@Juraj a po vysadení lieku sa to upravilo? bol si v pohode a nemal si žiadne problémy? lebo ako z liekov môžu byť zvýšené ale tak doktorka povie svoje a psychiatrička sa zas bráni že to nie z liekov, tak čo potom si myslieť vieš... ani tak ani tak, niekto odporúča vyšetrenie a niekto zas že to je nič
Jaro123444
Jaro123444
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 477
Reputácia Reputácia : 10
Dátum registrácie : 03.11.2022
Vek : 23

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: Paranoidná schizofrénia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Mirzaten (30mg), Quentiapine accord (150mg), Solian (200mg), Sertralín Actavis (25mg)

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 60 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  Juraj Po 5 august 2024 - 15:43

Keď som prestal brať ten Valdoxan, tak mi sestrička už viac nebrala krv, takže s istotou neviem povedať či sa to zlepšilo, ale asi áno. Lebo tento liek dosť zaťažuje pečeň a keď som ho užíval, tak som musel mať niekoľko krát ročne odber krvi, čo som neznášal.
Juraj
Juraj
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 636
Reputácia Reputácia : 172
Dátum registrácie : 17.12.2020
Vek : 43
Bydlisko Bydlisko : Turčianska záhradka

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Rispen 3 mg, Hedonin XR 500 mg

motylek and Lucas like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 60 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  Mischelll Ut 6 august 2024 - 21:10

Ahojte Wink

v podstate som chcela reagovat na starší prispevok, ale zabudla som na to....a hop uz tu je viac ako dost prispevkov, ktoré som nestihla prečitať takze sa nebudem vyjadrovať k ničomu...to len pre vysvetlenie....

ja sa mam klasicky ....kamoška rieši, že je cely den unavená...ach keby vedela....doteraz som to nejak neriešila ani nerozpytvavala ale ja som rano unavena....idem tak dve hodiny od toho ako vstanem len na automatický mod....a že je to automatický mod tak to vysvetlim...este minule co sa ochladilo som si večer hovorila rano si dam najprv caj potom kavu....prisla som do prace, a este si hovorim najprv si urobim čaj .....no automaticky som si do hrnčeka dala cukor na kavu.....do čaju nedavam cukor....takze tak...ze aj som chcela ale hold zauživana rutina je tiez pre mna vela....a niekedy davnejšie ked som dobrovolne isla na dovolenku k moru....okrem ineho cestovanie cez cele slovensko vlakom....ako ano zmyslela som si a išla som....potom tie nasledky ale podstata pridete domov a ste radi, doslova bozkate zem doma....teda, ste nekonečne radi za to ze mozete ist do zase do tej istej prace...ze mate klud a pokoj....a ze vidite rodinu atd....a to ja sa lietania atd...nebojim....ale tak nejak len opisujem moje davne pociti....

A vratme sa k realite sef isiel na dovolenku....je toho tak teraz viac....a priatel boli sme spolu dnes....ako da sa ...len ma nejake zdravotne problemi...a rieši to....a uz neviem s nim riešiť vztahove problemi.....kedze tie zdravotne sa zhoršuju....proste začarovany kruh....


aspon moj byt mi nečakane robi radosť....v zmysle ze nakupujem kade co do bytu teda skor maličkosti...a teším sa s nich....len prichadzam na to ze je menši povedzme ze .....ale dobre...som rada ze ho mam....:-)....

jo a teraz este sa vratim k mojej unave...to nie je az taka unava...ako to ze uz druhy mesiac beriem tablety na vezy, šlachy a klby....a čakala som že mi bude lepšie....ohladne kolena, na ktore som v zime spadla...a to koleno stale boli....aj by som išla k doktorke...len teraz sa neda....a odradza ma ze segra mala to iste a ze doktorka jej odporučila len vitaminy a pomohlo jej....ja tiez beriem teda vitaminy....a ako je to lepšie to urcite....ale, koleno este občas boli....a ja dodrziavam to čo mi doktor povie...a odporuci...a pritom viem ze niektory doktory fakt od brucha strielaju diagnozi....no aj tak si myslim, ze viac vedia ako ja...asi tolko k tomu...

Prajem krásny tyžden community together

_________________
"Čím viac dáte, tým viac sa vám vráti."


Mischelll
Mischelll
Mischelll
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 637
Reputácia Reputácia : 221
Dátum registrácie : 21.10.2013
Bydlisko Bydlisko : východne slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 20.5
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol STADA, Olanzapin Actavis

Matej, rasto, Patty_Pillow, motylek and Lucas like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 60 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  Matej So 10 august 2024 - 11:07

Ahojte. Vitaj

Mám sa približne dobre, plus-mínus. Nástup do práce po 2 týždňoch (týždeň doma na on-call pohotovosti a následne týždeň dovolenky) bol zhruba zvládnutý, hoci to opätovné navýšenie množstva podnetov, ktoré sa na mňa začali valiť napr. už len tým cestovaním, mi mierne vyvolávalo bolesť hlavy a tlak v očiach a za čelom. Podobné pocity som mal, keď som ešte len na pozícii v apríli začínal, ale vtedy to bolo vážnejšie - vtedy ma po troch dňoch naozaj slušne bolela hlava z toľkých podnetov. Teraz som sa naladil na pôvodnú vlnu vcelku plynulo, našťastie. Dojatie

Tento týždeň je pre mňa významný, myslím si, lebo mi riaditeľ oddelenia oficiálne schválil developerský projekt. Čiže vyvíjal som istý automat, ktorý bude zabezpečovať vytváranie tovarových príjemok na konkrétnych dodávateľov pre celú našu sieť. Požehnal mi to a prebehne ešte debata so šéfom vývojárov, aby to prehodili na server a do vývojárskeho prostredia firmy... teda aby som to nerobil takto niekde súkromne, kde k tomu nemá nikto iný prístup. To sa mi spája s obavami, lebo profesionáli uvidia môj kód a je na ňom, žiaľ, vidieť určitá neskúsenosť, takže možno budú mať dôvody sa aj vcelku od brucha zasmiať. Embarassed Dúfam, že nie. Myslím, že môj kód je vcelku aj ok čo do efektivity, algoritmov atď., ale jeho najväčšou slabinou je absencia znakov čistého kódu - mnohé metódy tried by bolo treba skutočne rozbiť do oveľa menších a samostatných metód... tiež niekedy to pomenovanie metód a premenných nie je ideálne, rovnako potrebujem pridať poriadne komentáre. Mnoho komentárov mám, ale samotné metódy nemajú v úvode komentár, a tak ani IDE nástroj nevie ponúknuť nejaké normálne nápovedy k mojim metódam... Na tomto všetkom chcem popracovať hlavne tento víkend, aby som pravdepodobnosť vrások a najmä výsmechu zo strany našich profíkov čo najviac umenšil, kým im to zazdieľam... pale Inak, akurát nedávno mi boli tieto nedostatky vytknuté aj v škole a povedal mi učiteľ, že to výrazne znižuje čitateľnosť iným vývojárom... Chápem to. Teraz, keď už to začína byť "vážne", tak mám o to motiváciu sa naozaj už konečne polepšiť... sypem si popol na hlavu... Embarassed Sad

Po psychickej stránke pre mňa práca na tomto projekte znamenala opäť vysilovanie sa... teda non-stop každú voľnú chvíľu, a teda aj vo vlakoch, po večeroch. Naspal som denne najviac 4 hodiny, čiže zase som mal tú fázu šprintu a včera v piatok na mňa opäť doľahla fáza vyfľusnutia. Teraz už je okolo 11 hodín v sobotu a stále som nejaký nemastný-neslaný. Ale vstal som bez budíka a podľa apky som túto noc spal cez 9 hodín, takže veľmi dúfam, že som sa nejako zresetoval po tom prepätom týždni. Shocked

V škole mi schválili môj predzápis, takže bliknutím septembra budem štvrták. Ešte čakám, kým mi vyrubia školné, ktoré by malo byť teraz vyššie, než obvykle, lebo presluhujem... resp. stávam sa štvrtákom, keď už by som mal mať školu za sebou, čiže idem do nadštandardnej dĺžky štúdia. Vtedy mi idú vyrubiť podstatne vyššie školné. Bezradný

Súkromne inak asi nič nové... lieky beriem tie isté, čo už roky. Plus kopec doplnkov výživy. Aj ten Acutil, čo mi odporučil Lucas. Dojatie Bojoval som toto leto trochu s mravcami, ktoré mi liezli z balkóna do bytu. Neviem, ako sa vyšplhali až sem na 6. poschodie, ale našiel som špáry, odkiaľ liezli, tak som to tam musel upchať. Upchal som pomerne veľa takých miest na balkóne. Teraz je ich podstatne menej. Frekvencia sa znížila na 1-2 "exempláry" za týždeň... predtým som našiel na podlahe v bytíku aj 5 mravcov denne. Uf Sú to takí maličkí, čierni, bytoví, pomaly sa pohybujúci, nevyzerali nebezpečne. Ale je to nepríjemné. Takže sa teraz teším, že je situácia s nimi skutočne lepšia. Smile

Ďakujem za vypočutie, kamaráti. Ďakujem Prajem Vám všetko dobré, držme sa! community together

S úctou
matej
Huge smiley

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 60 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5063
Reputácia Reputácia : 941
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk

regina, rasto, dzuli08, Juraj, Mous, Jaro123444, motylek and Lucas like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 60 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  Lucas So 10 august 2024 - 13:25

Ahoj, spolubojovníci 😉
Som už pár dní po vyše dvojtýždňovej hospitalizácii na psychiatrickej klinike. Zhodli sme sa na nej spoločne s ambulantnou psychiatričkou, keďže ostatný hektický čas plný stresov a vysokého napätia v rodinných vzťahoch si začal vyberať svoju daň na psychike - jednak sa mi výrazne prehĺbili úzkosti, depresívne rozlady, cítil som nepríjemné vyčerpanie a pridali sa k tomu všetkému veľmi nepríjemné bolesti hlavy spojené so závratmi, ktoré ma doslova odstavili. Navyše som nemal ani najmenšiu chuť behať od Šavla do Pavla po vyšetreniach (navyše dovolenkové obdobie), tak som si pekne zbalil caky-paky a hybaj na príjem  nastaviť liečbu 😁
Naša nemocnica síce funguje toho času v obmedzenom režime, čiže otvorené oddelenie toho času nie je možné (len akútne a tzv. kľudové zmiešané).
Každopádne môžem povedať, že som rád za svoje rozhodnutie - kliniku má na starosti veľmi empatický a vzdelaný neurológ-psychiater, rovnako som sa stretol s vľúdnym prístupom u vedúceho lekára oddelenia i sestričiek. Doobeda sme mali vždy program - budíček, toaleta, rozcvička, komunita, nasledovala terapia so psychológmi (kto potreboval, mohol aj osobne), vychádzka do parku, poobedňajšia relaxácia a človek sa ani nenazdal a už bol večer.
Infúzie MgSO4+Guajacuran mi výrazne pomohli na úzkostné stavy, dokonca sa nám podarilo znížiť klonazepam zo 6 mg na 5 mg/deň.
Na závraty, hučanie v ušiach a kognitívne funkcie sme skúsili Cavinton s dobrým výsledkom za kontroly EKG v priebehu
niekoľkých dní. Avšak nasledujúci víkend sa mi
výrazne prehĺbili bolesti hlavy s typickým pulzujúcim charakterom, ostrou bolesťou oka a extrémnou precitlivenosťou na svetlo a hluk. Len som ležal v tme a tichu niekoľko hodín, kým bolesti prešli. Šípil som, že toto nie je dobré, a ráno na vizite okamžite izbový lekár nariadil CT vyšetrenie hlavy a neurologické konzílium. Po negatívnom CT ma dôkladne vyšetril neurológ a uzavrel stav ako migréna bez aury - nariadil ešte infúzie magnézia, pri bolesti Quarelin a podľa potreby sumatriptan ako liečbu akútneho migrénozneho ataku. Takže pribudla síce ďalšia diagnóza, ale aspoň už viem, čo a ako. Apropo, tie migrény sú extrémne nepríjemné bolesti. No a keďže sa dáva i profylaktická liečba, zmenili sme Melipramin na veľmi účinné TCA antidepresívum Amitriptylin, ktorý už užívam skoro dva týždne a môžem povedať, že je to neporovnateľne lepšie 👍
Inak čo ma napríklad prekvapilo, majú na oddelení veľmi dobré skúsenosti s Lavekanom - voľnopredajný doplnok výživy s obsahom silice levandule, ktorý s úspechom používajú na zníženie úzkosti a prejasnenie mysle popri klasickej liečbe.
Pobyt zbehol neskutočne rýchlo, zažil som mnoho pekných chvíľ i smutné životné osudy niektorých
pacientov...
Verím, že sa úpravou liečby môj stav časom zlepší.
Tak či onak, celkový oddych mi padol veľmi vhod, mimochodom prekvapila ma príjemne dobrá strava.
Želám vám veľa zdravia a pekný víkend 😉
Lucas
Lucas
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 313
Reputácia Reputácia : 61
Dátum registrácie : 12.08.2023
Vek : 36
Bydlisko Bydlisko : Na vychodze

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Matej, regina, rasto, dzuli08, Juraj, Mous, Jaro123444 and motylek like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

Strana 60 z 71 Previous  1 ... 31 ... 59, 60, 61 ... 65 ... 71  Next

Návrat hore


 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore