Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 18

Strana 59 z 70 Previous  1 ... 31 ... 58, 59, 60 ... 64 ... 70  Next

Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 59 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  Jaro123444 Ne 28 júl 2024 - 20:11

Ahojte kamoši, kamošky ja sa mám v poslednej dobe celkom dobre aj. Sú síce zle chvíle ale je aj dosť lepších chvíľ , spravil som veľký pokrok už od minulého leta a chodím dosť von skoro všade kde sa dá.
Čo sa týka roboty zatiaľ nemám, pomáham každý deň otcovi v pálenici ten mi stále dáva robotu nejakú a zamestnáva ma takže nemám skoro ani deň taký že by som nič nerobil. Hádam časom bude aj normálna robota plnohodnotná alebo rozmýšľam nad tým že mu budem páliť aj, celkom by ma to bavilo a aj to ovládam už viac menej , neni to zložité len sa bojím že niečo pokazím a to bude potom problém ale mal by som aspoň nejakú robotu.
Mám momentálne ale veľký problém so spánkom, nemôžem absolútne spať ani únavu necítim a takto ma asi raz vystre, preto som sa rozhodol od dneska vysadázať lieky postupne, lebo absolútne mi nepomaháju a vraj zo Setralínu sa nemusí spať, je tam NU častý nespavosť, tak tým začnem ako prvým a budem volať doktorke že nechcem piť toľko liekov že nech ma nestaví na jeden liek len. Ja nie som nezvládnuteľný psychiatrický pacient že musím piť milión liekov.
Pečeň mi zachvíľu odpáli lebo testy mám zle pečeňové a mám ju ztukovatenú lebo som od tých liekov pribral veľmi, takže tie lieky robia veľkú galibu a už som si povedal že stačilo, že nebudem to piť jak taká ovca a budem mať problémy z toho. To aj obvodná mi povedala že to bude z tých liekov asi, preto to nechce riešiť tie testy horšie. Mne bolo vždy inak lepšie bez liekov, ja sa nebojím že keď ich vysadím tak teraz bude neviem čo, spravil som to už veľa krát a moja choroba si nevyžaduje akútnu hospitalizáciu, ja nie som ťažký ani stredne ťažký prípad...
V poslednej dobe inak veľa pijem, možno bude zo mňa alkoholik heh, ale robí mi to každopádne dobre ked sa napijem jak delo. Určite lepšie ako tie lieky sprosté.
Čaká ma dovolenka do Štúrova, Grécka a na 90% aj na Madeiru, tak sa bojím jak to zvládnem ale hádam mi nebude zle, keď hej bude to problém. Ale neni na výber, je to úž kúpene a rodičia sa nepýtali či chcem alebo nechcem, tak bohužiaľ musím ísť.
Mám v poslednom čase bolesti žalúdka dosť a problémy stále mám ešte a hrozne moc kašlem v noci, nemôžem spať ani ja ani celý dom za mňa. Ja si myslím že je to zo žalúdka, lebo záha ma páli jak sviňa a všetko sa mi to vracia do krku aj voda aj jedlo, všetko zo mňa chce ísť von. Takže určite trpím aj tým druhým refluxom, lebo mám príznakov milion ale k doktorom sa vyjadrovať nebudem už, lebo vraj to nič neni a šak nech má problémy.
Tak držte sa priatelia a hlavne veľa zdravia, zo mňa si príklad nemusíte brať
Jaro123444
Jaro123444
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 477
Reputácia Reputácia : 10
Dátum registrácie : 03.11.2022
Vek : 23

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: Paranoidná schizofrénia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Mirzaten (30mg), Quentiapine accord (150mg), Solian (200mg), Sertralín Actavis (25mg)

rasto and Juraj like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 59 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  kimi2028 Po 29 júl 2024 - 2:31

Tie kombinácie liekov sú z nejakého dôvodu a tiež len lekár vie, ako ich vysadiť. Bez lekára by som to nevysadzoval. Niektoré lieky sa nevysadzujú zo dňa na deň, ale malo by to trvať aj cca. polroka. Aspoň ja som to tak mal. Mne by nestálo za to nikdy experimentovanie s liekmi. To sa prejaví skôr, či neskôr veľmi negatívne. Ten zdravotný stav nebude nikdy dobrý, pokiaľ nemá na nižšie dávky zdravotný stav. Skôr či neskôr to dobehne a bude sa musieť brať toho ešte oveľa viacej ako naposledy. Na toto už som prišiel dávnejšie. Hoci vyššie dávky by som už nechcel, ale nie vždy sa vyhne človek tomu. Príde zhoršenie a musí byť toho už viacej. Asi pred 2 mesiacmi som mal blbé obdobie, že som bol agresívnejší a vzpriečny doma. Vtedy vyššie dávky boli na vlásku a ktovie, čo by bolo ešte. Hrôza pomyslieť. Na stacionári odporúčali mi vyššie dávky a neviem, či by sa dalo to bez hospitalizácie. Na šťastie som nastolil sám sebakontrolu a brzdu po upozornení od rodičov. Fajn, že mi to povedali. Až som to zvládol i sám a teším sa z toho… Dnes si užívam už výrazne lepšie chvíle… Kto dokáže pracovať so svojimi problémami aj mimo liekov, tak má skutočne vyhrané... No nič nevieš sa ohodnotiť ani to je zle. Ten kto má 60% ID je už pomerne závažný stav...Ja beriem pri ID od 60% už ako závažný postih....
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2245
Reputácia Reputácia : 760
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

regina, dzuli08, Jaro123444, motylek and Lucas like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 59 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  Jaro123444 Po 29 júl 2024 - 10:29

@Kimi rozumiem ťa, len vieš ta doktorka so mnou nemá ani viac menej rozhovor, som tam pár minút a na každý menší problém mi prídá liek.
A vravím že už som spravil pokrok a mám aj lepšie chvíle , tak aj lieky by sa mohli redukovať trocha lebo aj to telo ak si zvykne na toľko látok v sebe, tak potom bez nich nebude vedieť existovať, čiže neni to dobre ani z tohto hľadiska.
Čo sa týka agresie tak to nie som vôbec, vyletím síce niekedy aj ja ak chytím nervy ale k agresii sa to nepribližuje a s týmto problém nemám
A čo sa týka toho ID tak nechápem ako vlastne môžem ho poberať, lebo ja som bol v nemocnici len chvíľu a dobrovoľne na otvorenom, čiže nevyžadovalo si to ani hospitalizáciu a nemal som ani bludy, len halucinácie. A na ten posudok som dal len posudok od doktorky, psychologičky, kontroly som doložil a papier z nemocnice kde skoro nič nebolo a kde mi ešte napísali len akútne prechodné poruchy psychotické.
Čiže vôbec nechápem ako mne mohli schváliť ID , to potom môže mať fakt už každý asi popravde.
Mne vyšiel dosť zle ten psychologicky posudok, že som paranoidne nastavený a som sociálne izolovaný a mám zníženú frustračnú toleranciu a neviem čo všetko tam bolo a hlavne to mi asi pomohlo ale to neznamená že som ťažký stav... ale každopádne veľmi vďačím tomu posudkovému lekárovi ,lebo ma vlastne zachránil a vykúpil. Nejde ani tak o tých pár eur ale o to že nemal by kto platiť poistenie za mňa, čiže by som bol v prdeli
A čo sa týka liekov nemám problém brať 1,2 lieky. Bol by som s tým v pohode keby len toľkoto, veď aj ty Kimi berieš len 1 a máš plný ID, takže myslím že ten jeden by stačil aj mne po zaliečení stavu. Všade sa hovorí že sa má udržiavať čo najmenšia dávka a najmenšie kombinácie, pri každej chorobe je to tak.
Ale hovorím že zo mňa príklad si nemusíte brať, možno robím zle sám sebe a robím chybu ani tu nechcem propagovať moje názory, napísal som to len ako pohľad na vec
Jaro123444
Jaro123444
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 477
Reputácia Reputácia : 10
Dátum registrácie : 03.11.2022
Vek : 23

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: Paranoidná schizofrénia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Mirzaten (30mg), Quentiapine accord (150mg), Solian (200mg), Sertralín Actavis (25mg)

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 59 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  EnaXnaY Po 29 júl 2024 - 10:31

Jaro123444 napísal:@Kimi rozumiem ťa, len vieš ta doktorka so mnou nemá ani viac menej rozhovor, som tam pár minút a na každý menší problém mi prídá liek.

Teraz keď som bol na psychiatrii, tak vravel psychológ, že psychiatri nemajú čas riešiť problémy pacientov, že viacmenej len predpisujú lieky, že na rozhovory treba navštíviť psychológa Wink

_________________
nedefinovateľná entita Wink

viac na dzio.sk Wink

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 59 Dzio
EnaXnaY
EnaXnaY
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1252
Reputácia Reputácia : 167
Dátum registrácie : 11.05.2018
Vek : 47
Bydlisko Bydlisko : Trebišov

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.2 - schizoafektívna porucha, zmiešaný typ, F20.0 - paranoidná schizofrénia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, Depakine, Trittico, Stilnox, Dithiaden, Gliclada, Betaloc, Prestarium

https://www.dzio.sk
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 59 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  Jaro123444 Po 29 júl 2024 - 10:47

Maroško to je pravda, je málo psychiatrov a nestíhajú, to viem čiže každého vybavujú čo najrýchlejšie. Ale zas nejaké informácie by si od pacienta mali zistiť na základe čoho predpísať lieky v akej dávke, vieš bez toho to nejde a nie len strielať lieky tak a na každej kontrole by sa mali prehodnocovať či treba takú dávku, či netreba znížiť, pridať alebo zmeniť. Čiže takto by to malo byť asi ale tak chápem tomu že nestíhajú a musia čo najrýchlejšie vybaviť, len to je potom zle pre pacienta.
Jaro123444
Jaro123444
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 477
Reputácia Reputácia : 10
Dátum registrácie : 03.11.2022
Vek : 23

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: Paranoidná schizofrénia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Mirzaten (30mg), Quentiapine accord (150mg), Solian (200mg), Sertralín Actavis (25mg)

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 59 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  EnaXnaY Po 29 júl 2024 - 10:49

Jaro123444 napísal:Maroško to je pravda, je málo psychiatrov a nestíhajú, to viem čiže každého vybavujú čo najrýchlejšie. Ale zas nejaké informácie by si od pacienta mali zistiť na základe čoho predpísať lieky v akej dávke, vieš bez toho to nejde a nie len strielať lieky tak a na každej kontrole by sa mali prehodnocovať či treba takú dávku, či netreba znížiť, pridať alebo zmeniť. Čiže takto by to malo byť asi ale tak chápem tomu že nestíhajú a musia čo najrýchlejšie vybaviť, len to je potom zle pre pacienta.

Hmm, je to možné, len reprodukujem, čo som počul Wink

Že úlohou psychiatra je predpisovať lieky a úlohou psychológa riešiť problém s pacientom Wink

_________________
nedefinovateľná entita Wink

viac na dzio.sk Wink

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 59 Dzio
EnaXnaY
EnaXnaY
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1252
Reputácia Reputácia : 167
Dátum registrácie : 11.05.2018
Vek : 47
Bydlisko Bydlisko : Trebišov

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.2 - schizoafektívna porucha, zmiešaný typ, F20.0 - paranoidná schizofrénia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, Depakine, Trittico, Stilnox, Dithiaden, Gliclada, Betaloc, Prestarium

https://www.dzio.sk
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 59 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  Jaro123444 Po 29 júl 2024 - 12:29

Ano ja ťa chápem, psychiater lieči liekmi, psychológ rozhovorom s pacientom a rieši problém do hlbky. Ale aj psychiater musí mať nejaké info, napr. aj čo sa týka diagnózy tú výlučne dáva psychiater a musí mať nejaké informácie, podklady na základe čoho tu diagnózu dá. A potom musí podľa mňa vedieť v akom stave je choroba a ako zaberajú lieky, čiže mal by sa informovať alebo sledovať pacienta aspoň trošku a hlavne v psychiatrii sa diagnózy dávajú ťažšie
Jaro123444
Jaro123444
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 477
Reputácia Reputácia : 10
Dátum registrácie : 03.11.2022
Vek : 23

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: Paranoidná schizofrénia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Mirzaten (30mg), Quentiapine accord (150mg), Solian (200mg), Sertralín Actavis (25mg)

rasto likes this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 59 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  kimi2028 Po 29 júl 2024 - 14:24

Len vieš ono aj po zaliečení treba počkať. Ja som mal vyššie dávky napr. skoro 3 roky. Až potom keď videli, že dobre som na tom tak začali upravovať. Hoci prechod na 1 liek bol pre mňa problematický. Každý polrok mi museli meniť lieky. Až som vyskúšal všetky lieky. Pričom možno keby som zostal na vyšších dávkach, tak problémov by bolo menej. Dá sa povedať, že tá reagila je jediný liek, ktorý som vydržal brať dlhodobo. Hlavne začiatky boli na nej ťažké… No nič v stredu kontrola skoro po roku a ja neviem, že čo budem rozprávať... laughing
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2245
Reputácia Reputácia : 760
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

Jaro123444, motylek and Lucas like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 59 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  Jaro123444 Po 29 júl 2024 - 16:19

Tak aj ty máš Kimi Reagilu pomerne vysokú dávku, 6mg je maximum a ty berieš 4,5mg ako vidím a Reagila je aj 1,5mg napr. Ale si na jednom lieku len, takže pohoda, aj ja som ochotný brať vyššiu dávku jedného lieku kľudne. Ja mám zas veľmi malé dávky, fakt minimálne ale zas mám dosť toho a radšej by som bol jeden druh lieku a vyššiu dávku, to aj poviem doktorke. Ja som mal tiež toho veľa už asi 6-7 antidepresív a 7 antipsychotík na to že mám 23 rokov. Nehovoriac a napr. o nejakom Afluditene ktorý sa ani nepíše asi veľmi lebo je to veľmi starý liek ktorý ma veľmi veľa NU, takže už nemám zas toľko toho na vyskúšanie
Jaro123444
Jaro123444
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 477
Reputácia Reputácia : 10
Dátum registrácie : 03.11.2022
Vek : 23

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: Paranoidná schizofrénia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Mirzaten (30mg), Quentiapine accord (150mg), Solian (200mg), Sertralín Actavis (25mg)

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 59 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  dzuli08 Po 29 júl 2024 - 19:41

Ahojte ľudkovia,
Ja sa mám fajn, akurat som trocha nachladnutá po dovolenke asi z klímy. Už soom teda doma z Turecka, bolo tam fajn, ale stráaaašne teplo....minuta vonku a už som sa potila. Na izbe sme mali klímu tak tam sme sa chodili schladiť. Čo ma trocha mrzí, že to more som si až tak neužila, iba druhý deň som kúsok plávala, inak boli dosť vlny, mala som rešpekt tak som sa len par krát cez deň bola ovlažiť. Slnku som sa dosť vyhýbala bola som pod slnečníkom v tieni, ale aj tak ma opálilo celkom fajn. Dokonca tvár mi aj viac spálilo a to som sa stále natierala, ale už je to ok. Boli sme aj na výletoch ...najprv takým autobusikom kusok od hotela v starom meste, boli tam anticke ruiny. A potom sme šli trocha do hôr, za to sa aj platilo viac, mali sme sprievodcu išli na jeepe a bolo to zaujímavé. Mohli sme ísť aj na raft, ale na to som nemala "gule" ...my sme šli omrknúť radšej starobylé mesto s pozostatkami amfiteatra. Celkovo pozitívne hodnotím služby v hoteli ...aj na pláži sme mali všetko v cene - zadarmo- ...postnem možno aj nejaké fotky. Uvidím..este by som chcela trocha pochodiť na Slovensku nejaké kopce, už sa blíži august a 22.už do práce. No to je asi všetko odo mňa ...pozdravujem všetkých držte sa ! 🙂🙂🙂

_________________
Forget about the past, live for the present and think about the future. flower No one is in charge of your happiness, except you. it is perfect
dzuli08
dzuli08
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 561
Reputácia Reputácia : 447
Dátum registrácie : 25.04.2016
Vek : 37

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Matej, regina, kimi2028, Jaro123444, motylek and Lucas like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 59 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  regina Po 29 júl 2024 - 22:03

Ahojte,
napíšem aj ja, hoci sa nemám najlepšie. Mám akúsi virózu - proste únava, bolesť hrdla, plný nos, bol aj kašeľ z toľkých hlienov a aj zvýšená teplota. Ťahá sa mi to už tretí deň. Polihovala som len jeden deň. Včera som už varila a upratovala a dnes aj varila a piekla a pomáhala na večer dcére s deťmi. Pomaly sa to zlepšuje, snáď o dva dni budem OK.
Inak nemám nič nové. Na dovolenku sa chystám až v septembri a to so synom na 4 dni do Trenčianskych Teplíc. Keďže máme doma dvojmesačné šteňa, manžel zostane sa oňho starať. Vraj mu nevadí ak on nepôjde, že veď každý pondelok chodí do susedného mesta na kúpalisko. Tam by chcel, aby som chodila s ním, no bola som dvakrát, kým ešte nebolo také teplo a stačilo mi. V týchto horúčavách som radšej doma ako na kúpalisku.
Bola som aj na kontrole u psychiatričky. Povedala mi: "Vy asi beriete len pol tabletky denne, že? Tak som ju vyviedla z omylu, že obdeň vlastne beriem celú a druhý deň polku. Prejsť na pol tabletky 10 mgramoveho Aripiprazolu sa mi nepodarilo. Hneď sa mi narušil spánok a tak som sa vratila akoby na 7,5 mg denne. Samozrejme zas ma upozorňovala, že sa mi môže stať, že "podleziem latku" a dávka nebude stačiť. Dávam však pozor - hlabne na spánok a prípadnú mániu.
Som rada, že som stabilizovaná, teším sa z detí, vnúčat, psíka a stále viac si vážim manžela za to ako ma podporuje a tých 24 rokov s chorobou mi stále pomáha.

@Jaro, súhlasím s Kimim, nemal by si znižovať či vysadzovať bez vedomia lekárky a už vôbec to nekombinovať s alkoholom. Alkohol a lieky poškodzuju pečeň. Berieš na pečeň Lagosu? Tá by mohla pomôcť. Ja ju beriem denne 2x2 tabl. a každý polroka mi internistka robí testy.

Držte sa a prajem vám príjemné letné dni a pokojné noci,počas ktorých si oddychnete!

regina
regina
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 664
Reputácia Reputácia : 295
Dátum registrácie : 05.09.2011

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: schizoafektivna porucha
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Matej, dzuli08, Jaro123444, motylek and Lucas like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 59 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  Jaro123444 Po 29 júl 2024 - 23:09

Ahoj Regina, neberiem Lagosu... otec ju berie. Ale asi by sa zišla aj mne
Jaro123444
Jaro123444
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 477
Reputácia Reputácia : 10
Dátum registrácie : 03.11.2022
Vek : 23

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: Paranoidná schizofrénia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Mirzaten (30mg), Quentiapine accord (150mg), Solian (200mg), Sertralín Actavis (25mg)

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

Strana 59 z 70 Previous  1 ... 31 ... 58, 59, 60 ... 64 ... 70  Next

Návrat hore


 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore