Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 11

Strana 16 z 86 Previous  1 ... 9 ... 15, 16, 17 ... 51 ... 86  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 11 - Stránka 16 Empty Re: Ako sa dnes máš? 11

Odoslať  rene007 Ne 2 december 2018 - 13:18

ahojte mam sa dost dobre i ked sobotu som kvazy celu prespal Embarassed co uz aj take dni musia byt. Mam nasporene na auto a moj sef moj stryko mi slubil ze pred Vianocami pojdeme kupit tak sa tesim ako blcha it is perfect Potom som si hladal aj ine zamestnanie aj som nasiel ale prehovorili ma nech zostanem zatial medzi  tesarmi.
Lieky beriem iba nocny olanzapin sa mi nedari lebo vzdy zaspim skorej ako by som mal brat Very Happy inak citam vase prispevky denne
A tebe Anjelik dodatocne vsetko najlepsie k narodkam rendeer kiss
rene007
rene007
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 79
Reputácia Reputácia : 20
Dátum registrácie : 31.10.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 11 - Stránka 16 Empty Re: Ako sa dnes máš? 11

Odoslať  regina Ne 2 december 2018 - 19:40

Ahojte!

Anjelik, Matej, Kimi2028 ďakujem za pekné slová. Mám to tu rada a aj keď som za posledné dva roky menej písala, pravidelne som toto fórum navštevovala a čítala.

Dnešné oslavy 75 mojej mamy boli príjemné, i keď sme sa zišli bez rodinky mojej dcéry, pretože zať mal dnes horúčku, zložila ho chrípka. Pred chvíľou sme odviezli na vlak syna a tak sme osameli doma len dvaja, ja a manžel. Som vďačná i za jeho spoločnosť, pretože ešte vlani chodil na týždňovky a ja som nejaký čas bývala doma aj sama, čo nebolo najpríjemnejšie. Zajtra má dovolenku, chce si trochu doma oddýchnuť, pretože pracoval aj včera a aj dnes doobeda bol ešte v práci.
Dnes sa trochu vyplašil, pretože som si zabudla dať ráno lieky a prišla som na to až poobede na tej oslave, Ja však viem, že nič sa nedeje, keď aj raz za čas jednu tabletku vynechám. Hlavne, aby som ďalší deň lieky vzala.

Neviem ako vy, ale ja sa už nalaďujem na Vianoce. Aj teraz mi hrajú vianočné pesničky. Už som aj nejaké darčeky pokúpila. Zatiaľ len tak poskromnejšie, každému nejakú knihu. Ešte neviem, čo kúpime vnúčikovi, ale dcéra dá iste nejaký tip.

Toľko na dnes. Príjemný zvyšok večera vám prajem.
regina
regina
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 667
Reputácia Reputácia : 295
Dátum registrácie : 05.09.2011

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: schizoafektivna porucha
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 11 - Stránka 16 Empty Re: Ako sa dnes máš? 11

Odoslať  Hulk DF 365 1 Ne 2 december 2018 - 20:36

Ahoj @regina

Na úvod mám ťa rád a som rád, že si tu, že si,gratulujem tvojej mame k narodeninam.

No a čo sa týka mňa, dnes som celý deň prelehnil, prespal, ešte dočítam dačo v knižke a plánujem zaľahnúť niekedy o polnoci.

Včera som mal večerný gameplay, hral som mortal kombat X, a šiel okolo jednej v noci drychmat, na počudovanie som mal menšie zrakové a sluchové halucinácie, jednak z hry, tak aj nechcem to povedať, aj so schizofóra. Ale čo sa týka tohoto, tak pomohlo dýchanie tela a do hodiny som zaspal.

Mam vás rád a užívajte si života!
Hulk DF 365 1
Hulk DF 365 1
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 183
Reputácia Reputácia : 28
Dátum registrácie : 18.07.2018
Vek : 45

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0 +
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Kventiax SR,Cisordinol,Depakine chrono,Stilnox

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 11 - Stránka 16 Empty Re: Ako sa dnes máš? 11

Odoslať  anjelik Po 3 december 2018 - 16:15

rene007 napísal:
A tebe Anjelik dodatocne vsetko najlepsie k narodkam rendeer kiss

Veľmi pekne ďakujem giving a hug
anjelik
anjelik
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 383
Reputácia Reputácia : 132
Dátum registrácie : 14.03.2018
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F42.2, F60.6
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Fevarin 50mg 1-1-0, Prothazin

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 11 - Stránka 16 Empty Re: Ako sa dnes máš? 11

Odoslať  Vaša le pluie Ut 4 december 2018 - 9:04

Anjelik, aj ja sa pripájam. :-) Všetko najlepšie. Ja som v práci, ak sa to dá nazvať. Ta minimálna pláca reflektuje aj prístup ako ma tu berú. V zmysle neočakáva sa odomna žiadny extra výkon a nikto ma ani nekontroluje. Najviac som vyčerpaná z dní, keď sedím so sekretárkou v kancelárii a musím počúvať rádio expres. Pre moje umelecké uši to je tortúra. Po 3 mesiacoch už stačilo. Našla som si však únik. Zašívam sa sama v kancelárii, kde mám ticho alebo počúvam audioknihu. Archívujem spisy pomaličky. Keď mám toho dosť, prečítam niečo z knižky a tak mi to tu rýchlo prejde. Až na to že nie som tak vyčerpaná, keď tu mám svoju pohodicku a včera som až hodinu zaspávala.
Teším sa na novú prácu. Aj keď mrzí ma že tým odďaľujem čas s priateľom. Na diaľku byť to ozaj nie je vzťah. Ale zas chcem získať ešte novú skúsenosť, keď sa ponúka. Ak by to bola nuda, tak zbalím kufre a idem do Nemecka. Začiatky tam budú ťažké, keď okrem jeho a jeho rodiny a jednej známej tam nemám nikoho. A ja som aj dosť spoločenský človek...Ale snáď to bude fajn. Čítam knihu práve od poľského sociológa Zygmunta Baumana. Má zaujímavé názory na spoločnosť. Celkom sa s nimi stotožňujem. Na uložto sa dajú od neho stiahnuť veci, často má zložitý štýl písania. No knižka Úvahy o postmoderne j dobe je fajn. Prvá kapitola je ťažká, ale potom to je už zaujímavé.

Majte sa pekne všetci.
Vaša le pluie
Anonymous
Vaša le pluie
Anonymný


Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 11 - Stránka 16 Empty Re: Ako sa dnes máš? 11

Odoslať  Hulk DF 365 1 Ut 4 december 2018 - 15:24

Ahoj @Vaša le pluie

Nakoniec je to tvoje rozhodnutie, keď ti vyjde nová práca a tvoj priateľ, trošku nechápem, že budeš od neho ďalej, keď ako spomínaš je aj on v nemecku.
Viem si predstaviť tvoju súčasnú prácu, kamarátov kamarát, sa furt sťažuje, že by na čas prijal aj nejaký ľahký manuál na pohyb.

No čo so mnou? Stará klasika, spánok ako taký ale spím!
Duchovne o niečo lepšie,psychicky asi klasika 1-

Musím sa zdvoveriť,
že ľudia v mojej blízkosti sú akosy nervózny, neohladne na vek, či už okoloidúceho, či priestorovo poblíž, tam kam dosiahne sluch.
Totiž už od choroby je on v prekliatej dobe, kde každý priam nadáva,kleje naňho čierne slová, reagujú naň ako na niekoho zlého.Je to pozväčsa o pocitoch, humuse a špine, ďalej čo si všímam majú o ňom falošné domienky typu ... Nečudujem sa im, tiež mám dakedy takéto domiemky o ňom,ich.
Jediná obrana proti týmto čiernym slovám je "ON". On je to všetko, to svinstvo,humus atď.
Bola doba, keď som bielym slovám, sprv váhavo, či prekvapivo som ich odmietal,ale po čase som im podľahol, bol to priam chválospev, prišla choroba a s ňou aj humus a špina,trvalo mi snad večnosť kým som pochopil, že tie reči a pocity nepatria na moju osobu ale na jeho.I keď si svet praje a želá moju osobu.

V súčasnosti je slovo "ON" jediná možná obrana proti týmto nevdačním parazitom,sudcom. Robí im to asi dobre, keď ho pošlú takto do prdele!
On sa stal akýmsi nenávideným človekom, nepriateľom celého sveta, ba aj vesmiru.
A ako ho vidím ja? Úplne, ale úplne inak, ako si myslia ostatní. Ale aj tak, keď na obranu použijem pár čiernych slov na jeho adresu aby som zahnal pozornosť od seba, mi to pomáha.
TV a Rádio ako aj ulica či zem, to všetko je čistý fanatizmus do duševna.

Duševnu prikladám schopnosti ako duch, telepatia, telekinetika a ba aj jasnovidiectvo, či šiesty zmysel,nechcem to povedať, ale tieto schopnosti sú u mňa pre "blbečkov", pre tích, ktorich kvet sa ešte len otvára, pre tích ktorí naberajú plné vedomie, tieto schopnosti su pre nich niečo nové, vodítkom do úplného fanatizmu a presvedčenia sa o svojej výnimočnosti v spolocnosti.
Mám taký dojem, že si o tomto kvete a mňa myslia to isté aj ostatní, je to ale čistá faloš, ja som z tíchto absurdnosti dávno pred "tristo rokmi" vyrastol.

Ďakujem za vypočutie
Hulk DF 365 1
Hulk DF 365 1
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 183
Reputácia Reputácia : 28
Dátum registrácie : 18.07.2018
Vek : 45

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0 +
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Kventiax SR,Cisordinol,Depakine chrono,Stilnox

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 11 - Stránka 16 Empty Re: Ako sa dnes máš? 11

Odoslať  le pluie Ut 4 december 2018 - 15:54

Fajny, no ja som čerstvo po škole a nemám žiadne skúsenosti, tak preto by bolo jednoduchšie si najprv získať prax v odbore tu, aby som sa mala od čoho odraziť v nemecku. Uvidím, do akej miery ma to profesné obohatí. Ak nadobudne skúsenosti tu, tak na pohovoroch tam už nebudem bez praxe a bude to ľahšie uspieť. Je to žiaľ pre mňa kľúčové, pretože bez praxe na pohovoroch ani neviem vyzdvihnúť seba a spoznať aj svoje klady a požiadavky. Tak asi toľko, ten vzťah udržíme. Samozrejme to môže byť aj sklamanie v práci, v tom prípade ma tu teoreticky už nič nedrží.
le pluie
le pluie
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 104
Reputácia Reputácia : 37
Dátum registrácie : 15.09.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: prvotná F. 23.0, aktuálna F. 32.2
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Olanzapin 5 mg, Alventa, melatonín, Euthyrox

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 11 - Stránka 16 Empty Re: Ako sa dnes máš? 11

Odoslať  Matej St 5 december 2018 - 5:51

Žiaľ, veľmi sa mi zhoršil stav, nespím, veľa robím v práci, sú to zhruba trinástky denne, budem musieť ísť aj v sobotu a nedeľu, lebo nahrávam prvonávoz do jednej novej predajne, to sú desiatky dlhých dodacích listov, hodiny a hodiny nahadzovania. Iste, manažérka mi za to vybavila nejakých zopár desiatok eur prémiu, ale idem sa zodrať, resp. tých 50 krabíc denne, ktoré chodia psychicky nezvládam. Trasú sa mi ruky, nespím, som podráždený, mĺkvy, negatívny, na záchode sa zatvára a húpem sa stereotypne odpredu-dozadu, aby som sa ukľudnil v návale krabíc. Nehovoriac, že ich terigám hore do predajne na vozíkoch, ide o asi pol tony prevlakovania denne, najprv z rampy na vozíky, potom cez obchodné centrum do predajne, a potom vykladať v predajni, a potom ešte si brať do kancelárie. Jedna krabica priemerne 20 kíl, niektoré atakujú 30. Vynásobíme to 40-50 kusmi a každé niekoľkokrát... no psychicky som už troska. Najhoršie je, že mám neskutočné množstvo administratívy robiť, ktoré zaberajú každý deň asi 4 hodiny, takže skôr ako ako jedenástej, dvanástej nahrávať tovar nejdem. Lenže to mám potom len 4 hodiny zo smeny na to, aby som spravil desiatky krabíc. A ešte ma kolegyňa posiela domov, keď nadčasujem, so slovami, že aj zajtra deň! Naozaj je zajtra deň??? Zajtrajšok, ktorý navezie ďalšie desiatky kusov a stovky kilogramov kníh? Už teraz sú problémy, lebo niektoré krabice majú sklz veľa dní, dostal som aj od centrály vynadané, že som neprijal krabicu už 6 dní. Dnes som prijímal tovar ešte zo štvrtka, medzičasom sa urobili na viacerých dodávateľov nové objednávky a ja som ešte nemal uzavreté svoje príjemky, takže sa kvôli zdublicitovali objednávky. A ešte regionálka na mňa deleguje vybavovanie Serede a ich otváracích hodín, áno, mám čas ísť do FaxCopy vystávať radu na grafiku, aby to vytlačil na priesvitný papier, nemám nič iné na robote. Neskutočné množstvo reklamácií, preceňovania, mailov, marketingových akcií, ktoré teraz musím riešiť ja, lebo šéfka je už týždeň na péenke. Cítim za to úzkostnú zodpovednosť, nemôžem to neriešiť, sú to platené veci. Kolegyne predavačky absolútne nerozumejú, ako sa môžem tak zadarmo zdrať z kože, vôbec nevedia, aké to je, mať na pleciach nejakú zodpovednosť, že niečo závisí proste naozaj iba od teba, a tiež hlavne, že keď to nebude to a ono urobené, tak ma to proste dobehne a budem to mať oveľa horšie potom, sám sebe urobím horšie. Dnes v práci od 7:40 do 21:15. Mal by som ísť robiť dnes ráno už na siedmu, lebo vtedy ešte nechodia kuriéri a môžem riešiť iný tovar bez ohrozenia, že ma oslovia zákazníci a budú pýtať obslúženie, lebo v tomto období ich je plná predajňa, zrazu celý národ ide kupovať pod strom knihu a ešte sú agresívni na nás, keď nie sú služby úplne stopercentné. Eshopové objednávky mi zaberajú už hodinu a pol denne, neskutočné množstvo storien a desiatky osobných odberov. Dnes som ho prijímal až o ôsmej večer. Resp. včera, prepáčte, vlastne už je nový deň, nespal som. A potom sú zákazníci zlí, že veď uvádzate na stránke, že do 1 pracovného dňa to príde. Jasné, jasné, možno cez bežný rok, ale fakt to na pleciach jednoducho nevládzem. Musia počkať, hoci chápem, že keď im pípne SMS, že majú tovar prichystaný k odberu, o ôsmej večer, tak sa zaisto čudujú, veď iné obchody dávajú avízo väčšinou ráno, aby mal človek celý deň na prebratie. Lenže to by musel matej najprv pípnuť pédeáčkom objednávku, aby sa avízo odoslali, administratíva okolo toho mi v súčasnom týždni zaberá už hodinu a pol. Ako toto všetko zvládať za 8 platených hodín?

Ospravedlňujem sa za negatívny výlev, viem, že s tým nič nemáte a že dokonca riskujem, lebo mám v zmluve, že nemôžem hovoriť zle o firme alebo jej podmienkach. Ono to vlastne nie je o firme, je to jednak o tom neskutočnom návale agendy v predvianočnej sezóne, potom je to o tom, že šéfka má péenku, takže veľa z jej agendy riešim ja (v pondelok som len 3 hodiny spracúval dochádzku šestnástim ľuďom, k tovaru som sa dostal až o tretej poobede, lenže to už zákazníci pri regáloch frflali, že im blokujeme desiatkami krabíc výhľad na regále, v sobotu som asi 2 hodiny nahrával a fotil a riešil marketingové akcie). Ale myslím, že v najdôležitejšom rade to moje nezvládanie je v skutočnosti hlavne o mojej psychike. Lebo keby som psychicky vyrovnaný bez depresívnych kolapsov, tak by som dával, vianoce-nevianoce, péenka-nepéenka, išlo by to plynulo, a to že je 2-dňový sklz, tak dá sa to obhájiť, je malé riziko, že by z toho boli reálne problémy, duplicitné objednávanie nie je v tomto období tak vážny dôsledok môjho sklzu, lebo aj tak sa tie množstvá rýchlo predávajú, nakoľko ľudia kupujú asi všetko rad za radom. Takže je to o psychike, som proste idiot, troska, neurotik a patrím do pekla a pod zem. Čašník z našej kaviarne sa ma nedávno pýtal, prečo tak dlho robím, no prečo asi, lebo som sprostý idiot. Kto by robil zadarmo len preto, lebo cíti nejakú imaginárnu zodpovednosť? Také sa nenosí, to ľudia zdraví a vyrovnaní nemajú. Lenže ja nemám žiadnu hodnotu a tak naháňam body aspoň úzkostnou túžbu dosiahnuť pochvalu od dakoho z kolektívu, že som užitočný a že ma majú za to radi. Strašne potom bažím a zároveň, keď sa mi pochvaly dostane, tak na okamih idem slziť od dojatia, no za 5 minút už tej pochvale akoby neverím, lebo moja psychika si nevie uznať, že by také niečo mohlo byť pravdou, že by ma mal niekto rád a že by úprimne mi uznával aj problémy, aj uznanie za takéto pracovanie. Teraz trochu plačem, ako to píšem, ale vlastne nič výnimočné, lebo plačem zhruba celú noc.

Je 5:39, neskutočne dlhý výlev som tu dal. Treba ísť pomaly do roboty, veľmi by som si odbremenil sklz, keby som naozaj podľa plánu išiel na siedmu. Vtedy už esbeeskári v centre povoľujú vstup. Nie sú prijaté asi 15 krabíc neknižného tovaru, a to je prúser, lebo už som dostal z neknižného karhací mail, že meškám. Totiž neknižný tovar robia objednávky na centrále a blokujem im to tým pádom, lebo musí byť prijaté najprv staré, aby sa im v systéme zobrazovali aktuálne množstvá. Škoda len, že ráno pred deviatou už zvonia prví kuriéri a pôjdem hodinku-dve prevlakovať slušné stovky kilogramov. Kuriéri nám takéto množstvá a takéto váhy odmietajú nosiť hore, musíme si to chodiť sami pre to.

Zaujímavé, že sa mi trasie len ľavá ruka. Pravá je pokojnejšia, v ľavej je to ako pri parkinsonovi. Začína ma bolieť hlava. Nádcha ešte neustúpila. Jedol som niečo? Jasné, o nejakej druhej som si dal 5 tisíc kilojoulov behom desať minút. Aký zdravý životný štýl. Nezdvihol som mame dva hovory, jednak som mal roboty a jednak mi bolo psychicky zle, lebo keby som zdvihol, asi by som sa na mieste rozplakal, praskli by mi potlačované emócie, ktorých potlačovanie sa na pracovisku prejavuje najmä mĺkvotou, dusením v sebe a podráždenosťou.

Dobre, už Vás nebudem zaťažovať hneď ráno, či večer, či čo vlastne je už. Asi si to väčšina z Vás neprečíta, lebo ako naznačil fajny, resp. ako som to pochopil, dĺžka mojich príspevkov znižuje počet čítajúcich na minimum. Žiaľ, musím sa s tým vyrovnať, tak keĎ už nie som čítaný, tak aspoň som to zo seba dal von. Čisto sebecky ten príspevok nejaký mal zmysel.

Idem sa skĺbiť ešte do klbka, lebo mi to nejak pomáha, musím sa rýchlo spamätať, o hodinu-možno dve nastupujem.

Ahojte, priatelia, mám Vás rád a snáď sa máte o čosi lepšie, dúfam v to, resp. prajem Vám len pekné dni.
S úctou a láskou
sprostý, uznanie a lásku nezmyselne hľadajúci matej

very sad5 very sad5 very sad5

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 11 - Stránka 16 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5067
Reputácia Reputácia : 941
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 11 - Stránka 16 Empty Re: Ako sa dnes máš? 11

Odoslať  le pluie St 5 december 2018 - 13:36

Ahoj Matej,
veľmi ma mrzí ako sa máš, tvoj príspevok som prečítala. Cítim sa bezmocne. Chcem ti len popriať aby si tieto dni nejak zvládol. Mrzí ma to, že to máš také ťažké, tvoj osud od detstva. Chcem povedať že je úctyhodné koľko energie tomu dávaš, že máš zakorenený ten pocit zodpovednosti. Že venuješ tomu toľko aj keď to nemáš zaplatené. A ty to dávaš, lebo keby si to nedával a bol slaboch, možno by si do práce ani nešiel, alebo by si sa zložil z toho, že nespiš. Mňa by to zložilo. Máš môj obdiv. A ty tento čas zvládneš a potom to bude zas v norme. Javíš sa mi ako veľmi sympatický muž. Želala by som ti aby si sa pri niekom bol taký otvorený ako tu na fóre. Statočne bojuješ. Keď to prehrmí, skús sa s niekym len tak stretnúť ako s tou slečnou, čo ste riešili ten dotazník či čo. Viem, že teraz sa máš chuť len schulit pod perinu. Ale až naberies silu, skús nadviazať sociálny kontakt. Blízka osoba by ti veľmi pomohla... Možno neviem sa vcítiť do teba a máš naozaj oprávnené bariéry. Ako aj mne 2 roky hovorili, že sa mám tešiť a byť pozitívna a pritom to nešlo, lebo som bola v hlbokej depresii... Ale ja si myslím, že ty by si dokázal byť zaujímavý spoločník. Každý z nás je hodný lásky.

Drž sa Matej.
le pluie
le pluie
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 104
Reputácia Reputácia : 37
Dátum registrácie : 15.09.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: prvotná F. 23.0, aktuálna F. 32.2
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Olanzapin 5 mg, Alventa, melatonín, Euthyrox

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 11 - Stránka 16 Empty Re: Ako sa dnes máš? 11

Odoslať  anjelik St 5 december 2018 - 14:26

Nechcela som dnes sem písať, ani asi minimálne celý tento týždeň. Pretože som na tom podobne ako Matej, neskutočne mi berie silu práca, a cítim sa úplne nezvyčajne, šialene, iritovane, celé dni. Celý pracovný týždeň, ako vždy, už od nedele, lebo už sa vtedy od rána horšie cítim, že treba druhý deň začať opäť celý týždeň v práci.
Už minule, tie týždne čo som sem neprispievala o mojich dňoch, to bolo takto. Nenávidím túto prácu, túto spoločnosť, celý systém, ale som natoľko blokknutá, bojazlivá, že svoju situáciu neriešim. Neviem či to je skrytá túžba si odpočinúť, aby bol trápeniu už koniec, ale dlhé roky spejem už k tomu, aby som sa celá zničila. Prepáčte prosím za tieto negatívne vety.

Matej, chcela by som ti povedať, že vôbec nie si ani jeden z tých negatívnych vecí, čo si písal. Poznám tvoj druh hladenia na seba samého, a zodpovednosť za všetko ostatné, lebo bolo to, ako by som čítala o sebe samej.

Ja som si prečítala celý tvoj príspevok. A vždy ich čítam aj všetky nové príspevky od ostatných členov.
A poviem ti, aj prečítať všetky tvoje úkoly bolo veľa, nie ešte ich bez prestávky robiť celý deň. Do 21:15 od skorého rána byť v robote je veľmi nezdravé. A ešte k tomu furt sa kvôli nejakým podnetom nervačiť.

Ja som tak roky fungovala v práci, že od rána do siedmej večera riešila veci a hľadala tovary čo by šoféri mohli zobrať smer domov. Do siedmej preto, lebo drahým Španielom a Francúzom sekne vtedy že hej, na fajront rozposielajme hotové tovary na burzu, lebo oni od obeda do druhej si siestujú. A celý deň nič nenájdeš, len sa nervačiš.

Matej, prajem ti veľa sily, a hlavne aj troška kľudu a pozitívnych podnetov, pocitov v tejto sezóne. Si neskutočne dobrý, vzácny človek.
To všetko čo si rozpísal, jeden človek ani určite nestíha v práci, nie je chyba v tebe. Chyba je, že za všetko toto si zodpovedný v práci iba ty, ako jediný. Tak je to aj u nás.

A prečo nemáme robiť negatívnu reklamu?  shooting   Veď v neskutočne veľa firmách v tomto štáte sporia na pracovnej sile a z jedného mizerného platu očakávajú od dotyčného, aby riadil celý úsek. To nevymyslíš, to je Východná Európa...
A koho potom zdrbú za najmenší problém,... che...toho jediného, čo na tom robil...

Ja som dneska nešla na termín k psychiatrovi po prvý raz čo chodím. Prišla majiteľka vtedy, keď som bola dohodnutá s kolegyňou že ma rýchlo šupne do mesta, a zrazu na toľko malých sprostostí sa vypytovala, a také nervačivé podnety boli aj od iných, že som zrazu cítila, že buď ich všetkých povybíjam, alebo vybuchnem, a nezvládla by som sa ukľudniť u lekára, nie ešte tam čakať v čakárni.
Sestrička mi dala termín na piatok, čo sa čudujem. Ale som vďačná veľmi.

Hlavu hore, sme úžasní, a šikovní, a musíme sa v živote naučiť tomu aj uveriť. Držím palce Matej, a všetkým prajem, aby mali lepší týždeň, a pohodu, lebo to je to najvzácnejšie asi v živote. Zdravie a pohoda. A láska. Medziľudská láska, a úcta. Nie romantická, Kimi, ďakujem za prianie, ale božechráň!!  Shocked scared

Pa
anjelik
anjelik
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 383
Reputácia Reputácia : 132
Dátum registrácie : 14.03.2018
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F42.2, F60.6
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Fevarin 50mg 1-1-0, Prothazin

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 11 - Stránka 16 Empty Re: Ako sa dnes máš? 11

Odoslať  Anonymný Št 6 december 2018 - 2:09

Hey hey people, Faceless here

Tak som sa rozhodoval, mam uverejnit tento prispevok, alebo nie? Pil som trosku
vino, no nakoniec ako vidite je tu. fajny, tebe sa budem ak budem mat chut a cas venovat v dalsom prispevku, drz sa kamo.

Myslite si, ze my co mame psychicke problemy a diagnozy sme predurceny v zivote na neuspech?
Alebo naopak je to podnet, aby sme na sebe viac pracovali a hladali ine alternativne
cesty ku stastiu a laske? Vazime si viac drobnosti, male radosti v zivote,
vazime si viac lasku, ktoru dostavame od priatelov, rodiny, partnerov?
No ked si cely den otupeny a unaveny, asi tazko mozes na sebe pracovat,
alebo chodit do prace.
Nie som notoricky stazovatel na vsetko, ale cely system je na hovno,
potravinarsky, pharmaceuticky priemysel, stat, vymrdana EU....
Ake mame moznosti s nasimi diagnozami? Black Friday, to je cas ked
socka ako ja moze nakupovat. Mam tu asi najmensi ID zo vsetkych,
problem je ze uz som aj tak vsetko minul hehe.
Si hovorim, ze smutne bude, ked po smrti stretnem sameho seba.
Najlepsiu verziu seba sameho. Cloveka ktorym som mohol byt, keby
sa nestali tie sracky v mojom zivote. Rozziareny, charizmaticky clovek
plny sebelasky a lasky.... Yeah fu*k that.
@dzuli08 Absolutne uzasna basen v anglictine, mas vazne talent.
@Matej
Mam ta rad Matej. Teba si tu z muzov vazim najviac.
Je mi luto, ze sa mas teraz takto. Ja citam vsetky tvoje
prispevky, je jedno ake su dlhe. Ze fajny nieco napisal? No jeho nazor.
Si bol v praci od 7:40 do 21:15? Sa chces uplne psychicky znicit?
Pracujes tam za dvoch ludi snad? Ktora z tvojich kolegyn robi
nadcasi a takto vela pracuje? Na prvom mieste si len ty a
tvoje zdravie. Takisto tie tazke krabice, nemozes vsetko robit
sam. Ak tam mate cisto zensky kolektiv, tak nech prijmu este nejakeho
muza na takuto tazku pracu. Ty mas zodpovednost za ten cas co mas plateny.
Neplatene nadcasi a ze tam makas ako otrok ti zarucia uznanie od
kolektivu? A ak aj ano naplni ta to vnutorne? Na ako dlho?
Ja som chcel robit raz neplatenu pracu ak sa to da nazvat praca,
chcel som chodit vencit psov do utulku. Utulok nemal zaujem.
Myslim, ze ludia ma hodnotia aj na zaklade toho ako
sa hodnotim sam. Ty si hodnotny clovek, vazim si ta a mas moj
respekt. Do pekla nepatris, v pekle si prave teraz. Uz si si
vytrpel dost, zasluzis si lepsi zivot.
Kolko velkych veci si uz dokazal, zalozil si forum a staras sa onho, vystudoval
si skolu, osamostatnil si sa, mas pracu.

Nepomohlo by ti viest si zosit pochval?
Kazdy den by si napisal 5 pochval, pozitivnych veci, a ked sa mas zle
tak by si si to cital.
Napr. dnes sa chvalim za to, ze som v praci urobil vela roboty, som sikovny.
Dnes sa chvalim za to, ze som sa prekonal a cvicil som, som bojovnik.

Mozno by si mal zvazit stretnut sa s ludmi z fora co ti ponukaju stretnutie.
Ludia ta poznaju, maju ta tu radi. Poznaju tvoje problemy. Nie ze by nemali vlastne. Nikto nie je dokonaly. Podporia ta. S kym sa uz chces zblizit a najst si kamosov
ak nie s niekym z tohto fora?
Stretni sa s niekym co sa sakra najhorsie moze stat?
Zo zaciatku to bude divne mozno a neviemco, dalsie stretnutia budu lepsie a lepsie. Nakoniec budes v pohode a normalne sa budes rozpravat.
Uz ti to bude pripadat prirodzene. Nacvicis si to s ludmi, co ta maju radi.
Ja osobne potrebujem realnych ludi, co ma podporia. Myslim, ze aj ty.
Prosim neuraz sa, len moj nazor. Chcel som ti dat par podnetov na zamyslenie.
Ok Matej, drz sa.

Nechcem sa vtierat ale zdravim aj @regina Teba si strasne vazim regina a suhlasim s tvojimi prispevkami. A samozrejme ma zaujima, ako sa mas. A joga? Najlepsia vec, skoda ze mam dodrbany chrbat. Ale este chcem skusit jogu na buduci rok, ale musim najprv najst nejaku nahradu za Rivotril a uvidim.

A @Meret? Vie niekto preco neprispieva? Meret ma talent na pisanie a ma taky svojsky
humor, sebareflexiu. Chybaju mi jej prispevky. Jasne mozem zajst na jej blog, alebo FB, ale potesilo by ma keby nieco napisala. Ak to citas zdravim ta Heeeyy Meret!!!
Fu*k the rest, we are the best!
Ok, drzte sa a majte sa co najlepsie.
Anonymous
Anonymný
Anonymný


Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 11 - Stránka 16 Empty Re: Ako sa dnes máš? 11

Odoslať  Hulk DF 365 1 Št 6 december 2018 - 21:09

Ahoj @Matej

Teba som si predstavoval v robote ako sediaceho pracovníka, ktorí prebaluje knižky, a keď ma stôl plný, niekam ich potom odnese, posunie ďalej, nuž z toho čo si popísal, vypadá to na omnoho viac roboty, najmä to prenášanie škatúľ.
Na tvojom mieste by som sa nechoval dobrosrdečne s veľkou ochotou sa do všetkého púšťať, s myšlienkou, že budem mať z toho osoh, či nejaké plus. Keď robím, tak iba tak ako to dovoľuje riadny pracovný čas, ak sa v robote nestíha, na to sú agentúry, aby ponúkali na prácu za nadčas normy, počas alebo pred sviatkami, takto sa prepracuješ chlape, môžeš aj tak oslabiť imunitny systém, a ber na vedomie, že máš diagnózu, kde odpočinok hrá veľkú rolu, ak nespíš, alebo si málo pospal, tak sa priam nachádzaš v "inom svete". Pracovníci vidia a všímajú si všetko a môže sa stať, že tato norma sa bude upravovať!

Ahoj,
So mnou je to tak, že uvažujem, že tu budem menej aktívny, konečne!
Dosť ma zaujíma sekcia knihy a téma zaujalo ma v literatúre, nakoľko sa v tomto čítavom období pohybujem.
Do choroby som snáď prečítal 5 knižiek, co sa týka školy ani jednu, domáce úlohy a pripravy "ťaháky", som sa pripravoval počas prestávok alebo nudnej hodiny v škole.
Mám za sebou jeden ročník SPŠ strojnícku a tri ročníky SOU Energetické.
Ale od chroby mám za sebou prelistovanych do 40. knižiek.
Momentálne sa venujem sebapoznaniu a sebarozvoju a to ako Ezoterika a duchovno, Psychológia pre každého, Etiketa, spoločenské správanie, morálka, komunikácia, Motivačná literatúra, Manažment a biznis, dane a účtovníctvo, marketing,obchod a podnikanie, ekonomika a pravo...
Hulk DF 365 1
Hulk DF 365 1
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 183
Reputácia Reputácia : 28
Dátum registrácie : 18.07.2018
Vek : 45

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0 +
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Kventiax SR,Cisordinol,Depakine chrono,Stilnox

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

Strana 16 z 86 Previous  1 ... 9 ... 15, 16, 17 ... 51 ... 86  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore