Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 11

Strana 30 z 86 Previous  1 ... 16 ... 29, 30, 31 ... 58 ... 86  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 11 - Stránka 30 Empty Re: Ako sa dnes máš? 11

Odoslať  anjelik Pi 25 január 2019 - 13:56

Ahojte ešte raz!
Asi sa budem zdať, ako také náladové izé, ale dneska je už fajn. Teším sa na to, že o pár hodín už môžem robiť čo len chcem doma.
Mali sme teraz tú oslavu päťdesiatky kolegu, a všetko bolo príjemné. Postla som tú obrovskú veterníkovú tortu, dúfam že vám to nevadí. Ešte som takú nevidela totiž. Bol to zabijak. 15 ľudia z nej dostali veľké kusiská na tanieriky, a zjedla sa len štvrtina z nej Shocked
Kolega je mi zo všetkých najmilší, mal by riadiť celé obchodné tu, vždy sa s ním dá pekne dohodnúť na všetkom. Ale asi by to v živote nechcel : )
Odišli majitelia, nepríjemný obchodný riaditeľ niekde čupí na svojom mieste, a my sa s kolegami, šoférmi a tetou upratovačkou rehoceme cez chodbu.
Prepravu už mám zjednanú, ale ešte si chcem pridávať na dnes, takže budem hľadať aj na ostatných na budúci týždeň.
Zabudla som si opäť dať tabletky, ale som šťastná už teraz, čo je super, lebo inak cítim také len na pár sekúnd vždy, a potom robím tie svoje blbosti proti sebe, aby som trošku cítila taký kick.
Som vďačná za kamaráta, ktorého som tu našla na fóre, a vcelku, že to tu máme.
Prajem pekný deň, nech sa vám všetkým darí
anjelik
anjelik
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 383
Reputácia Reputácia : 132
Dátum registrácie : 14.03.2018
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F42.2, F60.6
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Fevarin 50mg 1-1-0, Prothazin

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 11 - Stránka 30 Empty Re: Ako sa dnes máš? 11

Odoslať  Matej Pi 25 január 2019 - 22:27

Ahoj Meret. Smile Mám radosť, že sa Ti polepšilo, krivka nálady opäť stúpla do kladných výšin. Je to také hojdajúce sa, takto to mám aj ja. Teraz prežívaš dobré dni, takže Ti prajem zo srdca, aby si si ich užila a smelo pokračovala vo využívaní ich energie na všetko dobré, čo môžeš urobiť pre seba. Smile Napríklad to načrtnuté fyzické zdravie, ale spomínala si aj skvelé koníčky s novo-naštartovaným blogom a starým dobrým cosplayom. To sa ráta istotne tiež. winking Prajem Ti krásny a príjemný čas, nech sa Ti darí, Meret. Super! giving a hug

Ahoj Anjelik. Smile Predošlý príspevok pred Tvojím najnovším som čítal so smútkom a súcitom. Kladné na tom celom vidím to, že sa dokážeš otvoriť napríklad tu na fóre a vyventiluješ ten stres. To je dobre a som tomu rád, držím sa nádeje, že Ti to trošku pomôže, lebo mne taká ventilácia obvykle zaberá. Ťažko presne niečo poradiť, no možno ani nemusím, lebo piatok si mala naopak dosť pekný, ako čítam. Tie pochutňáničká a stoly, no wau. Zírám My v práci máme tiež na trezore obžerstvo, ale hentakú tortu svet nevidel. Paráda. Verím, že chutila. Smile Som veľmi rád, že máš aj takéto dni v práci, a ešte radšej som, že sa už môžeš teraz oddať víkendovému režimu a relaxu. Super! Želám Ti teda príjemný odpočinok, zregeneruj sily, a nech sa máš čo najlepšie, Anjelik. Drž sa! giving a hug

Ahoj Tuto. Smile Reagujem na to, čo si písal v téme o tešení. Je to veľká pravda života, že sme v skutočnosti všetkým na háku, ako si to nazval. Toto poznanie si musíme vsugerovávať, odpútavať sa od svojej sebestrednosti a strašne silno sa o ňom presviedčať. Je to mimoriadne oslobodzujúca pravda, že v skutočnosti nikto na nás nepozerá so záujmom, všetkým sme ukradnutí. Ľudia majú svoje problémy a svoje myšlienky, a vo vzťahu k nám platí tzv. pravidlo piatich sekúnd. Päť sekúnd existujem pre každého okoloidúceho, toľko zhruba trvá prejsť okolo seba, minúť sa. Niekedy sa vraví, že existujem pre okoloidúceho 5 sekúnd, kým ma vidí pred sebou a 5 sekúnd po tom, ako som sa s ním minul. Za tých 5 sekúnd prestávam pre neho existovať, čokoľvek si o mne pomyslel, ak vôbec niečo, tak sa to stráca do fatálneho zabudnutia. Niekedy idem na seba až agresívne... vravím si: "Matej, nie si stred slnečnej sústavy, netočia sa okolo teba mysle druhých ľudí a ani ich činy nie sú vôbec vo vzťahu k tebe a nič o tebe nevypovedajú, ich život a myšlienky nie sú o tebe, som pre nich príliš bezvýznamný a nedôležitý." Základ je teda útočiť na vlastnú sebestrednosť, ktorá sa mi snaží nahovoriť, že niečo z okolia je nejakým spôsobom o mne alebo niečo o mne vypovedá. V súčasných dvoch uplynulých týždňoch to skúšam až snahou neriešiť sa, teda akosi popierať vlastný vnútorný svet - niečo na spôsob tvrdenia, že "ani ja nie som o sebe, aj môj mentálny svet je irelevantný." Zisťujem za posledné dni, že takéto odpútavanie od seba samého vedie k tomu onomu slávnemu žitiu pre prítomný okamih, toľko ospevovaný v spirituálne orientovanej motivačnej literatúre.

Vcelku sa teda, priateľu Tuto, teším, že si dnes na prechádzke zažil, že Ťa majú chodci "na háku". Je to veľmi oslobodzujúce, už len si tento pocit do budúcna neponechať na náhodu, lež vedome si túto filozofiu vtláčať do rozumového presvedčenia. Sú na to rôzne cesty, niektoré, ktoré som vyskúšal ja, som spomenul. Možno si nájdeš Ty svoju vlastnú. Ale stopercentne to bude cesta dobrým smerom. Smile Drž sa, Tuto, všetko dobré! giving a hug

Tagy: @Meretseger, @anjelik, @Tuto

community together

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 11 - Stránka 30 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5067
Reputácia Reputácia : 941
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 11 - Stránka 30 Empty Re: Ako sa dnes máš? 11

Odoslať  Matej Pi 25 január 2019 - 22:49

Ahojte. Smile

Mám sa zhruba dobre. Pretty good Dnes v práci bolo ok, spravil sa kus roboty a mal som z vykonaného dobrý pocit. Zajtra idem znovu... mimo platený čas trošku, dokončiť nejaké veci, ktoré som dnes začal, a túžim to mať na poriadku. Embarassed Včera som počas dňa veľa spal, nad rámec zdravého počtu hodín, a ako na potvoru som sa medzičasom kŕmil ťažkými a kalorickými jedlami, prežral som sa viackrát, takže okrem nedodržaného limitu som ten spánok nielenže mal nezdravo dlhý a roztrhaný, ale aj ťažký kvôli napchatému bruchu. Takýto režim na mňa zle zapôsobil, niet divu - dnes som totiž celé doobedie bojoval s negatívnymi myšlienkami. Už ráno pri umývaní zubov som sa vnútri hádal s niekým a fabuloval som si všelijaké horibilné scenáre. Hádky a vnútorné predstavy pokračovali aj v ďalších hodinách, objavila sa nervozita a podráždenosť. Tá sa ale neprejavila v správaní, iba vnútorne som cítil tlak, že každú chvíľu asi vybuchnem a niekomu vynadám. Môj vnútorný boj si pravdepodobne nikto nevšimol, čo je veľmi dobre - nezašlo to do mĺkvoty a zamračenej rozlady. Vyjasnilo sa mi v hlave až poobede okolo druhej. Dostal som novú vlnu chuti do vecí, až som potiahol do nejakej siedmej. Dojatie 2

Psychopatologicky možno teda sprvu tlak k negatívnemu mysleniu, ale to asi ani nie je priamo chorobné, skôr sa to dá veľmi dobre vysvetliť režimom dňa v predošlý deň, teda vo štvrtok. Je to skutočne o tomto. Inak asi aj ok. Flush zhoršená naďalej... Embarassed ... zatiaľ si s ňou nelámem hlavu až tak. Známku by som dal za dnešok približne 1, pokiaľ to mám hodnotiť na základe závažnosti a výskytu príznakov. Ak pridám nepsychiatrické problémy, tak by som dal známku asi 2. Uf  

Srdečne všetkých pozdravujem, ahojte, kamaráti! Vitaj

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 11 - Stránka 30 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5067
Reputácia Reputácia : 941
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 11 - Stránka 30 Empty Re: Ako sa dnes máš? 11

Odoslať  Hulk DF 365 1 So 26 január 2019 - 7:27

Matej napísal:Je to mimoriadne oslobodzujúca pravda, že v skutočnosti nikto na nás nepozerá so záujmom, všetkým sme ukradnutí. Ľudia majú svoje problémy a svoje myšlienky, a vo vzťahu k nám platí tzv. pravidlo piatich sekúnd. Päť sekúnd existujem pre každého okoloidúceho, toľko zhruba trvá prejsť okolo seba, minúť sa. Niekedy sa vraví, že existujem pre okoloidúceho 5 sekúnd, kým ma vidí pred sebou a 5 sekúnd po tom, ako som sa s ním minul. Za tých 5 sekúnd prestávam pre neho existovať, čokoľvek si o mne pomyslel, ak vôbec niečo, tak sa to stráca do fatálneho zabudnutia.

Ahoj @Matej

V jednej knihe o komunikácii, platí fakt, a vedecky dokazaný , že prvých štyri sekúnd zoznamovania patria prvému dojmu, a až ďalšie štyri minuty zoznamovaniu sa.

Tvoje okoloidúce pravidlo má tiež čo do sily povedať , a ako @Tuto hovorí, všetci na každého okoloidúceho kašlú si navzajom. Päť sekúnd pred a po je stará klasika,
mne osobne vadí tích päť sekúnd po, nakoľko sa snažím vypínať myseľ, pretože ma táto veškerá stupitida nezaujíma.
Hulk DF 365 1
Hulk DF 365 1
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 183
Reputácia Reputácia : 28
Dátum registrácie : 18.07.2018
Vek : 45

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0 +
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Kventiax SR,Cisordinol,Depakine chrono,Stilnox

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 11 - Stránka 30 Empty Re: Ako sa dnes máš? 11

Odoslať  Matej So 26 január 2019 - 19:48

@antifajny: Super!

---

Ahojte. Smile

Dnes sa mám zhruba dobre. Bol som výnimočne aj v práci na klasickú osmičku... dokončiť nejaké veci. Celkom sa dosť porobilo, takže, hoci som nestihol všetko, čo sa mal na pláne, odchádzal som spokojný. Doobeda som sa v obchodnom centre vybehol dať ostrihať, bál som sa, že mi tie boky a vzadu urobila príliš krátke, ale kolegyne si myslia, že je to ok. Tak som sa upokojil. Mám tam 3 milimetre, iba vrch hlavy je dlhší a upravený pastou. Hm, psychopatologicky dnes bez výkyvov, rozlád. Nebol ani nejaký neobvyklý tlak k negatívnym myšlienkam, skôr som mal v hlave jasnejšie. Známku by som dal asi 1. Po robote som v drogérii kúpil novú ústnu vodu a hurá domov do sprchy. Na ňu sa vždy každý deň špeciálne teším, mohol by som ju spomínať v tešiacej téme asi zakaždým. Smile Na večeru som si dal hotové balené jedlo určené pre ohriatie v mikrovlnke. Asi sú tam nejaké éčka, ale čo do chuti to chutilo, aj som sa z toho najedol. Teraz periem prvú várku, surfoval som po sieti, počúvam rádio, forumákujem. O chvíľu zavesím prádlo, dám prať várku číslo 2, zjem obligátne večerné ovocie a pôjdem relaxovať ... buď s knižkou, alebo počítačová hra, stará dobrá klasika, ktorá nevie omrzieť. Zajtra mám voľno, bude relax a asi aj dajaké domáce práce, lebo sa mi tu nazhromaždili nejaké veci, čo už kričia, trebárs umyť sprchovací kút. Zronený Poobede idem k rodičom na nedeľnú návštevu... tatino bude mať narodeniny, tak mu hneďka aj podám ruku a zaželám zdravíčko, ktoré tak veľmi potrebuje. Yes A tak. Pretty good

giving a hug

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 11 - Stránka 30 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5067
Reputácia Reputácia : 941
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 11 - Stránka 30 Empty Re: Ako sa dnes máš? 11

Odoslať  rasto Ne 27 január 2019 - 12:35

ja sa mam celkom fajn vcera som bol na schodzy urbaru povodne sa vyhybam takym akciam ale 2 dni predtím mi volal starosta aby som prisiel lebo sa volilo nove zastupitelstvo a bola potrebna natpolovicna vacsina trvala nieco okolo 2 hodiny tak som sa porozpraval aj z par ludmi z dediny po dlhsom case lebo ozaj nikde nechodievam len k doktorovy.
rasto
rasto
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 511
Reputácia Reputácia : 60
Dátum registrácie : 18.10.2015
Bydlisko Bydlisko : stredne slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: f20
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 11 - Stránka 30 Empty Re: Ako sa dnes máš? 11

Odoslať  matus Po 28 január 2019 - 15:26

Ahoj, dnes je znamka 4... nieje to dobre. Vola, motivacia, city... na bode mrazu. Pozriem sa na otca ktory proste stale musi nieco robit, je aktivny a nici ho nuda a odomna chce to iste ale ja toho proste niesom schopny. Som absolutne bez energie. Uz len cakam na navstevu psychiatra za asi 10 dni a poradim sa s nim o zmene liekov. Snad to pomoze.

Ale aby som nebol len negativny tak aspon poviem ze sa mi podarilo napravit si spankovy rezim... uvidime na ako dlho. Very Happy
matus
matus
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 101
Reputácia Reputácia : 31
Dátum registrácie : 24.03.2018
Vek : 27

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Euthyrox 75mg, Reagila 4,5mg, Lamegom 25mg

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 11 - Stránka 30 Empty Re: Ako sa dnes máš? 11

Odoslať  Tuto Po 28 január 2019 - 16:03

Matej napísal: Je to veľká pravda života, že sme v skutočnosti všetkým na háku, ako si to nazval. Toto poznanie si musíme vsugerovávať, odpútavať sa od svojej sebestrednosti a strašne silno sa o ňom presviedčať. Je to mimoriadne oslobodzujúca pravda, že v skutočnosti nikto na nás nepozerá so záujmom, všetkým sme ukradnutí.

Určite je život lepší ak vieme viaceré veci hodiť poriadne ďaleko za hlavu. Je to podobné ako v tom mini vtipe:
"Jano! ľudia o Tebe hovoria že si flegmatik" a Jano na to: "Ále... Mne je to jedno..."
Priznám sa že mnohokrát by som brával takéto situačné názory častejšie ako v skutočnosti so mnou aj je. Pomerne často cítim, že v hlave mám také rôzne úzkostné haraburdie, čo by tam ani nemalo byť. Sú situácie, keď tento odpad v hlave nosím až pridlho. Je to úplne zbytočné trápenie. Priznám sa, že ma teší prechádzka po meste medzi ostatnými obyvateľmi, keď si každý ide po svojom a nevenuje mi žiadnu špeciálnu pozornosť. Je to priam oslobodzujúce, priam terapia.

Osobne mám dojem, že práve tí, čo robia opak napísaného, veľmi pravdepodobne takto zakrývajú svoje vlastné trápenia, pocity prázdnoty, či pokusy o vyzdvihnutia seba samého medzi ostatnými. V skutočnosti sú to len "také rozklebetené baby", ktoré už príliš svoju budúcnosť radšej ani nepozerajú, a ani ich prítomnosť nie je ružová.

................

Ahoj Rasto!
Dobre, že si bol na tom urbári. Možno si aj zistil, že sa to "vonku" celkom aj dá a snáď aj ľudia naokolo Ti prišli celkom fajn. Na druhej strane veľa toho, čo sa týka nejakého dôležitého-tesného hlasovania môže byť spojené s rôznymi emóciami či pozitívnymi, alebo negatívnymi. Dúfam, že Ťa hlasovanie situačne príliš nedotklo a zvládol si to aspoň OK.

................

Ahojte píšuci aj čítajúci!
Mám sa tak otázne. Nič zvláštne sa v mojom živote nedeje. Čiastočne ma napĺňajú aktivity pomocou plánovania v diári, a to najmä v zmysle akp., čítania, domácich prác, prechádzky, obchodu, prípadného stretnutia s kamarátom, pohyb pri odhadzovaní snehu, NB, FB, schizoforum, Zello, email, mobil, prehodenie pár slov, prikrmovania lietajúceho drobizgu-spevavcov...

Zdravotne je to mierne s otáznikom. Stojí ma viac námahy konať a správať smerom k normalite. Cítim určitý úpadok vo niektorých schopnostiach. Bojujem s tým... Prežívanie nemám ani príliš chuti rozoberať, snáď len, že ako doteraz.

Držte sa kamaráti a prajem veľa síl v prekonávaní a zvládaní starostí, a veľa čerpaní radosti navôkol. Tuto

PS: matus, drž sa! Zajtra Ti prajem aspoň za 3

_________________
facebook: "Byť normálnym je čoraz viac nenormálne."
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4792
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 11 - Stránka 30 Empty Re: Ako sa dnes máš? 11

Odoslať  rasto Po 28 január 2019 - 16:29

ahoj tuto.mas pravdu celkom dobre som to zvladal ani ma to niejako emocne nerozhadzalo vlastne som to zvladol v pohode bez niejakych komplikaciji.
rasto
rasto
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 511
Reputácia Reputácia : 60
Dátum registrácie : 18.10.2015
Bydlisko Bydlisko : stredne slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: f20
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 11 - Stránka 30 Empty Re: Ako sa dnes máš? 11

Odoslať  anjelik Po 28 január 2019 - 18:11

Ahojte! 
U mňa tiež len 3-, a to som k sebe bola už ako učiteľka k miláčikovi scared2
Neviem, či to mám písať, mne je to medzi vami skôr na hanbu moju, že som nič z toho čo som mala dnes, nezvládla. Tabletku som do seba hádzala maximum, no ajtak celý deň prevládali bolestivé pocity. Z práce, čo som mala urobiť, zohnať prepravy, nič. Ostalo to pri piatkovom stave vecí, takže zajtra ráno sa musím veľmi snažiť. 
Jedinou zaujímavosťou dnešného dňa, že mi obe podrážky čižiem, snehulí praskli Shocked, tak som z práce po meste v snehu išla ako Andersenovo dievčatko so zápalkami Rolling Eyes
Matus, Tuto, prajem vám, aby sa vám v nasledujúce dni polepšilo, aby ste boli so sebou spokojní, a prajem pekný večer


Naposledy upravil anjelik dňa Po 28 január 2019 - 19:28, celkom upravené 1 krát.
anjelik
anjelik
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 383
Reputácia Reputácia : 132
Dátum registrácie : 14.03.2018
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F42.2, F60.6
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Fevarin 50mg 1-1-0, Prothazin

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 11 - Stránka 30 Empty Re: Ako sa dnes máš? 11

Odoslať  regina Po 28 január 2019 - 18:43

Ahojte,

chodim sem pravidelne, citavam vase prispevky, no väcsinou sa nevyjadrujem. Rada by som vsak podakovala Matejovi, ktorý naposledy velmi pekne reagoval na moj prispevok. Chcela som to napisat skor, no akosi to nevyslo, takze takto dodatocne dakujem za pekne slová.

Anjelik, plne chápem, aj mne pred tromi týzdnami v snehu odisli zimné topánky a len s mokrými nohami sa mi podarilo dostat domov z Bratislavy. Uz mám nastastie nové, lebo zas nam navalalo snehu.

Inak sa musim pochvalit. U mna v tieto dni na 1. Do dnesneho dna sme mali u nas mladých aj s vnucikom, takze okrem pestovania malého som na plné obrátky fičala v kuchyni, dookola vyvarala a umývala riady. Dnes som doobeda spravila francuzske zemiaky a ked sme mladých vyprevadili, umyla som kopu riadu, dala prat a uvarila z kuracieho masa este cinu. Myslela som, ze bude na zajtra, no syn, ktorý ma uz po skuskovom a vlastne prazdninuje doma si dal z toho uz aj na veceru. Dnes mám v plane este trochu pocvicit a uz len oddychovat. Cvicenie som asi na týzden vynechala, lebo som mala mensiu virozu a potom tu zas boli mladí a nebol priestor rozkladat sa s karimatkou a cvicit v izbe.

Tento týzden mám este v pláne jednu udalost. Vcera som sa prihlasila na podpornú skupinu ludi so skusenostou s dusevným ochorenim, ktorá sa bude konat vo stvrtok v Bratislave. Neviem, co si od toho slubovat, no som minimálne zvedavá a tak tam mám v pláne ist. Dúfam, ze mi to vyjde. Ak by to niekoho zaujimalo, pripadne chcel sa tiez zucastnit, blizsie info v linku: https://nobigdramainfo.wixsite.com/nobigdrama?fbclid=IwAR19L5dPu0i3gypOyxagtE_M5zMPxi--ssBeMXBshhTRptwam3X7BlwNG88
Celkom by som bola rada, kebyze sa tam s niekym z vas mozem stretnut.

Vsetkým vám prajem prijemne, minimálne znesitelné dalsie dni!
regina
regina
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 667
Reputácia Reputácia : 295
Dátum registrácie : 05.09.2011

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: schizoafektivna porucha
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 11 - Stránka 30 Empty Re: Ako sa dnes máš? 11

Odoslať  matus Ut 29 január 2019 - 13:42

@regina Skoda ze uz niesom v Bratislave urcite by som sa takej skupiny zucastnil.

No dnes pretrvavaju stavy a ja fakt len odratavam dni od navstevy psychiatra. Musim zmenit lieky. Mam pocit ze este pred par mesiacmi bolo vsetko na trojku mozno 2- a teraz tu hadzem stvorky takze sa nieco zmenilo. Od tej doby kedy som to prestaval zvladat v praci tak to ide dole vodou so mnou. Spanok je zatial fajn a to ani nemusim brat gerodorm takze mi vznikaju krizove zasoby. Very Happy No budem sa opakovat ale stale ma trapia tie veci ktore som opisoval minule. Energia, motivacia, vola a emocie. Paranoje az tak neriesim. Potrebujem sa nejako nakopnut lebo takto to dalej nejde. Dnes teda opat za 4.

Taktiez ma mrzi ze viacero z nas tu hadze horsie znamky ako v minulosti. Snad sa nam to vsetkym polepsi. Viem ze kazdy bojujeme ako len vladzeme a ked uz nevladzeme tak su tu blizky a nemocnica aby nas podrzali. Nieje to lahky boj ale musime bojovat za to aby sme mohli mat co najlepsi a najkvalitnejsi zivot.

Co sa tyka tej znamej ktoru som spominal tak uz dostala prvy elektrosok. Ma naplanovane zatial iba 3 elektrosoky a to kazdy druhy den. So mnou sa na Antolskej nemaznali a dali mi jeden sok za druhym takmer kazdy den co som doteraz nepochopil. Dostal som az 2 serie a poprazili mi mozog. Very Happy Takze jej drzim palce aby to pomohlo.

Mam mierne obavy ze tento rok sa dostanem do nemocnice... ale mozno to je dobra vec. Ved je tam zdravy rezim, vkuse je clovek nafetovany takze je kludny a ak natrafi na dobrych ludi tak zazije aj kopec srandy. Very Happy
matus
matus
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 101
Reputácia Reputácia : 31
Dátum registrácie : 24.03.2018
Vek : 27

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Euthyrox 75mg, Reagila 4,5mg, Lamegom 25mg

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

Strana 30 z 86 Previous  1 ... 16 ... 29, 30, 31 ... 58 ... 86  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore