Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Dnes ma teší 2 :-)

Strana 67 z 68 Previous  1 ... 35 ... 66, 67, 68  Next

Goto down

  • Zaslať odpoveď

Dnes ma teší 2 :-) - Stránka 67 Empty Re: Dnes ma teší 2 :-)

Odoslať  Tuto Ne 7 júl 2024 - 2:07

Ahojtr všetci
Mám to celkom pomotané všetko. Dnes taký priemer, ale včera prišla návštev rodiny. Bola aspoň zmena. Veľa času som v izbe a kniha je spoločník. Mierne rozoznávam pseudoblud aj v malom hlasy. Verím, že to budo Ok a teším sa na pekné dni. Tuto

_________________
facebook: "Byť normálnym je čoraz viac nenormálne."
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4791
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Dnes ma teší 2 :-) - Stránka 67 Empty Re: Dnes ma teší 2 :-)

Odoslať  dusan_fajnor.personal Ne 7 júl 2024 - 14:06

Matej napísal:

Ahoj.

No, vlastne áno. Záleží však veľmi, ako sa zadefinuje pojem "projekt". Keďže to nemám nejak presne určené a vymenované v nejakom zozname, tak ten pojem môžeme chápať aj naširoko, aj úzko.

Takže ak mám odpovedať na Tvoju otázku, tak vlastne je náročné presne povedať, čo je a čo nie je dokončené, lebo dokončenosť je relatívny pojem a závisí od toho, ako široko si zadefinujeme pojem "projekt".

Mám na mysli všeobecne. Máš už zprovoznenú nejakú vlastnú stránku, blog? webové, mobilné, či desktopové aplikácie?

_________________
Od Leta 2018 praktizujem osobnú, knižnú a hernú, múdrosť, a finančné a odborné vedenie
dusan_fajnor.personal
dusan_fajnor.personal
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 210
Reputácia Reputácia : 16
Dátum registrácie : 21.05.2023
Vek : 45
Bydlisko Bydlisko : Trnava

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0 - Paranoidná schizofrénia; F51.8 - Insomnia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Kventiax SR s postupným predlžovaním 3x300mg - 0-0-3; Cisordinol 1x10mg - 0-0-1; Depakine Chromo 1x300mg - 0-0-1

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Dnes ma teší 2 :-) - Stránka 67 Empty Re: Dnes ma teší 2 :-)

Odoslať  Saladin Ne 7 júl 2024 - 15:33

Dnes som sa bol uzemniť na trávniku pri jazere, kým tam trávnik ešte je. Pretože tráva znateľne chátra, začína schnúť a to je priestor pre invazívnu burynu - tá z vlastnej skúsenosti vydrží aj "černobyl".. Mojim predsavzatím je každodenný pobyt na Slnku na max hodinku a pol. To úplne stačí, aj tak som sa nudil, lebo nevydržím ležať bez pohybu (holt ADHD). Makať môžem aj večer a v noci. Cítim sa znateľne lepšie. Toto sú tie momenty, keď si človek povie, prečo som s tým nezačal skôr. Btw. pekné štíhle opálené babenky - niektoré bez podprdy, zajtra zoberiem slnečné okuliare Smile.

_________________
Memento mori I love you
Saladin
Saladin
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 625
Reputácia Reputácia : 59
Dátum registrácie : 05.07.2022

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

dzuli08, Mous, Jaro123444 and dusan_fajnor.personal like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Dnes ma teší 2 :-) - Stránka 67 Empty Re: Dnes ma teší 2 :-)

Odoslať  dusan_fajnor.personal Ne 7 júl 2024 - 21:52

Saladin napísal:Mojim predsavzatím je každodenný pobyt na Slnku na max hodinku a pol. To úplne stačí, aj tak som sa nudil, lebo nevydržím ležať bez pohybu (holt ADHD).

Ahoj @Saladin

Ja len dodám, že oná údajná nuda sa dá perfektne využiť na kultiváciu vedomia. Je skvelým prostriedkom na prosperitu vedomia. Doporučujem a to každému, ak si povie, alebo vidí na sebe, že sa nudí, nechť hned zameria svoju pozornosť na objekt pozorovania, väčšinou na svoj vlastný dych... Môžeš popri tom si klásť mindFul Questions bez akýchkoľvek odpovedí, všímať si každú otázku, čo prináša, a tak isto si objekt pozorovania všímať mysľou dieťata, teda myslou začiatočníka. Možeš tak isto počas nudy sa ukotvávať v prítomnom okamihu za pomoci kotiev a mantrí.

_________________
Od Leta 2018 praktizujem osobnú, knižnú a hernú, múdrosť, a finančné a odborné vedenie
dusan_fajnor.personal
dusan_fajnor.personal
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 210
Reputácia Reputácia : 16
Dátum registrácie : 21.05.2023
Vek : 45
Bydlisko Bydlisko : Trnava

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0 - Paranoidná schizofrénia; F51.8 - Insomnia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Kventiax SR s postupným predlžovaním 3x300mg - 0-0-3; Cisordinol 1x10mg - 0-0-1; Depakine Chromo 1x300mg - 0-0-1

dzuli08 and Saladin like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Dnes ma teší 2 :-) - Stránka 67 Empty Re: Dnes ma teší 2 :-)

Odoslať  Matej So 13 júl 2024 - 8:44

dusan_fajnor.personal napísal:Mám na mysli všeobecne. Máš už zprovoznenú nejakú vlastnú stránku, blog? webové, mobilné, či desktopové aplikácie?

Áno. Viaceré webové apky mám na jednej mojej doméne, ktorú využívame v zamestnaní, či už ja väčšinou sám, alebo určitý neveľký okruh iných kolegov. Sú na nich konkrétne 4 apky, ktoré majú ešte pod sebou rôzne funkcionality. Pokiaľ teda apku od apky rozlíšim podľa jej zamerania, že čo vo všeobecnosti rieši. Sú relatívne robustné. Čo sa týka sveta webu, tak ešte možno spomenúť systém javascriptov, ktoré sú implementované tu na fóre (napr. tlačidlá objatia, ľútosti, poďakovania). Tie sa teda používajú. Ďalej mám k dispozícii viacero nástrojov v Exceli, kde som to robil v jazyku VBA... nemám to takto spočítané, ale zhruba 5-6 nástrojov to môže byť. Tie sa využívajú tiež v práci, napr. jedno generuje dochádzkové hárky, tak to využíva napríklad kolegyňa z bývalého pracoviska. Ďalej, robil som vo VBA tiež menší dochádzkový systém pre jednu SBS službu - ale to už dávnejšie - v súčasnosti ho už nepoužívajú. Čo sa týka mobilných apiek, tie nemám. Na android som ešte nevyvíjal nič dosiaľ. Teraz v 4. ročníku budeme mať predmet, kde budeme niečo také robiť, tak verím, že tam pochytím nejaké dobré základy, od ktorých sa potom odrazím. Čo sa týka desktopových, tak mám sfinalizovaných celkovo tri. Dve sú také pomocné, jednoduché nástroje robené v C# .NET, jedno je hra písaná v skriptoch GD (godot). Tá obsahuje len 2 kolá, kde behá panáčik a zbiera mince a hubí potvorky, nič extra, takže to sa asi ani nepočíta. Nikto ju ani nehrá a neprináša do "sveta herných zážitkov" nič nové.  laughing  Tie 2 nástroje sa naopak sem-tam použijú.

Zatiaľ najúspešnejší vývoj som mal teda vo webovom prostredí (predovšetkým Laravel, javascript, node.js) - tam tie apky sa používajú vo firme a spätná väzba je kladná. Na druhom mieste potom u mňa figuruje VBA v Exceli, lebo tie nástroje sa taktiež používajú. Ostatné, čo som vyvinul, buď používam len čisto ja pre svoje potreby na urýchlenie nejakých opakujúcich sa prác, alebo nikto. Cením si to však aspoň ako skúsenosti. Shocked

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Dnes ma teší 2 :-) - Stránka 67 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5063
Reputácia Reputácia : 941
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk

rasto, kimi2028, Juraj and dusan_fajnor.personal like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Dnes ma teší 2 :-) - Stránka 67 Empty Re: Dnes ma teší 2 :-)

Odoslať  EnaXnaY So 13 júl 2024 - 20:50

Dnes ma teší, že ma po 2 mesiacoch na psychiatrii, pustili na víkend domov Wink

"Vyvenčiť sa" Wink

Happy, happy day Wink

_________________
nedefinovateľná entita Wink

viac na dzio.sk Wink

Dnes ma teší 2 :-) - Stránka 67 Dzio
EnaXnaY
EnaXnaY
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1246
Reputácia Reputácia : 167
Dátum registrácie : 11.05.2018
Vek : 47
Bydlisko Bydlisko : Trebišov

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.2 - schizoafektívna porucha, zmiešaný typ, F20.0 - paranoidná schizofrénia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, Depakine, Trittico, Stilnox, Dithiaden, Gliclada, Betaloc, Prestarium

https://www.dzio.sk

Matej, Mous, Saladin, motylek and dusan_fajnor.personal like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Dnes ma teší 2 :-) - Stránka 67 Empty Re: Dnes ma teší 2 :-)

Odoslať  Juraj St 24 júl 2024 - 12:52

Ja som mal túto noc dobrý sen. Snívalo sa mi že som súložil so ženou ktorá vyzerala ako Taylor Momsen. Robili sme to postojačky a mala na sebe také čierne viktoriánske šaty, ktoré som jej musel najprv rozopnúť. A potom som sa zobudil a počul som hlas ktorý hovoril: Jurko, daj sa preliečiť! Daj sa preliečiť! Daj sa preliečiť!
Juraj
Juraj
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 633
Reputácia Reputácia : 172
Dátum registrácie : 17.12.2020
Vek : 43
Bydlisko Bydlisko : Turčianska záhradka

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Rispen 3 mg, Hedonin XR 500 mg

kimi2028, Mous, Jaro123444 and dusan_fajnor.personal like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Dnes ma teší 2 :-) - Stránka 67 Empty Re: Dnes ma teší 2 :-)

Odoslať  Mous Št 25 júl 2024 - 10:30

Mňa dnes teší, že pôjdem hrať šach. Kúpil som si šachovnicu, no nemala vyryté číslice a písmená na boku. Dnes ich teda vyrývam... Šach som hrával dávnejšie často. Potom som stratil motiváciu, nebolo aj s kým. Cez internet sa mi nechcelo tiež hrávať. . Čo poviete?
Dnes ma teší 2 :-) - Stránka 67 20240710
Mous
Mous
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 917
Reputácia Reputácia : 193
Dátum registrácie : 23.05.2022

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Matej, rasto, kimi2028, Juraj, Jaro123444 and motylek like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Dnes ma teší 2 :-) - Stránka 67 Empty Re: Dnes ma teší 2 :-)

Odoslať  Juraj Št 25 júl 2024 - 12:19

@Mous, super nápad. Ja mám takú starú šachovnicu aj s figúrkami po dedovi, ktorý bol dobrý šachista. Ale ja šachy hrať vôbec neviem. Mňa by každý porazil.
Juraj
Juraj
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 633
Reputácia Reputácia : 172
Dátum registrácie : 17.12.2020
Vek : 43
Bydlisko Bydlisko : Turčianska záhradka

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Rispen 3 mg, Hedonin XR 500 mg

Matej, rasto and Mous like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Dnes ma teší 2 :-) - Stránka 67 Empty Re: Dnes ma teší 2 :-)

Odoslať  Mous Št 25 júl 2024 - 12:42

Šach je super hra, máme tu tiež @kimi2028... kedysi som sa tomu venoval dosť. Hrával som ako na základke, tak na strednej aj na výške. No z techník poznám asi len kráľovský gambit. @Juraj ako iste vieš, na nete sa dá hrávať, tam by si sa to naučil. Možno bude raz chuť...

Hrávam osobne s kamošom. V jednej hre som mal veľmi aktívneho koňa, vyhodil až 5 figúrok. Som zvedavý, ako bude dnes... zatiaľ v celkovom skóre vyhrávam!Smile
Mous
Mous
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 917
Reputácia Reputácia : 193
Dátum registrácie : 23.05.2022

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Matej, rasto, kimi2028, Juraj, motylek and dusan_fajnor.personal like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Dnes ma teší 2 :-) - Stránka 67 Empty Re: Dnes ma teší 2 :-)

Odoslať  kimi2028 Št 25 júl 2024 - 17:16

To ma teší, že si prepadol takejto skvelej zábavke. Dnes idem hrať šachy zrovna do šachového klubu. Dúfam, že príde nás veľmi veľa dnes, aby bolo dosť partií. Snáď od 20:00 do polnoci potiahneme to spolu všetci. Ja idem však už na 19:00, aby si kamarát vyplnil čas, kým bude čakať na ostatných...
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2243
Reputácia Reputácia : 760
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

Matej, rasto, Mous, motylek and dusan_fajnor.personal like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Dnes ma teší 2 :-) - Stránka 67 Empty po čase

Odoslať  Tuto St 14 august 2024 - 2:52

Momentálne ma teší, že už sa mi zdá, že možno aj nejaké driemoty idú. Verím, že zaspím. Nutne potrebujem hýbanie sa. Sú tu okolo pekné lesy. Taká pekná prechádzka by sa veľmi, veľmi hodila.

Buďte v pohode a užívajte leto v rámci príjemnosti. Ahoj Tuto

_________________
facebook: "Byť normálnym je čoraz viac nenormálne."
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4791
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

Matej, Juraj, motylek, dusan_fajnor.personal and Lucas like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

Strana 67 z 68 Previous  1 ... 35 ... 66, 67, 68  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore