Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 2

Strana 56 z 84 Previous  1 ... 29 ... 55, 56, 57 ... 70 ... 84  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 2 - Stránka 56 Empty Re: Ako sa dnes máš? 2

Odoslať  Igor Po 4 október 2010 - 17:46

Filipka, a čím sa už možno vyhrážať tým čo šikanujú, keď si s nimi nevedia rady rodičia, ani psychológovia a pedagógovia a znížené známky zo správania sú im na smiech. Jednoducho sú výrazne problémoví a reedukačný domov je pre problémových. A osobne si myslím, že kradnutie je menej závažný čin ako násilné správanie a šikanovanie ide ruka z rukou zo záškoláctvom, kradnutím, bratím drôg. Ja nemám pod pojmom šikanovanie zahrnuté nevinné občasné srandičky, ale sústavné kruté psychické a fyzické ubližovanie, ktoré robia deti a mládež s poruchami správania. Máme tu pre nich protidrogové zariadenia, psychiatrické detské kliniky a reedukačné ústavy pre mladistvých recidivistov už aj väzenie pre mladistvých. Nejako sa to predsa musí riešiť a oni musia vedieť, že keď budú takéto veci stvárať, tak môžu niekde skončiť. Je pravda, že kapacita reedukačných centier je obmedzená, ale aj kapacita väzníc pre dospelých je obmedzená, ale ak spáchajú trestný čin a sú právoplatne odsúdený na nepodmienečný trest, musia ísť do väzenia. Nedávno ukazovali v správach, že väznice sú preplnené, na cele pre troch-štyroch odsúdených sú aj ôsmy. Možno keby sa problémové deti a mládež dostali do reedukačných centier a pracovalo sa s nimi tak, že ak budeš zlý, nebude televízor, nebude návšteva, tak by boli motivovaní správať sa dobre a v dospelosti by z nich boli slušní ľudia.
Igor
Igor
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 147
Reputácia Reputácia : 6
Dátum registrácie : 28.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 2 - Stránka 56 Empty Re: Ako sa dnes máš? 2

Odoslať  filipka Po 4 október 2010 - 17:59

Bohuzial skusenost je taka, ze tie reedukacne centra su skor skolou, ako vybabrat so spolocnostou, proste sa tam ti chalani naucia aj kusky, ktore predtym nevedeli a su este horsi po vypusteni. Je to podobne ako s vazenim. Zakladom zmeny spravania je rodina. Podla mna takmer 100% sikanujucich je z rozvratenej rodiny, teraz nemam na mysli len rozvedene manzelstva, ale rodiny nefungujuce vo svojej podstate. No a odnatie televizora, to dnes neplati snad ani na 5rocne deti...
filipka
filipka
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1048
Reputácia Reputácia : 120
Dátum registrácie : 20.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Seroquel XR(quetiapín),Reagila (kariprazín, Alventa(venlafaxín), občas haloperidol

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 2 - Stránka 56 Empty Re: Ako sa dnes máš? 2

Odoslať  Igor Po 4 október 2010 - 18:01

Keď som bol naposledy v nemocnici na psychiatrickom oddelení, tak tam priviezli z reedukačného centra jedneho 17 ročného chlapca, neviem síce prečo bol v reedukačnom domove, tvrdil, že drogy nikdy nebral a v nemocnici je kvôli nejakej bitke. Dosť som sa s ním rozprával a musím povedať, že hoci nepoznám jeho minulosť bol úplne pohodový chalan a omnoho lepší ako tí čo ma šikanovali a v reedukačnom domove nikdy neboli, tiež si nemyslím, že sa dobre správal len preto, aby ho čo najskôr pustili, po celý čas sa u neho neprejavovala žiadna agresivita a fakt neviem prečo od 14 rokov je v reedukačnom domove, možno vtedy robil problémy, ale teraz nie, možno ho niekto vyprovokoval ja neviem, nechcel sa k tej bitke bližšie vyjadrovať.
Igor
Igor
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 147
Reputácia Reputácia : 6
Dátum registrácie : 28.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 2 - Stránka 56 Empty Re: Ako sa dnes máš? 2

Odoslať  Igor Po 4 október 2010 - 18:15

No, až je dieťa z rozvrátenej rodiny a rodičov neberie vôbec ako autoritu a potuluje sa v noci s pochybnou partiou, tak je pre neho lepšia ústavná starostlivosť. Nie som rasista, ale vidieť rozdiel u rómov, ktorí vyrastajú v rodinách v osadách a u rómov, ktorí vyrastajú v detských domovoch, sú kultivovaní, študujú a niektorí dokonca na vysokých školách, jednoducho sú na nejakej úrovni, hoci vyrastali v kolektíve a nemali vlastnú rodinu.
Igor
Igor
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 147
Reputácia Reputácia : 6
Dátum registrácie : 28.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 2 - Stránka 56 Empty Re: Ako sa dnes máš? 2

Odoslať  anonym Po 4 október 2010 - 18:39

ahojte. takze super. jeden den vyspevujem ako mi je dobre a druhy den sa musim opit, pretoze mi je tak zle. krasa. zrkadlo vyrovnanej osobnosti. doobeda citim vyrazny utlm, nedokazem ani citat nic. odkedy som zvysil zeldox citanie sa mi narusilo, zas to nie je ono. neviem co mam robit. stale otravujem doktorky-jednu anmbulantne druhu stacionarne. uz mi je zo seba aj nafigu. ostatni to tak hrdinsky nesu. alebo im je to jedno a to je uz horsie,. dufam, ze sa nikdy nedostanem do stavu, ze mi bude jedno ci spim pol dna a druheho pol dna civim na telku. a vobec...preco mi stale pchali antipsychotika ked ja potrebujem nejake Imao antidepresivum? ved som stoleroval jednorazovo 7 tabliet amitriptyxlinu, ini maju porobklem s 3 tabletami. kde je to imao? ja chcem iamao. i wanna be well. ale tie jaksi nie su k dispozicii. zas budem musiet volat doktorke, nech nieco sprabvi, ze ja necchem cele dni spat. do riti. furt sa kaslat so zmenou liekou. this is no fun
avatar
anonym
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 886
Reputácia Reputácia : 26
Dátum registrácie : 20.09.2009

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 2 - Stránka 56 Empty Re: Ako sa dnes máš? 2

Odoslať  anonym Po 4 október 2010 - 19:01

matej, ako dopadlo stretnutie s doktorkou? dancing
avatar
anonym
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 886
Reputácia Reputácia : 26
Dátum registrácie : 20.09.2009

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 2 - Stránka 56 Empty Re: Ako sa dnes máš? 2

Odoslať  Tuto Po 4 október 2010 - 20:14

Šikana je bežne fungujúca prax. 99% sa takmer vôbec nerieši, a ten zbytok je len preto v pozornosti, že sa niečo závažné stane (ublíženie na zdraví, samovražda). Šikanov je spravidla veľa, resp. kolektív a kura, šikanovaný stojí proti všetkému sám. Naopak ešte šikanovaný si môže narobiť sťažnosťami problémy, alebo sa to nerieši ako v tomto prípade.

Záťaž vysporiadania sa zo šikanou je najmä na pleciach šikanovaného. Problém je v tom, že šikani si vyberajú práve tých najslabších, či duševne alebo fyzicky. Šikana je prejav úbohosti človeka. Ale je úplne bežné na ňu naraziť na ZŠ a SŠ.


prevzaté z: http://www.1sg.sk/www/data/01/projekty/2009_2010/masters/kriza_ludskeho_spravania/statistiky%20sikanovania%20na%20skolach.html

"Z 2776 opýtaných siedmakov a ôsmakov (výskum sa uskutočnil na 20 základných školách
v Bratislave, Košiciach, Námestove a Dolnom Kubíne) ich až 44% priznalo, že boli
obeťou šikany."

44%- to je skoro polovica veštkých žiakov!!!
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4792
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 2 - Stránka 56 Empty Re: Ako sa dnes máš? 2

Odoslať  anonym Po 4 október 2010 - 20:19

kaslat na sikanu...tu ide o Imao antidepresiva.
avatar
anonym
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 886
Reputácia Reputácia : 26
Dátum registrácie : 20.09.2009

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 2 - Stránka 56 Empty Re: Ako sa dnes máš? 2

Odoslať  Robo Po 4 október 2010 - 21:41

Ahojte kamaráti. Minule som si hľadal prácu na internete a našiel som prácu na doma. Zhodou okolností sprostredkovateľka tej práce na doma je mamina spolužiačka zo strednej školy. Ide o firmu Herbalife, ktorá ponúka výrobky na schudnutie, na pribratie a na očistu tela-detoxikáciu a welness. Je to balík ozdravných produktov na prírodnej báze. Beriem túto prácu na doma a dúfam, že sa mi bude aspoň trochu dariť. Najprv som dostal rozhodovací balíček, ktorý ma zaujal a tak potom som si zakúpil podnikateľský balíček, sú v ňom katalógy a výrobky, ktoré budem na sebe skúšať, neskôr ponúkať a predávať. Počuli ste už o firme Herbalife? Máte z nej nejaké skúsenosti? Takže asi tak... A mimochodom, zajtra ráno idem ku psychologičke a po 16. októbri aj ku psychiatričke. Môj zdravotný stav je rovnaký, sem-tam sa niečoho zľaknem, bojím sa ísť von, ale snažím sa to prekonávať. Ćasto som veľmi zamyslený, ale aj tak si myslím, že sa cítim lepšie než vtedy, keď som ešte chodil do školy. Majte sa krásne, Robo. jumping2 jumping cheers albino sunny Basketball pig flower jocolor queen
Robo
Robo
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 236
Reputácia Reputácia : 52
Dátum registrácie : 20.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 2 - Stránka 56 Empty Re: Ako sa dnes máš? 2

Odoslať  Ivan Ut 5 október 2010 - 0:12

Robo, ty si samá emócia, podľa tých smailíkov. Herbalife som kúpil mame pre 20 rokmi na chudnutie. Schudla z neho okolo 10kg. Ale povedala mi, že len preto, aby tie tri tisícky, čo to stálo nevyšli nazmar. Poznám aj lacnejšie formy chudnutia. Dokonca aj takú, že na chudnutí aj zarobíš. Stačí menej jesť. Vynechať tuky, cukry a máš to. V tom je celý fígeľ. A nezaškodí trošku športu. Inak keď analyzovali ten Herbalife na jednotlivé kompnenty zistili,že to tak výjde oveľa lacnejšie. Ale nenechaj sa odradiť, pokiaľ nemáš nič lepšieho n práci. Vždy je lepšie robiť niečo ako nič.
Ivan
Ivan
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 211
Reputácia Reputácia : 1
Dátum registrácie : 13.09.2010

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

http://psychiatria.nazory.eu/
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 2 - Stránka 56 Empty Re: Ako sa dnes máš? 2

Odoslať  Ivan Ut 5 október 2010 - 0:31

Lapaj, a je ti aspoň lepšie keď sa ožerieš? No mne by bolo horšie. Ja som bral aj imao. To boli posledné lieky, čo som bral od psychiatra. Po nich som prešiel na 5 htp a neskôr na hypericin s hyperforinom. Tieto vecičky boli účinnejšie než lieky, ale fungovali len krátkodobo. Nedávno ma požiadala známa v manželskej kríze, či by som jej nezohnal 5 htp. Mal som doma, tak som jej poslal. Povedala, že sa nemohla prestať smiať, keď si to dala. Krízu tým ale nevyriešila.
Ivan
Ivan
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 211
Reputácia Reputácia : 1
Dátum registrácie : 13.09.2010

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

http://psychiatria.nazory.eu/
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 2 - Stránka 56 Empty Re: Ako sa dnes máš? 2

Odoslať  Tuto Ut 5 október 2010 - 2:45

Ivan napísal:Po nich som prešiel na 5 htp

Čo je to to 5 htp? Zjesť skazený jogurt a päť krát povedať:"Hnusné to polo!"?
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4792
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

Strana 56 z 84 Previous  1 ... 29 ... 55, 56, 57 ... 70 ... 84  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore