Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 2

Strana 25 z 84 Previous  1 ... 14 ... 24, 25, 26 ... 54 ... 84  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 2 - Stránka 25 Empty Re: Ako sa dnes máš? 2

Odoslať  popoluska Ut 29 jún 2010 - 11:41

Si moj clovek Tomas,ked nepijes,uz som si myslela,ze som tu jedina.K tvojmu uspechu uprimne blahozelam it is perfect
aka je ta kniha ,co si zacal vcera citat?
popoluska
popoluska
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 455
Reputácia Reputácia : 11
Dátum registrácie : 10.11.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 2 - Stránka 25 Empty Re: Ako sa dnes máš? 2

Odoslať  Anonymný Ut 29 jún 2010 - 12:15

popoluska, napokon som ju nerozcital este, bol som s kamosom po futbale vonku, potom siel dalsi futbal...a dnes hram od rana sachy na internete...
Anonymous
Anonymný
Anonymný


Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 2 - Stránka 25 Empty Re: Ako sa dnes máš? 2

Odoslať  Laura Ut 29 jún 2010 - 23:38

Odkedy som sa vrátila od našich do mojho bytu po malovke,nemala som čas ani napísať.Priateľ všetko po maliaroch upratal,tak neviem,čo by som ešte chcela.Aj otec bol spokojný.Vyčítala som si,že som bola na ahojku moc ostrá.Vidím,že viaceré robíte vodičáky,tak možno je v tom z mojej strany aj kúsok závisti.Kedysi dávno,aj ja som nevedela plakať,nevedela som vyjadriť svoje pocity,ale už je to minulost.Plačem aj každý druhý deň,niekedy ma rozplače aj pesnička.Lapaj v Tvojom prípade je pravda,že sa treba tešiť na krajšie zajtrajšky,lebo u mńa to chvalabohu platilo. Bojím sa síce budúcnosti,ale aspoň posledných sedem rokov,bolo u mňa lepších než dávnejšia minulosť.Pravdu má Matej,že aj ja som počula z lekárskych kruhov,že liečba ETC prebieha tak,že rýchlo potláča pozitívne príznaky a negatívne zostanú.Dokonca aj,že je po ETC pravdepodobnejšia recidíva,no do toho si moc kafrať nedovolím.Je pravda,že v Pezinku,čo je uznávaná psychiatria,tam moc elektrošokom nefandia.Tak ako píše Matej,keď budete mať s Lapajom dlhší odstup od ETC,myslím,že je dosť pravdepodobné,že vám bude lepšie.Čo sa týka domácich prác,ako píše Slnečnica,že sa jej nechce.Ani mne sa nechce.Myslím,že málokomu,čo berie antipsychotiká sa chce upratovať.No to vám može tolerovať akurát tak vaša mama.Ale v budúcnosti,keď už ona nebude vládať,tak sa budete musieť o svoje základné potreby postarať.Celý život s chorobou som sa premáhala.Naozaj mi teraz partner moc doma pomohol.Viem,že zďaleka nemám ešte vyhrané.Možno sa vám zdám povrchná a oproti vám mnohým mám určite nižšie IQ,no mám pocit,ako keby si niektorí z vás priam navodzovali depresívne nálady.Ospravedlňujem sa vopred,ak som niekoho urazila,naozaj nechcem písať neuvážené veci.Asi mám už hlavne bipolárku,lebo mne nerobí teraz problém otvoriť sa,práveže si musím dávať pozor,aby som toho neprezradila až moc.Prajem vám všetkým,len pozitívne myšlienky a pekné leto Very Happy it is perfect Very Happy
Laura
Laura
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 385
Reputácia Reputácia : 20
Dátum registrácie : 20.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 2 - Stránka 25 Empty Re: Ako sa dnes máš? 2

Odoslať  Laura St 30 jún 2010 - 1:06

Ešte som chcela dodať,že zle naordinované lieky,dokážu urobiť veľmi zle,ako som už dávno písala,mala som depky vyvolané Haloperidolom,no napriek tomu, v nemocnici boli ľudia,čo ho roky brali a nedali na neho dopustiť.Taktiež liečba naordinovaná pred mesiacom,ktorá pacientovi vtedy sedela,už o mesiac nemusí byť vhodná pre toho istého človeka.Mať dobrého psychiatra, je pre každého pacienta veľká výhra,lebo aj keď každý má lekársky diplom,nie každý vie pacienta pochopiť a problém je hlavne u extrémne introvertných pacientov.Čo sa týka alkoholu,hoci sama mám občas problém neodolať pivu,rozhodne by som hlavne tvrdý alkohol, nikomu nedoporučila a poznám viac ľudí,čo zomreli na kombináciu lieky a alkohol.Ak to náhodou predsa prepískente s alkoholom,dajte si lieky trebars až nad ránom,aby ste sa nezadusili.Keď si poviete,že vám je to jedno,tak už nám naozaj nič nechýba,len živoriť s doničenou pečeňou a ladvinami,ak by ste sa priotrávili.Samozrejme po jednom pive,alebo dvoch dcl vína, sa možu lieky užiť aj za hodinu.Ono sa vám tak rýchlo nemusí stať nič,no zlé pečeňové testy na seba naozaj nenechajú dlho čakať, a že na cirhózu pečene sa zomiera,to vieme asi všetci.
Laura
Laura
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 385
Reputácia Reputácia : 20
Dátum registrácie : 20.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 2 - Stránka 25 Empty Re: Ako sa dnes máš? 2

Odoslať  Anonymný St 30 jún 2010 - 10:43

hi, tak knizku som za vcerajsi vecer precital, je to tato:

http://www.martinus.sk/?uItem=46168

miestami su tam zauijimave myslienky, ale azda aj trosku nebezpecne pre nas, psychotikov, pise sa tam o tom, ze dokazeme vysielat myslienky na nejakej frekvencii do vesmiru a potom sa nam plnia nase priania, len nesmieme upadat do tych negativnych myslienok typu : nechcem, nemozem, dufam, ze sa nieco zle nestane... - lebo sa nam po case splnia aj tie...uzavriem to, precital by som si tu knihu, ale kupovat by som ju asi nekupoval...ono bol aj film, ten sa da tiez kupit v martinuse...
Anonymous
Anonymný
Anonymný


Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 2 - Stránka 25 Empty Re: Ako sa dnes máš? 2

Odoslať  popoluska St 30 jún 2010 - 14:20

Dik za info Tomy,ja si tiez myslim,ze co podvedome ocakavame sa moze splnit.Teraz je dobra zlava DVD na www.arara.cz.,stalo sa mi to uz par krat Wink
popoluska
popoluska
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 455
Reputácia Reputácia : 11
Dátum registrácie : 10.11.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 2 - Stránka 25 Empty Re: Ako sa dnes máš? 2

Odoslať  ahojka1 St 30 jún 2010 - 17:07

Mám problém, viaže sa na mna jeden kamarát, ktorý odišiel od ženy a chce sa s nou rozviesť. Ak sa niekto dozvie že sa stretáva so mnou, každý bude hovoriť, že sa rozvádza kvôli mne, čo vôbec nie je pravda. Neviem sa ho zbaviť. Neviem to radikálne riešiť a dosť ma to zaťažuje. Som z neho potom nepokojná, nervozna, rozrušená.

Dnes som bola zase na injekciu a povedala som to doktorovi. Ten mi povedal, aby som ho doviedla za nim. Čo je nereálne, lebo on určite nepride, nemá na to dôvod. Tiež mi povedal ,aby som to riešila radikálne a povedala mu že ma to obťažuje. Ale ja s nim chcem byť kamarátka. Ale chcem aby si najprv poriešil svoje veci a aby sme sa tak často nestretávali.

Neviem či ma chápete, ale potrebovala som to porozprávať. Na injekciu mám ísť až v utorok, tak som zvedavá ako bude. Dúfam, že ma ten chlap nebude trápiť ďalej. Ale priznávam je to moja chyba. Mala by som si to riešiť. Ale už sa opakujem. Tak budem končiť. very sad2
ahojka1
ahojka1
Nový člen
Nový člen

Počet príspevkov : 25
Reputácia Reputácia : 0
Dátum registrácie : 03.06.2010

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 2 - Stránka 25 Empty Re: Ako sa dnes máš? 2

Odoslať  Matej Pi 2 júl 2010 - 13:19

Mimo témy: Nezabudnite sa, prosím, vyjadriť v ankete a v téme "Špeciálne hodnotenia členov" na fóre "Technické a dizajnové záležitosti fóra".
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5063
Reputácia Reputácia : 941
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 2 - Stránka 25 Empty Re: Ako sa dnes máš? 2

Odoslať  slnecnica Pi 2 júl 2010 - 16:00

ahojka, treba to riesit slusne, ale RAZNE. dosledne. neviem na kolko chapavy je ten tvoj kamarat, ak sa s tebou stretava lebo trebars nechce byt sam, prekonava zlozite zivotne obdobie a ma v tebe oporu, tak by to mal pochopit, no... co ja viem. musela by som o tom vediet viac a aj tak by som nevedela povedat ako presne nanho, vies ako to je. ale v takych pripadoch treba konat. dufam ze nie je do teba zalubeny, to by mohlo byt problematicke, aj ked- vsetko zavisi na tom co to je za cloveka, ci je v poriadku alebo nie.. totiz ja som dlho mala problem s jednym chlapcom, bol to moj spoluziak takze sme sa stretavali v skole, najprv sme sa kamaratili no potom mi zacal vypisovat ze ma miluje, ked potom zistil ze mam frajera, zacali aj urazky... trvalo to dva roky, v podstate az doteraz len uz mi nevypisuje take kraviny ale "normalne konverzujeme".. ono sa to samozrejme neda ale tak, co uz. snazila som sa mu vysvetlit, slusne a potom aj neslusne, ze ma prestat, ano zabudla som, najprv mi pisal sms. ale tak, ze niekedy aj 15 za den (nechcela by som platit jeho ucet). potom som zmenila cislo... zmenila som e-mailovu adresu, nejak vypatral tu novu, asi od spoluziakov alebo ako, neviem. aj ma googlil na internete a bohvie co este.. rozkecal kadejake veci, rozpraval o mne aj UCITELOM.. jedine co pomohlo, bola ignoracia. ale dosledna. nic. potom sa ukludnil. a takto som to mala urobit hned na zaciatku, hned po tom ako som zistila ze argumenty tu neplatia. ten clovek zisti ze takto to nepojde a bud sa urazi (co nie je zle, lebo ti da pokoj) alebo zacne komunikovat sposobom ktory je prijatelny aj pre teba.
takze, neviem ako na tom je tvoj kamarat so vztahom k tebe, ale musis byt razna, nie neslusna, a ze s nim chces zostat kamaratka, je v poriadku, ked sa on urazi za to ze potrebujes viac osobneho priestoru tak je to jeho problem. jasne, nevysvetluj mu to takym sposobom aby si ho ponizila alebo co, ale normalne, slusne.. hovor o svojich pocitoch, vysvetluj.. drzim palce it is perfect
slnecnica
slnecnica
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 409
Reputácia Reputácia : 13
Dátum registrácie : 21.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 2 - Stránka 25 Empty Re: Ako sa dnes máš? 2

Odoslať  ahojka1 Pi 2 júl 2010 - 18:47

Slnečnica dik. Už sa mi "darí" obmedziť naše stretnutia na každý druhý den. No poviem, je neodbytný. Ale ja zisťujem že ho mám rada ako kamaráta. Ale neviem či to nie je aj tým že na mna ide citovo=rozchod s manželkou, bývanie na charite, onkologická choroba... Je mi ho ľúto. Ale ako mi už jeden človek povedal, môže si zato čiastočne sám. Snažím sa to brať tak, že má vo mne oporu. Neviem, no musím si priznať že to neviem rázne riešiť. Musím sa s tým potrápiť a čakať že čas všetko porieši. Čo aj očakávam..
ahojka1
ahojka1
Nový člen
Nový člen

Počet príspevkov : 25
Reputácia Reputácia : 0
Dátum registrácie : 03.06.2010

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 2 - Stránka 25 Empty Re: Ako sa dnes máš? 2

Odoslať  Matej So 3 júl 2010 - 14:46

farao
Drahí priatelia bruník, Alena, Lukáš, buddha, matko741, ado21, matej2, eška, katyk, Godiva a Jan,

-
A Vy sa máte ako? Ako zvládate každodenné starosti a ako sa Vám darí putovať životom? Keď sa zverujete, radosť násobíte a bolesť delíte. Zverte sa nám, ako sa Vám darí v boji s ochorením. Teším sa na odpovede. alien

Držím palce, ahoj. cherry

community together

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 2 - Stránka 25 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5063
Reputácia Reputácia : 941
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 2 - Stránka 25 Empty Re: Ako sa dnes máš? 2

Odoslať  Anonymný So 3 júl 2010 - 19:54

caute...dnes som docital knizku Tovar od Tatiany Melasovej...je to skutocny pribeh dievcata, ktore bolo narkomankou a na fet si zarabala prostituciou...dost dobra kniha Smile
Anonymous
Anonymný
Anonymný


Návrat hore Goto down

Strana 25 z 84 Previous  1 ... 14 ... 24, 25, 26 ... 54 ... 84  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore