Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 7

Strana 45 z 86 Previous  1 ... 24 ... 44, 45, 46 ... 65 ... 86  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 45 Empty Re: Ako sa dnes máš? 7

Odoslať  regina Pi 19 február 2016 - 17:44

Ahojte priatelia!

Helenka, velmi dobrý človek Tvoj strýko, tiež mi vošli slzy do očí.
Pripomína mi to našu tetu Kristínu, 87-ročnu babku, sestru mojej svokry. Nemá takmer nikoho. Žije z nízkeho dochodku, z mesta jej nosia obedy. Žije vlastne so svojou svagrinou a jej detmi v rodicovskom dome, no nestaraju sa o nu. Do kuchyne ju nepustia a niekedy zamknu pred nou este aj kupelnu. Celu zimu takmer nekuria. Chodí k nám 2-3x denne hlavne na kus reči. Vypije kávu alebo čaj, zje nejaký koláč alebo keks, cez vikend u nás obeduje a neustále mi za to, že sa k nej slušne správam žehná. Kým bola mladá pomáhala súrodencom v záhrade, starala sa im o deti. Dnes sa nemá kto postarať o ňu, nielenže nemá doma pristup do kuchyne, nemaju ani chladničku ani pračku. Stará sa o ňu ešte jedna neter, tá jej občas niečo uvarí a operie, zanesie jej niečo, ale ani ju tam do domu neraz nechcu pustiť. Napriek ťažkému osudu je teta takmer stále usmiata, neraz si len povzdychne a mávne rukou "čo ma je po nich".

A ako sa mám? Zdravotne celkom dobre, takmer bez obtiaži. Chystám sa na víkend. Dnes vecer mi má príst manzel i dcera. Zajtra budem vypekat, lebo mladí (dcera, jej manžel a moj syn) idu na batozkový ples a chcu si vzat so sebou nieco slané i sladké. V nedelu ideme celá rodina do divadla na komédiu, tak sa teším. Každý deň cvicím tie "svoje" videá. Od 11.1. som schudla 2,5 kg, no teraz to akosi stagnuje. Zrejme fakt nestačí cvičit, treba niečo robit aj s tou stravou, hoci príjem sa snažím obmedzovať. Budúci týzden ma cakajú nejaké lekárske vysetrenia a aj posedenie u psychologicky.

regina
regina
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 664
Reputácia Reputácia : 295
Dátum registrácie : 05.09.2011

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: schizoafektivna porucha
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 45 Empty Re: Ako sa dnes máš? 7

Odoslať  Anita1006 So 20 február 2016 - 10:57

Zas dalsi nanichodny den. Jedine to ma tesi, ze je vonku krasne slnecno. Uz som sa dostala do stavu, ze skoro ani plakat nedokazem. Mrzi ma, ze nic nerobim cele dni, len lezim a pozeram nejake videa o psychologii od jedneho madarskeho uznavaneho psychologa. Tak by som aj doma upratala, ale nejak sa k tomu neviem donutit. Aj moje koraliky su v krabici. Predtym som tvorila sperky kazdu volnu chvilu. Som bez pocitov. Chcela by som aj partnera chapaveho, len zdravy clovek choreho tazko pochopi a ked ja necitim lasku, tak zbytocne sa hrnut do vztahu. Ostala som aj nejaka ticha. Predtym som bola vyrecna. A este tie tlaky v hlave... Cele zle. Na prelomu leta a jesene trvalo 2,5 mesiaca, kym to odoznelo. Bolo dobre 3,5 mesiaca. Zamestnala som sa. Mala som rada svoju robotu, ale uz ani tu nedokazem vykonavat.
Anita1006
Anita1006
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 33
Reputácia Reputácia : 4
Dátum registrácie : 20.02.2016
Vek : 41

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 45 Empty Re: Ako sa dnes máš? 7

Odoslať  Matej So 20 február 2016 - 11:01

Ahojte. winking

Dnes sa mám akosi štandardne, teda zhruba dobre. Včera v práci bolo ok, hoci bolo menej toho na robote, takže som cítil únavu. Kúpil som si nové 3 knižky a doplnok výživy Acutil na rozmýšľanie a sústredenie (bez kofeínu). Jedna knižka je o 13 veciach, ktoré psychicky silní ľudia nerobia (tak sa to volá). Druhá knižka je "Lepšie žiť, menej míňať" - je o minimalizme (12 tajomstiev spokojného života). A tretia je "Prestaňte fajčiť už dnes", tú som za včerajší večer celú prečítal, pojednáva o neurolingvistických sugestívnych cvičeniach, ktoré človeku búrajú závislosť. Ja síce nefajčím, ale aj tak mi to prišlo užitočné. Ku knihe je audionahrávka so sugesciami, ale bola až príliš upokojujúca, takže som pri nej včera tvrdo zaspal... Very Happy

Teď je vííííkend. jumping Plánujem sa trochu hrať PC hry a samozrejme čítať do školy knihy, konkrétne dve sú také horúce, že to treba čo najskôr. Možno ešte pozametám a poupratujem dačo. bom Opäť sa plánujem namazať samoopaľovákom a bojovať tak proti flush a slabému sebavedomiu. Včera bola flush prijateľná.

Možno budem aj trochu wikipédovať, ale nie je to isté, lebo mal by som dať prednosť škole. Basketball

Deň včerajší a túto noc hodnotím na 1-.
Ďakujem za vypočutie. Želám Vám krásny víííkend, užite si ho. Smile
matej
Sun 1

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 45 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5063
Reputácia Reputácia : 941
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 45 Empty Re: Ako sa dnes máš? 7

Odoslať  Tuto So 20 február 2016 - 13:27

Ahoj Anita1006,
vítam Ťa na fóre a verím, že tu nájdeš čo hľadáš a celkovo, že Ti bude písanie aj čítanie tu nápomocné. Plne chápem to, čo prežívaš. Je viacero možností na skorigovanie Tvojho stavu. Prvou a najzákladnejšou sú lieky, psychoterapia a môj osobný názor aj schizofórum. Budem Ti držať palce, aby sa Tvoj zdravotný stav čo najrýchlejšie zlepšoval a dala si sa do poriadku. Môžeš ak máš trocha chuti navštíviť aj Zello na "Zello dialógy", kde môžeš prípadne len počúvať, alebo sa aj zapojiť. Dnes ho máme o 18:00.

.............

Ahoj Matej,
isto si sa tešil na víkend, aby si si odpočinul. Určite však aj nezabúdaj na povinnosti do školy, aby si to tam postupne pozvládal. Je úplne perfektné, že stále čítavaš a knihy si dokonca kupuješ takto vo väčšom. Zaujala ma názvom práve tá o fajčení, keď budem v obchode s knihami, asi ju mrknem.

..............

Ahojte,
mám sa vcelku dobre, čomu som aj rád. Vstával som o deviatej, čo je fajn, dal si raňajky a robil "akp." ("akožepovinnosti"). Plánujem za chvíľu trocha ešte oddýchnuť, potom by to chcelo niekde vybehnúť, lebo je pekný deň. Zdravotne som na tom dnes dosť dobre. Dokonca aj spánok bol pre dnes celkom v poriadku. To čo zvládam, hádam ani netreba rozpiplávať. Trochu ma rozmrzela vsťahovačnosť z jedného filmu, ktorá akoby máličko naväzovali na starý blud. Riešil som to tak, že som film vypol a išiel si radšej čítať.


S priateľským pozdravom a želaním čo najlepšieho víkendu pre všetkých píšucich-čítajúcich, ale aj len čítajúcich, Tuto
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4791
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 45 Empty Re: Ako sa dnes máš? 7

Odoslať  xkrchnav So 20 február 2016 - 16:05

Ahoj priatelia, dnes zello nedam. Oslavujeme svokrove narodeniny. Verím, že to ako už veľakrát zvládnete sami. Pekný víkend!

Jožin
xkrchnav
xkrchnav
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1600
Reputácia Reputácia : 142
Dátum registrácie : 19.08.2012
Vek : 39
Bydlisko Bydlisko : Adamov, ČR

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

http://krizovatkaduse.osvobodse.cz
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 45 Empty Re: Ako sa dnes máš? 7

Odoslať  Schizomars So 20 február 2016 - 16:22

Ahojte vsetci,

Akurat si citam prispevky, ktore ste tu zdielali, presiel som ich dost, sledujem tuto temu. Ako sa mas? Vsimol som si, ze tam bol nejaky clovek, ktory mal samovrazedne myslienky. Alebo tie kauzy, ktore ste zdielali, musim priznat, ze su dost namakane. it is perfect
Ma pobavila ta co zdielala tusim v Matejovej kauze o nabozenstve. Som tiez veriaci, ale mam iste dôvody, preco nechodim az tak do kostola. Jedna vec nebavi ma pocuvat, tak ako kedysi. Neviem ci nie je to liekmi, nemozem sa sustredit a vysediet na mieste. Ine to je, ked sedim s kamaratmi vonku, to by som vysedel aj cely den, ked je o niecom kecat. Na druhej strane mam zly pohlad na vec, ze ako vplyva svedomie na ochorenie... Tak ako som sa ja zalubil do veriacej spoluziacky a ako to dopadlo... Vycital som si veci a tak...  Az ma to polozilo...Dostal som sa, ako vsetci viete, az na psychiatriu.

A precitajte si aj moju sialenu uvahu, najdete ju v priecinku Sialene uvahy a napady. Very Happy

_________________
Schizomars
Schizomars
Schizomars
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 84
Reputácia Reputácia : 22
Dátum registrácie : 30.09.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify maintena 400, Questax 200, Xanax 0,5

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 45 Empty Re: Ako sa dnes máš? 7

Odoslať  Meretseger So 20 február 2016 - 21:03

Ahojte,
odvčera som doma na priepustke, zajtra sa vraciam. Verím, že už len na týždeň, možno dva. Vlastne by som tam mohla ostať do toho 17., kedy mám terapiu, ale treba ísť voliť! Exclamation A ak vyhrá istá strana, zabookujem si tam izbu na nasledovné štyri roky Very Happy
No nič. Inak v pohode, zrejme to dopadne dobre, tento opušťák Smile Po psychickej stránke fajn, po fyzickej tiež, neznáme nevoľnosti a nauzea prešli *klop-klop* Stiahla som si sem svoj milovaný seriál Mestečko Pines (Wayward Pines), ktorého knižnú predlohu som v PK druhý raz prečítala - aspoň si môžem zapísať knižku do Knižnej výzvy 2016 Very Happy A brat mi našiel verziu prvého dielu Tomb Raider, ktorý obsahuje i hudbu heart Tá síce je vo verzii na tablet, ale to ovládanie je strašné I disagree
A tak. Teraz možno ešte nahodím článok na blog a po def. návrate by som mohla donahrávať tie TR3 gameplaye. We'll see.
Dobrú noc a držte sa flower
Meretseger
Meretseger
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 967
Reputácia Reputácia : 224
Dátum registrácie : 18.09.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33, F60.31
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, Brintellix, Lamotrigin, Trittico

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 45 Empty Re: Ako sa dnes máš? 7

Odoslať  Tuto Ne 21 február 2016 - 1:31

Ahoj Schizomars,
ďakujeme za ocenenie príspevkov. Dúfam, že aj ty sa budeš pridávať a naďalej budeš mať k fóru a jeho pisateľom pozitívny vzťah. Držím Ti aj palce, aby si bol po psychickej aj fyzickej stránke čo možno najviacej fit.

................

Ahoj Meretseger,
je to perfektné, že Ti dali dôveru a aj si na tú priepustku išla. Myslím si, že sa Tvoje zdravie dáva dohromady a za chvíľu už zasa budeš von z nemocnice. Teším sa na návštevu Tvojho blogu, je dobre, že sa tomu takto venuješ. Verím, že si si v nemocnici oddýchla a naďalej nám budeš písať o Tvojich pokrokoch nielen v zdravotnom stave.

...............

Ahojte úplne všetci čo píšu a čítajú, alebo len čítajú.

Je noc a sledujem M*A*S*H na pluske a vypisujem sem. Máme nedeľu, tak snáď prebehne čo najpríjemnejšie, čo vám všetkým prajem. Noc je celkom OK, ale za chvíľu už užijem spánkový liek a dúfam, že napriek porušeniu sp. hygieny dnes pospím.

Majte sa pekne. Tuto
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4791
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 45 Empty Re: Ako sa dnes máš? 7

Odoslať  Schizomars Ne 21 február 2016 - 10:41

Ahojte vsetci, dakujem Tuto,

Vcera so bol trosku pokecat vonku vecer na tri hodiny s kamaratmi, pretoze v piatok som nebol.
Dnes ma nuti mama do kostola, aby som siel. Nechce sa mi.
Otec dnes prisiel z Holandska  na Slovensko. Malickej sestre kupil novy bicykel a pre seba nove auto -velku dodavku. Koli tomu, ze byva v dome a potrebuje material si vozit, lebo si preraba dom. Zo stareho chce si ho vynovit na novsi...
Mna serie, ze na nas sa vykaslal.  sad and unhappy  
Nechapem, ako bude on dalej zit. Moze tak dopadnut, ze bude nielen teraz sam, ale aj na stare kolena sam. Peniaze sice ma, ale rodinu nema. Mne vobec peniaze za tri roky ziadne nedal a nedava, lebo sme sa raz pobili. Mal vypite a zaryval do mna az ma vytocil. Odvtedy ma na mna averziu.

Nemam ziadny plan, co budem dnes robit. Do posilovne sa mi nechce chodit. Co som bol naposledy z predplateneho vstupu na 30 dni som bol ani nie 10 krat a permanentka ma stoji na mesiac 20 eur.
Ma nazyva starsia sestra (odomna mladsia o dva roky) pecivál, pretoze nemam fakt naladu nic robit. Napriek tomu sa niekedy dokopem k tomu, aby som nieco urobil. Uz mi naznacila, ked budem sa takto lenivo chovat k robote, ze ma neskor neuchyli u nej, keby prislo k najhorsiemu.
Zajtra idem ku psychiatricke po lieky a ku psychologovi....  Smile


Naposledy upravil Schizomars dňa Ne 21 február 2016 - 11:25, celkom upravené 1 krát.

_________________
Schizomars
Schizomars
Schizomars
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 84
Reputácia Reputácia : 22
Dátum registrácie : 30.09.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify maintena 400, Questax 200, Xanax 0,5

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 45 Empty Re: Ako sa dnes máš? 7

Odoslať  Schizomars Ne 21 február 2016 - 11:22

Som si vsimol, ze ste zmenili dizajn stranky, celkom pekny  it is perfect zelenu farbu mam rad, ukludnuje...

A chcem este dodat, nepisal som, ale sme mali oslavu pred dvoma tyzdnami. Moj kamarat a kamaratka sucasne mali narodeniny a sme im zorganizovali oslavu v takom nemenovanom podniku, kde sme mali VIP miestnost. Spravili sme to na taky Americky sposob, lebo kamaratka bola v Amerike. Sme mali klobuciky, tanieriky a tak... s Americkou vlajkou. Dost toho pocestovala najprv pracovala v Miami cez studentske viza vo fast foode v lete a potom neskor pocestovala krizom krazom Ameriku (New York, Las Vegas, Miami, Los Angeles).
Oslava bola super.   flower  Este na konci sme kupili tri litre palenky. Dohromady sme mali 5 litrov, pricom jeden liter som kupil ja. Dost sme toho popili, aj ked ja som nepil vela, lebo beriem lieky. Aj vyzdoba bola pekna , sme si ozdobii miestnost balonmi, napisom Happy Birthday. Oslavencom sme kupili torty aj fotoramy, kde boli z nas vsetkych fotografie. Mali sme aj pizzu, vino, mineralku, koly, chipsy, arasidy....

Najvacsia haluz bola ked prisli do salonu a mi dali do ruky konfetu a som nemohol ju vystrelit. Dodnes sa z toho smeju, lebo som ju len tak vyprazdnil smahom ruky. Mal som to pootocit, ale mne to neslo Very Happy
Pricom oslavenci o oslave nevedeli, sme im tvrdili, ze budeme len vonku v takej zime pit a ze pojdeme, len tak niekde sadnut. A boli z toho patricne prekvapeny.
Dress code sme mali slusne oblecenie, nie rifle ani sportova mikina, sportove topanky. Nas bolo 12 ludi. Sme sa fotografovali a rozpravali medzi sebou. Niektorych poznam viac inych menej. Niektori odisli skor. Na konci nas zostalo zopar, potom sme isli do dalsieho podniku (do music baru), lebo ten predosly podnik zatvarali. Domov som prisiel o pol 5 rano Very Happy
Takze sranda bola to musim uznat. Smile  Nech je takych spolocnych udalosti viac. Pacilo sa mi to.... jumping2

_________________
Schizomars
Schizomars
Schizomars
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 84
Reputácia Reputácia : 22
Dátum registrácie : 30.09.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify maintena 400, Questax 200, Xanax 0,5

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 45 Empty Re: Ako sa dnes máš? 7

Odoslať  Anita1006 Ne 21 február 2016 - 11:58

Ahojte!

Dnes som vstala o pol osmej s pocitom, ze moje depresivne priznaky vymizli. Je to tak kazdy den po prebudeni sa. Ale vzdy sa vratia a potom cely den som paralizovana depresiou. Vcera vecer som uz aj plakala. Mrzi ma, ze nezvladam bezny zivot. Aj to ma deprimuje. Ziadne moje zaluby, ktorym som sa aktivne venovala, ma nezaujimaju. Este aj tie tlaky v hlave. Hroza. Uz aj Rivotril som vcera dorazila. Nedokazem sa k nicomu donutit. Psychiatricka mi odporuca hospitalizaciu, ale ja to odmietam. Som az zufala... Zas budem cely den v posteli a vypisovat na roznych chatoch bezvyznamne veci... Chcem uz normalne fungovat.
Anita1006
Anita1006
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 33
Reputácia Reputácia : 4
Dátum registrácie : 20.02.2016
Vek : 41

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 45 Empty Re: Ako sa dnes máš? 7

Odoslať  Meretseger Ne 21 február 2016 - 12:13

Ciao,
tak dnes mám posledný deň priepustky, popoludní sa vraciam. Zatiaľ to šlo skvelo, napísala som čo-to na blog a blbla s perom na tablet, takže sa tam teraz skvie môj škrabopis Very Happy Normálne ma to nadchlo jak malé decko Laughing
Vychutnávam si hranie TR1 s hudbou, pozrela som si prvý TR film a musím uznať, že nebol až tak odveci, zhliadla som prvý diel Wayward Pines (a som z toho nadšená rovnako, ako predošlé dva razy Twisted Evil ).
Cítim sa vyrovnane, spokojne a už sa teším na obnovu blogu... ďalšie diely seriálu... naše mačky... voľnosť pohybu... etc., etc. Fakt mi to prospelo. Vivat Pinelova nemocnica! laughing
Meretseger
Meretseger
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 967
Reputácia Reputácia : 224
Dátum registrácie : 18.09.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33, F60.31
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, Brintellix, Lamotrigin, Trittico

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

Strana 45 z 86 Previous  1 ... 24 ... 44, 45, 46 ... 65 ... 86  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore